Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: Radni listići za predškolce u vrtićima

  1. #1
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno Radni listići za predškolce u vrtićima

    Dakle, riječ je o radnim listićima koje kolko saznajem, odabiru i nabavljaju stručnjaci u vrtiću za rad djece predškolske dobi a roditelji ih moraju platiti. Tu ne bi bilo ništa sporedno da nije riječ o cijeni od 100 kn za te radne listiće! To mi se čini pre pre previše. Pa zar ne košta tako nešto oko 30-40 max 50 kn?!! Kako su oni u vrtiću mogli odlučivati o nabavci po takvoj cijeni i da uopće ne pitaju roditelje dal im je to prihvatljivo? Nama to definitivno nije prihvatljivo! Čini mi se kao da tu neko debelo zarađuje provizije na našoj djecu jer sam razgovarala sa drugim mamama i sve su rekle da je to koštalo tako oko 30-tak kn a neki su čak listiće jednostavno kopirali i printali!

    Kakva su vaša iskustva i bi li vi reagirali i ostavili svoje dijete kao crna ovca bez fensi radnih listića uz koje ide cd i neki kofčegić - šta će im to za u vrtić?!
    Nije u redu, ni zbog cijene ni po načinu na koji se odnose.

  2. #2
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Mi smo platili 50 kn, ne znam kakve jer ih nisam vidjela.

  3. #3
    Maruška avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,926

    Početno

    Kod nas su bili 100 kn - dvije "zbirke" zadataka. Bez kovčežića, CD-a...

  4. #4
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Kod nas je nešto ispod 100 kuna, jer dobivamo neki popust i ide anketa tko hoće a tko ne.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    ekoi, pitaj da ti pokažu što misle kupiti.

    Davno je bilo kad smo mi to kupovali, ali na roditeljskom su nas pitali da li se slažemo i pokazali što misle nabaviti.

    Kod mlađeg sina smo dali više jer je on bio u grupi s cjelodnevnim engleskim programom pa su dobili neki dvd + vježbenicu.

    Nabavljali su i pisaći pribor (trokutaste olovke i bojice) i koliko se sjećam, za to nismo morali ništa platiti, to je bio potrošni materijal.

    Ja sam svojoj djeci kupovala svakakve, i jeftine i skupe, a kvaliteta im je oscilirala. Sad sam zavirila - vježbenica "Učim slova s Hlapićem" košta malo manje od 60 kn, a ona nije dovoljna jer treba imati i par - učim brojeve. Pa si ti sad misli...

  6. #6
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kad je moja bila predskolarka, prvi put, svi smo MORALI kupiti, dali smo 50kn za to.
    kad je bila drugi put, u drugom vrticu, uopce ih nisu imali.

  7. #7
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nama su u vrticu pokazali sto jenjihov izbor, pitali ad li se slazemo i rekli su nam da moramo sami kupiti, radi fiskalizacije.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Klara je ove godine predškolac, ali nama su rekli da sami kupimo crtančice i radne listiće, te da donesemo pernicu s priborom. Pernicu smo imali od prije, a papiri su me koštali valjda 20 kuna.

  9. #9
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno

    Mi smo lani platili 39 kn (2 kom) a ove godine 50 kn (kao zbog toga što ovi imaju slovaricu). I još nosimo crtančice pa im tete zadaju zadatke.
    Na roditeljskom sastanku su nas obavijestili o tome.
    Posljednje uređivanje od jurisnik : 18.11.2013. at 15:57

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    Prije tri godine smo platili 40 kn. Uz to su trebali donijeti pernicu s priborom. Onda sam mislila da je to s pernicom ušteda vrtića, ali nisam bila u pravu jer je naučio brinuti se o svojim stvarima pa nismo imali problema s konstantnim gubitkom pribora u prvom razredu (na koje se mnogi roditelji prvašića žale). Radne listiće sam kupovala i sama za doma, cifra je bila puno veća od 100 kn, jer ih je on ispunio dosta, ali nije mi žao jer nije imao nikakvih problema s gradivom kad je pošao u školu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Mi smo na roditeljskom odlučili zajedno sa tetama koje ćemo radne listiće kupiti. Mislim da su dvije vježbenice i bilježnica za crtanje, sve je lijepo zapakirano u šareni fascikl. Cijena je bila 50 kn ali smo dobili popust jer je naručena veća količina pa smo platili 40 kn. Olovke i papir uvijek daje vrtić, to nikada nismo donosili.

    Mislim da nije u redu što se vrtić nije konzultirao s roditeljima, 100 kn mi se čini puno previše za radne listiće, a cd i kovčežić su sigurno nepotrebni.

  12. #12
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    A je li prerano s 4,5 poceti s tim slovima, brojkama i sl? Moja nije predskolac ali u grupi ima dosta predskolaca i tako ona skupa s njima valjda uci pa vec zna sva slova, brojke, pa sam kupila ucilice hlapic, princeze i sl... I onda se ponekad s tim zabavljamo, ali to je sve vise-manje igra, najdraze joj je ono spajanje tockica po brojevima a s druge strane bojanje joj bas i nije precizno. Ali ne bi htjela da sve za prvi nauci jos u vrticu i umre od dosade ko ja u prvom.

    Npr neki dan smo zakljucili da je spremna za skolu, jer smo je nesto pitali da kako ne zna i rekla je "nisam bila tamo dok smo to ucili"

  13. #13
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja je u toj dobi pocela s nekim od slikovnica-radnih listova.

    sto se bojanja tice, boji i crta, neprestano, od godine dana i tek je sad u skoli pocela biti precizna i dovoljno strpljiva da to izgleda onako kako bi trebalo.

  14. #14
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    I mi smo u maloj školi platili 50 kn - radni listići, knjiga i slovarica. Nisam vidjela jer im stoji tamo pošto su velikih formata pa da ne tegle.

  15. #15
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja nikad čula za ovo moram priznati! Mi smo u vrtić donjeli crtančice i to je sve!
    Tete im cca 1-2 puta tjedno daju zadaću, u vrtiću puno rade i bez listića, sve i svašta!
    Uostalom, što će im to u vrtiću?? Zar neće u školu na jesen, listića, knjigica i svega drugog.
    Ok, jesu predškolci i treba se pripremiti, ali treba se i igrati i ne treba pretjerivati!

  16. #16
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Mi smo dobili 2 naslova pa da kupimo koji nađemo.

    Platila sam 59 kn u knjižari

  17. #17
    Sek@ avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    406

    Početno

    Jučer me u vrtiću dočekala anketa za kupovinu "Figa" -88kn. Kad je starija išla u vrtić nismo htjeli to kupiti već sam joj kupila neku knjigu sa radnim zadacima. I tad je bila jedina od školaraca koja ju nije kupila. Ove godine sam popustila mada mi je iskreno bez veze dati 88kn za nešto što mogu skinuti s interneta ali eto...

  18. #18
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Mi smo samo crtančicu kupili, a one su im unutra zadavale zadatke.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    134

    Početno

    Mi smo platili 40 kn, dvije vježbenice.

  20. #20
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Sek@ prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer me u vrtiću dočekala anketa za kupovinu "Figa" -88kn. Kad je starija išla u vrtić nismo htjeli to kupiti već sam joj kupila neku knjigu sa radnim zadacima. I tad je bila jedina od školaraca koja ju nije kupila. Ove godine sam popustila mada mi je iskreno bez veze dati 88kn za nešto što mogu skinuti s interneta ali eto...
    Naše je izgleda to.

  21. #21
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo samo crtančicu kupili, a one su im unutra zadavale zadatke.
    i mi
    nitko nije spominjao nikakve radne listiće, ovo mi je prvi glas?!?!

  22. #22
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Sek@ prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer me u vrtiću dočekala anketa za kupovinu "Figa" -88kn. Kad je starija išla u vrtić nismo htjeli to kupiti već sam joj kupila neku knjigu sa radnim zadacima. I tad je bila jedina od školaraca koja ju nije kupila. Ove godine sam popustila mada mi je iskreno bez veze dati 88kn za nešto što mogu skinuti s interneta ali eto...
    E da, i jedna mama je u vrtiću komentirala da su isti na Interliberu koštali 77 kuna.

  23. #23
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Nemam vremena citati cijelu temu. Kupite jedan radni listic po toj cijeni, podijelite se medjusobno i kopirajte i uvezite za svako dijete.

  24. #24
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    ja sam ukljucila mozak, ja sam morala kupiti Sovinu školicu, ali iskreno ne sjecam se koliko sam platila

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Ja misim da radni listići predškolcima nisu niti potrebni. To je za one vrtiće koji ne znaju maloj djecu osmisliti kvalitetnije oblike učenja.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Mi smo platili 40 kn i vidjeli smo na roditeljskom kako izgledaju. To je blok formata A4 i debljine 1 cm. Nisu trebali donijeti crtančicu jer su ju dobili u kompletu.

  27. #27
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Stručna služba zagrebačkog vrtića odabrala je vježbenicu koju će odgajateljice koristiti u radu s djecom predškolskog uzrasta. Roditeljima je rečeno da za vježbenicu donesu 50 kn. Međutim, cijena te vježbenice kod izdavača ali i na drugim prodajnim mjestima je najčešće 40 kn, može se naći i za manje.

    U vrtić je upisano upisano oko 800 - 900 djece, među upisanom djecom je vjerojatno 150 predškolaca. Pretpostavljam da je vrtić za 150 primjeraka vježbenice kod izdavača mogao postići i cijenu nižu od 40 kuna.

    Kako je moguće da nama roditeljima onda to naplaćuju 50 Kn?! Je li moguće da vrtić na ovaj način želi zarediti na nabavci ovih vježbenica i od nas roditelja napraviti budale?


  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    Naši su imali neke dvije vježbenice i dobili crtancicu isto za 50kn sve skupa.
    Ove godine se prek škole nabavljale mape i zbirke iz matke. Klinaca 128,cijena ista ko i u dućanu, baš mi je i to malko čudno, s time da sam znala mogla sam istu mapu kupiti i na akcijama pred školu najmanje 10posto manje kao jedinka

  29. #29
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Jelena kod vas je bar ista cijena kao u knjižari.
    Kod nas je 10 kn veća od cijene na tržištu.

  30. #30
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Naš vrtić ima svoje, 4 kom (brojevi, slova, bojanka i oblici) za 35kn. Ove sa brojevima i slovima ce doma nosit, jer ih u maloj školi to ne uče navodno

  31. #31
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ima i vrtić svoju maržu.
    Strava.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •