Stranica 13 od 78 PrviPrvi ... 311121314152363 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #601
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    NelaR,

    žao mi je da se nalazite u tako složenoj situaciji

    žao mi je radi bolesti TM.

    koliko je zaleđenog materijala TM ostalo?



    jesi li bila na konzultacijama kod drugih mpo subspecijalista (kod privatnika)? kakvu stimulaciju oni predlažu s obzirom na tvoj nizak amh i loše reakcije na visoke doze gonadotropina?

  2. #602
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    NelaR,

    žao mi je da se nalazite u tako složenoj situaciji

    žao mi je radi bolesti TM.

    koliko je zaleđenog materijala TM ostalo?



    jesi li bila na konzultacijama kod drugih mpo subspecijalista (kod privatnika)? kakvu stimulaciju oni predlažu s obzirom na tvoj nizak amh i loše reakcije na visoke doze gonadotropina?
    Ostale su nam još dvije ampule, zato sad več 'malo' paničarim!!

  3. #603
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    kužim te da si u panici.
    mužev materijal se smanjuje, ti loše reagiraš na stimulacije, trudnoće nema...
    jesi li bila na konzultacijama kod privatnika ili bar u nekoj drugoj bolnici da vidiš kakve protokole bi ti oni predložili?

  4. #604
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Nisamo još bili nigdje osim u Petrovoj, tamo je suprug poslan pa sam tako i ja,
    nekako mislim da su oni ipak glavni centar u HR, a što se tiče doktora ni ne znam kome bih drugom išla.
    Stvarno nemam zamjerke na prof. Šprem a od svih mogučuh stručnjaka svi manje više preporuče prof. V.
    On mi je slučajno bio na jednom ultrazvuku i čudio se na količinu Puregona, kao 'ajme 350i.j. pa zašto?'

  5. #605

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    NelaR,
    kratko cu, pisem s moba.
    Sto se tice preseljenja u drugu kliniku, tu postoji administrativna zavrzlama oko preseljenja uroka tm. Znaci naravno postoji mogucnost, ali da je jednostavno - nije.
    Sto se stimulacije tice, u zadnje vrijeme se po forumu dosta spominju stimulacije klomifenom i slicnim lijekovima kod low respondera (mislim da ima neka dobra tema sa pregrst informacija, neka dobra dusa nek iskopa, pliz). Ali - rijetki tako pristupaju, pogotovo drzavne klinike.

  6. #606
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    evo jedne od tema o ow-responderima:
    http://forum.roda.hr/threads/67687-N...koli-rezultati

    ima dosta izvora na interentu o strategijama stimlacije za low-respondere

    na žalost, čini se da naše državne klinike nisu otvorene za različite pristupe u stimulaciji žena koje imaju nisku ovarijsku rezervu i stoga loše reagiraju na visoke doze gonadotropina

  7. #607
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se tice preseljenja u drugu kliniku, tu postoji administrativna zavrzlama oko preseljenja uroka tm. Znaci naravno postoji mogucnost, ali da je jednostavno - nije.
    zašto, kako?

  8. #608

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj sushi prvotno napisa Vidi poruku
    zašto, kako?
    Ne znam tocno protokol, al znam da je kompliciran.

  9. #609
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    za prijenos zamrznutog uzorka pošalje se pismeni zahtjev Nacionalnom povjerenstvu za medicinski potpmognutu oplodnju.
    NPMPO odobrava prijenos zamrznutog uzorka unutar zemlje i u inozemstvo.

  10. #610

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    Cure pozdrav, trebam pomoć. Prijateljica mi treba ići u postupak u Petrovu,kod odabira doktora predloženo joj je da ide kod dr. Lane S. Da li je netko kod nje u postupku i kakva su Vam općenito iskustva sa navedenom doktoricom. Ne nalazim na forumu baš nešto informacija , pa ako bi netko mogao napisati svoje iskustvo. Unaprijed zahvaljujem

  11. #611
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    una99 ,nedugo je ljubilica tu pisala pozitivno o toj doktorici,ona je navodno preuzela pacijentice dr Šimunića....a njoj je vodila trudnoču neko vrijeme. Pa možda se javi.

  12. #612
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    ja sam jučer bila u petrovoj i dobila termin kod dr. radakovića 28.1. Bilo je i ranijie slobodnih, ali mi nije odgovaralo.
    E sad, imam nekoliko pitanja:
    - koje pretrage se moraju napraviti? AKo može pliz neko staviti popis. Imam sve obavljeno na VV, ali da provjerim za svaki slučaj i odradim do konzultacija, ako još nešto treba.
    - koji je postupak prebacivanja u drugu kliniku jer sam sada pacijent na VV?

  13. #613
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    kudri,za prvi pregled bi bilo dobro da pripremiš friške nalaze hormona,pape i briseve,ako imate i s-gram. Ti imaš i od hsg-a i 3D uzv-a,što je plus.
    Za dalje ti bude sam doktor rekao što moraš obaviti.
    Za prebacivanje u drugu kliniku,si več obavila. Naručiš se kod odabranog liječnika na prve konzultacije i poneseš sve nalaze koje imaš.

  14. #614
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    papa i cb ne stariji od 6 mj, markeri na hiv, hepatitise i sifilis za oba partnera ne stariji od mj dana, ako postoji neka popratna dg onda friški nalazi, spolni hormoni i TSH 3. d.c. i to bi bilo to ak se ne varam. e da i spermiogram jasno.

  15. #615
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    a-ha evo i žužy je sve rekla

  16. #616
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj Twinolina prvotno napisa Vidi poruku
    a-ha evo i žužy je sve rekla

    I svaki dr traži "svoje" nalaze,pa je najbolje pripremiti ovo bitno a za sve ostalo čuti na prvim konzult.

  17. #617
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Idem u pon. u Petrovu kod dr.Kasuma na konzultacije za postupak...zadnji put sam tamo bila 2009. kod dr. Pavičić, sad sam ajmo reći po preporuci/vezi došla kod dr. Kasuma. Ima ovdje još njegovih pacijentica?
    Zanima me koliko je raspoložen za razgovor, odgovore na pitanja, radi li i duge protokole (decapeptyl + gonali)?
    Imam 3 stim. postupka iza sebe i na taj "dugi" sam najbolje reagirala (prvi put došla do blastocista i zamrznutih embrija).
    Posljednje uređivanje od maca2 : 09.01.2015. at 13:46

  18. #618
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Kudri, Radaković će te tražiti 4D-UZV koji se radi u Petrovoj u podrumu. Nisam sigurna 100% ali čini mi se da samo taj napravljen u Petrovoj prihvaća. I tražit će te AMH - a to možda i imaš već iz VV.

    Barem je to mene tražio mimo onih standardnih nalaza što drugi doktori traže.

  19. #619
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    hvala puno cure!žužy, što znači da sam prebacivanje već obavila? pa mislila sam otići kod radakovića na konzultacije da vidim koliko se čeka za postupak, što još trebam, a u međuvremenu na vv odraditi inseminaciju koja bi trebala biti u veljači. To tako ne mogu?

  20. #620
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    nestrpljiva anka, a što je taj 4d uvz? kad se radi, koji dio ciklusa i čemu služi?

  21. #621
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    kudri,pa mislila sam na to da nema tu nekog prebacivanja,da moraš potpisati ugovor da si njihova jednostavno napraviš ovo kaj jesi. I ako ti se više svidi u Petrovoj,tu dogovaraš daljnje postupke. Ako ne,ne naručuješ se više nakon ovih konzultacija i normalno odeš na AIH u VV.
    Ono što ne možeš (molim ispravku ako griješim) jest raditi postupke i voditi se i sim i tam.
    A 4D uzv je ono što si ti obavila neki dan baš u Petrovoj,na to je i anka mislila...4D je kad ti kod 3D dr uključi i pokrete.

  22. #622
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    hvala žužy. ok, tako sam i mislila. otići na konzultacije kod radakovića da uopće vidim koji je postupak, liste čekanje o stalo, a u međuvremenu da odradim prvu inseminaciju na vv. nakon toga bi se naravno odlučila gdje ostajem, tj. nastavljam. hvala ti draga na pojašnjenju!!!

  23. #623
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    spermiogram isto traže da se kod njih radi?

  24. #624
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Twinolina prvotno napisa Vidi poruku
    papa i cb ne stariji od 6 mj, markeri na hiv, hepatitise i sifilis za oba partnera ne stariji od mj dana, ako postoji neka popratna dg onda friški nalazi, spolni hormoni i TSH 3. d.c. i to bi bilo to ak se ne varam. e da i spermiogram jasno.
    Papa i CB vrijede godinu dana, markeri na spolne bolesti dvije godine.

  25. #625
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    evo ja sam navela taj vremenski period jer sam tako napismeno dobila od njih kad sam išla u postupak.

  26. #626
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Cure, gdje se radi spermiogram u Petrovoj i koliko se čeka da dođeš na red (nakon što pošalješ uputnicu) ?

    Danas sam bila kod dr.Kasuma...pošto su mi svi nalazi stari moram vaditi sve ponovno + suprug spremiogram. U pon. opet kod njega na UZV pregled (imam menstruaciju pa danas nije radio UZV).

  27. #627
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    maco e onda smo se ziher "družile" u čekaoni a da nismo ni znale...vidjela sam ti kasuma taman mi prošao kroz ordinaciju dok sam ja bila na uzv.
    sg se radi dolje u labosu gdje vadiš hormone. zovi 4604-755 i dogovori kad da tm dođe. mislim da smo mi čekali nekih mjesec dana ako se ne varam, već sam zaboravila .

    e da i ja idem tam u pon isto

  28. #628
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Haha, onda smo se ziher srele - ja sam cekala od 9-11:30 :visi: (plavusa u crnom s velikom maramom oko vrata).
    Dr.mi se svidio,sve sto sam pitala je odgovorio, kaze da nije ove neupjesne prirodne trudnoce iz 2013. ne bi trazio novi spermiogram, ovako se izgleda ipak nesto promijenilo. Iako, iskreno ne bih da sada eksperimentiraju nesto s postupcima-najvise vjerujem ICSI-ju!

  29. #629
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Znaci spermiogram tamo u onoj maloj zgradici pored bolnice? Hvala

  30. #630
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    uh ja sam taman u 9 bila gotova!
    iza ti je labos, da.
    icsi nije uvijek naj izbor, ima i on svojih mana, prepusti njemu da odluči.

  31. #631

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    Cure kojim danom prof. Vrčić ima ambulantu ?

  32. #632
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    ponedjeljkom

  33. #633
    bernica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    192

    Početno

    Se rade transferi i punkcije na Petrovoj? Sutra mi je 4.ti dan ciklusa, idem na dogovor za fet... Nadam se u ovom ciklusu. Prosli su me odgodili jer navodno nisu radili transfere radi prostora koji jos nije bil gotov.

  34. #634
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Cure, gdje ste vadile TSH, T3 i T4?
    U Petrovoj to ne rade...

  35. #635
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    Maca ovak Rebro ti radi samo TSH i t4 i fT4 trenutno. svi se naručuju osim trudnica. ja bila u utorak. a inače sam vadila u Vinogradskoj i oni ti vade sve, T3 i T4 i fT3 i fT4 i TSH i Anti TPO i Anti TG... mislim da se sad isto naručuje ali ako kažeš da si u postupku ili ako si trudna onda možeš odmah. Provjeri i Sv. Duh iako mislim da se kod njih čeka.

  36. #636

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mozes i na vuk vrhovcu vaditi.

  37. #637
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    a ako ti nije bad ić privat, svaki od tih hormona ti je cca 60 kn i nalaz gotov isti dan bilo gdje - Breyer, Sv. Rok, Sunce, Stela. šta ja znam sve...

  38. #638
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Hvala cure!
    E da sam barem bila pametna prošli tjedan i kupila to na jednoj od onih ponuda što su mi iskočile-3 hormona (baš koji mi trebaju) za 90 kn! U polik. Stela...

  39. #639
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    Uh, uspjela sam naći još na jednom portalu tu ponudu koja još vrijedi
    Za 90 kn mislim da se zaista isplati, bez čekanja-u bilo koje doba dana!

  40. #640
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    maco aj daj link!

  41. #641
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    evo, nadam se da se smije :ne zna: http://www.kupime.hr/ponuda/testiran...stitnjace/9870

  42. #642
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    hvala, po meni ne vidim razloga zašto ne, pa ovo može itekako biti od koristi.

  43. #643
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj maca2 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, gdje ste vadile TSH, T3 i T4?
    U Petrovoj to ne rade...
    Ja sam radila na Rebru nekoliko puta, nisam se naručivala jer piše da se ne treba naručivati ako imaš povijest bolesti KBC Zagreb, Petrova spada pod to. Međutim, za TSH se čeka desetak dana na nalaze, a za fT4 sam čekala dugo. Jer kako su mi objasnili za fT4 čekaju da se skupi više uzoraka pa dulje traje. Odustala sam od Rebra jer meni moj dr mrtav-hladan veli da mu donesem te nalaze za tjedan dana.
    Otada radim privatno, 120 kn za ta dva.

    Dobro pazi da li su tražili T4 ili fT4.

  44. #644
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    meni tsh na rebru bio gotov za dva dana, a fT4 će biti u utorak - dakle za tjedan dana...ovisi kako kad skupe valjda. iako, najbolje je privat.

  45. #645

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Ja sam TSH' ft3 ft4 radila na rebru, prije oko 2,5 godina, orije sam sevmorala naruciti i nalazi su mi dosli doma za 3 tjedna. Onda sam mirala ponavljati, ne sjecam se sti je bilo, mislim da nidu to radili tada, pa sam poslala upit na merkur, dobila odgovor da se ceka mjsec dana.
    Nisam znala, niti mi je itko to napomenuo, da kazem da mi treba za postupak...
    Potom sam bila jednom u steli, platila i nalazi bili gotovi za 2 sata.
    Nakon toga mi moj gin. kaze - pa, mozes to kod nas u ambulanti u labosu napraviti. I, tako je bilo, nalaze cekala tjedan dana. I od tada gotovo sve radim u svojoj ambulanti, nisam ni znala da rade sve, a nahodala se i nacekala po bolnicama ko budala
    Sto se tice preporuke da uvijek kad ste u stisci s vremenom kazete da vsm treba za postupak- zaista je istina. Mi smo tako prosli na Zavodu za transfuziju. Od kad su poceli narucivati, mora se cekati oko 3 tjedna. Muz mi tada nikako nije mogao, dosli smo neki drugi dan, rekli sta je, odmah je izvadio krv, i jos su se potrudili napraviti nalaze 2 dana prije. Uvijek kazu koji dan da dodete po nalaze, pitali nas odgovara li nam to, ja zavapila da imam pregled dva dana ranije,i napravili nam nalaz 2 dana ranije. Tako da za njih imam samo pohvale
    kao i za labos iza petrove, doktorice koje vade krv jaaako ljubazne i susretljive, pogotovo ona plava gospoda "u najboljim godinama"

  46. #646
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    daaaaaa Lajka ta gospođa je predivna!!!!!!

  47. #647
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    MM-ov spermiogram se popravio! Nije sad nešto drastično, ali s oligoasthenoteratozospermije smo došli na oligoasthenozospermiju - ako sam dobro shvatila to znači da se poboljšao postotak morfološki pravilnih spermija?
    Jučer išla po nalaze i Petrovu (i moji spolni hormoni sve o.k.), onda trebala u 12 kod dr.Kasuma na UZV i pokazati nalaze ali čekala sam do 12:30 i morala otići zbog sprovoda na koji sam morala ići, tako da sljedeći pon. opet hodočastim gore.
    JUčer dok sma čekala nešto su radnici radili u onom novom (još neotvorenom) dijelu - skroz desno po UZV-a gore u ambulanti...izgleda super, nadam se da će se uskoro otvoriti!

    Twin-jesam dorbo shvatila tvoj potpis, blizići opet?! Divno!!!

  48. #648
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Da li itko zna što će biti s nama pacijentima prof. Vrčića, koji, kako sada stvari stoje, postaje ravnatelj KBC Zagreb?

  49. #649
    Twinolina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    363

    Početno

    e baš sam se to pitala i ja obzirom da mi je kolegica od Čanića prešla k njemu...ja se nadam da ćete dopast u prave ruke...

  50. #650

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    A ja sam zbog krivog lijecenja presla od dr.streleca k vrcicu... fakat ide?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •