Stranica 60 od 78 PrviPrvi ... 1050585960616270 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,951 do 3,000 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #2951
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Iznenadila sam se vec na testiranju kad mi je dr rekla da nalaz bude za 7-10 dana. Danas je tocno 7. Sretni smo jako da je sve kako treba biti... jos jedan decko, brat mu se najvise veseli...

  2. #2952

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Cure mm je obavio biopsiju kod dr Hauptmana. I nađeno je dovoljno da idemo dalje. Nemam pojma koliko jer u nalazu ne piše ali smo presretni i optimistični.

  3. #2953

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Sutra zovem svoju dr da mi da uputnicu. Razmišljam da li da kod naručivanja tražim termin kod dr Baldani ili dr Vrčića? Kakva su vaša iskustva?

  4. #2954

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav svima na forumu! Imam pitanjce

  5. #2955

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    21

    Početno

    I jel mogu imati make up ili je kao kod aspiracije??

  6. #2956

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    21

    Početno

    Još pitanja

  7. #2957

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Da li je netko probao inseminaciju uz letrozol 3-7 d.c.? Uspjelo? Jer meni je dr. Pavicic B. rekla da se ne razocaram ako nebude uspjelo.....

  8. #2958

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    21

    Početno

    Neznam zasto izostavlja sto sam napisala.. pitala sam za temperaturu kod utrogestana..

  9. #2959

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Mary19866 prvotno napisa Vidi poruku
    Da li je netko probao inseminaciju uz letrozol 3-7 d.c.? Uspjelo? Jer meni je dr. Pavicic B. rekla da se ne razocaram ako nebude uspjelo.....
    Bok Mary, ja sam uzimala Letrozol i nije uspjelo. Mislim da to nema veze sa lijekom vec da svima to kazu jer je jednostavno nali postotak uspjelih inseminacija. Ali eto, ne znaci da ces ti biti ta

  10. #2960

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Tj. Da ti neces biti ta!

  11. #2961

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Cure, pitanje vezano uz Petrovu. Izdana mi je D1 uputnica, odradila konzultacije sa doktoricom i imam napisan plan postupaka. Prva inseminacija odradjena, neuspjesno. Sto sad dalje? Nije mi jasno zasto moram ponovno po uputnicu kod svog ginekologa i onda se ponovno naruciti na konzultacije/pregled kod doktorice u Petrovu?
    O cemu imamo dalje razgovarati ako sve vec znamo?

    Hvala!

  12. #2962
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Swift3, nakon svakog postupka, bio uspjesan ili ne, ides na pregled/uzv-ovisi o situaciji. Za taj pregled se treba naruciti, jer je tvoje lijecenje u postupku prije zavrseno i sada kreces u novo. Nazalost, D1 upitnica po novom vrijedi samo za 1 postupak za razliku od prije kada je vrijedila godinu dana za vise postupaka.
    Trebas se naruciti iz razloga da te zabiljeze za postupak i za lijekove, i da vidite s kojim tocno menstrualnim ciklusom krecete ponovno!

  13. #2963
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Anemona1988, postovi ti nisu prosli do kraja, vjerojatno jer si nova na forumu..
    Za makeup, nije pozeljno da se dolazi na aspiraciju, transfer, inseminaciju nalickan, nikad ne znas sto se moze desiti. To se odnosi i na lak na noktima. Aliii, cure dolaze svakako, nasminkane, namazane, lak na noktima. Tak da ne znam, kak hoces.
    A temperatura na utricima, nisam jos cula. Meni npr od Duphastona goori lice i glava, pa je mozda i temp ok!

  14. #2964

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Swift3, nakon svakog postupka, bio uspjesan ili ne, ides na pregled/uzv-ovisi o situaciji. Za taj pregled se treba naruciti, jer je tvoje lijecenje u postupku prije zavrseno i sada kreces u novo. Nazalost, D1 upitnica po novom vrijedi samo za 1 postupak za razliku od prije kada je vrijedila godinu dana za vise postupaka.
    Trebas se naruciti iz razloga da te zabiljeze za postupak i za lijekove, i da vidite s kojim tocno menstrualnim ciklusom krecete ponovno!
    Hvala na info, idem danas do ginica po uputnicu. Samo se nadam da necu taj pregled sad cekat mjesecima

  15. #2965

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    21

    Početno

    Hvala na odgovoru

  16. #2966
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Ma neces, posalji im na onaj mail za narucivanje da ih molid da ti daju sto prije termin, da si kod njih u postupku, bla bla..tak sam ja nekaj zadnji put zmuljarila i dobila termin za tjedan dana!
    Sretno!

  17. #2967

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Tocno tak nekaj sam i napisala, hvala!
    Trazio me ginic nalaz specijalista, s obzirom da mi nis nisu dali bas me zanima kaj ce mi odgovorit.

  18. #2968

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Cure kod kojeg ste dr u Petrovoj?

  19. #2969

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Ivana2018 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure kod kojeg ste dr u Petrovoj?
    Ja sam kod Spremice, navodno je Baldani ok ako te zanima savjet kod koga ici. Ali ja sam tek krenula tako da nemam veliko iskustvo.

  20. #2970

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    18

    Početno

    Nakon koliko dana od transfera se vadi beta, jel isto i za transfer nakon 3 i nakon 5 dana?

  21. #2971

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    21

    Početno

    Ja sam kod dr. Tomičić.. Za njega samo pohvale imam.. stručan, ljubazan, detaljan, pozitivan

  22. #2972

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    21

    Početno

    Meni je dr. rekao nakon 14 dana, a imala sam transfer 3 dan

  23. #2973

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Hvala. Da zanima me preporuka. Razmišljam o dr Baldani ili dr Vrčiću

  24. #2974

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Oboje su jednako super! Ja sam kod dr. Baldani.

    Anemona1988, lagano povišena tjelesna temp do 37.2 je uobičajena u drugoj fazi ciklusa (nakon O), upravo zbog lučenja progesterona. Utrogestani su sintetički progesteron, kao i Duphastoni, stoga je gorenje cijelog tijela normalno. Meni inače svaki ciklus pred kraj gore stopala nenormalno, a muž kad me zagrli kaže da sam rerna koliko sam vruća. Zapravo je to bazalna unutarnja temp. koja se povisi na recimo 37.3-37.5 pa se to odrazi i na regularnu tjelesnu temperaturu koju mjerim ispod pazuha, i bude oko 37.0

    Swift jednom kad uđeš u postupke kod njih, onda nema čekanja višemjesečnog, samo ides dalje. Naručiš se prilično brzo, čekaš mengu i dođeš 2dc s D1. Ako nisi dobila otpusno pismo (to moraš dobiti na kraju svakog postupka), onda će ti stići poštom. S tim odeš kod gin. i na temelju toga dobijaš novu D1.

  25. #2975

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Što se tiče šminke, frizure, noktiju, nakita, sve je zabranjeno. Ipak se ide pod anesteziju. Treba doći na tašte, bez šminke, frizure tipa ukosnica, šnalica, bez nakita, i skinuti lak s ruku. Ja sam sve ispoštovala, osim što sam im napomenula da lak na rukama ne mogu skinuti jer je trajan, onda su me zamolili da skinem lak s noktiju na nogama. Što sam i učinila. Važno je kad se ide pod anesteziju, ma kako kratkoktrajna bila, da imaju pristup čistim noktima, jer se na njima vide prvi znakovi ako nešto nije u redu.

  26. #2976

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Polka, realno ako imaš transfer 5dnt, onda ti je beta 10 dnt; a ako imaš 3dnt, onda je 14 dnt. Liječnici pišu svatko drukčije od bolnice do bolnice. U Rijeci cure vade 21 dnt, neovisno o danu transfera, tamo je jednostavno takva procedura.

  27. #2977

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    6

    Početno

    Cini se da ni meni nebu uspjela ins. uz letrazol.... ne rastu folikuli..... da li netko zna sto dalje? Navodno neka jaca stimulacija.....

  28. #2978

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Swift jednom kad uđeš u postupke kod njih, onda nema čekanja višemjesečnog, samo ides dalje. Naručiš se prilično brzo, čekaš mengu i dođeš 2dc s D1. Ako nisi dobila otpusno pismo (to moraš dobiti na kraju svakog postupka), onda će ti stići poštom. S tim odeš kod gin. i na temelju toga dobijaš novu D1.
    Da, nisam dobila otpusno pismo, ako su slali postom otislo je na krivu adresu novim stanarima sad sam im javila da to promjene.
    Evo narucili me za mjesec dana, pa sam se zalila da cu tad imat mengu pa su pomaknuli par dana prije...sto je ok, lovim iduci ciklus.

  29. #2979

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    31

    Početno

    U medjuvremenu sam saznala i da otpusno pismo nije jos napisano te da cu ga dobiti pri sljedecem dolasku. Ljudima iz Zg ne salju postom. Pa eto, mozda ce nekom drugom biti korisna informacija.

  30. #2980

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Hvala. I ja imam nekako dobar osjećaj u vezi dr Baldani tako da ću tražiti nju.

  31. #2981

    Datum pristupanja
    Oct 2018
    Postovi
    40

    Početno

    Ja sam kod Tomičića, ali mi je Baldani radila inseminaciju, zadovoljna sam s oboje. Meni je ona odmah dok sam čekala onih pol sata pisala otpusno pismo i dala mi.

  32. #2982

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    18

    Početno

    Puno hvala. Zna netko kakav je protokol za FET, uzimaju li se neki lijekovi kao priprema prije?

  33. #2983

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Meni je isto Baldani odmah nakon postupka napisala otpusno. Samo treba zamolit i napomenut, jer su svi uvijek u gužvi. Pričekala sam pola sata i dobila ga u ruke, ali mi je rekla da bi inače slali poštom (a iz Zg sam).

  34. #2984

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    78

    Početno

    Samo na znanje ako ce zatrebati. Ako ste dobile otpusno pismo mozete za betu jos dobiti internu uputnicu.

    Moze mi samo netko reci gdje vadim betu? U podrumu glavne zgrade ili iza glavne zgrade? I radno vrijeme ako netko zna?

  35. #2985

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Malaroza22 prvotno napisa Vidi poruku
    Samo na znanje ako ce zatrebati. Ako ste dobile otpusno pismo mozete za betu jos dobiti internu uputnicu.

    Moze mi samo netko reci gdje vadim betu? U podrumu glavne zgrade ili iza glavne zgrade? I radno vrijeme ako netko zna?
    U podrumu se vadi, kazu u labosu da vjerojatno tamo ostaju za stalno.
    Rade od 7 do 15.

  36. #2986

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Cure u koje je vrijeme najbolje doći kada se naručuje osobnim dolaskom i gdje točno treba ići?

  37. #2987
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Ivana2018, pratis oznake za: ambulanta zavoda za humanu reprodukciju ili negdje pise ambulanta za planiranje obitelji– glavna zgrada, prizemlje (u cekaoni imaju salter za narucivanje). Ako ne mozes naci, pitaj nekoga na glavnom salteru cim udjes u bolnicu! A mozes doci kad god, mislim da rade do 15h ( s time da nemoj bas iza 14h doci hehe)

  38. #2988
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Ivana2018, pratis oznake za: ambulanta zavoda za humanu reprodukciju ili negdje pise ambulanta za planiranje obitelji– glavna zgrada, prizemlje (u cekaoni imaju salter za narucivanje). Ako ne mozes naci, pitaj nekoga na glavnom salteru cim udjes u bolnicu! A mozes doci kad god, mislim da rade do 15h ( s time da nemoj bas iza 14h doci hehe)

  39. #2989

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    78

    Početno

    Citiraj Ivana2018 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure u koje je vrijeme najbolje doći kada se naručuje osobnim dolaskom i gdje točno treba ići?
    Kada udes na glavni ulaz bolnice ili pitaj tetu na salteru informacija ili se drzis lijeve strane vidjet ces da pise na maloj tabli prije nego uđes u neki “hodnik” humana ili tako nesto i samo lijevo dok ne dodes u cekaonu sa puno zelenih vrata i tamo ti je salter za narucivanje. Sretno!

  40. #2990

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Hvala puno cure. Ići ću odmah u jutro. Napokon krećemo nakon godinu i pol pretraga.

  41. #2991

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj Ivana2018 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala puno cure. Ići ću odmah u jutro. Napokon krećemo nakon godinu i pol pretraga.
    Nije nikad prevelika guzva na šalteru, jedino oko 7 kad krenu folikulometrije. Sretno, meni je i Petrovoj super.

  42. #2992

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Da, lab je dolje u podrumu glavne zgrade, radi od 7 do 15, ali vađenje krvi je od 7 do 9.

  43. #2993

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    78

    Početno

    Sta ce biti ako betu ne napravim 14 dan nakon postupka? Da li je njima u petrovoj bitno da bude taj dan? Trebala sam jucer u petak ali nisam stigla tako da cu u pon pa pretpostavljam da nema veze tih par dana

  44. #2994

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Citiraj Malaroza22 prvotno napisa Vidi poruku
    Sta ce biti ako betu ne napravim 14 dan nakon postupka? Da li je njima u petrovoj bitno da bude taj dan? Trebala sam jucer u petak ali nisam stigla tako da cu u pon pa pretpostavljam da nema veze tih par dana
    Ma nema veze, ja sam vadila 16dnt i sve ok

  45. #2995

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    21

    Početno

    Hvala na odgovoru

  46. #2996

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    21

    Početno

    Doktor je rekao ako se ponovi da popijem paracetamol

  47. #2997

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    143

    Početno

    Cure hvala na uputama. Našla od prve. Tražila dr Baldani ali mi je sestra odmah rekla da to znaci da ću termin dobiti sljedeće godine. Uglavnom odmah sam odustala i dobila dr Vrčića za mjesec dana. I onako sam se dvoumila između njih dvoje.

  48. #2998

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    21

    Početno

    Beta se vadi 14 dana nakon aspiracije ili transfera?

  49. #2999

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    14 dnt najčešće.

  50. #3000
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Hej, hej, ljepotice!
    Evo mene ponovo s trudnickom prasinom.
    Puno pozdrava novim curama, uz najljepse moguce zeljice za sto brzim odlaskom s ovih stranica. Pusa mojim “starkama”, ofcice i Djevojko ❤️
    Citala sam zaostatke, pa ajmo redom.
    Sminka, frizura nije pozeljna za punkciju. Ustvari ne smeta nicemu i nikad nitko s punkcije nije zavrsio u sali, ali oni to ne vole. Ipak je medicinski zahvat. Sto je ok. Ali ja sam recimo imala trajni lak i na rukama i nogama, pitala dr. B trebam li to skidati prije postupka, na to se samo nasmijala i rekla da je to zastarjela tehnika pracenja pacijenata koju svi vise izgovaraju kao uputu iz navike. Tako da ja skidala nisam nista i nitko nije prigovarao.
    Netko je pitao treba li priprema za FET... To opet ovisi od osobe do osobe i njihovog ciklusa. Neke su cure imale dva uzv u izabranom ciklusu i odmah ET zbog odlicnih uvjeta. Ja sam recimo imala odgadjanje dva ciklusa zbog loseg ciklusa, pracenje hormona vadjenjem krvi, pijenje Estrofema zbog tankog endometrija u konjskim dozama i hrpa uzv jer smo ocito na kraju izabrali ludi ciklus, iako je na kraju ispao uspjesan. U svakom slucaju, individualno je i dr koji vodi ce odrediti.
    Beta moze 10dnt blastice, iako je turbo pozitivna i prije. Ovo je na sigurno. I obavezno se ponavlja nakon 48 sati u istom labu.

    Mi smo vam super. Usli u drugo tromjesjecje i nekako smo puno mirniji. Sve je ok, momak lijepo napreduje, poprilicno je dug za svoju dob, na uzv jako nemiran i ne da se ni uslikati...ali sve je super super.
    Svima zajedno vam zelim da dozivite plusice i velike bete sto prije...
    Posljednje uređivanje od katka22 : 16.11.2018. at 19:49

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •