Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Koja je veza izmedju prostate i nacina mokrenja

  1. #1
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno Koja je veza izmedju prostate i nacina mokrenja

    Potaknut informacijama da sve vise muskaraca mokri sjedeci zanima me imate li vi informacija zasto je to tako i kakve su preporuke urologa.

  2. #2
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    gdje nestade tvoja anketa? :?

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    anketa je bila "pre".

    a evo što kaže urolog:
    u stojećem položaju se blokira neki živac koji onda onemogućuje pražnjenje do kraja, što dalje opterećuje ionako ugrožnu prostatu.
    sjedeći položaj je opušteniji (prirodniji), ti živci su opušteni i pražnjenje je prohodnije.

  4. #4
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    shvatio sam da je krajnje neprimjerena i previse zadire u intimu ljudi pa sam je obrisao. Nisam zelio srozavati nivo foruma. Ovo je puno primjerenije mjesto i nacin komunikacije vezano uz pronalazenje informacija. Bitna je edukacija, u ovom slucaju muskaraca, a ne tko i kako to radi.

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno


  6. #6
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Hvala apricot, sad mi je puno toga postalo jasno! Naime, kad moje dijete mokri stojećki, začas mora ići opet, ali do sada to uopće nisam povezivala. I tete u vrtiću i mi smo razmišljali o tome da nas ili zafrkava ili ga je frka nečega pa zato često ide. A objašnjenje bi moglo biti upravo ovo što si napisala.

  7. #7
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    hvala za ovaj poučan topic

    idem reći mm-u!

  8. #8
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Korisna informacija. i ja cu je proslediti jedinom u nasoj porodici koji ima izbor da li stojecki i li sedecki.
    i ja mislim da je dobro sto je anketa otisla u korpu. i meni je bila pomalo .

  9. #9
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    jesmo li napokon na tragu nacinu da nam daska zavjeke ostane - dolje!? :D

  10. #10
    Inquirer avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    215

    Početno

    meni ovo ispada kao neka greska u genetici ili posljedica patrijarhata.
    zene sjede, a nemaju bitnih razloga osim komocije.
    muskarci stoje, a trebali bi sjediti.
    citavo jutro pokusavam naci po netu ovo sto je apri napisala, nekakvo istrazivanje, bilo sto, ali bas i nema nekih informacija.

    Ali cinjenica je da se strahovito povecava neplodnost kod muskaraca, problemi sa prostatom ( Osam od deset muškaraca imat će u kasnijoj životnoj dobi povećanu prostatu, a jedan od deset oboljet će od raka. Tisuće muškaraca svake godine umire jer zbog straha i neugode ne žele posjetiti liječnika zbog problema s prostatom, a milijuni iz istih razloga nepotrebno pate. Smetnje s mokrenjem znak su da odmah treba otići urologu. ) i sl.

    E sad za "pampersice" se vec pisalo o negativnim posljedicama na musku djecu, sad vidimo da i nacin mokrenja radi probleme.

    Mozda cemo ipak prikupljanjem ovakvih informacija doci do tocke kad cemo moci pomoci nasim sinovima da im bude bolje nego nama.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Iako uživam kad moji muški to obave sjedeći (a zamislite apsurda, kad ne sjede najuredniji je ovaj najmlađi, sa samo godinu i pol dana staža na školjci...), jer nemam posla oko zahoda, meni se stojećki ipak čini prirodnije - mislim, zahodi postoje zadnjih par stotina godina. Zapravo bi bilo zgodno znati da li muškarci u nekim izoliranim plemenima piške stojećki ili recimo čučnu (jer sigurno ne sjednu na školjku u šumi).
    Inače sam primijetila da Luka kad sjedne na kahlicu zbog kakanja, ako se i ne pokaka, uvijek ispusti koju kapljicu, iako jer prije par minuta piškio (stojećki).

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Moji su uredni, ali sam ipak muža upozorila na ovo. Ne da se nagovoriti, to je za njega pitanje muškosti
    Kaže da on što ne izmokri - to iznoji, pa se ne zabrinjava previše... valjda je jedini koji od jučer, umjesto odmora, lijepi punici pločice.....

  13. #13
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Dokazuje li se i ženskost takvim "metodama"? 8)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    3,026

    Početno

    Ne u mojoj kući! Ja nemam potrebu za dokazivanjem

  15. #15
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mirta33 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    Da li je neko za uvećanu prostatu, koju mi muž ima, koristio čaj od vrbovice, ili kapi?
    Čitala sam na internetu da mnogo pomaže kod prostate, iurinarnih infekcija...
    Evo link članka:
    https://biomed.ba/blog/vrbovica/
    Muž neka ide urologu da se vidi zašto ima povećanu prostatu.
    Obavezno prije neka izzvadi PSA marker iz krvi.
    Karcinomi prostate su vrlo česti kod muškaraca i to nije za igru i kemijanje s čajevima.
    Dakle, prvo PSA pa onda liječniku da se točno vidi što je i kako treba liječiti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •