Stranica 55 od 78 PrviPrvi ... 545535455565765 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,701 do 2,750 od 3900

Tema: Potpomognuta u PETROVOJ

  1. #2701

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Nazalost,zamrzavaju u paru bas zbog toga sta nemaju sredstava da idu na pojedinacno zamrzavanje.
    Zbog moje situacije u prvoj trudnoci i moje izricite zelje da idem na transfer jedne blastice dugo sam sa embriolozima o tome razgovarala i nazalost nisu mi bili u mogucnosti ispuniti zelju..
    Tako da me sada ceka ono sto sam silno htjela izbjeci a to je transfer dvije blastice..
    Ali zamrzavaju jednu dobru i jednu losiju pa na taj nacin pokusavaju smanjiti broj viseplodnih trudnoca

  2. #2702
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Evo me s dobrim vijestima
    Dakle, imamo 4 izvrsne blastice i 2 malo losije. Smrzavaju po dvije dok imaju paran broj, ne po defaultu nego po njihovoj kvaliteti. Tako da ce mi ove losije kombinirati sa izvrsnima. Imat cemo 3*2 i to je tri transfera i ja sam ustvari presretna jer je to 50% oplodjenih. Svjesna da cemo vracati po dva, to mi je u ovom trenu manje vazno, ali znam i da nisu svi vrhunske kvalitete pa i nemaju iste sanse. Transfer je sigurno odgodjen za minimalno jedan ciklus, ovisit ce o mom oporavku. A kako bi ja voljela ako je moguce odraditi prvi do jeseni, racunam da cu kroz ljeto negdje to ugurati uskladjujuci se s njihovim rasporedima godisnjih. Rekla mi je predivna Gabi iz laba da oni rade stalno, cijelo ljeto te da samo trebam vidjeti tko je od lijecnika kad na GO.
    Jutros sam obavila uzv i izvadila E2 koji je ipak jos jucer bio ogroman. Jajnici su jako veliki, tekucine ima iako ne puno. Danas se osjecam fizicki onako napola, nekako me puno muce cudni bolovi visoko u prsima, kao da imam gastritis i imam problem sa kiselinom, sto inace nemam. Pritisak mi je jos jak i ustvari cu prije nego odem doma napraviti kod njih krvnu sliku i pokupit otpusne papire.
    Djevojcice hvala vam svima na podrsci...

  3. #2703
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Draga, tu ces uvijek naici na podrsku!
    Ajde bas mi je drago da ima lijepih i kvalitetnih blastica. Sad odradi jos sto moras u Zg i onda dolje na sunce i skupljanje dobrih vibri i energije za transfer!

    Ja cekam pregled 3.7., i fakat se nadam da cu vec krajem 9.mj moci u ponovni postupak, tak sam si isplanirala u glavi ali vidjet cemo sto ce Kasum reci!

    Cujemo se i citamo!

  4. #2704

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav ekipi,
    evo da se i ja pridružim

  5. #2705
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Bok Mimi i dobrodosla!!

    Ja eto odradila pregled danas, dobila hrpu hormona za izvaditi kroz ljeto, ponoviti markere, papu i briseve ne moram jer vrijede do 11mj..
    3.9. moram doci na pregled i uzv i dogovor za stimulaciju s kojom bi krenuli krajem 9., pocetkom 10.mj. ovisno kak ce M doci!
    Brzo ce to vrijeme proci..malo mora, malo planina!
    Pitanje-koliko vrijedi interna uputnica za vadjenje krvi na Rebru?? Dala mi ih sestra danas, a ici cu vadit tek iduci mj..

    Katka, kako si?
    Posljednje uređivanje od sretnaofca : 02.07.2018. at 16:45

  6. #2706
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Mimi, koja je tvoja prica i kakva je situacija? Reci nam malo o sebi

  7. #2707
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Bok Mimi i dobrodosla!!

    Ja eto odradila pregled danas, dobila hrpu hormona za izvaditi kroz ljeto, ponoviti markere, papu i briseve ne moram jer vrijede do 11mj..
    3.9. moram doci na pregled i uzv i dogovor za stimulaciju s kojom bi krenuli krajem 9., pocetkom 10.mj. ovisno kak ce M doci!
    Brzo ce to vrijeme proci..malo mora, malo planina!
    Pitanje-koliko vrijedi interna uputnica za vadjenje krvi na Rebru?? Dala mi ih sestra danas, a ici cu vadit tek iduci mj..

    Katka, kako si?
    Hej draga!
    Drago mi je da si u akciji, brzo ce jesen. Nisam ti sigurna za uputnicu, ja sam te stvari uvijek odradjivala odmah.
    Ja sam sad vec stvarno ok. Osim povremenoh probadanja u jajnicima, malog pritiska i nesto napuhnutosti osjecam se skroz ok. Zasad sam jos na bolovanju, nisam se osjecala najbolje za povratak na posao zbog cudnog pritiska pri duljem sjedenju, a posao mi je uredski. Krenuli su i simptomi PMS-a, ocekujem jaci ciklus s obzirom na njih. Grudi uzasno osjetljive i broj vece, jedina stvarna uspomena na kolicinu svega sto sam ubrizgala/unijela u sebe protekli mjesec. Vec sam i u laganom planiranju FET-a koji poprilicno nestrpljivo iscekujem i bas mu se veselim. Nisam sigurna, ali pretpostavljam da moram pauzirati sad ovaj prvi ciklus, jel tako? Ja bi najradije odmah otrcala po mrvu. Kontajtirat cu doktoricu pa cu vidjeti sto kaze.

    Mimi, dobrodosla! Reci nam malo o sebi, tu smo za sva pitanja ako ih imas.

  8. #2708
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Joj i ja sam sretna zbog novog postupka, vrijeme ce samo proletjeti! Za uputnicu sam saznala, ona vrijedi hmm necu reci neograniceno (odnosno dok vrijedi sama D1) ali vrijedit ce dok moram ici vaditi krv.

    Ja vjerujem Katka, da bi bilo dobro da pustis ovu M da prodje i sa iducom krenes u pripreme za FET, ali def je najpametnije konzultirati se sa dr! Pazi na njihove g.o., meni je dr rekao da je kod njih u 8.mj pustos zbog g.o.-ova, tak da se raspitas na vrijeme.
    A kaj se tice cica, isuse boze, imam isti problem! Od tih hormona su mi se povecale za 1 broj sigurno imam osjecaj da idu prvo cice pa onda idem ja haha
    Valjda ce splasnut jer mi je bas nekak cudno s njima, pogotovo kad imam neku svijetlu majicu, a grudnjak novi bome nebum kupovala :D

    Nadam se da cemo ostati u kontaktu i kroz ljeto, kako ce tko moci neka pise....

  9. #2709

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    sretnaofca i te kako će vrijeme proletiti...i onda u nove pobjede...
    Katka najbitnije je da se sada osmoriš,da ti se tijelo pripremi i da mrve dođu na sigurno.
    Ja sam odradila svoje konzultacije,mislili da idem odmah u postupak ali zbog nevažećih markera (starijih od 6 mj) odgodili smo za 7 mjesec...
    Naručili su me 17.7 po lijekove i s nestepljenjem čekam treću sreću...

  10. #2710
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    Joj i ja sam sretna zbog novog postupka, vrijeme ce samo proletjeti! Za uputnicu sam saznala, ona vrijedi hmm necu reci neograniceno (odnosno dok vrijedi sama D1) ali vrijedit ce dok moram ici vaditi krv.

    Ja vjerujem Katka, da bi bilo dobro da pustis ovu M da prodje i sa iducom krenes u pripreme za FET, ali def je najpametnije konzultirati se sa dr! Pazi na njihove g.o., meni je dr rekao da je kod njih u 8.mj pustos zbog g.o.-ova, tak da se raspitas na vrijeme.
    A kaj se tice cica, isuse boze, imam isti problem! Od tih hormona su mi se povecale za 1 broj sigurno imam osjecaj da idu prvo cice pa onda idem ja haha
    Valjda ce splasnut jer mi je bas nekak cudno s njima, pogotovo kad imam neku svijetlu majicu, a grudnjak novi bome nebum kupovala :D

    Nadam se da cemo ostati u kontaktu i kroz ljeto, kako ce tko moci neka pise....
    Dr. kaze da ovisi o mom ciklusu, odnosno da nema prepreke. S obzirom da cu napraviti neki kontrolni uzv nakon menzisa kod mog dr, vidjet cemo hocemo li pauzirati ili ne. Ma ne zuri se meni, mjesec gore dolje mi ne znaci puno, ali do jeseni bi svakako trebala pokusati prvi FET.
    Sto se tice njihovog rada kroz ljeto, vecina ih ide na GO u kolovozu, sad u 7. cini mi se vecina radi normalno, barem prvu polovicu mjeseca. Ako se ne varam, mislim da mi je netko na odjelu rekao da je dr. Skrgetic tamo u kolovozu “dezurna” kad sam pitala za mogucnosti FET-a. A lab ionako radi stalno.
    Da se razumijemo, ja se ne zalim na moje cice. Inace patim za njima jer su mi nakon dugog dojenja mog frajera (3 godine rastezanja) ostale samo pola sjene nekadasnjeg ponosa. Bas sam im se razveselila kad su se vratile. Izgledaju bolje nego ikad.

    Citiraj Hope1234 prvotno napisa Vidi poruku
    sretnaofca i te kako će vrijeme proletiti...i onda u nove pobjede...
    Katka najbitnije je da se sada osmoriš,da ti se tijelo pripremi i da mrve dođu na sigurno.
    Ja sam odradila svoje konzultacije,mislili da idem odmah u postupak ali zbog nevažećih markera (starijih od 6 mj) odgodili smo za 7 mjesec...
    Naručili su me 17.7 po lijekove i s nestepljenjem čekam treću sreću...
    Bravo za novi pokusaj! Super da ima akcije i kroz ljeto, da se radja sto vise proljetnih beba. Javljaj obavezno razvoj situacije.
    Tipkamo se i na dalje, naravno!
    Posljednje uređivanje od katka22 : 03.07.2018. at 14:21

  11. #2711

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    2

    Početno

    [QUOTE=sretnaofca;3051620]Mimi, koja je tvoja prica i kakva je situacija? Reci nam malo o sebi [/QUOTE

    Ne znam zašto mi je objavio samo 1. rečenicu prošlog komentara?
    Nakon 3. AIH trenutno smo u iščekivanju bete. Ako ništa ne bude od toga, onda na jesen na IVF ili što već. M-oligozoospermija, ja PCOS. Dosad stimulirana Femarom 5 mg, ovaj mjesec sam imala prvotno puno folikula, a na kraju 2 dominatna.

  12. #2712
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj mimi_mimi prvotno napisa Vidi poruku

    Ne znam zašto mi je objavio samo 1. rečenicu prošlog komentara?
    Nakon 3. AIH trenutno smo u iščekivanju bete. Ako ništa ne bude od toga, onda na jesen na IVF ili što već. M-oligozoospermija, ja PCOS. Dosad stimulirana Femarom 5 mg, ovaj mjesec sam imala prvotno puno folikula, a na kraju 2 dominatna.
    Objavljuje ti postove s malom odgodom pošto si nova članica pa ti objave prolaze odobrenja administratorica. Mislim da će ti nakon 10 objavljenih postova sve ići odmah, samo piši.
    Sretno sa betom, javi!

  13. #2713
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Evo curke, stiglo vrijeme mog prvog uzv nakon prošlog postupka i hipera. Skroz sam se oporavila, ko nova i spremna za nove pobjede. Kako ste vi?
    U četvrtak imam uzv pa ćemo vidjeti hoćemo li nastaviti u ovom ciklusu. Po onome što sam pričala sa dr mislim da planira FET u prirodnom ciklusu bez ikakvih injekcija i sl. jer mi je spomenula vodeći folikul. Nemam friških iskustava s FET-om pa ustvari i ne znam što očekivati...i nekako mi je baš drago da je tako da imam što manje stvari za razbijati glavu s njima.
    Što se tiče ponašanja u takvom postupku, s obzirom na ljeto, mogu li se ja kupati u moru nakon transfera?
    Posljednje uređivanje od katka22 : 10.07.2018. at 09:32

  14. #2714
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    O pa super Katka! Tvoj fet je fakat brzo stigao!
    A za kupanje u moru, pa meni je dr rekao nakon et da sad 10 dana, odn do bete mirujem-nema odnosa, napora, dugog stajanja na mjestu, kupanja i sl. I da mi nije rekao to, logicno mi je da se treba malo odmoriti od nekih stvari bar do bete.
    Sretno i javljaj dalje kako napredujes!

  15. #2715
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj sretnaofca prvotno napisa Vidi poruku
    O pa super Katka! Tvoj fet je fakat brzo stigao!
    A za kupanje u moru, pa meni je dr rekao nakon et da sad 10 dana, odn do bete mirujem-nema odnosa, napora, dugog stajanja na mjestu, kupanja i sl. I da mi nije rekao to, logicno mi je da se treba malo odmoriti od nekih stvari bar do bete.
    Sretno i javljaj dalje kako napredujes!
    Nije još sigurno hoće li biti FET ovaj mjesec, sutra tek idem na uzv da vidimo stanje, ako bude zadovoljavajući ovulatorni ciklus trebali bi ići do kraja.
    A ne znam...nekako si razmišljam da to mirovanje bez indikacija nikad nikome ništa nije donijelo. Ok, oni mirovanje na otpusnom pismu moraju napisati jer dosta žena koristi mogućnost bolovanja nakon transfera, uključujući i mene, ali iz razloga što je tu potrebniji psihički odmor, a ne fizički. Znaš, razmišljam o tome na način kako žene ostaju prirodno trudne svaki dan i u toj najranijoj fazi nemaju uglavnom pojma da se nešto u tijelu događa i ponašaju se potpuno normalno kao i inače. Potpomognuta trudnoća je u fazi nakon transfera identična prirodnoj i mislim da je samo stvar u psihi pacijentice - da si ti napravila sve što si mogla da uspije. A ruku na srce, mi tu ne možemo napraviti ništa. Ja se fizički osjećam kao da sam stimulaciju odradila prije barem 6 mjeseci, nikakvih očitih tragova nema, niti bolova ni sl. Vidjet ću naravno sa mojom dr što ona misli o tome, ali uglavnom primjenjujem njezin dosadašnji savjet - radi ono što te veseli i zbog čega se dobro osjećaš, naravno u granicama normale.
    Kako si ti? Jesi li što pokrenula ili uglavnom odmaraš?

  16. #2716
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    E baš tako kako si napisala-radi ono što te veseli i zbog čega se dobro osjećaš, naravno u granicama normale!
    Ja sam ok, osim što sam u iščekivanje menge pa sam napuhnuta i baš me jajnici bole, kičma-ali to je kod mene standardno par dana prije, ne žalim se

    Nisam baš ništa pokretala, uopće mi se niti ne da..čekam sredinu 8.mj da krenem sa vađenjem krvi, da sam spremna za pregled 3.9.!

    Sad ne razmišljam o ničemu, još tjedan i pol do početka g.o. i mozak na pašu!

    P.S. Trebam vaditi prolaktin, tsh, antitijela štitanjače na Rebru, pa ako tko zna treba li se naručivati za to i gdje se to točno vadi? Znam da je štitnjača u podrumu na nuklearnoj ali budući imam i prolaktin, ne znam di trebam ići a da me 2 puta ne pikaju...

  17. #2717

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka u kojoj si fazi?
    Meni vjerovatno u pon.transfer FET..

  18. #2718

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    5

    Početno

    Bok cure, da li znate koliko se cca ceka na I.konzultacije kod Vrčića?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #2719

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    78

    Početno

    Pozdrav cure,
    Molim vas pomoć
    Da li za prvi specijalisticki pregled moram imati uputnicu ili se samo narucim i platim?
    Od nalaza imam papa testove zadnjih par godina koji su uredni i nalaze uzv-a od svoje privatne ginekologice te sam prosle godine vadila hormone (nizak progesteron pila Duphaston). Muz je radio prosle godine spermiogram koji je uredan.
    Znaci da li se mogu naruciti preko maila ili osobno bez uputnice za prvi pregled i onda me dr. nakon prvog pregleda posalje na daljnje pretrage koje su potrebne za ulazak u postupak potpomognute? Da li je moguce onda te pretrage obaviti u pretrovoj u dnevnoj bolnici?
    Hvala

  20. #2720
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Katka u kojoj si fazi?
    Meni vjerovatno u pon.transfer FET..
    Hej...ja nažalost otkazujem ovaj pokušaj. Do subote je sve bilo super, imala sam vodeći folikul na lijevom jajniku od 17mm, endo je taj 10.dc bio 6mm, ali nažalost jučer na 12.dc endo je pao na 4mm i taj folikul je nestao. Ostala ih hrpa veličine 8-9 mm obostrano. Ne znam što bi rekla što se desilo (možda anovulatorni ciklus?), ali uglavnom otkazali smo pokušaj ovaj mjesec. Krećem u akciju ponovo sljedeći mjesec, ali vjerojatno uz neku strategiju potpore estrofemom ili slično.
    Kakva je kod tebe procedura? Kakvo je stanje na folikulometrijama? Ideš li u skroz prirodnom ciklusu ili uzimaš nešto? Nama je bio plan prirodno ali evo, iznenadilo me ovo naglo stanjenje endometrija ovako rano.

  21. #2721
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Malaroza22 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure,
    Molim vas pomoć
    Da li za prvi specijalisticki pregled moram imati uputnicu ili se samo narucim i platim?
    Od nalaza imam papa testove zadnjih par godina koji su uredni i nalaze uzv-a od svoje privatne ginekologice te sam prosle godine vadila hormone (nizak progesteron pila Duphaston). Muz je radio prosle godine spermiogram koji je uredan.
    Znaci da li se mogu naruciti preko maila ili osobno bez uputnice za prvi pregled i onda me dr. nakon prvog pregleda posalje na daljnje pretrage koje su potrebne za ulazak u postupak potpomognute? Da li je moguce onda te pretrage obaviti u pretrovoj u dnevnoj bolnici?
    Hvala
    Malaroza dobrodošla!
    Upravo tako kako si rekla, tražiš D1 uputnicu od svog socijalnog ginekologa i ona ti pokriva apsolutno sve pretrage koje ti specijalist traži. To možeš sve obaviti i u Petrovoj jer su ti oni dužni izdati interne uputnice. Ali, ako nisi iz Zg npr. možeš ti pretrage koje ti specijalist zatraži obaviti i kod svog ginekologa doma ili privatno, kako ti je lakše. U principu, D1 uputnica ti vrijedi godinu dana i s njom možeš obaviti apsolutno sve osnovno za postupak. Za neke izvanredne ili netipične stvari opet uzimaš uputnice kod svog ginekologa. I pošto ideš preko HZZO s uputnicom imaš šifru liječenja neplodnosti N97 na njoj i ona ti pokriva sve troškove, ne plaćaš ništa. Mislim da ti ne treba ni dopunsko za te osnovne stvari s tom šifrom.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 17.07.2018. at 14:57

  22. #2722
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    A što se tiče naručivanja, mislim da možeš i mailom iako ja nažalost mail ne znam, ali im trebaš opet poslati skeniranu uputnicu. A možeš i otići osobno na odjel i zapisati se kod sestara s napomenom kod kojeg doktora želiš.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 17.07.2018. at 15:10

  23. #2723

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    78

    Početno

    Zbunilo me na njihovoj internet stranici jer pise da se prvo ide na taj prvi pregled pa onda nisam bila sigurna da li mi trebaju dvije uputnice jedna za taj prvi pregled jedna za pretrage a kako sam citala po forumu naisla sam na neke postove u kojem cure pisu da su se samo narucile na prvi pregled bez uputnice i platile 100 kn...uf..
    Znaci uzmem tu D1 uputnicu i sa njom sve obavim, odlicno!
    Hvala ti puno!

  24. #2724

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Malaroza naručuješ se putem maila na: predbiljezbe.cef.gin@kbc-zagreb.hr, ali potrebna ti je uputnica D1 ili uputnica za prvi pregled, koju god od te dvije imaš i to prilažeš. Ako dođeš osobno, koliko se ja sjećam došla sam osobno bez uputnice za prvi pregled i tražila prvi slobodni termin, pitaju te kod kojeg dr. želiš ili ako nemaš posebnih želja, dodijele te prvom slobodnom. Kad sam došla na prvi pregled, donijela sam D1 uputnicu.

    Svi ovi nalazi koje imaš su za Petrovu prestari i ponovit ćeš ih sve, od pape, briseva nadalje, sve tamo možeš napraviti u sklopu D1 uputnice, ja sam tako sve napravila. Jedino muž mora spermiogram negdje privatno, jer im je aparat za rađenje pretrage spermiogram u kvaru do daljnjega.

  25. #2725

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Katka sad si me zbunila. Znam da si trebala u idućem ciklusu na FET, a sad spominješ da ideš u prirodnom ciklusu, pa ti se dogodio nagli pad endometrija. Misliš li i dalje na FET, a ovo "prirodni ciklus" se odnosi na ne uzimanje nikakvih lijekova za endometrij? Žao mi je što ne ide sve po planu. Da te utješim, ni kod mene niš ne ide, ja sam imala pa valjda 3 anovulatorna ciklusa zaredom, stoga sam odustala od svega trenutno i zapisala se za 9 mj. za dalje. Nadam se da će se do tad jajnici malo regulirati bez potrebe da uzimam ikakve pilule ili lijekove.

  26. #2726

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    78

    Početno

    Cure hvala na pomoci

  27. #2727
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Djevojka_sa_sela prvotno napisa Vidi poruku
    Katka sad si me zbunila. Znam da si trebala u idućem ciklusu na FET, a sad spominješ da ideš u prirodnom ciklusu, pa ti se dogodio nagli pad endometrija. Misliš li i dalje na FET, a ovo "prirodni ciklus" se odnosi na ne uzimanje nikakvih lijekova za endometrij? Žao mi je što ne ide sve po planu. Da te utješim, ni kod mene niš ne ide, ja sam imala pa valjda 3 anovulatorna ciklusa zaredom, stoga sam odustala od svega trenutno i zapisala se za 9 mj. za dalje. Nadam se da će se do tad jajnici malo regulirati bez potrebe da uzimam ikakve pilule ili lijekove.
    Da, mislim na FET bez ikakve terapije u kojem smo trebali otpratiti ovulaciju i napraviti ET 5 dana nakon. Zato ga zovem prirodni ciklus. Nije bilo govora o nikakvoj terapiji nego se prati taj folikul i endometrij. I desilo se sto se desilo...ja ti stvarno ne znam nista o tome, iskustvo koje imam bilo je davno i zbog okolnosti puno drugacije. Pokusat cemo pratiti i u sljedecem ciklusu pa cemo vidjeti.
    Ja sam u situacijama poput tvoje obavezno par mjeseci pila pilule, kod mene je to bio jedini nacin uspostavljanja reda u ciklusima. Nemam zadnje vrijeme ni s tim problema.

  28. #2728

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka, meni je receno da tek dva ciklusa nakon hipera idemo u FET bas zbog toga sto je tesko popratiti koji od hrpe malih folikula je onaj pravi i koji ce ovulirati..
    Tako da iduci ciklus ce biti sve lakse i bit ce puno bolje i uvjerena sam da se nece ovo ponoviti.
    Mi smo u prirodnom FETu evo danas 16dc je ovulacija potvrdena , endo 11 mm i sve se cini savrseno pogodno za transfer..
    Transfer 2 blastice je u ponedjeljak i sada cvrsto vjerujem da je to to..

    Curke sretno i strpljivo!

  29. #2729

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Evo drage moje jucer sam isla po lijekove... Doza je u frizideru na sigurnom cekam M i krećem...Nadam se da je treća sreća...
    Svima koje ste u postupku nadam se da će biti uspješno...

  30. #2730
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Katka, meni je receno da tek dva ciklusa nakon hipera idemo u FET bas zbog toga sto je tesko popratiti koji od hrpe malih folikula je onaj pravi i koji ce ovulirati..
    Tako da iduci ciklus ce biti sve lakse i bit ce puno bolje i uvjerena sam da se nece ovo ponoviti.
    Mi smo u prirodnom FETu evo danas 16dc je ovulacija potvrdena , endo 11 mm i sve se cini savrseno pogodno za transfer..
    Transfer 2 blastice je u ponedjeljak i sada cvrsto vjerujem da je to to..

    Curke sretno i strpljivo!
    Mislim da mi je najveća osobna mana upravo nestrpljivost... inače sam poprilično proračunata u organizaciji bilo čega i ovaj osjećaj nemoći koji me prati u postupcima me izluđuje. Ali da, upozorena sam da ćemo vidjeti kako i kada će se stvari poklopiti. Nadam se da će u sljedećem pokušaju stvari ići lakše. Tebi draga želim svu sreću s transferom u ponedjeljak...

    Citiraj Hope1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo drage moje jucer sam isla po lijekove... Doza je u frizideru na sigurnom cekam M i krećem...Nadam se da je treća sreća...
    Svima koje ste u postupku nadam se da će biti uspješno...
    Za treću sreću!

  31. #2731

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, mislim na FET bez ikakve terapije u kojem smo trebali otpratiti ovulaciju i napraviti ET 5 dana nakon. Zato ga zovem prirodni ciklus. Nije bilo govora o nikakvoj terapiji nego se prati taj folikul i endometrij. I desilo se sto se desilo...ja ti stvarno ne znam nista o tome, iskustvo koje imam bilo je davno i zbog okolnosti puno drugacije. Pokusat cemo pratiti i u sljedecem ciklusu pa cemo vidjeti.
    Ja sam u situacijama poput tvoje obavezno par mjeseci pila pilule, kod mene je to bio jedini nacin uspostavljanja reda u ciklusima. Nemam zadnje vrijeme ni s tim problema.
    Puno sreće draga u sljedećem ciklusu, mi ne možemo znati zašto je to dobro za tebe, ali sigurna sam da će se sve posložiti baš onako kako treba. Što se tiče mene, ja sam protivnik pilula i ne želim ih uzimati, imam ružna iskustva i osobno mislim da su zaista u mom slučaju više štetne nego korisne. Uostalom, bila sam neki dan opet na pregledu, stigli nalazi p4 7 dpo (vadila sam krv 23 dc) i napokon je doktorica sretna jer se dogodila ovulacija, baš kao što je i predvidjela tjedan ranije na uzv. Dakle 3 ciklusa se O nije događala, i sad napokon dobre vijesti! Dogovorile smo termin za 9 mjesec kad krećemo u postupke, nekako se nadam da će mi se tokom ljeta sve posložiti, sad su sigurno ti nerupturirani folikuli napokon otišli s jajnika i sve se očistilo, jer je menga bila ekstremna u svakom smislu :D

    A sad, godišnji od svega, pa kako Bog da.
    Sretno cure i čujemo se!

  32. #2732

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Hope Sretno do neba!
    Posljednje uređivanje od Djevojka_sa_sela : 25.07.2018. at 12:36

  33. #2733
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Bok curke! Nadam se da uzivate u ljetu i da se opustate i skupljate vitamin D i dobru energiju za jesen i nove pobjede!
    Ja sam jucer odradila uzv, sve je super nakon punkcije, jajnici bez cista, jedino u maternici ima nesto zaostalog krvarenja, vjerojatno sam zato i imala neki pritisak i cudne bolove. Dobila Duphastone za slijedeca 2 ciklusa, i 3.9. na pregled i dogovor za iduci postupak.. vrijeme prebrzo prolazi..
    Ima li kakvih novosti, netko je u postupku?
    Pisite da budemo u toku

  34. #2734

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Moji lijekovi su spremni,čekaju u frižideru.Očekujem menzis kroz koji dan i kako sam već napisala treća sreća nadam se...vrijeme prolazi stvarno brzo,iza mene je godina dana uskoro postupaka a čini se kao da je prvi bio tek neki dan.Za sada sam stvarno zadovoljna Petrovom- je da si naručen u cca 11:45 a dođes na red nakon sat ali to je za sada najdulje čekanje.Možda je i sreća što sve nalaze imam koji vrijede pa nisam morala sve to obavljati.Za sada mi se čini da nisu neke velike gužve postupaka ili sam ja tako samo stekla dojam.Neki su odlučili odmarati,upijati sunce,puniti baterije za jesen a ja sam svoj godišnji odlučila iskoristiti još jednim postupkom.Svima držim fige,što manje živciranja i javljat ću napredke...

  35. #2735
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Hej djevojčice...
    nakon kratkog godišnjeg i malo odmora, moje misli se okreću prema očekivanom ciklusu za koji dan i novom pokušaju praćenja s ciljem odrađivanja FET-a kroz kolovoz. Vjerujem da nema gužvi na odjelu sada, ipak je većina dr. kroz kolovoz na GO, a i pacijenti su nekako navikli na tu ljetnu pauzu. Ja ću kao i ti Hope baš sad okušati sreću nadam se.
    Nadam se da ste sve ok i pune planova za dalje..

  36. #2736

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Držim fige...za jedan lijepi krug plusica

  37. #2737

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Sretno cure sa postupcima!
    Meni nijw uopce bila guzva,bila sam u FETU u ovom mjesecu..
    Transfer odraden sve ukupno za pola sata..
    Usla u kliniku odmah na stol transfer obavljen pol sata lezanja i doma..
    Milina.
    Evo mi na moru uzivamo odmaramo..
    Danas 7dnt i mogu reci da mi dani bas lijepo prolaze bez opterecenja..
    Bilo krvarenje 4dnt,vjerujem da je to bilo implatacijsko i bas se nadamo uspjehu konacno ovog puta.
    Nemam niti jedan test kod sebe a ljekarna mi je poprilicno daleko pa mi se nekako neda hodati po ovoj vrucini do tamo..
    Uglavnom,sretno svima i vjerujem da cemo sve vidjeti plusice!

  38. #2738

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Kako ste drage moje? Uživate negdje na moru,u suncu?
    Evo dns mi je 6 dan stimulacije,jutros bila kontrola i na uzv-u hladan tuš. Saml tri folikula na lijevom jajniku.desni ništa.Definitivno šok,ne znam šta očekivati.Doktor mi je postavio pitanje za moj amh za koji se nadam da nije mogao tako drastično pasti nakon niti godinu dana,dva stimulirana postupka!!! 0Nekako bih se rađe tješila da je u pitanju loša stimulacija!!!
    Do srijede isčekivanje,nadam se da će se pojaviti još koji

  39. #2739
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Draga, ne brini nista, jos stignu narasti folikuli! Meni je 6dc bio jedan jedini folikul, a 3 dana kasnije na uzv 12 komada! Tak da postoji nada!
    Javi kako je proslo!
    Ja sam na go, odmaram, punim baterije..
    Bas mi je zavrsila druga menga nakon stimulacije, i umorila me skroz, trajala je 6 dana, curilo ko iz kabla plus bolovi i spazmi koje inache nikad nemam..ali neka, bar bu se iscistilo sve za novi postupak..
    Uskoro se vracam u zg, pa cu kroz 2 tjedna krenut sa brisevima, vadjenjem krvi i 9.mj bu zacas tu!

  40. #2740

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Nadam se tome..baš sam se rastužila kad me pitao za amh..a stvarno nisam cula da tako brzo nekome pada,a čitala sam da stimulacija minimalno snižava..sad tko će znati...hvala ti...odmori

  41. #2741

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Pozz svima ☺️ kako uskoro i mi krećemo sa postupkom smatrala sam pemetnim da vam se pridružim, vidim da se dijele dobre informacije

  42. #2742

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Evo mene...dns 9 dnc...uzv - bolje... Na lijevom jajniku ostala tri,a na drugom se pojavila 4...razlicitih su velicina..vodeci od 17 mm cemo predpostavljam zanemariti i cekati ostale koji su u rasponu od 10-15 mm.nista jos ne znam.dobila sam jos gonala,u petak opet kontrola.usput mi krvnicki dns izvadili krv,bila na dog i pregledu kod anesteziologa
    Izluđuje me aljkavost i čekanje ali što je tu je..

  43. #2743

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Hope1234,drzim fige da dobijete cim vise zrelih js!

    Ja danas vadila betu na 16dnt,sutra rezultati..
    Test bio pozitivan 9 i 11 dnt..

  44. #2744

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Helou helo

  45. #2745

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    5

    Početno

    Ugl početkom rujna krećem sa pikanjem i iskreno toga me najviše strah, nemam pojma kako ću se uspjet sama bosti

  46. #2746

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    221

    Početno

    Ma to je to milasova8.... Pozitivni testovi,ti si dobro...to je najbitnije

  47. #2747
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Hope1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ste drage moje? Uživate negdje na moru,u suncu?
    Evo dns mi je 6 dan stimulacije,jutros bila kontrola i na uzv-u hladan tuš. Saml tri folikula na lijevom jajniku.desni ništa.Definitivno šok,ne znam šta očekivati.Doktor mi je postavio pitanje za moj amh za koji se nadam da nije mogao tako drastično pasti nakon niti godinu dana,dva stimulirana postupka!!! 0Nekako bih se rađe tješila da je u pitanju loša stimulacija!!!
    Do srijede isčekivanje,nadam se da će se pojaviti još koji
    Naravno da ce se pojaviti jos, vidjet ces. Pojacat ce i produzit stimulaciju i sve ce bit ok.

    Citiraj milasova8 prvotno napisa Vidi poruku
    Hope1234,drzim fige da dobijete cim vise zrelih js!

    Ja danas vadila betu na 16dnt,sutra rezultati..
    Test bio pozitivan 9 i 11 dnt..
    Trudnice nasa...evo i mene za tobom nadam se...

    Kod mene jucer 1. dc, od danas krenula sa estrofemom 3*2mg dnevno. Sljedeci tjedan 1.uzv kod dr. Lane posto je moja na GO. Veselim se ovom pokusaju, nekako sam mirnija s obzirom da idemo s tim kontroliranim ciklusom pa se nadam da nece biti negativnih iznenadjenja s endometrijem kao prosli mjesec. Nikad s njim nisam imala problema pa to pripisujem situaciji nakon stimulacije i hipera, ciscenju organizma i slicno.
    Zna li koja od vas kako bi sad to trebalo izgledati s tim artificijelnim ciklusom? Mislim na pracenje ciklusa, kolicinu uzv i kad ustvari mogu ocekivati potencijalni transfer? Kao sto sam rekla, 9. dc imam prvi uzv. Hoce li tu biti i vadjenja krvi, hoce li cesto ponavljati uzv nakon toga? Moram se znati isplanirati zbog odlazaka u Zg.
    Posljednje uređivanje od katka22 : 09.08.2018. at 12:14

  48. #2748

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,465

    Početno

    Katka,ja sam imala uzv svaki dan ali zato sto je prirodan ciklus bio..
    Kod tebe ce vjerovatno biti 2 uzv i transfer ce biti kod odgovarajuce debljine endometrija..ne znam dali se vadi krv,mislim da ne jer je tu kljucan faktor taj endometrij.
    Sretno!! Vjerujem da je ovaj put dobitan za tebe!

  49. #2749

    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    597

    Početno

    Evo Katka da ti ja odgovorim jer sam sada ja imala takav FET.Nema vadjenja krvi,nema cak ni cesto uzv ako sve ide po planu.Ja sam imala samo jedan.Dosla sam 10 dc.Tad se gleda debljina endometrija.Ako je endometrij dovoljne debljine (mislim oko 8 mm barem) taj dan se zamislja kao ovulacija i uvode se Utrogestani i nakon 5 dana dodjes na transfer.Meni je po tome transfer bio 15 dc.Dakle,pratit ce ti debljinu endometrija,kad oni procijene da je endometrij zadovoljavajuci uvodis Utrogestane.E sad,sve zavisi od tvog endometrija.Mozes kao ja odmah imati dobar i imati samo jedan uzv a mozes ih imati vise dok endometrij ne zadovoljava.Sve u svemu psihicki i fizicki punoooo lakse i jednostavnije.Sretno

  50. #2750

    Datum pristupanja
    Aug 2018
    Postovi
    5

    Početno Hej hej ☺️

    Nova ovdje.
    Uskoro krećemo s postupkom pa isčitavam veša iskustva ☺️

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •