Stranica 63 od 122 PrviPrvi ... 1353616263646573113 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,101 do 3,150 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #3101
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Hvala. Mogla bih ja to s lignjunima, pa ih prije smrznut. Ja sam svaki petak na ribarnici, ne mogu se sjetiti da sam išta sitno vidjela.

    Kako ja kuham ujutro prije posla, sumnjam da ću sve kuhati odvojeno , možda jesino grah. Jedino ak je leća, opet može sve u jedan lonac (barem kod mene)

  2. #3102
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ovo zvuči jako ukusno, bar meni, za ukućane nisam sigurna
    pretpostavljam da se odvojeno kuha i zbog različitog vremena kuhanja

    inače ovdje se zna spremat, i meni je jako draga varijanta: sipa s bobom (mogu i lignje), to je prefino nešto

  3. #3103
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ma daj, pa ne staviš sve u isto vrijeme u lonac. Ma ja si moram pojednostavit

    Obožavam bob, no moji doma baš i ne


    Kad već pišemo kaj kuhamo - ja u zadnnje vrijeme svako malo neke šumske gljive. Koje obožavam.

  4. #3104
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jel ovo pravo mjesto, dobili smo iz skole domace kukuruzno brasno bez glutena, imam ga 2 kile.

    Moze neka ideja/recept za sto ga iskoristiti? Jedino mi padaju na pamet kiflice. Kruh ne radim, nemam ni aparaturu.

    Hvalaaa.
    Ja sam napravila zgance ali sam ipqk dodala. Igris unutra.
    Lili zlevanku.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.10.2019. at 17:36

  5. #3105
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,088

    Početno

    Ja nisam odvojeno kuhala sve za varivo od liganja, leće i ječma. Ječam sam prvi stavila kuhati u temeljcu i kuhao je 20-ak minuta prije nego sam pokrenula ostalo.
    U glavnom loncu sam započela pirjanje liganja i vrlo brzo, čim su lignje zamirisale, dodala sam sirovu leću i, čim je i to bacilo ključ, dodala sam ječam skupa s temeljcem.

  6. #3106
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam napravila zgance ali sam ipqk dodala. Igris unutra.
    Lili zlevanku.
    https://www.coolinarika.com/recept/z...1-varijanta-2/

  7. #3107
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Sad sam skužila zašto ne razumijem sasine recepte. Sotirati? To je dinstati?
    Ti nisi učila kuhat od mame neg od nekog profi kuhara?

  8. #3108
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Vec sam mislila da sam jedina koja ne razumije.
    Mozda sotirati nije bas isto sto i dinstati a mi selje belje ne znamo

    Hvala jelena.O

  9. #3109
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Meni je dinstanje podljevanje vodom ili nekom drugom tekucinom, sotiranje bi rekla da je vise przenje i to po mogucnosti mijesanje ne kuhacom nego tavicom "nabacivati"

  10. #3110
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dinstanje podljevanje vodom ili nekom drugom tekucinom, sotiranje bi rekla da je vise przenje i to po mogucnosti mijesanje ne kuhacom nego tavicom "nabacivati"
    Pa ne znam, meni se to čini isto... Kad dinstaš meso, štajaznam narezano na kockice za paprikaš, najprije ide prženje na suho na mrvici masnoće, da se komadići mesa izvana zapeku, a iznutra ostanu sočni. Nakon toga meso se vrati u malo tekućine, odnosno na luk i drugo povrće, te se termički obrađuje u pari, a ne u velikoj količini vode. Razlika je samo u nazivu - dinstanje (za nas koji imamo austrougarsku tradiciju) je naziv iz njemačkog jezika, a sotiranje iz francuskog.

    Ispravite me ako ovo nije točno. Ima tu ljudi koji znaju puno više. Ja sam učila kuhati doma, uz baku - ne iz kuharice. To je došlo kasnije.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.10.2019. at 07:31

  11. #3111
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Sortiranje nije dinstanje/pirjanje, sotirati znači popržiti. Znači, meso prvo sotiraš a onda smanjiš vatru pa dinstaš.

    Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

  12. #3112
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    A gdje se kupi taj mungo grah i u kakvom je stanju, ono, je li suh, treba li ga držati obnoć u vodi ili se može izravno kuhati?
    I kakvog je okusa?

  13. #3113
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ništa ne podlijevam vodom - I nekad to zovem prženje, nekad dinstanje. nikad sotiranje. Nisu tako govorile moja mama ni baka, pa ne govorim ni ja. I nije baš da čitam kuharice (osim Vučetićke) nit gledam kuhare na TVu.

    Al kako vidim , ima nas više koje ne razumijemo

  14. #3114
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje se kupi taj mungo grah i u kakvom je stanju, ono, je li suh, treba li ga držati obnoć u vodi ili se može izravno kuhati?
    I kakvog je okusa?
    Bio&Bio ili DM - pakiranje od 500 grama, evo našla sam link: https://www.biobio.hr/mungo-proizvod-16826/

    Mungo grah je sitan, zrna nisu dulja od 5 mm ni šira od 3 mm. To je dobar grah za proizvodnju klica, tko se želi time baviti. Otkad su mi djeca velika, rijetko posegnem za time. Moja djeca vole to jesti na salatu, s kukuruzom šećercem i bučinim uljem. Dok su bili mali, znali smo pustiti taj grah da proklije - to je bilo zabavno, a i fino
    https://lokvina.hr/ekoloska-poljopri...uce-mungo-grah

    Kuhanje na klasičan način - sve je isto kao i kod suhog graha, ali nije nužno namakanje. Može se i ne mora. Ako odstoji u vodi sat-dva, skratit će se vrijeme kuhanja za trećinu.

    Daklem - ili ovu količinu od pol kile doooobro opereš i kuhaš u običnom loncu 30 min u posoljenoj vodi s lovorovim listom, ili namačeš sat-dva, pa kuhaš 20 min. Ekspres lonac, bez namakanja - nakon što zapišti kuham 7,5 min (ovih pol minute je ofrlje - imam tajmer koji mi je najlakše namjestiti "na pola puta između 5 i 10 minuta .
    Ja uvijek bacim prvu vodu od mahunarki, pa tako radim i s ovim. Nemam pojma koliko bacim hranjivih tvari, ali ne mogu se odlijepiti od te navike.

    Okus je fini - štajaznam, mješavina okusa mahunarki i orašastih plodova.

  15. #3115
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sad sam skužila zašto ne razumijem sasine recepte. Sotirati? To je dinstati?
    Ti nisi učila kuhat od mame neg od nekog profi kuhara?
    nije ni mene mama učila kuhati
    ali mislim da nema nikakve veze s izražvanjem

    dinstanje može značiti bilo što (i podlijevenje i nepodlijevanje vodom, ovisi kako je koga mama učila) dok sotiranje znači nešto precizno
    ja sam isprobavajući recepte shvatila da je preciznost zlata vrijedna u konačnom ishodu

  16. #3116
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Aj', sad ste me prosvitlile, baš ću i to probati , a evo, čitam i da je zdrav...

  17. #3117
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Znači izraz sotiranje je nešto što ste vi čuli u vlastitoj kući? Iskreno, mislim da nikad nisam čula taj izraz

  18. #3118
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    nano, ne razumijem zašto je to uopće važno
    nisam ni za avokado čula od mame pa opet korisim tu riječ

  19. #3119
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Znači izraz sotiranje je nešto što ste vi čuli u vlastitoj kući? Iskreno, mislim da nikad nisam čula taj izraz
    ja osobno ne, ali moja baka je npr dinstanje zvala isključivo dinstanje kapule i to podlijevajući vodom i posipajući vegetom
    ne bih rekla da je to neki precizan i primjenjiv izraz

    sotiranje piše u svim kuharicama, osobito na engleskom

  20. #3120
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam isprobavajući recepte shvatila da je preciznost zlata vrijedna u konačnom ishodu
    nažalost, ta preciznost je nespojiva s mojom ličnosti, pa ja u kuhanju surfam na valovima sreće

  21. #3121
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    bb, daj mui reci što misliš pod precizno? Pa ne stavljam sve odjednom u lonacm tavu. Ima neki redosljed i pazim da ne zagori. A i ovisi o vrsti jela - al ja za sve to nemam neki izraz osi poprži i dinstaj. . Jel tio precizno znači da npr. češnjak stavljaš zadnji, kako ne bi izgorilo? Ili?

    Možda mi treba tečaj kuhanja. Iako, što sam starija, to su mi draži tradicionalni recepti

  22. #3122
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku

    sotiranje piše u svim kuharicama, osobito na engleskom
    Hvakla, nikad nisam uzela kuharicu pisanu na engleskom. Znači da ipak govorimo o prženju 7dinstanhju. Sam se to tak ne veli na engleskom

    Na tragu sam tangerininog načina kuhanja

  23. #3123
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zar trebamo koristiti samo izraze koje smo čuli u vlastitoj kući?! saša je očito vrlo zainteresirana za kuhanje, vjerojatno čita, uči, proučava, normalno da je usvojila i nove načine kuhanja i novu terminologiju.

    Isto ne kužim čemu uopće ovi komentari, jel' sramota učiti i primjenjivati nešto novo u kuhanju.

  24. #3124
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dinstanje nije prženje.

  25. #3125
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    pa evo ja jako cijelim Ottolenghijeve recepte jer su iznimno precizni. On lijepo kaže - ljubičasti luk narezan na very thin slices sotirati 7 minuta na srednje jakoj vatri u velikoj tavi, nakon 5 minuta dodati pola žličice šećera i pola žličice soli

    meni je to precizno

    kad jamie oliver kaže peci patku oko 2 sata, popizdim

    kad mi baka kaže - vode koliko traži, ma mrš

  26. #3126
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Zar trebamo koristiti samo izraze koje smo čuli u vlastitoj kući?! saša je očito vrlo zainteresirana za kuhanje, vjerojatno čita, uči, proučava, normalno da je usvojila i nove načine kuhanja i novu terminologiju.

    Isto ne kužim čemu uopće ovi komentari, jel' sramota učiti i primjenjivati nešto novo u kuhanju.
    mima, napisala sam da ne razumijem što znači sotiranje. Nikad nisam čula za taj izraz. I dalje nisam sigurna razumijem li što znači.

    Pokazalo se da nas ima još - pa kad objašnjavaš laiku, onda mu pokušavaš objasnit. A za sebe mislim da nisam laik u kuhanju. Sada bi mi dobro došao dobar stari Klaić i njegov riječnik.


    Nije sramota učiti i prihvaćati novo, zašto bi bilo, ali evo, ja ne razumijem pa pitam.

  27. #3127
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nije ti niti google loš, čak je i bolji od Klaićevog rječnika.

  28. #3128
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    paOn lijepo kaže - ljubičasti luk narezan na very thin slices sotirati 7 minuta na srednje jakoj vatri u velikoj tavi, nakon 5 minuta dodati pola žličice šećera i pola žličice soli
    Znači sotirati znači staviti na vruću vatru ez masnoće? To nisam nikad probala napravit

  29. #3129
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    evo što kaže gugl

    Sotiranje je postupak kojim se sitnije narezane namirnice (kocke, rezanci, manji odresci, kotleti, medaljoni) brzo i kratko poprže vitlanjem, pomicanjem tave naprijed-natrag. Masnoća i tava trebaju biti jače ugrijani, kako bi se formirala smeđa vanjska boja koja štiti i zatvara meso od gubljenja mesnih sokova bez kojih meso postaje suho i siromašnog okusa.


    I sad znam da to nikad ne radim - sve miješam kuhačom. I očito je poanta u manje masnoće

  30. #3130
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Znači sotirati znači staviti na vruću vatru ez masnoće? To nisam nikad probala napravit
    ne, sa masnoćom, naravno
    propustila sam napisati taj dio jer nisam mislila da je ovo ispit

    moram priznati da mi ova komunikacija sve više sliči na provokaciju, možda se varam

  31. #3131
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    "Koliko traži" je kad stvarno stvarno znaš. Pa ti je jasno treba li luku još 20 sekundi ili je gotov. Jer sam luk ko luk nije precizan :D
    Nano, evo : Sotiranje

  32. #3132
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Hvala vertex

    Citiraj betty blue prvotno napisa Vidi poruku
    ne, sa masnoćom, naravno
    propustila sam napisati taj dio jer nisam mislila da je ovo ispit

    moram priznati da mi ova komunikacija sve više sliči na provokaciju, možda se varam

    Žao mi je kaj ti tako zvuči. Al fakat nisam znala kaj znači, a nisam ni guglala. Sad znam da je to ono kaj ponekad vidim u nekim kuharskim emisijama kada tresu tavu. Baš sam se pitala kaj je to i u čemu je fora.

    Ok, ja bih voljela nešto fino kuhat, al očito za to nemam talenta, pa se držim tradicije.

  33. #3133
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Hm. Nisam ucila kuhati od mame. Skroz sam samouka. Tj ucila ssm uglavnom iz knjiga, na engleskom. A inace se trudim stvarno napisati sve recepte za koje netko pita i trudim se biti sto preciznija i jasnija. No vidim da je sotiranje vec objasnjeno.

  34. #3134
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Da da, sad sam skužila kaj znači sotirati. I nije od engleske neg od francuske riječi.

    Možda bih se ja stvarno trebala malo modernizirat. Taman sam kupila par novih noževa i vidim kako s njima dobro režem. Ne samo da sam kuhat naučila od mame/bake- nego koristim suđe i pribor koji sam od njih naslijedila. Definitivno moram nešto promijeniti

    Ja bih to sotiranje napisla nešto u stipu - popržite tanko narezan luk na malo masnoće. To je to?

    Daj kad već pitam - stvarno "mešeš" taviom ili ipak koristiš kuhaču? Kak sam ja nespretna, ne bih se usudila zamahivat tavom jer imam staklokeramičku ploču
    Posljednje uređivanje od NanoiBeba : 25.10.2019. at 10:11

  35. #3135
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    nije baš moderno, zapravo nije uopće, ali emisije Julie Child koje se mogu naći na youtubeu su fantastične, čak i za one koji misle da znaju sve o kuhanju
    I njena priča je baš heartwarming, počela je kuhati kad je imala više od 30 godina
    ona je prošla onu slavnu francusku školu kuhanja, tako je za osnove kuhanja (koje svi mislimo da znamo, ali...) odlična

  36. #3136
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ma daj, ima toga na YT? Ne bi mi nikad palo napamet...Ja za nju znam iz filma Julie i Julia, koji mi je baš bio zgodan, pogotovo taj dio s Juliom.

  37. #3137
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    da, ima gomila toga na YT
    super mi je bila jednom kad joj je krumpir (mislim da je bio pire?) ispao iz lonca, pa je onim svojim visokim glasom samo rekla: ovo se ponekad događa, kad se dogodi, samo pokupite i vratite natrag, nitko neće ništa primijetiti. Ako gosti primijete, recite da to tako treba biti
    divna je

  38. #3138

  39. #3139
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Ne mogu sad, ali jedva čekam pogledat!

  40. #3140
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam samo vidjela da ima neka kolekcija best of tih njenih bisera

    meni je isto super njen lik u tom filmu, to mi je bolja polovica filma

  41. #3141
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam samo vidjela da ima neka kolekcija best of tih njenih bisera

    meni je isto super njen lik u tom filmu, to mi je bolja polovica filma
    https://www.youtube.com/watch?v=M9AITdJBTnQ

  42. #3142

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,366

    Početno

    joooj pa ovo si pišem!

  43. #3143
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ja sam na valovima srece ka tangerina i Nano.
    Ne volim previse precizne recepte jer onda nekako izgubim poantu dok citam.

    Volim napisano kratko i jasno bez previse filozofije jer onda nekako lakse slazem "slike" u glavi kako se to radi i kako treba izgledat proces.

  44. #3144
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ne mogu sad gledat linkove, al pogledam malo kasnije.

  45. #3145
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    i ako volite YT spirale , onda će vam idući logičan video ove tematike biti Gordon Ramsay vs Julia Child. Epic Rap Battles of History


    https://www.youtube.com/watch?v=99-n42Xb6NQ

  46. #3146
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ne smeta meni preciznost u receptima, dapače, krenem često s namjerom da ću biti dobra i slušati recept
    ali nekako putem uvijek se dogodi da nešto ipak mjerim od oka, nešto drugo zaboravim, treće zamijenim sa četvrtim..

  47. #3147
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    radim posao koji zahtjeva tocnost, kako u kolicini tako i u redosljedu.
    pa su mi takvi recepti prorodniji od ovih koliko trazi, koliko pije i onolko dok ne osjetis pod prstima.

    Ovaj video s Juliom je super.

  48. #3148
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Lili, čisto sumnjam da će ti biti zanimljivo
    pogotovo ovaj zadnji video, on je za poznavatelje lika i djela tih kuhara

  49. #3149
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    ne smeta meni preciznost u receptima, dapače, krenem često s namjerom da ću biti dobra i slušati recept
    ali nekako putem uvijek se dogodi da nešto ipak mjerim od oka, nešto drugo zaboravim, treće zamijenim sa četvrtim..
    i kod mene ovako često završi
    ali neke stvari baš zahtjevaju preciznost

    npr meni karamel nikako nije uspjevao dok nisam po Yotamu probala

    i tu mi je Julia super, kad kaže da je kuhanje zapravo one failure after antoher, that's how you learn

  50. #3150
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    ne znam jesam li ikad nešto skuhala točno prema uputama u receptu, uvijek nešto smanjim, dodam, improviziram. i mi volimo tradicionalnu kuhinju i čim u receptu vidim hrpu sastojaka koje ne koristim, preskačem, tako da sam već dosta kuharica koje sam davno kupila ili dobila proslijedila dalje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •