Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: subvencionirani prijevoz za srednjoškolce

  1. #1
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno subvencionirani prijevoz za srednjoškolce

    http://zet.hr/novosti/subvencioniran...-zupanije.aspx

    vrijedi za srednjoskolce u Zagrebu i Zagrebackoj zupaniji, za djecu koja imaju vise od 5km od kuce do skole

    povrat novaca za rujan se moze dobiti uz racun o placenoj mjesecnoj karti (+ obrazac za povrat, ima link u clanku)
    povrat novca za listopad - na Remizi, uz predocenje ZET.ovog pokaza, najkasnije do 31.10.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    emily, piše međumjesni - to znači da ne vrijedi da one učenike koji imaju više od 5km ali žive unutar grada Zagreba

  3. #3
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    najbolje nazvati zet-ov info broj 060 100 001, ako ces zvati napisi sto su rekli (mi nismo u gradu Zagrebu, pa nisam pitala taj detalj)
    ova obavijest je prilicno stura i nejasna, ja sam sve detalje saznala kad sam zvala info centar

    mom sinu je kontrolorka u tramvaju rekla da ima pravo na besplatni pokaz, a na iskaznici ne pise gdje zivi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    zvala - za nas ne vrijedi iako smo udaljeni od škole više od 5 km

    vrijedi samo za "rubna naselja" (Kašina, Sesvete) ali gospođa koja se javlja na ZET-ov info telefon ne može dati točne informacije nego to navodno piše na internet stranici grada Zagreba

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Pogledala i na stranicama grada Zagreba - tamo ništa takvo nisam našla.
    Ima obavijest o pravu na besplatni prijevoz na osnovu godišnjih prihoda kućanstva za prošlu godinu ali to nije ništa novo.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    Pituljica, pogledaj Odluku Vlade http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._108_2410.html

    ja bi na prvu rekla da se isplaćuje i u istom gradu ako je udaljenost škola-kuća veća od 5 km

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    ZET ne isplaćuje -to je njihov odgovor.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    I ako pročitaš članak, radi se o međumjesnom prometu- mjesto prebivališta i mjesto gdje je škola moraju biti različiti.
    Ako je djetetu mjesto prebivališta grad Zagreb i škola ima adresu u gradu Zagrebu, bez obzira što je udaljenost 10 km, nema sufinanciranja.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    883

    Početno

    A u Odluci VRH kaže:

    Pod međumjesnim javnim prijevozom iz stavka 1. ove točke podrazumijeva se prijevoz između dvaju različitih mjesta – mjesta prebivališta, odnosno boravišta i mjesta škole, neovisno o tome ulaze li ta dva mjesta u sastav iste ili druge jedinice lokalne samouprave (općine ili grada).

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    U tom članku uopće nije riječ o učenicima koji koriste gradski javni prijevoz (tramvaj i ZET autobus) nego onima koji putuju autobusom (javne linije, međugradske - ne ZET) i vlakom. Takvi učenici bi morali plaćati prijevoz busom/vlakom plus još ZEtov pokaz za prijevoz u Zagrebu. Vozni red tramvaja nije prilagođen početku/kraju nastave.
    Ne odnosi se na učenike koji imaju mjesto prebivališta u gradu Zagrebu i koriste isključivo ZEt za prijevoz do škole.

    Emily je možda u VG ili Samoboru pa ima pravo na takvo sufinanciranje.

    Ako netko dobije besplatni pokaz za srednjoškolca koji živi i školuje se u gradu Zagrebu molim da nam javi - uštedit ćemo 1000 kn godišnje.

  11. #11
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    malo obnavljam temu. kako onda funckionira to sa srednjoškolcima? koliko je mjesečni pokaz?

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

  13. #13
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    moja je dobila subvencionirani za 30 kn,
    ali za ovu godinu na žalost vlada još nije odobrila subvencije pa čekamo.

  14. #14
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    novosti u vezi sufinanciranja prijevoza ucenika u šk.g. 2016/2017
    jucer je S. ispunio obrazac na stranici, ja isprintala i potpisala
    sad je jos pitanje u kojem iznosu, i ovisno o cemu (dohotku kucanstva?) ce se sufinancirati ...

    https://app.mzos.hr/sufinanciranjePrijevoza/
    https://app.mzos.hr/sufinanciranjePr...e_prijevoz.pdf


    Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta od školske godine 2016./2017. pristupit će novome modelu sufinanciranja i financiranja prijevoza učenika srednjih škola, odnosno uvođenju dohodovnoga cenzusa koji bi sustav ostvarivanja prava učinio pravednijim. U svrhu izrade novoga modela sufinanciranja i financiranja prijevoza učenika srednjih škola, preko službene aplikacije, a na temelju Zaključka Vlade, usvojenom na sjednici 25. svibnja 2016, godine, prikupljat će se osobni identifikacijski brojevi (OIB) članova kućanstva redovitih učenika srednjih škola koji su u školskoj godini 2015./2016. ostvarivali pravo na prijevoz.

    Prikupljeni podaci obradivat će se samo za navedenu svrhu, a sukladno članku 6. stavak 2. i 3. Zakona o zaštiti osobnih podataka (Narodne novine, broj 106/12).Pozivamo učenike koji su u školskoj godini 2015./2016. ostvarivali pravo na sufinancirani, odnosno financirani prijevoz da do 10 lipnja 2016. godine dostave tražene podatke prijavom uz pomoć AAI korisničkoga računa na adresi:https://app.mzos.hr/sufinanciranjePrijevoza/.

    U Sustav prijevoz učenika dopuštena je prijava onim korisnicima (učenicima) koji u AAI sustavu imaju pod atributom „Temeljna povezanost s ustanovom" dodijeljenu vrijednost „UČENIK". Upute za pristup aplikaciji nalaze se u samome Sustavu i na adresi;
    https://app.mzos.hr/sufinanciranjePr...e_prijevoz.pdf.
    Posljednje uređivanje od emily : 09.06.2016. at 10:37

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

  16. #16

  17. #17

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    podižem
    zanima me kada se mogu izraditi pokazi za novopečene srednjoškolce koji rade pokaz prvi put? Koliko vidim na stranicama ZET-a, zahtjev koji se popuni sa fotografijom treba potvrditi u tajništvu škole. Može li se to obaviti prije početka nastave?

  19. #19
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Može. nazovi školu pa pitaj kad ima radi tajništvo, ili tko već udara taj žig

  20. #20
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Skole bi sluzbeno trebale poceti s radom od pon

  21. #21
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    podižem
    zanima me kada se mogu izraditi pokazi za novopečene srednjoškolce koji rade pokaz prvi put? Koliko vidim na stranicama ZET-a, zahtjev koji se popuni sa fotografijom treba potvrditi u tajništvu škole. Može li se to obaviti prije početka nastave?
    Da, tajništvo škole radi u tjednu prije početka nastava, ali ne cijeli dan nego od 8 do 12h, ako se dobro sjećam. Piše na webu škole, a ako nema, sigurno ima broj telefona,, pa se može provjeriti.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    hvala!
    a koliko dugo traje izrada u ZETu, nakon sto se donese potvrdjeni zahtjev sa fotografijom?

  23. #23
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Do 8 dana. Ti se izjasniš hoće li ti poslati poštom ili ćeš sama skupiti.

  24. #24
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Mozda ako se nosi na ljubljanicu dobis odma ali treba doci do 13 sqti.
    Moj je prosle godine negdje zagubio placeni pokaz uzela sam kopiju iskaznice i otisla i dobila isti tren novu ok on je bio u skolskom i zet sustemu. Ali me zacudila brzina odmah
    I da na toj staroj kartici je imao prastarih 30 kn dok jos nije imao pokaz i to su vratili na novu

  25. #25
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    I ja mislim da na Remizi dobiju odmah. Osim ak nije gužva

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Odlicno, hvala!

  27. #27
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    I ja mislim da na Remizi dobiju odmah. Osim ak nije gužva
    To jenovost

  28. #28
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nisam sigurna, al mislim da da. Moj je mijenjao karticu i išao sam. Samo to nije bilo početkom godine. Zato am i napisala ako nije gužva

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Je i ja sam isla mimo skolske frke

  30. #30
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    u pravu ste, da. mi smo prvo na savskom mostu, pa smo zato čekali. a kada ga je izgubila, onda su nam u 5 min na remizi dali drugi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •