Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 140 od 140

Tema: Briga o tesko bolesnim osobama.

  1. #101

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Moja sucut Mitovski

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    Iskrena sućut

  3. #103
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Žao mi je, primi iskrenu sućut .

  4. #104
    Konfuzija avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1,422

    Početno

    Mitovski, zao mi je zbog tvog gubitka... Tako lijepo pises o svojoj pokojnoj mami.

  5. #105
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Saučešće, mitovski.
    Znam kako ti je.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Molim vas ako mi mozete pomoci savjetom, u par dana moram pronaci smjestaj za nepokretnu mamu koja se hrani na sondu, ne znam otkud krenuti...Zvati redom domove za starije, ici u czs, mogu li mi oni kako pomoci? Prije 20 dana zena je bila pokretna, pogorsanje u neuroloskom smislu i korona su ju doveli tu gdje je, a dr.kazu da su oni napravili sto se dalo i da im javim gdje da ju pocetkom tjedna dovezu nakon otpusta.

  7. #107
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Mislim da CZSS može smjestiti samo u Novi Marof kod Varaždina. Inače tražiš sama privatne domove koji osiguravaju hitan smještaj takvih bolesnika.

  8. #108
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,432

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Molim vas ako mi mozete pomoci savjetom, u par dana moram pronaci smjestaj za nepokretnu mamu koja se hrani na sondu, ne znam otkud krenuti...Zvati redom domove za starije, ici u czs, mogu li mi oni kako pomoci? Prije 20 dana zena je bila pokretna, pogorsanje u neuroloskom smislu i korona su ju doveli tu gdje je, a dr.kazu da su oni napravili sto se dalo i da im javim gdje da ju pocetkom tjedna dovezu nakon otpusta.
    Lijecnik koji ju vodi u bolnici gdje se nalazi bi mogao poslati zahtjev na Marof i slicne institucije ako obitelj nema mogucnosti platiti privatni dom.

    I da, suosjećam, prošla sam slično.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Ja sam isto naivno mislila da ce ju dr. iz Dubrave poslati negdje drugdje da se proba jos nekaj napraviti pod lijecnickim nadzorom, a eto svaki dr.govori drugacije, jedna dr.je rekla da ce pokusati srediti da ode u Marof na kratko vrijeme , druga pak jednostavno veli, ne, mi to ne mozemo...Tu mi je sinoc neko rekao da to idem zatraziti u czs, otici cu ujutro tamo, al sumnjam da.ce ovi to odraditi odmah, sigurno ima neka procedura ako i odobre.
    Meni je jasno da bi tamo bila tjedan, dva, cisto bi mi znacilo da se stignem bolje organizirati...
    Posljednje uređivanje od cappy : 23.05.2021. at 09:46

  10. #110
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Nazalost, dr iz bolnice ne salje nikamo u nekoj svojoj reziji. Nama su pokojnu mamu nekih 2 tjedna svojedobno bili zadrzali dulje dok se ne snadjemo ili dok ne umre (doslovno, talva je bila situacija) jer je bila kod dra koji ju je po njenoj dg lijecio desetljecima pa je imao sucut prema tati. Kad je otpustena mislim da je imala kateter i sondu za hranjenje. Na kraju je privatni dom bio nase rjesenje, tamo.se donekle i rekuperala i zivjela jos par godina. Suosjecam i sretno!

  11. #111
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nažalost je to tako.
    Ili doma ili privatni dom koji košta 7000+kn jer treba stacionar.
    U istoj situaciji sam bila prije 8 godina pa je svekrva završila u mojoj kuhinji/blagovaoni.
    Da, tu smo joj stavili krevet jer druge slobodne prostorije nismo imali i sami se brinuli o njoj.
    Jednom dnevno je dolazila terenska sestra na pola sata i fizioterapeut dvaput tjedno i to je bilo sve.
    Ne znam kako je danas, ali 89. je Novi marof bila teška ubožnica i ja tamo ne bih živo biće ostavila za ništa na svijetu.
    Moji roditelji jesu. Ostavili su baku, tatinu mamu. Umrla je za par dana. Sigurna sam da je otišla od tuge.

  12. #112
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam isto naivno mislila da ce ju dr. iz Dubrave poslati negdje drugdje da se proba jos nekaj napraviti pod lijecnickim nadzorom, a eto svaki dr.govori drugacije, jedna dr.je rekla da ce pokusati srediti da ode u Marof na kratko vrijeme , druga pak jednostavno veli, ne, mi to ne mozemo...Tu mi je sinoc neko rekao da to idem zatraziti u czs, otici cu ujutro tamo, al sumnjam da.ce ovi to odraditi odmah, sigurno ima neka procedura ako i odobre.
    Meni je jasno da bi tamo bila tjedan, dva, cisto bi mi znacilo da se stignem bolje organizirati...
    Bolnice su krcate. Nazalost nema mjesta ni za akutne bolesnike, a pogotovo ne za palijativu koja je stabilna.
    Sonda za hranjenje zapravo i nije takav bauk, to nije nesto sto zahtjeva bolnicku skrb. To vam pisem u slucaju da mozete uzeti mamu doma dok se ne organizirate drugacije.
    Mi smo brinuli o tati doma u terminalnoj fazi karcinoma dok je bio na aparatu za kisik kojeg smo sami nabavili. Tako sa neke stvari zvuce gore nego sto jesu.
    Sretno
    Posljednje uređivanje od sirius : 23.05.2021. at 10:31

  13. #113
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, Sirius je u pravu.
    Sve se nauči.
    I mijenjanje pelena i sve ostalo.
    Nije to tako strašno.

  14. #114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da CZSS može smjestiti samo u Novi Marof kod Varaždina. Inače tražiš sama privatne domove koji osiguravaju hitan smještaj takvih bolesnika.
    Duga Resa također ima bolnicu tipa B, slično kao N. Marof.

  15. #115
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Novi Marof je s vremenom uređivan tako da nova krila izgledaju vrlo pristojno. Ne znam jesu li u zadnjih 5-6 godina još nešto preuredili.

  16. #116
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Novi Marof je s vremenom uređivan tako da nova krila izgledaju vrlo pristojno. Ne znam jesu li u zadnjih 5-6 godina još nešto preuredili.
    Super ako je tako.
    Nadam se da su i glave koje rade tamo preuredile svoje mentalne sklopove.
    Jer u Bračku nisu.
    Kaj vrijede novi zidovi, ako je osoblje i dalje katastrofa.

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Koji je problem s Bračkom? U kontekstu pitanja

  18. #118

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Vecinu dana zovem naokolo domove, neki imaju u cijenu ukljucene pelene i " sve sto treba", neki ne, razlike u raspolozivosti dr i sl...Sad sam shvatila da nisam pitala da li se potpisuje ugovor na neki period ili mozemo bez problem otici ako nismo zadivoljni, zna netko ili je i to individualno...

  19. #119
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Cappy ne znam gdje si, ali probaj Dom Pintar
    https://www.domovi-za-starije.com/dom/pintar/ u Stubičkim toplicama... Moja je mama tamo bila 6 i pol godina. Jako smo zadovoljni bili. Cca 40 min autoputom od Zagreba ili bar privremeno dok se ne snađeš za nešto bliže.
    Novi Marof... Uhhh ne želim se ni prisjetiti. Doduše bilo je prije 10g, ali isto su mi pričali da je preuređeno i nije kao nekada. Tada su mi tatu otpuštali s Rebra i bolnica je sredila da ide tamo dok se ne snađemo. Da sam znala u kojim će uvjetima i kakvu će brigu tamo imati nikada ne bih pristala. Na žalost umro je u 10 dana taman kad smo sredili da ga se premjesti. To je izgledalo kao šinteraj. Bila sam šokirana da tako nešto postoji u 21.st.

  20. #120
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Novi Marof je s vremenom uređivan tako da nova krila izgledaju vrlo pristojno. Ne znam jesu li u zadnjih 5-6 godina još nešto preuredili.
    Kad je moj tata poslan tamo isto su bila nova krila koja su se plaćala tada cca 3500 kn i bila su puna i čekalo se mjesto i to je stvarno pristojno izgledalo.
    Ovo ostalo je bilo kao bolnica iz 1. svjetakog rata i skrb je bila nikakva. Ni danas, 10 godina od toga još uvijek mi te slike ne izlaze iz glave.

  21. #121
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Cappy jako mi je žao što to prolazite, suosjećam o drži se.

  22. #122
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je moj tata poslan tamo isto su bila nova krila koja su se plaćala tada cca 3500 kn i bila su puna i čekalo se mjesto i to je stvarno pristojno izgledalo.
    Ovo ostalo je bilo kao bolnica iz 1. svjetakog rata i skrb je bila nikakva. Ni danas, 10 godina od toga još uvijek mi te slike ne izlaze iz glave.
    Upravo tako.
    Moj deda, Zagorec je jedno kraće vrijeme tamo ležao nakon neke operacije i to je bilo strašno.
    U subotu smo mama i ja došle u posjetu, a on je ležao prljav u krvavoj i zasranoj posteljini i pidžami.
    Rekao je da je to tako tri dana, a cimeri su potvrdili.
    Mi smo ga izvukle iz kreveta i odvele u kupaonu, oprale, obrijale, a ja sam po hodnicima lutala i nisam naišla na nikoga od osoblja. Baš nikoga.
    Onda sam krenula tražiti posteljinu po ormarima i na kraju i našla.
    Bila je poderana, ali čista i to sam nekako složila na krevet.
    Mi smo provele tamo cca tri sata i da nitko od osoblja nije ni prošao hodnikom. Nigdje nikoga. Doslovno nikoga.
    Prestrašno nešto.
    I sad ostavi nepokretno starče na takvom mjestu i razmišljaj hoće li ležati u fekalijama danima.

  23. #123
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj cappy prvotno napisa Vidi poruku
    Vecinu dana zovem naokolo domove, neki imaju u cijenu ukljucene pelene i " sve sto treba", neki ne, razlike u raspolozivosti dr i sl...Sad sam shvatila da nisam pitala da li se potpisuje ugovor na neki period ili mozemo bez problem otici ako nismo zadivoljni, zna netko ili je i to individualno...
    Jesi zvala Ćorluku u Gajnicama? Oni su odlični bili i ostali.
    Za ugovor ne znam.

  24. #124
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    https://www.domovi-za-starije.com/dom/peric/
    Ovi su ti isto super.
    U samom centru Zaprešića su i novi je objekt.
    Cijena je oko 7000 kn. Ja sam ih bila kontaktirala kad sam mislila da će mi trebati za muža.
    Mjesta imaju i primaju odmah.

  25. #125
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja znam da je svekar za svoju majku morao platiti puni mjesec, iako je bila samo nekoliko dana. Završila iz doma u bolnici.
    Neki dom u Vinogradima koliko se sjećam.

  26. #126
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako.
    Moj deda, Zagorec je jedno kraće vrijeme tamo ležao nakon neke operacije i to je bilo strašno.
    U subotu smo mama i ja došle u posjetu, a on je ležao prljav u krvavoj i zasranoj posteljini i pidžami.
    Rekao je da je to tako tri dana, a cimeri su potvrdili.
    Mi smo ga izvukle iz kreveta i odvele u kupaonu, oprale, obrijale, a ja sam po hodnicima lutala i nisam naišla na nikoga od osoblja. Baš nikoga.
    Onda sam krenula tražiti posteljinu po ormarima i na kraju i našla.
    Bila je poderana, ali čista i to sam nekako složila na krevet.
    Mi smo provele tamo cca tri sata i da nitko od osoblja nije ni prošao hodnikom. Nigdje nikoga. Doslovno nikoga.
    Prestrašno nešto.
    I sad ostavi nepokretno starče na takvom mjestu i razmišljaj hoće li ležati u fekalijama danima.
    Upravo to! Još bi nekako čovjek i progutao stanje bolnice, ali skrb nikakva, nema je. Ja sam isto tatu nalazila prljavog u strašnom stanju i brisala ga i prala. Djelatnika ili nije bilo ili su bili potpuno nezainteresirani. Kopali amo rukama i nogama da ga premjestimo. Mislim da je prošlo cca 8 dana. Taman smo našli gdje da ga smjestimo i dan prije smrti dođemo k njemu, ja ga poljubim i vidim da gori i tražim i tražim sestru, doktora i konačno nađem i pitam jel to tata ima temperaturu, a ona kaže nemam pojima i viče drugoj sestri npr. Marijaaa ajde vidi kaže kćer or xy da ima temperaturu. Imao je 40. Tada sam rekla mami da tata neće jutro dočekati i tako je bilo.
    Dakle, možda se promijenilo, ali nikada više nikoga svog tamo ne bih poslala. Svakako ako bi to bila opcija ne bih više vjerovala na riječ nego bih otišla prvo na svoje oči vidjeti.
    Jako je teško kad ti tako u bolnici za teško bolesnu osobu kažu da ju otpuštaju i pitaju te kud s njom i ti se u 2-3 dana moraš snaći.
    Meni je dugo trebalo da ai oprostim što je tata tamo proveo svojih zadnjih 8 dana, ali imala sam tada doma dijete od 4mj i mamu bolesnu od Alzheimera. Ne znam kako bih još vodila brigu o njemu nepokretnom i na sondi. Oprostila sam si, ali te slike su ostale.

  27. #127
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Jako je teško kad ti tako u bolnici za teško bolesnu osobu kažu da ju otpuštaju i pitaju te kud s njom i ti se u 2-3 dana moraš snaći.
    Da! Nama, uz sto toga, npr ok skrb za psiho bolesnike, zapravo fali nekakav sustav palijativne skrbi koji nije privatno, snadjite se (i to me sokiralo, koliko privat domova ima i koji je to biznis), nego drzavno. Mene iskreno sokirao dom za psihicki bolesne osobe u trogiru, to je film, ulazis u filmski set za koji ne mozes vjerovat da postoji..da je postojao ever. Rimac i to u istoj drzavi. Dakle, korisnici (dio) su u nekakvoj sobi tj samostojecem objektu koja je vjer. nekad bilo nekakvo skladiste jer taj objekt nema wc-a i nema normalan prozor, nego samo oberlihtovi. Ormara nema nego nocni ormarici i kreveti mozda jedno 10. Iz tog objekta preko dvorista do wc-a, kantine itd. Svodi se na to da sz starci ugl. sedirani i leze po krevetima u robi. Med. sestra koja nam je pokazivala sve to zapravo nije mogla vjerovat da smo se dosli raspitat za drzavni dom, jer valjda tamo zavrsava samo sirotinja iz st zaledja, al mi to nismo znali. Let iznad kukavicjeg gnijezda je disney fantazija za to. I onda dodje neko iz zg, iz struke, pa ti govori da je to iskustvo kao teska aberacija i jako se cudi kako je tome tako, pa sto niste ovo il ono. Bome flopnes zestoko o pod kad se nadjes u toj situaciji. Paralelni svjetovi. Ima i ok domova za psihicke jedan u slavoniji je bio ok, al kud iz dalmacije u slavoniju. U svakom slucaju, suosjecam.

  28. #128
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    U Rijeci ima stacionar za palijativnu skrb, drze ga časne sestre i plaća HZZO. No, to je za one koji imaju već odobrenu palijativu, kad se ne očekuje ozdravljenje.
    Imamo i privatni sanatorij koji se plaća 400 kn na dan, izgleda kao vrhunska bolnica, ima liječnike i med sestre. Plaća se onoliko dana koliko bude.
    Vjerujem da to ima i ZG. LOM to može riješiti, pitajte ga.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 23.05.2021. at 21:04

  29. #129
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Jako mi je zao da kroz sve to prolazite :grouphugs:

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Platili puni mjesec, iako je bila 2 tjedna
    Osnovna cijena oko 6000kn + dodatno kupanje + infuzija i sl.
    Ali pristojno uređeni, i stalno u ophodnji
    Medisal (Čulinečka)

  31. #131

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Hvala vam puno na podrsci i savjetima. Veceras sam vec bila i u Klaicevoj sa malcem na šivanju, nevjetojatno sto nam se sve dogada u zadnje vrijeme, totalni neki kaos...Mislim da sam nasla dom, doduse kak sam rastresena nisam ni pitala sve detalje, ali sutra cu jos zenu dodatno ispitati pa cu bit pametnija.
    Zvala sam Pintar bas jer ga je Mitovski spomenula, nisam ni njih totalno iskljucila.
    Susjeda me uputila da zovem maminu LOM da mi mozda ona moze sta pomoci, ionako sam se mislila s njom o pelenama razgovarati, neki ide ide preko hzzoa, jel?

  32. #132
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja je mama u Pintaru 5g nosila pelene i nikada me niti kunu nisu pitali za pelene. Može biti da su to i oni sredili preko HZZO-a da dobiva.
    Što se tiče plaćanja, čula sam od gotovo svih da domovi naplate punu cijenu iako je osoba bila par dana.
    Kad je moja mama umrla u 11.mj bilo je 'preplaćeno' 6 dana i kad sam došla po stvari govori mi sestra imate povrat cca 256,37 (bubnula sam). Ostavila sam to da se sestre počaste. Ostali su i više nego korektni do kraja.
    Čak su mi sve njene tablete spremili kojesu ostale. To sam naravno isto ostavila. Robu ži popisali koju su vratili tipa toliko gaćica ste donijeli, toliko uništeno, toliko vraćamo.
    Ma, ne znam ja ih ne mogu nahvaliti.
    Dom nije ni približno lukauzan u usporedbi s nekima koji se ovdje spominji, cijena je u skladu s tim manja, ali briga vrhunska.
    Dovoljno je reći da je mama godinama bila i nepokretna i nije imala dekubitus.

  33. #133
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ide sve preko HZZO- a i pelene i podlošci za krevet.
    Dobije se dovoljno i ne trebaš ništa kupovati.
    Lom napiše doznaku za to, a ako je osoba u domu, onda oni to rješavaju.
    Držim fige da uspiješ naći dobar smještaj.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. #134
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nije poanta u luksuznim domovima.
    Poanta je u domovima za koje znam da primaju odmah.
    Za nepokretne osobe je to jako teško naći jer nemaju svi domovi stacionar.
    I da, 7000 kn nije puno za 24/7 brigu o nepokretnoj osobi sa sondom i ostalim poteškoćama.
    Problem je što je to nečija mjesečna plaća pa i dvije i ne mogu to platiti.
    Nažalost.
    Najjeftiniji stacionar smo muž i ja našli u Bistri za 5000 kn, no kad sam to vidjela, odustala sam.
    Radije sam svekrvu imala doma.
    Koliko god mi teško bilo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  35. #135
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Dovoljno je reći da je mama godinama bila i nepokretna i nije imala dekubitus.
    Ovako je bilo i s mojom.mamom i priv. domom u kastelima.

  36. #136
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Samo znam da postoji. I nista vise.
    http://www.pulmologija.hr/UslugeOdjeli/Palijativni.html

  37. #137

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Mama je primljena u dom te sutra idem potpisat ugovor. Prijatelj mi kaže da obično domovi navedu pogrebno poduzeće koje bi u slučaju smrti bilo zaduženo za organizaciju pogreba no da obično budu i prilično skuplji od prosjeka...Kako mi u susjedstvu imamo pogrebno poduzeće, u slučaju potrebe znam da bih njih angažirala, zanima me mogu li onda izbjeći stavku ugovora o tome ili mi je jednostavnije prihvatiti, što mislite ? Čudno mi je uopće o tome razmišljati, ali eto ...

  38. #138
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi smo kad je mama išla u dom trebalu dostaviti punomoć domu da obavi sve potrebno slučaju smrti s tim da je mama imala otplaćenu posmrtnu pripomoć pa je to bilo navedeno. To se zapravo odnosilo na pripremu tijela i predaju Posmrtnoj pripomoći.
    Također smo trebali dostaviti potvrdu da mama ima grobno mjesto na koje će se ukopati.

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Nama su samo dali kontakt pogrebnog poduzeća nakon smrti.
    Prilikom prijema nitko nije spominjao smrt, a još manje pogrebno poduzeće.

  40. #140
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Nama su samo dali kontakt pogrebnog poduzeća nakon smrti.
    Prilikom prijema nitko nije spominjao smrt, a još manje pogrebno poduzeće.
    Slično je bilo i kod nas uz razliku da nama nisu ništa nudili.
    Nisu htjeli ni za kavu uzeti, djelatnice koje su obukle i uredile baku.
    Sve smo sami organizirali bez ikakvih sugestija od strane doma.
    Radilo se o državnom domu na Teešnjevci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •