Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 372

Tema: Što čitaju i što biste vi htjeli :D da čitaju

  1. #201
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Moja je dosad preko praznika procitala ovo:
    - F.H. Burnett: Tajni vrt (na engleskom)
    - Divarakuni: Gospodarica zacina
    - R. Matheson: Ja sam legend
    a
    - J. Green: Gradovi na papiru
    - P. Lockhart: A Mathematician's Lament (komentar: da je to jedna od najboljih knjiga koje je dosad procitala).
    Nesto od ovoga je procitala na engleskom.

    Danas zapocinje (ljetna lektira) Pirandello "La Giara - Novele za godinu dana", L. Caroll "Alice's Adventures in Wonderland & Through the Looking-Glass" (ponovo za engleski, ali vrlo rado ponavlja) i Cervantes "Rinconete y cortadillo".



  2. #202
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Gospodarica začina

    Ali ne znam kako bih svoje sinove motivirala da to čitaju...

    Hvala na preporuci za Locharta, mlađi sin mi uskoro ima rođendan, probat ću mu to naći.

  3. #203
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    od kolko cca je gospodarica začina?


    Elly ova Alisa na engleskom je duga ili skraćena verzija? jel to ova?http://www.gasl.org/refbib/Carroll__Alice_1st.pdf mada vidim da e ova duga
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.07.2018. at 09:07

  4. #204
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moj sin je pročitao nekoliko knjiga iz serijala o Alexu Rideru A. Horowitza. Alex je 14-godišnji špijun, nešto kao mladi James Bond. Prve dvije su prevedene, a onda je nekoliko sljedećih pročitao na engleskom.

    Čitao je o Sh. Holmesu, a onda i Kuću svile, knjigu istog onog Horowitza, koja također govori o Holmesu, za što je Horowitz dobio ovlaštenje. Ima još jednu, zove se Moriarty.

    Dvije knjige je uzeo od mene: Stric Petros i Goldbachova slutnja i Mjerenje svijeta, a slične tematike je i knjiga Ubitačna matka K. Poskitta.

    Od fantasyja se pomakao prema detektivskim knjigama.

  5. #205
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    od kolko cca je gospodarica začina?


    Elly ova Alisa na engleskom je duga ili skraćena verzija? jel to ova?http://www.gasl.org/refbib/Carroll__Alice_1st.pdf mada vidim da e ova duga
    Ne, normalna verzija, izdavac je Oxford University Press.

    "Gospodarica zacina", mislis koliko stranica ima ili za koju dob?
    Stranica ima 270 cirka, a za dob, preporucila ju je profesorica, pa ajde. Moja ne voli bas ta romanticna stiva, ali s obzirom da ju cekaju i neke zahtjevnije, pocela je laganini.
    Za Peterlin, ne razdvajam cesto knjiga na musko-zenske, ali mislim da bi zaista bilo tesko nagovoriti ih da to procitaju. Neke knjige jednostavno vise "povuku" nas nego njih.

    Moja inace cita svasta, ljubici joj trenutno nisu bas dragi (npr morala je u skoli komentirati "Twilight" pa ga je "popljuvala" da nema nista romanticno u stalkingu ), drazi su joj horori i krimici (King, Poe i slicni); za "Gradove od papira" je rekla da joj je bio zanimljivija ta potraga i avantura (pred kraj) nego njihovi odnosi.
    Procitala sam komentar kojeg je napisala za Lockharta, bas je vidljivo da joj je ta od svih dosad najbolja.

    Za Pirandella, ne znam da li ce joj se dopasti, ali "La Giara" je takodjer i balet, pa ce ga procitati barem radi toga, da sazna radnju baleta.
    A Alice je Alice. . A ako ste gledali istoimeni balet u izvedbi Royal Ballet-a (nekoliko puta + jos i na DVD-u), onda je to zaista velika ljubav i knjiga se rado ponovo cita.

  6. #206
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja sam procitala James Paterson - The Store, i mogu ju preporuciti i 14+ godisnjacima. Cita se jako brzo, stalno ti je u mislima Amazon , zanimljiva je i mislim da je vrlo pogodna za teen generaciju, da razmisle o tome koliko neke stvari koje sada uzimaju kao bogomdane negativno utjecu na nas, jer pogoduju dodatnom i prebrzom razvoju tehnologije i njenom kontrolom nad svima nama.
    Posljednje uređivanje od Elly : 23.07.2018. at 12:31

  7. #207
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    J.K. Rowling: "Very Good Lives" - knjizica koja je zapravo govor sa dodjele harvardskih diploma. Prekrasan tekst, dala sam odmah mojoj da procita i komentar joj je da joj se jako dopala, pogotovo dio o empatiji (kaze da njena generacija nimalo empaticna).
    https://www.goodreads.com/book/show/...ery-good-lives

  8. #208
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    moj veliki je od mene uzeo andjelovu igru od zafona,pa cita sad na moru. buduci nije citao sjenu vjetra kaze da mu ju malo cudna knjiga,ali cita dalje

  9. #209
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    moj veliki je od mene uzeo andjelovu igru od zafona,pa cita sad na moru. buduci nije citao sjenu vjetra kaze da mu ju malo cudna knjiga,ali cita dalje
    Moja ima u slobodnoj ljetnoj lektiri Sjenu vjetra, ali kaze da ju bas ne inspirira...

  10. #210
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,644

    Početno

    Vjerujem. Mene je na jednom ljeto anju knjižničarka tolkko nagovarala da ju pročitam ( u stvari vise ni ne znam točno koju Zafonovu). Osim prepozavanka dijelova meni prekrasnog grada (Bcn) sve ostalo mi se nije dopalo. Pa ju djeci nisam ni nudila.
    Al sam svoju nagovorila na Amerikanu. A svojevoljno je pročigala Call me by your name.
    Sad bih ju i ja čitala al mi neda

  11. #211

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    81

    Početno

    Moja je zadnje procitala ,,Mi djeca s kolodvora Zoo'', na preporuku prijatelja. Nisam bas bila presretna jer mislim da je premlada, ali vidjela sam da ju je knjiga zamislila i popricale smo o tome.
    Inace voli citati o magiji i vampirima pa je procitala Harryja Pottera, Mjesec boje krvi, Sumrak sagu.

  12. #212
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    dosao je do zakljucka da mu je glupa i ne da mu se,nakon 150 strana. ali ,buduci je vrlo flegma shvatio đoja upozorenja da ode u knjiznicu prije mora, sad moze citati to ili philipu gregory koju sam sebi ponijela

  13. #213
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    nisu đoja nego moja

  14. #214

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    dosao je do zakljucka da mu je glupa i ne da mu se,nakon 150 strana. ali ,buduci je vrlo flegma shvatio đoja upozorenja da ode u knjiznicu prije mora, sad moze citati to ili philipu gregory koju sam sebi ponijela
    I meni je Zafon svojedobno bio bezveze, razumijem ga.

    Na temu što čitaju... kako je moj skoro 14-godišnjak u nekoj svojoj apatičnoj fazi, to se očituje i u tome da ove godine puno manje čita ipak, pročitao je nedavno "Ne dao Bog većeg zla" od Tribusona (usput je pogledao i film, svidio mu se, pogotovo jer jako voli hrvatske filmove), Tomićevog "Što je muškarac bez brkova", i nekakav povijesni triler "Krug heretika" od izvjesne S.J. Parris, koji ga je tri dana držao doslovno prilijepljenog za knjigu.
    I Tomić i Tribuson su mu se jako svidjeli, a meni malo ide na živce što je čitajući Tomića proširio repertoar raznolikih psovki ali ajde, čemu će se pubertetlija smijati nego prostotama.

    Inače imam cijeli niz preporuka za čitanje, ali, kako to već biva, moje preporuke uglavnom ignorira (i ne čudi me to, isto tako sam se i ja ponašala kad bi mi mama nudila knjige u toj dobi )

  15. #215
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Preporuči nama, tanja!

  16. #216
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Može, može, preporuči!

    Moja se sad uhvatila Agathe Christie, super joj je pa čita knjigu za knjigom. Pročitala je ljetos i Starac i more, a posudila si je i Tribusona, Kishona, i još nekih tinejdžerskih romančića.

    Ne znam koliko će stići od toga pročitati na praznicima, obzirom na druge zanimacije.

  17. #217

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Preporuči nama, tanja!
    Pa neke od tih knjiga se spominju i na ovoj temi.

    Daniel Kehlmann: Mjerenje svijeta
    Anthony Doerr: Svjetlo koje ne vidimo
    Harper Lee: Ubiti pticu rugalicu
    Michal Viewegh: Sjajne zeznute godine
    Marcel Pagnol: sve njegove (Slava mog oca, Dvorac moje majke, Vrijeme tajni, Vrijeme ljubavi)
    Thomas Mann: Tonio Kroeger
    Lav Tolstoj: Djetinjstvo, dječaštvo, mladost
    E.M.Remarque: Na zapadu ništa novo
    George Orwell: Životinjska farma
    William Golding: Gospodar muha (ovo je moj pročitao proljetos, kao slobodnu lektiru, malo je reći da je bio šokiran i oduševljen u isti mah - i opet, nije se mogao odvojiti od knjige par dana)
    Jasen Boko: putopisi (Kako nam je lagao Marko Polo, Tragovima Odiseja - te su mi dosad najbolje)
    Ivica Ivanišević: U sedlu je tijesno za dvoje (sličan je po mnogo čemu Tomiću, ali ipak je bolji pisac)
    Iljf i Petrov: Dvanaest stolica, Zlatno tele

    Sjetit ću se još.
    Ja sam u toj dobi počela s ruskim klasicima (Gogolj, Čehov), ali svojem to neću nuditi jer mi je jasno da ne bi ni pogledao.

  18. #218
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Hvala, odlično.

    Ima dosta novih naslova u prijedlogu novog popisa lektire (pogledajte niže cjelovit popis, ne obavezne naslove: https://www.srednja.hr/zbornica/nast...larne-reforme/

  19. #219
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    Jurana svom sam preporucila ovog Horowitza- totalno je otkinuo- prvi je dio procitao u dva dana. Hvala!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #220
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Dala i ja mom prvorođenom Horowitza. Samo bi Sasu potpisala. Hvala objema!

  21. #221
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Je li Horowitzev Sherlock ili Alex?

  22. #222
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    moj čita alexa sada. no kaže da je i ranije nešto čitao od njega no nisam ga pitala što.

  23. #223

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja u zadnje vrijeme slabo čita. I sad je na taboru pročitala dvije knjige, više nego što je u mjesec dana prije ne radeći ništa . Svoju Ja nisam serijski ubojica Dan Wells i Metastaze posudila od nekog dečka iz tabora.

  24. #224
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Mojoj Horowitz nije legao, citala Sherlocka, a inace jako voli ovu novu seriju Sherlock na TV
    Mozda bi joj se Alex vise dopao
    inace i dalje je na distopiji mada ovo ljeto cita puno manje, nema vremena od instagrama i silnih whatsapp grupa
    (Ok bilo je i kampa i boravka kod prijateljice i kosarke i kupanja, mob je ono sto me nervira)
    Procitala je Grimiznu kraljicu i nastavak, Stakleni mač
    Sad ponovo cita Prijestolje od stakla, prva dva dijela na hr jer smo 3-5 uzeli na engleskom
    Ako to procita do kraja ljeta bit ce uspjeh tako da se bojim da ce ovo ljeto prvi put neprocitane knjige bit vracene u knjiznicu (ceka je jos Orsia, Auggie i ja, Lazljivci)
    Ceka i jos jedna distopija, ponovno iscitavanje Sezone kostiju i Mimetickog poretka kao pripremu za treci dio na engleskom, to joj je posebno draga knjiga jer smo je kupili u Shakespeareovoj knjizari u Parizu
    I da, jos jedno cekanje Price o cudnovatima, Ransom Riggs, poklon za kraj 8.razreda

    Inace je imala obicaj procitati skoro svu lektiru za iducu godinu, al sad je odbila i pogledati Homera, Euripida i izabrala samo Lovca u zitu, kojeg je progutala

  25. #225
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Baš ima pravo kad je lektira za 1.srednje u pitanju.... Ta klasična djela traže dobru pripremu, pa joj je bolje da pričeka obradu na satu prije nego se primi čitanja.

    Ont. Upravo sam shvatila da sam krivo procijenila čitalačke navike svog starijeg sina. Išla sam mu presvlačiti krevet (jer je ovaj tjedan na putu) i na noćnom ormariću našla knjigu zanimljivog naslova: The Book of Nothing, ovo https://www.independent.co.uk/arts-e...w-9153523.html
    Pojma nemam odakle mu to, nisam prije vidjela tu knjigu, ali unatoč naslovu koji izgleda zafrkantski, to je solidna zanimljiva publicistika, baš za matematičare. A ja koza na drugom topicu napisala da se muči kad treba čitati lektiru na engleskom. Vjerojatno se ne radi o tome, nego možda misli ili je dobio uputu da tijekom ljeta treba pročitati neku romančinu...Čovjeku od malih nogu baš ne leži beletristika iliti fiction, ali uredno čita ovakve stvari. Tja, nismo svi čitači, a ni ne volimo svi iste stvari. A mene je iznenadilo (iako nije trebalo) da budući maturant čita nešto takvo od svoje volje. Bravo za njega, a meni minus.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 21.08.2018. at 17:18

  26. #226
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Jel to ima 176 strana?
    A tko zna kaj si je tek za put
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 22.08.2018. at 08:20

  27. #227
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to ima 176 strana?
    A tko zna kaj si je tek za put
    Ima kajjaznam 250 strana.

    A za put nema ništ osim mobitela

  28. #228
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Misliš?

  29. #229
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Moja je za ljetovanje uzela The Perks of Being a Wallflower, Lovca na zitu isto na engleskom, i Fever Pitch od Hornbyja.

  30. #230
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Djevojka sa svim darovima, to trenutno čita moja N.
    oduševljena je, rekla mi je jučer da i ja moram pročitati

  31. #231
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš?
    Nemam pojma, a nije mi baš vjerojatno da bi vukao drvene knjige na maturalac...a s druge strane, možda me opet iznenadi. Kao i mlađi, kad se dohvati literature o 2. Svjetskom ratu tj. III Reichu.

  32. #232
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,492

    Početno

    Moj veliki je pred mjesec dana išo s tri prijatelja na more,četri dana
    Uglavnom jedan je imala koferčinu i još torbu sa strane,pitam njegovog oca pa kaj malu nosi ,on veli nemam pojma i čudi se kolko ima stvari.
    Uglavnom bio je dogovor da svaki nosi nešto određeno,na kraju taj mali nije to obavezno ponio jer mu nije stao periš u prtljagu
    Moj je uspio u četri manje volumena ubaciti i tavu i sve po dogovoru

  33. #233
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Zaboravih reci, procitala je i Anne of Green Gables. Mislila sam da ce joj biti malo djetinjasta, ali dopala joj se.

  34. #234
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Je li gledala seriju na Netflixu?
    Moj mlađi i ja čitamo Anne pa me dopalo i malo serije gledati. Dobra je

  35. #235
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nekako je malo mračna u odnosu na onu prije seriju.

  36. #236
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    moj je sad na 5.dijelu Alexa Ridera. skroz je otkinuo. imanavodno i film iz 2006.

  37. #237
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Moja čita Nick Hornby - Sve zbog jednog dječaka.

  38. #238
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako je malo mračna u odnosu na onu prije seriju.
    Istina, moj sin se gorko rasplakao na kraju prve epizode, ali motiv zlostavljanog djeteta bez roditelja i jest mračan i ne bi mi bilo drago da su temi pristupili vedro. Neka su se iznevjerili knjizi

  39. #239
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku
    Je li gledala seriju na Netflixu?
    Moj mlađi i ja čitamo Anne pa me dopalo i malo serije gledati. Dobra je
    Tek nakon citanja. I ona kaze da je i serija dobra, kaze malo "modernija" ali vrlo zanimljiva.

  40. #240
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Moja čita Nick Hornby - Sve zbog jednog dječaka.
    Mojoj je ovo na listi prijedloga ljetne lektire, ali s obzirom na to da je gledala film vise puta, uzela je "Fever Pitch" za jednu od knjiga na ljetovanju.

    Takoder joj je na listi njegova "Slam" - no na Netflixu smo zajedno pogledale film; stavili su ga u talijanski okvir i zove se "Slam: Tutto per una ragazza". Vrlo zanimljiva obrada, nisu isli van okvira knjige, osim sto iz filma "dise" mentalitet i rimski naglasak i nacin govora (sto mi je bilo vrlo zanimljivo). Protagonisti imaju 16 godina i ima tu nekih scena seksa, no, s obzirom na to sto se sve vidja po Instagramu, mislim da je bitno da ga pogledaju i 14+-godisnjaci. Uglavnom, preporuke i za film i za knjigu.
    Posljednje uređivanje od Elly : 24.08.2018. at 15:44

  41. #241
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Za skolu (2. gimnazije) ovaj mjesec mora procitati bilo koji povijesni roman, pa je odabrala Waltera Scotta, Ivanhoe.
    S obzirom na to da citaju i na drugim jezicima, dodje mi zao sto ne stigne citati nista "za svoju dusu".

  42. #242

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Moj je krajem ljeta pročitao "Kradljivicu knjiga" i Ivaniševićevu "Primaveru".
    Onda je počela škola i zgusnut raspored pa ne stigne čitati sve i da hoće. Pročitao je "Alkara" za lektiru, to mu je čak dosta brzo išlo i svidjelo mu se (i dalje je opčinjen Dalmatinskom zagorom ).

  43. #243
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Primaveru?
    mali?
    super
    što kaže za Kradljivicu knjiga?
    ja se nikako odlučiti mada je imam doma

  44. #244

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Primaveru sam mu ja preporučila da ga odvučem od želje da čita Tomićevo "Ništa nas ne smije iznenaditi" (knjigu punu prostota ). Malo se usput učio dalmatinskom dijalektu. Bila mu je ok, ali nije bio nešto posebno očaran.

    Za "Kradljivicu knjiga" je konstatirao da je tužna i da nikad dosad nije čitao nešto tako komplicirano (a jest - za taj uzrast - komplicirano - od pripovjednih perspektiva, do načina pripovijedanja i broja likova). Ali pročitao ju je do kraja i u cjelini mu se svidjela.

    Od drugih "odraslih" knjiga proljetos sam mu preporučila Goldingovog "Gospodara muha" i ta ga se knjiga jako dojmila, a znam i zašto. U njegovom razredu je često takva nekakva atmosfera (zato sam mu i dala to da čita). Time je baš bio fasciniran, tako da i to može biti preporuka za ovaj uzrast. Naoko pustolovina, a zapravo teška alegorija, pa se može tumačiti na različitim razinama.

    Trenutno smo u pregovorima oko čitanja nečeg što nije lektira, ne može se odlučiti što bi. Zapravo mu se sad i ne da čitati, u slobodnim trenucima više voli prazniti mozak igricama na mobitelu a ja ga ganjam na čitanje...

  45. #245
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moj je osmaš za lektiru imao Galeba onathana Livingstonea.

    Završava Watership Down - iako stalno govori da to nije njegov tip knjige, eto ga iza 400. stranice.

  46. #246
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    @a70v, moja jako voli "Kradljivicu knjiga", to joj je jedna od drazih. I za skolu je priznata kao slobodna lektira. Njoj nije bila komplicirana, no malo je starija od Tanjinog sina a puno su radili na tom povijesnom razdoblju, bit ce zbog toga.

    @Tanja, bas ti hvala za podsjetnik za "Gospodara muha", stavit cu joj ga na listu.

    Ponavljam rant: toliko mi je zao da zbog zgusnutog rasporeda ne stignu citati i nesto po vladtitoj zelji!
    Cijelu proslu godinu (1. srednje) mi je govorila, "joj, super, kad pocnu praznici pocet cu / zavrsit cu citati XY", imala je i listu spremnu. I dodju praznici, kad ono za literaturu min 3 knjige + min 1 za matematiku, + 2 za spanjolski + 1 za njemacki + sto vise moze za engleski.... I.uz to jos zadani filmovi i serije na tim jezicima - i ode u to sve to "slobodno" vrijeme, pogotovo za te serije...
    Sad je 2.srednje, i osim Ivanhoe-a cita neke rimske mitove i jos nesto (kao napredno dodatno stivo za povijest), + knjiga za svaki jezik, plus sad imaju nekakav projekt kojim obradjuju filmove pa se gledaju DVD-I (a to dosta skrati vrijeme za citanje)... Bas mi je krivo, mislim da na taj nacin ne poticu djecu na citanje nego da su shrvani kolicinom toga sto moraju. Pogotovo ovi koji uopce ne vole citati. Ostali si valjda rade wish liste koje ce doci na red tko zna kad...

    Jedna OT crtica: tko se sjeca Ivanhoe serije sa Anthony Andrewsom, iz '80? Ja sam se zurila doma iz skole da ju gledam. Nasla sam DVD na Amazonu, no odem ja pogledati prvo ima li na YT, i nadjem isjecke - i mislim su, sto je meni bilo da mi se to toliko.dopadne? #romanticna

    Ekranizacija je, iz sadasnjih mi cipela, jako plitko napravljena.

  47. #247
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Osmaš je za lektiru imao Starac i more.

    Bez obaveze je pročitao Momo Michaela Endea, a onda Sezonu kostiju.
    Sad čita njen nastavak - Mimetički poredak.

  48. #248
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Jurana prvotno napisa Vidi poruku

    Bez obaveze je pročitao Momo Michaela Endea, a onda Sezonu kostiju.
    Sad čita njen nastavak - Mimetički poredak.
    da se pohvalimo
    proljetos si je u Shakespeare-ovoj knjižari u Parizu kupila
    https://www.goodreads.com/book/show/...he-song-rising

    samo je nažalost nije stigla ljetos pročitati
    planirala je prvo prva dva dijela na hr opet pročitati, pa ovu
    ali nije stigla

    pročitala je treći dio prijestolja od stakla na engleskom i prvi dio harry pottera
    ovo nije stigla

  49. #249
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Ajde neka pročita pa da nam prodate. Ili bar posudite

  50. #250
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    znam da se šališ za prodaju, to nam je uspomena, ima i pečat knjižare
    pa ja ne uspijem prodati ni ono što želim i moram
    ali kad pročita možemo se dogovoriti za posudbu

Stranica 5 od 8 PrviPrvi ... 34567 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •