Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Herpes zoster

  1. #1
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno Herpes zoster

    Da li je netko imao??
    Eto, ja sam ga dobila, a ispod 60 godina sam . Uglavnom zahvatio mi je zivac od lopatice prema prsnom kosu, tocno u liniji grudnjaka.
    Izdrzljivo je, zna boliti ali da se. Kako sam pobornik alternativne medicine, pijem b vitamin, citrofit i beta glukan. Mazem sa herplexom i cajevcem naizmjenicno.
    E sad ljudi oko mene me plase da to zna trajati mjesecima, da ne kazem godinama...

  2. #2
    nina1 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Postovi
    1,010

    Početno

    imala ja negdje u 2-3 srednje...mislim da sam iz skole izbivala tjedan-dva...nikad poslije nisam dobila...isto imala na istom mjestu kao i ti

  3. #3
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    imala i ja kao djete, sjecam se da sam bila ispod 10 godina, bilo je ljeto i danas pamtim tu bolestinu. drzi se.

  4. #4
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Moja svekrva je to imala prošle godine (ima 59g) njoj je isto tako zahvatilo živac od lopatice prema prsnom košu..prvih par dana joj je bol bila podnošljiva, kasnije nije mogla ležati, ni sjediti, jedino dok je stajala joj je bilo nekako izdržljivo..osip je izgledao jako ružno..na kraju je završila i u bolnici na par dana...par mjeseci nakon toga je pila tablete za bolove, osip se kroz 2-3 tjedna povukao, ali bol je ostala još 2-3mjeseca sigurno..sad je ok...

  5. #5
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja se nekako nadam da ce mi oporavak biti brzi od nekoliko mjeseci...

  6. #6
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Imala ga prije nekih 5 god. Znači sa 27-28 god. Zahvatio je donji dio leđa. Nije uopče boljelo ni ništa, slučajno sam napipala. Išla dermatologici koja nije mogla vjerovat da me ništa ne boli, dobila nešto za mazati (ne sječam se više šta) i to je to. Imunitet mi je pao, par dana kasnije sam dobila i ogroman čir na sisi pa je dermatologica vikala na mene da što radim od sebe. Imala sam težak period nespavanja zbog klinca i od iscrpljenosti sam dobila i zooster i taj čir.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Imao je moj tata prije jedno pet godina. Inače je pekmezav, ali ne sjećam se da je zbog toga previše njurgao. Bio je na bolovanju više iz razloga da ne zarazi koga (radi u školi), nego što ga je boljelo. Prošlo je onako u hodu. Nikakvih posljedica nema.

  8. #8
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Imala i ja prije cca 7-8 godina. Osip je prošao brzo, a znalo me još povremeno malo zatezati.

  9. #9
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    brže bi ti prošlo uz herplex tbl

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Meni se čini da sam ja pila Virolex tablete (valjda su se tako zvale), duplu dozu B vitamina i odmah su mi kod dr. dali injekciju vitamina.

  11. #11
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Eto i mala ga i ja... skužila da je to-to nakon što su mjehurići na leđima pukli i nakon što su počeli bolovi (nisam znala da lagani maestral može na koži tako boljeti). Uglavnom prestajala sam ga. Mazala sam se sa krečem, nepotrebno kad su već pukli ali ajde kad je već doc dala. Inače... kad on izbije, nema pomoći. Riješenje je prevencija, jačanje imuniteta.

  12. #12
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Ja sam ga u osnovnoj imala na licu, cijeli obraz i uho, krenulo prema oku. Na obrazu i sad imam ožiljak. Tada mi je ujak iz Njemačke donio neku mast, koja je smrdila užasno i užasno bila skupa, ali je pomogla u rekordnom roku. Sjećam se da je bolilo, ali je i užasno svrbilo.

  13. #13
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Hvala na odgovorima, utjesni su...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko imao??
    Eto, ja sam ga dobila, a ispod 60 godina sam . Uglavnom zahvatio mi je zivac od lopatice prema prsnom kosu, tocno u liniji grudnjaka.
    Izdrzljivo je, zna boliti ali da se. Kako sam pobornik alternativne medicine, pijem b vitamin, citrofit i beta glukan. Mazem sa herplexom i cajevcem naizmjenicno.
    E sad ljudi oko mene me plase da to zna trajati mjesecima, da ne kazem godinama...
    Sve si dobro napravila. Ako ti je sve to relativno svježe kupi si kapsule L-lizina i popij do 5 na dan. Djelovanje je jako bezazleno, nema interakcija ni kontraidnikacija. Lizin se u resorpciji natječe s argininom, aminokiselinom kojom se hrani taj virus i doslovno mu na taj način oduzmeš hranu pa "krepa".
    Kad se radi o tako velikim živcima uputno je uzimati i visoke doze omega-3. Pod visoke mislim na 1g i više jer su gradivni element živaca (mijelina). Uvedi i C-vitamin u gramskim dozama kao i cink (preporučeno je najmanje 30mg) jer su oni jako važni za imunološki sustav.

  15. #15
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Sve si dobro napravila. Ako ti je sve to relativno svježe kupi si kapsule L-lizina i popij do 5 na dan. Djelovanje je jako bezazleno, nema interakcija ni kontraidnikacija. Lizin se u resorpciji natječe s argininom, aminokiselinom kojom se hrani taj virus i doslovno mu na taj način oduzmeš hranu pa "krepa".
    Kad se radi o tako velikim živcima uputno je uzimati i visoke doze omega-3. Pod visoke mislim na 1g i više jer su gradivni element živaca (mijelina). Uvedi i C-vitamin u gramskim dozama kao i cink (preporučeno je najmanje 30mg) jer su oni jako važni za imunološki sustav.
    Hvala na preporuci, cinka se nisam sjetila

  16. #16
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Podižem.
    Ima li itko koji koristan savjet. Imam i onaj na usnici prvi put u životu i par manjih plikova na trbuhu. Za sad ne boli ako ne diram. Nije tema, al.sam danas dobila menstruaciju i uhvatila me prehlada od male.... baš sam u banani.

  17. #17
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Čekaš da prođe i u međuvremenu si pijuckaj/jedi nešto što ima željeza, za imunitet, ono.

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Zna to doći često s mengom,na usnicama je herpex simplex
    Zoster je u biti isti onaj koji je u vezi s kozama.jesi li imala kozice?

    Kod simplexa meni pomaže labelo s matičnjakom i Septasol gel

  19. #19
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Imunitet pojačati definitivno. Poznanica ima srecom nije ja kako je bilo prije koju god.bila je par mjeseci na bolovanju. Izbilo na čelu, na leđima...probaj ulje crnog kima od Sangreena za imunitet je ooodličan jedino što mu treba neko vrijeme da počne djelovati. Ima ljutkqsti okus teško je početi ali kasnije bez problema.

  20. #20
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Evo, ja imam godinama. Na lijevoj butini. Najgore je ljeti kad se pojača zbog sunca. Ili kad mi padne imunitet.

    Po bratovom savjetu sam počela piti Lysine. Jednu žličicu praha dnevno. I pit ću ga godinu dana. Otkada sam pocela iamla sam opet herpes ali nekako mislim da moram duže piti. Prvo sam prah kupila u nekoj biljnoj apoteci a sad sam naručila neku ogromni bocu s I Herba

  21. #21
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    E da mogu samo tako u apoteku, "nasukani" smo na selu bez apoteke, 50 km loše ceste. Pijem vitamin b i još sam dobila od susjede nesto za imunitet sto joj muž pije, pa ćemo vidit. Samo se nadam da neće baš se skroz raširit. Nano, kažes da je lošije od sunca, onda ne na sunce sad. A more, jel se smijem kupat sto misliš? Upucat ću se ako se idućih missc dana ne budem mogla kupat.

  22. #22
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne smijes na sunce. Pij b vitamin i lizin. Lizin naruci s iherba, navise se isplati. I ne smijes puno namirnica s argininom uzimati. To je npr kikiriki, al izguglaj sve, meni je kikiriki slaba tocka.
    Lizin i arginin su aminokiseline kojih ima u hrani da ne mislis da ti tu prepisujemo nekakve lijekove. Samoti treba bise lizina nego normalno.

  23. #23
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

  24. #24
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Znam sto je lizin, prof biologije i kemije
    Ma evo idem kasnije do pcelara po propolis. Rekla mi i dr ne na sunce. Ma i ne idem prije 5 s curama i drzimo se hlada. Zbog menge ne mogu ionako u more.
    Jelena, mogu to smućkat, imam nutribullet, probam. To mi je i mama pila nakon kemoterapije, sjećam se.

  25. #25
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Računaj i na to da je tekućina u plikovima zarazna. Možda je bolje da si u majici, nego u kupaćem

  26. #26
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Znam da je zarazna, srećom samo 2,3 plika za sad. Nikog ne ljubim, pijem iz svoje boce vodu, a kupala bi se sigurno negdje na osami, ne uz ljude.

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •