Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678
Pokazuje rezultate 351 do 381 od 381

Tema: Interliber 2013.

  1. #351
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako mi je tanak sa sadržajima ovogodišnji Interliber
    Mislim, zvijezda im je Vjekoslava Huljić?!
    Gledam kad bih išla i ništa me posebno ne privlači, osim nabavke knjiga, a baš mi je bezveze da Interliber postane sinonim za rasprodaju knjiga...
    ja sam jutros slusala najavu. Na radiu 101. Druga zvijezda im je Luka Modric. Bilo nas je troje u autu i nase komentare ovdje ne bih pisala. ipak je ovo edukativni forum.

  2. #352

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Mah, pa prave književne face ne treba ni tražiti na Interliberu nego na nekim drugim događanjima. Na Frakturinom festivalu koji je početkom rujna, ili na festivalu knjiga u Puli u prosincu.

    Od malo zanimljivijih na ovogodišnjem Interliberu, vidim da su u četvrtak gosti Jasen Boko (i njegova knjiga Latinskom Amerikom uzvodno, preporučujem, odlična je!), Damir Karakaš, Maša Kolanović... Udruga Biom ima edukativne radionice za osnovnoškolce danas i u subotu, a imaju organizirano i promatranje ptica u krugu Velesajma u subotu (šteta što će padati kiša i baš me zanima hoće li vidjeti koju drugu pticu osim vrana ).
    Ja svakako idem neki dan (ne znam još kad), samo se moram psihički pripremiti na razinu buke u paviljonima (nije mi problem žamor, nego preglasan razglas - prošlih godina je Profil bio karakterističan po tome da se s njegovog štanda nadaleko orilo).

  3. #353
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mah, pa prave književne face ne treba ni tražiti na Interliberu nego na nekim drugim događanjima. Na Frakturinom festivalu koji je početkom rujna, ili na festivalu knjiga u Puli u prosincu.
    Znam, ali svejedno mi je to tužno
    Pogotovo kad se sjetim da je sajam u Frankfurtu ove godine otvorio Knausgard

  4. #354
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    [QUOTE=tanja_b;3132385]Udruga Biom ima edukativne radionice za osnovnoškolce danas i u subotu, a imaju organizirano i promatranje ptica u krugu Velesajma u subotu (šteta što će padati kiša i baš me zanima hoće li vidjeti koju drugu pticu osim vrana ).
    QUOTE]

    Meni je iskočio oglas na fejsu zsa predobrim značkama/broševima ptica i ostalih životinja. I sad ga nemrem naći. A taman mislim nekog žicat da mi ih kupi (Ja sam "svraka" - to sam pisala na drugoj temi, koja ne ide na Interliber)

  5. #355
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako mi je tanak sa sadržajima ovogodišnji Interliber
    Mislim, zvijezda im je Vjekoslava Huljić?!
    Gledam kad bih išla i ništa me posebno ne privlači, osim nabavke knjiga, a baš mi je bezveze da Interliber postane sinonim za rasprodaju knjiga...
    Pa kad to i jest rasprodaja knjiga. Ono što mene privlači je slušaonica audio knjiga (moja mama je slabovidna i to je jedini način na koji može čitati). Obzirom na okruženje, dobro da još postoji i da je ulaz besplatan. Ja se otpremam u subotu sa sinovima, eventualno u petak popodne sama, tako da ću vjerojatno promašiti slušaonicu (okrugli stol s tom temom je u četvrtak). Ne kanim se opterećivati. Otići ću kad budem mogla, uloviti valjda nešto i gotovo. Ne očekujem ništa, a možda se ugodno iznenadim.

  6. #356
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ne bi trebala biti rasprodaja, ali da, na to se svede. Ja nisam o tome niti razmišljala dok mi prijateljica, velika ljubiteljica knjige, koja posjećuje i inozmeni sajmove, sva nesretna nije počela govoriti o tome. Isto sam to vidjela kao rasprodaju. Ako odem na prezentaciju, to mi je netko od poznatih umiješan u to, pa idem na osobnoj liniji.

  7. #357
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Pa kad to i jest rasprodaja knjiga.
    Pa možda tako u konačnici ispada, ali definitivno ne bi trebalo biti tako...
    Interliber bi trebao biti najveći festival knjige u (što'no bi se reklo) regionu, a spao je na mediokritetnu razinu rasprodaje. Baš tužno .

  8. #358
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku

    Meni je iskočio oglas na fejsu zsa predobrim značkama/broševima ptica i ostalih životinja. I sad ga nemrem naći. A taman mislim nekog žicat da mi ih kupi (Ja sam "svraka" - to sam pisala na drugoj temi, koja ne ide na Interliber)
    Jesi li ga lajkala? Ako jesi možeš naći u dnevnik aktivnosti.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.11.2019. at 21:35

  9. #359
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je iskočio oglas na fejsu zsa predobrim značkama/broševima ptica i ostalih životinja. I sad ga nemrem naći. A taman mislim nekog žicat da mi ih kupi (Ja sam "svraka" - to sam pisala na drugoj temi, koja ne ide na Interliber)
    Haha, sad ću ti ga poslati u Messengeru (mislim na oglas)
    Posljednje uređivanje od Forka : 12.11.2019. at 21:42

  10. #360
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Hvala Forka.
    U međuvremenu je i meni iskočio opet. Sad još samo da izaslanik to pronađe - ima broj paviljona i štanda

  11. #361
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    Pa možda tako u konačnici ispada, ali definitivno ne bi trebalo biti tako...
    Interliber bi trebao biti najveći festival knjige u (što'no bi se reklo) regionu, a spao je na mediokritetnu razinu rasprodaje. Baš tužno .
    Nije to problem Interlibera nego Zagrebačkog velesajma. Kad usporediš i druge sajmove s nekim sličnim događajima u inozemstvu (ne moraju biti vrhunski, nego eto - barem prosječni) vidi se da je ono što se nudi u Zagrebu često ispod te razine. Ne znam što je tome uzrok, možda dugogodišnja nebriga vlasnika (Holding) iako nisam sigurna da je još uvijek tako. Mislim da su ih barem formalno izdvojili iz Holdinga. Aliiii dok se gospodarska komora ne uključi, ne možemo očekivati pomak na bolje.

  12. #362
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to problem Interlibera nego Zagrebačkog velesajma. Kad usporediš i druge sajmove s nekim sličnim događajima u inozemstvu (ne moraju biti vrhunski, nego eto - barem prosječni) vidi se da je ono što se nudi u Zagrebu često ispod te razine. Ne znam što je tome uzrok, možda dugogodišnja nebriga vlasnika (Holding) iako nisam sigurna da je još uvijek tako. Mislim da su ih barem formalno izdvojili iz Holdinga. Aliiii dok se gospodarska komora ne uključi, ne možemo očekivati pomak na bolje.
    A, ne znam... ja nekako mislim da koncepcijski i programski, Interliber nije uzročno-posljedično povezan sa Zagrebačkim velesajmom. Mjesto održavanja, istina, diktira neke stvari, ali ne sve...

  13. #363

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    A, ne znam... ja nekako mislim da koncepcijski i programski, Interliber nije uzročno-posljedično povezan sa Zagrebačkim velesajmom. Mjesto održavanja, istina, diktira neke stvari, ali ne sve...
    Slažem se.
    Ali slažem se i s Peterlin kad kaže da je mnogo toga što se nudi u Zagrebu ispod neke očekivane prosječne razine ipak, to je već druga tema...

    Nego, vidim da su ga ove godine proširili na još jedan paviljon (7a), to je nešto novo?

  14. #364

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Bila jučer na Interliberu.
    Paviljoni 6 i 7a su puno siromašniji ponudom od petice. Ipak, nađe se i ondje ponešto, ima nekoliko antikvarijata, nešto rukotvorina, u šestici je ona velika Profilova rasprodaja, pa tko traži jeftine knjige, nešto će sigurno naći.
    Nije bila prevelika gužva (ipak je bila tek srijeda), moglo se elegantno prolaziti i razgledavati. Za vikend će vjerojatno biti više ljudi. Ali zato je prilaz Velesajmu bio grozan, gotovo sat vremena smo gmizali u koloni od Trešnjevke do Novog Zagreba

  15. #365
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Bila jučer na Interliberu.
    Paviljoni 6 i 7a su puno siromašniji ponudom od petice. Ipak, nađe se i ondje ponešto, ima nekoliko antikvarijata, nešto rukotvorina, u šestici je ona velika Profilova rasprodaja, pa tko traži jeftine knjige, nešto će sigurno naći.
    Nije bila prevelika gužva (ipak je bila tek srijeda), moglo se elegantno prolaziti i razgledavati. Za vikend će vjerojatno biti više ljudi. Ali zato je prilaz Velesajmu bio grozan, gotovo sat vremena smo gmizali u koloni od Trešnjevke do Novog Zagreba
    Ovo je razlog zbog kojeg je meni muka... Jučer sam u 16h bila u autu blizu glavnog kolodvora, katastrofa sa svih strana... Mislim da ću u petak popodne bar dio puta odvaliti gradskim prijevozom. Čak sam mislila preko Kosnice, pa s druge strane. Još ću se odlučiti. Ako odustanem, to će doslovce biti jedini razlog.

  16. #366
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ove godine je zbog rekonstrukcije Rotora gora prometna situacija nego ikad, čak i radnim danom. Ne smijem ni misliti što će biti za vikend (živim u blizini i susjedi uglavnom proklinju Interliber).

  17. #367
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tek što sam kupila knjigice ova mi je neman mala podrapala stranicu. /ventover/

  18. #368
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mi jucer isli, nismo nigdje nasli parking, te se okrenuli doma.
    Da sam imala vremena i da nismo isli s malim, snasli bismo se. Ovako nista. Cak ni u AM nismi uspjeli docekati mjesti

  19. #369
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Najbolje vam je ići nedjeljom ujutro i to odmah u deset kad se otvara.
    Nema gužve, ima parkinga.

  20. #370
    ki ki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    1,226

    Početno

    Danas bi mogla biti ludnica.
    Kao da sam čula na otvorenom d Modrić danas tamo potpisuje knjige.

    Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk

  21. #371
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja sam bila ujutro i nije uopće bilo gužve.

    I inače uvijek idemo nedjeljom čim se otvori.

  22. #372
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Nano, imaju ih i inače, udruga Biom. Naručila da mi prijateljica kupi.
    Posljednje uređivanje od palčica : 17.11.2019. at 15:37

  23. #373
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Postpandemijski Interliber (!) stiže.
    Besplatan ulaz i parking.
    Idete li?

  24. #374

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Prošlogodišnji pandemijski Interliber bio mi je najbolji u zadnjih nekoliko godina. Obavezna covid potvrda, ograničen broj ljudi u paviljonima, nije bilo gužve, nije bilo buke, moglo se mirno razgledavati... bilo je super. Stalno si ponavljam da se tako nešto više neće ponoviti, bolje da se naoružam strpljenjem za ovu godinu.
    Idem obavezno, ne znam još ni kad ni kako. Vidim na ovoj temi da je s prometom uvijek dosta problema, ove godine tramvaj ne vozi preko Jadranskog mosta, bit će zanimljivo.

  25. #375
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    planiram otići, ako uspijem u toku tjedna
    vikend očekujem gužvetinu, a to želim izbjeći

  26. #376

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ja neću, ove godine očekujem masu ljudi

    neki dan me beskrajno iznervirala gužva u trgovini (na kraju sam protrčala i izašla van), a da se ponovo nađem u predpandemijskoj interliberskoj gužvi - mislim da bi hitna morala doći po mene ...

  27. #377
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Idem po svim planovima u srijedu predvečer. Nadam se da ne bude ogroman kaos

  28. #378
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Bila danas od cca 15:30 - 16.30. Bilo je ugodno, nije da nije bilo nikoga, ali nije bila masa ljudi. Planiram se još koji put došetat, nastojat ću da nije peak sat.

  29. #379
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ja bih rado otišla u ranijim satima, ako uspijem kidnuti. Popodne - nema šanse.

  30. #380
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Mi smo bili jucer u 19 i bilo je super. U 4 paviljona je, nigdje nije bila strašna gužva i normalno smo vidjeli sve štandove

  31. #381

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,139

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rado otišla u ranijim satima, ako uspijem kidnuti. Popodne - nema šanse.
    Danas popodne nije bilo strašno. Bilo je ljudi, više nego prošle godine, ali daleko je to od onih gužvi kakve su bile u pred-pandemijsko doba.
    Nije bilo ni one buke kao ranijih godina, a ni u paviljonima nije bilo onako vruće. Sve u svemu - sasvim ugodno iskustvo.
    Ali onima koji zaziru od gužve svakako bih preporučila da izbjegnu petak popodne, po ranijim iskustvima, taj dan je najgori.

Stranica 8 od 8 PrviPrvi ... 678

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •