Stranica 17 od 72 PrviPrvi ... 715161718192767 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 801 do 850 od 3594

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #801
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Pak-Vlajo je u pitanju

  2. #802
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Aha, znaci pacijenti dr. koji je na g.o. su preusmjereni na ove dr. koji rade ili ?

  3. #803
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Da,oni odradjuju folikulometrije,punkcije,transfere i inseminacije..al kad ti izvan toga nesto treba onda se mozes slikati..

  4. #804

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    istra
    Postovi
    14

    Početno

    cure zanima me na kojim i kako ste saznale na koji postupak idete i kojim redosljedom cete iskoristavat? meni DR.V jos nista konkretno nije rekao! prve konzultaacije pregled, razgovor, narucivanje za hssg tj. bila u 3 mj na konzultacijama, 4 mj. preskocimo na putu je pa eto 5 mj. i taj hssg.. kaze mi vidjet cemo nalaz pa odlucit.. na prvim konzultacijama muz spermio asthenozoospermia (ful spori) kao on bi preskocio inseminaciju, spominjao prirodni ivf aliiii.. vidjet cemo hssg! ok.. dodem ja na hssg oba prohodna, muz ponavlja spermio i u ta 2 mj. dosao na normozoospermiju (vise od 70% brzi) kao neka prica inseminacija ma nista konkretno.. uglavnom doktor kaze sad sam propuhana, nalaz muza odlican iskoristite ljeto i hopa cupa ako se nista ne desi, tek na jesen da se javimo (kao neke cure ostaju prirodno trudne nakon hssg) i OPETTTT nije mi niti rekao proceduru niti sta bi mogli, kako dalje.. zbunjuju me

  5. #805
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj heky prvotno napisa Vidi poruku
    cure zanima me na kojim i kako ste saznale na koji postupak idete i kojim redosljedom cete iskoristavat? meni DR.V jos nista konkretno nije rekao! prve konzultaacije pregled, razgovor, narucivanje za hssg tj. bila u 3 mj na konzultacijama, 4 mj. preskocimo na putu je pa eto 5 mj. i taj hssg.. kaze mi vidjet cemo nalaz pa odlucit.. na prvim konzultacijama muz spermio asthenozoospermia (ful spori) kao on bi preskocio inseminaciju, spominjao prirodni ivf aliiii.. vidjet cemo hssg! ok.. dodem ja na hssg oba prohodna, muz ponavlja spermio i u ta 2 mj. dosao na normozoospermiju (vise od 70% brzi) kao neka prica inseminacija ma nista konkretno.. uglavnom doktor kaze sad sam propuhana, nalaz muza odlican iskoristite ljeto i hopa cupa ako se nista ne desi, tek na jesen da se javimo (kao neke cure ostaju prirodno trudne nakon hssg) i OPETTTT nije mi niti rekao proceduru niti sta bi mogli, kako dalje.. zbunjuju me
    Meni je na prvim konzultacijama detaljno opisao koji postupci postoje, koliko kojih imam na raspolaganju preko HZZO-a i pitao nas da li mi imamo ideju što bi i kako htjeli..

  6. #806
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj heky prvotno napisa Vidi poruku
    cure zanima me na kojim i kako ste saznale na koji postupak idete i kojim redosljedom cete iskoristavat? meni DR.V jos nista konkretno nije rekao! prve konzultaacije pregled, razgovor, narucivanje za hssg tj. bila u 3 mj na konzultacijama, 4 mj. preskocimo na putu je pa eto 5 mj. i taj hssg.. kaze mi vidjet cemo nalaz pa odlucit.. na prvim konzultacijama muz spermio asthenozoospermia (ful spori) kao on bi preskocio inseminaciju, spominjao prirodni ivf aliiii.. vidjet cemo hssg! ok.. dodem ja na hssg oba prohodna, muz ponavlja spermio i u ta 2 mj. dosao na normozoospermiju (vise od 70% brzi) kao neka prica inseminacija ma nista konkretno.. uglavnom doktor kaze sad sam propuhana, nalaz muza odlican iskoristite ljeto i hopa cupa ako se nista ne desi, tek na jesen da se javimo (kao neke cure ostaju prirodno trudne nakon hssg) i OPETTTT nije mi niti rekao proceduru niti sta bi mogli, kako dalje.. zbunjuju me
    je je full spori plivači se ubrzaju nakon što žena uradi hsg


    Heky, žao mi je ali ovo se meni čini kao obično zavlačenje pacijenata, Klinika će odraditi 3-4 inseminacije, pobrati za to neku sitnu loviu kroz fakture prema HZZO-u, a vi pacijenti gubite vrijeme i živce. Čemu HSG kod neplodnog para za koojeg bi radi nalaza spermiograma trebalo preskočiti inseminaciju?

    Inače, svaki put kod ovakih i sličnih situacija sjetim se slučaja u kejme je rađena inseminacija sa svega nekoliko živih spermija.

  7. #807

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Pa do kad je V na g.o.? Ja sam se narucila kod njega za slijedeci tjedan.

    Heky pa ja da sam na tvom mjestu nebi se nazivala neplodnom sa normospermijom i prohodnim jajovodima. Dobro ti je dr rekao, bacite se na posao do rujna pa ces opet na konzul i onda cete se dogovoriti sta i kako dalje. Ne znam koliko imas godina ali ja bi pristala i na inseminacije da imam ovako dobre nalaze i naravno manje od 35 godina.

  8. #808
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    heky, koliko ste pokušavali prije nego ste se javili na humanu? Spermiogram često varira ali to ne znači da ste izlječeni. Potpisujem Inesz!

  9. #809
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    [QUOTE=vatra86;2628952]Pa do kad je V na g.o.? Ja sam se narucila kod njega za slijedeci tjedan.

    Ma nije on na GO nego M..

  10. #810
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj heky prvotno napisa Vidi poruku
    cure zanima me na kojim i kako ste saznale na koji postupak idete i kojim redosljedom cete iskoristavat? meni DR.V jos nista konkretno nije rekao! prve konzultaacije pregled, razgovor, narucivanje za hssg tj. bila u 3 mj na konzultacijama, 4 mj. preskocimo na putu je pa eto 5 mj. i taj hssg.. kaze mi vidjet cemo nalaz pa odlucit.. na prvim konzultacijama muz spermio asthenozoospermia (ful spori) kao on bi preskocio inseminaciju, spominjao prirodni ivf aliiii.. vidjet cemo hssg! ok.. dodem ja na hssg oba prohodna, muz ponavlja spermio i u ta 2 mj. dosao na normozoospermiju (vise od 70% brzi) kao neka prica inseminacija ma nista konkretno.. uglavnom doktor kaze sad sam propuhana, nalaz muza odlican iskoristite ljeto i hopa cupa ako se nista ne desi, tek na jesen da se javimo (kao neke cure ostaju prirodno trudne nakon hssg) i OPETTTT nije mi niti rekao proceduru niti sta bi mogli, kako dalje.. zbunjuju me
    Čekaj, jesi ti sa forum.hr? Pa ako jesi tvoj muž je prema spermiogramu zadnjem imao koliko se sjećam 2% pokretnih ? Kako je to naraslo na 70% u 2 mjeseca?

  11. #811
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ne znam, ali meni je ta inseminacija sama po sebi bez veze postupak..Ja sam sama doktora pitala da li bi mi napravio inseminaciju ako bi spermiogram hipotetski bio katastrofa samo da ispucam na šta imam pravo..Al je rekao da bi imao problema (to ga je Vatrica stavila na red ) Meni ne bi smetalo da mi radi inseminaciju sa par spermija jer ionako ne polažem nade u to..znači, ja bi išla i sa par spermija samo da uzmem na šta imam pravo..kad sam već gubila vrijeme na folikulometrije pa nek se i to odradi..al to planiram između stimulacija ubacit..nikad se ne zna, možda slučajno uleti iako znam da nema šanse..A ionako vjerujem da kod inseminacije dio trudnoća koje se vode kao uspjeh inseminacije i nije od same inseminacije nego od ciljanih odnosa oko ovulacije..

  12. #812

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Nadam se da sam ipak nesto pozitivno napravila za nas, makar nije bilo namjerno... He he..
    Ma ne znam, meni taj AIH, ono, postupak samo za one sa dobrim sgramom...i naravno da bi ih iskoristila..
    Nebi bilo lose da mozemo zamijeniti 4 AIH za barem 1 simulirani..

  13. #813
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    ja ću bit skromnija..ja bi mijenjala i za prirodnjak..

  14. #814
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    red pepper obično se inseminacije ne rade između stimuliranih nego ih par odradi prije IVF-ova jer ako se već dođe do toga da se radi IVF onda nije opravdano više ići na inseminacije to je ko da ideš s konja na magarca...
    mene je baš nerviralo to što nas je dr. stavio prvo da odradimo 3 inseminacije, ajde još prvi i drugi put sam se kao nadala ali onda mi je bilo baš dosta gubljenja vremena jer sam morala putovati u Rijeku radi toga pa gubiti vrijeme s posla itd. a nade sve manje. I bila sam upravu nismo mi bili kandidati za inseminaciju uopće, spermiogram nam je užasno varirao i meni kasnije našli endometriozu i svašta nešto tako da smo tek nakon 6 godina obilaženja klinika zatrudnili.

  15. #815
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    A ionako vjerujem da kod inseminacije dio trudnoća koje se vode kao uspjeh inseminacije i nije od same inseminacije nego od ciljanih odnosa oko ovulacije..
    Moguće, ali ih sigurno nije značajan broj.
    Ja se slažem s vatrom...do, recimo, 32, 33 god. i s dobrim nalazom s.grama (što ga sad heky i njm imaju) odradila bih par AIH-a pod uvjetom da sgram ostane ok. Zaista nema razloga da se ne potroši par mjeseci pokušavajući biti u onih 10% uspješnosti AIH-a.

  16. #816

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    15

    Početno

    Heky meni je dr. V rekao da dodjem u 7.mj na dogovor za 9.mj, a dao mi je i onu listu sto sve trebamo napraviti. Soc.gin. mi je dala sve uputnice jos prije HSSG-a, tako da sam to sve odradila ali nazalost do 9.mj ce dosta njih zastariti pa cu morati ponoviti neke. Kod nas je sve ok s nalazima tako da cemo prvo s inseminacijama, tako je i dr. predlozio a i meni odgovara. U svakom slucaju sretno i tebi i ostalima ovdje, da nam sto prije bude plusic .

  17. #817
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    red pepper obično se inseminacije ne rade između stimuliranih nego ih par odradi prije IVF-ova jer ako se već dođe do toga da se radi IVF onda nije opravdano više ići na inseminacije to je ko da ideš s konja na magarca...
    mene je baš nerviralo to što nas je dr. stavio prvo da odradimo 3 inseminacije, ajde još prvi i drugi put sam se kao nadala ali onda mi je bilo baš dosta gubljenja vremena jer sam morala putovati u Rijeku radi toga pa gubiti vrijeme s posla itd. a nade sve manje. I bila sam upravu nismo mi bili kandidati za inseminaciju uopće, spermiogram nam je užasno varirao i meni kasnije našli endometriozu i svašta nešto tako da smo tek nakon 6 godina obilaženja klinika zatrudnili.
    Meni rekao da uvijek imamo vremena napraviti inseminaciju tako da vjerujem da se može ići unatrag..a i prirodnjake mi je rekao da mogu ubaciti između stimulacija..Ja znam da je totalna glupost to što ja pričam,ali meni je najgori taj status quo..ti prazni mjeseci..kad sam u postupku, bilo kakvom, pa makar to bila i inseminacija sa 5 spermija ipak imam filing da se nešto događa, imam osjećaj da poduzimam sve šta mi je u moći..tako da sam trenutno uvjerenja da ću i to iskoristiti..ali vidjet ćemo..

    Ja kad sam kretala u sve to htjela sam se odmah dokopati "pravog postupka",odmah sam ddoktora tražila stimulaciju, blabla..al sam vrlo brzo skužila da ovdje ništa ne ide preko noći i da ovdje jedino strpljenje čovjeka može spasiti..I da sad se vratim na početak možda čak i ne bi tako odlučno odbila inseminacije...I točno znam da mi je phiphy na samom početku rekla da se oboružam strpljenjem..tek nedavno sam skužila što je s time mislila

  18. #818

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ma za inseminacije potrosis 4 mj pa i nije tako strasno.. A to sa praznim mjesecima između stimuliranih, slazem se s Red.. Nekad imas feeling da se nis ne desava...a jos nisam saznala koliko treba biti ta pauza.

  19. #819

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    istra
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa do kad je V na g.o.? Ja sam se narucila kod njega za slijedeci tjedan.

    Heky pa ja da sam na tvom mjestu nebi se nazivala neplodnom sa normospermijom i prohodnim jajovodima. Dobro ti je dr rekao, bacite se na posao do rujna pa ces opet na konzul i onda cete se dogovoriti sta i kako dalje. Ne znam koliko imas godina ali ja bi pristala i na inseminacije da imam ovako dobre nalaze i naravno manje od 35 godina.
    gle za sad pristajem sta god kaze, ja i jesam za inseminaciju al onda se bacim u bed kad vidim postotke uspjesnosti.. imam 30 godina
    Citiraj tigrical prvotno napisa Vidi poruku
    heky, koliko ste pokušavali prije nego ste se javili na humanu? Spermiogram često varira ali to ne znači da ste izlječeni. Potpisujem Inesz!
    pa vjeruj da varira, prva 2 losa, sad 3 dobar ono SOK! pokusavanje 2 godine
    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj, jesi ti sa forum.hr? Pa ako jesi tvoj muž je prema spermiogramu zadnjem imao koliko se sjećam 2% pokretnih ? Kako je to naraslo na 70% u 2 mjeseca?
    jesam ja sam s foruma, vidim da ste tu aktivnije vec tamo vjeruj nemam pojma ni ja.. kad smo bili na konzultacijama doktor mu je rekao smanji pusenje ili prestani, ne piti coca colu (sta je on pio svakodnevno) i ne piti iz plasticnih boca (to me je zbunilo) ok.. moj muz smanjio pusenje, sad ima one slabije cigarete ne jace, coca colu nije vise niti okusio, i pije sokove za razrjedivanje.. prva 2 nalaza spermio radena u puli full spori asthenozoospermia.. dosli u rijeku ja cekam na hssg, on ujutro napravio ponovno spermio, prije nego sam trebala uci unutra ono muz sav vesel dolazi s nalazom.. ja sam ostala paf! a bila 100% uvjerena s losim spermio niti prirodno, niti inseminacija itd....
    Citiraj Jelitza prvotno napisa Vidi poruku
    Heky meni je dr. V rekao da dodjem u 7.mj na dogovor za 9.mj, a dao mi je i onu listu sto sve trebamo napraviti. Soc.gin. mi je dala sve uputnice jos prije HSSG-a, tako da sam to sve odradila ali nazalost do 9.mj ce dosta njih zastariti pa cu morati ponoviti neke. Kod nas je sve ok s nalazima tako da cemo prvo s inseminacijama, tako je i dr. predlozio a i meni odgovara. U svakom slucaju sretno i tebi i ostalima ovdje, da nam sto prije bude plusic .
    ja vec dosta toga imam.. mislim da hormoni vaze godinu dana a brisevi 6 mj. ma nisam sigurna.. i ja cu ponavljat neke nalaze prije nego odem za rijeku da opet budem spremna i nek mi vise kaze kako sta dalje

  20. #820
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Meni rekao da uvijek imamo vremena napraviti inseminaciju tako da vjerujem da se može ići unatrag..a i prirodnjake mi je rekao da mogu ubaciti između stimulacija..Ja znam da je totalna glupost to što ja pričam,ali meni je najgori taj status quo..ti prazni mjeseci..kad sam u postupku, bilo kakvom, pa makar to bila i inseminacija sa 5 spermija ipak imam filing da se nešto događa, imam osjećaj da poduzimam sve šta mi je u moći..tako da sam trenutno uvjerenja da ću i to iskoristiti..ali vidjet ćemo..

    Ja kad sam kretala u sve to htjela sam se odmah dokopati "pravog postupka",odmah sam ddoktora tražila stimulaciju, blabla..al sam vrlo brzo skužila da ovdje ništa ne ide preko noći i da ovdje jedino strpljenje čovjeka može spasiti..I da sad se vratim na početak možda čak i ne bi tako odlučno odbila inseminacije...I točno znam da mi je phiphy na samom početku rekla da se oboružam strpljenjem..tek nedavno sam skužila što je s time mislila

    U vezi ovog boldanog, to ti je tako svima na početku ali kad si iz mjeseca u mjesec u postupku a uz to još moraš trčati s posla i putovati do te bolnice onda se umoraš da ti nije više do ničega, ja sam nakon 2,3 uzastopna ciklusa na humanoj jedva čekala da malo predahnem i da se mogu vratiti koliko toliko nekom normalnom životu. Meni je to bio užasan stres svako jutro dizanje u 6, trčanje u bolnicu (koja mi je 1 sat vožnje od kuće) i onda radit, pa drugo jutro sve ispočetka.
    Eto možda je tebi bolnica blizu i nemoraš se nikome opravdavati zbog kašnjenja na posao ili tražiti bolovanje od dr. za postupke

  21. #821
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    U vezi ovog boldanog, to ti je tako svima na početku ali kad si iz mjeseca u mjesec u postupku a uz to još moraš trčati s posla i putovati do te bolnice onda se umoraš da ti nije više do ničega, ja sam nakon 2,3 uzastopna ciklusa na humanoj jedva čekala da malo predahnem i da se mogu vratiti koliko toliko nekom normalnom životu. Meni je to bio užasan stres svako jutro dizanje u 6, trčanje u bolnicu (koja mi je 1 sat vožnje od kuće) i onda radit, pa drugo jutro sve ispočetka.
    Eto možda je tebi bolnica blizu i nemoraš se nikome opravdavati zbog kašnjenja na posao ili tražiti bolovanje od dr. za postupke
    Istina je Mimi,bolnica mi je jako blizu,a radim za sebe pa se ne moram opravdavati i uspijem si ubaciti postupak u raspored bez problema..

    Istina je također i to da nakon par uzastopnih mjeseci poludiš..Mene je nakon 2 prirodnjaka za redom pitao dr da li idemo odmah dalje,ali ja sam rekla da mi treba mjesec dana pauze..taj stres mi je odnio par godina života i par kila..ali eto zaredala se neke druge stvari i taj jedan mjesec je već narastao na 3 mjeseca, a ako ne bude sreće narast će i na 5 mjeseci..A sad već postajem luda ko kupus da mi valjda i inseminacija sa 5 spermija ne izgleda kao loša opcija..

  22. #822
    Newbie avatar
    Datum pristupanja
    May 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    113

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam, ali meni je ta inseminacija sama po sebi bez veze postupak..Ja sam sama doktora pitala da li bi mi napravio inseminaciju ako bi spermiogram hipotetski bio katastrofa samo da ispucam na šta imam pravo..Al je rekao da bi imao problema (to ga je Vatrica stavila na red ) Meni ne bi smetalo da mi radi inseminaciju sa par spermija jer ionako ne polažem nade u to..znači, ja bi išla i sa par spermija samo da uzmem na šta imam pravo..kad sam već gubila vrijeme na folikulometrije pa nek se i to odradi..al to planiram između stimulacija ubacit..nikad se ne zna, možda slučajno uleti iako znam da nema šanse..A ionako vjerujem da kod inseminacije dio trudnoća koje se vode kao uspjeh inseminacije i nije od same inseminacije nego od ciljanih odnosa oko ovulacije..
    Pa jel ne ide inseminacija baš kod slučajeva sa lošim spermiogramom? Ja sam tako iskopala...

    Još sam si bila zaključila kako ja i nisam neki kandidat za to jer je naš spermio dobar, problem je u meni.

  23. #823

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    indikacije za aih prema http://www.hdhr.org/doc/POSTUPNICI_z...HDGEHR_web.pdf
    • slab cervikalni faktor, stanje nakon operacija cerviksa
    • supfertilan spermiogram
    • nepovoljan postkoitalni test (PCT)*
    • imunološki uzrok neplodnosti
    • nerazjašnjena (idiopatska) neplodnost
    • endometrioza (I i II stupanj)
    • spolna disfunkcija muškarca

  24. #824
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Mali Mimi prvotno napisa Vidi poruku
    U vezi ovog boldanog, to ti je tako svima na početku ali kad si iz mjeseca u mjesec u postupku a uz to još moraš trčati s posla i putovati do te bolnice onda se umoraš da ti nije više do ničega, ja sam nakon 2,3 uzastopna ciklusa na humanoj jedva čekala da malo predahnem i da se mogu vratiti koliko toliko nekom normalnom životu. Meni je to bio užasan stres svako jutro dizanje u 6, trčanje u bolnicu (koja mi je 1 sat vožnje od kuće) i onda radit, pa drugo jutro sve ispočetka.
    Eto možda je tebi bolnica blizu i nemoraš se nikome opravdavati zbog kašnjenja na posao ili tražiti bolovanje od dr. za postupke
    Uf kako je ovo tocno, nakon godine dana u kojima sam odradila 4 stimulirana i 1 prirodnjak, bila sam kako red kaze luda ko kupus.
    Ali kada si jednom u postupku samo bi htio jos jedan pa jos jedan, Navuces se. Ja i sada mozgam kako necu stici do 9.mj nista ako ovaj ne uspije i to mi izgleda dugo kao godina.

  25. #825
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Newbie-krivo si nesto skuzila..u principu se ide na inseminaciju ako zena ima ovulacije,a spermiogram je ok ili nesto losiji,ali opet ne katastrofa los..jer oni jos centrifugiraju uzorak i pripreme ga za inseminaciju tako da nakon obrade ostane ono najbolje od njega..kod tebe bi obzirom da imas 2-3 ovulacije godisnje mogla inseminacija,al ne znam koliko bi vama trebalo vremena onda..vama bi godine prosle tik tak loveci tvoje ovulacije..a oni ne vole davati klomifen kod inseminacije zbog rizika od viseplodne trudnoce buduci da klomifen moze izazvati razvoj vise folikula..

  26. #826

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    red inseminacije s klomifenom su uobicajena stvar, ukoliko dodje do razvoja veceg broja folikula, podjednake velicine, prelazi se na IVF.

  27. #827
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ne znam bubekica,ja sam u pocetku isto to htjela s klomifenima pa mi netko rekao da ne moze..tj da nije uobicajeno sa aih-a da se promijeni u ivf..i meni nema logike da ne moze,ali posto sam odustala od aih-a nisam doktora ni pitala..super ako je tako..

  28. #828
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ili sam ja mozda htjela klomifenom dobit vise folikula pa si podebljat sanse za aih pa su mi mozda za to govorili da mi nece dat klomifen zbog rizika..hm,ne sjecam se vise..

  29. #829

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    To je klasicna pcos inseminacija - klomifenska
    E sad, ne znam kakvi su vasi u rijeci, mozda drugacije disu.

  30. #830
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    To je klasicna pcos inseminacija - klomifenska
    E sad, ne znam kakvi su vasi u rijeci, mozda drugacije disu.
    Hm, ako ih je previše lako naprave IVF umjesto AIH tako su meni jednom u Ri kad sam dobila 5 folikula dobro ja nemam PCOS pa su me tako stimulirali

  31. #831
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    To je klasicna pcos inseminacija - klomifenska
    E sad, ne znam kakvi su vasi u rijeci, mozda drugacije disu.
    Dišu isto Ja sam imala AIH sa klomifenima pošto nema drugog načina da dođem do ovulacije. I iako imam PCOS, imala sam samo jedan folikul.

  32. #832
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Ma sad sam se sjetila..ja sam htjela pitati dok sam mislila ic na aih da mi iako imam ovulaciju da klomifen da namjerno pokusam dobit vise folikula pa su mi tu na forumu rekli da mi nece dat..al sam odustala od aih-a pa ga nisam ni pitala..a putem sam od stresa ionako izgubila ovulacije pa ionako nis od toga ..

  33. #833

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Ja sam izabrala dr.S. A onda pročitala sve što piše o njoj ovdje i na drugim forumima. I nije mi bilo svejedno... Ali sretna sam da sam poslušala neki svoj unutarnji glas i nisam je odlučila promijeniti tj. naručiti se nekom drugom dr. za prve konzultacije. Žena je otvorena, direktna i konkretna, duhovita. Sve mi je objasnila, na svako pitanje strpljivo odgovorila. Ni u jednom trenu nisam osjetila da joj moja pitanja idu na živce niti da joj se se.e što mi je internet između ostalog izvor informacija. Za kraj još nabaci malo pozitive, ohrabri. Baš mi ulijeva neku sigurnost. Ja bih je svakome preporučila.

  34. #834
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    Slažem se s tobom!!!!!!!
    i sretno u svim postupcima!!!(mislim nadam se da će ti trebati samo jedan,možda čak ni on
    Citiraj a_je_to prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam izabrala dr.S. A onda pročitala sve što piše o njoj ovdje i na drugim forumima. I nije mi bilo svejedno... Ali sretna sam da sam poslušala neki svoj unutarnji glas i nisam je odlučila promijeniti tj. naručiti se nekom drugom dr. za prve konzultacije. Žena je otvorena, direktna i konkretna, duhovita. Sve mi je objasnila, na svako pitanje strpljivo odgovorila. Ni u jednom trenu nisam osjetila da joj moja pitanja idu na živce niti da joj se se.e što mi je internet između ostalog izvor informacija. Za kraj još nabaci malo pozitive, ohrabri. Baš mi ulijeva neku sigurnost. Ja bih je svakome preporučila.

  35. #835

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Hvala bubice!

  36. #836
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Bubice-ti si stvarno potrebna ovon forumu..nama crnjacima dobro dodje malo tvog vedrog duha i optimizma..svaka cast sto si tako vesela i optimisticna..ja ne bi to mogla ni da dubim na glavi..



    A je to- jako mi je drago da si zadovoljna i da nisi promijenila odluku zbog napisa na forumu..jer svatko od nas je drugaciji i ono sto jednom super pase drugom smeta..glavno da ste vi kliknuli s njom,a lako sto je nama ona kakva je..mozda je i ona malo procitala forume pa spoznala da se mora promjenit jer pred 2 mjeseca su joj smetali i internet i pitanja..a mozda su nas nase dobrice samo toliko razmazile da pusemo i na stvari koje njene pacijentice ne primjecuju..uglavnom,bitno je da je tebi sjela..

    Sto ste dogovorili za dalje? Koliko godina imas?imate vec dijete?

  37. #837

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Dogovoren je ivf. Imamo dijete. Problem su jajovodi. Godina jos malo pa 39.
    Posljednje uređivanje od a_je_to : 05.06.2014. at 21:11

  38. #838
    bubicazubica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    902

    Početno

    hvala!!!
    ....pozitiva je moj moto,uvijek..čak i u najcrnijim danima
    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    Bubice-ti si stvarno potrebna ovon forumu..nama crnjacima dobro dodje malo tvog vedrog duha i optimizma..svaka cast sto si tako vesela i optimisticna..ja ne bi to mogla ni da dubim na glavi..



    A je to- jako mi je drago da si zadovoljna i da nisi promijenila odluku zbog napisa na forumu..jer svatko od nas je drugaciji i ono sto jednom super pase drugom smeta..glavno da ste vi kliknuli s njom,a lako sto je nama ona kakva je..mozda je i ona malo procitala forume pa spoznala da se mora promjenit jer pred 2 mjeseca su joj smetali i internet i pitanja..a mozda su nas nase dobrice samo toliko razmazile da pusemo i na stvari koje njene pacijentice ne primjecuju..uglavnom,bitno je da je tebi sjela..

    Sto ste dogovorili za dalje? Koliko godina imas?imate vec dijete?

  39. #839
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ajde nek se i dr. S malo promjenila na bolje, možda stvarno čita forume pa je odlučila malo poraditi na sebi, nadajmo se da su i naše kritike dovele do nekih poboljšanja u komunikaciji

  40. #840

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!

    Htjela bi podijeliti svoj slucaj i iskustvo.
    Dakle, ja pcos, a moja polovica oligoasteno. Na prve konzultacije dosla kod dr.Smiljan na kojima ona kaze hssg, pa dalje inseminacija. Pitala me sto mislim i zelim, i iako sam rekla da bi krenuli prvo sa tabletama da potaknemo ovulaciju, ona je ostala pri svome i rekla da sa njegovim nalazom to nema smisla. Onda sam se malo raspitala, dobila preporuke za dr.Vlasica I prebacila se kod njega. Obavili hssg (za koji je rekao da ga on niti ne bi predlozio jos, moja greska jer nisam trazila opet "prve" konzultacije, nego se narucila na hssg misleci da je to standard svih), nalaz uredan i on kaze krecemo s klomifenom i tempiranim odnosima postujuci moju zelju, i kako je rekao: "nikad se ne zna kad ce onaj jedan zalutat".
    Dobili smo folikul, pa stoperica, tempirani, i nista od svega 1.put.. 2.put nije bilo vodeceg folikula i onda smo poduplali dozu klomifena, a u medjuvremenu sam picela skupljat papirologiju za IUI, da odmah bude spremno za dalje ako opet ne upali. Tu sam vec pocela gubit nadu i htjela vec taj postupak zamjenit I prec na IUI, medjutim dr.se nije dao predomislit. 2.spermiogram isti nalaz, al nesto bolje vrijednosti. Nakon tempiranih, folikul nikako da pukne, i kad sam vec mislila propala stvar, eto zutog tijela! I eto nas u 3.mjesecu vrlo uredne trudnoce. Odusevljena sam dr.V i divnim i ljubaznim sestrama koje su tamo stvarno velika podrska! A dr.V veliko hvala na nadi i prilici za kolko-tolko prirodnim pokusajem!

    Sorry na duzini posta! Sretno svima I ne gubite nadu!

  41. #841

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Strijelica cestitam od srca
    Evo i mene u 7om mjesecu nakon druge inseminacije isto kod dr. V
    Ako drugi puta ne bude islo prirodno eto mene opet na humanoj

  42. #842
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Stijelica čestitam!

  43. #843
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Strijelica kao prvo cestitam na trudnoci i bas mi je drago da ipak neces morati bolje upoznati cijeli sistem!! A kao drugo cestitam sto si bila odlucna u onome sto zelis i izborila se za to umjesto da budes nezadovoljna i slijepo slusas doktoricu..ja bi isto postupila.sretno dalje s trudnocom!

  44. #844

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    54

    Početno

    mi bili na drugim konzultacijama, i sa slijedećom m krećemo u postupak,Ivf u prirodnom... nadam se uspjehu iz prve malo mi je dalo krila to što je sve do sad prošlo glatko,prve konzultacije krajem ožujka,i evo nas sad već u postupku nakon samo tri mjeseca podsjećam;mi smo kod dr S. i nemam ni jedne primjedbe.... ali to jasm samo ja ,moja malenkost

  45. #845
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Eto,polako se stvaraju klanovi ..svatko svoga zdusno hvali..neka,bolje da je tako nego da su ljudi nezadovoljni..

    Inace nova13 zavidim ti na optimizmu....ti vjerujes u uspjeh iz prve,a ja sam si u glavi postavila vremenski okvir od 5 godina..to znaci da cu se valjda za cca 3 god polako poceti i ja nadati,hehe..

    A to sto si vec u postupku nije nista cudno obzirom da vam je ivf jedini izbor koliko sam skuzila..

  46. #846

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav cure,
    nova sam na forumu ali ne i na humanoj. Žuljam stolice već sedmu godinu.
    Nisam vam se prije priključivala ali sam čitala i čitala. Puno sam stvari saznala, tješila se, živčanila pa opet čitala.
    Uglavnom sam kod dr.S ali kad je nema ili je gužva bila sam i kod dr.M i dr.V. Svi su oni dobri, nekad ljubazniji nekad zauzeti i šturi u objašnjenjima nekad nježniji nekad.....ipak samo ljudi.
    Curama koje tek kreću u ovu duuugu i živcima skupu bitku želim reći da i nema puno koristi prelaziti od doktora do doktora jer vam nitko ne može garantirati koji će doktor biti na punkciji ili transferu.
    Skužila sam da je jedino važno da vam uvijek jedan doktor određuje vrstu postupka i terapiju jer vas s vremenom upozna i zna kako reagirate na gonale, menopure, purgone, klomifen..i sve ostalo čime se bockate.
    Takva su moja saznanja i iskustvo. Istina je da su punkcije daleko najmanje bolne kod dr:V ali pregrmiš i druge kad znaš da si tu i nemaš izbora.
    Iza mene su sve kombinacije postupaka, puno punkcija, transfera, čekanja beti, suza, pa opet sve ispočetka. uvijek se uhvatiš za one sretne priče "uspjelo iz prvog pokušaja, u prirodnom ciklusu, sekundarnom.bla bla".
    Mi nismo imali neku osobitu dijagnozu osim jako lošeg spermiograma i sada već godina.
    Da skratim doktori su dobri ali naš sustav HZZO-a NE VALJA. Ja imam pravo na još postupaka ali neću ih moći iskoristiti. Tek sad sam na svoj zahtjev napravila dodatne pretrage za trombofiliju, kariogram,
    fosfolipidan antitjela i još neka čudesa (nemam nalaz kod sebe pa da ne napišem krivo). I gle čuda nalazi nisu dobri. Mogla sam još 100 godina ići na oplodnju bez rezultata. Koliko sam skužila to su jako skupe pretrage i rade se u jb Zg. pa nisu tako uobičajene. Zašto žene nakon 8 ili čak i više ( a upoznala sam mnoge) neuspjelih embriotransfera ne šalju na daljna ispitivanja, što nije ekonomičnije za zdravstvo da se naprave te pretrage nego plaćaju skupi postupci.
    Zato stojim iza toga da se moramo same informirati i izboriti za sve što nam može pomoći ili bar olakšati. Sad mi preostaje jedino Prag ili neka druga ustanova koja radi donacije ili PDG. A mogla sam to znati puuuno ranije.
    Btw. bila sam i u Petrovoj naš KBC je bolji
    Nisam vična pisanja na forumima pa sam ja sve ovo napisala jako opširno, valjda nije dosadno za čitanje.

  47. #847
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Anice72, nisam shvatila zašto moraš u Prag i to na donacije?
    Što se tiče tih pretraga, da neće te naši dr. baš olako poslati na to tek nakon spontanog ili puno neuspjelih stimulacija..jesi ti to sama platila na kraju nisam ni to skužila. I ja sam se za to izborila sama, ali mislim da te dr. prije na to uputila odobrili bi ti pretrage nisi ni prva ni zadnja koja ih je napravila, nije trebalo baš 7 godina čekati
    Sretno i javljaj se ti i dalje s novostima
    Posljednje uređivanje od Mali Mimi : 08.06.2014. at 11:29

  48. #848

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    54

    Početno

    Anice,žao mi je da si se našla u takvoj sitauciji...

    zamolila bih cure koje (nažalost) imaju iza sebe folikulometrije, da mi ukratko objasne proceduru, tj bitnije mi je da znam od koliko do koliko sati se to radi,koliko se obično čeka, koliko to traje... jer ja nisam iz ri, radim pa bi morala svaki put do 11:00 bit gotova sa svim tim da bi stigla u 14:00 na posao... na poslu ne smijem ništa pitati,koji sat (a kamoli dan!!) slobodno, i sve ovo moram u ''tajnosti'' inače bih lako mogla dobiti otkaz ako šef sazna što se sprema...
    Posljednje uređivanje od nova13 : 08.06.2014. at 11:30

  49. #849
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    nova13, to ti traje 5 min jednom kad uđeš, ali zna biti gužva...radi se od 8 nadalje dok svih ne završe. Ja sam nekada bila gotova i u 12 sve ovisi. Ti si kod dr. S?
    Mislim da ona svoje pacijente obavi do 11 sati ali bolje će ti znati reći njene pacijentice

  50. #850

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    54

    Početno

    da, ja sam kod dr S... a ništa onda mi preostaje da jako rano krenem da sam tamo prije 8,pa možda budem brzo gotova. da li se ide po redoslijedu kako tko dođe ili kako je tko naručen?
    a nadam se da je već dosta cura/žena sa humane u blaženom stanju pa da neće biti gužve sad

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •