Stranica 35 od 35 PrviPrvi ... 25333435
Pokazuje rezultate 1,701 do 1,712 od 1712

Tema: nogometni navijaci

  1. #1701

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj ninaXY prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam jednom davno čula da se naši navijači (BBB i Torcida valjda, tko drugi) dogovore da se nađu npr. na nekom stajalištu na autocesti na kojem nema benzinske nego samo ugibalište i onda se tamo onako masovno potuku. 'Bokserom u glavu' je čak opjevano u pjesmi. Meni je to potpuno neshvatljivo da bi se netko namjerno išao tući i riskirati da ostane bez zuba ili bubrega ili nešto još gore.
    pa to se dogodilo više puta

    ja sam bila u koloni kad su se mlatili na Brinju (Hajduk išao u Rijeku, a Dinamo u Šibenik - zablokirali autocestu i gađali se svim i svačim ....)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 14.08.2023. at 16:34

  2. #1702

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Prvo da me netko ne bi slučajno krivo protumačio.. Najoštrije osuđujem te huligane i budaletine koje su išle tamo s ciljem da se potuku, uništavaju i rade nererd. Itekako trebaju odgovarati i osjetiti na svojoj koži s nadom da im tako nešto nikada ne padne na pamet.
    To nisu navijači, to su najčešće huligani koje nogomet ni klub ne zanima. Oni ni ne idu na utakmice nego traže tučnjavu. Na žalost ima ih u svim navijačkim skupinama i to su oni koji dogovaraju tučnjave.
    Mislim da sam i prije pisala... Kao netko tko je s ocem od 1.g života išao na utakmice, a kasnije sam mladost provela na istok stajanju kao jedna od malo žena među BBB (nikad nisam bila član) istinski navijajući za klub i s velikom ljubavi prema nogometu kao sportu motam reći da nikada nisam doživjela ni vidjela neugodnost. Nikada od njih nisam doživjela podrugljiv komentar, uvredu... Čak štoviše kad bi vidjeli žene i djecu pazili bi da nas se ne gura, ne zgnječi.. Napravio bi se koridor kad je gužva da možemo proći.
    Na žalost ovakvi idioti koji su u manjini bace ljagu na sve navijače, na sport, na državu.
    Trebaju li odgovarati... Apsolutno i to ozbiljno.. Treba li ih baciti i ostaviti tamo da 10g trunu bez pravednog suđenja.... Ne.
    Vidim na portalima svi se busaju u prsa... Svi savršeno odgajaju djecu.. Nikad nikom dijete nije napravilo nešto što nema veze s mozgom....da znam ovo je ekstrem i sigurno ima svakakvih roditelja tih mladića, ali ima i onih koji su iz tko zna kojeg razloga krenuli krivim smjerom. Ne treba odmah pozivati na linč.
    Treba im osigurati pravedno suđenje i human pristup pa ako dobiju i 5g zatvora, a jbg znali su gdje idu.
    Ne znam jesam li bila dovoljno jasna. Nemam nista protiv navijaca, dapace. Volim nogomet, volim tu atmosferu, cak nemam nista protiv navijackih provokacija, podbadanja, kojekakvih pjesama i slicno. Ali uzeti hladno oruzje, izdvojiti nemali novac za put i smjestaj, zaputiti se u drzavu koja cak nije ni susjedna s namjerom da nekoga ozlijedis (nije iskljuceno i da nekoga usmrtis).. Da sam ga sto puta rodila ! Sto puta ! Ne odgajam ih savrseno, racunam s tim da sutra moze i moje dijete biti taj isti hajvan o kojima danas citam na portalima, ali da kumim i molim drzavu da se ukljuci u pravedno sudjenje.. U Grckoj bi ga mozda i dobilo, u vlastitoj kuci sigurno ne bi !

  3. #1703

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    I jos nesto, kolika je sansa da ti roditelji nisu znali za taj pothvat ? Danima prije se pisalo da je BBB zabranjen dolazak na utakmicu. Ako ti se "dijete" od, kako oni kazu u svom apelu, 18, 19, 20 godina sprema na put u Grcku, netko je trebao dati novac za to. Netko je trebao biti svjestan da ce mu dijete izbivati iz kuce 2-3 dana. Netko je trebao vidjeti spakirane torbe. Ono, nije ti dijete skoknulo do obliznjeg ducana i ukralo cokoladu, pa da nisi mogao makar posumnjati, ako ne predvidjeti nesto. I oni su ogorceni na drzavu ! Hej, na drzavu ! Nisu ogorceni na svoje roditeljske sposobnosti, nisu ogorceni na svoje dijete, ogorceni su na drzavu ! Opet naglasavam, pisem ovo iz pozicije samokriticnog roditelja koji se stalno preispituje i koji je vec dozivio razna sr.. od svoje djece. Ali kad padnem na tom testu, skupa sa svojim djetetom, skupa sa svojim djetetom pocistim nered. Nisu mi krivi nastavnici, drustvo i netko deseti. Kriva sam prvo ja, pa onda moje dijete.

  4. #1704
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jesam li bila dovoljno jasna. Nemam nista protiv navijaca, dapace. Volim nogomet, volim tu atmosferu, cak nemam nista protiv navijackih provokacija, podbadanja, kojekakvih pjesama i slicno. Ali uzeti hladno oruzje, izdvojiti nemali novac za put i smjestaj, zaputiti se u drzavu koja cak nije ni susjedna s namjerom da nekoga ozlijedis (nije iskljuceno i da nekoga usmrtis).. Da sam ga sto puta rodila ! Sto puta ! Ne odgajam ih savrseno, racunam s tim da sutra moze i moje dijete biti taj isti hajvan o kojima danas citam na portalima, ali da kumim i molim drzavu da se ukljuci u pravedno sudjenje.. U Grckoj bi ga mozda i dobilo, u vlastitoj kuci sigurno ne bi !
    Potpis od-do.
    Bez obzira što u ovoj priči postoji niz raznih grčkih propusta, od prelaska granice do nesrazmjernog broja uhićenih BBB-ovaca i AEK-ovaca (ispada da se njih 90 tuklo sa sedmoricom ili tako neki omjer), do svega ne bi ni došlo da se idioti nisu otputili tamo kamo nisu smjeli s namjerom koja sa sportom nema veze.

  5. #1705
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    I jos nesto, kolika je sansa da ti roditelji nisu znali za taj pothvat ? Danima prije se pisalo da je BBB zabranjen dolazak na utakmicu. Ako ti se "dijete" od, kako oni kazu u svom apelu, 18, 19, 20 godina sprema na put u Grcku, netko je trebao dati novac za to. Netko je trebao biti svjestan da ce mu dijete izbivati iz kuce 2-3 dana. Netko je trebao vidjeti spakirane torbe. Ono, nije ti dijete skoknulo do obliznjeg ducana i ukralo cokoladu, pa da nisi mogao makar posumnjati, ako ne predvidjeti nesto. I oni su ogorceni na drzavu ! Hej, na drzavu ! Nisu ogorceni na svoje roditeljske sposobnosti, nisu ogorceni na svoje dijete, ogorceni su na drzavu ! Opet naglasavam, pisem ovo iz pozicije samokriticnog roditelja koji se stalno preispituje i koji je vec dozivio razna sr.. od svoje djece. Ali kad padnem na tom testu, skupa sa svojim djetetom, skupa sa svojim djetetom pocistim nered. Nisu mi krivi nastavnici, drustvo i netko deseti. Kriva sam prvo ja, pa onda moje dijete.
    Još nemam iskustvo nekog sranja, ali mislim da bih se isto postavila.

  6. #1706

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ok, da se razumijemo, ne mislim na neku delikvenciju i slicno - da ne ispadne sad da su mi djeca vec na tragu tih huligana :D Ali govorim o situacijama gdje sada uce sto je apsolutno neprihvatljivo, sto im se nece tolerirati i kako se suociti sa posljedicama ucinjenog.

  7. #1707
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Nisam ni mislila da ih noću skupljaš po policijskim postajama
    Moj je tek navršio 16 i nisam ga još ni u čemu uhvatila (radije kažem to, nego- nije još ništa napravio).
    Edit- i htio bi ići sutra na utakmicu, kao što je bio na zadnje tri, ali guess what- mama kaže ne
    Posljednje uređivanje od Svimbalo : 14.08.2023. at 21:29

  8. #1708
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    I meni je potpuno nevjerojatna ogorčenost na državu. Odgojiš nekoga tko je sposoban uzeti oružje da nanese ozljede drugom živom biću. I to minimalno samo ozljede. I najveći ti je problem što se država nije uključila u spašavanje. Ajme, nije, uopće nije. Ja bih se smatrala roditeljskim promašajem da doživim tako nešto jednog dana od svoje djece, jer mi ovo prelazi granice ponašanja koje nema veze samo s mozgom, ovo nema veze s mozgom, moralom, empatijom i s bilo čime normalnim.

  9. #1709
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kad sam pročitala da im sude kao organiziranom kriminalu prva pomisao mi je bila kako su ti Grci pametni kad su donijeli takav zakon. Jesu li organizirano i udruzeno njih 100+ krenuli na put od preko 1000km naoružani hladnim oružjem s jedinim ciljem počinjena kriminalnih radnji (tučnjave prebijanje i sl)? Apsolutno da. Na utakmicu sigurno nisu išli jer su znali da nece moći na stadion.

    Nadam se da ce i kod nas donijeti slični zakon i provoditi ga.

  10. #1710
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

  11. #1711
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Odlično sročeno

  12. #1712

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Sjajan, sjajan tekst !

Stranica 35 od 35 PrviPrvi ... 25333435

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •