Stranica 59 od 122 PrviPrvi ... 949575859606169109 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,950 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #2901
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Seni, evo recepta. Dakle ja bob izvadim iz mahuna i u kipucu ga vodu ubacim na 1 minutu i onda ga izvadim iz opni. Potom recimo dvije vece sake boba, jednu salicu pistacija, dvije velike sake bosiljka- sve u blenderu smiksam, posolim, popaprim, onda ulijem oko pola salice maslinovog ulja. Skuham pastu, uzmem kad je gotova sa strane salicu vode u kojoj je kuhana, ostalo procijedim, vratim pastu u lonac, dodam pesto, salicu svjeze naribanog parmezana, malo maslaca, ostatak boba u zrnu i vode u kojoj se kuhala pasta ako treba da se postigne kremasta konzistencija. Inace ja sam tek nedavno otkrila pastu od graska/lece/slanutka u zdravim duckasima, puno mi je laksa za probavit, iako skuplja.
    Articoke- dakle ocistim articoke i stavim u vodu s limunom. Za nas 4 6 articoka otprilike. Onda u 2l vode stavim 2 cesnja cesnjaka oguljena i zgnjecena, 2 zlicice cili sjemenki, 2 zlicice sjemenki korijandra, 3 zlice bijelig vinskog octa i to zakuham, pa dodam dvije zlicice soli. Potom dodam 2 articoke, narezane na cetvrtine u taj bujon i pustim da se kuhaju kojih 15 minuta dok nisu mekane. Onda ih dobro osusim, nasjeckam, pomijesam sa jednom salicom creme fraische, dosta nasjeckanog vlasca, korice limuna, limunovog soka, chilija i malo parmezana. Preostale articoke isto narezem na cetvrtine, zagrijem gril tavu, kad je vruca stavim maslinovo i u njega cesanj cesnjaka- cijeli, oguljeni i zgnjeceni, pa na to articoke, koje grilam i okrecem kojih 10 minuta dok nisu gotove, potom ih zalijem s malo finog maslinovog, posipam s limunovom koricom i persinom i posluzim zajedno s dipom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #2902
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ajme u pesto obavezno stavim i mladog cesnjaka!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #2903
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Hvala sasa!

  4. #2904
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Pricali smo tu nedavno o pestu od boba
    Ja sam imala vecu kolicinu boba koji je vec malo stariji, pa sam ga skuhala i ogulila opne, a nije mi se jelo tjesteninu, pa sam umjesto pesta napravila pire, sto je manje vise ista stvar
    U blender sam stavila bob, toplu vodu, maslinovo ulje, maslac, cesnjak, sol, limunov sok i bosiljak i smiksala do konzistencije pirea, uz to pureci sniceli i kuhani grasak

  5. #2905
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Upravo sam nabavila par kila finog boba....
    pa ću malo ovako kao sasa, a malo kao tang.

  6. #2906
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam nabavila par kila finog boba....
    pa ću malo ovako kao sasa, a malo kao tang.
    Joj, dobro si me sjetila, mm je nabavio bob, to ćemo sutra.

  7. #2907
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Ja ovako radim i fino nam je, jedino što nisam nikad stavljala metvicu jer ju nemam nikad. Stavim neki listić nečeg što imam, peršin, bosiljak, timijan, što već imam.
    https://www.coolinarika.com/recept/namaz-dip-od-boba/
    To spremim u flašicu pa imam cijeli tjedan. Mi mažemo na kruh.

  8. #2908
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ovako radim i fino nam je, jedino što nisam nikad stavljala metvicu jer ju nemam nikad. Stavim neki listić nečeg što imam, peršin, bosiljak, timijan, što već imam.
    https://www.coolinarika.com/recept/namaz-dip-od-boba/
    To spremim u flašicu pa imam cijeli tjedan. Mi mažemo na kruh.
    Mi isto, a mlađi sin obožava skuhati tijesto i začiniti ga namazom od boba.

  9. #2909
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam isto prije radila taj pesto po nekom receptu u kojeg ide i menta, i ona je baš davala ono nešto

  10. #2910
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    mi ćemo danas salatu od mlade raštike, domaću ricottu i meko kuhana marinirana jaja. inače raštika je baš slasna sada- osobito ju volim sirovu na salatu s puno limunovog soka, maslinovog ulja i gremolatom od doma napravljenih krušnih mrvica, limunove korice, mente i parmezana.
    sutra ću vignole- varivo od šparoga, boba, graška.
    srijeda vjerovatno salata od ječma i boba sa puno začinskog bilja. četvrtak ću mladu brokulu pripremiti slično kao parmigiannu, s mladim češnjakom, inćunima i mozzarelom i pelatima u pećnici. petak još ne znam, ima mladih mahuna na Dolcu, možda nešto s mahunama.
    za vikend sam radila rižoto s šparogama i pestom i paštu s raguom od pačetine. i pitu od trešanja. konačno.

  11. #2911
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    i ovaj je namaz interesantan. u dva puta sam dovukla boba iz nasih krajeva, pa cu malo isprobati.
    mislim da cu ipak ovaj namaz sto je jelen astavila zblendati bez guljenja opne , to mi je stvarno tlaka, a cini mi se da je bob koji sam zamrzla bas mald.

    sasa, kakvo je to varivo vignole? imam boba i graska i jednu vezicu divljih istarskih sparoga (a ovdje mogu i pitome kupiti) ajde udjeli recept.

    ps. ti si stvarno nenadmasna - i meko kuhana jaja su marinirana !!!
    moram priznati da dosad nisam nikad jela rastiku na salatu

  12. #2912
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja isto nisam nikad jela raštiku na salatu, kod nas ta raštika uvijek nekako dođe do rebaraca i nogica
    a marinirana jaja, ako su to ona koja je sasa već jednom stavljala recept,u soja sosu i ne znam čemu, su stvarno odlična
    to sam napravila tada, rekla da ću opet, i zaboravila

  13. #2913
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Rastika je divna. Nisi trazila recept, ali ipak. Rastici izrezes skarama onu zilu u sredini, pa smotas listove u cigaretu i narezes na tanke trakice (5mm). Onda napravis dresing od zgnjecenog mladog cesnjaka, naribanog parmezana, maslinovog ulja i soka limuna. Moze i chilija malo. Dodas soli i papra. To fino umasiras u rastiku i pustis malo (10min) da se sve prozme. Krusne mrvice napravis sama od nekog dobrog kruha, ja koristim svoj sourdough. Ne volim da su jako sitne. Nego ipak malo krupnije- to u blenderu napravim i poprzim ih na maslinovom ulju. Posipas rastiku s njima i limunovom koricom i dodatnim parmezanom.
    A sad vignole. Na maslinovom ulju sotiras 15ak minuta dosta maldog luka nasjeckanog, malo speka ili prsuta i mladi cesnjak. Na laganoj vatri. Usput posolis i popapris. Onda dodas bob (koji ja uvijek blansiram i ogulim, ali vjerovatno ide i bez toga), grasak, sparoge nasjeckane, malo blitve ili rastike ako ti je ostalo od salate i dodas jedno salicu vode. Poklopis i pustis da njezno vrije kojih 20 minuta. To bude gusce konzistencije. Na kraju dodas limunovu koricu, nasjeckanu mentu i persin, limunovog soka, malo parmezana i pokapas s dobrim maslinovim uljem! Kolicine povrca variraju ovisno o stanju u frizideru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #2914
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    i ovaj je namaz interesantan. u dva puta sam dovukla boba iz nasih krajeva, pa cu malo isprobati.
    mislim da cu ipak ovaj namaz sto je jelen astavila zblendati bez guljenja opne , to mi je stvarno tlaka, a cini mi se da je bob koji sam zamrzla bas mald.

    sasa, kakvo je to varivo vignole? imam boba i graska i jednu vezicu divljih istarskih sparoga (a ovdje mogu i pitome kupiti) ajde udjeli recept.

    ps. ti si stvarno nenadmasna - i meko kuhana jaja su marinirana !!!
    moram priznati da dosad nisam nikad jela rastiku na salatu
    Seni, ja ogulim isto bob, ali nekad mi se ne da sve, pa pol ogulim, pol ostavim. Samo odrežem vršak suprotno od one crtice na zrnu i istisnem prstima jezgru. To ide brzo.
    sasa, je surrealna

  15. #2915
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja nista ne rezem opnu. Sve prstima rijesim


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #2916
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Da, opna obično malo napukne i lako ju je skinuti.

  17. #2917
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    tang i kod nas je slicno, kod cega i sama skuhana bez ili sa krumpirima i dobrim maslinovim uljem je meni odlicna.

    sasa nisam pitala za rastiku, jer je ovdje nema za kupiti ni mlade ni stare...ali hvala na receptu! ako je negdje nadem...

    jelena pametno, pametno!

    e taj vignole cu danas, moram samo jos nabaviti mentu poslije posla

  18. #2918
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mozes to napraviti i sa toskanskim keljom!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #2919
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Samo da javim da je ovaj vignole odličan! Metvica, liminova korica, par kapi soka daju onaj neki posebni okus. I mm-u se jako svida. Bas mi je drago da sam isprobala, inace uvijek radim ono klasicno po dalmatinski. A i malo divljih i malo pitomih sparoga su dobro sjele (ja sam ih dodala pred kraj kuhanja)
    a iako u zurbi, uspjela sam oguliti pola boba .... baš sam ga dobro ubola u istri, lako se gulio, jako je mlad, bolji od onog sto sam ga kupila pred koji tjedan na dolcu.

    sasa, to je isto ottolenghi?
    stvarno bih mogla nabaviti neku njegovu kuharicu...

  20. #2920
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Hej, bas mi je drago da ti se dopalo. To nije Yotam, recept je inspiriran receptom Joshue Mcfaddena. Ali Ottolenghijeve kuharice se uvijek isplati nabaviti!

  21. #2921
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    šta se kuha?

  22. #2922
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    šta se kuha?
    Ništ - nosi se iz Spara, hehehe...

    A sad ozbiljno - kuhaju se uvijek iste stvari. Moja djeca imaju ljetni posao, pa sam nadrapala, jer moram sama kuhati (da su doma, odradili bi barem dio, a ovako - dolaze kad i mm i ja ili kasnije, nikakve pomoći od njih oko kuhanja, eventualno pune i prazne suđericu).

    Ljetna jela: lešade (danas je dalmatinski kupus + pečenice), variva, složenci, rižota i tako - sve što može biti brzo gotovo. U nedjelju je bila pohana piletina, a ostale dane nešto što je gotovo u max. 20 minuta u ekspres loncu, npr. punjene paprike. Pećnica se ne koristi da ne grije kuću, umjesto kolača jede se voće i tako... Za večeru salate sa sirom, tunjevinom, jogurtom i sl.

  23. #2923
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Ništ - nosi se iz Spara, hehehe...

    Ja slabo kuham, skićemo se pa se jede okolo. Jučer sam rižoto radila od čeg sam imala - mrkve, paprike, paradajz, tikvica, začinsko bilje s balkona i malo suhog martinija i dobar parmezan. Nadala sam se da će mi danas za na posao ostati, ali je dečkima jako prijalo, tako da sam samo malo nastrugala za danas.

    Kako sam se žurila, a znam da mrkvi treba najdulje da omekša, odmah sam stavila kuhati rižu, pa sam ubacila mrkve k riži dok se kuhala da krene s termičkom obradom. Poslije sam sve zajedno još malo pirjala s povrćem. Dobra mi je bila taktika.

  24. #2924
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Naklon do poda sasa. Namaz od boba se čini sjajan.

  25. #2925
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Polpete od kozica i mladog luka uz salatu od zelja i mrkve s makom, onda juha od celera sa orasima i grozdjicama, u njoj se isto moze izposirati koja kozica ako je se ima pri ruci, onda razne salate od krastavac i zacinskog bilja, sa dodatkom celera, susenih marelica, jogurta, oraha...panzanella, peperonata, pesto od rajcica i oraha sa pastom od lece, linguine sa kremom od casew orascica i karameliziranim lukom, juha od tikvica i graska sa bosiljkom i feta sirom, tikvice punjene parmezanom i rajcicama sa salsom od pinjola, filet orade/ brancina sa krustom od pesta uz pire od celera i incuna i salatu od komoraca, pasta sa spicy umakom od cherry rajcica, varivo od mahuna, vikendima bude mesa pa slijede ragui od patke ili junetine, domace tagliatele ili lazanje, domaci burgeri, sporo pecena bo ssam svinjica u parenim pecivima, pecena patka u kineskim palacinkama, kineski ravioli s kozicama i svinjetinom, od slatkog pite sa sezonskim vocem, do nedavno tresnje, sada borovnice divlje i pitome, uz domace sladolede, butterscotch creme brulee, pavlova s maskarponeom i opet sezonskim vocem (nektarine, marelice, uskoro i smokve). Ljeto je divno za kuhanje!
    Posljednje uređivanje od sasa : 09.07.2019. at 20:19

  26. #2926
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ajme sasa! Planiras li ti otvoriti restoran?!
    Ja pol tvojih jela uopće ne mogu zamisliti kako izgledaju, a kamoli ih skuhati

  27. #2927
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    grah

  28. #2928
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme sasa! Planiras li ti otvoriti restoran?!
    Ja pol tvojih jela uopće ne mogu zamisliti kako izgledaju, a kamoli ih skuhati
    Trebalo bi otvoriti poseban topic "Što sasa danas kuha" i sigurno bi imala puuuuuno sljedbenika. Mi obični smrtnici nismo ni blizu njezinih umjetničkih ostvarenja.

    Ont. Sad vidim da je spomenula kozice - ne namjeravam raditi polpete, ali mogla bih rižoto s istima... Moram u subotu reći mm-u da ih nabavi, a mlađem sinu pokazati kako se to kuha, davno sam mu to obećala.

  29. #2929
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Ja sam se već davno prijavila kod sase za degustatora

  30. #2930
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Poplete od kozica i ja radim. Ali sigurno ne na sasin način.

    No moji doma ih obožavaju

  31. #2931
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Poplete od kozica i ja radim. Ali sigurno ne na sasin način.

    No moji doma ih obožavaju
    A na koji način ti radiš polpete od kozica? S rižom?

  32. #2932
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Kad smo već kod polpeta - ja nisam tak maštovita ko sasa, ali radim ih od tikvica; polpete od oslića i povrtne (blitva, krumpir, mrkva) iako zadnje vrijeme ne baš često (izbjegavam duboko ulje).

  33. #2933
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Kad smo već kod polpeta - ja nisam tak maštovita ko sasa, ali radim ih od tikvica; polpete od oslića i povrtne (blitva, krumpir, mrkva) iako zadnje vrijeme ne baš često (izbjegavam duboko ulje).
    peterlin, a zašto ih ne probaš u pećnici raditi?

  34. #2934
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ne.

    Kozice očistim i nasjeckam. Napravim gusti bešamel - sve radim otprilike, ne treba ga puno. Mjera mi je kila kozica, odnosno otprilike pol kile očišćenih.
    U taj bešamel ubacim kozice, naribam (ili narežem na male kockice) malo nekog sira kojeg imam doma i dodam malo limunovog soka. I kuham par minuta

    Ako ti se sve čini jako rijetko, može se dodati još brašna ili namočenog kruha, ali to ionako ne moraš odmah, već možeš drugi dan. Zato jer tu smjesu ostavim preko noći u frižideru.

    Drugi dan od smjese radim kuglice i stavljam ih klasično redom u brašno, jaja i prezl. I Onda u pleh na papir za pečenje. Malo ih spljoštim, i premažem maslinovim uljem. I stavim peći, možda pol sata.

    Vidiš da uopće ne stavljam začine jer kozice imaju intenzivan okus, malo su i slane, a sol dođe i od sira.
    Možda bi se moglo staviti češnjaka, peršina, papra - ali nama su i ovako dobre.

    Klinci ih vole i hladne. U stvari MM i ja to jedemo samo zato kaj jedu klinci, mi smo više tipovi od ribe

  35. #2935
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin, a zašto ih ne probaš u pećnici raditi?
    Radim, ali zimi. Ljeti nema šanse.

  36. #2936
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    zanimljivo, nisam nikad radila polpete od kozica, baš bih mogla probat

    peterlin, meni ljeti baš jedino pečenje polpeta u pećnici dolazi u obzir, ubaciš u pećnicu i ideš dalje, klimu možeš i ne moraš upalit, ali stajanje sat vremena za šporetom - no way

    jedno od dražih ljetnih jela mi je: ubacit pureće batke u vatrostalnu da se peku, nakon sat vremena u to ubacit svo povrće koje imam (obično mrkva, paprika, tikvica, patlidžan, rajčice), pred kraj u tekućinu koju je pustilo povrće ubacit rižu ili kus kus

  37. #2937
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja ih pecem na tavi, ne u dubokom ulju. Inace im obavezno dodajem list korijandra, sok limete, malo senfa, mladi luk i panko mrvice u koje ih umotam i tako pecem. Inace mi pecnica radi isto po ljeti i po zimi, jedemo domaci kruh cijelu godinu, a i parmigiannu, savijace, pite, hrpu stvari... i na moru pecem i kruh i pizze itd.

  38. #2938
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    zanimljivo, nisam nikad radila polpete od kozica, baš bih mogla probat

    peterlin, meni ljeti baš jedino pečenje polpeta u pećnici dolazi u obzir, ubaciš u pećnicu i ideš dalje, klimu možeš i ne moraš upalit, ali stajanje sat vremena za šporetom - no way

    jedno od dražih ljetnih jela mi je: ubacit pureće batke u vatrostalnu da se peku, nakon sat vremena u to ubacit svo povrće koje imam (obično mrkva, paprika, tikvica, patlidžan, rajčice), pred kraj u tekućinu koju je pustilo povrće ubacit rižu ili kus kus
    Ja ti za to koristim ekspres lonac - pečem unutra pureće batke, pileće batke, teleća rebra... čak i krmiće (iako to rijetko kad kupim). Zapečem izvana, dodam jabuku i pol luka i voila... gotovo je za 20 min.

  39. #2939
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ih pecem na tavi, ne u dubokom ulju. Inace im obavezno dodajem list korijandra, sok limete, malo senfa, mladi luk i panko mrvice u koje ih umotam i tako pecem. Inace mi pecnica radi isto po ljeti i po zimi, jedemo domaci kruh cijelu godinu, a i parmigiannu, savijace, pite, hrpu stvari... i na moru pecem i kruh i pizze itd.
    U biti, i ja pečem u ne previše ulja. U dubokom ulju samo poham, ali ne baš često. Dok mi nije prevruće, znam pohati i u pećnici, na pek papiru.

    Gdje nabavljaš list korjandra? U Harissi?

  40. #2940
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Na Dolcu ili imam svoju teglu. Nazalost s biljkama sam ocajna i brzo mi umiru. Ima za kupiti u biobio od Green Friendsa.

  41. #2941
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Na Dolcu ili imam svoju teglu. Nazalost s biljkama sam ocajna i brzo mi umiru. Ima za kupiti u biobio od Green Friendsa.
    Hvala! To mi je omiljeni začin, ali imam samo mljeveni.
    Reći ću mužu da pita gospođu koja drži štand sa začinama na tržnici Utrina. On je tamo svake subote, a ja rijetko... Na Kvatriću nisam vidjela, ali Biobio ima u Nami, provjerit ću.

  42. #2942
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Na Dolcu sad puno standova drzi zacinsko bilje, prije su bila svega dva, tri. Sto znaci da se i potraznja povecala. Ima i Garden zacinsko bilje u teglama. Ja isto jako jako volim svjezi korijandar, puno mi je drazi od persina, no primjetila sam da su prema njemu ljudi rijetko neutralni. Ili ga vole ili ga ne podnose. Kao fileke.

  43. #2943
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Na Dolcu sad puno standova drzi zacinsko bilje, prije su bila svega dva, tri. Sto znaci da se i potraznja povecala. Ima i Garden zacinsko bilje u teglama. Ja isto jako jako volim svjezi korijandar, puno mi je drazi od persina, no primjetila sam da su prema njemu ljudi rijetko neutralni. Ili ga vole ili ga ne podnose. Kao fileke.
    Da, mi smo od onih koji ga vole...

    Kad smo već spomenuli štand sa začinima - mm s utrinskog štanda donosi sušene vrganje, dahl (crvenu leću), običnu zelenu leću, curry u rinfuzi, sušene rajčice i sve vrste sušenog voća (marelice, šljive, brusnice, grožđice...) kao i orašasto voće.

    Zaboravih crvenu mljevenu papriku, a sigurno ima još toga...

    Joj da - mislim da mi je i himalajsku sol ondje kupio, ali nisam sigurna.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.07.2019. at 10:04

  44. #2944
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Sasa ja padam u trostruku nesvijest...
    na ovim vrućinama?
    ako ikada odlučiš otvoriti restoran, nudim se za partnericu

    uglavnom nakon otoka i delicija na našem omiljenom mjestu, sada na kopnu uz pratnju oblaka i kišice vrlo vrlo simpl:
    jučer:
    šalša od melancana i pomidora, sa salatom od krastavac, pomidor, masline iz ulja (te uvijek nosimo sa sobom, jer ih u našoj mediteranskoj zemlji punoj maslinika naravno nema) sa jabucnom balzamikom (i to nosim sa sobom)
    danas
    Kuhane zelene mahune sa krumpirom i maslinovom uljem i salata kao jučer uz koji slani inćun i marinirani sirovi inćun

  45. #2945
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Sad ste me sjetili kaj mi jedemo na moru - krumpir salatu s motarom. Jedva čekam

  46. #2946
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Na Dolcu sad puno standova drzi zacinsko bilje, prije su bila svega dva, tri. Sto znaci da se i potraznja povecala. Ima i Garden zacinsko bilje u teglama. Ja isto jako jako volim svjezi korijandar, puno mi je drazi od persina, no primjetila sam da su prema njemu ljudi rijetko neutralni. Ili ga vole ili ga ne podnose. Kao fileke.
    je, čitala sam i neko objašnjenje za to, mislim da je genetski, nekim ljudima jednostavno nepodnošljivo smrdi
    i ja sam od tih sretnika, sa sjemenkama nemam problem, ali lišće ne podnosim

  47. #2947
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sad ste me sjetili kaj mi jedemo na moru - krumpir salatu s motarom. Jedva čekam
    Da li je to isto što i petrovac?

    Ja uvijek miješam to i portulak (tucalj) - kontinentalka

  48. #2948
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Motar je ona biljka koja svugdje na moru raste po stijenama. Znaš ga sigurno.

    https://www.google.hr/search?q=motar...w=1920&bih=919

    To sama naberem. Svake godine odlučim da ću ga malo ukiseliti za zagreb, ali do sad još nisam

  49. #2949
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Ja se osjećam potpuno promašeno i beskorisno dok (uz pomoć rječnika) čitam Sašine jelovnike. Najgore je to što mi se ne da ništa promijeniti u vječno istim jelovnicima .

  50. #2950
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Čoksa, ak ti je lakše, i ja

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •