Stranica 23 od 78 PrviPrvi ... 1321222324253373 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,150 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #1101
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj maca2 prvotno napisa Vidi poruku
    @NelaR , strašno...mogu samo zamisliti koliko si ljuta, ogorčena i tužna!
    Imaš li mogućnost promijeniti kliniku i ponijeti sa sobom mužev materijal ili si vezana baš za Petrovu?
    Ja sam bila u 3.mj. u Petrovoj u stimuliranom kod Kasuma i ne mogu reći ništa loše oko stimulacije, dobila 24 ampule gonala + 4 cetrotida...ali općenito mi se način rada/odnos prema pacijentima nije svidio pa sam otišla od tamo.
    Navodno da se moze prenjeti ali se trebaju nekakvi zahtjevi u HZZO pisati i traziti odobrenje.
    Nisam to isproucavala jos, ali s obzirom na informacije koje se u HZZOu mogu dobiti to je vjerojatno takodjer 'borba sa vjetrenjacama'

  2. #1102
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj NelaR prvotno napisa Vidi poruku
    Navodno da se moze prenjeti ali se trebaju nekakvi zahtjevi u HZZO pisati i traziti odobrenje.
    Nisam to isproucavala jos, ali s obzirom na informacije koje se u HZZOu mogu dobiti to je vjerojatno takodjer 'borba sa vjetrenjacama'
    Prijenos gameta se može obaviti samo uz suglasnost Nacionalnog povjerenstva za medicinski pomognutu oplodnju, ništa HZZO nema s tim. I vrlo lako je to obavlja i mnogi su drugi prije tebe, pa čak u inozemstvo..... tako da nema tu vjetrenjača - samo tvoje inicijative.

    No pitanje je NelaR iskreno želiš li to uopće, meni se čini da bi ti baš ostala kod Špremice na još jednoj stimulaciji?

  3. #1103
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Prijenos gameta se može obaviti samo uz suglasnost Nacionalnog povjerenstva za medicinski pomognutu oplodnju, ništa HZZO nema s tim. I vrlo lako je to obavlja i mnogi su drugi prije tebe, pa čak u inozemstvo..... tako da nema tu vjetrenjača - samo tvoje inicijative.

    No pitanje je NelaR iskreno želiš li to uopće, meni se čini da bi ti baš ostala kod Špremice na još jednoj stimulaciji?
    Ako bi nekud prelazila, mislim da nema smisla u drugu kliniku, koje su manje vise sve iste,
    (racunam ove u ZG, jer o OS i sl. ne treba ni pricati)
    zaista ne zanm u koju bi se to trebala prebaciti, nego jedino u drugu drzavu,
    a nije da me bas svrbi tih 20000 i više kn za nesto sto mozda uspije a možda i ne!
    Nije tu samo trošak postupka, vec i smjestaja, prevoza, hrane...
    I ovako je prilicno iscpljujuce, s obzirom da putujem 250km u jednom smjeru i treba mi 3,5-4 sata da bi dosla na pregled,
    sto zahtjeva da se ustanemo u koje doba noci i krenemo na put te izgubimo cijeli dan.
    Vjeruj mi nije to sve skupa djabe, iako postupak je.
    Uz to je tu i suprug sa svojom bolescu, koji nije uvijek dobro za tolika vozanja i maltretiranja po gradu,
    a ne idemo za ZG samo zbog IVFa vec minimalno jednom mjesecno na njegove kontrole.
    Da napomenem jos i to da s obzirom na ekonomsku situaciju u Slavoniji, ja vise ne radim nego sto radim,
    a suprug se lijeci vise od tri godine, pa je na bolovanjima, srecom u takvoj smo sitaciji da nismo 'gladni'.
    Pitanje je dali se maksimalno financijski iscrpiti, zaduziti i potrositi sve na postupak vani??

    Sto se tice 'borbe s vetrenjacama' probaj dobiti informaciu od HZZOa,
    jer ja sam neki dan zvala i saltali su me na sest razlicitih brojeva i nisam dobila odgovor, samo citiranje zakona koji i sama znam.

  4. #1104
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    U mpo-u, jao i kod svakog drugog liječenja i medicinskog postupka, nema garancije uspjeha.
    Iz mpo-a oko 30 % parova izađe bez djeteta.

    Rodin forum je dobar izvor informacija za mpo populaciju.

    Informacije su svima danas dostupne, ali na
    koncu svi djelujemo u okviru svojih znanja i mogućnosti.

    NelaR,
    mpo postupci i rezultati mpo liječenja vas kao para, po meni su primjer lošeg, čak i nesavjesnog liječenja- primala si izrazito visoke doze gonadotropina, čak i bez supresije, reakcija nikakva zbog niske rezerve, troše vam ampule zamrznutim sjemena, sve to bez da su vam ijednom u ovih godina sponenuli druge opcije liječenja.
    Žao mi je zbilja to napisati, ali isključivo slanje dobrih želja, dobrih vibri i bezgranično optimizma, ima vrlo mali učinak.
    Informacije su bitne. Ovaj forum ih nudi.
    Dalje, sami odlučujemo.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.12.2015. at 11:17

  5. #1105
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    NelaR - ja sam samo htjela reći da ne moraš ići na HZZO sa zahtjevom za prijenos gameta - sperme - nego na Nacionalno povjerenstvo za medicinski pomognutu oplodnju i da se to rješava - to je uhodana praksa ako su zahtjevi i dokumentacija ok. Na PP ako te zanima nešto vezano za to. Za HZZO vjerujem da je često vrlo komplicirana priča - i sama sam ih par puta kontaktirala i gubila živce..... samo ti ovdje ne treba HZZO, to sam htjela ustvari reći.

    Isto tako - imam dojam da se tebi ne mijenja bolnica, ako kažeš inozemstvo - imali biste možda pravo na djelomično plaćen postupak - sve ovisi što tebi i mužu jeste prihvatiljivo. Tvoja dijagnoza i ona tvog muža vas čini parom s teškom dijagnozom što se tiče MPO-a, nije nemoguće doći do trudnoće, ništa nikada nije nemoguće rekla bih (ajme 3 negacije ) ali u vašem slučaju je stvarno baš vrlo ozbiljna situacija, bar što se ovdje može isčitati.

    Ako je vama donacija oocita neprihvatljiva - to je legitimno - i onda je legitimno ispucati sve što imate ovdje.... sve mogućnosti u HR koje vam se pružaju s relativnom poznatim postocima uspješnosti u vašem slučaju....

    SRETNO u siječnju!

  6. #1106
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    A o tome kako Petrova često radi se i premalo piše na forumu - nažalost ( ili se pacijenti jednostavno ne javljaju ili ne žele negativno iskustvo napisati - ali sam osobno čula koje kakve horore s MPO odjela......... I da.... uglavnom ljudski faktor bi zakazao - kao u tvom slučaju NelaR..... baš zbog vaše dijagnoze su trebali biti posebno oprezni, posebno pažljivi......

    O odnosu prema pacijentima i da ne govorim, cijela je gotovo Petrova na lošem glasu po tome.......

  7. #1107
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Nemoj mi ni pričati...Trovala sam se Dostinexom, plaćala 700 kn za to s***, a sve zato jer prof. Presvetli nije napravio pretragu za prolaktin iz kanile... I odgađao mi 6 mj. postupak. Na kraju je nestao, a ja i dalje čekam postupak. A to je samo jedno od **** koje sam tamo doživjela.

  8. #1108
    aurora079 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    96

    Početno

    Pozdrav svima, prvi put sam na ovom forumu i krećemo u naš prvi IVF pokušaj u Petrovoj.
    Ja sam 36god i dijagnoza endometrioza i jedan jajovod potpuno neprohodan.
    Zanima me da li su folikulometrije svaki dan ili svaki drugi? I da li kod aspiracije ostanete ležati neko vrijeme u bolnici ili idete odmah doma tj da li je potrebno nositi isključivo spavaćicu i papuče ili mogu doći u normalnoj odjeći?
    Hvala vam unaprijed na pomoći, prvi mi je put i već sam puno toga pročitala ali ovo nisam pronašla

  9. #1109

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Vecer,aurora Sad vidim da ti nitko ne odgovara, nadam se da nije prekasno, -dakle, to koliko cesto ces na fokikulometrihe ce ti reci doktor kad dodes na prvu. Ja sam ponekad isla svaki dan, ponekad svaki drugi.
    I, da, prvi dr me samo na kraju slao vaditi estradiol ( tzv.E2), a drugi tri puta tijekom folikulometrija.Tako da,ako si u stisci s vremenom zbog posla, racunaj da ces nakon f.morati i ici vaditi krv koji put...
    Dobro je sto su sad stavili termine od koliko do koliko sati svaki doktor radi f. Papir je zaljepljen na šalteru.
    Za aspiraciju, i za transfer, ponesi spavacicu i ogrtac. U pravilu se ostane lezati sat-dva, iako,sto se mene tice,ja bih odmah poslije aspiracije mogla otic...Nikad mi nije tesko,niti me boli. Samo me ne puste zbog tog lijeka koji daju,jer,kao, nisi bas sva svoja...
    Nego, vise ti treba taj veš zbog cekanja. Posalju te u sobu, i nikad ne znas koliko ces cekati, a kad te pozovu moras biti spremna, pa je zato nespretno sjediti tamo obucena.
    ///
    Ja sad opet krecem u postupak. Joooj...da se vise posreci!!! Sad sam dobila menopur i jos nesto sto se vec daje s tim...
    Ima tko kakvih iskustava s tim?

  10. #1110
    aurora079 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    96

    Početno

    Da slali su me vaditi estradiol, znači trebat ću i ogrtač.. a papuče, jel i njih trebam?

  11. #1111
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj aurora079 prvotno napisa Vidi poruku
    Da slali su me vaditi estradiol, znači trebat ću i ogrtač.. a papuče, jel i njih trebam?
    Papuče trebaš da ne hodaš po odjelu bosa, ali ogrtač ti u stvari ni ne treba, jedino ako si baš zimogrozna pa da ti nije zima dok čekaš na postupak.
    Npr. sad u subotu smo bile naručene da dođemo u 7:15, bilo nas je 4, smještene u sobu, mene su stavili zadnju, ne znam zbog čega, a pustili su me oko 10. sve to vrijeme si u spavačici, a ja si ponesem i obujem i zoknice jer mi se noge smrznu, ogrtač nisam koristila iako sam ga ponjela.

  12. #1112
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Ogrtač dobro dođe ženama koje imaju mini spavačice ili sa dekolteom,jer ne računaju da budu hodale kroz bolnicu. A redosljed kak koja ide,mislim da ovisi o tome kad je koja dobila štopericu.
    Nela,aurora,sretno!

  13. #1113
    aurora079 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    96

    Početno

    nelaR možda smo se i vidjele jer sam i ja u subotu ujutro bila tamo
    kako je prošlo, jel bolilo? jesi dobila koktel? jel smije suprug biti s tobom?

  14. #1114

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Imam pitanjce. Sutra moram na prvu fm. Pa me zanima u kolko sati da dodem?

  15. #1115
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanjce. Sutra moram na prvu fm. Pa me zanima u kolko sati da dodem?
    Ovisi kod kojeg doktora si:

    7,00 - 7,30 prof Vrčić, dr. Strelec
    7,30 - 8,00 dr. Škrgatić, dr. Tomičić
    8,00 - 8,20 prof Šprem Goldštajn, dr. Banović
    8,20 - 8,50 prof Pavičić Baldani, prof. Kasum, dr. Jurković
    Posljednje uređivanje od BigBlue : 29.01.2016. at 14:11 Razlog: Slika u poruci

  16. #1116

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Puno hvala draga. A sad mi jos reci ako znas, rjesila sam sve pretrage i to moram sutra predati dok. Tomicic dal ce ih odma pregledati? Ima dosta toga sto sam morala obaviti pa da znam dal se moram priprrmiti na duze cekanje?

  17. #1117
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj aurora079 prvotno napisa Vidi poruku
    nelaR možda smo se i vidjele jer sam i ja u subotu ujutro bila tamo
    kako je prošlo, jel bolilo? jesi dobila koktel? jel smije suprug biti s tobom?
    Ne hoda se vise kroz bolnicu, uđe se u novi odjel sa suprugom, obavi se papirologija, koje sad ima više nego prije i on ide u svoj dio a ti ideš u sobu, gdje se presvučeš i smjestiš na krevet i čekaš red.
    Odmah prostorija do sobe je i sala gdje se rade postupci tako da se ne mora nikuda šetkati u spavačici.
    Dobije se 'koktelčić' osim u prirodnom postupku ( ja sam imala samo jednu folikulu i dali su mi anesteziju)
    Poslje se leži oko sat vremena, onda dođu izvaditi braunile i tampone i možeš se oblačiti i iči kući.
    Utrogestan treba koristiti odmah 3x1 do transfera a poslje 3x2.
    Odma kažu koliko je jajnih stanica a drugi dan zoveš da ti kažu dali se koja oplodila i šta dalje.

    Sve u svemu lijep je novi odjel i nije ništa strašno.

  18. #1118
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala draga. A sad mi jos reci ako znas, rjesila sam sve pretrage i to moram sutra predati dok. Tomicic dal ce ih odma pregledati? Ima dosta toga sto sam morala obaviti pa da znam dal se moram priprrmiti na duze cekanje?
    Ako si na folikulometriji, možda hoće, možda ne. Meni su gledali samo na konzultacijama. Ali ja nisam nikad bila kod te doktorice tako da ne znam.

  19. #1119

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Varnica hvala na odgovoru. Rjesila danas fol i pogledao je odma papire. U ponedjeljak idem ponovo pa sljedeci mjesec u postupak prirodni.

  20. #1120
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Varnica hvala na odgovoru. Rjesila danas fol i pogledao je odma papire. U ponedjeljak idem ponovo pa sljedeci mjesec u postupak prirodni.
    Hahahaha, veliš nije doktorica nego doktor! Dugo nisam bila tamo...

  21. #1121
    aurora079 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj NelaR prvotno napisa Vidi poruku
    Ne hoda se vise kroz bolnicu, uđe se u novi odjel sa suprugom, obavi se papirologija, koje sad ima više nego prije i on ide u svoj dio a ti ideš u sobu, gdje se presvučeš i smjestiš na krevet i čekaš red.
    Odmah prostorija do sobe je i sala gdje se rade postupci tako da se ne mora nikuda šetkati u spavačici.
    Dobije se 'koktelčić' osim u prirodnom postupku ( ja sam imala samo jednu folikulu i dali su mi anesteziju)
    Poslje se leži oko sat vremena, onda dođu izvaditi braunile i tampone i možeš se oblačiti i iči kući.
    Utrogestan treba koristiti odmah 3x1 do transfera a poslje 3x2.
    Odma kažu koliko je jajnih stanica a drugi dan zoveš da ti kažu dali se koja oplodila i šta dalje.

    Sve u svemu lijep je novi odjel i nije ništa strašno.
    Da li se tebi oplodila koja stanica? Si bila na transferu?

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

  22. #1122

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Pozz! Zar prof. Vrčić radi folikulimetrije? Meni je rečeno da nema vremena za pacijente otkad je sanacijski ravnatelj KBC-a Zagreb?

  23. #1123

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Ma, ne radi...
    Pitala sam sestru kad sam to vidjela, no rekla mi da se mozda pojavi svake prestupne...ali nista znacajno.

  24. #1124
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Radi. S odabranim pacijenticama.
    Vidjela sam ga tri puta u zadnjih tjedan dana. I onda ode.
    Pitanje je za ostalo.

  25. #1125
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Bila u utorak na transferu jedna JS, oplodila se i imamo treci dan desetostanicni embrio.

    Sad treba izdrzati 14 dana do bete!

  26. #1126
    aurora079 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj NelaR prvotno napisa Vidi poruku
    Bila u utorak na transferu jedna JS, oplodila se i imamo treci dan desetostanicni embrio.

    Sad treba izdrzati 14 dana do bete!
    Jeeeee ja sam bila danas na transferu, dva oplođena, dva vraćena. Jedan ocijenjen sa odličnom a jedan s vrlodobrom ocjenom (neznam sto to točno znači)

    Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

  27. #1127
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj mokata prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz! Zar prof. Vrčić radi folikulimetrije? Meni je rečeno da nema vremena za pacijente otkad je sanacijski ravnatelj KBC-a Zagreb?
    Vrčić dao ostavku na mjesto sanacijskog upravitelja KBC Zagreb

    http://dalje.com/2016/01/kbc-zagreb-...slovao-u-2015/

    "Upitan zašto je prije dva dana predao ostavku na dužnost sanacijskog upravitelja KBC-a Zagreb, Vrčić je odgovorio kako je to učinio iz osobnih razloga te da se vraća pacijentima na svoje prijašnje radno mjesto u Klinici za ginekologiju.

    Na upit što očekuje njegova nasljednika Vrčić je rekao da treba nabaviti nove uređaje i još više povećati produktivnost, što je moguće uz dobru organizaciju."
    Posljednje uređivanje od Inesz : 21.01.2016. at 14:20

  28. #1128
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    #$@$
    A ja upravo iskoristila zadnji postupak preko HZZOa u kojem mi nisu punktirali jajnik jer nisu mogli.
    Vrčić mi ga je tri puta uspješno punktirao.
    Tragedija je u tome što sam imala samo jedan folikul...
    Da sam barem čekala...

  29. #1129

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Citiraj Varnica prvotno napisa Vidi poruku
    Radi. S odabranim pacijenticama.
    Vidjela sam ga tri puta u zadnjih tjedan dana. I onda ode.
    Pitanje je za ostalo.
    Da,tako je i meni rekla...pa nisam to ni shvatila kao da radi, kad obicni smrtnici ni ne mogu do njega niti prima nove pacijente.
    I ja sam ga vidjela, u srijedu je dosao u pol11. Ne tamo u ambulante nego se muvao ...

    No, ja mogu reci da sam zadovoljna kasumom.
    Ova terapija mi je dala do sad najvise folikula, vidjet cemo kako će ispasti dalje...
    Kasum se i razgovara, i zeza...,i cist mi je ok.
    Malo mi je jedino cudan s gledanjem tih mojih jajnika, dođe mi da mu ne vjerujem previse. Kako rekoh, vidjet cemo...

    Varnica, jaako mi je zao!!! Koma!
    Posljednje uređivanje od Lajka : 21.01.2016. at 22:29

  30. #1130
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Ma...Kad smo mi njima samo broj...

  31. #1131

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Danas bila na folikumetriji imam na desnom j 2 fol. 10dc veliki su 12mm endo je 8mm. Veli dok da je zadovoljan. U srijedu idem opet da vidimo kak je stanje. To je sad bez ikakvih lijekova cisti prirodni.

  32. #1132

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    483

    Početno

    Pozdrav cure, jeli prof.Simunic jos radi?
    Ako ne neznam kod koga bi sad ponovo, je da me on vodija, ali uvik bi netko drugi bija na folikulometrijama I punkciji, transferu, na dobitnom fetu mi je bila pratila ultrazvukom doktorica, ali nisam zapamtila kako se zove I bas mi je zao.

  33. #1133

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Tonkica nisam vidjela to prezime na spisku al ako hoces mogu ti javiti u srijedu jer idem na fm.

  34. #1134
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj tonkica prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure, jeli prof.Simunic jos radi?
    Ako ne neznam kod koga bi sad ponovo, je da me on vodija, ali uvik bi netko drugi bija na folikulometrijama I punkciji, transferu, na dobitnom fetu mi je bila pratila ultrazvukom doktorica, ali nisam zapamtila kako se zove I bas mi je zao.
    Otišao je u mirovinu. Radi privat u svojoj klinici.

  35. #1135

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    4

    Početno

    [QUOTE=Inesz;2843922]Vrčić dao ostavku na mjesto sanacijskog upravitelja KBC Zagreb

    http://dalje.com/2016/01/kbc-zagreb-...slovao-u-2015/

    "Upitan zašto je prije dva dana predao ostavku na dužnost sanacijskog upravitelja KBC-a Zagreb, Vrčić je odgovorio kako je to učinio iz osobnih razloga te da se vraća pacijentima na svoje prijašnje radno mjesto u Klinici za ginekologiju.

    Na upit što očekuje njegova nasljednika Vrčić je rekao da treba nabaviti nove uređaje i još više povećati produktivnost, što je moguće uz dobru organizaciju."[/

    Cure, koje ste kod prof. Vrčića, biste li ga preporučile; mislim općenito, i za vođenje trudnoće, porod, sve?

  36. #1136
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Ovo je objavila već jedna forumašica na ovoj temi.
    Da, ja bi ga preporučila za vođenje trudnoće, ali na porodu ako nije u tom trenutku na poslu, sumnjam da dolazi zbog pacijentice.

  37. #1137

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Varnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je objavila već jedna forumašica na ovoj temi.
    Da, ja bi ga preporučila za vođenje trudnoće, ali na porodu ako nije u tom trenutku na poslu, sumnjam da dolazi zbog pacijentice.
    Varnica,

    zahvaljujem na odgovoru

  38. #1138

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Danasnja situacija je: 12dc folikuli veliki 16mm endo 9.4 kaj mislite je to dobro? U petak idem ponovo.

  39. #1139

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    483

    Početno

    Varnica hvala, I Antony takodjer hvala I sretno. Nisam znala da je otisao u mirovinu, ni sama neznam kod koga bi, ali mislim da nije ni bitno kad ionako nikad nije stalno isti doktor tijekom postupka. Sretno cure

  40. #1140
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Pozdrav cure,
    danas sam dobila svoju uputnicu za humanu reprodukciju... Odlučila sam se za Petrovu i naručili su me za 24.2.
    Za sada sam narucila partnera na spermiogram idući tjedan ali od ostalih nalaza nemam ništa (moja gin mi kaže da će mi oni tamo reći što mi treba i opet me slati njoj), ali meni to izgleda kao gubljenje vremena jer moja naručuje tek za 2 mj.
    Ima li netko savjet da li da prikupim nešto nalaza prije privatno? Pošto nemam ovulacije pretpostavljam da ako je sve ok bi tek krenula sa Klomifenom.
    Može li mi netko u kratko napisati što da ocekujem tamo? Ja imam uputnicu samo za taj prvi pregled...
    Puno hvala

  41. #1141

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Dobro dosla MonaLi najbolje ti je da poslusas doktoricu. U petrovoj ce ti dati popis pretraga i kad to napravis onda ces k njima na dogovor. A sto se tice gin soc mislim da se za uputnice nebi trebala narucivati. Ja dodem kod sestre od gin i ona uzme papire i rijesi kod dok uputnice. Neznam kako to ide kod tvoje gin. U svakom slucaju ti treba puno strpljenja. Ako te jos sta zanima pitaj samo. Tu smo da pomognemo.

  42. #1142
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro dosla MonaLi najbolje ti je da poslusas doktoricu. U petrovoj ce ti dati popis pretraga i kad to napravis onda ces k njima na dogovor. A sto se tice gin soc mislim da se za uputnice nebi trebala narucivati. Ja dodem kod sestre od gin i ona uzme papire i rijesi kod dok uputnice. Neznam kako to ide kod tvoje gin. U svakom slucaju ti treba puno strpljenja. Ako te jos sta zanima pitaj samo. Tu smo da pomognemo.
    Puno hvala na odgovoru Mene brine ako meni sada na konzultacijama u Petrovoj kažu da moram kod svoje gin napraviti bris ja se moram opet naručiti kod nje, dat će mi termin u 3.mj tek.
    Mislim pretpostavljam da ću bris i papa test riješavati kod svoje gin? A kod nje termin dobiješ za sto godina.... Sve mi je to toliko izgubljenog vremena za bezveze...
    Šta je to normalno da se toliko ceka?

  43. #1143

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Ja kod svog gin cekam za papu i briseve ne vise od dva tj. Mene cudi sto se kod nekih gin tako dugo ceka. Da morat ces napraviti papu i briseve to je obavezno. Ja bi na tvom mjestu odma se narucila za to da ne gubis vrijeme. Pa mozda dodes prije na red. A za ostalo javi sta moras napraviti pa ti mogu pomoci jer sam ja u tri tjedna rjesila sve pretrage koje sam imala a bilo ih je dosta.

  44. #1144
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Citiraj antony34 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja kod svog gin cekam za papu i briseve ne vise od dva tj. Mene cudi sto se kod nekih gin tako dugo ceka. Da morat ces napraviti papu i briseve to je obavezno. Ja bi na tvom mjestu odma se narucila za to da ne gubis vrijeme. Pa mozda dodes prije na red. A za ostalo javi sta moras napraviti pa ti mogu pomoci jer sam ja u tri tjedna rjesila sve pretrage koje sam imala a bilo ih je dosta.
    E super ideja, odmah ću se sutra naručiti pa me možda stavi tjedan dva nakon konzultacija, što je ajde još kolko tolko ok. Hvala na savjetu :D
    Na temelju čega odrede koje pretrage trebaš raditi? Mislim ja nemam nikakvu dijagnozu jos, osim pcos... Što si sve ti trebala? Sorry kaj te davim, ali da znam okvirno :D
    A kad ću znati više svakako ću ti se javiti, puno hvala

  45. #1145

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Ja sam morala raditi markere za hepatits, hiv, krvna grupa oba partnera, hsg prohodnost, vadenje krvi za trombofiliju kompletna obrada, vadenje hormona 3dc, 21dc, mm spermoigram i markere, hormone za stitnjacu. Mislim da ces i ti to morati s obzirom na pcos.

  46. #1146
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Ohhhh upravo sam u šoku!!! To sve?? Aaaaa mrzim vaditi krv da mozda nešto odradim prije ili da čekam razgovor?
    Svakako ti se javim da me savjetuješ kada dobijem taj spisak

  47. #1147

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Gle mozes kod sebe u bolnici napravit krvne grupe, markere na hiv, hepatitis, hormone stitnjace isto mozes kod sebe napraviti. Znaci tsh t3 t4 to mozes da bas ne cekas uzalud. Ja danas bila dogovoreno je sve. Jos pratimo ovaj ciklus ov nije jos bila. Fol vel 19mm a endo 9.2 vele da je endo jako dobar. U pon opet pregled.

  48. #1148
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    Mogu li to sve privatno? Mislim priznaju nalaze?
    Ti si već počela sa klomifenom?
    Meni su kod naručivanja rekli da nemaju termine popodne, sto se samo ujutro može dolaziti? Ne znam kako to zbog posla kombinirati...

  49. #1149

    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Cakovec
    Postovi
    635

    Početno

    Mozes samo neznam zasto bi privat placala kad sve mozes u bolnici napraviti. Priznaju i privatno radene nalaze jedino spermio mora biti njihav. Nisam te pitala odakle si? Ja cekam vjesticu da krenem sa klomicima. Oni su mi predlozili menopur al sam ja inzistirala na klomice jer od njih imam puno bolji rezultat posto imam niski amh. Pa su mi rekli da moze. Ako ne uspije onda bi isla na menopur.

  50. #1150
    MonaLi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,163

    Početno

    ne znam koliko se čeka na red u bolnici i sto ako mogu samo ujutro? Ja ne mogu izostajati s posla a radim uvijek ujutro. A nemam sada uputnicu da to obavim prije termina u Petrovoj, pa sam mislila privatno, taj tsh je 60kn, nije puno. Ja sam iz Zagreba a ti?
    Znaci već si uzimala Klomifen? Joj ko zna kaj će samnom :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •