Stranica 83 od 122 PrviPrvi ... 3373818283848593 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 4,101 do 4,150 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #4101
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Juha od juneće koljenice.
    Kuhana koljenica s mladim krumpirom i domaćim ajvarom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #4102
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Chilli con carne i domaci kruh

  3. #4103
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    super mi je ovo kako svi imamo domaci kruh. a pekare i ducani rade.
    meni je to super.

    nija se nisam od domaceg kruha previse maknula.
    pizza po zelji klinaca, kojima je zelja imati je svaku subotu.
    zadnje vrijeme im ide od ruke.

  4. #4104
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Meni je ovo moj prvi kruh u životu, užasno sam ponosna
    ali sam ga napravila s kupljenim kvascem pa se nisam smjela pohvaliti na onom topicu

  5. #4105
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Onda bravo Angie. Vidis za kuha je treba samo vremena.

  6. #4106
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Onda bravo Angie. Vidis za kuha je treba samo vremena.
    Da, ne znam jel bih ga smjela zamijesiti navečer pa ostaviti do ujutro negdje na hladnom? Kako bi super bilo imati ujutro topao kruh. I za sljedeći ću si kupiti one velike zelene masline kao što sasa radi, ono mi izgleda baš mljac.

  7. #4107
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mizes staviti u frizider da se dize.
    Ja to nisam nikad radila.
    Ja napravim one puter stangice za koje je stavila recept linda.
    Zamjesim ih. Stavim na dizanje. Premjesim i oblikujem i smrznem.
    Onda kad zelim topla peciva stavim ih da se odmrznu. Drugi put dignu i ispecem.
    Znam da nije kruh ali lakse mi je peciva smrznuti. Pa kao ideja mozda posluzi.

  8. #4108
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ne znam jel bih ga smjela zamijesiti navečer pa ostaviti do ujutro negdje na hladnom? Kako bi super bilo imati ujutro topao kruh. I za sljedeći ću si kupiti one velike zelene masline kao što sasa radi, ono mi izgleda baš mljac.
    Mozes, ali stavi manje kvasca nego inace. Takav kruh ima i bolji okus. Imas onaj no knead bred, to je zapravo to.

  9. #4109
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    je, angie, tako i ja mislim, topli kruh za doručak, ali bude ga ujutro jako teško dočekat
    prvo sat vremena griješ pećnicu pa oko sat vremena dok se ispeče, pa dok se ohladi.. trebao bi se netko ustat dva sata prije mene i krenut s tim procesom

    što se pizze tiče, ja sam se zaželila naručene, točno određene, rekli smo danas za večeru

  10. #4110
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Docepala sam se boba i sparoga. Pa onda kuham vignole, potom pastu od slanutka s pestom od boba i pistacija, orzoto s mariniranim feta sirom, juha od korijenastog povrca sa noklicama od kukuruznog brasna i parmezana i salsom od limuna i maslina, onda fritata sa sparogama i spinatom, spicy pileca juha, rizoto sa sparogama i pestom, vikendom pasta all’amatriciana, onda marokanska pastilla, onda pareno- pa przeno pile uz vinaigrette (ne znam koji bi bio adekvatan prijevod:/) sa cesnjakom, cilijem i djumburom, standardni dim sum i har gow, focaccia barese, butterschotch tart, i danas pita od borovnica sa sechuanskim paprom, znam da im jos nije sezona, ali bas sam ih pozelila i nasla prekrasne neki dan.
    Angie, pusti kruh da se dize u frizideru, kao sto spajka kaze. Tijesto uglavnom profitira od sporog dizanja!

  11. #4111
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    E Tang ja ti uvijek rijesim trening dok cekam to grijanje i pecenje. Mislim vruci kruh je vrh, ali jos je bolji nakon treninga! A inace MM cesto ustane u neko nedoba i upali pecnicu, u koju sam vecer prije stavila zdjelu, pa bude vruca kad se ja dignem. On upali pecnicu i vrati se spavat i digne se na peceni kruh. Majstorski.

  12. #4112
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    bome ste se uigrali!
    al totalno si u pravu, nakon treninga to je praktički free meal

  13. #4113
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Docepala sam se boba i sparoga. Pa onda kuham vignole, potom pastu od slanutka s pestom od boba i pistacija, orzoto s mariniranim feta sirom, juha od korijenastog povrca sa noklicama od kukuruznog brasna i parmezana i salsom od limuna i maslina, onda fritata sa sparogama i spinatom, spicy pileca juha, rizoto sa sparogama i pestom, vikendom pasta all’amatriciana, onda marokanska pastilla, onda pareno- pa przeno pile uz vinaigrette (ne znam koji bi bio adekvatan prijevod:/) sa cesnjakom, cilijem i djumburom, standardni dim sum i har gow, focaccia barese, butterschotch tart, i danas pita od borovnica sa sechuanskim paprom, znam da im jos nije sezona, ali bas sam ih pozelila i nasla prekrasne neki dan.
    Angie, pusti kruh da se dize u frizideru, kao sto spajka kaze. Tijesto uglavnom profitira od sporog dizanja!
    Sasa, posvoji me

    Ako me bas neces posvojoti onda reci jel ovu fritatu sa sparogama i spinatom radis standardno ili imas neki twist?
    Posljednje uređivanje od zhang : 18.04.2020. at 17:31

  14. #4114
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    i smijem li špinat zamijenit blitvom

  15. #4115
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je ovo moj prvi kruh u životu, užasno sam ponosna
    ali sam ga napravila s kupljenim kvascem pa se nisam smjela pohvaliti na onom topicu
    Onda ću se i ja pohvaliti: prvi put sam razvukla tijesto (za zeljanicu sa špinatom iako bi najradije napisala za burek sa špinatom). i to uspješno
    Posljednje uređivanje od enela : 18.04.2020. at 20:16

  16. #4116
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Pa samo na maslacu sotiram puno mladog cesnjaka, meni je ta aroma nezamijenjiva, onda dodam sparogice, pa nakon dvije, tri min spinat (ili u sretnijim vremenima koprive), pa nakon 3-4 minute jaja, prethodno umucena. I onda pustim da se stabilizira malo, no dok je jos sirova ubacim u pecnicu koja je zagrijana na 200/ samo gornji grijac! Uz to puno mlade salate- rikole, lisce mlade brokule, lisce rotkvice, kres, potocarka, kopar, vlasac, korijandar, mladi luk, rotkvica. Proljece i u karanteni.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #4117
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Aha, u pecnicu svega na par minuta. Moze se dodati feta sira takodjer. Lijepo pase.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #4118
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Mislim bez problema mozes zamijeniti blitvom!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #4119
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja sam mislila mijenjati sa srijemusem. Samo sad sam u problemu jer nemam tavu koja moze u pecnicu

    I zaboravih, angie bravo za kruh!!
    I enela za burek.. To jos nisam savladala...

  20. #4120
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Onda ću se i ja pohvaliti: prvi put sam razvukla tijesto (za zeljanicu sa špinatom iako bi najradije napisala za burek sa špinatom). i to uspješno
    Ma bravo. Osjećaj je neopisiv, jel da?

  21. #4121
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Docepala sam se boba i sparoga. Pa onda kuham vignole, potom pastu od slanutka s pestom od boba i pistacija, orzoto s mariniranim feta sirom, juha od korijenastog povrca sa noklicama od kukuruznog brasna i parmezana i salsom od limuna i maslina, onda fritata sa sparogama i spinatom, spicy pileca juha, rizoto sa sparogama i pestom, vikendom pasta all’amatriciana, onda marokanska pastilla, onda pareno- pa przeno pile uz vinaigrette (ne znam koji bi bio adekvatan prijevod:/) sa cesnjakom, cilijem i djumburom, standardni dim sum i har gow, focaccia barese, butterschotch tart, i danas pita od borovnica sa sechuanskim paprom, znam da im jos nije sezona, ali bas sam ih pozelila i nasla prekrasne neki dan.

    Ja ovo ne smijem čitati, kakvi oblizeki! ...
    Pa kako stigneš, kako ti se da, svaka čast!

  22. #4122
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Pečena, marinirana svinjska rebarca, mladi krumpir i tikvice na lešo.
    Domaći kruh i muffini od kokosa i čokolade.

  23. #4123
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Pileća juha, rižoto od mladog bijelog luka, pileća prsa na naglo.
    Brownie i sladoled za desert.

  24. #4124
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja mislim da mm potajno cita ovaj forum
    Jutros je sa placa donio sparoge i razne salate i jagode i svasta finoga.. I cevape.
    Kaze, on danas rostilja

    Trebale su biti tortilje danas, ali je ocito promjena plana: rostilj, peceni krumpirici, panzanella.. To cemo kao kasniji rucak.

    Zato smo se za dorucak natrpali. Decki su kajganu, ja sam fritaju pravila, inspirirana sasinim postom. I doskocila sam za tavu, pazljivo sam prebacila u poklopac od vatrostalne zdjele, taman su istog promjera.
    I prefini sourdough kruh.
    I hrpetina mijesane lisnate salate, sa cesnjakom i rotkvicom i domacim prefinim bucinim uljem i acetom od datulja i smokava.
    I kolac, of course. Na kraju sam se tako najela da ne disem.

  25. #4125
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Juha od mlade mrkve, teleći šnicli, rižoto s gljivama i mladim lukom, salata od mladog kupusa, druga salata zelena s rotkvicama. Jagode za desert.

  26. #4126
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ajme sasa, slinim
    i na zhangino isto

    kod mene pileca juhica, piletina u woku i crvena riza. mladi luk i rotkvice. i desert of course, domaca cokolada s ribanom narancom i cvijetom soli
    djecaci imaju pite od sira
    navecer cu kruh zamijesit a za veceru napracit pogacice

  27. #4127
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ima netko provjeren recept za hamby peciva? Slavljenik pozelio sutra pa moraju uspjeti iz prve

  28. #4128
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Docepala sam se boba i sparoga. Pa onda kuham vignole, potom pastu od slanutka s pestom od boba i pistacija, orzoto s mariniranim feta sirom, juha od korijenastog povrca sa noklicama od kukuruznog brasna i parmezana i salsom od limuna i maslina, onda fritata sa sparogama i spinatom, spicy pileca juha, rizoto sa sparogama i pestom, vikendom pasta all’amatriciana, onda marokanska pastilla, onda pareno- pa przeno pile uz vinaigrette (ne znam koji bi bio adekvatan prijevod:/) sa cesnjakom, cilijem i djumburom, standardni dim sum i har gow, focaccia barese, butterschotch tart, i danas pita od borovnica sa sechuanskim paprom, znam da im jos nije sezona, ali bas sam ih pozelila i nasla prekrasne neki dan.
    Angie, pusti kruh da se dize u frizideru, kao sto spajka kaze. Tijesto uglavnom profitira od sporog dizanja!
    Zadovoljila bih se i mirisom

    Spicy pileća juha? Molim recept, kad stigneš.

  29. #4129
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ma bravo. Osjećaj je neopisiv, jel da?
    Da znaš da je. A još sam se sjetila i bake kako je ona razvlačila tijesto za štrukle...

  30. #4130
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Daj upute enela.
    Iako još nisam kruh savladala

  31. #4131
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Nisam enela a recept je od Sani.
    500 g glatkog brasna, 1 zlica jabucnog ili vinskog octa, mala zlicica soli, 5 zlica ulja, 3-4 dcl vode.
    Dobro umijesiti. Namazati uljem. Prekriti frish folijim i ostaviti u frizideru 1 sat.

  32. #4132
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam enela a recept je od Sani.
    500 g glatkog brasna, 1 zlica jabucnog ili vinskog octa, mala zlicica soli, 5 zlica ulja, 3-4 dcl vode.
    Dobro umijesiti. Namazati uljem. Prekriti frish folijim i ostaviti u frizideru 1 sat.
    Kod mene je drugačije bilo ovo: nisam stavljala ocat (mislim da ne može smetati), umjesto ulja u smjesu mast, dvije žličice soli, držala sam pola sata na toplom (sjećam se da je i moja baka držala pored peći). Nakon toga sam podijelila na 4 kuglice, spljoštila ih, premazala uljem, ostavila 15 minuta i tek onda išla razvlačiti. Razvlačila sam rukama i išlo je iznenađujuće lako. Vidi!
    Posljednje uređivanje od enela : 19.04.2020. at 20:36

  33. #4133
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Wow, enela! Prvi put kazes?!

  34. #4134
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Wow, enela! Prvi put kazes?!
    Ako zanemarim onaj pokušaj u 8. razredu OŠ.

    Baka je živjela s nama, pa sam često gledala nju kako to radi. Valjda su mi ostali ti njeni pokreti u glavi. A stvarno sam očekivala propast.

  35. #4135
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Ženski dio moje familije nikad nije razvlačio tijesto. Mogu pogledat jedino na youtubeu.

    Hvala cure.

    Enela, svaka čast

  36. #4136
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    A ja gledam gdje je slika, šta je ovaj stolnjak respect!

  37. #4137
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A ja gledam gdje je slika, šta je ovaj stolnjak respect!
    i ja
    stvarno čudesno tanko, svaka čast enela!

  38. #4138
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam enela a recept je od Sani.
    500 g glatkog brasna, 1 zlica jabucnog ili vinskog octa, mala zlicica soli, 5 zlica ulja, 3-4 dcl vode.
    Dobro umijesiti. Namazati uljem. Prekriti frish folijim i ostaviti u frizideru 1 sat.
    Ovo je ključno. Kad gluten umreži, možeš razvući do Karlovca

  39. #4139
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Offt. nije svako zlo za zlo... Gledam ovaj topic o kuhanju, pa onaj o uzgajanju kvasca, pa onaj o nabavci šivaće mašine - bratemili, da nije korone, ne bi se mi prisjetile brojnih vještina koje su naše bake znale i uzimale zdravo za gotovo.

    Još jedan primjer: ja sam u petak prekopala staru mašinicu za šišanje - nema, valjda sam ju bacila jer nije nikad bila bogznakaj. Otišla u Interspar i za smiješne novce nabavila novu. Sad moj stariji sin ima novu frizuru. A dok su bili vrtićke dobi, to mi je bila uobičajena aktivnost. Aliiii dok sam bunarila po podrumu, našla pola limenke srebrnog hamerita. Došlo je k'o naručeno za obnavljanje farbe na ogradi balkona, pa sam i to u subotu odradila. Budući da nisam mogla kupiti cvijeće na placu, prisjetila sam se kako je moja baka pelcala pelargonije svake godine od starih, pa sam i to napravila. Malo će dulje potrajati, ali pelceri su koštali nula kuna (imala sam dvije velike u podrumu od lani, samo sam ih očerupala i vrhove zagurala u frišku zemlju). Cijena 2 kopanje za cvijeće = 50 kn i još 10 kn za dodatak friške zemlje.

    A sad natrag na temu - jučer sam ispekla kruh da moja ekipa za danas ima friški. Kuhala nisam ništa, jer je ostala hrpa pohanog mesa. Ima zelene salate, ima cikle, a ako netko želi škrob - nek skuhaju njoke i stave gore pesto. Kraj priče.

    Sutra kuham varivo od mladog kelja i faširance.

  40. #4140
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    offtopic totalni, ali "nije svako zlo za zlo" mi je uz "ne dao bog veceg zla" jedna od najbesmislenijih i, povezimo sa susjednim topicom, ne toksicno pozitivnih, ali iritantnih, ulbabljih uzrecica
    zlo je zlo. svako. nekad nas natjera na nesto nelose, ali i dalje je zlo

    a sad na temu, danas lungic u gljivama i zelena salata. juhe imam pilece od jucer

  41. #4141
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    offtopic totalni, ali "nije svako zlo za zlo" mi je uz "ne dao bog veceg zla" jedna od najbesmislenijih i, povezimo sa susjednim topicom, ne toksicno pozitivnih, ali iritantnih, ulbabljih uzrecica
    zlo je zlo. svako. nekad nas natjera na nesto nelose, ali i dalje je zlo

    a sad na temu, danas lungic u gljivama i zelena salata. juhe imam pilece od jucer
    Eh, nije to moj problem. Ja i dalje mislim da nije svako zlo za zlo. Isto nije svako zlo za zlo kad vidim ovakav odgovor - odma' se sjetim da imam važnijeg posla nego čitati ovaj forum.

  42. #4142
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    offt: priznati da ti je nešto loše donijelo i nešto dobro ne znači da negiraš onaj loši dio

    on topic: moja kći je jučer poželila njoke s 4 sira, a mi smo rekli da je to dobra ideja
    uz to puno puno salate

  43. #4143
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    Zadovoljila bih se i mirisom

    Spicy pileća juha? Molim recept, kad stigneš.
    Dakle prvo napravim temeljac. Moj najdrazi radim tako da prvo zapecem jedno kilogram do kilogram i pol pilecih krilaca na malo maslinovog ulja, onda ih kad budu lijepo rumeni maknem sa strane (to traje jedno 20ak min), pa zapecem dvije mrkve, jedan luk podijeljen na cetvrtine, dvije stapke celera i 2 cesnja cesnjaka, sve u komadu osim luka (kojih 10 min), onda dodam jednu zlicu koncentrata rajcice i pola salice vode, zatim vezicu zacinskog bilja (timijan, lovor, persin), vratim krilca, dodam 3 litre vode, dodam tasmanskog papra u zrnu jednu zlicicu, pustim da zavrije, potom smanjim na jako lagano i kuham jedno 2-2.5h. Procijedim. To je temeljac. To vikendom napravim pa imam bazu za tjedan. A za ovu juhu, sotiram na sitno narezane dvije, tri mrkvice i celerove stapke, kojih 5 minuta, potom dodam mladog cesnjaka, timijana svjezeg, chilija, komadic kore od parmezana, sotiram jos minutu- dvije, dodam jedno 200 g pelata, pustim koju minutu, zalijem sa litrom i pol temeljca pa pustim da kuha kojih 15 minuta. Potom izvadim dio juhe i zblendam pa vratim (nekih 300-400ml), ubacim soba rezance (100 g), pustim par minuta dok se ne skuhaju. Podijelim i garniram svjezim bosiljkom, svjezim cilijem i s malo parmezana.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  44. #4144
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Ja isto kao ni Enela ne stavljam ocat u tijesto za strudlu, nego na 500g brasna stavim 5 zlica ulja i 300 ml mlake vode, umijesim rukama i pustim da malo stoji- no vrlo cesto tek 20 minuta i tijesto se razvlaci bez problema.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #4145
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ni ja ne stavljam ocat u tijesto za štrudle.
    Samo brašno, voda, malo soli i ulje.
    I to kilu brašna i cca 650 ml vode, kako kad. Ja to po osjećaju.
    I od toga napravim četiri kugle tijesta.
    Ostavim ga da odstoji koji sat, čak nekad i preko noći i što reče Peterlin: kad gluten umreži, mogu ga razvući do u beskonačno.
    I izađe mi od svake kugle cijeli stol pa i preko jer kad razvučem preko ruba, tijesto se samo dalje razvlači.
    Od te količine mi ispadnu dva puna protvana veličine kao pećnica, a to je za cca 10 ljudi što je nama previše pa ako ne planiram nositi na posao, zamrznem pola.

    Danas za ručak mahune ćušpajz s noklicama i ostatak rebarca od jučer ako će tko htjeti uz to.

  46. #4146
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    kod nas danas pile iz pecnice s krumpirima.
    od kad smo doma ovo je prvi put da imamo krumpir
    jer konacno da je na nesto licio u ducanu.
    salata

    desert jos uvijek imamo lijenu pitu a sad su se pogostili jagodama sa slagom.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 20.04.2020. at 12:35

  47. #4147
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    I kod mene jagode za desert, a ima i grožđa.

  48. #4148
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ja jos nisam naisla na jagode

    danas cufte i pire.
    mogla bi buhtle za veceru, ili nesto, kisa ce pa cemo cili dan gljivit kuci...

  49. #4149
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj sasa prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle prvo napravim temeljac. Moj najdrazi radim tako da prvo zapecem jedno kilogram do kilogram i pol pilecih krilaca na malo maslinovog ulja, onda ih kad budu lijepo rumeni maknem sa strane (to traje jedno 20ak min), pa zapecem dvije mrkve, jedan luk podijeljen na cetvrtine, dvije stapke celera i 2 cesnja cesnjaka, sve u komadu osim luka (kojih 10 min), onda dodam jednu zlicu koncentrata rajcice i pola salice vode, zatim vezicu zacinskog bilja (timijan, lovor, persin), vratim krilca, dodam 3 litre vode, dodam tasmanskog papra u zrnu jednu zlicicu, pustim da zavrije, potom smanjim na jako lagano i kuham jedno 2-2.5h. Procijedim. To je temeljac. To vikendom napravim pa imam bazu za tjedan. A za ovu juhu, sotiram na sitno narezane dvije, tri mrkvice i celerove stapke, kojih 5 minuta, potom dodam mladog cesnjaka, timijana svjezeg, chilija, komadic kore od parmezana, sotiram jos minutu- dvije, dodam jedno 200 g pelata, pustim koju minutu, zalijem sa litrom i pol temeljca pa pustim da kuha kojih 15 minuta. Potom izvadim dio juhe i zblendam pa vratim (nekih 300-400ml), ubacim soba rezance (100 g), pustim par minuta dok se ne skuhaju. Podijelim i garniram svjezim bosiljkom, svjezim cilijem i s malo parmezana.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Hvala ti! Ovo bi i mogla napraviti. Još kad sam (guglanjem ) otkrila da su soba rezanci od heljdinog brašna . Idem dalje guglati da vidim gdje ih mogu online kupiti.

  50. #4150
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    A ja gledam gdje je slika, šta je ovaj stolnjak respect!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •