Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Vaginalni pregled za vrijeme trudova

  1. #1
    Dolca

    Početno Vaginalni pregled za vrijeme trudova

    Nisam trudna, ali visim ovdje kad stignem, pa me zanima jedna stvar. U masi vaših postova piše da pregldi jako bole, pa me zanima u čemu je stvar: da li toliko bole jer se radi u trudu (pa u biti truf boli?) ili su tako mesarski nastrojeni i grubi? Zbuljena sam, pa molim odgovore. Thanks

  2. #2
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    mene nisu skoro pa ništa bolili pregledi za vrijeme poroda....

  3. #3
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    mene su jednom pregledali i ne sjećam se da me bolilo,puno više su me bolili trudovi nego pregled

  4. #4
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    mene je to užasno bolilo... ne želim se toga ni sjetit!

  5. #5
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Načitala sam se o tim bolovima, no pregledi me nisu boljeli. Čini mi se da to ipak zavisi o težini ginićeve ruke. Nisam ništa osjetila ni kada je "pročačkao" da mi ode plodna voda, jer je do tada curkala pomalo, a nakon toga - ustala se sa stola a ono sve pljusnulo iz mene

  6. #6
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    nije me bolilo
    prvi put mi je probušen vodenjak na 4cm - bez beda
    sada me je bolilo npr. na kontrolnom pregledu (babinje), a i inače baš nisam hepi na pregledu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    340

    Početno

    mene su pregledali par puta jer se beba nije spustala i ne sjecam se da me bolilo. Pregledavali su me uvijek izmedju trudova, nikad za vrijeme

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam jednom dozivila pregled za vrijeme truda. Oci su mi ispale. Pa sam onda odlucila traziti preglede izmedju trudova. To ne boli nista, odnosno ne razlikuje se od uobicajenog pregleda.
    Da budem preciznija, pregled kao pregled ne boli. Ali boli trud. Pa onda lezeci polozaj u kojem moras mirovati deset puta pogorsa situaciju.

  9. #9
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    imala sam samo jedan pregled, nisam ga ni osjetila. nije bio u trudu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    Užas.provela sam 12 sati u rađaoni i puuuno bolnih pregleda!

  11. #11
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    zavisi tko te pregledava... :/
    doduse, ja nisan imala trudove, prosla san 3-4 pregleda radi sumnje na puknuce vodenjaka i neki su me bolili a neki nisu

  12. #12
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    ni jedan pregled me nije ni bolio, ni bio neugodan, a za vrijeme trajanja truda me nitko nije pregledavao

  13. #13
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    mene su kopali i vrtili rukom do boli, a uvjek su to radili u trudu, rekli su da je tako bolje??, a ispregledalo me cijelo osoblje, a do tada sam samo jednom bila na gin pregledu, sramežljiva, ali me nije bilo briga, bebac zaglavio. vjerojatno su probavali proširiti put, ko zna ali kad su me pregledavali bar je netko bio kod mene..

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ja mislim da to boli ako se radi mesarski, a takodjer sam cula da oni malo ceprkaju i sire cerviks kako bi stvar ubrzali, pa naravno da to onda boli...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    ja sam mu rekla nek malo uspori, oči su mi iskočile

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    mene su pregledavali svi doktori,uvijek za vrijeme trudova,mislim da nema veze tko pregledava,kod trudova jako boli

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    437

    Početno

    meni je to ostala noćna mora. zbog toga i još nekih stvari nikako nisam uspjela skupiti volju za priču s poroda.

    iako trudove nisam osjetila zbog 3 epi, ipak u tih 13 sati rađaone milijun puta su me pregledale tri smjene. čak mi je valjda ruku do lakta, tako sam ja to doživljavala, uspjela gurnut i neka glupača, odurno antipatična, valjda sestra...sve u svemu, mesarski, roštajući, najbolniji pregledi ikad doživljeni! počela bih se tresti čim vidim nešto bijelo da ulazi u boks...meni je to bilo jako bolno.

  18. #18
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    meni su ti pregledi u trudu bili gori od cijelog poroda, jako neugodno i bolno

  19. #19
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    mene ti pregledi nisu bolili; niti oni u trudu niti oni mimo truda. valjda ovisi i o tome kako te pregledavaju. meni je jedan od zadnjih pregleda bio i smiješan; doktorica krenula pregledavati dok nisam bila u trudu a onda rekla "ajd da sad vidimo još kakva je situacija u trudu" i nije vadila ruku već tako s prstićima unutra čekala na trud uz lagano masiranje trbuha... i meni i njoj smiješno pa ona kaže "bar sam si ruku zgrijala"... eto

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    745

    Početno

    Ne bole pregledi, boli kad ti "masiraju" cerviks ne bi li se što prije otvorila. I to je isti užas u trudu ili izvan njega.
    Doživjela na prvom porodu , na drugom mi to nisu radili.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Što da kažem? Ja sam se od pregleda dva puta onesvijestila od bolova. I povraćala...

  22. #22
    MamaiBeba

    Početno Re: Vaginalni pregled za vrijeme trudova

    pregledi me nisu bas bolili. To je bilo nula naprama trudovima

  23. #23
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    jel ono kad vrte rukom masaša cerviksa? ako je mene su pošteno izmasirali. Mislim da sam danima nakon toga sanjala onaj odvratan zvuk dok ti to rade, kao da sve puca

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    I mene su posteno "izmasirali" za vrijeme truda. Nisam pala u nesvijest ali znam da sam vrisnula, tj. urliknula k'o divlja zvijer. Imala sam osjecaj da to nije moj glas i da to uopce ne vristim ja. Grooooooozno!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    bolili k'o sam vrag!!!
    kako sam bila dugo u predradjaoni (31 sat+7 u radjaoni) i sporo se otvarala pregledali me milion puta i cak me drzali jel nisam mogla a da se ne izvijam (u ledjima) od bolova a tak me nisu mogli 'kvalitetno' pregledati... nakon toga im vise nisam dala prici sebi...
    nakon epiduralne,naravno nista...

  26. #26
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Rodila sam jako brzo, u roku sat i pol od kad sam legla na stol! Jauknula sam samo jednom, u trenu dok mi je babica gurala ruku vrteći je ukrug dok je trajao trud!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Zavisi od osobe koja radi pregled. Mene su i u prvom i u drugom porodu pregledi od određenih osoba boljeli, a od drugih nisu. To gnječenje cerviksa je grozno, osjećaš kao da ti netko kopa po utrobi, a poluparaliziran si i od straha da ne povrijedi bebu se trudiš biti mirna.
    U trećem porodu to ne bih dozvolila niti pod razno. Pogotov što sam negjde čitala da je neki doc komentirao da niti nakon svih rastezanja cerviksa u svojoj praksi, nije na kraju siguran da li je to imalo pomoglo. Širenje cerviksa je ipak stvar kemije, a ne fizike.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možda kod tog pregleda gledaju (pipaju) da li je glavica u pravom položaju (tjemenom a ne čelom).

  29. #29
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    ja se nadam da če me pustit pri miru što se tiče pregleda na porođaju, jer u protivnom
    ja sam neki dan imala takav mesarski pregled da sam se osjećala doslovce silovano!!!

  30. #30
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa Vidi poruku
    Možda kod tog pregleda gledaju (pipaju) da li je glavica u pravom položaju (tjemenom a ne čelom).
    Potvrđujem, meni je tim pregledom upravo to utvrđeno (i momentalno su me poslali na carski).

  31. #31
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj anjica prvotno napisa Vidi poruku
    meni su ti pregledi u trudu bili gori od cijelog poroda, jako neugodno i bolno
    meni je takav bio, srecom, jedan.
    krenuo je pregled, ja sam rekla da sam u trudu i jel moze pricekati da prodje, on je rekao da je tako jos i bolje. kratko je trajalo, istina, al vidjela sam zvijezde.
    tad su trudovi bili na maksimumu, otvorena 9 prstiju i glavica je bila na -1.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 16.02.2014. at 23:21

  32. #32
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mene je vaginalni pregled jako boli za vrijeme poroda. Zapravo, babica mora vidjeti koliko si otvorena. Neke su zene jednostavno osjetljivije. Babica mi je dala entonox za vrijeme pregleda i onda je bilo ok.

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    12

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je vaginalni pregled jako boli za vrijeme poroda. Zapravo, babica mora vidjeti koliko si otvorena. Neke su zene jednostavno osjetljivije. Babica mi je dala entonox za vrijeme pregleda i onda je bilo ok.


    Mene je pregled danas toliko bolio,kao da mi je gurnuo ruku do lakta primio cijelu utrobu i vuče ju van...a još nisam ni u rađaoni...39 tjedan,zatvorena ko čep!
    Samo sam si pomislila ok kako ću ja roditi ako me toliko pregled boli
    Došlo mi da nejdem više niti jednom doktoru i rodim doma sama u kutu

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    41

    Početno

    u trudnoći me nisu bolili ali na porodu strašno, spasila sam se kada je epiduralna počela djelovat, e onda sam se mislila-radite sada što hoćete hahah

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •