Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: I kad je sve ok teško je biti samohrana majka

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno I kad je sve ok teško je biti samohrana majka

    Dakle sve je kako tako ok, imam čovjeka s kojim živim, moj sin (8) ga voli i ova njega, ali...dijete je dijete, radi nepodopštine, ovaj se ljuti kad ih maleni radi, gunđa, onda mene napuni negativnom energijom itd...ponekad mi se čini da imam dva djeteta, a često mi jako pomaže jer bude s njim, uči s njim, igra nogomet s njim, čuva ga kad radim itd...svakako više nego je s njim rođeni otac...ali izluđuje me što se na mene ljuti kad dijete uradi neku spačku jer ga kao ja nisam ˝na vrijeme odgojila da npr. ne mljacka, ne podriguje, ne bude neuredan itd...eto, samo da se malo pojadam ... svakako nije lako samohranim majkama ni u novim vezama a ni kad su same ....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    na mene se mats zna ljutiti kad nam se retardirana macka pokaka ispred wc-a. ne bas ljutiti ali mi je tuzi.

    nema ti to veze sa bioloskim roditeljstvom, tip ventilira gundjanjem

  3. #3
    unadomina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    73

    Početno

    na mene se mats zna ljutiti kad nam se retardirana macka pokaka ispred wc-a. ne bas ljutiti ali mi je tuzi.

    hehe!!!
    Posljednje uređivanje od unadomina : 30.10.2013. at 00:24

  4. #4
    unadomina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    73

    Početno

    ...a baš tako, to je njihovo gunđanje...
    Meni je muž prigovorio kad je curica imala oko mjesec dana (bilo je nešto oko hranjenja, boce, ne sjećam se više...), da sam je ja tako odgojila ahahahaha! Tako da...
    Gledaj sve ovo pozitivno, a i to što nešto prigovori i ukazuje na sitne nepodopštine, možda je pokazatelj koliko se dobro "uklopio" u ulogu roditelja.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Mila moja da samo čuješ za što sve meni muž prigovara, za glavu bi se ulovila

    Nije do tvog sina, već do partnera. Ako ti nije velika tlaka, ne mari. Ako ti je tlaka, reci mu, al ne nadaj se dramatičnoj promjeni

  6. #6
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Mila moja da samo čuješ za što sve meni muž prigovara, za glavu bi se ulovila

    Nije do tvog sina, već do partnera. Ako ti nije velika tlaka, ne mari. Ako ti je tlaka, reci mu, al ne nadaj se dramatičnoj promjeni
    Ma upravo ovako je i kod nas i kod svih.
    Nema to veze s biološkim ili ne roditeljstvom.
    On jednostavno prigovara kad je loše volje i to mu je ventilana kako je stray napisala.
    Ne brini, sve je to normalno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    254

    Početno

    A znam...šta ću na dane je i moram trpit...neda mi se više minjati ni momka ni muža ni išta, svaki će imati mane, a očito mu je stalo jer da nije nebi ništa govorio nego noge na tabure i gledaj TV, a ne rješavati s djetetom domaći rad itd...ipak mi je potrebna još jedna starija osoba da izađem na kraj sa svojim malim živkom

  8. #8
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    na mene se mats zna ljutiti kad nam se retardirana macka pokaka ispred wc-a. ne bas ljutiti ali mi je tuzi.

    nema ti to veze sa bioloskim roditeljstvom, tip ventilira gundjanjem
    strej, genijalna si mi

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    iako je prigovaranje tako uobičajeno u našoj komunikaciji ne smijemo zaboraviti da postoje i bolji načini.
    malo ću karikirati, nije sve tako crno -bijelo i ne dešava se zbog sitnica ..ali..
    ako meni smeta što moje dijete previše gleda televiziju/psuje/ ne sprema za sobom/..... mogu:
    - prigovarati djetetu/mužu jer mislim da su oni krivi zbog toga
    - mogu gutati,gladiti, spremati, zavaravati se i ne poduzimati ništa
    - dok ne puknem i tada ode sve u ...
    -ili biti vječita žrtva koja će vlastito djete podučiti kako da se ne cijeni. dijete će vjerojatno krenuti u dva ekstrema
    -postat će i samo žrtva
    -počet će maltretirati vlastitu mater i sve oko sebe
    -mogu komunicirati bez optužbi i rješavati ono što mi smeta u odnosu
    umjesto 'kak to djelujes na sina, postat će lijen ko ti'
    mužu: 'nije dobro da dijete toliko sjedi pred televizorom. što misliš što bi mi mogli napraviti da ga potaknemo da se više kreće.
    sinu: idemo na jarun ' ili nešto slično

    meni se čini da je tvom partneru stalo i to je svakako pohvalno ali da trebate raditi na komunikaciji ( kao i većina nas , ne pišem s pozicije znalca . godinama se učimo kako se izboriti za ono što nam je važno /u što vjerujemo, a da pritom ne povrijedimo one koje volimo)

  10. #10
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Evo moram se i ja ispuhat negdje jer mislim da cu ga polit benzinom i zapalit . Naime još nisam ni rodila, a imam posla s idiotom na kvadrat.

    Ja sam u startu ostala sama jer on "nema vremena" za takve stvari." Sjebala si život i meni i sebi i djetetu" ?????? Njemu to nije bilo u planu pa eto ti pa se sama nosi s tim, al idiotskih izjava ima na izvoz. A ja ko idiot pokušavam ostvarit neku ajmo rec ikakvu komunikaciju, pa sam na kraju osuđena slušat rečenice poput "Ja cu nju volit kad dođe, al nemogu joj nista priustit." (radi čovjek i nema nikakvih životnih troškova) jer po nekoj logici ja mogu kao nezaposlena : da nespominjem da njegove roditelje nisam ni upoznala, al pitanje je jeli uopce znaju, iako neznam sta bi bilo gore. To što im on nije rekao ili ako im je rekao ta njihova nezainteresiranost.

    Cure kako se vi nosite s ovakvim stvarima jer ja mislim da cu još malo skrenuti, a da se mene pita najradije bi ga poslala u k...c i adio.
    Sad još i alimentacija jer znam da ce biti cirkus i oko toga......

  11. #11
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Definitvno si ovako nisam planirala prvu trudnocu, al uza sve njezin dolazak me veseli više nego išta iako ima dana kad samo plačem i njoj se ispričavam zbog svega što nema tatu kakvog zaslužuje.
    Imam i jako ljepih dana trudim se ne razmišljat o svemu, al uz sve ovo hormone i sranja, više dana provedem u suzama i znam da nikome ne pomaže.
    Njegova pažnja mi netreba jer čovjek nemože imat nikakve ljepe emocije prema takvoj osobi, samo da je normalan u glavi i da shvača ozbiljnost cijele situacije...al cini se da mu je i to teško

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ninunanu - polako, stani na balun.
    Suviše uvreda je izrečeno i prema tvom partneru i prema tebi samoj.
    Krenimo od pretpostavke da ako si se s partnerom spetljala, pa zanijela njegovo dijete, nije baš najgori muškarac kojeg si srela u životu, zar ne? Nešto si pobogu vidjela u njemu.
    Zatim, muškarci i neplanirane trudnoće - on nema tvoj urođeni instinkt zaštitnika života koji tek nastaje, ne raste njemu kćer pod srcem, već tebi. U toj situaciji ti si u prednosti, sve se tebi događa, ne njemu.
    On je sigurno zbunjen i prestrašen, poremetila mu se cijela vizija života, svi planovi, cijeli sustav mu se srušio, a ti se čudom čudiš što trabunja gluposti. Meni bi bilo čudno da je staložen, jer bi to značilo da je roditeljstvo priželjkivao ili bar mislio o tome.
    Što njegovi roditelji misle, znaju li ili ne - to ćeš brzo saznati. Možda nije loše da uživaš u miru i njihovom eventualnom neznanju još koji dan, ovdje su topici puni žalopojki na bake i djedove i njihovo petljanje u odgoj, dohranu, čuvanje i bilo kakve aktivnosti vezane uz dijete. Uključenost tvojih i njegovih roditelja ima dvije strane medalje, i lijepu i onu manje lijepu.
    Na kraju, ako je tvoj partner baš toliko nezainteresiran, na tebi je odluka da mu kažeš, ako želiš, da ćeš sama podizati njegovu kćerkicu, zahvali mu se na suradnji i pozdravi ga. Ti to možeš sama, nebi bila ni prva ni zadnja.
    Sigurna sam da će se njemu pokazati slika situacije u drugom svjetlu.
    I na kraju, strpi se malo, udahni i pomazi trbuh, još ste samo malo 2u1, uskoro stiže nova faza za vas dvije, pa uživaj sada u svojoj trudnoći maksimalno. uvijek sve sjedne na mjesto, svima, na ovaj ili onaj način.
    Sve će bit OK.

  13. #13
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Sumskovoce hvala ti puno na odgovoru: ma svjesna sam ja svega toga, samo eto ima dana koje bi najradije prespavala.
    trudim se bit puna razumijevanja i smirena u komunikaciji s njim, al nekad ti dođe da pošalješ sve kvragu. Ja ga razumijem stvarno, jasno mi je da mu nije lako, isto kao i meni, samo sto se njemu druga pitanja motaju po glavi. Jedina stvar koja me izbaci iz takta su laži i nedosljednost vlastith izjava, e to me strašno ljuti, al znam da cu se ocito s tim morati nositi cijeli život. Ne podnosim neciju površnost, meni je ili hoces ili neces nikako al neide to baš tako
    Sva sreca pa imam ogromnu podršku roditelja jer neznam kako bi drukcije izvela ista, a sto se tice njegovih ako znaju iskreno ni ne želim ih upoznat.

    Ja čekam svoju malu brundu da se upoznamo i da uživamo zajedno, a on ako ne bude sudjelova, sam je na gubitku

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    Definitvno si ovako nisam planirala prvu trudnocu, al uza sve njezin dolazak me veseli više nego išta iako ima dana kad samo plačem i njoj se ispričavam zbog svega što nema tatu kakvog zaslužuje.
    Imam i jako ljepih dana trudim se ne razmišljat o svemu, al uz sve ovo hormone i sranja, više dana provedem u suzama i znam da nikome ne pomaže.
    Njegova pažnja mi netreba jer čovjek nemože imat nikakve ljepe emocije prema takvoj osobi, samo da je normalan u glavi i da shvača ozbiljnost cijele situacije...al cini se da mu je i to teško
    da se ubacim malo

    ja sam se toliko puno puta ispričala i plakala na klupici usred noci zbog toga. u sigurnoj kuci sam plakala non stop zbog toga što ju njezin otac ne voli i ne želi. kada sam uselila u iznajmljeni stančić sam isto plakala i žalila i onda se dogodilo jedno malo mrvičasto prekrasno mekano čudo : rodila sam <3

    onda shvatiš...

    nema veze ljubavi mamina , ja ću ti dati i mamu i tatu i seku i bracu

    sunce mamino vidi ujo ti je došao

    buba šuba moja odi deda te zove odi dedi

    mrvice pogle dosao ti je striček Maroje i donio ti je lijepe haljinice i kolica

    ljubavi mamina pogle dosao je tvoj tata Bobo (moj partner)

    a moja mrvica tako voli sve te muškarce u njenom životu.. voli i stričeka Brunu i dedu Jožu (domar u vrtiću)
    voli i svoga dedu koji joj svaki put da 10 kuna ako ne dođe bosa i obuće šlapice.
    voli uju jako jako i on ju uspava nabolje na svijetu u zagrljaju i crtićima
    sa Marojem (veliki dobri prijatelj <3 )uvijek rado ide na sladoled

    a kad striček Bruno dođe on uvijek donese kinder jaje i nekakvu smješnu sitnu igračkicu i napuni nam frižider (poslovno surađujemo vec 10 godina i kum mi je)

    znaći uvijek će doći neki muškarac..uvijek će biti te neke desne ruke...ali i dalje će se zauvijek najljepše stisnuti uz tebe i dalje će samo tebe ljubiti najviše i to nije samo sada... nego do kraja života ti ćeš svojoj bebi biti mama <3

    a vjeruj mi jako je malo onih pravih tata..svatko može biti otac...ali tata <3 to zaista treba zaslužiti <3

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    833

    Početno

    Citiraj Noa prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle sve je kako tako ok, imam čovjeka s kojim živim, moj sin (8) ga voli i ova njega, ali...dijete je dijete, radi nepodopštine, ovaj se ljuti kad ih maleni radi, gunđa, onda mene napuni negativnom energijom itd...ponekad mi se čini da imam dva djeteta, a često mi jako pomaže jer bude s njim, uči s njim, igra nogomet s njim, čuva ga kad radim itd...svakako više nego je s njim rođeni otac...ali izluđuje me što se na mene ljuti kad dijete uradi neku spačku jer ga kao ja nisam ˝na vrijeme odgojila da npr. ne mljacka, ne podriguje, ne bude neuredan itd...eto, samo da se malo pojadam ... svakako nije lako samohranim majkama ni u novim vezama a ni kad su same ....
    ovo spada u klasicno prigovaranje koje bi bilo takvo i da je bioloski otac u pitanju.. i ja sam u takvoj ili slicnoj situaciji, samo sto imam i jos jedno dijete kojem je ocuh tata, pa je sada u obje situacije i vidim da jednako prigovara i mojem i nasem zajednickom.

    kako drugi kazu, ne treba se oko toga zamarati previse, pogotovo ako u tome sto prica znas da nema istine. ako mislis da ima elemenata za prigovor i da je u pravu, preispitaj svoje postupke, ali i njegove, sto on cini da tvoje dijete bude bolje odgojeno. cini li ista, osim sto prigovara?

    bitno je u svakom odnosu povuci granicu, kako govora, tako i ponasanja i znati gdje je ta granica. kako djeca rastu, tako je i vaznije da postoji ta granica. sto u njihovom ponasanju prema svojem ocuhu, tako i u parnerovom ponasanju prema njima..

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Vidim da se ovdje i o tome pisalo, pa da se pozalim. Dakle, ostala sam sama nakon sto sam ostala trudna, prosla i trudnocu i porod i evo odgajam malenu. Otkad sam saznala da sam trudna pa do sad proslo je jedva godinu dana. Ono sto mene uzasno smeta je sto stalno netko ima potrebu komentirati da kad cu si naci nekoga, kao sto prije nadem nekoga bit ce mi bolje, malenoj treba otac, ne mislis valjda da si joj ti dovoljna, nije normalno da ostanete same i slicno. Pa ne mogu vjerovati da i dalje zivimo u tako zadrtom drustvu u kojem valjda pod svaku cijenu treba naci neko musko jer je sramota da si sama. I sto god da ja odgovorim nije dovoljno da bi s tim prestali. Stvarno mi je puna kapa

  17. #17
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Ne dozvoli da te diraju takvi komentari. Bilo bi lijepo kad bi se pozabavili svojim životima, umjesto što komentiraju tuđe. Jedna od najvećih floskula je da je jednoroditeljska obitelj "okrnjena", necjelovita i nefunkcionalna. A u svim "normalnim", dvoroditeljskim obiteljima cvjetaju ruže. Možeš si mislit.

    Posveti se sebi i djetetu i uživaj! Ako se netko novi u određenom trenutku pojavi u tvom životu - super! Ako ne, opet dobro!

  18. #18
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Lisbeth, probaj na jedno uđe, na drugo izađe.

  19. #19
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Lisbeth, probaj na jedno uđe, na drugo izađe.
    Tu tehniku svakako razrdi
    I negdje sam cula dobru foru (ubij me ne mogu se sjetiti gdje), zeni stalno govore da se uda i na vjencanjima govore ti si sljedeca i te fore, pa je ona vratila istom mjerom na sprovodu, kao sad si ti sljedeca. Nikad vise joj to ta osoba nije rekla. Brutalno ali ucinkovito.

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Suma, ja sam nesto slicno upotrijebila sam jednom, nevezano za ovu temu i super ucinkovito je. Samo te poslije zaobilaze u sirokom luku. Dakle ako nekome stalo zadrzati te osobe u zivotu, neka ipak postupi malo mekse. A ako nije, onda nek si pusti masti na volju.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    664

    Početno

    Citiraj Superman prvotno napisa Vidi poruku
    Ne dozvoli da te diraju takvi komentari. Bilo bi lijepo kad bi se pozabavili svojim životima, umjesto što komentiraju tuđe. Jedna od najvećih floskula je da je jednoroditeljska obitelj "okrnjena", necjelovita i nefunkcionalna. A u svim "normalnim", dvoroditeljskim obiteljima cvjetaju ruže. Možeš si mislit.
    To svakako! Znam dvije samohrane majke i obje uzivaju s djetetom vise nego u tim bivsim vezama u kojima se dijete rodilo. Ovoj jednoj je tako dobro da joj bas zavidim na miru i harmonijiu kojoj zivi.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Hvala na savjetima
    I ja toliko uzivam u mrvici i toliko nam je lijepo da stvarno nemam potrebu traziti nekoga. Znam da su to razliciti aspekti zivota, ali sve moje potrebe su zadovoljene i ja sam sretna. Ne nedostaje mi nista sto mi neki muskarac moze pruziti. Samo mi je zao sto ljudi to ne vide tako nego kao da to nije normalno sto ja malenoj ne trazim ocuha. I kao sto kazes, Superman, toliko je djece zaglavljeno u losim vezama i brakovima svojih roditelja. Tuzno sto je bitno da si s nekim, a ne jesi li sretan..
    Posljednje uređivanje od Lisbeth : 23.12.2015. at 10:09

  23. #23
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Pa sad ti je dijete malo i ono ti je cijeli svijet. Malo kasnije ces mozda pozeljeti nekoga, ali prvenstveno zbog sebe, ne zbog djeteta. Jer djeca sasvim normalno odrastaju samo s jednim roditeljem/skrbnikom. Pa ljudska vrsta ne bi.opstala da to nije tako, uza sve ratove, gladi, bolesti kroz povijest, a i prije dok je zivot bio vrlo nesiguran i institucija braka jos uopce nije postojala.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •