Stranica 62 od 122 PrviPrvi ... 1252606162636472112 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,051 do 3,100 od 6072

Tema: Što danas kuhate /39.dio/

  1. #3051

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    Pliz!

    ovaj moj bolonjez koji sam radila, ustvari ne znam zašto se tako zove, jer nisam ništa pirjala niti kuhala (koristila sam smeđu leću iz konzerve), već samo složila i zapekla u pećnici.
    pa je to ustvari neki složenac s lećom
    Hoću, danas ili sutra napišem recept .

  2. #3052
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj annie84 prvotno napisa Vidi poruku
    https://www.eat-this.org/die-perfekt...nsenbolognese/
    Rado prevedem recept ako treba. Preeefino!
    ovo izgleda jako fino! naci ce se uskoro na mom stolu!

  3. #3053

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Moji sinovi bi ti se rado pozvali na ručak, jer im je to omiljeno jelo, ali ja to vrlo rijetko kuham - obično ne dođem na red, jer ih baka uredno snabdijeva, pošalje im veliku zdjelu svakih desetak dana

    Danas ne kuham, jer smo mm i ja sami, pa jedemo ostatke od jučer (pileća juha, pureći faširanci s curryjem i zobenim pahuljicama, lešada od kelja i mrkve).
    peterlin molim recept za ovo, zvuci ukusno, obozavam curry

  4. #3054
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj majola prvotno napisa Vidi poruku
    peterlin molim recept za ovo, zvuci ukusno, obozavam curry
    Ma ništa posebno - jedan paket mljevene puretine (500 g) ubacim u zdjelu, dodam 1 jaje, sol i začine, 2-3 žlice vode, 1 žlicu ulja i par žlica zobenih pahuljica (teško mi je reći koliko - recimo 2-3 jušne), samo da se smjesa poveže. Oblikujem kugle, uvaljam ih u prezle ili oštro brašno ako namjeravam pržiti u ulju. Treba paziti da se ne pretjera s količinom zobenih pahuljica. Bolje malo manje staviti, jer ako se pretjera, ispadnu žilavi (ne pitaj kako znam ). Smjesa mora biti onako malo mekša, a ako ostaviš stajati 5-10 min, pahuljice će povući višak vlage i dat će se lijepo oblikovati. Ispadne 12-14 kom.

    Začini po želji: 1 luk kozjak sitno sjeckani (ili obični, ne puno - količina koja stane u jušnu žlicu), jedan režanj češnjaka sitno sjeckani ili na vrh noža sušenog, žličica mljevene crvene paprike+prstohvat ljute, žličica ili dvije mljevenog curryja, papar, sušeni ili svježi peršinov list...

    Ako faširance pečem u pećnici, valjanje u prezle čak nije bitno, ali je tada pametno staviti još 1 žlicu ulja u smjesu, jer je puretina sama po sebi dosta suha. Ja sam lijenčina, pa pečem na pek-papiru, 200 0C, štajaznam 10 minuta samo na donjem grijaču i ventilatoru, pa još 20 minuta na oba grijača i ventilatoru. Može ih se i okretati, ali ne da se to meni kad su u pećnici... Kad se prže u tavi, moram okrenuti barem dvaput, jer hoće ostati sirovi iznutra. Imam tavu odgovarajuće veličine, tako da mi svi stanu odjednom.

    Napomena: može to i bez jajeta, ali moji sinovi više vole kad stavim jaje, pa eto... Isprobaj razne kombinacije, vidjet ćeš što ti se najviše sviđa.

    Evo i malo tuđe pameti za usporedbu: https://www.coolinarika.com/recept/p...nih-pahuljica/
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.09.2019. at 11:58

  5. #3055

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Super hvala ti puno na detaljima, to mi i treba inace u mene to bude brzinski pa ne ispadne kako treba

  6. #3056

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Evo obećanog recepta za bolonjez od leće (jako fino!):

    100 g luka, 100 g celera u listu, 100 g šampinjona i 100 g mrkve narezati na kockice. Osam žlica maslinovog ulja zagrijati i dodati (navedeno) povrće u lonac i dinstati oko osam minuta, uz povremeno miješanje. Dodati 2 žličice javorovog sirupa i tri žlice koncentrata od rajčice i više puta miješati kuhačom. Dodati 150 grama Berglinsen/Tellerlinsen - smeđe leće. Dodati 100 ml crnog vina, 200 ml povrtnog temeljca (bio kocku za povrtnu juhu dodati u 200 ml vrele vode) i 600 g oguljenih, čitavih rajčica iz konzerve.
    Narezati tri češnjaka, dodati u bolonjez skupa s lovorovim listom (1-2), dvije žličice soli i suhim ružmarinom (ili svježim ako imate, ja stavim oko jednu žličicu suhog).
    Kad polako zakuha, ostaviti da se krčka na laganoj vatri oko 90 minuta.

    Moje izmjene:
    Rijetko doma imam šampinjone, pa umjesto šampinjona stavim dodatno 50 g leće i umjesto javorovog sirupa agavin sirup, ali čisto zbog toga jer se sjetim kuhat bolonjez kad dućan ne radi (kao što je i danas slučaj). Ja kupim leću u dm-u, njihovu bio marku, isto kao i kocku za povrtnu juhu/temeljac.
    Nama je jako fino i jedva čekamo današnji ručak.
    Za vegane su ovdje preporučili pahuljice od kvasca umjesto parmezana, ali nisam to još nikad kupila ni jela pa ne mogu komentirat.

    Dobar tek svima!
    Posljednje uređivanje od annie84 : 15.09.2019. at 12:12

  7. #3057
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Nova je sezona! Kuham salatu od zelene lece s feta sirom i toskanskim keljom i spicy uljem i bademima, potom falafel uz umak od jogurta i tahinija, salatu od zelja, jabuka i oraha, potom salatu od pecene buternut tikve sa spicy lukom, mekanim kozjim sirom i slanom granolom, juhu od pecene mrkve s tahinijem i dukkhom, juhu od junetine s jecmom, varivo od sipica, jecma i mungo graha, varivo od lece s keljom i chorizo kobasicom, tanki tart od poriluka, cesto radim pesto od bucinih sjemenki s bucinim uljem pa ga dodajem juhama ili umijesam u sourdough kruh. Onda vikendima paste sa chorizom i sumskim gljivama, ragui, sporo pecene lopatice, crumble od sljiva, mini pavlove s maskarpone kremom, mini tartovi od cokolade s tahinijem...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #3058
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Čime bi zamijenila mungo grah u varivu od sipica i ječma?

  9. #3059
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Čime bi zamijenila mungo grah u varivu od sipica i ječma?
    Soja?

  10. #3060
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Saša kako radiš pesto od bučinih košrica?

  11. #3061
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Čime bi zamijenila mungo grah u varivu od sipica i ječma?
    Najbolje lecom, smedjom ili crnom!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #3062
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Saša kako radiš pesto od bučinih košrica?
    Prepecem bucine kostice u pecnici pa ih smiksam u blenderu i dodam soli i lagano dolijevam bucino ulje do zeljene konzistencije. Moze se dodati i cesnjak. Pesto je dosta zestok i ja ga ne koristim u najtradioconalnijem smislu rijeci- kao trapanese ili sicilianu uz pastu i sl. Ali ga umijesam u juhe, orzota i u kruh- sto je stvarno fino!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #3063
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    ak je to ono a po receptu mi zgleda na bućin namaz. to moj klinac si voli mazati na kruh https://zelenarium.com/namaz-od-buci...-bucinog-ulja/

  14. #3064
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Nekako nam je dosta mesni vikend ispao.
    Subota teleca jetrica, restani i zelena salata.
    Nedjelja piletina s povrcem iz glinene posude i kuskus. Morali smo izaci ujutro pa sam dan ranije na putru poprzila zacinsko bilje s balkona (persin, bosiljak, timijan) i posolila to, premazala time pile iznutra i izvana i ujutro stavila u glinenu s poklopcem, malo podlila vodom, narezala mrkve, persina, paprike, cesnjaka i luka i posolila. Peklo se 90 min i onda sam ugasila i otisli u grad. Poslije sam samo kuskus i salatu napravila, meso i umak su bili savrsene temperature. Morali smo puno mesa zbog trkača

    Jutros sam rizu skuhala, a ostala nam netaknuta pileca prsa jucer pa sam to podijelila. Jos je ostalo. A i jetrica je u subotu ostalo pa sam pastetu napravila za veceru uz sir i vrhnje, zelenu salatu i krastavce.

  15. #3065
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    kako si napravila paštetu od jetrice? meni ona nije fina čim se ohladi, a bude mi žao, bilo bi super ovako je iskoristit

  16. #3066
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Joj, ja to svakiput drugačije. Ovisi o tome što imam. Sad mi je falilo nešto kiselkasto unutra, ali je meni i mužu fino, malom nije bilo fino.
    Ja sam ovajput narezala jetrica (očišćeno od žilica), stavila putra, malo kiselog vrhnja, tekućine od pirjanja (na crvenom luku), soli, papra, začinsko s balkona (peršin, timijan i bosiljak), češnjak, malo konjaka. Ljudi stave kisele krastavce unutra, al ja to ne kupujem pa nemam. Dobro bi bilo kuhano jaje dodati npr. Mislim da bi se moglo čak i s dinstanim bobom izmiješati. Neki stave senfa. Nemam neku rutinu za to. Nisam ja sasa, ne planiram

    Mislim da je najbitnije staviti putar i konjak, a ostalo kako te ponese

  17. #3067
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Napravila sam biljne burgere, ostalo je još malo pirea i špinata pa ću to služit za večeru i onda kolač od kakaa.

  18. #3068
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Zuta, moze recept tih biljnih burgera.
    Jesu to kao polpete od povrca ili?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.10.2019. at 20:56

  19. #3069
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,182

    Početno

    Bili su ukusni samo dok su bili topli. Djeca nisu htjela jesti pa su jeli ćufte od jučer. Moram pribaviti sve sastojke i ponoviti ih pa ću tad prepisati recept kad mi burgeri full uspiju.

  20. #3070
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Pileći paprikaš s krumpirima. Vilenjakovo omiljeno jelo, meni brzo i toplo, taman za kišnu subotu.

  21. #3071
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Mi smo zatvorili vrtnu sezonu jučer roštiljem
    Nakon sto smo se ubili u mesini smo se prebacili na jesenske strudle i kestene pečene na žaru roštilja.a klinci su i marshmallowse pekli na vatri.
    Mislim da je do proljeća to to

  22. #3072
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni je danas extra ukusna ispala juha od bundeve (dodam jos mrkve, krumpir, celer i luk -luk izvadim prije mixanja). Malo gore bundevinig ulja za dekoraciju i dodatni touch, mljaaac...

    Sad sam ko Emil od Peterlin

    Uz juhu, pastrve u kukuruzn. brasnu, krumpir na kockice iz pecnice i svjezi krastavci (salata).
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.10.2019. at 15:43

  23. #3073
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Probaj suhu kadulju dodati u juhu, prefino.

  24. #3074
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Zašto vadiš luk?

  25. #3075
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto vadiš luk?
    Mene napuhava. Mm i dečki više vole da luk ostane, pa kako kad....

  26. #3076
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Volim kad pusti svoj okus al ga ne volim jest, drugim rijecima gadi mi se tekstura kuhanog luka i ako ga ne bi dovoljno smiksala a da mi dodje pod zub uf....ne bih bas.

    Dodala sam jos nekih zacina, ja ne dodajem vrhnje i sl. Bas sam sve nekako pogodila.

    Hvala za kadulju palcice probam.
    Vec sam kupila danas jos jednu bundevu

  27. #3077
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ppla.glavice luka stavljam i kad kuham bistre juhe,al uvijek ga poslije vadim. Procijedim i vratim mrkvu, persin i celer unutra, a luk ne.

    Ne volim ni svjezi luk, cevapi s lukom, no way bar ne smrduckam

    Bas ga ne volim,nesto mi ne.pase.
    Al volim kad da okus od dinstanja ili kuhanja.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.10.2019. at 19:06

  28. #3078
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Eh da i muz mu se nije smio priblizit nakon operacije zuci dosta dugooo tako da ...je ispalo da ga konzumiramo samo u preradjenom stanju.

    Ako jedem krumpir salatu, a volim je onda pazim da slucajno ne zagrizem luk. Bas ne volim njegov izvorni okus.
    A sta's...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.10.2019. at 19:21

  29. #3079
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Pa kuhani luk u takvoj juhi se ni ne osjeti.pod zubom. Drugo je ovo kaj piše Petrlin.
    Inače, ja u te guste juhe stavim svo korjenasto povrće koje imam doma, i ne stavljam krumpir. Ali stavim teneljac koji uvijek imam u frizeru.

    Umjest bundeve, možeš staviti crvenu leću. Ta juha mi je "uspomena" iz Istanbula

  30. #3080
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Leća mi je uspomena iz humanitarne pomoci tijekom rata.

    #sifra: dosta mi lece za citav zivot

  31. #3081
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Meni taj jedan kuhani krumpir bas da dobru teksturu juhi od bundeve jer ne koristim vrhnje.

  32. #3082
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja vrhnje koristim samo u sir i vrhnje.
    U mojoj obitelji se ne kuha s njim.

  33. #3083
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ni kod mene

    Opet sam maloprije jela svjezi sir i vrhnje s bucinim,pa to bucino je ko zaraza tako mi pase i tako je fino.

  34. #3084
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Lili, lako je tebi biti mršava kad ti se svašta gadi.
    Moj mali je nekidan gricnuo pileću nogu iz juhe, tu je negdje moja granica

  35. #3085
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,122

    Početno

    Ja skoro ništa ne bacam, nekad zbog MM-a izvadim češnjak iz juhe. Sinoć sam nam radila paradajz juhu:
    Na maslinovo sam stavila mali prstohvat šećera, svježi bosiljak, peršin i timijan, češanj češnjaka, malu flašicu domaćeg paradajza - nedovoljno, dodala "temeljac" iz frizera u kojem sam kuhala kukuruz i komadić celera, u toj juhi pofurila ogroman paradajz, ogulila, dodala komadić paprike i sa štapnim mikserom usitnila, dodala u juhu, posolila, mini prstohvat neke čili mješavine. Ukuhala noklice. Ispalo jako fino, iako sam zapravo zakomplicirala jer mi je bila premala flašica paradajza

    Petljala, petljala, srećom uspješno
    Tu sam bacila jedino dio češnjaka koji je bio prepoznatljiv još (nisam sjeckala, samo sam ga nabila dlanom).

    Ali ja ni iz obične "bistre" juhe ništa ne bacam. Gdje je ona eko tema

  36. #3086
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ja vrhnje koristim samo u sir i vrhnje.
    U mojoj obitelji se ne kuha s njim.
    A sirni knedli? Nula bodova... Doduše, u njih ide samo sir, a vrhnje se prelije kad su već kuhani. Od vikenda se spremam napraviti jednu turu i nikako naći vremena. Danas isto neću stići. Možda sutra...

  37. #3087
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Varivo od lignjica, leće i ječma je bilo odlično!
    Stavila sam mrvicu ljute papričice jer mi se to sviđa uz hobotnicu i lignje na gulaš.

  38. #3088
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne znam jel ovo pravo mjesto, dobili smo iz skole domace kukuruzno brasno bez glutena, imam ga 2 kile.

    Moze neka ideja/recept za sto ga iskoristiti? Jedino mi padaju na pamet kiflice. Kruh ne radim, nemam ni aparaturu.

    Hvalaaa.

  39. #3089
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Žganci

  40. #3090
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Jelena prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, lako je tebi biti mršava kad ti se svašta gadi.
    To sam i ja pomislia.

    Recimo ja stvarno volim jesti. Al baš ne volim kuhati. I MM mi često veli da se još dobrop i držim koliko jedem i uživam u hrani

  41. #3091
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    A sirni knedli? Nula bodova... Doduše, u njih ide samo sir, a vrhnje se prelije kad su već kuhani. Od vikenda se spremam napraviti jednu turu i nikako naći vremena. Danas isto neću stići. Možda sutra...
    Nisu se nikad jeli u mojoj obitelji. Samo štruklji. Knedli jedino sa šljivama, čak nikad ni s marelicama

  42. #3092
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jel ovo pravo mjesto, dobili smo iz skole domace kukuruzno brasno bez glutena, imam ga 2 kile.

    Moze neka ideja/recept za sto ga iskoristiti? Jedino mi padaju na pamet kiflice. Kruh ne radim, nemam ni aparaturu.

    Hvalaaa.
    Kukuruzna zlevenka - ima raznih varijanti... slatka, slana, s jajima, bez jaja... Isto može i španjolska pita.

    Primjer recepta: https://www.coolinarika.com/recept/kukuruzna-zlevanka/

    Evo iz glave moja brzinska zlevenka:
    Nagariti pećnicu na 225oC, da se grije dok se radi tijesto.

    2 - 3 cijela jaja
    cca 200 g svježeg kravljeg sira
    2 dl kiselog vrhnja
    na vrh noža soli
    1 -2 žlice šećera
    1 vanilin šećer

    To zamutiti, a onda u smjesu dodati 3 vrhom pune jušne žlice kukuruznog brašna i 2 žlice običnog brašna. Koristim veeeeliku starinsku jušnu žlicu, bakinu. Današnje žlice su plitke, pa se količina brašna može povećati.
    Može se raditi i sa samim kukuruznim brašnom, ali ja ga obično štedim pa stavljam i pšenično.

    Ako je sir posni, dodati malo ulja (2 jušne žlice)
    Ako je smjesa pregusta, može se dodati malo mlijeka ili jogurta (1 - 1,5 dl). Gustoća ovisi o sastojcima, pa je teško napisati precizne upute.

    Dalje - Pleh (standardni pravokutni, duljine 33-34 cm) malo nauljiti, posipati žličicom kukuruznog brašna da se ne prilijepi, uliti tijesto i gore pokapati ili žličicom za kavu točkasto staviti džem i kiselo vrhnje, naizmjence.

    Ubaciti u pećnicu i peći oko 20 min da dobije zlatnu koricu. Ja pečem najprije 5 min samo na donjem grijaču, a preostalih 15 min na oba + ventilatoru, ali to ovisi o pećnici.

    ***
    Za tvoju kuću preporučljiva je kukuruzna zlevenka bez jaja. U tom slučaju malo povećaj količinu sira. Može biti i slana.
    Tu pogledaj: https://www.coolinarika.com/tag/zlevanke/?page=1
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.10.2019. at 10:07

  43. #3093
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Mene sad zanima što su to vama lignjice? Neke mini? Gdje to kupujete?

  44. #3094
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Zapravo je sasa napisala sipice, a ja sam krivo zapamtila jer nisam imala sipa.
    Meni su lignjice samo male lignje.

  45. #3095
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ok, a i sipice. Nisam ni jedno ni drugo vidjela na ribarnici. Zato pitam

  46. #3096
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Čime bi zamijenila mungo grah u varivu od sipica i ječma?
    Leća

  47. #3097
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Žganci
    dobili smo s brašnom i domaću palentu - firma Izidor. Palentu obožavamo.

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    To sam i ja pomislia.

    Recimo ja stvarno volim jesti. Al baš ne volim kuhati. I MM mi često veli da se još dobrop i držim koliko jedem i uživam u hrani
    Ej Nano pa ja sam gadljiva samo na iznutrice (kao i dosta ljudi) i možda još nešto sitno, na ostalo nisam i jako volim fino jesti, baš jako.
    A uživam u hrani itekako.

    Peterlin, hvalaaaa jedva čekam isprobati.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.10.2019. at 11:30

  48. #3098
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Inace ja bas danas imam za rucak to varivo- a muz je jucer kupio lignje- i to male kocarice. Sigurno se moze staviti i hobotnica.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  49. #3099
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    No dobro, kako ga radiš? To bi mojima moglo biti fino

    Nisam ništa sitno vidjela kod nas osim malih lignjuna..
    I dućanskih patagonijskih lignji

  50. #3100
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Kuham ovako: zasebno skuham mungo grah, a moze i leca, u puno vode 1 na 5, sa lukom na cetrvtine i cesnjakom i listom lovora. Zasebno kuham jecam 1 na 3 omjer, jaka vatra dok ne zakipi, a onda na sasvim lagano. I zasebno napravim toc, maslinovo ulje, luk, cesnjak, persin sotiram, onda dodam sipice ili lignje, cekam da puste vode, podlijem bijelim vinom, kad ishlapi umijesam pelate, poklopim i kuham na lagano dosta dugo dok nisu skroz mekane. Sve pomijesam. Dodam dosta kapara, maslina, bosiljka, svjezeg persina i kvalitetnig maslinovog ulja. To jelo super stoji, pa ga najcesce pravin uvecer za iduci dan.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •