Stranica 12 od 78 PrviPrvi ... 210111213142262 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #551

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    suncokret, sretno sutra!

  2. #552
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Dr Radakovic

  3. #553

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    ma, sto se tice mrsavljenja- nek bude kako treba biti. Ja cu se potruditi koliko mogu da smrsavim a dalje cemo vidjeti.
    Hvala bubekica! javim se kako je proslo!

  4. #554
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Sretno suncokret19 !
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  5. #555
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    sretno suncokret19!

  6. #556
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    suncokret da ti velim utjesno i ja sam bila pacijent Strelca, prvi put kod njega sam imala biokemijsku. Nije mi se dopao pa sam se preselila Šimuniću koji mi je dao dobitnu terapiju i sam zahvaljujuci stimulaciji dogurala do 70 kg a visoka sam 162, nikad me nije pitao za kile. Zahvaljujuci Š ostala sam trudna jer mi je uspio sloziti dobit kombinaciju lijekova posto sam low responder i sam imam šmrkavicu od 9 mjeseci.Imam jos jedan smrzlić tko zna sto mene bude cekalo dok se odlucim otici po njega.

  7. #557

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    punkcija je bila uzasno bolna, dobila sam anesteziju ali je kombinacija nekog pritiska pikanja i boli bila gadna!! dobila sam anesteziju i dr.curu koja je bila samnom nije bolilo ni tijekom ni posle dok sam se ja izvijala i plakala od boli. Valjda sam na tu svoju famoznu kilazu trebala dobiti nesto jace
    Imala 6 folikula od toga 4 jajne i jos puno cisti..rekla laborantica da ove 4 izglefsju dobro. Nek nazovem sutra da pitam kak je stanje.
    Mislim da je aspiraciju vodila doktorica Jurkovic (tako sam cula).dok me dosla pitati kako sam rekla mi je da moram smrsati 20 kg!!! ima ih znaci vise koji tako misle,tako da cu dati sve od sebe. Ali ja se javljam na transfer nakon gubitka 10kg. I to ce trajati dovoljno dugo a kami tek 20 kg.
    Hvala svima na pozitivnim vibracijama, sad idem na zasluzeni odmor

  8. #558
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    suncokret sretno dalje! javi kako ide

    i jos malo upadam kao padobranac - ne znam jesu li ti dr-i spominjali ispitivanje inz. rezistencije, s obzirom da imas pcos i visok bmi... mozes potraziti temu terapija metforminom, ovdje na mpo pdf-u

  9. #559

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    sushi,idem u utorak k endokrinologu pa se nadam da će mi on pomoći po tom pitanju. Spominjali su mi metformin kao pomoć ali o tome cu znati vise nakon utorka.

  10. #560
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Cure, koliko se čeka na postupak u Petrovoj?
    Znači od prvog razgovora/konzultacija do ulaska u postupak?
    Zadnji put sam bila kod njih u postupku 2009.god. kod dr. Pavičić Baldani. Sada razmišljamo da probamo opet ali ako su duge liste čekanja onda bi možda ipak privatno.
    Radi li dr. Pavičić još postupke tamo? Kakva je općenito situacija na odjelu, uspješnost, daju li sada anesteziju prilikom vađenja js ili i dalje samo onu koktel/injekciju? Tko im je biolog?

    Hvala!

  11. #561
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    suncokret19,

    koliko imate zametaka? koji dan su zamrznuti/će biti zamrznuti?

  12. #562

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    U srijedu smo imali 3. 2 odlican i 1 los.. sutra moram zvati u lab da mi kazu koliko i kad su ih zamrzuli.. u srijedujerekla da se mora konzultirati s kolegama... eto, nek budu barem 2... i to je vise no sto sam ocekivala..

  13. #563

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    ostala nam 1 blastoca koju su zamrznuli

  14. #564
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj maca2 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, koliko se čeka na postupak u Petrovoj?
    Znači od prvog razgovora/konzultacija do ulaska u postupak?
    Zadnji put sam bila kod njih u postupku 2009.god. kod dr. Pavičić Baldani. Sada razmišljamo da probamo opet ali ako su duge liste čekanja onda bi možda ipak privatno.
    Radi li dr. Pavičić još postupke tamo? Kakva je općenito situacija na odjelu, uspješnost, daju li sada anesteziju prilikom vađenja js ili i dalje samo onu koktel/injekciju? Tko im je biolog?

    Hvala!
    ovo sve zanima i mene! Cure, pliz dajte nam friške info...

  15. #565
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    evo, ja sam pacijentica spomenute liječnice (sad je prof.dr.) i mogu samo reći da joj bezuvjetno vjerujem i da ju ne bih mijenjala ni za koga!
    ugl, konkretno je nemoguće dati odgovor. ja sam njen pacijentica već 10-ak god i u rujnu sam dobila termin za postupak u prosincu (jučer je bio ET). ali, činjenica je da sam ja imala SVE nalaze spremne. moguće je da to ide vrlo brzo, pogotovo ako postoji potpuna anamneza za full friškim nalazima, ali ja ipak pretpostavljam da će dr htjeti napraviti kakvu takvu obradu. što je po meni sigurno bolje nego doći kao u dućan i reći "e bok evo mene ja došla na MPO, dajte stimulaciju i idemo". za povećanje šansi sigurno je najzaslužnija pravilna obrada i dijagnoza. vrijedi čekati.
    što se tiče anlagezije i sedacije na punkciji, hvala Bogu, ne daju više onaj Fortral od kojeg sam povraćala, a čula sam da je to bila jako česta nuspojava. sad daju Dormicum za sedaciju i neki brzi analgetik, zaboravila sam kako se zove. ugl baš sam bila fino uljuljana, full opuštena, nikakve bolove nisam osjetila. ma, super sedacija, stvarno! ja sam komplet CEF-om i Petrovom uopće ne zadovoljna, već oduševljena. svi ljubazni, svi pristupačni, svi predivni!
    biolozi - evo jučer na ET sam vidjela biologicu koja mi je "smućkala" moje sad šestogodišnje blizance,a kolegica, rekla bih pred mirovinu, mi je sad obećala curku

  16. #566

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    64

    Početno

    Evo mog iskustva...
    Cula sam da je dr super i tako nakon neuspjelih aih odlucim se za petrovu i dr pavicic. U 01/2014 nazovem petrovu i kazem da su mi prve konzul i da bi se odlucila za dr, dobila sam termin za prve konzultacije 04 mj! Kazu mi da je velika guzva za trazenu dr. I tako ja napokon docekam konzul i kazu mi da je dr na bolovanju, dopadne me neka mlada dr .
    Nakon svega odlucila sam se za privatnika.

  17. #567
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    žao mi je što si imala takvo iskustvo, dr je zaista duže bila na b.o., i ja sam u svibnju dopala nekom drugom u postupak, ali dr se vratila još u rujnu i jedva sam ju dočekala. zaista je tražena što je samo dokaz da je njen rad cijenjen. ja nisam kompetentna da ocijenjujem njenu stručnost, za to bih trebala imati, ako ne koju titulu više, onda makar iste kao ona, ali pošto nemam mogu samo reći da mi se jako sviđa njen odnos prema pacijentu, topla je, uvijek smiri i sve objasni, nikad nije djelovala nepristupačno, na nju sam uvijek mogla računati. općenito, svi na CEF-u i u ambulanti CEF-a su posebni.
    od administratorica Sandre i Jadranke, do sestre Ive (na prijemnom šalteru ambulante) do Sr Irene koja ima toliko posla a nikad nisam mogla primjetiti užurbanost ili bilo kakvu nervozu, već sam svaki put imala dojam kao da sam ja njena jedina trenutačna briga i u potpunosti se posvetila tome što mi govori...onda sr Vesna s kojom imam jednu anegdotu, nasmijala sma se do suza - naime, čestitala mi je da sam najstarija pacijentica koja ide u MPO - moja dr je imala lapsus sripti i napisala da sam rođena 1914.-e god!
    ugl istina je da imaju jaaaaaaaaaaaaaako puno posla, ali sve ide ko po loju!

  18. #568
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Poslala sam im mail u pon.i dobia termin za konzulracije kod dr.Pavicic 3.2. Bili bi mi draze da je brze jer moram vaditi apsolutno sve nalaze za postupak pa bih htjela sto prije poceti. Ali sta je tu je...nadam se da cu do ljeta uspjeti doci do postupka.

  19. #569
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Inace, odradila sam jedan postupak kod nje 2009., bila je skroz korektna i pristupacna. Ali doslo je do one grozne izmjene zakona + opcenito su mi uvjeti rada tamo bili ne bas sjajni pa smo otisli u SLO. Sada bi opet pokusali jer imamo jos pravo preko HZZO -a, a cujem da su se stvari promijenile nabolje tamo.Dr.Pavicic mi je bila na porodu i bila je divna, i kao dr.i kao osoba. Na tome cu joj uvijek biti zahvalna!

  20. #570
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    drago mi je da si se odlučila. brzo će to proći. a nalaze možeš sad početi prikupljati, ono što će ti tvoj soc gin sigurno dati jesu cervikalni brisevi i papa test, a to se ionako čeka 4-6 tjedana. ono za hiv sifilis i hepatitis ionako samo dođeš u petrovu 3 bez narudžbe, kažeš da si u postupku i za tjedan dana su ti gotovi nalazi. ostalo ti ništa ne treba, vjenčani list to imaš, a ako imaš još koji dg onda friške nalaze vezane uz to npr štitnjača TSH, fT3 i fT4, Anti-TPO i Anti TG, a ne bi bilo loše da ti soc gin ako je spreman za suradnju već da uputnicu za E2, PRL, FSH, LH i to lijepo dođeš samo u petrovu u labos i kažeš da si u postupku kod prof Pavičić i primit će te (ponesi potrvrdu o narudžbi!) to moraš 2-5 dana ciklusa. ako imaš pcos onda vadiš i druge spolne hormone tipa testosterona i šta ja znam još. za AMH jedino VV znam da rade, nalaz se čeke neka 3 tjedna max. a ako ideš tamo vaditi amh onda možeš i sve ostale spolne hormone, za to se ne naručuje, osim za štitnjaču, to znam da naručuju. štitnjaču ti bez naručivanja radi vinogradska i sveti duh.

  21. #571
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Hvala Twin
    Imam nalaze na spolne bolesti iz 9/'14 (HIV, hepatitis, sifilis) jer smo to morali vaditi za FET u MB - hoće mi to priznati? Vrijede godinu dana ili kraće :ne zna:
    Papu i briseve ću riješiti sljedeći tjedan kod svoje gin. i pitati odmah može li mi dati uputnicu za ovo ostalo što si napisala od hormona.

  22. #572
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    hm ne znam iskreno, ja sam radila u travnju i priznali su mi za postupak sad u prosincu...to se ne brini, ako i ne priznaju, začas to obaviš i samo tjedan dana se čekaju nalazi.

  23. #573
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li netko sa friskim iskustvom FETa kod prof Vrcka?

    Koji dan ciklusa je obicno prvi uzv?
    Sto treba donjeti od nalaza?
    Aspiriraju li JS iz tekuceg ciklusa ili je puste da ode?
    Da li bas na dan transfera odlede embrije ili ranije?
    Anyone?

  24. #574
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj maca2 prvotno napisa Vidi poruku
    Poslala sam im mail u pon.i dobia termin za konzulracije kod dr.Pavicic 3.2. Bili bi mi draze da je brze jer moram vaditi apsolutno sve nalaze za postupak pa bih htjela sto prije poceti. Ali sta je tu je...nadam se da cu do ljeta uspjeti doci do postupka.
    ja sam u srijedu 17.12. poslala upit za konzultacije nakon 6.neuspjele ICSI kod pr.dr.Šprem i dobila termin 10.2.2015.
    Tako da je kod svih ista situacija, bio prvi ili ko zna koji put i bilo koji doktor čeka se cca. tri mj od konzultacija do postupka, ako je sve uredu.

  25. #575
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Anyone?
    Ja nisam kod prof.dr.V. ali znam od poznanica koje jesu a i iz svojih 6. iskustava.
    Kad dođeš na prvi razgovor sve ti objasne i sestre daju napismeno sve što treba, ubace te na listu cekanja za postupak.
    Mjesec prije postupka dolaziš po ljekove s uputnicom za pregled i bolničko lječenje, kad ti otvore košuljicu ne trebaš više uputnicu.
    Javljaš im kad počneš sa uzimanjem ljekova to je obićno 2.DC ili kako ti doktor napiše.
    Prvi ultrazvuk ovisi o terapiji i duljini ciklusa oko 6.-8. DC pa nadalje po potrebi svaki dan , svaki drugi ili ponekad treći dan ovisi o razvoju folikula i hormonima.
    Nakon aspiracije zoveš laboratorij da ti kažu ima li oplođenih JS i kad da dođeš na transfer, običaj je da je transfer 3. dan od aspiracije ali ako ima više oplođenih stanica onda se čeka da se vidi koje če se bolje razvijati pa transfer bude kasnije oko 5. dan.
    Dr.V. radi jedini transfer s ultrazvukom i na puni mjehur, ostali ne.
    Zamrzavaju samo ako ima više od dvije oplođene jajne stanice i za to treba suprugov potpis.

    Nadam se da sam pomogla!

  26. #576
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Nela hvala ti. Iako sam ja zapravo pitala za FET. Jer imamo dva smrznuta embrija. Pa me zanima kakva je procedura u tom slucaju. Ali tvoj odgovor ce sigurno nekom pomoci.

  27. #577
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    NelaR , legal alien je pitala proceduru za FET ne IVF.

    legal,neznam kak je baš kod Vrčića,ali moj FET je bio ovako:
    Na prvi uzv sam morala doči 7.-9. dc.
    Od nalaza mi nije trebalo ništa novo.
    Prati se folikul i određuje se ovulacija...ali jajna stanica se ne aspirira.
    Na sam dan ovulacije,embrij se odmrziva i transfer se obavlja za onoliko dana kolko su stari embriji. Ako su blastice,onda je transfer 5.dan od ovulacije/odmrzivanja.

    Pretpostavljam da si ti imala dužu pauzu od zadnjeg postupka,pa mislim da je najbolje da pošalješ mail sestri Ivi sa upitom za FET i kaj sve moraš pripremiti.

  28. #578
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Neće baš bit da ga odmrzavaju na dan ovulacije jer on tako smrznut već ima 2-3-5 dana Nego je transfer za onoliko dana od ovulacije koliko ima embrij, pa ga defrostaju to jutro.
    Iako, neki rade i tako da nakon odmrzavanja čekaju 1 dan da vide hoće li se nastaviti razvijati, mislim Češka, kod nas ne znam...

  29. #579
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj legal alien prvotno napisa Vidi poruku
    Nela hvala ti. Iako sam ja zapravo pitala za FET. Jer imamo dva smrznuta embrija. Pa me zanima kakva je procedura u tom slucaju. Ali tvoj odgovor ce sigurno nekom pomoci.
    a sorry nisam vidjela taj dio

  30. #580
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno


    Da,da,istina...hvala Argente na ispravci netočnog navoda
    I ne kužim zakaj sam opče tak napisala...

  31. #581
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    polupani lončići!!
    ma znam da znaš, nakon 3 FETa

  32. #582

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    imam par pitanja, pa ako bi mi dobre duse dale odgovor
    Koliko dugo je "normalno" imati bolove u jajnicima (slicno menstrualnim grcevima) nakon aspiracije i hiperstimuliracije?
    posto imam odgodeni transfer, imate kakve preporuke kako da pripremim maternicu i tijelo da primi tu jednu blastocisticu?? tipa cajevi ili folna ili nesto slicno?
    mislim da bi to bilo to s pitanjima za sad

  33. #583
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    folnu bih ja svakako pila,a čula sam da je za endometrij odličan ananas.miruj dok ti se jajnici ne smire a ostalo će ti dati tvoj mpo liječnik, pretpostavljam estrofeme i utrogestane ili duphastone.

  34. #584

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Cure, ima li tko iskustva s letrozolom??
    To sam dobila za blagu stimulaciju,a sad citam na receprtu da je to lijek za rak dojke??? Ni rijeci ni o kakvoj stimulaciji, zna li tko ista?
    Sve si mislim da se doktor nije zeznuo u lijeku?!

  35. #585
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Nije se doktor zeznuo, nego je taj lijek kod nas registriran za liječenje raka dojke ali je zapravo i vrlo uspješan u blagoj stimulaciji ovulacije.
    Ja sam ga koristila 3 puta.
    Potraži malo iskustva sa Femarom i Letrilanom.
    Posljednje uređivanje od maca papucarica : 23.12.2014. at 18:58

  36. #586
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    nisam znala da u petrovoj daju letrozol uopće. iako je indikacija kod nas to što si navela, nije mu to jedina namjena. sigurna sam da tvoj liječnik zna zašto ti je to dao.

  37. #587

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Hvala! Lakse mi je odmah! Ma, ne sumnjam u doktora, ali znate i same kako smo tamo skoro kao na traci, pa da provjetim za svaki slucaj... Bilo mi je cudno jer bas nista o tome ne pise na receptu, nego samo za rak dojke pa sam se vec prestrasila.
    Sto se tice ovih drugih spomenutih lijekova, mogu provjeriti, ali ipak je na doktoru koji ce mi dati, necu mu ja govoriti...

  38. #588

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Ps., kako si reagirala na taj lijek?

  39. #589
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Lajka prvotno napisa Vidi poruku
    Ps., kako si reagirala na taj lijek?
    Ja sam ostala trudna s Letrofarom. Nikakvih nuspojava nisam imala. ☺

  40. #590

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Joj, super!!!
    Ja nemam pojma o tim lijekovima nista, ovo mi prvi put, odlucili smo se za blagu stimulaciju, prvih dana moram taj letrozol pa onda gonal inekcije.
    E, da, sad sam se sjetila- kad sam bila na uzv dojki receno mi da imam cisticu oko pola cm, koja nista ne znaci.., tek da bi kasnije to moglo biti zariste...., znate li kako bi taj lijek mogao utjecati na tu cistu?

  41. #591
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Lajka prvotno napisa Vidi poruku
    Joj, super!!!
    Ja nemam pojma o tim lijekovima nista, ovo mi prvi put, odlucili smo se za blagu stimulaciju, prvih dana moram taj letrozol pa onda gonal inekcije.
    E, da, sad sam se sjetila- kad sam bila na uzv dojki receno mi da imam cisticu oko pola cm, koja nista ne znaci.., tek da bi kasnije to moglo biti zariste...., znate li kako bi taj lijek mogao utjecati na tu cistu?
    To najbolje pitaj doktora kod kojeg si radila UZV.

  42. #592
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Ovo sam našla na stranicama HZZO-a cjenik usluga, piše

    IVF/ICSI u prirodnom ciklusu N97.0 - 9 Z31.1, Z31.2, Z31.3 29801, 56991 Može se zaračunati samo jednom; cijena uključuje sve potrebne postupke, lijekove i materijal. 2.387,52

    IVF/ICSI u stimuliranom ciklusu-blagi protokol (3) N97.0 - 9 Z31.1, Z31.2, Z31.3 29801, 56991 Može se zaračunati samo jednom; cijena uključuje sve potrebne postupke, lijekove i materijal. 5.292,33

    IVF/ICSI u stimuliranom ciklusu-standardni protokol (3) N97.0 - 9 Z31.1, Z31.2, Z31.3 29801, 56991 Može se zaračunati samo jednom; cijena uključuje sve potrebne postupke, lijekove i materijal. 8.634,86

    Zašto onda ICSI u stimuliranom postupku naplačuju 15000kn??

  43. #593
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Imam neke nedoumice,
    do sad sam bila na 6 postupaka od toga prvi stimulirani/pukle folikule prije aspiracije i prvi prirodni pukla folikula prerano.
    Ovu u prirodnom ciklusu su mi poništili kao postupak te sam išla ponovo, dakle na 3 umjesto na 2 postupka.

    Sad na zadnjem otpusnom pismu piše,
    dosadašnji postupci 2. u prirodnom ciklusu i 1. stimulirani uz slabu reakciju te ovaj koji je zadnji s Puregonom,
    nigdje se ne spominje prvi s Gonalom kad su mi pukle folikule.

    Znaci li to da mi je i taj postupak poništen te imam još dva ili se onaj tko je pisao otpusno zabunio???
    Gdje da to provjerim?

  44. #594
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    uhhh, nažalost ni meni ti to ništa nije jasno, po meni bi najbolje bilo pitati pravnu ili fakturnu službu hzzo-a. ili jednostavno u petrovoj pitaj.

  45. #595
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    a za pitanje u prethodnom postu - ovo ti je cjenik HZZO-a, a privatnici svoje usluge mogu naplatiti i više.

  46. #596
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Twinolina prvotno napisa Vidi poruku
    a za pitanje u prethodnom postu - ovo ti je cjenik HZZO-a, a privatnici svoje usluge mogu naplatiti i više.
    Znam da privatnici mogu naplatiti više ali navodno je u Petrovoj cijena 15000kn plus-minus ako sam ja dobro informirana.

    'Ako su lagali mene ja lažem vas...'

  47. #597
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    eeeee, to onda stvarno ne znam...moguće je sve izgleda...a moguće je da je to realna cijena postupka koju hzzo neće platiti, već im plaća po toj cijeni a ostalo ne pokrivaju...međutim, to su samo nagađanja...isto tako, ne razumijem fiksnu cijenu postupka kad ne koristimo svi iste lijekove i isti količinu lijekova. moguće je da je postupak toliko, a lijekovi se posebno fakturiraju, dok se u ovih 15000 nalaze i lijekovi.

  48. #598
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Twinolina prvotno napisa Vidi poruku
    eeeee, to onda stvarno ne znam...moguće je sve izgleda...a moguće je da je to realna cijena postupka koju hzzo neće platiti, već im plaća po toj cijeni a ostalo ne pokrivaju...međutim, to su samo nagađanja...isto tako, ne razumijem fiksnu cijenu postupka kad ne koristimo svi iste lijekove i isti količinu lijekova. moguće je da je postupak toliko, a lijekovi se posebno fakturiraju, dok se u ovih 15000 nalaze i lijekovi.
    pa piše 'cijena uključuje sve potrebne postupke, lijekove i materijal. 8.634,86'

  49. #599
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    NelaR, jesi li pratila ovu temu:

    http://forum.roda.hr/threads/80273-K...te-li-smrzlica

    Tu naše forumašice upisuju rezultate svojih postupaka. Možeš uočiti kako se u bolnicama u stimuliranim ciklusima uglavnom dobiva vrlo mali broj jajnih stanica, mali broj embrijia i posljedično tome najčešće nema embrija za kriopohranu. Sve ovo za neplodne parove koji se liječe u bolnicama znači i puno manju šansu za trudnoću i rođenje djeteta.

    Gdje su uzroci ovakvog teškog i tužnog stanja za ljude koji se liječe od neplodnosti? Gdje su uzroci da se rađa sve manje i manje djece iz mpo postupaka u hrvatskim bolnicama?

    Mnogi su uzroci tome. Jedan od važnijih uzroka jest niska cijena koju za mpo postupke HZZO plaća bolnicama.

    HZZO već godinama snižava cijene medicinskih postupaka, pretraga i liječenje, tako da je cijena koja se bolnicama plaća za liječenje u svim poljima medicine sve manja i manja.

    Radi toga hrvatski pacijenti zapravo imaju sve manje i manje šanse za optimalno liječenje u bolnicama, a zdravstvene ustanove gomilaju financijske gubitke ako kako-tako žele zadržati standarde u liječenju.

    U svemu tome neplodni parovi dijele sudbinu svih ljudi koji trebaju liječenje u bolnicama. Nema novaca, slabi su rezultati liječenja, duge liste čekanja, događa se odljev pacijenata prema sustavu privatnog zdravstva...

    Svakome je jasno da se za 8600 kuna ne može provesti cjelokupni standardni stimulirani postupak. Za 8600 kuna ne može se provesti standardni stimulirani postupak ni za mladu, posve zdravu ženu koja ima uredan hormonski status.

    A kako u našim bolnicama prolaze žene koje nisu reproduktivno zdrave, kako one koje imaju loš hormosnki status, kako one koje više nisu u optmalnoj reproduktivnoj dobi?

    Za iznose koje HZZO plaća za mpo postupke ne može se provesti optimalno i kvalitetno liječenje neplodnosti. Na žalost to je zbilja hrvatskog javnog zdravstvenog sustava.

  50. #600
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Inesz,
    kod nas je problem prvenstveno suprugova kemoterapija prije godinu dana,
    kasnije kad smo krenuli u postupak otkriveno je da je meni AMH 1.5 sa tada 35. godina.
    Ne mogu reći da je meni loša stimulacija npr sad zadnji put sam dobila 2-5dc 300i.j Puregona te 6-8dc 350i.j Puregona
    kod mene loše reagiraju jajnici i tek smo sa ovom stimulacijom dobili da rade oba jajnika u isto vrijeme i to na desnom jedan folikul na ljevom 3f.
    Aspirirane dvije JS i obe oplođene i vračene nakon transfera umjesto jeftinih Utrića dobila sam PUUUNNNOOO skuplji Crinone gel.
    Nemam dojam da se šparalo.
    Sama sam pitala profesoricu, da znam da se na račun HZZO-a mogu dobiti samo određeni ljekovi te ako smatra da bih bolje reagirala na nešto drugo što mogu sama kupiti neka mi preporući, te isto tako imam mogučnosti nabaviti ljekove izvana, pa mi je rekla da nema.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •