Stranica 7 od 78 PrviPrvi ... 567891757 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 301 do 350 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #301
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Keti mozes, samo se trebas naruciti
    Popsy ima popis kod sestre Ive. Koliko ja znam nema postupaka u kolovozu jer su tad zene sa hepatitisom. Tako je bilo prosle godine, treba provjeriti da li je tako i ove

  2. #302

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    67

    Početno

    Hvala ljubilice, jako se teško naručiti jer hormone moraš vaditi 3-5 dan ciklusa, ne mogu biti sigurna kada će to biti!
    Ja idem u četvrtak na ultrazvuk - 4 dan ciklusa radi antralnih folikula pa ću pokušati sa uputnicom ako me budu htjeli primiti bez naručivanja!

  3. #303
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Ma oni daju neki datum okvirno. Ugl mengu koju dobijes iza tog datuma, tad dodjes. A mozda ti i pogodi datum da se uklopis. Pa zamoli, mozda te primi. Pitaj ako postoji mogucnost neke interne uputnice.

  4. #304

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    i ja napokon zavrsila sa prvim IVF/ICSI postupak, jucer bio transfer, vracen 1 zametak 3d. osmostaniicni bez fragmentacije sta to znaci ne znam??? doktorica i biologica su prezadovoljne sa izgledom samog zametka, sada se nadam da ce se primiti i da ce za 12 dana beta biti velika

  5. #305
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Pozdrav svima
    , evo i mene, konacno se ukljucujem na forum.

    Prosla sam 4 pokusaja u Petrovoj 2 stimulirana i 2 u prirodnom kod prof.Sprem-Goldstajn
    Suprug je ljecen od limfoma i imamo smrznute spermije u 5 ampula.
    Po dolasku na IVF otkrivamo da i ja imam nekih problema te da mi je AMH 1.5 sa 35g.
    u prvom stimuliranom postupku bile 2 folikula, gonal/cetrotide, pukle prije aspiracije,
    drugi Menopure/decapeptid 3 fol. jadna pukla prije, jedna prezrela jedna nezrela jajna stanica.
    Na toj nezreloj rađen ICSI ali nije se oplodila.
    sad cekam 8DC pa da idem u prirodni ponovo.
    U prirodnim postupcima, prvi put pukla folikula, drugi put negativna aspiracija.

    Dali je netko placao postupak u Petrovoj? Koje su cijene?

    Citam po svim forumima i nigdje nisam nasla slucaj poput naseg, sto nakon postupaka preko HZZO-a?
    Koja su prava dalje?

  6. #306

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    nelaR mi smo placali postupak, nas je izasao postupak 12 400, sa lijekovima, nalazima krvi i uzv...

  7. #307
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    NelaR, nakon što ispucaš sve postupke preko HZZO-a, u kojoj god klinici se liječila, logično je da više nemaš pravo liječiti se o državnom trošku.
    Jedina opcija nakon toga je-privatnik. Ili ako baš silno želiš, plaćati postupke u bolnici. E, sad stvar je tvoje procjene i izbora.

  8. #308
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    NelaR, dobrodošla! Mene zanima jesi li dobila kakvo objašnjenje o tome kako to da ti pucaju folikuli pod supresijom?
    Što se tiče tvog pitanja što dalje, virni malo na ovu temu: http://forum.roda.hr/threads/85375-2...a-teret-HZZO-a

  9. #309
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    NelaR, dobrodošla! Mene zanima jesi li dobila kakvo objašnjenje o tome kako to da ti pucaju folikuli pod supresijom?
    Što se tiče tvog pitanja što dalje, virni malo na ovu temu: http://forum.roda.hr/threads/85375-2...a-teret-HZZO-a
    Nisam dobila nikakvo objašnjenje osim da se to ponekad dogodi.

  10. #310
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Hvala na odgovoru.
    Kolegica je bila u privatnoj klinici kod DR. Vrcica i rekao je oko 15000kn

  11. #311
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Kakve ste vi stimulacije dobivale?
    S obzirom na moj jako nizak AMH 1.5
    primala sam gonal 4 ampule od 2.DC i 1 cetrotide - 2 folikule (pukle ranije, 13.dc stoperica 15.dc aspiracija)
    drugi put 4.ampule menopura i 1. decapeptida od 1.DC - 3 folikule ( jedna pukla 13.dc, aspiracija 15.dc jedna nezrela, jedna prezrela)

    Dali se moze dogovoriti s profesoricom da se neki ljekovi kupe pa da se pojaca stimulacija ili da se u prirodnom postupku kupuje klomifen ili sl.
    ?

  12. #312
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Cure, da li znate možda da li rade svi doktori još uvijek? Morala bi na prvi UZV zbog FET-a a ne mogu dobiti nikoga da pitam...

    Thanks!

    Nela - ja ne znam. Vjerojatno će ti netko od drugih cura moći pomoći...

  13. #313
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Prosli cetvrtak sam od doktora vidjela Sprem, Vrcica, Canica, Radakovica i Jurkovic. Vec je bio srpanj pa pretpostavljam da oni rade ovaj mjesec. Mozda netko ima neke nove info

  14. #314
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Meni su rekli da je Sprem do 21.7. u klinici, za druge ne znam.

  15. #315
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Molim info otkad Vrčić radi postupke u svojoj privatnoj klinici? Znam da je do prije dvije godine radio AIH, ali više ne.

    Sent from my PAP5430 using Tapatalk

  16. #316
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Vrčić je također od 21.7 na GO

    Sent from my PAP5430 using Tapatalk

  17. #317

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Citiraj NelaR prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve ste vi stimulacije dobivale?
    S obzirom na moj jako nizak AMH 1.5
    primala sam gonal 4 ampule od 2.DC i 1 cetrotide - 2 folikule (pukle ranije, 13.dc stoperica 15.dc aspiracija)
    drugi put 4.ampule menopura i 1. decapeptida od 1.DC - 3 folikule ( jedna pukla 13.dc, aspiracija 15.dc jedna nezrela, jedna prezrela)
    Dali se moze dogovoriti s profesoricom da se neki ljekovi kupe pa da se pojaca stimulacija ili da se u prirodnom postupku kupuje klomifen ili sl.
    ?
    Pozdrav!
    Meni je u cita stimulacija bila femara ili femara+menopur U 4 icsija imala sam dva puta po dvi stanice ( kad je bio i menopur) i dva puta po jednu. Svaki put se oplodile, dosle do 8stanicnih, vracene 3dan i ne bi se uhvatilo.
    To ti je ono sto si meni na AMH 1.142 koji je manji od tvoga davali.

    Sad idem u petrovu u 10mj i dr je rekao probati sa punom stimulacijom. Meni to cudno i ne ocekujem puno, jer s obzirom na nalaze, i toliki AMh, mi smo low responderi i ne mozemo stvoriti vise stamoca nego ih ima. Ne znam koliko je u zg postupak privatno, al mene bi s obzirom na manje lijekova sa samom femarom doslo oko 6500,00 kuna.

  18. #318
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Cure, rade svi doktori! Jucer obavila 1. UZV za FET. Za sada sve ok. Endometrij tanak ali razina Estradiola ok... danas sam opet na pregledu...

    Samo za info za SVE PETROVKE:
    Ako vas dok bude slao na dodatne pretrage (trombofilija i dr. imunoloske pretrage) trazite od sestara da vam daju INTERNU uputnicu za Rebro. Tamo mozete izvaditi Protein C, Antitrombin, Lupus antikoagulant, aCl IgG i IgM, vitamin B12.

  19. #319
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Varnica prvotno napisa Vidi poruku
    Molim info otkad Vrčić radi postupke u svojoj privatnoj klinici? Znam da je do prije dvije godine radio AIH, ali više ne.

    Sent from my PAP5430 using Tapatalk
    Gdje je privatna klinika u kojoj radi prof. V?

    Nisam znala da je radio tamo postupke inseminacije ... Radi li inseminacije privatno i dalje?

  20. #320
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj NelaR prvotno napisa Vidi poruku
    Kakve ste vi stimulacije dobivale?
    S obzirom na moj jako nizak AMH 1.5
    primala sam gonal 4 ampule od 2.DC i 1 cetrotide - 2 folikule (pukle ranije, 13.dc stoperica 15.dc aspiracija)
    drugi put 4.ampule menopura i 1. decapeptida od 1.DC - 3 folikule ( jedna pukla 13.dc, aspiracija 15.dc jedna nezrela, jedna prezrela)

    Dali se moze dogovoriti s profesoricom da se neki ljekovi kupe pa da se pojaca stimulacija ili da se u prirodnom postupku kupuje klomifen ili sl.
    ?


    NelaR, primala si dosta visoke doze gonala/menopura. Jesi razgovarala sa doktoricom koja te vodi u Petrovoj o tome da ti ordinira klomifen u prirodnjaku?

    Jesu li ti brojali antralne folikule prije stimulacije, kakvi su ti drugi nalazi? FSH, LH ,estradiol na 3. dc?

  21. #321
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Ne. Prije dvije godine su mijenjali uvjete što sve klinika mora imati da može raditi potpomognutu. Ja sam tada dogovarala AIH tamo, ali me prebacio u bolnicu. Tako da me zanima isto da li se što promijenilo.

    Sent from my PAP5430 using Tapatalk

  22. #322
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Odgovor gore je za Inezs

    Sent from my PAP5430 using Tapatalk

  23. #323
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Hvala Varnica,


    je li kretanje sa AIH-om bila vaša izričita želja? pitam to jer vidim u potpisu tvoje godište rođenja.

  24. #324
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Poliklinika Hilarus, blizu crkve sv.Marka
    Al neznam nista o postupcima

  25. #325
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    tzv milinovićev zakon koji je vrijedio od srpnja 2009. do kolovoza 2012. propisivao je da se za obavljenje medicinski potpomognute oplodnje što uključuje i postupke inseminacije (unutartjelesna oplodnja) zdravstvena ustanova treba imati posbna odobrenja.

    ZAKON O MEDICINSKOJ OPLODNJI

    http://hidra.srce.hr/arhiva/263/4426...7_88_2150.html

    VII. ZDRAVSTVENE USTANOVE OVLAŠTENE ZA OBAVLJANJE POSTUPAKA MEDICINSKE OPLODNJE

    Članak 32.

    Postupke medicinske oplodnje može obavljati samo ona zdravstvena ustanova kojoj je u skladu s odredbama ovoga Zakona dano odobrenje ministra za provođenje postupaka oplodnje (u daljnjem tekstu: ovlaštena zdravstvena ustanova).

    Odobrenje iz stavka 1. ovoga članka ministar daje za:

    1. provođenje homologne oplodnje putem unutartjelesne oplodnje,

    2. provođenje homologne oplodnje putem izvantjelesne oplodnje,

    3. provođenje heterologne oplodnje putem unutartjelesne oplodnje uz korištenje:

    a) darivanih sjemenih stanica,

    b) darivanih jajnih stanica,

    4. provođenje heterologne oplodnje putem izvantjelesne oplodnje uz korištenje:

    a) darivanih sjemenih stanica,

    b) darivanih jajnih stanica,

    5. pohranjivanje:

    a) sjemenih stanica,

    b) jajnih stanica,

    c) tkiva jajnika i testisa.

    Članak 33.

    Odobrenje iz članka 32. ovoga Zakona daje ministar rješenjem kojim se utvrđuje da zdravstvena ustanova ispunjava uvjete za provođenje pojedinog postupka medicinske oplodnje prema članku 32. stavku 2. ovoga Zakona s obzirom na prostor, stručne radnike, medicinsko-tehničku opremu, sustav kvalitete i druge uvjete.

    Odobrenje iz stavka 1. ovoga članka ministar daje na rok od četiri godine na temelju prethodnog mišljenja Nacionalnog povjerenstva.

    Uvjete u pogledu prostora, stručnih radnika, medicinsko-tehničke opreme, sustava kvalitete i drugih uvjeta iz stavka 1. ovoga članka, uz prethodno pribavljeno mišljenje Nacionalnog povjerenstva i nadležne komore pravilnikom propisuje ministar.

    Članak 34.

    Zahtjev za davanjem odobrenja iz članka 32. ovoga Zakona zdravstvena ustanova podnosi ministarstvu nadležnom za zdravstvo (u daljnjem tekstu: ministarstvo), a mora sadržavati:

    a) naziv i sjedište zdravstvene ustanove,

    b) osobne podatke odgovorne osobe,

    c) popis postupaka za koje se traži odobrenje,

    d) standardne operativne postupke za određenu djelatnost,

    e) prikaz sustava kvalitete i upravljanje kvalitetom s odgovornim osobama,

    f) prikaz odgovarajućih prostora, opreme i radnika za postupke za koje se traži odobrenje,

    g) izvješće o sukladnosti s propisanim uvjetima.

    Ovlaštena zdravstvena ustanova obvezna je o svakom novom podatku koji utječe na dopunu ili izmjenu u dokumentaciji iz stavka 1. ovoga članka obavijestiti ministarstvo.

    Članak 35.

    Ovlaštena zdravstvena ustanova može najkasnije 90 dana prije isteka roka važenja odobrenja iz članka 33. ovoga Zakona podnijeti zahtjev za obnovu odobrenja.



    trenutno važeći zakon o mpo u smislu davanja odobrenja za postupke mpo i uvjeta rada još je opsežniji i restriktivniji.

  26. #326
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    pa kolegica je bila kod Vrcica privatno i dogovorila se da ju uzme kao pacijenta u Petrovoj jer ima još pravo na postupke preko HZZO-a, e sad dali radi i privatno postupke ili ih obavlja u Petrovoj to ne znam.

  27. #327
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj PapigaCapo prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!
    Meni je u cita stimulacija bila femara ili femara+menopur U 4 icsija imala sam dva puta po dvi stanice ( kad je bio i menopur) i dva puta po jednu. Svaki put se oplodile, dosle do 8stanicnih, vracene 3dan i ne bi se uhvatilo.
    To ti je ono sto si meni na AMH 1.142 koji je manji od tvoga davali.

    Sad idem u petrovu u 10mj i dr je rekao probati sa punom stimulacijom. Meni to cudno i ne ocekujem puno, jer s obzirom na nalaze, i toliki AMh, mi smo low responderi i ne mozemo stvoriti vise stamoca nego ih ima. Ne znam koliko je u zg postupak privatno, al mene bi s obzirom na manje lijekova sa samom femarom doslo oko 6500,00 kuna.

    aaaa ajde da još ima netko iskustva s tako niskim AMH, fermal još nisam dobijala, ali ni klomifen, možda idući put bude mjenjala.

  28. #328
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    NelaR, primala si dosta visoke doze gonala/menopura. Jesi razgovarala sa doktoricom koja te vodi u Petrovoj o tome da ti ordinira klomifen u prirodnjaku?

    Jesu li ti brojali antralne folikule prije stimulacije, kakvi su ti drugi nalazi? FSH, LH ,estradiol na 3. dc?
    Nisu mi brojali folikule prije, čak prije ove zadnje nisam ni na ultrazvuku bila.
    Za klomifen sam pitala ali kaže da se to onda računa kao stimulirani postupak.
    Možda da ju pitam da sama kupim ljekove?
    Idem 14. na ultrazvuk za prirodnjak

  29. #329
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    NelaR,
    nemoj pristati da ti se klomifen računa kao stimulirani postupak. Klomifen možeš dobiti na recept od svog primarnog ginekologa, a na privatni recept cijena kutije klomifena je u Hrvatskoj oko 100 kn, a u susjednim zemjama oko 30-ak kuna.



    U ciklusu stimuliranom klomifenom u najboljem slučaju dobiju se 1-2 (eventualno tri kod vrlo mladih i zdravih žena) stanice za oplodnju. Kod tebe, budući da radi smanjenje ovarijske rezerve nisi reagirala ni na visoke doze gonala/menopura, moguće je da se i ne dobije jajna stanica.

    Nazovi HZZO i pitaj kako se računa postupak uz primjenu klomifena.

    Inače, u bolnicama nije dozvoljeno da pacijenti sami kupuju lijekove. Pitaj da li bi mogla u stimulaciju sa puregonom budući da si goal i menopur već probala.


    Žao mi je da ti nitko nije brojao antralne folikule, niti te je pregledao prije početka stimulacije. To nije dobar pristup liječenju neplodnosti. Jesu li ti tražili nalaze hormona na 3. dan ciklusa? Koliko imaš godina?

  30. #330
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    NelaR, prvo si napisala jedno, sad drugo.
    Već sam pomislila da se nešto promijenilo.


    Sent from my ME173X using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Varnica : 10.07.2014. at 17:22

  31. #331
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Varnica,


    je li kretanje sa AIH-om bila vaša izričita želja? pitam to jer vidim u potpisu tvoje godište rođenja.
    Prvo su bili ciljani, a zatim taj AIH u kojem sam i ostala trudna. Nažalost, do devetog tjedna...

    Sent from my ME173X using Tapatalk

  32. #332

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    inesz ja mislim da je stimulacija klomifen/femara bolja za nas sa smanjenom ovsrijskom rezervom nego puna stimulacija. Ja sam od femare imala vecinom po dvi ili jednu stanice, al bolje jednu kvalitetnu, nego 4-5 nezrelih, prezrelih.
    Dobro, bit cu sigurno pametnija nakon 10 mj i punog stimuliranog pa cemo viditi

    nela , nije losa ideja otici na prirodnjak. Dobro, jedna stanica je manja sansa nego dvoje, tri. Ali gledaj to ovsko, ta tvoja prirodna stanica je sigurno kvalitetnija i bolja nego ona dobivena hormonskom terapijom. Ne samo to, ona se u tom slucaju razvija na prirodan nacin, pa je manja sansa da bude nezrela/prezrela. Sretno !

    E sad sam ga sve izmisala
    Ja nakon ovog planiranog stimuliranog, planiram ici koji prirodni da vidim kako tijelo dise. Jer ista mi je stvar, dobit jednu femarom il jednu svoju u prirodnom ciklusu, a jos uvijek imam redovite ovulacije.

  33. #333
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    PapigaCapo, nije stvar u tome što je bolje za ženu koja ima amh 1,5 pmol/l-klomifen ili menopur ili gonala ili puregon, već je stvar u tome da se postupak sa kutijom ili kutijom i pol klomifena čija cijena iznosi stotinjak kuna i uz koje se u najboljem slučaju može dobiti 1-2 js, ne bi smio prema HZZO-u obračunati kao stimulirani postupak.

  34. #334
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    [QUOTE=Inesz;2643461]NelaR,
    nemoj pristati da ti se klomifen računa kao stimulirani postupak. Klomifen možeš dobiti na recept od svog primarnog ginekologa, a na privatni recept cijena kutije klomifena je u Hrvatskoj oko 100 kn, a u susjednim zemjama oko 30-ak kuna.



    U ciklusu stimuliranom klomifenom u najboljem slučaju dobiju se 1-2 (eventualno tri kod vrlo mladih i zdravih žena) stanice za oplodnju. Kod tebe, budući da radi smanjenje ovarijske rezerve nisi reagirala ni na visoke doze gonala/menopura, moguće je da se i ne dobije jajna stanica.

    Nazovi HZZO i pitaj kako se računa postupak uz primjenu klomifena.

    Inače, u bolnicama nije dozvoljeno da pacijenti sami kupuju lijekove. Pitaj da li bi mogla u stimulaciju sa puregonom budući da si goal i menopur već probala.


    Žao mi je da ti nitko nije brojao antralne folikule, niti te je pregledao prije početka stimulacije. To nije dobar pristup liječenju neplodnosti. Jesu li ti tražili nalaze hormona na 3. dan ciklusa? Koliko imaš godina?[/QUOTE

    da,da sve hormone sam vadila 3.DC
    78. sam godište tako da se svi cude kako je AMH tako nizak,
    nisam nikada ozbiljno bolovala, prije dvije godine sam imala nekakvu upalu i krvarenje pa sam zavrsila u bolnici te su mi odstranili miom za koji su pretpostavili da pravi problem s obzirom da nisu nista drugo nasli.
    Na IVF smo zavrsili zbog suprugove kemoterapije, nebi ni znala da imam ikakvih problema inace.

  35. #335
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Varnica prvotno napisa Vidi poruku
    NelaR, prvo si napisala jedno, sad drugo.
    Već sam pomislila da se nešto promijenilo.


    Sent from my ME173X using Tapatalk
    Sorry ako sam nerazumljivo napisala.
    Uglavnom kolegica bila kod Vrcica privatno i pitala koliko koliko bi bilo da placa i rekao joj 15000kn,
    e sad nije mi rekla gdje dali kod njega u klinici ili u Petrovoj tako da ne znam,
    ona ima još prevo na postupke preko HZZ-a pa je rekao kako joj nece izbijati novce iz dzepa vec ce ju uzeti u petrovoj kao svog pacijenta.

  36. #336
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj PapigaCapo prvotno napisa Vidi poruku
    ta tvoja prirodna stanica je sigurno kvalitetnija i bolja nego ona dobivena hormonskom terapijom. Ne samo to, ona se u tom slucaju razvija na prirodan nacin, pa je manja sansa da bude nezrela/prezrela.
    sorry sto vam se ubacujem u temu, ali ovo nije istina...to ti je netko rekao PapigaCapo? veci broj stanica povecava sansu za trudnocu u postupku. nezrelost/prezrelost je stvar krivog timinga punkcije, odnosno lose procjene tvog dr., a ne stimulacije. nema tu umjetnog/neumjetnog razvijanja stanice. kvaliteta samih jajnih stanica, odmah nakon punkcije, se jos uvijek ne moze ispitati (neka me iskusniji isprave ako grijesim...)

    druga je stvar kada kao low responder ni uz jace stimuliranje ne mozes dobiti vise stanica, pa se ide na prirodnjake, uz eventualno "zacinjavanje" klomifenom... ali to vam ne bi smjeli ubrajati u jedan od stimuliranih postupaka...
    Papiga, NelaR, o stimulacijama za cure s nizim amh imate puuuno na temi o niskom amh sretno!

  37. #337
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    nestrpliva anka kako teče fet? nadam se da se endo podebljao i da će biti transfera

  38. #338

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    inesz ja se nisam uopce vezivala na to da li se clomifen/femara smatra stimuliranim ili ne, nego na to da je u nasim slucajevima bolji od pune stimulacije. Zasto se ne bi mogla s dr dogovoriti da joj sve vodi kao prirodni, a ona kupi femaru ili clomifen dobije na recept primarnog ginica.

    nela ja sam '83 godiste, pa mi je amh jos vise u podu, i to prije dvi godine je bio 2.62 . Dvi godine pokusali poprsvit spermiogram, kad je ispalo da sam ja jos veci problem. Sad spermio vsrira, prije 2 mjeseca u cita je bio normo, a u petrovoj sada oat

  39. #339
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    NelaR
    koliki ti je fsh?

  40. #340
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj NelaR prvotno napisa Vidi poruku
    Sorry ako sam nerazumljivo napisala.
    Uglavnom kolegica bila kod Vrcica privatno i pitala koliko koliko bi bilo da placa i rekao joj 15000kn,
    e sad nije mi rekla gdje dali kod njega u klinici ili u Petrovoj tako da ne znam,
    ona ima još prevo na postupke preko HZZ-a pa je rekao kako joj nece izbijati novce iz dzepa vec ce ju uzeti u petrovoj kao svog pacijenta.
    Neki dan su u Petrovoj naplatili postupak pacijentici koja nije hrvatska državljanka oko 12 400 kn, ta cijena uključuje i postupak, pretrage vezane uz postupak i terapiju do maksimalno 30 ampula gonadotropina.

    Je li moguće da prof. radi u privatnoj klinici i postupke medicinski pomognute oplodnje?

  41. #341

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    146

    Početno

    sushi, krivo sam se izrazila. To je vise bilo moje misljenje nego da sigurno znam da je to tako. Jedino sta su dr govorili je da puna stimulacija kod mene nema velikog smisla, a kako sam sa femarom/menopurom dobivala jednu/dvi stanice, obe bi se oplodile, nisam dalje upirala.
    Pametnija cu bit nakon ovog punog stimuliranog

  42. #342
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Neki dan su u Petrovoj naplatili postupak pacijentici koja nije hrvatska državljanka oko 12 400 kn, ta cijena uključuje i postupak, pretrage vezane uz postupak i terapiju do maksimalno 30 ampula gonadotropina.

    Je li moguće da prof. radi u privatnoj klinici i postupke medicinski pomognute oplodnje?
    Mislim da ne radi. Nema potrebnu infrastrukturu.

    Sent from my PAP5430 using Tapatalk

  43. #343
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Cure i dečki malo vam upadam na temu, ali zanimala bi me jedna info od vas koje/i ste u tijeku, kako stoje stvari poslije punkcije kod vas, da li možete nazvati kliniku drugi-treći dan, ili baš morate čekati do samog dana transfera da znate kakvo je stanje sa vašim embrijima?
    Unaprijed hvala na odgovoru, i sretno svima u postupcima!!!

  44. #344

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Neki dan su u Petrovoj naplatili postupak pacijentici koja nije hrvatska državljanka oko 12 400 kn, ta cijena uključuje i postupak, pretrage vezane uz postupak i terapiju do maksimalno 30 ampula gonadotropina.

    Je li moguće da prof. radi u privatnoj klinici i postupke medicinski pomognute oplodnje?
    Samo da se javim, ja sam u Petrovoj placala postupak i danas 11dnt test je pozitivan, iz prve je upalile, sada se samo nadam da ce beta u utorak biti velika, puno pozz saljem...

  45. #345
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    NelaR
    koliki ti je fsh?
    fsh 13,37 3DC

  46. #346
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj innu prvotno napisa Vidi poruku
    Cure i dečki malo vam upadam na temu, ali zanimala bi me jedna info od vas koje/i ste u tijeku, kako stoje stvari poslije punkcije kod vas, da li možete nazvati kliniku drugi-treći dan, ili baš morate čekati do samog dana transfera da znate kakvo je stanje sa vašim embrijima?
    Unaprijed hvala na odgovoru, i sretno svima u postupcima!!!
    ja sam trebala zvati odmah drugi dan oko 8-9 sati.

  47. #347
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj PapigaCapo prvotno napisa Vidi poruku
    sushi, krivo sam se izrazila. To je vise bilo moje misljenje nego da sigurno znam da je to tako. Jedino sta su dr govorili je da puna stimulacija kod mene nema velikog smisla, a kako sam sa femarom/menopurom dobivala jednu/dvi stanice, obe bi se oplodile, nisam dalje upirala.
    Pametnija cu bit nakon ovog punog stimuliranog
    Pa to i ja mislim kad sa 4ampule menopura i 1 decapeptida dobijem 3 folikule a možda bi sa klomifenom koji je puuuunnnooo jeftiniji dobila isto toliko. Ne znam zašto Špremica smatra da se to broji kao stimulirani postupak a ne kao prirodni.

  48. #348
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj NelaR prvotno napisa Vidi poruku
    fsh 13,37 3DC
    Draga NelaR, na žalos FSH ti je povišen (ali ti to vjerojatno znaš).

    Uh, žao mi je zbilja ali vi kao par imate zaista kompleksan i težak problem neplodnosti. Koliko materijala zamrnutog je ostalo kod TM i da li sada se u spermiogramu se mogu naći živi spermiji s kojima je moguće oplodnja?

    Sretno draga... ~~~~

  49. #349
    nestrpljiva anka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    960

    Početno

    Citiraj kameleon prvotno napisa Vidi poruku
    nestrpliva anka kako teče fet? nadam se da se endo podebljao i da će biti transfera
    Ey, sad tek ugledah tvoj post!

    Sve teče po planu! Sutra imam zakazani transfer!!! I happy sam!!!

    Kaj je s tobom? Jesi obavila histero?

  50. #350
    NelaR avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Lokacija
    Našice
    Postovi
    142

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Draga NelaR, na žalos FSH ti je povišen (ali ti to vjerojatno znaš).

    Uh, žao mi je zbilja ali vi kao par imate zaista kompleksan i težak problem neplodnosti. Koliko materijala zamrnutog je ostalo kod TM i da li sada se u spermiogramu se mogu naći živi spermiji s kojima je moguće oplodnja?

    Sretno draga... ~~~~
    Ma da kod nas sve skupa totalno sr...
    Imali smo 5 ampula smrznuto, jedna za odmrznuta za prošli ICSI, tako da još 4 pokušaja.

    Citala sam da se poslje kemo treba cekati 3godine da bi se napravio spermogram, iako mislim da ja sa ovako jadnim AMH ne mogu cekati 3 g.

Stranica 7 od 78 PrviPrvi ... 567891757 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •