Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Učenje jezika preko gadgeta

  1. #1
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno Učenje jezika preko gadgeta

    ipad, neki tablet, bilo što...
    dakle, trebam ime neke aplikacije koje funkcionira na sljedeći način:
    ikona, stisne se, tablet kaže što je to.
    podesiš koji jezik hoćeš (engl, tal, fra, njem...) i hrpetina ikona. svaku dijete klikne, tabletić čisto izgovara.
    nešto tipa rječnik za nečitače.
    nije nekia ludnica, ali nije loše. pretpostavka je da ima i hrvatski pa je to puno bolje nego drugi jezici u kojima će dijete odmah zaboraviti sve riječi koje (eventualno) nauči.
    zna li netko takav softver?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    ipad, neki tablet, bilo što...
    dakle, trebam ime neke aplikacije koje funkcionira na sljedeći način:
    ikona, stisne se, tablet kaže što je to.
    podesiš koji jezik hoćeš (engl, tal, fra, njem...) i hrpetina ikona. svaku dijete klikne, tabletić čisto izgovara.
    nešto tipa rječnik za nečitače.
    nije nekia ludnica, ali nije loše. pretpostavka je da ima i hrvatski pa je to puno bolje nego drugi jezici u kojima će dijete odmah zaboraviti sve riječi koje (eventualno) nauči.
    zna li netko takav softver?
    Nije mi trebalo, ali znam tko zna za sve takve novotarije i sve stare stvari koje postoje. Administrator ovog foruma - logoped: http://www.sbkt.hr/djecji/phpBB3/index.php Čovjek se kuži u dvije stvari koje te zanimaju - govorne smetnje i elektroniku.

    Pitaj čovjeka, objasni o čemu se radi i odgovorit će ti. Isplati se logirati jer inače ne možeš vidjeti cijeli forum. Možda ćeš malo dulje čekati odgovor nego na hiperprometnom forumu kao što je Roda. A možeš ga kontaktirati i poprečki e-mailom (ako trebaš direktni kontakt, dojavi). Do tada pregledaj onaj gore forum, ima tamo raznih "gadgeta" za djecu s pp i bez pp. Imaš topic, zapravo podforum "tehnička pomagala" i još jedan sa softverima.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 20.11.2013. at 20:51

  3. #3
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Još mi je nešto palo na pamet. Nije bogznakaj, ali možda bi se curi dopalo, a za razliku od drugih takvih igračaka za ovu piše da govori hrvatski (mini laptop za klince - zadnji na dnu stranice): http://www.one2play.hr/hr/bminis/

    Treba provjeriti da li stvarno govori (i) hrvatski. Kvaliteta toga nije nešto, ali možda je upotrebljivo. Moji su imali onaj OBY laptop, to je čudo govorilo engleski i bome je potrajalo dovoljno dugo da ga darujemo dalje, ali nije imalo hrvatske riječi nego je služilo isključivo za učenje engleskog (i to prilično uspješno, bez obzira na krajnje lošu grafiku, ali to su dobili prije 7-8 godina).

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •