Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Pravo na smještaj uz dijete za vrijeme bolničkog lječenja

  1. #1
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno Pravo na smještaj uz dijete za vrijeme bolničkog lječenja

    Moram ovaj link izdvojiti, jer mnogi ne znaju za ovo pravo!

    http://klinika.pravo.unizg.hr/conten...ckog-lijecenja

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    U tekstu piše da je majci dozvoljen cjelodnevni boravak uz dijete ako je mačino mlijeko jedina hrana ili da postoji potreba za dojenjem. Da li to znači da majka koja doji dijete od , primjer, 14mj, ima pravo na cjelodnevni boravak ili ipak samo na dnevni?

    moj sin e u 9.mjesecu na operaciju hidrokele, u dječju bolnicu Kantrida. Ja ga još dojim, dva do tri puta preko dana i jednom do dva puta po noći. On sad ima 13 mjeseci, a kad bude termin za operaciju imat će nepunih 15 i vjerujem da će ritam dojenja biti isti kao i do sad, pa ne znam kako će to izgledati ako ga budem morala ostavljati samog po noći.

  3. #3
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    mašnice, pitaš za Crikvu? piše ti tam lijepo da treba odobriti komisija, e sad pošto je mali mali kolko je trebala bi ti specijalistica napisati preporuku da ideš i ti s njime u paket, mislim teoretski moglo bi i bez toga ali neki čitaju tako kako čitaju.

    diana tvoj je malo drugačiji slučaj mislim da to najviše ovisi o bolnici tj. o odjelu jel možeš pitati kak tam inače rade, inače bilo je puno njih koji nisu mogli ostvariti to pravo.

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    U tekstu piše da je majci dozvoljen cjelodnevni boravak uz dijete ako je mačino mlijeko jedina hrana ili da postoji potreba za dojenjem. Da li to znači da majka koja doji dijete od , primjer, 14mj, ima pravo na cjelodnevni boravak ili ipak samo na dnevni?

    moj sin e u 9.mjesecu na operaciju hidrokele, u dječju bolnicu Kantrida. Ja ga još dojim, dva do tri puta preko dana i jednom do dva puta po noći. On sad ima 13 mjeseci, a kad bude termin za operaciju imat će nepunih 15 i vjerujem da će ritam dojenja biti isti kao i do sad, pa ne znam kako će to izgledati ako ga budem morala ostavljati samog po noći.
    Diana , inzistiraj u bolnici da barem ostanes nocu na stolcu uz dijete ako nema drugih smjestajnih kapaciteta. U pravilu bi ti to odjel trebao omoguciti ako inzistiras ( u hzzo-u bi tako rekli, moze ih se i sluzbeno pitati).

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    joj sory odgovarala mašnici bez da sam pročitala datum!

  6. #6
    anasti avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    614

    Početno

    U riječkoj bolnici na kirurgiji ostajes s djetetom bez obzira na dojenje. Vec sam odgovorila na drugoj temi detaljnije. Kad smo mi bili bilo je i djece od 3-4 godine pa su s njima ostajali mama ili tata.

  7. #7
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Da,davno sam otvorila temu . Moje iskustvo s Vinogradskom i iskljucivo dojenom bebom sa 6mj je jako lose,preko noci nisam smjela ostati,na Zaraznoj da,Srebrnjak apartman...

  8. #8
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    da al jesi li srebrnjak plačala?

  9. #9
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    Da naravno

  10. #10
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    što će reć da to nije po zakonu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Po datumu iz pravilnika navedenog u tekstu iz linka, to je napisano prije ulaska u EU, Da li netko možda ima neka nova iskustva što se tiče ostajanja roditelja sa djetetom u bolnici preko noći? Gdje je to dozvoljeno, gdje nije, gdje se plaća i koliko i do koje godine djeteta je besplatno? Pretpostavljam da je došlo do nekih izmjena nakon što smo ušli u EU,jer se dosta toga promijenilo, vjerojatno i to što se bolnice tiče, pa ako netko zna nešto više o tome, neka napiše.

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj Diana72 prvotno napisa Vidi poruku
    Po datumu iz pravilnika navedenog u tekstu iz linka, to je napisano prije ulaska u EU, Da li netko možda ima neka nova iskustva što se tiče ostajanja roditelja sa djetetom u bolnici preko noći? Gdje je to dozvoljeno, gdje nije, gdje se plaća i koliko i do koje godine djeteta je besplatno? Pretpostavljam da je došlo do nekih izmjena nakon što smo ušli u EU,jer se dosta toga promijenilo, vjerojatno i to što se bolnice tiče, pa ako netko zna nešto više o tome, neka napiše.
    Nije doslo do nikakvih izmjena . Svaka bolnica odreduje svoja pravila i nacin na koji ce ponuditi smjestajne kapacitete za kategorije navedene u pravilniku. Nema baze podataka na razini drzave o kolicini smjestajnih kapaciteta ili cijeni smjestaja koji su iznadstandardni ( apartmani).
    Posljednje uređivanje od sirius : 11.06.2014. at 13:30

  13. #13
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,313

    Početno

    U Vinogradskoj kad smo bili imao je 6mj iskljucivo dojen nisam mogla ostati,u zaraznoj sa starijim isto sa 6mj sam ostala preko noci,a Srebrnjak sa mladjim 2x sa 15mj nisam mogla ostati osim u apartmanu...da ne bude zabune...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Kakva su iskustva sa riječkom bolnicom? Da li ima netko tko je u 2014. bio tamo sa bebom do dvije godine starosti?

  15. #15
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    za emisiju Svaki dan, dobar dan traže roditelje djeteta koje je bilo hospitalizirano da kažu svoja iskustva.
    Sad imate priliku reći sve čime ste nezadovoljni i što vas je frustriralo, pa molim da se javite meni u inbox ako ste zainteresirani!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Dajte ljudi, molim Vas. U ovoj državi nitko ne plaća porez i svi rade nešto na crno, a onda bi besplatno lječenje za djecu, besplatno lječenje za sebe, vrtiće, hranu, apartmane, lijekove....
    Pa di je tu kraj ?!

    Kolko platimo tolko ćemo imati ili kao u USA plati sam pa ćeš vidit kolko to zapravo košta !

    I onda još HRT pa ajmo pljuvat po bolnicama...ma daj. Ajde rađe volontirat jednu smjenu/vikend pa da onda vidimo
    Posljednje uređivanje od witman : 08.12.2014. at 15:51

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj witman prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte ljudi, molim Vas. U ovoj državi nitko ne plaća porez i svi rade nešto na crno, a onda bi besplatno lječenje za djecu, besplatno lječenje za sebe, vrtiće, hranu, apartmane, lijekove....
    Pa di je tu kraj ?!

    Kolko platimo tolko ćemo imati ili kao u USA plati sam pa ćeš vidit kolko to zapravo košta !

    I onda još HRT pa ajmo pljuvat po bolnicama...ma daj. Ajde rađe volontirat jednu smjenu/vikend pa da onda vidimo
    Iz kojeg si ti filma ispao?!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •