Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 372

Tema: Što čitaju i što biste vi htjeli :D da čitaju

  1. #51
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    isuse tipfelera kod mene

  2. #52
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Na prvu samo kratko.
    Najbolji ikad Anubisova vrata u izdanju Algoritma (ne ono neko staro izdanje), od istog autora sam pročitala i Kad istekne tamno, dobar roman, ali prijevod nije neki, u odnosu na Anubisova vrata loše.
    Johnatan Strange i gospodin Norell, posljednji engleski čarobnjaci, hrpetina mitologije, a ko da je Tolstoj pisao. Meni je žao što si ne mogu obrisat knjige iz mozga, pa da svaki put iznova uživam.
    I ja volim SF... Od starih Ursulu Le Guin, a od onoga što mi je nedavno došlo pod ruku (dok sam ležala u bolnici, a djeca su mi posuđivala knjige): Cassandra Clare - Grad od kostiju, Grad od pepela, Grad od stakla - to je baš SF za ovu dob.

  3. #53
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja sam u toj dobi progutala "Pleme spiljskog medvjeda" i ostala 3 nastavka od Jean M. Auel, toliko mi je to bilo dobro da sam se potpisivala "Ejla ime prezime" , mislim da sam imala između 11 i 13 godina. Ejla je glavna junakinja

  4. #54
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Zadnjih dana je pročitao jednu Ahathu Cristie (kaža da su dobro oni to sve objasnili, ali da mu je ipak malo neuvjerljivo :D ), Hosseinijevu Tisuću žarkih sunaca (dok sam se ja pitala je li to previše mučno za njega, on je već pročitao) i Sobaričinu kći (ne sjećam se autorice) koju sam ja pokupila kad sam trebala nešto čekat na kiosku i sporo mi je išla pa je on časkom preuzeo. Od subote je slistio prva dva nastavka Igara gladi, danas će valjda treći (to mu je fenomenalno).
    I kreće na Bujoldicu, zapikirao ju je u knjižnici i prije nego što sam ga stigla podsjetit.
    Opsesivni čitač.

  5. #55
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Imam nećaka od 16 koji voli SF i fantastiku. Baci koji naslov, molim te!
    Herbert, Dina saga. http://hr.wikipedia.org/wiki/Dina_%28roman%29
    Isaac Asimov mi se za tu dob isto cini OK. http://naucnafantastika.com/scifi-pisac/asimov-isaak/
    Posljednje uređivanje od Elly : 27.01.2014. at 12:27 Razlog: dodala link za Asimova

  6. #56
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Neki dan sam iz knjižnice dovukla ovo: http://www.mvinfo.hr/najnovije-knjig....php?ppar=9133

    Sad čekam da se netko od djece zakvači, baš me zanima hoće li i što će reći...

  7. #57
    YellowSky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    162

    Početno

    Hese - Demijan?

  8. #58
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Da malo podignemo temu - sigurno ima i novih preporuka

  9. #59
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    N (13g)
    procitala je Suplji grad - odusevljena je
    http://www.lumenizdavastvo.hr/knjiga/suplji-grad/107

    sad cita Labirint 2
    (jedinica joj je bila suuuuuper)

    a sljedeca na redu je U potrazi za Aljaskom

  10. #60
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Maureen Johnson: Trinaest malih plavih omotnica

    Drugu knjigu nisam zapamtila, nekakav sf, ali bitno je da čitaju bilo kaj i da ne vise 100% slobodnog vremena na elektronici.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    samo da se zapišem, počinjem virkati i na ovu stranu

  12. #62
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    N (13g)
    procitala je Suplji grad - odusevljena je
    http://www.lumenizdavastvo.hr/knjiga/suplji-grad/107

    sad cita Labirint 2
    (jedinica joj je bila suuuuuper)

    a sljedeca na redu je U potrazi za Aljaskom
    izašao je i treći dio
    mi ga uboli na moru knjiga
    http://www.lumenizdavastvo.hr/knjiga/knjiznica-dusa/128

    kupile smo i

    http://www.lumenizdavastvo.hr/knjiga/okrunjena/130

    i
    http://www.lumenizdavastvo.hr/knjiga/zar-u-pepelu/129

    ako ćeš ići, od 18-20h je 35% popusta na knjige

    labirint je pročitala sva tri dijela, super su joj

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Robinson Crusoe, to bi moglo za 8. razred, što mislite?

    Razmišljam i o Šenoi, ali mi se to čini malo prerano. Ili?

  14. #64
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Robinson Crusoe, to bi moglo za 8. razred, što mislite?

    Razmišljam i o Šenoi, ali mi se to čini malo prerano. Ili?
    Robinson bi mogao proći - vidi ako se djetetu to sviđa. To se meni sviđalo u toj dobi, ali to nije mjerilo, danas je to priilčno arhaična literatura.

    Za Šenou ne bi bilo prerano, uostalom Zlatarovo zlato ti je lektira za prvi razred gimnazije, znam da se moj sin mučio s tim ko vrag.... Baš sam gledala kako čita, njega je više zanimalo kako su bile građene gradske zidine nego ljubavna priča. To vjerojatno nije uopće zapamtio, he he he...

  15. #65
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Robinson bi mogao proći - vidi ako se djetetu to sviđa. To se meni sviđalo u toj dobi, ali to nije mjerilo, danas je to priilčno arhaična literatura.

    Za Šenou ne bi bilo prerano, uostalom Zlatarovo zlato ti je lektira za prvi razred gimnazije, znam da se moj sin mučio s tim ko vrag.... Baš sam gledala kako čita, njega je više zanimalo kako su bile građene gradske zidine nego ljubavna priča. To vjerojatno nije uopće zapamtio, he he he...
    Joj, ja imam traume od Zlatarovog zlata, moja je inzistirala da ga čita na mobitelu.
    I onda kada bi se nekom požalila, odgovor je obično bio da su to nove generacije i da je dobo da uopće čita.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    Robinson Crusoe, to bi moglo za 8. razred, što mislite?

    Razmišljam i o Šenoi, ali mi se to čini malo prerano. Ili?
    Robinson Crusoe nekad je bio lektira za 6. razred, tako da mi se nimalo ne čini prerano.

    A za Šenou moj sin (nepunih 12) je neki dan nadobudno donio iz knjižnice Zlatarovo zlato. Nakon prvih par stranica je zavapio "kako je to dosadno!!!" Nisam ga pokušavala razuvjeriti, i meni je Šenoa uvijek bio beskrajno dosadan.
    Rekla sam mu da će mu to biti lakše čitati kad bude stariji, u 1. srednje. Ha-ha, moš mislit ali morala sam ga nekako ohrabriti.

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Robinson Crusoe nekad je bio lektira za 6. razred, tako da mi se nimalo ne čini prerano.

    A za Šenou moj sin (nepunih 12) je neki dan nadobudno donio iz knjižnice Zlatarovo zlato. Nakon prvih par stranica je zavapio "kako je to dosadno!!!" Nisam ga pokušavala razuvjeriti, i meni je Šenoa uvijek bio beskrajno dosadan.
    Rekla sam mu da će mu to biti lakše čitati kad bude stariji, u 1. srednje. Ha-ha, moš mislit ali morala sam ga nekako ohrabriti.
    Ja sam zbog Zlatarovog zlata zvala Knjižnicu za slijepe (da posudim audio verziju, jer moj sin zbog strabizma ima na to pravo) ali nisam na kraju to učinila. Možda bih trebala, jer bit će još zahtjevnih djela iz lektire. A ovako, samo frkneš cd u player i natuljiš slušalice ili, još bolje, pustiš na standardni play pa cijela obitelj sluša i ponavlja lektiru, he he he....

    Inače, rekla je teta iz knjižnice za slijepe da je velikom broju djece sa smetnjama vida i smetnjama čitanja upravo Zlatarovo zlato točka loma. I slažem se da je za današnje vrijeme to dosadno. I meni je bilo.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.07.2016. at 12:31

  18. #68
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ajme meni, meni je bilo divno, kao i sve takve povijesne knjige sa ljubavnim zapletom. (kad malo promislim, i dan danas volim taj žanr )
    Posljednje uređivanje od Mima : 05.07.2016. at 12:33

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme meni, meni je bilo divno, kao i sve takve povijesne knjige sa ljubavnim zapletom. (kad malo promislim, i dan danas volim taj žanr )
    Meni su bolji bili Prijan Lovro i Prosjak Luka, zato jer su to kraća djela, pa lakše izađeš na kraj. To se dopalo i mom mlađem sinu, a nisam baš sigurna kako će savladati Zlatarovo zlato (osim s cd-a).

    Sjećam se da mi je noćna mora bila Seljačka buna. Viš viš... baš bi to trebalo ponovno posuditi, čisto za probu, da vidim hoće li mi i danas biti dosadno.

  20. #70
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Seljačka buna i U registraturi su mi bili najdraži romani u djetinjstvu

  21. #71
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    ja se jos sjecam svog odusevljenja Seljackom bunom, i Gupcevim govorom
    mislim da sam procitala u 1. ili 2. srednje (lektira)

  22. #72
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Inače, koji put su me djeca znala iznenaditi ukusom. Kod nas je dobro prošla novela Iz velegradskog podzemlja, a meni je to najmračnija i najžalosnija stvar iz lektire koje se mogu sjetiti. Isto, Breza (to je moj mlađi ove godine čitao i iznenadila sam se kako je uspio u roku keks to sastaviti).

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Moji trenutno ne čitaju ništa. Dovukla sam im neke krimiće, ali skupljaju prašinu. Lijeni su sami ići do knjižnice, ali nema veze, ima bratemili doma knjiga koje mogu čitati, samo ako žele, iako uvijek to završi na istim stvarima (publicistika - Jobs, Zuckerberg... sve takve stvari koje nemaju zaplet nego ih možeš čitati gdje god otvoriš).

  24. #74

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Seljačka buna i U registraturi su mi bili najdraži romani u djetinjstvu
    U registraturi je genijalan roman, nimalo dosadan, a i učenici na njega dobro reagiraju (sjećam se anegdote iz rada moje mame: "Profesorice, kako super knjiga! Pa toga nema ni u Dinastiji!" )
    Šenoa je meni kompletno bio dosadan, a inače volim hrvatsku književnost. Valjda mi njegov stil nije legao.
    Inače, jednom je Pavličić napisao da hrvatsku književnost iz doba realizma nitko ne čita osim srednjoškolaca kojima je to lektira

  25. #75
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi smo kao djeca puno čitali mračne i žalosne knjige, uvijek nešto o siromaštvu i djeci koja pate, ne znam koliko danas naša djeca čitaju takvu realističnu i žalosnu literaturu - već sam negdje pisala, curama iz razreda moje kćeri je bilo vrlo šokantno što je Nemeček umro u Junacima Pavlove ulice, oni su valjda navikli na sretne krajeve. (bilo je i mojoj, samo ja sam njoj pročitala tu knjigu kad je bila manja)

    Baš gledam neki dan knjigu Vinipeški vuk, to su priče o životinjama i ja sam kad sam bila mala stvarno obožavala tu knjigu - ali te priče su sve stvarno jako tužne, uvijek se radi o nekim zlostavljanim životinjama i nema baš sretnog kraja, i sad se ja pitam bih li dala to djetetu čitati, ona jako voli životinje i priče o životinjama, žao mi ju je tako ražalostiti. A opet pitam se da li djeca ipak uz takve knjige razvijaju nekakvu empatičnost, osjetljivost ..?

  26. #76
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    U registraturi je genijalan roman, nimalo dosadan, a i učenici na njega dobro reagiraju (sjećam se anegdote iz rada moje mame: "Profesorice, kako super knjiga! Pa toga nema ni u Dinastiji!" )
    Šenoa je meni kompletno bio dosadan, a inače volim hrvatsku književnost. Valjda mi njegov stil nije legao.
    Inače, jednom je Pavličić napisao da hrvatsku književnost iz doba realizma nitko ne čita osim srednjoškolaca kojima je to lektira
    Pa jasno da nema, gdje još ima hajdučice Lare

  27. #77

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo kao djeca puno čitali mračne i žalosne knjige, uvijek nešto o siromaštvu i djeci koja pate, ne znam koliko danas naša djeca čitaju takvu realističnu i žalosnu literaturu -
    Dobro zapažanje. Meni se čini da ne čitaju. Valjda ih "štitimo od tuge".

  28. #78
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Meni su super bile knjige o Kekecu, ali mojima se ne sviđaju.
    Jel to još uopće itko kod nas čita?

  29. #79

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su super bile knjige o Kekecu, ali mojima se ne sviđaju.
    Jel to još uopće itko kod nas čita?
    Moj ih je čitao, ali kao mlađi, tada je i film gledao. Ali to ipak nije literatura za ovu dobnu skupinu

  30. #80
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj ih je čitao, ali kao mlađi, tada je i film gledao. Ali to ipak nije literatura za ovu dobnu skupinu
    Ja se još uvijek nadam.
    Jel neko dao djeci da čitaju Djecu sa kolodvora ZOO?
    Moja je to trebala u 8. razredu ali čini mi se da nije.

  31. #81
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja "Zlatarevo zlato". Mojoj stoji na tabletu, nadam se da ce krenuti u citanje.

    Moja je sad otisla na prvi dio godisnjeg odmora bez mene, ponijela si je lektiru Dino Buzzati, "Tatarska pustinja".
    Ja sam zavirila u jedno poglavlje, onako, nije bas da se nesto desava, uglavnom su dijalozi, ali - SPOILER - glavni lik je silno zainteresiran sto je to u pustinji, pa je i mene zainteresirao... Nakon svakog poglavlja ju zapitkujem da li je vec u pustinji i sto je tamo nasao


    (Mi jos nismo u ovoj skupini, ali obje spomenute knjige odgovaraju dobi 13+ godina ).

  32. #82
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    U registraturi je genijalan roman, nimalo dosadan, a i učenici na njega dobro reagiraju (sjećam se anegdote iz rada moje mame: "Profesorice, kako super knjiga! Pa toga nema ni u Dinastiji!" )
    Šenoa je meni kompletno bio dosadan, a inače volim hrvatsku književnost. Valjda mi njegov stil nije legao.
    Inače, jednom je Pavličić napisao da hrvatsku književnost iz doba realizma nitko ne čita osim srednjoškolaca kojima je to lektira
    Šenoa i Brlićka su najčitaniji autori u hrvatskin knjižnicama pa je očito da se radi o lektiri. Od živućih Pavličić.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su bolji bili Prijan Lovro i Prosjak Luka, zato jer su to kraća djela, pa lakše izađeš na kraj. To se dopalo i mom mlađem sinu, a nisam baš sigurna kako će savladati Zlatarovo zlato (osim s cd-a).
    Za početak sam i ja mislila nešto kraće, da se navikne na stil i jezik, ovi tvoji naslovi Lovro, Luka + Branka ...

    Robinson Crusoa je već započela dok smo mi tu čavrljale, napet joj je

  34. #84
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme meni, meni je bilo divno, kao i sve takve povijesne knjige sa ljubavnim zapletom. (kad malo promislim, i dan danas volim taj žanr )
    ko i janka matka

  35. #85
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Ja "Zlatarevo zlato". Mojoj stoji na tabletu, nadam se da ce krenuti u citanje.

    Moja je sad otisla na prvi dio godisnjeg odmora bez mene, ponijela si je lektiru Dino Buzzati, "Tatarska pustinja".
    Ja sam zavirila u jedno poglavlje, onako, nije bas da se nesto desava, uglavnom su dijalozi, ali - SPOILER - glavni lik je silno zainteresiran sto je to u pustinji, pa je i mene zainteresirao... Nakon svakog poglavlja ju zapitkujem da li je vec u pustinji i sto je tamo nasao


    (Mi jos nismo u ovoj skupini, ali obje spomenute knjige odgovaraju dobi 13+ godina ).
    Nikad me ni jedna knjiga nije ubila u pojam kao ta. Ne sto je losa, knjiga je super, nego sto je ubijajuca u pojam. Svakako je procitaj!

  36. #86
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja ima ove godine na popisu "čuvaj se senjske ruke"
    dat ću joj da proba
    ja sam voljela šenou
    i zlatarevo zlato, i seljačku bunu
    meni je to bilo zanimljivo
    ali lani, kad sam pitala djetetovu prof. hrj popis lektire, pa su bile povjestice na popisu
    rekla sam, joj super, ja još znam napamet većinu kamenih svatova
    dat ću to maloj da čita prek ljeta
    ona je rekla, joj nemojte šenou, zamjerit će joj se lektira

  37. #87
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ko i janka matka
    Janka Matka ja u životu nisam čitala, a baš mi je mama nedavno rekla da se ugodno iznenadila s tim (poslali joj iz knjižnice za slijepe, ona je jako slabovidna pa koristi audio knjige).

    Moram prolistati kad idući put budem u knjižnici.

  38. #88
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Jadranka, hvala! Cim moja zavrsi sa citanjem i napise analizu, hvatam ju ja u ruke!
    Posljednje uređivanje od Elly : 05.07.2016. at 15:33

  39. #89
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    moja ima ove godine na popisu "čuvaj se senjske ruke"
    dat ću joj da proba
    ja sam voljela šenou
    i zlatarevo zlato, i seljačku bunu
    meni je to bilo zanimljivo
    ali lani, kad sam pitala djetetovu prof. hrj popis lektire, pa su bile povjestice na popisu
    rekla sam, joj super, ja još znam napamet većinu kamenih svatova
    dat ću to maloj da čita prek ljeta
    ona je rekla, joj nemojte šenou, zamjerit će joj se lektira
    Viš viš, Povjestice su moja djeca obožavala, ali to smo im čitali još dok sami nisu znali čitati. Kad je to došlo za lektiru (šesti razred, možda sedmi - nemam pojma) moj mlađi sin je snubio profesoricu "Kugina kućaaaaa" jer je trebalo napraviti dramatizaciju. Tako je to dobro izveo (s još troje kolegica i kolega) da su to poslije izvodili na školskoj priredbi. I ja sam sudjelovala, kao scenograf, he he... Trebalo im je napraviti raspelo. Naravno, ja sam to na poslu radila od nekakve kartonske kutije. Zatekla me kolegica baš dok sam klamericom razapinjala Isusa i pričvršćivala mu krpu oko bedara. Pita što radim, a ja kažem "razapinjem Isusa"... Koji cirkus!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 05.07.2016. at 15:34

  40. #90

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Viš viš, Povjestice su moja djeca obožavala, ali to smo im čitali još dok sami nisu znali čitati. Kad je to došlo za lektiru (šesti razred, možda sedmi - nemam pojma) moj mlađi sin je snubio profesoricu "Kugina kućaaaaa" jer je trebalo napraviti dramatizaciju. Tako je to dobro izveo (s još troje kolegica i kolega) da su to poslije izvodili na školskoj priredbi. I ja sam sudjelovala, kao scenograf, he he... Trebalo im je napraviti raspelo. Naravno, ja sam to na poslu radila od nekakve kartonske kutije. Zatekla me kolegica baš dok sam klamericom razapinjala Isusa i pričvršćivala mu krpu oko bedara. Pita što radim, a ja kažem "razapinjem Isusa"... Koji cirkus!
    Moj se razveselio kad je vidio naslov Kugina kuća jer je pomislio da ima neke veze s Velebitom morala sam ga razočarati.

  41. #91
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Moj se razveselio kad je vidio naslov Kugina kuća jer je pomislio da ima neke veze s Velebitom morala sam ga razočarati.
    Joj, kako bi se to dobro moglo iskoristiti za integriranu terensku nastavu.... Ja se ne bih bunila. A može se to napraviti i bliže, odvesti učenike na Kamene svatove.

  42. #92
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    meni se čini, kroz maglu, da smo mi išli u kuginu kuću
    i rekla sam prošlo ljeto da ću otpeljati V
    i nismo otišli

    a do kamenih svatova neće
    kaže, sigurno bih morala slušati tebe kako recitiraš
    Posljednje uređivanje od aleksandra70vanja : 05.07.2016. at 17:56

  43. #93

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Ali Kugina kuća na Velebitu nema nikakve veze sa Šenoom (za razliku od Kamenih svatova).
    Kugina kuća zove se tako po Kuginom vrhu, a vrh je dobio ime po nekom ličkom razbojniku čiji je nadimak bio Kuga, i koji se skrivao u tom kraju. Pročitala u novom Forenbacheru

  44. #94
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ali Kugina kuća na Velebitu nema nikakve veze sa Šenoom (za razliku od Kamenih svatova).
    Kugina kuća zove se tako po Kuginom vrhu, a vrh je dobio ime po nekom ličkom razbojniku čiji je nadimak bio Kuga, i koji se skrivao u tom kraju. Pročitala u novom Forenbacheru
    Shvatila sam ja to iz tvog posta, ali bez obzira, da se djecu povede na izlet onamo, možda bi im se više svidjela ideja da čitaju istoimenu povjesticu. I dobro bi izgledalo u nekom planu terenske nastave. A tamo im se može ispričati da je jedina poveznica ime, sve ostalo je drugačije.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Shvatila sam ja to iz tvog posta, ali bez obzira, da se djecu povede na izlet onamo, možda bi im se više svidjela ideja da čitaju istoimenu povjesticu. I dobro bi izgledalo u nekom planu terenske nastave. A tamo im se može ispričati da je jedina poveznica ime, sve ostalo je drugačije.
    Možeš mislit što bi ih netko vodio na izlet u velebitska bespuća
    Kameni svatovi su druga priča, bar za ove iz Zg to je vrlo jednostavno izvedivo. Kao i Susedgrad kao poveznica sa Seljačkom bunom.

  46. #96
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Trebam li uopće reći da su mi Povjestice jedna od većih ljubavi iz najmlađih dana, još otkad sam u prvom osnovne glumila u školskoj predstavi Kameni svatovi

    Tu knjigu sam i dobila od svoje velike prijateljice (koja je briljirala u ulozi mlinarice) za rođendan.

    Ali Kugine kuće sam se jako bojala, pa sam ju dugo vremena preskakala.

  47. #97
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a do kamenih svatova neće
    kaže, sigurno bih morala slušati tebe kako recitiraš
    Jooj!

    A ovo o poveznicama... Kad mi je ispricala da ce najesen morati citati Kafkin Preobrazaj, ja slozila facu (prerano mi se cini, 8. razred), a ona, pa o cemu je?, a ja krenem, pa pretvara se u bubu, zohara... A ona naculila usi, oci joj se sjaje, sve si valjda ocekuje nesto kao X-Files

    Odrasla je na Roaldu Dahlu, Gaimanu, pa Ian McEwan Daydreamer.... pa eto. Eh, rekoh, nije ti to bas tako.

  48. #98
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Ali Kugina kuća na Velebitu nema nikakve veze sa Šenoom (za razliku od Kamenih svatova).
    Kugina kuća zove se tako po Kuginom vrhu, a vrh je dobio ime po nekom ličkom razbojniku čiji je nadimak bio Kuga, i koji se skrivao u tom kraju. Pročitala u novom Forenbacheru
    ima kugina kuća, šenoina, u ledenicama iznad novog vinodolskog
    http://www.poslovni-savjetnik.com/ak...og-vinodolskog

    šenoa je neko vrijeme i boravio u novom dok je pisao kuginu kuću

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ima kugina kuća, šenoina, u ledenicama iznad novog vinodolskog
    http://www.poslovni-savjetnik.com/ak...og-vinodolskog

    šenoa je neko vrijeme i boravio u novom dok je pisao kuginu kuću
    E, za ovo nisam znala! Hvala na info!

  50. #100
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    ima kugina kuća, šenoina, u ledenicama iznad novog vinodolskog
    http://www.poslovni-savjetnik.com/ak...og-vinodolskog

    šenoa je neko vrijeme i boravio u novom dok je pisao kuginu kuću
    Pamtim ovo, pa kad nas put nanese....

Stranica 2 od 8 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •