Stranica 52 od 122 PrviPrvi ... 242505152535462102 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,551 do 2,600 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #2551
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ja imam (imala sam, pohrđavio je) gusnati pekač za pećnicu, jako je težak i teško se održava

  2. #2552
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ovo je emajl, dobro veli Ginger
    taj koji imam je valjda 35 godina star (mama mi je dala svoj, a sebi zadrzala manji)
    super je, jako cesto pecem u njemu

  3. #2553
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    ja patku najviše volim pripremljenu kao pekinšku pa se servira sa malim kineskim palačinkama, umakom od šljiva, mladim lukom i korijandrom.
    ispečem ju u pećnici- ovisno o veličini 2-4 h na 180 dok korica nije hrskava, a patka pečena. prije pečenja dobro ju posolim i popaprim i natrljam 5spice-om. u patku stavim malo đumbira. bude fakat fino. veronikine patke su baš dobre, ali ja sam zadovoljna i blagusom.
    recepti: ova teletina-zagrijati pećnicu na 180, teletinu nasjeći na komade veličine 5 cm, 700g recimo, potom prodinstati dvije mrkve, dva luka, malo celera, češnjaka, ružmarina, lovora, štapić cimeta, malo suhih gljiva, pa zapeći teletinu sa svih strana, potom dodati pelate- 800 g, pola boce crnog vina (Chianti ja koristim), posoliti, popapriti, dovesti do vrenja i staviti u pećnicu na jedno 3 sata ili dok teletina nije mekana da se može grabiti žlicom.
    poplpete od tune- za nas 4 dosta mi je stejk od 400g, narežem ga na manje komade 2 cm, pa na maslinovom ulju popržim dok ne dobije boju sa svih strana, potom pomiješam sa malo parmezana, poprženim pinjolima, lišćem limete, sokom limete, korijandrom, malo krušnih mrvica, cimeta, origana, dva jaja. U međuvremenu napravim umak od rajčica, standardno, luk, češnjak, peršin, origano, pa popržim u male kuglice (golf veličine) oblikovanu tunu i poslužim ih s umakom.

  4. #2554
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Hvala Saso za recepte.
    Mi doma više volimo iz Lidla patku nego domaću, od domaće jedino prsa. Pečem ju u kikiriju, stavim puno mrkve, češnjak i na to patku, pečem cca 2 sata na 180 poklopljeno pa otklopljenu još nekih sat vremena na 230. Mrkvu propasiram, dodam narančin sok, malo đumbira i bude savršen umak za mene. Moji jedu mlince uz nju

  5. #2555
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    OK, ali ako patku pečete u pekaču, zar ne ostane onda sva masnoća u toj posudi? Nisu li patke prilično masne?

  6. #2556
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa mozes ju peci i na resetki Mima ako zelis! Ja imam dublju tepsiju koja ima i resetku.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #2557
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    ja patku najviše volim pripremljenu kao pekinšku pa se servira sa malim kineskim palačinkama, umakom od šljiva, mladim lukom i korijandrom.
    ispečem ju u pećnici- ovisno o veličini 2-4 h na 180 dok korica nije hrskava, a patka pečena. prije pečenja dobro ju posolim i popaprim i natrljam 5spice-om. u patku stavim malo đumbira. bude fakat fino. veronikine patke su baš dobre, ali ja sam zadovoljna i blagusom.
    recepti: ova teletina-zagrijati pećnicu na 180, teletinu nasjeći na komade veličine 5 cm, 700g recimo, potom prodinstati dvije mrkve, dva luka, malo celera, češnjaka, ružmarina, lovora, štapić cimeta, malo suhih gljiva, pa zapeći teletinu sa svih strana, potom dodati pelate- 800 g, pola boce crnog vina (Chianti ja koristim), posoliti, popapriti, dovesti do vrenja i staviti u pećnicu na jedno 3 sata ili dok teletina nije mekana da se može grabiti žlicom.
    poplpete od tune- za nas 4 dosta mi je stejk od 400g, narežem ga na manje komade 2 cm, pa na maslinovom ulju popržim dok ne dobije boju sa svih strana, potom pomiješam sa malo parmezana, poprženim pinjolima, lišćem limete, sokom limete, korijandrom, malo krušnih mrvica, cimeta, origana, dva jaja. U međuvremenu napravim umak od rajčica, standardno, luk, češnjak, peršin, origano, pa popržim u male kuglice (golf veličine) oblikovanu tunu i poslužim ih s umakom.

    omg, sasa, zašto sam ovo išla čitati :faint:




    btw, kad otvaraš restač? mislim da bih ti bila vjeran gost ...

  8. #2558
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    haha pa kao da ja znam što želim! Zapravo, znam, želim ispeći patku ali ne znam kako Sjećam se da je mama jednom pekla patku sa povrćem i još sa nekim kao pogačicama, i da je u tome bila jako puno masnoće .. zato se pitam je li previše masno.

    Ja nikad nisam pekla patku! Generalno, pečenje velikih komada mesa u pećnici mi ne ide.

  9. #2559
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Na pol pečenja možeš ocijedite mast

  10. #2560
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Hm, pa ja se s patkom bas uvijek brinem da mi ne bude presuha. Osobito prsa, kad ju pecem u komadu. Ovako na resetki mi je lakse postici hrskavu kozicu, no stvarno mislim da ne moze biti premasna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #2561
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Forka hvala ti. Znas da bih bas rado kuhala "za pravo", mozda se jednom i osmjelim.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #2562
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I ja se baš čudim masnim patkama. Pa patke nisu masne. Mi ih doma hedemo puno češće neg piletinu. Meni je patkino meso finije. A volim i pačja jaja

  13. #2563
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, pa ja se s patkom bas uvijek brinem da mi ne bude presuha. Osobito prsa, kad ju pecem u komadu. Ovako na resetki mi je lakse postici hrskavu kozicu, no stvarno mislim da ne moze biti premasna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Trik moje mame: obložiti pačja prsa malo debljim šnitama (masnijeg) špeka/slanine/pancete, u utrobu oguljenu glavicu luka (i jabuku, ako stane). Bude baš sočna i ukusna. Mada su meni prsa ukusnija hladna, u salati (cezar ).

  14. #2564
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Nije li guska masna, možda je Mima mislila na nju?

  15. #2565
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Odakle pačja mast ako nisu masne?! Možda ovisi o veličini?

  16. #2566
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ma nisu nemasne, ali nije baš ni praščić. Inače ja tu mast od patke procijedim i spremim, pa poslije na njoj pečem krumpire. Preslasno.

  17. #2567
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Koja pačja mast?
    Mima, ja bas nisam neka kuharica al pecenje peradi mi je fakat jednostavno. Kako sam vec napisala , pečem u onim vrećicama.

  18. #2568
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    pa pačja mast je baš delicija. ima za kupiti u delikatesnim dućanima. meni je za pečenje krumpira uz svečane pečenke totalno nezaobilazna.

  19. #2569
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa da, i svekrva mi je baš lani pokazala mast od patke - spremila ju je u malu teglicu i isto koristila za krumpire kasnije.

  20. #2570
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Naravno da je patka MASNA, ja inače ne dodaje svinjsku mast kod pečenja, nego možda malo vode.

  21. #2571
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    I ja čuvam mast. Za mlince
    Ja malo masnih dijelova od patke odrežem pa stavim u juhu zajedno s iznutricama i vratom

  22. #2572
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Ja nikad pekla patku nisam.
    A rado bih. Ja bi sve rado ali vise ostane na rijecima.
    Kuhala danas. Juha od junetine.
    Grasak s teletinom i noklicama. Brownies.
    Jucer je kuhao MM pa sam se malo razbahatila.

    Sasa ja cu s Forkom sjediti za stolom. Molim onaj jedan za stalne i vjerne. A jest cemo samo ono sto je na preporuku chefa
    Posljednje uređivanje od spajalica : 24.10.2017. at 11:22

  23. #2573
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin svoj zove kolko se sjećam baš ( ali više iz fore) kikiriki, mada je službeno kiriki. ok ja imam želju kupiti si jedan pekač i vidla sam u konzumu neki od 38 (možda malo manje cm) i jedan od 40-42 cm
    Nije kikiriki nego kikiri, od lijevanog željeza s uloškom od rostfraja. Dugačak 42 cm.

  24. #2574
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    OK, ali ako patku pečete u pekaču, zar ne ostane onda sva masnoća u toj posudi? Nisu li patke prilično masne?
    Ostane mast, ali moj kikiri ima rupicasti uložak, kao rešetke i na to se stavi patka. Mast iscuri dolje i to se poslije može koristiti.
    Ja u patku stavim luk kozjak, jabuku i naranču. Može mandarina umjesto naranče, a dobar je i lovorov list. I posolim krupnom solju noć prije.

  25. #2575
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Može se patka peći i na letvicama ako nemate kikiri s uloškom. Praktični su obični kineski štapići za to. Samo da osiguraju par mm lufta da se patka ne kupa u masti. Koliko kg, toliko sati.

  26. #2576
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Na kojoj temperaturi? Poklopljeno ili otklopljeno? Zalijevaš li tu patku čime dok ju pečeš?

  27. #2577
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam je pekla samo jednom, patka je bila ok ali kožica nije bila ni približno hrskava, šta je potrebno da postane hrskava?

  28. #2578
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    btw. baš ovaj tjedan imaju patke u Lidlu

  29. #2579
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    vec se vidim kako za vikend pecem tu patku i mrzim sebe sto sam povodljiva

  30. #2580
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    ja sebe ne, jer nemam toliko sati za spremanje ručka .. a baš bih voljela ispeći patku

  31. #2581
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    ja sebe ne, jer nemam toliko sati za spremanje ručka .. a baš bih voljela ispeći patku
    ajme mima - pa najmanje posla je oko pečenja mesa. Ja znam sprogramirati pećnicu i otići van. kad se vratim damo malo srešam meso i gotovo

  32. #2582
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa nisam doma, ne mislim da ima posla. Nemam običaj ostavljati uključenu pećnicu kad me nema doma.

  33. #2583
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    vec se vidim kako za vikend pecem tu patku i mrzim sebe sto sam povodljiva
    isto

    vec sam si zapisala sa strane tips&tricks

  34. #2584
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    tips&tricks mi se cini previse. kako sasini recepti dobro prolaze u nasoj kuci, ja cu tako. 5 zacina natrljaj. gurni djumbir. i cekaj 2-4 sata. pa sta bude. znam da ce biti patka samo ne znam kakva, nadam se pecena

    oni dodatci suhe sljive, cimet i sl. mi se vec cine upperclass. a palacinke ni ne znam sto su
    ako ti se da sasa napisi za nas tudume malo detaljnije

    e da sad mi pade na pamet. ta patka je previse za nas 4? dakle i goste moram zvati. mozda da ipak ne budem povodljiva.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 24.10.2017. at 10:50

  35. #2585
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    budem sve detaljno danas. ma ne moras zvati goste, fino je, sve će se pojest.
    tangerina, jako je bitno da bude suha patka prije pečenja. možeš ju i "golu" držati u frižideru da se malo isuši par sati. isto na rešetci.

  36. #2586
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno


  37. #2587
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    e da sad mi pade na pamet. ta patka je previse za nas 4? dakle i goste moram zvati. mozda da ipak ne budem povodljiva.
    ja se vec vidim drugi tjedan na ovom topicu ispitujuci kako iskoristiti ostatke pecene patke

  38. #2588
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mima- sjetila sam se još nečega. Možeš staviti patku vertikalno. Naprimjer natakneš ju na piksu! i onda ju tako pečeš. sve će se iscjediti i nema šanse da bude masna!

  39. #2589
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    kojih je to 5 začina?

    Moji poslije ručka patku jedu i za večeru. S tim da obično ne kupim preveliku - cca 2,5 kg

    Joj sasa, tak smo MM i ja davno našli recept za rusko pečeno pile - pile koje se natakne na bocu pive. Ajme katastrofe, bolje da ne pišem kak je ispalo

  40. #2590
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Mima- sjetila sam se još nečega. Možeš staviti patku vertikalno. Naprimjer natakneš ju na piksu! i onda ju tako pečeš. sve će se iscjediti i nema šanse da bude masna!
    Ma daj kaj ti je . Pa ne znam peći niti horizontalno. Nisam ja za napredni tečaj.

  41. #2591
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    mandarinske palačinke
    150 g vode se dovede do vrenja pa se tom kipućom vodom prelije 300g brašna, malo se pričeka da se može umijesiti pa se voda i brašno sjedine i mjese kojih 5 minuta. potom se tijesto podijeli na 25-30 dijelova, kuglica. svaka se izvalja na krug prečnika kojih 4-5 cm. potom se lagano premaže uljem s jedne strane i poklopi drugom palačinkom. onda se takve dvije zajedno izvaljaju u palačinku prečnika 20cm, pa na suhu vruću tavu stavi, peče oko 1 minutu s jedne strane, i pola minute s druge. stavi ih se na tanjur i lagano razdvoji! poklopiti krpom da ostanu tople i ispeći preostale.

    umak od šljiva:
    1 žlica vode i 1/4 šalice šećera se zajedno rastope u loncu debljeg dna, dok se šećer ne karamelizira i postane tamno smeđ, onda se doda 1/4 šalice octa od bijelog vina, smjesa će jako vrijeti, no nakon pola minute će biti sjedinjena. onda se doda malo soja sosa, jednu žlicu otprilike, malo đumbira nasjeckanog, malo čilija i jedno 5-6 šljiva, smanji se vatra i kuha kojih 10 minuta, šljive možete pritom malo gnječiti da se što prije omekane i raspadnu. najbolje je umak potom u blenderu ili štapnim mikserom izmiksati.

    poslužite palačinke, patku narezanu na male komade, umak od šljiva, mladi luk nasjeckan na štapiće, korijandar list, krastavac nasjeckan na štapiće. palačinke se premažu umakom pa se gore stavi ostalo. jede se kao mala tortilja. prefino.

  42. #2592
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    korijandar, cimet, sechuanski papr, zvjezdasti anis i klinčić nano. ali imaš za kupiti u Harissi već pomiješani 5 spice.

  43. #2593
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    hvala.

  44. #2594
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    nije korijandar nego komorač, pardon!

  45. #2595
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    hvala sasa.

  46. #2596
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Umjesto običnog ulja koristim sezamovo za premazivanje palačinki prije drugog valjanja ili mješavinu kikiriki i sezam. Daje fini okus

    Kineske patke su nešto koščatije od naših i manje masne pa ja "našu" patku pečem prvo na laganoj temp 120-130 C da se iscijedi mast, a pred kraj pojačam da se korica za hrskavi. Obično provjerim na najdebljem dijelu termometrom je li patka gotova (prsa ili zabatak) jer se grozim suhih prsa.
    Pače se može marinirati i cijelu noć u soku od naranče, ali nakon toga kako Sasa reče ju treba dobro osušiti prije pečenja.

  47. #2597
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Juneći saft i tjestenina, zelena +crveni radic salata

  48. #2598
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    možda nije tema - al ja volim sama brati začine. Kolikogod ne volim kuhati, toliko me veseli koristiti ono što sam sama nabrala. I uglavnom samo i njih koristim. Iako sam baš otišla u Harrisu po neki začin za koji se nadam da je onaj kojeg sam donjela iz Turske

  49. #2599
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Umjesto običnog ulja koristim sezamovo za premazivanje palačinki prije drugog valjanja ili mješavinu kikiriki i sezam. Daje fini okus

    Kineske patke su nešto koščatije od naših i manje masne pa ja "našu" patku pečem prvo na laganoj temp 120-130 C da se iscijedi mast, a pred kraj pojačam da se korica za hrskavi. Obično provjerim na najdebljem dijelu termometrom je li patka gotova (prsa ili zabatak) jer se grozim suhih prsa.
    Pače se može marinirati i cijelu noć u soku od naranče, ali nakon toga kako Sasa reče ju treba dobro osušiti prije pečenja.
    To je baš dobra ideja kod većih patkica. Koliko ju dugo pečeš na laganoj temperaturi?
    Ja isto koristim thermopan jako puno u kuhanju, uopće ne znam kako sam živjela i kuhala prije par godina

  50. #2600
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    sasa, šljive u umaku su svježe ili suhe?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •