Stranica 55 od 122 PrviPrvi ... 545535455565765105 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,701 do 2,750 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #2701
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Nisam je poklopila.
    Malo sam se ohrabrila kad sam vidila kako je peče Jamie Oliver - uvijek u onim nekim vanjskim pećima na drva - gurne je unutra i kaže 3 sata na 180, i da uvijek uspije.

    Što se tiče pačjih prsa, i mene je malo zbunilo što na internetu ima recepata u kojima se peku po 40 minuta u pećnici, a i onih u kojima se peku kraće od 10 minuta na tavici. Vjerojatno bi dilemu razriješio ubodni termometar.

    Loj se, ako ostane nakon pečenja, da i nožem odstraniti.


    Sinoć sam večerala jaja pržena na toj masti, mljac
    Posljednje uređivanje od Jurana : 17.11.2017. at 09:25

  2. #2702
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, naravno da se može maknuti, samo kažem da su i te Lidl patke (pa i njihova prsa) dosta masne.

  3. #2703
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Da, naravno da se može maknuti, samo kažem da su i te Lidl patke (pa i njihova prsa) dosta masne.
    Ja u životu nisam vidjela patku koja nije masna. Vidjela sam manje i više masnih (dobila jednu zagorsku debelu iz koje se iscijedila cijela teglica masti, 0,7 l - imala sam to cijelu prošlu zimu,hehehe) ali patka je takva. Masna.

  4. #2704
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa da, znam da je masna, zato i ispitujem za tu mast. Naime, već sam pisala, jednom davno je moja mama spremila patku sa povrćem i nekim pogačicama, sve zajedno u pećnici, i to je doslovno plivalo u masti, tako da mi je patka ostala u sjećanju kao masno jelo (inače baš nismo pekli patke, samo piceke i purice).

  5. #2705
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    e, that's it, zadnji put kad ste pričali o patki išla sam na put pa sam sve odignorirala, danas idem u Lidl!
    Jurana, tikva koju si stavila nakon pola sata bila je narezana na kocke?

  6. #2706
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Polovica tikve u komadu.
    Polkomadu

    Mislim da je prošlo sat i pol prije nego što sam je stavila
    Posljednje uređivanje od Jurana : 17.11.2017. at 10:00

  7. #2707
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ja sam samo jednom pekla patku, jer su je imali u našem malom Sparu, i to nešto jednostavno, kao šta je gore napisala Jurana da radi Jamie, i bila je stvarno fenomenalna. Ne čini mi se da treba od toga zazirati, baš zato što jest masna, teško ju je pečenjem pokvariti.

  8. #2708
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Tuke sam pekla puno puta, i to je teže, jer tuka stvarno može ispast suha. Najbolja je bila ona koju sam marinirala u lončini punoj vode sa začinima. Ali ova patka je meni bila bolja od svake od tih mojih tuka.
    Posljednje uređivanje od vertex : 17.11.2017. at 14:00

  9. #2709
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je isto dobro ispečena patka jako fina. Moram to naučiti. Moja svekrva ju savršeno ispeče.

  10. #2710
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ako uhvatim ta prsa u Lidlu, mislim da ću u nedjelju probat ovo napravit: https://www.coolinarika.com/recept/p...vrseno-ispeci/
    plus umak od brusnica i mlinci, baš mi se tako nešto jede

  11. #2711
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je isto dobro ispečena patka jako fina. Moram to naučiti. Moja svekrva ju savršeno ispeče.
    Neš ti mudrosti - staviš u pećnicu i pečeš. Od začina - sol (2% na težinu patke - krupna - utrljati večer prije, a drugi dan obrisati kožu da se ne naprave ružni mjehuri), ja u nju obavezno stavim lovorov list, a ostalo je opcija (luk crveni i bijeli, jabuka, agrumi bilo kakvi). Moj sin obožava kad se kora posipa s onom začinskom solju za piceke, ali meni to nije uvjet. Može crvena paprika sama, u malim količinama. I pečeš 1 sat po kili na temperaturi 180 stupnjeva, u ugrijanu pećnicu ide. Ja pečem pokrivenu, ne zato da patka bude bolja, nego da mi ne zašprica pećnicu, ali pred kraj otvorim da dobije reš koricu.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.11.2017. at 16:28

  12. #2712
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    radila sam u subotu ona pačja prsa iz Lidla
    meni su bila divna, muž nije htio ni probat, tata je pojeo i nije rekao ni riječ, djeca su pojela uz komentar da je odvratno

    iscijedila pola šalice pačje masti, muž kasnije čistio kuhinju i to bacio

    idem stavit oglas da tražim novu obitelj

  13. #2713
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ovaj četvrtak pačji batci!

  14. #2714
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    nemoj zezat! e sad ih spremam iz osvete

  15. #2715
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno



    Tjesi se onom narodnom: nije žvaka za seljaka.

  16. #2716
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    radila sam u subotu ona pačja prsa iz Lidla
    meni su bila divna, muž nije htio ni probat, tata je pojeo i nije rekao ni riječ, djeca su pojela uz komentar da je odvratno

    iscijedila pola šalice pačje masti, muž kasnije čistio kuhinju i to bacio

    idem stavit oglas da tražim novu obitelj
    A kako si ih pripremala? Ja sam ih ogledala, ali nisam uzela jer nemam iskustva s tim. Jedna porcija mi se činila premalo, a dvije previše za eksperiment. Kod mene bi to vjerojatno dobro prošlo jer moji zaobilaze kosti u širokom luku (sinovi zbog fiksnih ortodontskih aparata, muž zbog preskupih zubi tj. mosta).

  17. #2717
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja sam uzela dvije porcije, radila sam po ovom receptu: https://www.coolinarika.com/recept/p...vrseno-ispeci/
    s tim da nisam prelila sa medom u pivu nego medom u soku od mandarine, uz njih sam pekla bundevu na kockice i sa dijelom masnoće napravila mlince
    i ispekla sam ih do kraja, još bi im samo falilo da je ta pačetina bila i krvava (mada bi meni bilo još bolje)

  18. #2718
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam uzela dvije porcije, radila sam po ovom receptu: https://www.coolinarika.com/recept/p...vrseno-ispeci/
    s tim da nisam prelila sa medom u pivu nego medom u soku od mandarine, uz njih sam pekla bundevu na kockice i sa dijelom masnoće napravila mlince
    i ispekla sam ih do kraja, još bi im samo falilo da je ta pačetina bila i krvava (mada bi meni bilo još bolje)
    Super, hval!

  19. #2719
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Gledala sam danas video u kojem se tuka prije pečenja stavlja u salamuru na 24 sata pa sam se sjetila da je vertex pisala da joj je tako odlično ispala. Ali šanse da se ja u tako nešto upustim su minimalne

  20. #2720
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Uvijek sam stavljala puru u salamuru i ispadala je odlicni.
    stvarno to nije komplicirano . Naravis salamuru , stavis tuku u vrecicu, zalijes salamurom i drzis na hladnom.

  21. #2721
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    A ja tuka bas i ne znam sto je tocno salamura. Znam da je slana voda al ne znam udio.

  22. #2722
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Salamura je voda sa secerom, soli i zacinima.
    Mislim da sam godinama radila po nekim omjerima Ane Ugarkovic.

  23. #2723
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    savršen i za puricu.
    Veći komad mesa ili cijela purica namače se nekoliko sati u 3-6 % otopini soli, po želji s dodatkom začina i nekim vrstama šećera, voćnog soka ili meda. Salamura će s jedne strane djelomično poremetiti strukturu mišićnih vlakana, a s druge će međudjelovanje soli i bjelančevina rezultirati većom sposobnošću zadržavanja tekućine u stanicama mišićnog tkiva. Meso će dobiti desetak posto više na težini i premda će u pečenju izgubiti dvostruko, salamura će nadoknaditi gubitak isparavanja vlage. Loša strana ove metode je slanoća mesa i sokova koji nastaju tijekom pečenja, ali to se vrlo uspješno može neutralizirati dodatkom šećera, voćnih sokova ili meda, kao i kraćim vremenom namakanja u salamuri.

  24. #2724
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    A ja tuka bas i ne znam sto je tocno salamura. Znam da je slana voda al ne znam udio.
    Salamura je pac. Kao za divljač. Nisam puricu nikad držala u pacu jer nemam dovoljno veliku posudu, ali ona je suha i to stvarno ima smisla. Sigurno je dobro. Isprobat ću jednom prilikom na onim velikim batcima i zabatcima koji se odvojeno prodaju u Lidlu.

  25. #2725
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Radila keksiće sa sirom. Ispali predobro. Pojela već pol tepsije.
    Neka riba kasnije.

  26. #2726
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Koje keksice, recept?

  27. #2727
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Odresci tune, peceni krumpir i batat, zelena salata. Za desert kolac od mrkve, omiljeni mojoj djeci.

  28. #2728
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Više sam puta salamurila meso. S obzirom da je zima nista lakse od toga. Pogotovo vama na kontinentu. Kanta od jupola i na balkon.

  29. #2729
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Danas juha od gljiva, rižoto s kozicama, matovilac za mlađeg sina, a crveni radič za nas ostale.

    Upravo sam ispekla varaždinske klipiće. Nisam ove godine isplanirala neku ludnicu od kuhinjskih aktivnosti, više mi paše kuhati ono što ekipa voli nego se natjecati sama sa sobom i na kraju dana biti krepana... Otpremamo se kasnije k mm.ovoj mami kititi bor i na večeru. E.će puniti jaja, kupili smo više vrsta finih sireva, obične i pečene masline, slane ribe, malo pršuta... Čak sam odustala i od francuske salate (za danas) jer bit će još prilike za nju koji drugi dan. Danas od kolača mađarica i medena pita, vinski kuglof (imam i onaj sa suhim voćeem, ali ne kanimo ga još koji dan napadati). Ima i hrpa sitnih kolača, da sad ne nabrajam..... Sutra purica s mlincima, juha s gris knedlima, cikla i zelena salata... Nisam još Jozefina tortu ispekla, a mislim da ni ne budem sad iako imam sve sastojke. To bu pričekalo NG.

  30. #2730
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,468

    Početno

    Peterlin i kod nas danas rižoto s kozicama.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 24.12.2017. at 16:40

  31. #2731
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Koje keksice, recept?
    Evo ga. Mislim da može ići još malo sira i vrhnja ako je pretvrdo.
    https://www.coolinarika.com/recept/s...-sira-s-kimom/
    Na koncu djeca nisu jela. Bilo im valjda preslano.

    Za desert kolac od mrkve, omiljeni mojoj djeci.
    Recept?
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 25.12.2017. at 10:11

  32. #2732
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Potaknuta nedavnom raspravom ovdje, jucer je za rucak bila patka. Dan prije sam je natrljela solju, acetom I soja sosom I stavila I frizideru da stoji u tome. Drugi dan sam u nju stavila prerezanu narancu I zalil a je sokom druge narance. Buduci mi protvan nije najpouzdaniji,stavila sam malo masti za svaki slucaj. Pekla sam ju prvo na 190-200, jedno 20 min, pa smanjila na 140-150 jos cca 3 sata. Na pola pecenja sam ju okrenula. Jako je fina ispala. Na njenoj masti sam mlince napravila, a dio sam si spremila.

    Osim patke bilo je I unece juhe s kapancima, peceni spikani svinjski but, peceni pileci batci ( zbpg djece),pileca prsa -skoro pa pohana, krinpir na masti, francuska, meksicka grah salata, krumpir hren salata, domaci kukuruzni kruh.

    I more kolaca, umjesto torte, brzinski fejk tiramisu.
    Sad d va dana nis ne kuham.

    Imala sam puno odraslih gostiju na rucku, za one koji se pitaju zasto toliko toga.

  33. #2733
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Kad si već spomenula patku - ja sam kupila domaću od jedne od svojih kumica. E to je patka. Bas smo sbi doma komentirali kako se osjeti ta razlika. Iako prošla skupoplaćena "domaća" dostavljena doma je bila definitivni promašaj.
    I to je ono, ak je namirnica dobra, nemoras pri kuhanju ili pečenju ništa pretjerano "kemijat"
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 26.12.2017. at 10:03

  34. #2734
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ga. Mislim da može ići još malo sira i vrhnja ako je pretvrdo.
    https://www.coolinarika.com/recept/s...-sira-s-kimom/
    Na koncu djeca nisu jela. Bilo im valjda preslano.
    Tnx, bas cu probati, ali bez kima, nisam neki ljubitelj.

    Na koliko stupnjeva si pekla?
    Posljednje uređivanje od Optimist : 26.12.2017. at 11:01

  35. #2735
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Potaknuta nedavnom raspravom ovdje, jucer je za rucak bila patka. Dan prije sam je natrljela solju, acetom I soja sosom I stavila I frizideru da stoji u tome. Drugi dan sam u nju stavila prerezanu narancu I zalil a je sokom druge narance. Buduci mi protvan nije najpouzdaniji,stavila sam malo masti za svaki slucaj. Pekla sam ju prvo na 190-200, jedno 20 min, pa smanjila na 140-150 jos cca 3 sata. Na pola pecenja sam ju okrenula. Jako je fina ispala. Na njenoj masti sam mlince napravila, a dio sam si spremila.

    Osim patke bilo je I unece juhe s kapancima, peceni spikani svinjski but, peceni pileci batci ( zbpg djece),pileca prsa -skoro pa pohana, krinpir na masti, francuska, meksicka grah salata, krumpir hren salata, domaci kukuruzni kruh.

    I more kolaca, umjesto torte, brzinski fejk tiramisu.
    Sad d va dana nis ne kuham.

    Imala sam puno odraslih gostiju na rucku, za one koji se pitaju zasto toliko toga.
    E ovo je prava svadba

  36. #2736
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Tnx, bas cu probati, ali bez kima, nisam neki ljubitelj.

    Na koliko stupnjeva si pekla?
    180 C oko 20 min, al ovisi o peći

  37. #2737

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kad si već spomenula patku - ja sam kupila domaću od jedne od svojih kumica. E to je patka. Bas smo sbi doma komentirali kako se osjeti ta razlika. Iako prošla skupoplaćena "domaća" dostavljena doma je bila definitivni promašaj.
    I to je ono, ak je namirnica dobra, nemoras pri kuhanju ili pečenju ništa pretjerano "kemijat"
    Ponekad se stvarno pitam koliko je puta potrebno da se sjetimo da vrijedi ono sa sela kupiti bez dostave ...

  38. #2738
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj mama pticica prvotno napisa Vidi poruku
    Ponekad se stvarno pitam koliko je puta potrebno da se sjetimo da vrijedi ono sa sela kupiti bez dostave ...
    Ja ti ne kupujem s dostavom. Kupuju moji s posla, stalno hvale. pa sam ja uletila. Osim kaj sam debelo preplatila, nije mi ni bila dobra. Inače mene na poslu svi obilaze u širokom luku kada je prodaja u pitanju

  39. #2739
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Kad si već spomenula patku - ja sam kupila domaću od jedne od svojih kumica. E to je patka. Bas smo sbi doma komentirali kako se osjeti ta razlika. Iako prošla skupoplaćena "domaća" dostavljena doma je bila definitivni promašaj.
    I to je ono, ak je namirnica dobra, nemoras pri kuhanju ili pečenju ništa pretjerano "kemijat"
    Ja sam nedavno dobila patku od prijateljice, e - to je bila patka, ali bila je velika. Ove koje prodaju po placu jesu domaće, ali zakolju ih ranije jer ljudi nemaju para i ne žele kupiti velike. Iz te velike patke iscijediš teglicu masti (0,7 litre) i onda ostatak zime na tome možeš pržiti jaja i slično.... Tako da ne mislim da je razlika u kvaliteti, razlika je u tome što patka treba dorasti. Isto kao i odojak. Najbolja je "prasićka" od 45-50 kg, ali to rijetki kolju. Ili ih potamane male ili čekaju da budu 150 kg (valjda). Ovo mi je bilo otkriće - susjed s grunta je mesar, a njegov tata si hrani svinje doma za njih i prijatelje. E, to je bio pajcek... Cijelu škrinju mi je zapunio ali jeli smo ga u nekoliko navrata do godišnjega, hehehe... Super je bio, ali ne upuštam se više u to jer nemam gdje skladištiti. Tak je i s patkom i guskom... Za gusku od 5 kila treba ti 10 dag soli, ali ti treba i 10 ljudi da ju pojedu.

  40. #2740
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    vjerujem da znate za ovo, ali ću svejedno napisati - mesna juha je prefina ako se kuha s povrćem prodinstanim na malo maslinovog ulja
    danas sam kuhala pileću juhu, stavila sam meso u hladnu vodu, a do tad sam nasjeckala malo luka, mrkvice, korijena celera i peršina i kratko prodinstala, ubacila sam u juhu nakon što se meso kuhalo 45 minuta i još dodala dvije cijele očišćene mrkve i list peršina, kuhala još 45 minuta na laganoj vatri
    zatim sam ugasila vatru i nakon petnaestak minuta sam juhu prelila u drugi lonac, ukuhala tjesteninu i dodala to dinstano povrće i začinila
    stvarno je puno finije nego kad bih samo stavila sirovo povrće da se kuha s mesom

  41. #2741
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Kako kuhate lungić?

    Ja ga inače na gril tavi, ali danas je snijeg i želim nešto konkretnije.

    Nemojte mi wellington.
    Posljednje uređivanje od Jurana : 21.03.2018. at 12:13

  42. #2742
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    vjerujem da znate za ovo, ali ću svejedno napisati - mesna juha je prefina ako se kuha s povrćem prodinstanim na malo maslinovog ulja
    danas sam kuhala pileću juhu, stavila sam meso u hladnu vodu, a do tad sam nasjeckala malo luka, mrkvice, korijena celera i peršina i kratko prodinstala, ubacila sam u juhu nakon što se meso kuhalo 45 minuta i još dodala dvije cijele očišćene mrkve i list peršina, kuhala još 45 minuta na laganoj vatri
    zatim sam ugasila vatru i nakon petnaestak minuta sam juhu prelila u drugi lonac, ukuhala tjesteninu i dodala to dinstano povrće i začinila
    stvarno je puno finije nego kad bih samo stavila sirovo povrće da se kuha s mesom
    ja ovo sve pojednostavim, pa na malo ulja stavim sjeckano povrce, i komadic luka, preprzim kratko sve skupa, dodam meso i zalijem hladnom vodom

  43. #2743
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja ga njačešće mariniram u soja sosu i đumbiru i malo octa i koncentrata rajčice. nekih pola sata sat. potom zapečem na tavi pa na 200 u pećnicu kroz 15-20 minuta. za to vrijeme u marinadu dodam pileci temeljac. ako ga nemaš dodaj vode malo i reduciram na laganoj vatri dok nije sirupast.

  44. #2744
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Najdraže mi je kad se sasa javi na kuhanju

    A kakav prilog pripremiš uz to?
    Aj' nabaci par ideja (s receptima, ofkors)...

  45. #2745
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa zapravo uglavnom samo salatu. Sada je to najcesce matovilac, mladi spinat, mlado lisce cikle i sl, koje dotjeram sa malo kratko ukiseljenog luka, mladim lukom, bademina, sezamom i sl. Inace ovih dana vrtimo salatu od zelene lece sa mariniranim meko kuhanim jajima, chilly uljem i tunom, onda sporo peceno pile sa komoracem i dimljenom paprikom i limunom, onda kineske raviole s kozicama, teletinu u vinu sporo pecenu... sve sto mogu dan prije ili taj dan jako brzo.. no jedva cekam proljece, ne mogu vise gledati kupus i kelj


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  46. #2746
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    no jedva cekam proljece, ne mogu vise gledati kupus i kelj
    ni brokulu, ni cvjetaču, jedino se s porilukom nisam posvađala

    prije par dana sam vidila da su mi nikle šparoge u vrtu, a sad pada snijeg po njima

  47. #2747
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Hvala, super prijedlog, baš mi odgovara da malo radi pećnica

  48. #2748

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Sasa, kak se mariniraju jaja?
    Ova salata od zelene leće mi je super zamirišala. Možeš malo detalja nabaciti?

  49. #2749
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    e ta jaja su mi mrak. dakle skuhaš jaja- 6min30sek su meni najbolja- odmah pod hladnu vodu.
    i onda napravis marinadu tako da staviš 6 žlica vode, 1 žlica šećera, 2 žlice octa, promućkaš da se šećer rastopi i dodaš 3/4 šalice soja sosa. potopiš jaja u tu otopinu na 2-6 h. fenomenalna su. a možeš otopinu spremiti za drugi put.
    onda skuham leću u slanoj vodi. a u 1/4 šalice maslinovog ulja na laganoj vatri u malom lončiću pržim u mužaru zgnječene: kumin, korijandar, komorač, čili, češnjak i još u lončić dodam koricu limuna. to pustim 15ak minuta. kad je leća gotova prelijem ju uljem- zavisi od količine leće koliko ćeš staviti ulja, no vidjet ćeš i sama. stavim jednu žlicu jabučnog octa. jaja narezana na četvrtine i u idealnom slučaju stejk tune kratko kratko pečen razlomljen na komade. u manje idealnom igra i filet tune iz konzerve. super je brzo i supr fino i može se nositi na posao jer je dobro i hladno.

  50. #2750
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    i možeš naravno dodati malo zeleneog ako imas. špinat mladi i sl.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •