Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: nosiljka za planinarenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    46

    Početno nosiljka za planinarenje

    cure trebala mi mi neka dobra nosilica za bebu, leđna, za planinarenje. dolazi nam toplije vrijeme i mi bi u duže šetnje po planinama. ima li tko? ili znate za neku dobru?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Imamo mi takvu, baš za planinarenje, marke Ferrino, kupljenu u Iglu-sportu u Zagrebu, ali dosta košta, oko 900 kn (mi smo je dobili na poklon, tako da sam cijenu saznala tek nedavno).
    Jako smo s njom zadovoljni, ali smo je ipak morali dati na "krpanje", jer nakon duljeg korištenja, popustila je po šavovima (ali sad je "kao nova" i čeka novu sezonu).
    Mala napomena: da bi se u njoj nosilo, dijete mora moći samostalno sjediti (kao i za uspravan položaj u kolicima).

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    A dok ti je beba manja možeš u marami, mi smo u Paklenici sretali roditelje s maramama...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    46

    Početno

    većinom su te nosiljke sa konstrukcijom, pa i ta ferrino, koliko vidim. a što mislite o nosilicama bez konstrukcije?
    A dok ti je beba manja možeš u marami, mi smo u Paklenici sretali roditelje s maramama...


    za sada smo na marami, dok ne nađemo nosiljku.

  5. #5
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    sirena mi immao tu iz iglu-sporta, super je.... konstrukcija je dobrodosla jer kad nosiljku skines s ledja rasiris konstrukciju i ona se pretvara u stolicu .. ispod sjedalice ima i torbu za pelene i prematalicu...
    mi Frana doduse nismo vise od desetak puta nosili u nosiljki jer dok je bio mali nosili smo ga u marami a kasnije mi je odjednom postao pretezak i prevelik za nosiljku (nosiljka jest za djecu do dvije god i do 20 kg ali nekako nije to nama islo... Fran je jako velik a ja bas nisam jaka...)
    i super mi je dosla ta nosiljka zimi kad je snijeg bio prevelik za ic van s kolicima

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mi smo probali sve osim marame 8)
    Od svega se najboljim pokazao sling, a ruksak-nosilicu smo kupili iz Kanade preko Ančice i... nažalost nije bila niti do koljena slingu.
    OK, mala greška u koracima je da smo ju nabrijali za MŽ, a ona ju je dodatno napinjala, tako da je sada sapeta k'o most Franje Tuđmana - fale samo amortizeri. Iako to nije ispravan način korištenja ruksaka, nije se tu moglo puno intervenirati i... sada imamo skoro nerabljenu vrhunsku nosilicu.
    Prednosti ovakvog ruksaka su u količini prostora oko djeteta koji osigurava čvrsta konstrukcija, mogućnost udobnog ovjesa na organizam onoga koji nosi, odlaganje na uspravan način i tome slično. Mane su velike dimenzije, fantastična lakoća totalno krivog napinjanja pogrešnog remenja i prilično komplicirano trpanje i vađenje djeteta ako ne surađuje u postupku. Radi udobnosti je svo remenje koje dotiče dijete "nafutrano" i zbog toga se dijete po ljetu unutra prilično znoji.
    Najbolje se s nekim tko ju ima dogovori i isprobaj prije kupnje - može se pokazati kao bacanje novaca u vjetar.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Davore, ajde malo pojasni što ste to napravili s ruksakom da je "napet ko most F.T." i zašto ga na kraju niste koristili?
    Mi smo naš dosta koristili, ali mislim da smo napravili sličnu grešku, tj. jako napeli neke remenčiće, pa je posljedica bila da su šavovi na tim mjestima nakon prve sezone nošenja počeli popuštati. Sad smo ga odnijeli majstoru da to malo pokrpa (i pokrpao je, svaka mu čast!), pa ruksak sad izgleda kao nov, ali ćemo morati ponovo poštimati remene, jer je mladi gospon narastao.

    korason, otkud ti podatak da taj ruksak za djecu do dvije godine? Zbog veličine ili nekog drugog razloga? Ja se nadam koristiti ga ipak malo dulje (a A. je relativno mali, pa ne vjerujem da će ga tako brzo prerasti).

  8. #8
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Moderni ruksaci (pa tako i ovaj) imaju osobinu da se sve dade podešavati, a najbitniji parametri su duljina leđa i oslonci na kukovima i ramenima. Općenito se mogu promatrati kao dvije cjeline: noseća konstrukcija i košara. Noseću konstrukciju se prilagodi duljinom prema leđima onoga koji nosi, a oputom na struku prema kukovima. Važno je dobro izbaljansirati opterećenje ramena i kukova.
    Košara je na tu konstrukciju ovješena na gornjem i donjem dijelu, a oni se mogu neovisno napinjati. I tu je greška - uglavnom se napinje dokle ide i cijela skalamerija više podsjeća na harfu nego na udoban komad ruksaka. Posljedica je da su ramena previše povučena, a teret leži na križima umjesto na bokovima. (onaj koji nosi se svejedno smješka i tvrdi da mu je super)
    Problem kod nošenja velike djece je prvenstveno njihova živost, a ne toliko težina.
    Malca sam uglavnom nosio ja i to u slingu, a ruksak je "nabrijan" za MŽ leđa. Mislim da ćemo još isprobati kako bi meni sada išlo nošenje i ako ne bude OK - osvanut će na forumskoj burzi. Koštao je ohohoj manje od 900 kn.

  9. #9
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    tanja, nije to nikakvo propisano ogranicenje... nego smo tak racunali s obzirom na velicinu nosiljke da cemo je koristiti barem do Franove druge godine... ali geni kameni su presudili, tak da mi je vec sad mission imposible uguravanje bebacha u nosiljku, pa jos ako nije dobrovoljno, zaboravi....
    mozda bude i moja na forumskoj burzi...

  10. #10
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno mi bi planinarilil

    mi smo totalni dudeki kaj se tice plannarenja - idemo na hunjku autom, ali obozavamo prirodu sljeme i to. imamo dva kikica 3 i pol i 16 mjeseci - s kojom stazom da pocnemo imate li neki prjedlog? Moze li Dominik (3 i po) odhodati ili i njega treba nositi? Diana se isto gura van iz marame i hodala bi stalno, ali kad se umori valjda bu kapitulirala. Kaj s krpeljima - jeste li cjepili djecu ili ih zabundate i po ljeti?

  11. #11
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pikula, ovo više ne spada u AP pa te molim da otvoriš topic na "kamo s ovim" - a možda ti pomogne tema velebit.

  12. #12
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno sori

    sori

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    420

    Početno

    slučajno naletih a toliko tražim!


    da li tko zna gdje nabaviti trekking nosilicu za bebu koja bi imala natkriveni kišobran i točkiće pa bude kvazi i lagana kolica kada se rasklopi.
    ja to vidjela kod nekih stranaca i želim to!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    302

    Početno

    Do koliko kilograma dijete može u Ferrino nosiljku?

  15. #15
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Za planinarjenje je super nosiljka bez konstrukcije Boba carrier
    http://www.bobababycarrier.com/

  16. #16
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa
    Za planinarjenje je super nosiljka bez konstrukcije Boba carrier
    http://www.bobababycarrier.com/
    X

  17. #17
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ovaj bobababy, pa kako u tome možeš nositi malo veće dijete?
    tipa od godine i pol?

    carribou je do 20kg.

  18. #18
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Super udobno i za tebe i za dijete. Baš sam jučer probala frendičin.
    Inače, nosiljka i jest načinjena za nošenje djece od godine starosti do 20kg.

  19. #19
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    super, jer meni izgleda kao nešto tipa meitai il klokanica, mekano i slabo
    super.

  20. #20
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Boba Carier je za stariju djecu. Ja ga nemam, probala sam ga kod frendice i stvarno je super ( koristim ja i mei tai ali ovo je bolje). Ima i nekakve trake da možeš djetetu zakačit nogice. Stvarno super stvar.

    Napravljen je baš za planinarjenje i sl., je neka vrsta mekanog ruksaka.

  21. #21
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Podizem!

    Imate li preporuka za planinarsku nosiljku?

    Moze li mi netko napisati koje su prednosti Bobacarriera u odnosu na planinarsku nosiljku sa konstrukcijom?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •