Stranica 11 od 72 PrviPrvi ... 9101112132161 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 3594

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #501
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj bubicazubica prvotno napisa Vidi poruku
    ....razmišljali smo i o tome,da potražimo mišljenje drugog dr...ali...vidjet ćemo što će donijeti barem sljedećih 2-3 prirodnih ciklusa,uz tempirane odnose...a onda ćemo zatražiti malo drugačiji i ubrzaniji postupak..
    neka sad ide ovako kako je dr.rekla...ne vidim razloga da je to što me je odbila za neki konkretan postupak,da ide ili ne ide njoj u korist njoj u korist...ja sam po prirodi strpljiva,razumna,...ali kad mi dođe žuta minuta...pokreće se planina..

    ...
    A nemoj radije talasati i ići sad kod drugoga, barem ne u kbc,a privatnici će ti sigurno reći da ideš u ivf,oni ionako rijetko rade inseminacije, ciljane i prirodnjake jer je ljudima preskupo za tako male šanse....ako nisi sada trudna prirodno (a jesi i platiti ćeš kavu jer me već bole ruke od toga da ti držim fige ) ja bi na tvom mjestu išla sad u 5. mjesecu na ciljane odnose i onda bih Smiljanici lijepo onaj dan kada ti kaže da je zadnja folikulometrija i da krenete u akciju rekla da bi morala nešto popričati s njom..i rekla joj da biste vi prije ljeta ako ovi ciljani ne uspiju ipak htjeli odraditi barem 1-2 inseminacije..to ti je isto kao i ciljani samo na kraju krajeva ipak imaš veće šanse..inseminacija je stvarno kao da je i prirodno..

  2. #502
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Činjenica je da kvaliteta jajnih stanicama s godinama opada,ali uvijek se može naći jedna dobra stanica koja će biti dobitna..A postoje i lijekovi i prirodne metode za poboljšanje kvalitete stanice..

    Ali upravo iz razloga koje navodiš,a to je lošija kvaliteta stanica u visokoj dobi smatram kao i ti da neka žena kao bubucazubica treba ići odmah na ivf..Jer jedino tako se može utvrditi kvaliteta stanica i odabrati onu koja je kvalitetnija tj. onu koja se nakon oplođivanja bolje razvija..ovo sve drugo je lov u magli..[/QUOTE]

    Red pepper u većini slučajeva kod žena preko 40 godina se nema što puno birati koji je embrij najkvalitetniji, jer to obično bude vrlo mali broj embrija pa žene bude sretna ako se može bilo što vratiti.
    I to da postoje lijekovi i prirodne metode za poboljšanje jajnih stanica još nije znanstveno dokazano jer da to u tolikoj mjeri pomaže ne bi nam trebale donorske jajne stanice nego bi žene bildale prvenstveno kvalitetu svojih j.s. Evo u PFC-u u Pragu sugeriraju donaciju j.s. nakon nekoliko neuspjelih pokušaja a da se to baš da tako lako popraviti ne bi to sugerirali parovima (a ipak su jedni od vodećih u Europi)

  3. #503
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno


    ...samo ti drži fige...nabavit ću ti ja druge ruke
    .....o tome smo i razmišljali...nakon 6 mj....krenuti u inseminaciju

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    A nemoj radije talasati i ići sad kod drugoga, barem ne u kbc,a privatnici će ti sigurno reći da ideš u ivf,oni ionako rijetko rade inseminacije, ciljane i prirodnjake jer je ljudima preskupo za tako male šanse....ako nisi sada trudna prirodno (a jesi i platiti ćeš kavu jer me već bole ruke od toga da ti držim fige ) ja bi na tvom mjestu išla sad u 5. mjesecu na ciljane odnose i onda bih Smiljanici lijepo onaj dan kada ti kaže da je zadnja folikulometrija i da krenete u akciju rekla da bi morala nešto popričati s njom..i rekla joj da biste vi prije ljeta ako ovi ciljani ne uspiju ipak htjeli odraditi barem 1-2 inseminacije..to ti je isto kao i ciljani samo na kraju krajeva ipak imaš veće šanse..inseminacija je stvarno kao da je i prirodno..

  4. #504
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Evo koja ja poruku iščitavam iz posljednje stranice ovog topica-

    Ako imate 40 i kusur, nemate dijagnozu neplodnosti, a žarko želite dijete- najbolje da se odmah uputite kod Manestra jer je on totalno „sava sava“ tip koji ispunjava sve vaše želje. A vaša želja nek' bude IVF. Odmah.

    Ne bih se čudila da nam čekaonica uskoro bude krcata zdravim četrdesetogodišnjakinjama koje žele ostvariti majčinstvo. Ili možda već jesu, pa žele ponovo, ali su ušle u 40e pa im baš nekako i ne ide brzo kao u dvadesetima i tridesetima, ali zašto čekati kad se na forumu priča da u KBC Ri postoji DR. MIGHTY.

  5. #505
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Pa ja nisam rekla da je manestar neki juxebox u koji ubacis kunu i on ti svira,samo kazem da je otvoren za dogovor..a po meni je zeni koja ima 41 godinu vec sama njena dob nekakva dijagnoza..osim toga ako je neka zena odlucila se na dijete sa 40 god naravno da ga zeli cim prije jer ne zeli cekati da joj i zadnje sanse propadnu..ja sam sa 32 u strahu da necu uspjeti,a kamoli da imam 40..pa hzzo placa do 42 godine.znaci da se procjenjuje da nakon tog nema bas puno sanse..i zasto onda doktor ps zvao sr on manestar ili pero peric to ne bi sve uzeo u obzir i usprkos tome sto nema neke gadne dijagnoze crno na bijelo dopustio ivf..

  6. #506
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    Činjenica je da kvaliteta jajnih stanicama s godinama opada,ali uvijek se može naći jedna dobra stanica koja će biti dobitna..A postoje i lijekovi i prirodne metode za poboljšanje kvalitete stanice..

    Ali upravo iz razloga koje navodiš,a to je lošija kvaliteta stanica u visokoj dobi smatram kao i ti da neka žena kao bubucazubica treba ići odmah na ivf..Jer jedino tako se može utvrditi kvaliteta stanica i odabrati onu koja je kvalitetnija tj. onu koja se nakon oplođivanja bolje razvija..ovo sve drugo je lov u magli..
    Red pepper u većini slučajeva kod žena preko 40 godina se nema što puno birati koji je embrij najkvalitetniji, jer to obično bude vrlo mali broj embrija pa žene bude sretna ako se može bilo što vratiti.
    I to da postoje lijekovi i prirodne metode za poboljšanje jajnih stanica još nije znanstveno dokazano jer da to u tolikoj mjeri pomaže ne bi nam trebale donorske jajne stanice nego bi žene bildale prvenstveno kvalitetu svojih j.s. Evo u PFC-u u Pragu sugeriraju donaciju j.s. nakon nekoliko neuspjelih pokušaja a da se to baš da tako lako popraviti ne bi to sugerirali parovima (a ipak su jedni od vodećih u Europi)[/QUOTE]

    htjela sam reći mimi da ako žena starija od 40 ode u stimulaciju da može dobiti nekoliko jajnih stanica i da se neka od njih može oploditi i biti ok embrio..jer čim ih je više automatski ima i veće šanse da će joj se nešto moći vratiti..nisam mislila sad da će se sve oploditi pa da će oni birati najbolje..jer ako doma ima ciljane odnose ona ima samo tu jednu jedinu stanicu koja može 5 mjeseci za redom biti loša i onda tek 6.mjesec ok..a smiljka to na folikulometriji ne može znati niti vidjeti..i onda postoji šansa gubitka dragocjenog vremena..

  7. #507
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    nina32- ma kada ivf u četrdesetima nego odmah?? ne znam, možda sam ja u nekoj zabludi kad očito jedina ovdje to podržavam..ali ja ne vidim vremena za čekanje..jer nije svaka žena kao sama kriva što je čekala četrdesete za imati dijete..niz okolnosti može dovesti do toga..možda je muža upoznala sa 39, možda joj zdravlje nije dopuštalo..

  8. #508
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    možda je bila previše sebična..kao ja...pa o tome nije razmišljala..osim samo na svoje potrebe i za svoj gušt..
    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    nina32- ma kada ivf u četrdesetima nego odmah?? ne znam, možda sam ja u nekoj zabludi kad očito jedina ovdje to podržavam..ali ja ne vidim vremena za čekanje..jer nije svaka žena kao sama kriva što je čekala četrdesete za imati dijete..niz okolnosti može dovesti do toga..možda je muža upoznala sa 39, možda joj zdravlje nije dopuštalo..

  9. #509
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Godine nisu indikacija za ivf. Točka. Da sam liječnik, postupila bih kao Smiljanica. Ukoliko ta odluka ne bi nekome odgovarala taj netko neka se uputi privatniku.

  10. #510
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Sve je to jako sklisko..jer ja sada da idem kod smiljan ja bi joj lagala da pokusavam godinu dana i morala bi me primiti..a u slucaju bubice koja je imala spontani bi rekla da smo radili na bebi 3 godine..i onda bi me stavila u postupak..tako da ima izlaza i tu..i bas zato sto je to sve relativno trebali bi dopustiti odmah ivf..a nije da sad horda zena u cetrdesetima zeli jos djece..nemam pojma..mozda je vama koji imate vec dijete lakse razmisljati tako..mozda da nemate biste bile za to..

  11. #511
    nina32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    359

    Početno

    Svatko po svojoj savjesti. Bez uplitanja djece, molim.

  12. #512
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ja samo kazem sto ja mislim i sto bi ja napravila.a naravno da svatko radi po svojoj savjesti..a sa djecom nisam nis lose mislila ni rekla..da budemo jasni ja da imam 40 god ne bi ni bila u kbc-u nego privatno,ali to nije tema jer nema svatko za to mozda nema mogucnosti..ali posto nam je natalitet u tako drasticnom padu i ocekuje se da ce broj zaposlenih i broj umirovljenika biti jednak za par godina drzavi bi ako nista drugo trebalo biti u interesu da se rodi sto vise djece..

  13. #513

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Meni je to isto sve glupost. Kada sam dosla na konzultacije kod dr. V nije me uopce pitao koliko radima na bebi ni nista. Pitao me samo koliko iza sebe imam djece, trudnoca tj. spontanih. Reko 0 i objasnila sam mu o cem se radi.

    Nije on niti mene stavljao u bilo kakav postupak. Rekao mi je samo da sam u pravo vrijeme dosla. Znaci pocetkom 12og me stavio na terapiju duphastoneima 3mj, nakon toga sam tek u 6om mj isla na hssg (trebala sam u 4om na prvim konzult.) i nakon toga smo isli na aih u 10om

    Ja sam cisti primjer gdje se dr nije zurio samnom i pustio da se dogodi prirodno iako nikad nisam bila trudna i bio je u pravu jer mi je druga inseminacija bila uspjesna.

    Meni je jako zao sto dodju godine i onda ljudi ne mogu imati djecu ali dr. S zna sto radi i na kraju nam uvijek ostaju privatnici ali ici u ivf sa stimulacijom i to odmah mi je totalno bez veze.

  14. #514
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    ...
    mislim da ću i ja pitati za terapiju duphićima.,sad kad budem bila prvom prilikom kod nje...to sam onda nekako smetnula s uma i nisam ni pitala da li mi treba terapija..ali valjda žena zna
    .
    Citiraj Aerin prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je to isto sve glupost. Kada sam dosla na konzultacije kod dr. V nije me uopce pitao koliko radima na bebi ni nista. Pitao me samo koliko iza sebe imam djece, trudnoca tj. spontanih. Reko 0 i objasnila sam mu o cem se radi.

    Nije on niti mene stavljao u bilo kakav postupak. Rekao mi je samo da sam u pravo vrijeme dosla. Znaci pocetkom 12og me stavio na terapiju duphastoneima 3mj, nakon toga sam tek u 6om mj isla na hssg (trebala sam u 4om na prvim konzult.) i nakon toga smo isli na aih u 10om

    Ja sam cisti primjer gdje se dr nije zurio samnom i pustio da se dogodi prirodno iako nikad nisam bila trudna i bio je u pravu jer mi je druga inseminacija bila uspjesna.

    Meni je jako zao sto dodju godine i onda ljudi ne mogu imati djecu ali dr. S zna sto radi i na kraju nam uvijek ostaju privatnici ali ici u ivf sa stimulacijom i to odmah mi je totalno bez veze.

  15. #515
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Bubica zasto dufići ako imas uredne cikluse?

    Aerin,ti si mlada..ovdje je samo rijec o visokim godinama..ja bi da imamo neku blazu dijagnozu isto htjela polako.ali ovako nema sanse..

  16. #516
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    evo, papričice, ja se slažem s tobom. nina32, godine ipak jesu indikacija za ivf - kad imaš 41 i jednu neuspjelu trudnoću, to je po meni red alert. ja bih od dr-a tražila da me odmah stavi na listu za lijekove, a u međuvremenu se može probavati s ciljanima - ionako se čeka na red. ako uspije spontano, super, a ako ne, ide se na ivf. nakon 42g. možeš zaboraviti na HZZO, a nemaju svi za privatnika. i rekla bih da je u tim godinama u borbi za 1. dijete svaka sekunda, a ne mjesec, dragocjena - biologija je bitch. što ako ne uspije do jeseni? tek onda na listu? pa opet čekanje i gubljenje vremena.

  17. #517

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Red i ja imam redovite ciklus. Duph. sam dobla jer sam krvarila i do 7 dana prije M i isto tako poslije. Nisu mi nikako odgovarali pa sam nakon aih trazila utrice.

  18. #518
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    ne znam..neke frendice su mi tako rekle...za jačanje stijenke maternice...za lakše prihvaćanje ,gnježđenje...
    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Bubica zasto dufići ako imas uredne cikluse?

    Aerin,ti si mlada..ovdje je samo rijec o visokim godinama..ja bi da imamo neku blazu dijagnozu isto htjela polako.ali ovako nema sanse..

  19. #519

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    16

    Početno

    i meni su godine definitivno indikacija za požuriti i što je bolje iskoristiti vrijeme.
    pogotovo što su neki natukli godine mpo staža prije nego što su došli do cilja.

  20. #520

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Mislim da ste otisle malo OT, ali neka se nasa Arđica izjasni...

    A vec kad sam tu, molila bih da mi odgovorite na pitanje ako netko zna ili je tu pretragu vec radio. Ugl vadila sam trombofilne faktore, i imam trombofiliju, e sad oni mene salju,na neku pretragu PCR nasljedne trom.faktore, niti znam.sta je to ali me zanima da li je netko to vadio i da li se to vadi u KBC Ri?
    Hvala!

  21. #521
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    O da, vatro, otišle su OT, al pustila sam ih zato jer je tema interesantna i jer se u većini postova spominju Manestar i Smiljka.
    Za ovo drugo ti ne znam, da nazoveš Transfuziju?

  22. #522
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ti si sinoc argente zapalila vatru i zbrisala,nemoj nas sada obrisati kad smo se tako raspisali,hehe..a i tema je ipak krenula od konkretne smiljkine odluke..

  23. #523
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    a gdje si ovo prvo vadila vatro? Ja sam vadila nešto na Sušaku na transfuziji pa su oni slali za ZG najbolje njih nazvati oni će ti znati reći

  24. #524
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Genetski faktori trombofilije...mislim (mozak nije više moj) da sam to vadila na Sušaku a oni slali za Zg.

  25. #525

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    16

    Početno

    u rijeci se nigdje privatno ne mogu napraviti krvne za trombofiliju, jel da?

  26. #526
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    ja mislim da ne to ti jedino u ZG rade na jednom mjestu privatno e sad ne znam više napamet kako se zove

  27. #527

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Boss of me probaj pitati u Suncu jer oni neke pretrage ne rade u Ri ali salju krv za Zg

  28. #528
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno


    ...kriva sam
    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Ti si sinoc argente zapalila vatru i zbrisala,nemoj nas sada obrisati kad smo se tako raspisali,hehe..a i tema je ipak krenula od konkretne smiljkine odluke..

  29. #529
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Jesi kriva si!!!i promatras nas iz prikrajka kako se pjenimo nemoj da ne dodjes na kavu sutra!!!

  30. #530

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Evo samo da javim.. Frendica mi je danas bila na hssg-u kod dr. M i oni su mislili da ce iduci mj na ivf ali kaze dr. M da zakonski treba proci godinu dana od spontanog tako da u postupak idu tek u 9om mj.

    Nisam ni ja to znala

  31. #531
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Znaci ja zatrudnim u ivf-u i dodje do pobacaja i moram cekati godinu dana???ili je to samo za pobacaje iz spontane trudnoce??jer ako je u svakom slucaju onda je to potpuno ludo!!!

  32. #532
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Za IVF nije sigurno jer znam više slučajeva kad su žene išle ponovno nakon spontanih u kraćem roku na ponovni postupak

  33. #533
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    A dobro onda,vec sam pomislila da opet neki nonsens..ali i za taj rok sto je rekao zakonski,pretpostavljam da je za zene mladje od 35 godinu dana, a za starije od 35 god 6 mjeseci..jer tako se nekako gleda kada se govori o neplodnosti..ali mozda i nije,govorim napamet..

  34. #534

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Ne, ne ako imas spontani iz postupka dal aih ili ivf ides ponovno u postupak bez cekanja. Eventualno mjesec, dva da se tijelo ocisti.

    Ona je imala prirodnu trudnocu proslo ljeto nakon 5g pokusavanja i onda spontani u 9om tt

  35. #535
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ok,u prvi tren kad sam procitala tvoj post me srce strefilo..vec sam se vidjela ako je takav zakon kako sa stapom i umjetnim zubalom u sedamdesetoj jos idem na humanu

  36. #536
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    neka netko priupita dr.M u kojem to zakonu stoji da treba proći godina dana od spontanog (bez obzira na spontanu trudnoću) prije ivf-a??!

    a i što se onih 5g. pokušavanja odjednom brišu?!

    zašto mi se čini da se tamo na humanoj čita roda pa je netko dobio po prstima?

  37. #537

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Ma ne brini red bit ce sve super samo nek krene

  38. #538

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    16

    Početno

    meni ovo uopće ne zvuči dobro.

  39. #539
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Frka,to mi ima smisla.jer meni je rekao na prvim konzultacijama da mora proci godina dana neuspjesnog pokusavanja..ali to je tesko dokazivo inace osim u slucaju spontanog..jer spontani je ipak dokaz da nema neplodnosti..a ovo smo pisali jutros,a ta cura je bila jutros kako aerin kaze..mislim da bi to bila prevelika slucajnost ipak

  40. #540
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Mada i to bi trebali gledati individualno..jer nije isto ako netko pokusava 5 god pa ima spontani ili godinu dana..

  41. #541
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Da boss,po ovome svemu ispada da sto si u vecoj banani to ti je za mpo bolje..ali cim si neki granicni slucaj tu si vec u goroj poziciji jer se misli kao da mozes i doma zatrudniti..a nitko ne mari sto to moze trajati 5 godina

  42. #542

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    16

    Početno

    da, točno tako ispada.

    aerin, hvala za info za sunce.

    naručit ćemo se za konzultacije u 5. mjesecu, pa ćemo biti pametniji, valjda. iako, sad više nisam toliko puna elana.

  43. #543
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Pred koliko si imala spontani?nemoj gubiti volju već unsprijed..

  44. #544
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Frka,to mi ima smisla.jer meni je rekao na prvim konzultacijama da mora proci godina dana neuspjesnog pokusavanja..ali to je tesko dokazivo inace osim u slucaju spontanog..jer spontani je ipak dokaz da nema neplodnosti..a ovo smo pisali jutros,a ta cura je bila jutros kako aerin kaze..mislim da bi to bila prevelika slucajnost ipak
    većina parova je subfertilna, ne infertilna i liječe se iako bi možda i spontano uspjeli nakon xy godina. a ako par 5g. ne uspije začeti, to je definitivno dijagnoza neplodnosti. i povrh svega spontani nakon toliko vremena. to uopće ne zvuči kao "granični" slučaj, kako kažeš. i nema zakona koji kaže da mora proći godina dana. ovo samo pokazuje kako kod nas kronično fali individualnog pristupa.

    i btw, nešto sam ulovila da si otkazala endokrinologu jer ti se TSH sam spustio - mislim da nisi trebala jer i nagle oscilacije tsh ukazuju na ne baš bajno funkcioniranje štitne. u svakom slučaju provjeravaj hormone i dalje.

  45. #545
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Frka,mislim da ta cura kojoj je to manestar rekao ima vec dijete tako da sam zato rekla da je ona granicni slucaj kao i boss..neka aerin ispravi ako sam pobrkala..ja mislim da pise da se tek nakon godine dana neuspjesnog pokusavanja moze krenuti u mpo..valjda spontani onda to resetira..a da fali individualnog pristupa to je nesporno..

    A ja cu svakako stitnjacu pratiti svakih par mjeseci jer je i meni to sumnjivo..ali nisam htjela sad kod endokrinologa sa idealnim tsh,ft3 i ft4..pratit cu dalje,hvala na savjetu..

  46. #546
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    nema veze što ima dijete - to je sekundarna neplodnost. pa to je 5g. u pitanju! i svakako zahtijeva obradu. a bilo tko može reći/slagati da pokušava god. dana - nije da postoji neki način da to provjere. tim više je apsurdno da se to neko "pravilo" o godini dana prelomi na nekome tko pokušava 5g. i još ima spontani iza sebe.

  47. #547
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Da tu si skroz u pravu..i ja mogu bit u mpo godinama i onda zatrudnit izmedju dva ivf-a prirodnim putem i imati spontani i onda godinu dana ne smijem u postupak..to je glupost...

  48. #548

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Da, ima dijete ali i to dijete su zaceli nakon 3g tak da definitivno imaju dijagnozu al ok.. Bila je na kiretazi tako da je to u papirima da je npr ranije izgubila i nije morala na kiretazu nikom nista. Malo blesavo ha?

  49. #549
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ljudi moji, što će sve naši liječnici reći pacijenticama?!

    Reći da zakonski treba proći godina dana od pobačaja kako bi par sa sekunadrnom neplodnošću ušao u mpo postupak?!

    Drage moje, ne dopustite da vas na ovako nehuman i neprofesionalan način zavlače.

    Kad govorimo o ženskoj plodnosti, tu je vrijeme je najvažniji faktor. Nema žene čija će se plodnost protokom vremena povećavati. Nema čarobnih tableta, čarobnih čajeva, čarobnih supstanci koje će izbrisati tragove vremena na vašim jajnicima.

    Vrijeme izgubljeno na silna čekanja radi neinformiranosti i neangažiranosti samih pacijenata, s druge strane vrijeme izgubljeno radi nezainteresiranosti i nedovoljne educiranosti primarnih ginekologa (npr. savjeti tipa-opustite se pa će bebica doći, ili savjeti tipa-mladi ste, imate vremena) i na koncu odugovlačenje i zavlačenje od mpo-ovaca u našim klinikama te predugo čekanje na red za ulazak u postupak (vrlo često 6 mjeseci, čak do godinu dana), to izgubljeno vrijeme može značiti ( i zapravo, jako često i znači) izgubljenu životnu priliku za imati dijete.


    Predlažem pacijentici koja je nakon 5 godina pokušavanja uspjela ostvariti spontanu trudnoću koja je terminirana radi spontanog pobačaja u 9 tjednu trudnoće, da se vrati natrag liječniku i zatraži da se u razumnom roku planira postupak mpo liječenja. Ako je liječnik ponovno odbije uz isto ili slično obrazloženje, predlažem pacijentici da se pismeno obrati nadležnim službama Ministarstva zdravlja.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.04.2014. at 08:08

  50. #550
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ste otisle malo OT, ali neka se nasa Arđica izjasni...

    A vec kad sam tu, molila bih da mi odgovorite na pitanje ako netko zna ili je tu pretragu vec radio. Ugl vadila sam trombofilne faktore, i imam trombofiliju, e sad oni mene salju,na neku pretragu PCR nasljedne trom.faktore, niti znam.sta je to ali me zanima da li je netko to vadio i da li se to vadi u KBC Ri?
    Hvala!
    Genetski čimbenici trombofilije - vade se na transfuziji Rijeka, a oni šalju za Zagreb! Nas par je vadilo prošli mjesec, trebale su dvije uputnice, jedna za ovo, a druga za faktore trombofilije.
    Ono što dođe na nalazu iz ZG kao genetski čimbenici su četri čimbenika: Faktor V Leiden, Faktor II protrombin, MTHFR i PAI-1.
    Vidim na Imunološkim da imaš nalaze Faktora V Leiden i Pai-1, pa mi nije jasno, šta ti nemaš već te nalaze?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •