Stranica 17 od 78 PrviPrvi ... 715161718192767 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #801
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure, a mene su naručuili 19-23dc. zašto? jelm tomuobičajeno za postupak da se dođe krajem ciklusa??

  2. #802

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    Ja sam 2 ili 3 postupka kretala sa Decapeptylom od ( cca 21. dana ciklusa) i onda od 2 dc sa Decapeptyl + Gonali - možda planiraju slični protokol

  3. #803

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Citam ovo i ne vjerujem. Smatram da bismo trebale ukazati na ovaj problem i ministru i nekim jos visim institucijama, ako je to uopce koga briga?!
    Postaviti za ravantelja nekog iz tako deficitarnog podrucja vise je nego nepromisljeno. S druge strane, i taj nek se vec jednom odluci sto zeli raditi. On je marica za sve bio, i prije ovoga. A pacijenti su usputan posao.
    Nikom ne bi bilo svejedno i da kad mora obiteljskom lijecniku da ga svaki put doceka neki drugi doktor, a u ovom slucaju to gotovo da je pravilo a ne iznimka. A, ovi postupci osim sto su skupi, uzimaju nepovratno vrijeme. Koga briga... Propise ti jedan protokol, nakon toga ga nema, primi te netko drugi tko te prvi put vidi, i ti njega, ako uopce i dode do punkcije, to radi netko deseti... Nama propadaju postupci i vrijeme...
    Luda kuca
    Ja krecem po x-ti put s lijekovima u 3. mj, vise uopce nisam u stanju ni misliti o tome sto i tko ce me docekati. Pocet cu s lijekovima, i iskreno, vec mi je pun kufer i bas me briga tko ce me pregledati, vec sam se oprostila od svega.
    Sta sad? Ne znam ji sto da radim, kod koga da se narucujem???Što mi to znaci? Hoce li taj/ta biti to jutro na uzv? ...

  4. #804
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Je, loša je stvarno situacija...ja imam usporedbu još 1 državne bolnice, 1 privatne HR klinike i 2 klinike u SLO (Ljubljana i Maribor). Mogu reći da je Petrova najlošija od njih - što se tiče organizacije rada i odnosa prema pacijentu...
    Na sreću imam već 1 dijete (MB), ali i podosta kredita pa nemam više mogućnosti ići privatno (tj. nije mi od glavu jer sam cilj postigla)...ali imam i veliku želju za još jednim djetetom pa sam se uputila u Petrovu, znam da i oni imaju uspjeha, pokušavam nekako ne vidjeti sve te loše stvari i samo se držati neke nade da ću ipak uspjeti...ne znam što drugo mi preostaje...

  5. #805

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Tako i ja, maco. ( osim sto nemam dijete). Tu sam gdje sam, idem u taj postupak, pa kako bude... Sto mogu?? Uopce nemam ideje ni kod koga bih isla?, a i to mi ne garantira da ce me taj doktor voditi do kraja... Tako da, ...

  6. #806

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    55

    Početno

    Djevojke kako nagovoriti doktoricu(domaću ginekologinju) da mi da upitnicu da vadim hormone2d.c.Nisam ih vadila dvije godine i onad je bila dijagnoza hiper prolaktemija a sada je to ok alo bebe nema,pa bi htjela to provjeriti prije bilo kakvih tableta ili nečeg drugog...Koga da nazovem,,koga da pitam,,nebi htjela izgubiti mjesec zato što nemam te nalaze..

  7. #807
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    pa zar za tako nešto treba nagovarati? meni moj daje uputnice za sve što poželim, ali stvarno! radila sam pretrage za mpo i prije nego sam krenula u klinikuz jer sam htjela sve imati spremno.
    pa reci da ti treba za kontrolu jer krećeš u mpo

  8. #808
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    pa zar za tako nešto treba nagovarati? meni moj daje uputnice za sve što poželim, ali stvarno! radila sam pretrage za mpo i prije nego sam krenula u klinikuz jer sam htjela sve imati spremno.
    pa reci da ti treba za kontrolu jer krećeš u mpo
    Potpisujem!
    Sve što treba dobijem (osim putnog naloga )od soc. ginekologa...i više...

  9. #809

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    55

    Početno

    nadam se da ću uspjeti,,,sad nek me još i to živcira

  10. #810
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Meni danas došla menstruacija-ne sjećam se kada sam joj se ovako veselila sutra startam s gonalima
    Posljednje uređivanje od maca2 : 28.02.2015. at 13:52

  11. #811

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    maca2 sretno

  12. #812
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    sretno maca! ja svoju još čekam i nikako da dođe i baš sam ljuta

  13. #813
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Hvala cure, baš ste zlatne!
    Uspješno obavila pikanje jučer-full je jednostavno s tim penom kad uđeš u štos , u petak 1. uzv.

  14. #814
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Cure, ima/imala je neka od vas "smrzliće" u Petrovoj?
    Zamrzavaju li samo blastociste ili sve što ostane nakon transfera, a razvija se?
    Pitam jer u svom prošlom postupku u Petrovoj (2009.) nisam imala smrzliće, rekli su da nisu dobri za zamrzavanje a vratili su mi 3 embrija 3.dno - rezlutat je bila negativna beta...iako, to je bilo taman mjesec dana pred donošenje onog groznog "Milinovićevog" MPO zakona i prema info koje imam imali su direktivu da ništa ne zamrzavaju jer je tim (tada novim) zakonom to bilo zabranjeno. Zanima me je li se sada situacija promijenila na bolje...

  15. #815

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Zna li itko da li je dr Canic otisao raditi u inozemstvo samo na par godina ili na duze?

  16. #816
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Obavila sam 1.uzv - nije bilo dr.Kasuma pa je dr.Pavičić obavljala i njegove pacijente.
    Zna li netko upisuju li u onu košuljicu/tablicu sve folikule koje vide ili samo one najveće? Napisana su 7 (veličine 10-13 mm), to mi se čini nekako malo s obzirom da sam u postupku s gotovo idemtičnom stimulacijom imala 21 js na kraju :ne zna:
    Vadila sam i estradiol, u nedjelju opet UZV

  17. #817

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    maca u postupku se prate oni koji su preko 10mm, ti se smatraju "pokrenutima". moram priznati da bih ja bila u soku da u drzavnoj klinici dobis 15+ jajnih stanica, ako sam u zadnje 3 godine ovdje vidjela mozda 2 takva slucaja...
    kakva ti je stimulacija?

  18. #818
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ja sam 21 js dobila u MB - ne ovdje (dugi protokol, decapeptyl + 2 gonala od 3.-13.dc )
    Stimilacija je bila 2.-5.dc 3 gonala, 6. dc 2 gonala i sada 7. i 8.dc 2 gonala + cetrotide ( ali sad vidim da sam dobila orgalutran od sestre-to je valjda isto ? )
    Posljednje uređivanje od maca2 : 06.03.2015. at 10:45

  19. #819

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    cetrotide i orgalutran je isto, da, s tim da ti je orgalutran pripremljen, ne moras ga mijesati.
    21js si dobila u mariboru s dugim protokolom, to je poprilicno drugacije nego stimulacija kakvu sad primas, iako je isto gonal u igri.
    nadam se da ce js biti sto vise, ali nazalost ni priblizno kao u mb, bojim se...

  20. #820
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Rade li kod nas uopće duge protokole u kojoj državnoj bolnici?

  21. #821

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    koliko mi ovako pada na pamet, cini mi se samo rijeka, al nisam sigurna. prednost se danas opcenito daje kratkom, svugdje u svijetu.

  22. #822
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Razlog? Uštede ili nešto drugo?

  23. #823

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    manje komplicirano, usteda vremena.

  24. #824

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,755

    Početno

    Maca bubekica ti je dobro napisala...to je totalno drugaciji protokol i bila 5 god.mladja. mislim da i to ima veze.
    Antralni folikuli variraju(mislim na broj) iz mjeseca u mjesec.

    Bubek a cetrotide.....jel to i folikule drzi da ne odsupaju previse u velicini u odnosu jedan na drugog ili? Znam da kontrolira da neprsnu prije punkcije....mada se i to zna dogoditi....
    Posljednje uređivanje od LaraLana : 06.03.2015. at 12:32

  25. #825

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    laralana ja sam u sve 4 stimulacije primala cetrotide ili orgalutran, al su folikuli bili nejednake velicine zbog pcos-a, tako da ne znam sto bih ti odgovorila...

  26. #826
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    maca2 ja sam oba puta u Petrovoj bila na dugom protokolu decapepthyl i menopur prosle godine i prije 7 g

  27. #827

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Bok svima, imala sam 3postupka na VV gdje sam bila zadovoljna (bez uspjele t), no mozda cemo (radi drugih okolnosti) se morati prebaciti u petrovu.
    1.Zanima me koliko se ceka 'pustanje' u postupak u petrovoj?
    2.Da li ima lista cekanja i
    3.da li priznaju nalaze drugih bolnica?

  28. #828
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    i ja idem u duge protokole jer je bolja reakcija :D
    Bananka, trenutno mi se čini da se manje čeka na lijekove, nekih cca 2 mjeseca.. ideš prvo na konzultacije, donesi nalaze pa će ti reći šta moraš ponoviti i sl.. i naručiti te za dalje..
    o kojim nalazima je riječ? mislim samo da traže njihov spermiogram...

  29. #829

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Mislim na moje nalaze hormona 3-5dan, imam markere od 11/2014 i ne znam koje bi nalaze jos mogao traziti?
    Kojeg dr.bi preporucili?
    Da li su upute s 1.str.aktualne? Mislim na opis puta do ambulante? Nikad nisam bila u Petrovoj osim u zavodu za transf.med.radi markera.

  30. #830
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    @Bananka - traže spolne hormone, hormone štitnjače, spermiogram, papa, cervikalni brisevi, testovi na zarazne bolesti (ti i tm) - sve to ne starije od godinu dana.
    Dobila sam dojam da se ne čeka dugo, ako imaš sve ove gore navedene nalaze kroz 2-3 mj. možeš sigurno u postupak, možda i prije
    Ja sam trenutno kod dr. Kasuma, prije par godina sam bila kod dr. Pavičić-Baldani - čine mi se o.k. oboje, nisam nešto ludo zadovoljno ali niti nezadovoljna, nisu neke pričalice i sve moraš izvlačiti iz njih ali odgovori će ti na sve ako ih pitaš, čini mi se da je manje-više tako u svim državnim klinikama...

  31. #831

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    55

    Početno

    djevojke dali je itko bio kod doktorice Šprem?

  32. #832
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ja nisam, osim na jednom UZV prije 5 godina kad sam bila u postupku - bila je korektna ali nerazgovorljiva...ali danas sam svjedočila baš groznoj situaciji gdje je njenoj pacijentici ispunktirano 10 folikula i svi su bili bez jajne stanice - ili su bile prezrele (tj. kaže dr. otišle u ciste) ili nezrele, a jadnoj ženi ovo 10. postupak...baš sam stajala na hodniku i čekala da mi sestra da lijekove, a pored mene stajao njen muž i razgovarao s dr. Jurković (?) koja je danas bila dežurna i radila aspiracije i uzv.
    Iskreno, uvjerena sam da je razlog tome kriva procjena liječnika oko vremena punkcije ili općenito krivo prepisana stimulacija...mislim, žena nije došla 1. put pa da se ne zna kako reagira

  33. #833

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Bok cure, ja sam nova na forumu pa ću vam samo ukratko opisati svoje muke:
    2011. god sam imala vanmateričnu trudnoću ( nikako je nisu mogli utvrditi pa su me slali i na kiretaže prije laparaskopije na kojoj mi je odstranjen desni jajovod). 2012. godine sam išla na HSG i utvrđena je prohodnost ljevog jajovoda, međutim do danas nisam ostala trudna. 02.03. 2015. sam obavila prvi pregled kod profesora Kasuma koji me je odmah naručio u 5. mjesecu na ivf postupak. Od nalaza trebam izvaditi samo cervikalne briseve, biljege, RH faktor i MM spermiogram. Papa test sam imala već napravljen i uredan. Sestra mi je rekla da se javim pokraj 4. mjeseca za lijekove. Iskreno, bila sam u šoku jer sam očekivala dugotrajni postupak, a sad ni sama neznam što me čeka i kako sve ide dalje.

  34. #834
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja sam bila kod dr sprem na transferu i na drugom uzvu kad mi se vidjelo srceko!

  35. #835
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    sisak napravis sve kaj su ti rekli i zovi lab u petrovoj za spermiohram jer on priznaju samo njihov jer ne znam koliko se ceka na red za njega!

  36. #836

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Hvala! MM je naručen 01.04. na spermiogram i rekli su nam da je isti dan do 14 h gotov nalaz.

  37. #837
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    mi nismo imali njihov spermiogram, pa mi nisu ništa rekli da moramo ponavljati.
    u biti, niti jedan nalaz, osim uzv maternice, nije bio njihov i sve su priznali!

  38. #838
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Več sam bila pisala....uglavnom,teško je globalno reči koje nalaze doktori traže,kad netko pita...jer svaki od njih traži drugačije.
    Nas dr Strelec nije tražio ama baš ništa da bude iz Petrove. Na prvom pregledu sam imala papu,uzv,hsg,i s-gram (iz naše bo). Nije trebalo niti ništa ponoviti niti išta dodatno izvaditi.
    Dok je npr dr Radaković malo detaljniji po tom pitanju,pa traži recimo i AMH,3D uzv...
    Svatko drugačije...

  39. #839
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    vidis nas je opet strela trazio da nalaz s grama bude iz petrove jer oni imaju neki parametar koji druge bolnice nemaju!

  40. #840
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Presvetli profesor Vrčić više ne radi ambulantu. Primit će me netko drugi. Koji nema pojma o meni. A ja nek si mislim dal' da pijem i dalje superskupi Dostinex od 700 kn ili ne.
    Otkazala sam pregled.
    Izgubila sam godinu dana od zadnjeg IVF-a. Čekala sam njega da se smisli od 09/2014.
    Pa odgodi zbog ovog pa zbog onog.
    Na pragu 41. godine ja sam opet na početku, sa samo još jednim postupkom preko HZZO-a.
    Od srca se zahvaljujem.

  41. #841
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Varnica ,neznam kaj bi ti rekla...žao mi je
    Ne sviđa ti se nitko drugi od doktora u Petrovoj?
    Oni svi vide isto u tvom kartonu,kad otvore komp..ok,svatko od njih ima drugačiji pristup problemu..ali možda bi netko drugi a ne dr Vrčić tek imao neku dobru ideju za dalje.
    Neznam,razmisli...nemoj odustat,juri dalje.

  42. #842
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Prebacit ću se kod Baldinice. A sad ću probati jednu drugu kombinaciju jer sam poludila čekajući, ići ću na jedan postupak privatno.
    Ovo više nema smisla, nažalost. Nadala sam se da još radi, ali sad vidim da nemam izbora. :/

  43. #843
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    @Varnica-baš grozno
    Ja sam jučer dr. Vrčića vidjela kad sam bila na folikulometriji-primio je 2 para prije nego je otišao u nepoznatom smjeru (išao je van jer je imao jaknu i aktovku) oko 9 h, ne znam radi li samo s "posebnim" pacijentima još, radi samo konzultacije ili što ali jučer je radio...
    Ja si danas dajem štopericu, u petak (13. ) aspiracija...dr. kaže da na UZV izgleda sve o.k. (7-8 folikula, super endometrij) ali nalazi estrogena su mu sumljivi (malo raste, malo pada) - kaže vjerovat ću ovome što vidim na uzv. Eto, nema niti meni druge nego vjerovati da će sve biti o.k.

  44. #844
    Petticoat avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    411

    Početno

    Cure, dali se dogada da uz popis pretraga koje trebate obaviti dobite i preporuke gdje otici na iste?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  45. #845
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Ja sam danas bila na aspiraciji, bilo nas je 6. Dr.Strelec je radio aspiracije svima-ima njeznu ruku mogu reci. Nije bilo pretjerano bolno kao sto meni zna biti s obzirom da mi je lijevi jajnik dosta nedostupan/kompliciran za punkciju. Na kraju sam dobila 12 js, sto mi se cini super s obzirom da je dr.stalno spominjao 7 folikula na uzv, ali ocito su se i neke manje pokrenule do aspiracije. Sutra zovem lab.da vidim koliko ih se oplodilo i hoce li transfer biti 3.ili 5.dan., ali bilog vjeruje da idemo na blastice :D

  46. #846

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Maca2 kako je prošlo, kad ides na transfer??? Ja sam povadila sve nalaze i sad nestrpljivo čekam MM- ov spermiogram 01.04.

  47. #847
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Od mojih 12 js, 9 ih je bilo dobro...ali...na kraju se samo 1 oplodila, kaže biologica da su vjerojatno "krivi" loši spermiji, ne znam što bih mislila o tome jer do sada (3.postupka) nikada nam se nije to dogodilo. I ovaj put je, kao i svaki rađen ICSI. I ona je iznenađena, kaže da takav mali postotak oplodnje nije nikad još imala :ne zna:
    Sutra transfer tog 1 embrija, nadam se da će ipak završiti pozitivno!

  48. #848

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    41

    Početno

    pitanje..koliko se čeka za toermin za kunzultacije u petrovoj.Uputnicu sam poslala prije dvadesetak dana i još nema odgovora.
    Osobno ili mailom je jedini način za naručiti se.
    hvala

  49. #849
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Meni odgovore isti ili drugi dan. Da li si slala na onaj mail predbiljezbe cef?

  50. #850
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    I meni odgovore odmah isti dan...nesto nije u redu,salji opet!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •