Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: DIY lampa od drveta

  1. #1
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno DIY lampa od drveta

    oluja teodor nam je srusila dva drveta u vrtu. jucer i danas su dolazili vatrogasci da sve ispile i tako relativno usitnjeno su ostavili posvuda.

    imam par jako dobrih komada drveta, pa bih htjela napraviti ovakvu lampu:
    http://shopcandelabra.com/media/cata...-wood-lamp.jpg

    ta lampa inace kosta 650 dolara. ne vidim zasto : ). imam drvo, imal kabel i grlo, imam i jedno sjenilo iako cu vjerojatno kupiti neko ljepse.

    pitanje:
    trebam li to drvo ostaviti da se susi jedno vrijeme? treba li ga necim tretirati?

  2. #2
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    ako ti je ok da se s vremenom drvo mijenja ne moraš ju sušiti niti tretirati: s vremenom će promijeniti boju i možda popucati, a kora će se trusiti.

    ako želiš drvo sačuvati kakvo je - treba se sušiti i to može trajati dugo, ovisno o uvjetima i preko godinu dana (koje drvo, koliko je soka bilo u njemu kad je posječeno, gdje stoji), a kad se drvo želi dugo čuvati skida se kora jer je glavna cirkulacija biljke ispod kore, tu je najsočnija i tu može početi trunuti. pa nije jednostavno sačuvati koru. da bi se to učinilo trebalo bi drvo s korom namakati u nekoj otopini, npr. od soli ili nečeg drugog što će spriječiti propadanje kore, zatim ga dobro osušiti i onda premazati nečim što će spriječiti trušenje.

  3. #3
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    puno hvala! ne smeta mi trusenje kore, ne zelim ju micati. bas mi je zato i zanimljiva ova lampa. : )

  4. #4
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Uzmi drot-kefu i cjepanicu uzduž očisti od kore. Ne struži poprijeko nego samo uzduž. Sušenje... 2 sata u pećnici na 150°C potom prozirni lak u spreju ... oriđiđi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •