Stranica 29 od 35 PrviPrvi ... 192728293031 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,401 do 1,450 od 1712

Tema: nogometni navijaci

  1. #1401
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma, ne trebam razmišljati. Kakve su vremenske prognoze za subotu, ne treba mi boca! Bit ce kišnice ko u prici.
    Koja utakmica i gdje?

  2. #1402
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Pa Hrvatska - Slovačka!

  3. #1403
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj sara38 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa Hrvatska - Slovačka!
    A ok, zbunilo me jer znam da nema ništa u Zagrebu.

  4. #1404
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Mi uživali sinoc na Rujevici, od potopa ni p... Malo kiše je bilo, ali ništa strašno.

  5. #1405
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Kak mi se kaka od tipova kaj misle da se podrazumeva da četverogodišnjak zna za Dinamo. Ko da se celi svet vrti oko te bagre. Najradije bih ih lopatom.

  6. #1406
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mislim, žuta, ono...

    Koga, zašto? Što su ti zaboga navijači krivi?

  7. #1407
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pa, nisi valjda ljuta na nogometaše? Dečki vježbaju i igraju. Nikako nisu "bagra".

  8. #1408
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ma, ne, navijači. Njih sam počastila. Iako, nemam posebno lijepo mišljenje ni o nogometašima. Nije li onaj štitio Mamića na svjedočenju? A ovi neki bili u taboru ultradesnice. Mislim, nije me briga za nogometaše, ali navijači su mi posebno mrski i to podrazumijevanje da navijaš. A ne može mi biti sporednija stvar. Sva ta isključivost oko tog da voliš Grad Zagreb samo ako si purger i navijaš za Dinamo. A nije nezanemarivo i da mnogi od njih (navijača) koketiraju s ustaštvom. Zapravo, to je prešutno glavna stvar.

  9. #1409
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Znači žuta, globaliziraš i banaliziraš. A u prvom postu si mene osobno uvrijedila. Jer bi zalopatala moje dijete, koje dosuše nije navijač Dinama, ali jest nogometni. I jest još bezbrooj stvari koje ti ne znaš, ne vidiš i ne želiš vidjeti. Kao i masa drugih koje bi ti lopatom.

    A da znaš i razumiješ išta o iole ozbiljnom sportu , koliko to truda i odricanja iziskuje i koliko ima sportaša koji su usput i prilično, dragi, obrazovani i dobti ljudi mozda bi se ugrizla za jezik prije nego ovako općenito kreneš rasipat žuč.

  10. #1410
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Oprostite na tip felerima, ne da mi se ispravljat. Dugo mi na forumu nije tlak ovako skočio.

  11. #1411
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ne znam kak sam tvoje dijete kad nije navijač Dinama? Vrlo jasno sam njih spomenula. Ne sviđaju mi se ni ostali navijači, ali mislim da nisu tako uski i maliciozni kao ovi. Ne krivim nogometaše. Oni idu unovčit ono što im njihov talent daje. Napravila bih isto. Ima i među njima kukoča, ali tako je svugdje. Ali kult koji se izgradio oko veličanja Dinama, specifično BBB, to je u 99% slučajeva u pozadini crnokošuljaštvo. Nemojte se na vadit na pojedine primjere krasnih ljudi koji su pomogli Petrinji ili djeci s rakom, ili ne znam kome. Oni odu volontiraju, zarade pljesak, a doma objese Pavelića i ustaške zastave.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.02.2021. at 16:36

  12. #1412
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Zuta al si opet nabrijana.
    Totalno nesuvislo zakljucujes, al ako ti je lakse tako, neka ti bude.

    Mislim nije ti to dobro za tebe.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.02.2021. at 17:00

  13. #1413
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pogledaj film ZG80, žuta. Možda ipak vidiš i neku drugu stranu navijača.
    Ja volim nogomet, volim skoro svaki sport i navijači su mi simpatični, osim kad pretjeraju, ali ti ih pregrubo etiketiraš.

  14. #1414
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Toliko si gluposti nabrljezgala da je to strašno.
    Evo ja sam navijačica Dinama koja je dobar dio mladosti provela na tribinama među tom 'bagrom' BBB isključivo zbog ljubavi prema tom sportu. Ta ljubav se rodila jer je moj pokojni otac obožavao nogomet i taj klub i tako je od malih nogu vodio mene na utakmice.
    Prijateljica i ja smo bile jedne od rijetkih žena među tom 'bagrom'. Dakle, baš među boysima, ne na zapadnoj tribini. Nikada, ali nikada niti jedan negativan komentar nismo doživjele. Niti jednu pogrdnu riječ. Nikada neću zaboraviti na jednoj velikoj utakmici kad se pred ulazom stvorila ogromna gužva i oni su ničim izazvani napravili prolaz za nas dvije i vikali...e dečki 2 cure su tu, daj se razmaknite da prođu.
    Garantiram ti da nisu crnokošuljaši. Da ima među njima i takvih ima, ali ne možeš ih 99% prozivati crnokošuljašima. I ovo ti je stvarno nisko da njih nekolicina pomaže u Petrinji pa doma objese Pavelića. Prvo, nije nekolicina nego njih jako puno i kod niti jednog nisam vidjela Pavelića.
    I od kud ti to da voliš Zagreb samo ako navijaš za Dinamo. Daj me nemoj!

    Ukoliko si naletila na jednu osobu koja je ovakvog mišljenja nije ti u redu sve ih popljuvati zbog tog jednog, a i nije ti dobro za zdravlje.

  15. #1415
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Naravno da niste dobile jednu ružnu vriječ kad ste dio čopora, klana. Aj zamisli da ste za Hajduk, pa slučajno prošetate pored grupe navijača BBB. Ne bih ruku u vatru stavila da ne bi bilo ružnih riječi.

    Naravno da nisi vidjela da objese Pavelića. To se profurava interno.

    Nije slučajno da često baš među navijačima iskoče ustaški povici, nije slučajno da ih vuku po novinama radi šovinističkih izgreda, da po Zagrebu idu grafiti s prvim bijelim poljem na šahovnici, da isti tip koji svuda iskače sa svojim volontiranjem, a onda bi s druge strane razapeo žene feministkinje koje prosvjeduju protiv naših ratnih zločinaca, i koji se pojavljuje na skupu crnih košulja (ima sve javno na fejsu). Možda i nisu svi radikalni, možda ja pretjerujem, ali svakako ova neutralna grupa navijača žmiri na ove koji nikako nisu neutralni.

  16. #1416
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ajde žuta neka ti je. Očito si upoznata s tematikom jako dobro za razliku od mene koja s tim veze nije imala.
    Dio čopora nisam nikada bila pa me ne trpaj tamo gdje mi nije mjesto.
    To što se međusobno naijači različitih klubova časte nije rezervirano za BBB i Dinamo. Nije rezervirano ni za Hrvatsku.
    Ovo ostalo što pišeš. Da, na žalost vidljivi su ti koji se busaju u prsa pa onda ti i takvi kao ti na temelju njih daju pečat cijeloj skupini. Al ajde tko sam ja da ti išta pišem. Mojih stotine odgledanih utakmica uživo nije ništa prema tvom iskustvu.

  17. #1417
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ne znam trebam li napomenuti da nemam doma sliku Pavelića i da to najstrože osuđujem ili zaključuješ automatski da ju imam jer navijam za Dinamo.

  18. #1418
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj film ZG80, žuta. Možda ipak vidiš i neku drugu stranu navijača.
    Ja volim nogomet, volim skoro svaki sport i navijači su mi simpatični, osim kad pretjeraju, ali ti ih pregrubo etiketiraš.
    Vidim po Googleu da je to prequel Metastaza. Ne, hvala. To mi samo zacementira ovo što mi je već dobro poznato. Rene glumi navijača i muškarčinu koja mlati žene. Sam ton glasa i izrazi koji im izobliče lica dok navijaju mi je onako vrlo, vrlo agresivan. Ježim se te subkulture. Ježim se da ako si krivih pogleda, ajde kako tako ako si neutralan, ali ako gajiš animozitet prema navijanju, uh. I što bih ja sada trebala djeci objasniti što je Dinamo, da ne stoje ko tukci kad im netko vikne Dinamo (jer jasno, moraš odvratit nazad Dinamo Dinamo).

  19. #1419
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    žuta, ja, muž i moja djeca nismo ljubitelji nogometa
    i nije to nešto jako teško
    ljudi pretpostavljaju da će sa dječakom nogomet biti zajednička tema jer statistički gledano najvjerojatnije je
    ako nije, kažeš: a nije on baš nešto lud za nogometom, ili on sam to kaže

    i to je to

  20. #1420
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Dio čopora nisam nikada bila pa me ne trpaj tamo gdje mi nije mjesto.
    Sama činjenica da si na tribini dok je utakmica među njima, u njihovim očima te stavlja u poziciju pripadnice čopora i zato tako nježan pristup. Da si možda čak nepoznata žena, a ne nužno navijačica Hajduka, od istih ovih koji su graknuli da ti se napravi mjesto, bi možda dobila potpuno kontra tretman. U najbolju ruku cimanja, povike... ali ajde da ne davim, fasciniraju me žene navijačice u sportu gdje su žene prilično marginalne. Ali valjda je to dio onog što moram prihvatiti o ovom svijetu.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.02.2021. at 17:34

  21. #1421
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ako nije, kažeš: a nije on baš nešto lud za nogometom, ili on sam to kaže

    i to je to
    A ja sam baš glupača bez smisla za humor. Umjesto "ne pratim nogomet" trebala bih promijeniti boju glasa i kao grom "dinamo, dinamo", onako glasno kao kad mi djeca dignu tlak. Vjrv bi reakcija bila zabavna.

  22. #1422
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Vidim po Googleu da je to prequel Metastaza. Ne, hvala. To mi samo zacementira ovo što mi je već dobro poznato. Rene glumi navijača i muškarčinu koja mlati žene. Sam ton glasa i izrazi koji im izobliče lica dok navijaju mi je onako vrlo, vrlo agresivan. Ježim se te subkulture. Ježim se da ako si krivih pogleda, ajde kako tako ako si neutralan, ali ako gajiš animozitet prema navijanju, uh. I što bih ja sada trebala djeci objasniti što je Dinamo, da ne stoje ko tukci kad im netko vikne Dinamo (jer jasno, moraš odvratit nazad Dinamo Dinamo).
    Ako ćeš djeci objašnjavat da su bagra, onda im bar objasni da su svi bagra. I BBB i Torcida i Kohorta i Funcuti

  23. #1423
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Sama činjenica da si na tribini dok je utakmica među njima, u njihovim očima te stavlja u poziciju pripadnice čopora i zato tako nježan pristup. Da si možda čak nepoznata žena, a ne nužno navijačica Hajduka, od istih ovih koji su graknuli da ti se napravi mjesto, bi možda dobila potpuno kontra tretman. U najbolju ruku cimanja, povike... ali ajde da ne davim, fasciniraju me žene navijačice u sportu gdje su žene prilično marginalne. Ali valjda je to dio onog što moram prihvatiti o ovom svijetu.
    Da, zamisli, žena navijačica. Vjerojatno niže inteligencije, primitivnih pogleda, podređena muškarcima, seljančica, crnokošuljašica.,nižeg obrazovanja.
    Toliko predrasuda već dugo nisam pročitala.

  24. #1424
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ako ćeš djeci objašnjavat da su bagra, onda im bar objasni da su svi bagra. I BBB i Torcida i Kohorta i Funcuti
    Ne brini, neću djecu trovati mržnjom prema nikome, pa ni prema onima kojima je mržnja (bar prema suparničkoj navijačkoj grupi) prilično jako obilježje. Samo bi im bilo teže u životu. Meni to nije ništa dobro donijelo. Isključim ove i one, pa se sav taj krug ljudi koji mi mogu odgovarati sužava dok ne ostanem bez ikoga. Treba prihvatiti navijače, sve dok nemaju Pavelića obješenog u kuhinji. Od takvih miljama daleko.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.02.2021. at 17:51

  25. #1425
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Da, zamisli, žena navijačica. Vjerojatno niže inteligencije, primitivnih pogleda, podređena muškarcima, seljančica, crnokošuljašica.,nižeg obrazovanja.
    Toliko predrasuda već dugo nisam pročitala.
    Mislim da je nemoguće da nisi primijetila koliko je rašireno ustaštvo ako si bila na 100 utakmica. To znači da ga ne vidiš jer ga ne želiš vidjeti. Možeš biti kontra toga, to je valjda sasvim moguće, i ne vidjeti.

  26. #1426

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Sa djecom je to dosta nezgodno. Ukoliko roditelji imaju radikalne stavove, djeca mogu otići u potpunu suprotnost. Vidjela dosta puta...

  27. #1427
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Ja se mogu suzdržati. Čak sam im htjela kupiti čarape s motivom kad smo dobili srebro. Ljuti me sprega koja će prije ili kasnije doći do mog dečka, bilo vezano za to navijanje, ili za religiju, ili za sto drugih stvari gdje se moraš opredijeliti jesi li dio klana ili nisi, pa i ako nisi najstrastveniji među njima, eto bar da se onako tiho, prijateljski pridružiš tome - jer... eto, tu su svi. A bojim se toga... bojim se toga da si prisiljen makar malčice prihvatiti društveni konstrukt inače si autsajder i neprilagođen i time naravno postaješ meta. Ne onima umjerenima, nego onima radikalnima.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 05.02.2021. at 18:03

  28. #1428
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Joj , žuta briješ. I zabrazdila si po bečemu o čem nemaš ni najmanjeg pojma. Dijete ti ne voli nogomet. Pa dobro. A što ako ga zavoli? U druženju u parku, i vrtiću, u školi? Okani se razmišljanja da ćeš bilo što izbit ili usadit u djecu osim osnovnih načela. Sve ostalo odradi društvo. Ako su osnovna načela ok, nemaš straha da eć biti ustaša. Ali ni sigurnost da neće voljeti nogomet

  29. #1429
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ovako, sve skupine pa tako i navijačke imaju nekoliko struja tako da se i među određenom skupinom navijača događaju raskoli.
    Ustaštvo među navijačima nije rašireno, ali ga na žalost ima. Preko nekoliko puta sam svjedočila da je na tribinama netko razvio ustaški simbol, a da je onda druga 'struja' došla i tražila da se to makne. Nekada su čak i među sobom znali odstraniti navijače koji su se neprimjereno ponašali. Da i među navijačima ima idiota, naravno da ima, ali nemoj molim te generalizirati jer to stvarno nije tako.

  30. #1430
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Joj , žuta briješ. I zabrazdila si po bečemu o čem nemaš ni najmanjeg pojma. Dijete ti ne voli nogomet. Pa dobro. A što ako ga zavoli? U druženju u parku, i vrtiću, u školi? Okani se razmišljanja da ćeš bilo što izbit ili usadit u djecu osim osnovnih načela. Sve ostalo odradi društvo. Ako su osnovna načela ok, nemaš straha da eć biti ustaša. Ali ni sigurnost da neće voljeti nogomet
    Neeee. To je daleko od točnog. Dijete mi nije upoznato s nogometom. Ono je indiferentno koliko se to može biti. Ja sam čak u stanju nas odvesti na tribine jednom kad opet to bude dozvoljeno, pa da se iz prvog lica upoznam s atmosferom, da ne se**m bez pokrića, i da oni realno imaju ideju što je navijanje, u gradu u kojem žive u kojem postoji nogometni klub. Ali plašim se svega onog mračnog što zna izroniti, pa prilično često iz svega toga, onog što mi je oprečno mom sklopu vrijednosti. Ali valjda djecu treba pustiti u svijet, a ne ih držati pod staklenim zvonom. Nema smisla da očekujem da ih nikakvi društveni konstrukti koji se meni ne sviđaju neće na ovaj ili onaj način obilježiti i utjecati na njih.

  31. #1431
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Dijete ima cetiri godine. Jos neko vrijeme ces imati kontrolu nad tim cime je upoznato, a cime ne, ali nakon toga... siroko mu polje. Jedino sto ce ti preostati je da nastavis cijeniti i pokazivati vrijednosti koje su ti bitne i nadati se najboljem da ce i on tako. Mozda ce voljeti nogomet, a mozda balet.

  32. #1432
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Zuta,
    Dobro mi vilica nije otpala nakon ovakvih tvojih postova.

    Toliko vrijedjanja, omalovazavanja, predrasuda, gorcine, ljutnje ....ovo zaista nije dobro za tvoje psihicko stanje. Govorim ti iskreno i dobronamjerno.

    A tvoj sin je osoba za sebe i on ce voljet ili nece voljet nogomet, kosarku,judo, ples, balet...whatever.
    Nema to veze s tim sto ti mislis o tome. Srecom pa je tako kod svih.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.02.2021. at 18:38

  33. #1433
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Neeee. To je daleko od točnog. Dijete mi nije upoznato s nogometom.
    Nemoj mi reći da nikada nije uzeo loptu i napucao je nogom? Gotovo nemoguće, i za dječake i za djevojčice. Moji su svi "igrali" nogomet a nisu ni dobro hodali

  34. #1434
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj mi reći da nikada nije uzeo loptu i napucao je nogom? Gotovo nemoguće, i za dječake i za djevojčice. Moji su svi "igrali" nogomet a nisu ni dobro hodali
    A to nije nogomet.

    Lili, da, u pravu si. Preburno sam reagirala. Bezveze grizem.

  35. #1435
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Zašto bi i trebao to biti nogomet,klinac ako hoće nek ganja loptu ili kaj već qko neće ne mora.
    I kakve ti ima veze jel zna tko ili što je Dinamo,možda bi jednom klinac navijal za Hajduk ili Cibaliju,bez obzira kaj možda jedno vrijeme živio u ZG,ili ako je i purger možda,ali ni to nije bitno

  36. #1436
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moje dijete jedva da zna razliku između Hajduka i Dinama iako sam ja bila strastveni navijač. Tata joj je Dalmatinac i u životu nije pogledao utakmicu Hajduka jer ga to ne zanima. Živimo u Zagrebu i ovdje ju nitko nije nikada pitao jel navija za Dinamo. Kad dođemo kod MM-ovih znaju ju pitati :Je li mala za koga ti navijaš? Ona ih gleda ko tele u šarena vrata. Meni to ne smeta, simpatično mi je.
    Često spoji neku zagorsku popevku s nekom dalmatinskom pa onda u to ubaci i AC/DC.
    Inače ta navijačka mržnja o kojoj pričaš odnosno ja bih to nazvala nabrijanošću ti je obično u nekim ranim tinejđerskim godinama. Poslije i navijači dođu k pameti.

  37. #1437
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    A to nije nogomet.

    Lili, da, u pravu si. Preburno sam reagirala. Bezveze grizem.
    Cuvaj se i pazi na sebe, sve ovo je totalno nevazno

  38. #1438

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    383

    Početno

    Mog sina nogomet ne zanima ni najmanje. Općenito sport, ali košarku NBA čak nešto prati, nogomet nimalo...
    Ni muž ni ja nismo neki ljubitelji nogometa, ali gledamo prvenstva, stariji niti to. Krene gledat 10 min, zakljuci: koji dosadan sport I ide dalje.
    Pa sam ipak smatrala da mora znati za Hajduk, za Torcidu, kad je osnovan Hajduk, di je osnovan, kad je osnovana Torcida di je Stari plac....

    Nizam ga pustila na miru dok se nisam uvjerila da zna. Ne moraš u životu ic na Hajduka, nisam ni ja, ali da mi ne znas kad je Hajduk osnovan, to mi je ko da ne zna kad je sv. Duje.

  39. #1439
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Naplavomžalu, tata mi je dalmatinac, čitav život nas je cijepio Hajdukom

    Ja jako volim sport općenito, i izlagala sam djecu raznim sportovima, kako uživo, tako i na tv, a u nekima su se i okušali. Od troje djece, dvojica su navijači, a sva tri sportaši. Srednji ne voli čak ni svoj sport gledati, velikom i malom su to maltene religiozna iskustva.
    Nikada nisu rekli ružnu riječ protivničkim igračima ili navijačima. Oni navijanjem prije svega pokazuju nqklonost prema klubovima i sportašima koje vole, a one koje ne vole, poštuju.

    Žuta, ne moraš voljeti navijače, ali ih moraš tolerirati kao subkulturu. A u svakom žitu ima kukolja, ne možeš zato poopćavati i banalizirati.
    Posljednje uređivanje od babyboys : 06.02.2021. at 21:17

  40. #1440
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Ja mislim da zutaminuta nije u vidu imala obične navijače, one koji vole i cijene sport i imaju svoje omiljene klubove. Mislila je na one ekstremne, koji od navijačke groznice naprave rat... Čovječe, zutaminuta ih je dobro skinula. Neki (srecom malobrojni) baš podsjećaju na nekakve paravojne skupine. Zbog takvih moja djeca nikada nisu gledala utakmice u živo. Zapravo jesu, ali na Slavenovom stadionu, gdje je manja vjerojatnost da ti neka budala baci bocu ili baklju...

    Takvi nasilnici kvare zadovoljstvo gledanja utakmica svim normalnim navijačima. Ja sam doma blizu Maksimira i uvijek mi ide na živce kad policija prije važnih utakmica postavlja rampe i barikade, ko da dolaze neprijatelji... Zar nema policija vaznijeg posla? Nije li to rasipanje resursa i novaca poreznih obveznika na gluposti? Takvi nasilni navijači koji rade nered bacaju ružno svjetlo na sve ostale normalne fanove njihovih klubova i ugrožavaju sigurnost.

    Ja sam dijete nogometaša i nije mi strana ljubav prema sportu, ali ima tu dosta neprikladnih stvari.... Ne bih voljela da su mi djeca u bbb ili torcidi ili armadi, sve je to ista vreća.

  41. #1441
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Možda se varam (ispravite me), ali ne vidim baš da "uprava" BBB nešto naročito špota ili osuđuje svoje ekstremne pripadnike.

    Jedna bivša forumašica imala je iskustvo sa zakonom omerte koji u tim skupinama vlada kad joj ni vlastiti poznanici, pristojni BBB nisu htjeli pomoći u rješavanju slučaja. A slučaj je bio da joj je skupina od 30-ak odraslih BBB nakon neke bezvezne malonogometne utakmice napala 14 g. dijete samo zato jer su vidjeli da je mobitelom fotkao njihovu tribinu, a na sebi je imao oznaku suparničkog tima.
    Dočekali su ga vani, brutalno namlatili, a onda ga je par njih vozilo u mafijaškom stilu po obroncima grada i na kraju ga tako izubijanog izbacili usred ničega.
    Ponavljam: odrasli ljudi 14-godišnje obično pristojno dijete koje je napravilo par fotki na nebitnoj kvartovskoj dvoranskoj utakmici.
    Ne mogu se oni kao udruga praviti grbavi kad se ovakve stvari događaju, a istovremeno dobivati novac i poslovne prostore od grada, kluba ili koga već.
    Kad idu u Petrinju ili voze inkubatore (svaka čast!), onda su BBB, a kad rade sranja, onda naglo nisu.

  42. #1442

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    U osnovnoj školi u gotovo svakom razredu ima jedan ili više nasilnika. To su djeca koja pokazuju da nešto nije u redu u njihovom odrastanju. Sustav ne zna što učiniti ali za desetak godina vrlo vjerojatno će biti dio neke kriminalne skupine.
    To s nogometom i ima i nema veze. Tek nekolicina navijača su nasilnici. I bit će tako dok politika bude dopuštala.

  43. #1443
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kad idu u Petrinju ili voze inkubatore (svaka čast!), onda su BBB, a kad rade sranja, onda naglo nisu.
    Odlazak u Petrinju i vožnja inkubatora dođe kao baš zgodna crtica u CV-u, bude korisna olakotna okolnost za koji god zločin te osuđuju:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...atvor-15048416

    Meni je super kako netko, bilo tko, ima potrebu naglasiti da prilikom pomaganja stadalnicima katastrofe nije brojao krvna zrnca unesrećenima
    super su mi i naši sudovi koji tu činjenicu uzimaju kao dokaz da netko nije fašist.

  44. #1444
    Riri92 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    3,690

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    Odlazak u Petrinju i vožnja inkubatora dođe kao baš zgodna crtica u CV-u, bude korisna olakotna okolnost za koji god zločin te osuđuju:
    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...atvor-15048416

    Meni je super kako netko, bilo tko, ima potrebu naglasiti da prilikom pomaganja stadalnicima katastrofe nije brojao krvna zrnca unesrećenima
    super su mi i naši sudovi koji tu činjenicu uzimaju kao dokaz da netko nije fašist.
    Da, korisna olakotna okolnost. Još je samo trebalo da idu od čovjeka do čovjeka i pitaju ga koje je nacionalnosti. Pa kao, eto, nismo to radili, dobri smo ljudi.. Baš sam bila razočarana kad sam pročitala kakva im je 'kazna'. Odvratno.
    Slažem se i sa Čokoladom, priča o tom djetetu je prestrašna.

    Ja jako volim nogomet i nemam baš ništa protiv navijačkih skupina kao općenitog pojma. Volim i navijanje i iskazivanje ljubavi prema klubu ili reprezentaciji. Ali incidenti poput ovoga u meni stvaraju veliki otpor u kombinaciji sa strahom. Pa tako recimo u situaciji da šetam ulicama Zagreba i naiđem na skupinu Boysa, radije bih skrenula u drugu ulicu nego na vlastitoj koži isprobavala jesu u normalnoj skupini ili u ovoj drugoj. Što ne znači da mislim da su svi isti, ali znači da nemam namjeru to dokazivati. Izbjegavam ja i beogradske navijačke skupine, a isto ne mislim da su svi isti.

  45. #1445
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    “Uprava” navijackih skupina je najcesce manja grupa ljudi koji koriste skupinu za neke svoje, najcesce kriminalne djelatnosti. S tim da najveci dio skupine toga niej svjestan jer im se prodaje prica o odnosti, pripadnosti, nedrukanju, pomaganju i sl.
    A zapravo ovako:
    https://net.hr/danas/crna-kronika/vo...om-ove-godine/
    I bez *****ti ce zajebat koga god treba i ne treba ako im se nadje na putu u poslu.

  46. #1446

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    kad pitaju djecu "za koga navijaš" to je toliko benigno da ja stvarno ne razumijem zašto se toliko nerviraš...

    to je u rangu bedastih pitanja koje postavljaš klincima da ih malo zapričaš
    pa neće ga odmah vrbovati u neku kriminalnu skupinu ako odgovori dinamo...

    reci djetetu da odgovori da navija za mamu, seku ili brokulu... što god ti padne napamet
    isto kao kad ih pitaju "koga više voliš mamu ili tatu, seku ili brata"... ignoriraš ili se našališ i prijeđeš preko toga

    vidim da ti u zadnje vrijeme svi idu na živce... za tvoje dobro je da prihvatiš da živiš u društvu, okružena različitim profilima ljudi, većina ti vjerojatno u ovoj fazi tvog života ide na živce, ali bolje ti je što prije prihvati da niste ti i tvoja djeca Pale sam na svijetu

  47. #1447
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    kad pitaju djecu "za koga navijaš" to je toliko benigno da ja stvarno ne razumijem zašto se toliko nerviraš...

    to je u rangu bedastih pitanja koje postavljaš klincima da ih malo zapričaš
    pa neće ga odmah vrbovati u neku kriminalnu skupinu ako odgovori dinamo...

    reci djetetu da odgovori da navija za mamu, seku ili brokulu... što god ti padne napamet
    isto kao kad ih pitaju "koga više voliš mamu ili tatu, seku ili brata"... ignoriraš ili se našališ i prijeđeš preko toga

    vidim da ti u zadnje vrijeme svi idu na živce... za tvoje dobro je da prihvatiš da živiš u društvu, okružena različitim profilima ljudi, većina ti vjerojatno u ovoj fazi tvog života ide na živce, ali bolje ti je što prije prihvati da niste ti i tvoja djeca Pale sam na svijetu
    Ma vraga - nakon pitanja tko ide na vjeronauk, ovo je najčešći uzrok zlostavljanja u ranoj dobi. Nije za podcjenjivanje.... uffff....

  48. #1448
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ja isto mislim da su to pitanja u rangu "imaš li curu/dečka" samo da navedu dijete na razgovor, ništa drugo

  49. #1449
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    ja isto mislim da su to pitanja u rangu "imaš li curu/dečka" samo da navedu dijete na razgovor, ništa drugo
    I ja tako mislim.

    Uostalom u mom zg kvartu rekla bih da ih jako puno navija za Hajduk i sta, nikom nistq.

    Ne treba od muhe radit slona.

    I potpis na zadnhu Vrijeskinu recenicu, u zadnje vrijeme ti svi idu na zivce bez obzira na temu. Cuvaj sebe i djecu!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.02.2021. at 10:45

  50. #1450
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Mog malog da pitaju i za koga navija i jel ima curu, blijedo bih ih gledao

    Zapravo su mi ta pitanja o curi/dečkima oduvijek užas, mene su smetala kad su mene tak ko malu ispitivali

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •