Stranica 116 od 122 PrviPrvi ... 1666106114115116117118 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 5,751 do 5,800 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #5751
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Tako i ja radim, ili ranije ustanem pa skuham vecinu a drugi završe
    Za sutra cu onu juhu planiranu jucer u slow cookeru

  2. #5752
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Dajte ideju za pileća prsa za sutradan. Osim spohana ili rizoto.

  3. #5753
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte ideju za pileća prsa za sutradan. Osim spohana ili rizoto.
    Narezes na snicle, stavis u tepsiju, na njih kobasicu ili neko suhomesnato, prelijes vrhnjem. Uz to tjesteninu ili njoke. Mozes i sira naribati, malo senfa u vrhnje,. Mozes i malo brasna i mlijeka da ne bude samo vrhnje. Samo nemoj previse mlijeka.
    Brzopotezno je, a fino.
    Vidis, nisam to dugo radila, mogla bih.
    Posljednje uređivanje od zhang : 28.11.2021. at 15:41

  4. #5754
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Dajte ideju za pileća prsa za sutradan. Osim spohana ili rizoto.
    Hladna salata od piletina s povrcem ako vole.

  5. #5755
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Hvala Zhang. Taman imam neku vratinu koja se mora prepreci.
    Lili meni hladna jela ne prolaze za rucak. Prosle nedjelje bili na rucku, hladna prasetina, krumpir salata, francuska..fino je to sve ali da nije bilo domaće kokosje juhe...kao da rucak nije ni bio.

  6. #5756
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Vratina je jos bolja u ovoj kombinaciji.
    Javi kako vam se svidjelo.

  7. #5757
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Kosjenka, znam zato i kazem.

    Ja recimo obozavam te hladne salate ljeti i sad bi ih mogla jesti preko tjedna, al moji ukucani ne (aj bi muz). Iako ja bi se fino najela prasetine, krumpir salate i francuske mljaaac

    Iako u nacelu ipak preferiram topla jela za rucak, sad kad je zahladilo posebno.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 28.11.2021. at 17:37

  8. #5758
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Radila sam slanutak, obično na maslacu, luku i špeku. Pojeli su, a ukuhala sam i malo brokule. Mali koji je prije jeo brokulu sada nikako. Starija koja je prije sveeee jela sad isto ne. Samo je najmanja jela - brokulu, ali slanutak ne. Ispalo je na koncu da sam dijete od 5 i 6 g morala žlicom hraniti dok je najmanja jela sama. Sada idem u excel sastaviti jelovnik za sljedeći tjedan.

  9. #5759
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Slanutak možeš i malo orepržiti ko lješnjak

  10. #5760
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Jelena, probat ću, al bolje mi je namakanje.

    Jučer sam radila "fritatu". Popirjala poriluk i pomiješala ga s mojom smjesom za "omlet" (jaja, vrhnje, brašno). Bacila u pećnicu. Ne, oni to nisu htjeli jesti jer ima poriluk. Al bilo je oke, osim da je možda mrvu manje zasoljeno. Sad ću pokušat još fritatu s brokulom.

  11. #5761
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Jučer sam htjela iskoristiti poriluk koji sam imala, a htjela sam da i bude nešto iz jednog lonca i onda je ispao jedan odličan ručak.

    Zapržila sam pileća prsa na kockice, posula dimljenom paprikom, dodala 2 poriluka sitno narezana i češnjak. Otvorila sam teglu kuhanog slanutka i dodala svu tekućinu iz nje u lonac. Kad sam procijenila da su meso i poriluk skuhani, dodala sam slanutak i to je bilo to. Bilo je ludo ukusno, djeca su mljackala.

    Mislim da je tajna bila u masnoći od pečenja pileta i patke. Da je bilo duplo više, sve bi se pojelo.


    Danas paštašuta na kozicama, salata.

  12. #5762
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam htjela iskoristiti poriluk koji sam imala, a htjela sam da i bude nešto iz jednog lonca i onda je ispao jedan odličan ručak.

    Zapržila sam pileća prsa na kockice, posula dimljenom paprikom, dodala 2 poriluka sitno narezana i češnjak. Otvorila sam teglu kuhanog slanutka i dodala svu tekućinu iz nje u lonac. Kad sam procijenila da su meso i poriluk skuhani, dodala sam slanutak i to je bilo to. Bilo je ludo ukusno, djeca su mljackala.

    Mislim da je tajna bila u masnoći od pečenja pileta i patke. Da je bilo duplo više, sve bi se pojelo.


    Danas paštašuta na kozicama, salata.
    Moji sinovi isto obožavaju poriluk. Ne kombiniram ga često sa slanutkom, ali probat ću - hvala na ideji. Češće ga radim s rižom i mrkvom uz dodatak kopra. Isto se sve pojede i traži još.

  13. #5763
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam htjela iskoristiti poriluk koji sam imala, a htjela sam da i bude nešto iz jednog lonca i onda je ispao jedan odličan ručak.

    Zapržila sam pileća prsa na kockice, posula dimljenom paprikom, dodala 2 poriluka sitno narezana i češnjak. Otvorila sam teglu kuhanog slanutka i dodala svu tekućinu iz nje u lonac. Kad sam procijenila da su meso i poriluk skuhani, dodala sam slanutak i to je bilo to. Bilo je ludo ukusno, djeca su mljackala.

    Mislim da je tajna bila u masnoći od pečenja pileta i patke. Da je bilo duplo više, sve bi se pojelo.
    ovo mi je nepoznata kombinacija, ali dobro zvuči. Kod nas je poriluk gotovo isključivo s kobasicama, ili s ječmom, ili ide u quiche, četvrtog nema (sad vidim da ima ). Baš ću probati sa slanutkom i piletinom.

    Kod nas danas domaća pizza, mlađi je imao rođendan i pravo da bira što ćemo ručati. Bome mi je dobro ispala, još uz čašu crnog pinota, i sutra bih najradije ponovila

  14. #5764
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nekad davno je jedna forumašica jela poriluk kod Leonarde Boban, pa je rekonstruirala recept i ja od tada uvijek tako kuham poriluk (uz male izmjene).

    Uglavnom, u originalu ona je prepržila pileće batke i zabatke (s kožom) na malo ulja, dodala gore nasjeckani poriluk i ribanu mrkvu, pustila da malo povene, pa zalila vrućom vodom i kuhala (nekih pola sata) i onda na kraju zgusnula zobenim pahuljicama. Jako fino i slasno, ali nama i pomalo masno, tako da ja sad to jelo radim sa fileom pilećeg zabatka, znači bez kože.

  15. #5765
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    ja se pak sjećam isto s foruma, mislim čak mima da si ti bila napisala, recept za varivo od poriluka i slanutka, pa sam ga napravila i meni je bilo apsolutno savršeno, ali djeca nisu bila oduševljena, mužu škodi i poriluk i slanutak, tako da ga kasnije nisam radila

  16. #5766
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, mislim da je to originalno recept J. Olivera. Ne kuham baš više poriluk i slanutak zajedno, nego odvojeno. Tako imam dva ručka [emoji16]

  17. #5767
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    I super je kad u to poriluk-slanutak varivo ubacite koru parmezana dok se kuha. Mi cesto stavimo na kraju u tanjur po zlicu pesta od bosiljka.

  18. #5768
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Ja kore stavim u krem juhe, bas im da dodatni okus.

  19. #5769
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Danas bažulj na žlicu s prosom+ ima i bažulja za salatu
    Za velike buncek k tome

  20. #5770
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Kod mene ričet sa suhim mesom, dok je još zimska sezona

    Bome sam se već zaželjela friškog povrća, ali načekat ćemo se do Uskrsa... Još ima mjesec dana do početka korizme, pepelnica je tek početkom ožujka

  21. #5771

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Prekjučer i jučer grah sa zeljem i slanutkom.
    Danas svinjski šnicli uvaljani u brašno, naglo zapečeni, pa onda polako dinstani i kuhani u temeljcu. Na kraju dodan češnjak. Za prilog riža s mrkvom i porilukom. Cikla salata.

  22. #5772

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Tjedan sam pocela s domacom zeljanicom, a za sutra je vec gotovo varivo s graskom i teletinom.
    Prekosutra cemo varivo lecu, a dalje samo nebo zna.. Nek' imam rijesen meni za barem 3 dana

  23. #5773

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Jučer buncek sa zeljem i noklicama.
    Danas srneći but, krumpir, kupus i mrkva, sve zajedno pečeno u pećnici.
    Sutra ostatak srnećeg buta na gulaš s knedlama od kruha.

  24. #5774
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Jučer francuski krumpir, zelena salata i cikla, banana nut bread

    Danas i sutra sarma

  25. #5775
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Jučer svinjski kotleti, prilog pečeni krumpirići, kelj-krumpir, kiseli kupus.
    Ovaj kelj s krumpirom mi je tako fino ispao, dodala sam ovaj put malo više češnjaka, bio mi je za prste polizat njama

  26. #5776
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Juha od brokule, polpete iz pećnice i rižot od poriluka

  27. #5777

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Lungić u saftu s gljivama (vrganji), prilog riža. I zelena salata.

  28. #5778
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    upravo dio kuham a dio sam i dovršila jer idem na kraći put a mi baš nismo ljubitelji dostave
    plus kasnije kanim ići na trčanje pa me mrzi ka ddođem išta osim odmoriti uz čaj i seriju

    bolonjez
    pohana piletina
    svinsjki medaljoni u puno povrća /basmati riža, juha i salata crveni kupus za danas

  29. #5779
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ovaj tjedan nas 3/5 je sastavila neka crijevna viroza pa smo čitav tjedan na laganoj nezačinjenoj hrani. Zato je jučer bila pohana puretina, povrće u umaku i krumpirići, paradajz juha.
    Danas idemo na rođendan, ne kuham. Navečer ću za sutra složiti lazanje jer sam kupila domaće kore (planirala danas pa uletio poziv koji se ne odbija )
    Posljednje uređivanje od babyboys : 13.03.2022. at 10:14

  30. #5780

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Danas povrtna juha, pečena zečetina s krumpirima i zelena salata.

  31. #5781
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Lumaccccccooooni s pelatima, mojim friško delanim, i žnj tvrdim sirom. Jea.

  32. #5782
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Poriluk s rižom i mrkvom, a uz to hrpa iskoštenih pilećih zabataka ispečenih u woku. Nije mi dan za kompliciranje. Sutra ne kuham (imam planiran ručak izvan kuće), a ako se tko slučajno zatekne doma oko ručka, pržit će kobasice i napraviti salatu od graha iz konzerve. Ima mladog luka, ima cikle, a možda što ostane i od danas.

  33. #5783
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ovih dana smo imali grilani file trlje s provansalskim pire krumpirom. Krumpir se skuha, izgnjeci i doda se maslinovo ulje i malo vode od kuhanja. U to se ubace sjeckane susene rajcice, sjeckane crne masline, cili i zacinsko bilje (persin, kopar, cubar i vlasac), pa smo jeli bronzinic sa sipama, komadima oslica (koji je ostao od kuhanja juhe za bronzinic) i lecom.

    Danas je zacinjena mljevena junetina na posteljici od patlidzana i jogurta. Na isprzeni sjeckani luk se doda mljevena junetina i zacini se cimetom, pimentom, crnim paprom, sjeckanim cilijem i melasom od sipka (moze i kvalitetni gusti aceto) i pirja se dok nije mekano. Ubace se tostirane pinjole i persin. Patlidzani se peku cijeli u pecnici ili na plinu uz okretanje dok ne pocrne. Ogule se i pomijesaju s grckim jogurtom i cesnjakom. Na tanjur se sloze patlidzani s jogurtom, pospe se mljevenim mesom i zrncima nara.

  34. #5784
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Ovih dana smo imali grilani file trlje s provansalskim pire krumpirom. Krumpir se skuha, izgnjeci i doda se maslinovo ulje i malo vode od kuhanja. U to se ubace sjeckane susene rajcice, sjeckane crne masline, cili i zacinsko bilje (persin, kopar, cubar i vlasac)
    Baš ću probat ovaj provansalski pire, samo bez čilija.

  35. #5785
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Pire od patlidzana s jogurtom i mljeveno meso. Cijele patlidzane grilati u pecnici (cca 20 min) dok koza ne potamni. Oguliti ih i ostaviti da se ocijede pa sitno nasjeckati. Pomijesati s grckim jogurtom, cesnjakom i persinom.
    Na malo ulja sotirati luk dok ne omeksa pa dodati mljevenu junetinu i mijesati dok se ne odvoji na komadice. Dodati cimet, piment i sirup od datulje ili sipka (moze i dobar aceto), malo cilija i par zlica vode i kuhati dok ne omeksa.

    Na tanjur staviti pire od patlidzana, gore mljeveno meso i posipati persinom, tostiranim pinjolama i sipkom.

  36. #5786
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Meni ovo zvuci njam, jos da postoji mogucnost da se stavi slika uz svaki recept, bilo bi super. Ovako zamisljam hmmmm....slasno je sigurno.

  37. #5787
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ovos patlidžane je izraelski recept. Davno sam to jela preko bare, bolje da ne zbrajam godine. Hvala na podsjećanju, iako češće radim samo grilane patlidžan u maslinovom ulju sa začinima i sušenim rajčicama. Lijena sam za komplicirane recepte.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.06.2022. at 22:02

  38. #5788
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Patlidzanom
    Muka mi je pisati s mobitela
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 07.06.2022. at 22:03

  39. #5789
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    je li netko radio filet ribe na tefal roštilju?
    nedavno sam ga počela koristiti pa me malo frka da ga ne presušim, imam tendenciju sve reš ispeći
    užasavam se sirovog mesa/ribe...

  40. #5790
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    je li netko radio filet ribe na tefal roštilju?
    nedavno sam ga počela koristiti pa me malo frka da ga ne presušim, imam tendenciju sve reš ispeći
    užasavam se sirovog mesa/ribe...

  41. #5791
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ovisi file cega. Neces jednako peci file lososa i file orade ili oslica. Osim velicine je vazna masnoca ribe, pa jesi li marinirala.. Najbolje ti je nabaviti termometar za kuhanje (u ikei ima jeftinih) i tako si sigurna da neces prepeci.

  42. #5792
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Danas kuhkam ljutu hranu. Izmislila sam jelo praktički. Nabacila junetine na luk, šampinjoni, papar, chilli, mrkva, malo bambusa, zatim, rižu, rajčica sos, sezamovo ulje, soja sos, rižin ocat. Hehe, razmišljam dodati i malo pistacije sjeckane. Držite palce.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 26.06.2022. at 16:19

  43. #5793
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Prije jedno 4 godine, sasa, napisala si: tople cokoladne tortice s dulche leche sredistem, a mene sad zanima recept

  44. #5794
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Neki lijeni omurice i sad nemrem disati. Baš nemam mjeru.

  45. #5795
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Ljeto je, na moru smo pa sve simple.
    Piletina i tikvice na grilu, krumpirići iz pećnice, salata.

    Sad čekamo otočku feštu i njihiv brudet mljaaac

  46. #5796
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Prije jedno 4 godine, sasa, napisala si: tople cokoladne tortice s dulche leche sredistem, a mene sad zanima recept
    ajme, pa kako se toga sjecas? Odlične su te tortice, evo recept:

    https://food52.com/recipes/28018-ind...d-fleur-de-sel

  47. #5797
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Oko moje

  48. #5798
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Produženi vikend se izletovalo,pa je i kuhanje simple.
    Petak špinat, pire i nekima jaja nekima oslić file. Subota brzi bolonjez. Danas pileći file, krumpir iz rola i gljive. Salate su svježi paradajz, paprika, krastavci. Slatko je samo voće ovih dana

  49. #5799
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Pohani kruh ujutro s jogurtom,
    Pohana pileća prsa, s paradajzom i rižom,
    Pohani sir, neuspio, muffini neuspjeli, umesto tog pahuljice s mlekom
    Dakle taj sir radim prvi i zadnji put. Nikad više!!!

  50. #5800
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Pohani dan?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •