Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: Dali vratiti pelenu..?

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno Dali vratiti pelenu..?

    Dakle dnevnu smo skinuli negdje u 5mjesecu a nočnu prije nekih 2 mjeseca.
    Ali iskreno to je dosta loše.
    Bilo je svega.Znao je biti isuh par dana za redom pa smo ga znali i buditi, pa onda smo prestali pa je bi suh pa se ispišavao.Bez nekog previla i poratke.
    Ali zadnjih tjedan dana je krenulo još gore dva puta se ušpiša.
    Npr jučer dođem oko 2310 da ide pišatri a on upišan,jer smo skužili da se tako nekako i upiša iznmeđu 23-00,pa smo ga budili.
    Ali bio upišan presvučem ga i opet sam se probudila oko 3 i on opet upišan.Hvala bogu do jutra se nije upišao.
    Tak je bilo zadnje dvije tri noći.
    I to mi je grozno jer se znam nekad i ne probuditi tak oko 3 pa onda spava upišan dok se MM ne probudi oko 6
    Pa si sad razmišljam dolazi sve hladnije i mislim da će to biti još gore pa si mislim da mu vatim pelenu.
    Nisam ni sama pametna....upomoć

  2. #2
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Obuci mu čarape za spavanje kao još jedan pokušaj.

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Obuci mu čarape za spavanje kao još jedan pokušaj.
    kaj misliš da se ne bude upišao
    u zadnjih pa možda i mjesec dana je i imao čarape za spavanje i spava u vreči.
    tako da ne bih rekla da mu je zima

  4. #4
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    mi smo skinuli dnevnu sa godinu i pol a noćnu sa 2,5 g. i kada smo kretali sa skidanjem noćne nije nam baš bilo uspješno.pa smo malo pričekali ali nakon recimo nekih mjesec dana smo opet krenuli sa skidanjem noćne i budila sam se dva puta po noći da ga odvedem na wc. ako ga ne bi budila zapišo se. nekih 2-3 mjeseca sam se budila a onda se on nekako naviko i krenuo me buditi kada mu se piškilo. budila sam ga oko 23 i oko 03.
    moj savjet je ne odustajati ako ste sada započeli s time.
    držim fige da što prije uspijete sa skidanjem pelenica.

  5. #5
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Nama se znaju takve epizode dogoditi povremeno, ali nikada ne traju duže od dan-dva-tri i vezane su uvijek uz neke vanjske faktore. Dnevnu skinuli sa 15 mjeseci, noćnu par mjeseci kasnije. Sada je znači bez pelena skroz nekih 3 mjeseca i preksinoć se zapiškio u krevet da se nije ni pomaknuo i jučer dvaput po danu, ali mislim da se možda malo prehladio pa je to razlog. Dečki su posebno osjetljivi na hladne nogice i ako guza malo nazebe - barem su takvi moji.

  6. #6
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    ja sam svojoj starijoj dnevnu skinula preko ljeta, a noćna je ostala (mislim da je to bila greška, da sam trebala sve odjednom rješiti, jer onih prvih dana kako smo odvikavali za dnevno i nekon cijele noći je pelena bila skoro pa suha, nakon nekog vremena ta noćna je opet imala jednu kilu ujutro ) Noćnu smo počeli rješavati isto nekako u ovo doba godine, kao kad je dnevno postalo skroz uspješno, i bilo je naravno takvih epizoda da se upišila i po par puta po noći ali prošlo je..krenuli smo isto tako da je prvo dizanje za piškiti bilo otprilike kad bi mi išli na spavanje, oko 23..sljedeće oko 3-4 ujutro..znala je biti popišana u međuvremenu..nakon nekih 2 tjedna više je nisan budila u 23 nego smo je budili samo u 3-4 sata i otprilike nakon isto tako 2-3 tjedna više je uopće nismo budili nego ujutro oko 6-7 kad bi i mi ustali...kad sve zbrojim neka 2 mjeseca nam je trebalo da to dovedemo u red...znala se ona još nekad popiškiti i preko noći i preko dana, pogotovo ako bi bila zaigrana pa bi trpila do samog kraja ali to je bilo rjetko..daj mu još malo vremena, ja ne bi vraćala pelenu onda si opet na početku...

  7. #7
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam svojoj starijoj dnevnu skinula preko ljeta, a noćna je ostala (mislim da je to bila greška, da sam trebala sve odjednom rješiti, jer onih prvih dana kako smo odvikavali za dnevno i nekon cijele noći je pelena bila skoro pa suha, nakon nekog vremena ta noćna je opet imala jednu kilu ujutro ) Noćnu smo počeli rješavati isto nekako u ovo doba godine, kao kad je dnevno postalo skroz uspješno, i bilo je naravno takvih epizoda da se upišila i po par puta po noći ali prošlo je..krenuli smo isto tako da je prvo dizanje za piškiti bilo otprilike kad bi mi išli na spavanje, oko 23..sljedeće oko 3-4 ujutro..znala je biti popišana u međuvremenu..nakon nekih 2 tjedna više je nisan budila u 23 nego smo je budili samo u 3-4 sata i otprilike nakon isto tako 2-3 tjedna više je uopće nismo budili nego ujutro oko 6-7 kad bi i mi ustali...kad sve zbrojim neka 2 mjeseca nam je trebalo da to dovedemo u red...znala se ona još nekad popiškiti i preko noći i preko dana, pogotovo ako bi bila zaigrana pa bi trpila do samog kraja ali to je bilo rjetko..daj mu još malo vremena, ja ne bi vraćala pelenu onda si opet na početku...
    pa i mi smo mislili da će tako ići.
    Jedno vrijeme je išlo nabolje i onda sve po starom

  8. #8
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    naravno, odluka je tvoja, ali ja bi se još malo strpila, dala mu još malo vremena, navij alarm svakih par sati..vjerojatno to i radiš, ali ponavljam daj mu još malo vremena..ako stvarno ne ide i popišan je konstantno, a ide sve hladnije i ako se smrzava zbog toga, a onda nema druge nego vratiti pelenu i čekati proljeće..

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    i kod nas se počeo zapišavat kako je zahladilo, stavili smo mu čarape, kad mi idemo spavat ga dignemo i stavimo piškit i još jednom kroz noć kad se umeškolji (obično oko 2:30h) i više nema zapišavanja.

  10. #10
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Mozda se prehladio?

  11. #11
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Vama se zele popisat? ja sam odustala od toga jer mi N. podivlja kad ju razodjenem i onako snenu u polumraku stavim na tutu,baca se izvija i vice da nece....
    skinuli smo odavno dnevnu,cijelo je ljeto bila suha po noci ali cim je u 10om mj zahladilo propisala je noc i ja sam vratila pelenu...
    Jednu od 7 noci je suha,ostala jutra natopljena pelena...
    Spava u vreci,ujutro su joj noge tople,nije da joj je zima...

    provjerila bi ju kad bi ja isla lec oko ponoc i suha je ali kazem,uzasno mi reagira na budjenje za pisanje...
    vi ih skroz razbudjujete ili to onako da su polusneni?
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 21.11.2013. at 23:52

  12. #12
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    I ja bi užasno reagirala da me netko probudi da moram piškiti baš kad ta osoba to želi.

    Definitivno smatram da je bolja opcija istovremenog skidanja dnevne i noćne pelene...u suprotnom to vjerojatno dijeluje zbunjujuće na dite, pa zato dite teže prihvati to konačno odvikavanje od pelene i stalno noću bude upišano

  13. #13
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Zato i pitam kad citam da ih je dosta primjenjivalo (i to uspjesno) tu metodu a moja tako burno reagirala...

    A onavi,sto je moju zbunilo nakon 3mj suhoce po noci?

  14. #14
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    tata otisao na brod?

  15. #15
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma nije,propisala je kad je zahladilo,tada je bio doma.... a npr nije ga bilo dio ljeta kad je bila suha po noci...
    nema kod nje (jos) trauma radi toga...

  16. #16
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Ma nisam se osvrćala konkretno na tvoju situaciju već opčenito...znam da je dici čudno šta čas imaju čas nemaju pelenu...znam iz užeg kruga poznanika.
    Ako je bila 3miseca priko lita suha onda ja to povezujem sa zahlađenjem...a opet ne mora bit...ko će ga znati...al ugl. vratit će se to sve na svoje.
    Pa moj malecki je zna nakon uspješnog odvikavanja 2miseca se tu i tamo pokakit u gaće...ima svakakvih slučajeva..al ja to nebi previše analizirala...nisam ni svoje dite i sve je priko noći postalo onako kako triba biti
    Jednostavno im triba vrimena

  17. #17
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Nedugo nakon objave ovog posta... Pocelo je i kod nas,sa starijim. Cure ne znam sta da radim vise. U nazad mjesec dana... Nakon sto nema pelene vise od 1god,i dneven i nocne. Po noci suh,ali suuh! I nakon 10-12h spavanja,ili ako mu se piskilo budio se sam i sam trazio.
    Prije mjesec dana pada sve u vodu! Svaku noc,ali svaku on se zapisa. Probala sam ga buditi oko 24h, 04, i opet ujutro zapisan. Pa sam ga budila jos jednom u noci,opet ista stvar. Mislila sam moda mu je hladno. Dala sam mu i svoj poplun,jer on uvijek ali uvijek je otkriven. Pokrijem ga i iste,ali iste sek.se otkrije. Probala sam u vrecu za spavanje i ista stvar. Ono sto me cudi kad ga dignem npr,u 05h i zapisan.odmah ode u kupaonu na tusiranje. Bez da sam ja i slova rekla. Pokusala sam ne reagirati,pa mu objasniti da se opet pocne buditi.. Nista ali nista do njega ne dolazi! Osim sto to sve smrdi i perem te poplune koji se jedva suse,stvarno ne znam sta dalje?
    Pelene? Pustiti pa mozda prode?
    Ono sto nam se poklapa jest da od Bozica vucemo prehladu tj.pun je slajma i po 2x na antibiotiku i kasalj.
    Ono sto mi pada na pamet,jest jos i da od strane defektologa koja je rekla da ga treba malo smirivati i produziti koncentraciju...
    Da nisu poceli problemi tipa ADHD? Iako je za tu dijagnozu puno prerano,stvarno neznam sta dalje?
    I primjecujem da cesto u danu trpi, kad god primjetim vodim ga na wc. Jel moguce da preko dana ne izmokri sve pa onda noc je ta kojom nadoknadi? Zabrinuta sam jako, ne znam sta da radim i priznajem umorna.

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Sanja, jeste mu kontrolirali nalaz urina?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

  19. #19
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Sanja, jeste mu kontrolirali nalaz urina?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    I ja mislim da bi mogao biti neka upala.
    A po noći ako ga ne možeš pokriti, obuj mu barem deblje čarapice jer je moguće da se zapiški kad mu se noge ohlade.

  20. #20
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Nisam.u pon.idem na kontrolu pa cu joj napomenuti.danas ga pratim i ko protocni bojler,i k tome djete koje pije litre tekucine.
    Sad sam ga stavila u carapama spavati.
    Sad vrtim malo film u nazad pred bozic je pocelo.tada su bili prehladeni.i onda smo isli kod sveki i tamo smo spavali u grijanoj sobi.i sve je bilo u redu.kad smo se vratili doma,sve iz pocetka.

  21. #21
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Tnx na savjetu zaboravih reci
    Javim se

  22. #22
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Moja J ima 3g i 9mj i pelenu smo skinuli ovo ljeto i od kada smo je skinuli rijetke su noci da se ne upiski a nekada i 3 puta. Ona se prije spavanja naljeva vodom. Budimo je ali opet se popisa npr odvedem je u ponoc i u pola 2 je vec popisana.
    Nekad mi dode da placem a nekad
    ko robot mijenjam posteljinu i nju.
    Ocito joj nije jos proradio taj isjecaj, ja cekam jednom valjda hoce ali pelenu vise ne vracam.
    Po danu nije imala niti jednu nezgodu od kad ih je skinula.

  23. #23
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moja J ima 3g i 9mj i pelenu smo skinuli ovo ljeto i od kada smo je skinuli rijetke su noci da se ne upiski a nekada i 3 puta. Ona se prije spavanja naljeva vodom. Budimo je ali opet se popisa npr odvedem je u ponoc i u pola 2 je vec popisana.
    Nekad mi dode da placem a nekad
    ko robot mijenjam posteljinu i nju.
    Ocito joj nije jos proradio taj isjecaj, ja cekam jednom valjda hoce ali pelenu vise ne vracam.
    Po danu nije imala niti jednu nezgodu od kad ih je skinula.
    Nemoj ocajavati - ovo ti je isto vrlo cesta pojava kod djece s disnim problemima. Bit ce bolje kad ova uzasna zima dodje kraju.

  24. #24
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj ocajavati - ovo ti je isto vrlo cesta pojava kod djece s disnim problemima. Bit ce bolje kad ova uzasna zima dodje kraju.
    Mi trenutno tj.od kad je pocelo zapisavanje imamo probelma sa disanjem (slajm na plucima,kasalj)

  25. #25
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Moja J ima 3g i 9mj i pelenu smo skinuli ovo ljeto i od kada smo je skinuli rijetke su noci da se ne upiski a nekada i 3 puta. Ona se prije spavanja naljeva vodom. Budimo je ali opet se popisa npr odvedem je u ponoc i u pola 2 je vec popisana.
    Nekad mi dode da placem a nekad
    ko robot mijenjam posteljinu i nju.
    Ocito joj nije jos proradio taj isjecaj, ja cekam jednom valjda hoce ali pelenu vise ne vracam.
    Po danu nije imala niti jednu nezgodu od kad ih je skinula.
    Mi smo skinuli sa 2god i 3mj.i nocnu i dnevnu. Bez nezgoda, i sad najednom nocno kupanje. Uuff,nimalo dobar osjecaj. Posebno sto se prije sam budio i trazio na wc. Odjednom pljas i zalisavanje

  26. #26
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Izvjstaj
    Suhi smo
    Stavila sam mu carape jucer navecer. E sad cemo vidjeti jesu te carape rjesenje ili se samo poklopilo. Soba nam je jako hladna,u tolikoj mjeri da npr.jutros sam se probudila sa bolovima u ramenu. Jer nisam bila pokrivena i nazebla sam. Stvarno se nadam da je to problem i da imamo rjesenje
    Zivjele carape

  27. #27
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Jos jedan izvjestaj. Mi smo i dalje suhi, uredno spava sa carapama
    A poplun mozda da ga skroz maknem,ionako M spava na njemu :D

  28. #28
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Citiraj Sanja :) prvotno napisa Vidi poruku
    Jos jedan izvjestaj. Mi smo i dalje suhi, uredno spava sa carapama
    A poplun mozda da ga skroz maknem,ionako M spava na njemu :D
    Odlično!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •