Stranica 3 od 72 PrviPrvi 123451353 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 3594

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #101
    tikiica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    37

    Početno

    Imam pitanjce vezano za hssg. Bila sam 2 puta na konzultacijama i slijedeći korak je hssg. Vjerojatno idući tjedan jer m siže danas ili sutra. Ugl, koliko znam hssg je pregled provjere prohodnosti. Što ako se ustanovi da prohodnost nije dobra? Da li ću trebati dolaziti na novi pregled/zahvat/kakogod ili će se to odmah rješavati? U svom mom informiranju ostalo mi je u uhu "propuhivanje", a nisam sigurna dal se mislilo na hssg ili postupak nakon u slučaju neprohodnosti

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Ja sam bila na hssg-u u 7.-om mj. i dokazana je teška prohodnost,ali prisutna.Dr.će ti vjerojatno pokušati pročepiti u slučaju da postoji otežana prohodnost.Meni nije uspio ni ubrizgati svu tekućinu.Nakon toga 3mj pauze i savjetovao laparoskopiju.Trenutno ništa od laparo,jer se predomislio,ali krećemo s Aih-om(kako kaže dr.bilo bi šteta ne probati jednu-dvije)

  3. #103
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    smjehuljica, nema smisla radit AIH s tesko prohodnim jajovodima. Koji dr. te vodi?

  4. #104

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Potpisujem tigrical.. Ako jajovodi nisu prohodni ili su djelomicno prohodni dr ce ti preporuciti laparo ili odmah IVF, ja bi osobno isla odmah na IVF al to je sad sve stvar izbora.

    Kod djelomicno prohodnih jajovoda postoji mogucnost izvanmaternicne trudnoce i di si onda dosla?

  5. #105

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Ah znam.Neznam ni ja zašto aih,ali je rekao da bi bilo šteta ne probati jednu ili dvije.Ja sam kod dr.V.Idemo probati,ali mi je žao što moram otvarati bolovanje,a ništa od toga.I da stvar bude bolja,još mi ni bris nije dobar,pa pijem antibiotke.Krećemo u nedjelju s 1.fm,pa ćemo vidjeti.

  6. #106
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Hm slažem se s curama, tu postoji i rizik od vanmaternične jesi ga možda pitala u svezi toga, lako još ako ne uspije AIH nego da se ne dogodi vm.

  7. #107

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    mislim da će u nedjelju dr.S biti dole,pa ću malo vidjeti s njom.Slažem se u potpunosti s vama.Za VM trudnoću mi je rekao prilikom hssg,ali poslije ništa.Na početku mi je bilo drago da se išta pokrenulo,ali sada sam zabrinuta.

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Smjehuljica da se to nije dr.V ponadao posto je meni drugi AIH bio uspjesan? Kad ste se to dogovarali?

    Salu na stranu..stvarno me cudi to njegovo razmisljanje.. Razgovaraj svakako s prof. S

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Koja sam ja koza nisam vam niti zahvalila na cestitkama cure

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Smjehuljica slazem se s curama.. Da sam na tvojem mjestu, prije bi pristala na laparo, ako je sgram dobar nego na AIH ali to je moje misljelje... Porazgovaraj jos malo s njim..

  11. #111
    fijolica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Pored mora
    Postovi
    107

    Početno

    Aerin, čestitam!!! Baš mi je drago da je uspjelo prije no što si se krenula mučiti s postupcima. Želim ti bezbrižnu trudnoću do kraja

  12. #112

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    137

    Početno

    cure! imam jedno pitanje za vas koje niste iz RI..... dali imate pravo na pratnju na putnom nalogu??? ja sam prije imala ali navodno da se to promjenilo i da sad više nemam???

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Suzy.s ja imam kad mi da visekratni putni nalog, pa mi to traje od fm do transfera..rekla sam sestri da ja ne mogu voziti nakon punkcije i tansfera i onda mi ona napise s pratnjom... Valjda si me skuzila..

  14. #114

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Suzy.s ja nisam imala pravo dobila sam visekratni putni odmah za konzultacije i rekla sam sestri kako moram i na hssg i da bi lezala nakon inseminacije ali ne da.. Tako da ti u biti imas pravo, a stvar je doktora/sestre da li ce ti to zaokruzit na PN njima ni iz džepa ni u džep a nama bi bilo super

  15. #115
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    I ja sam imala pravo do prije možda godine dana, od tad za punkciju tražim od MM doktorice da mu za sgram napiše PN, bar to.
    Posljednje uređivanje od Snekica : 24.01.2014. at 09:06

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Lokacija
    pula
    Postovi
    137

    Početno

    hvala cure, baš me interesiralo jer ovako i onako svaki put plačaju sve manje i manje!!! i meni do prije god. dana davala za pratnju ali sad vjerovatno moraju "štediti" !

  17. #117
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja nisam nikad dobivala za pratnju osim što bi mm dobio za punkciju uputnicu i svoj putni nalog, a bili smo valjda 6 godina u postupcima

  18. #118
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    vekyn dođi ti lijepo na kavu u subotu pa ćeš na licu mjesta, u ugodnom društvu, riješit puno nedoumica

    http://forum.roda.hr/threads/83709-Rije%C4%8Danke-kava!!!

  19. #119
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Aerin, čestitam! Znaš li možda koji je postotak uspješnosti inseminacija na našoj klinici?
    phiphy, ti si imala info za neke prethodne godine?

    I da, sve nove - sutra ili najkasnije drugu subotu - na kavicu!

    edit: Aerin, molim te javi se bubekici na Odbrojavanje i curama na Inseminaciju
    Posljednje uređivanje od Argente : 24.01.2014. at 14:12

  20. #120
    tikiica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    37

    Početno

    Dobila danas m, zvala humanu i kažu da najvjerojatnije ništa ovaj put. Dr S nema u ponedjeljak ni petak, a u srijedu već ima 2 hssga. Rekli su da će je pitati i javiti mi u utorak. Možda mi se smili :/
    Može li mi to napraviti drugi dr ako ima slobodan termin? Koliko uopće hssg traje?

  21. #121

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Aerin, čestitam! Znaš li možda koji je postotak uspješnosti inseminacija na našoj klinici?
    phiphy, ti si imala info za neke prethodne godine?

    I da, sve nove - sutra ili najkasnije drugu subotu - na kavicu!

    edit: Aerin, molim te javi se bubekici na Odbrojavanje i curama na Inseminaciju


    Hvala ti draga za postotak ne znam al znam da je bio cca 10-12%
    Evo idem se javiti curama

  22. #122
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Pozdrav svima.
    Evo jedne stare nove zbunjole. U cemu je problem sa PN. Ja sam dobila visekratni u pratnji kada sam isla na dogovor i mislim ga koristiti do kraja.Moja dok. mi je dala kao i uvijek do sada, dali HZZO odbija ispaltiti?

  23. #123
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    ne odbijaju, nego smo prije (dosta nas ovdje) dobivali i pratnju po višekratnom PN, a sad toga više nema. Odnosno, plaćaju ti PN samo za tebe a ne i za TM.

  24. #124
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    smjehuljice kako ide kod tebe jesi šta pitala dr.?

  25. #125

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    bok,evo i mene,hvala na pitanju.U ned.je bio dr.M,tako da ga nisam ništa pitala.U utorak tj.jučer sam imala svoj prvi IUI i bila sam skroz zbuki i nisam ništa spominjala.Vidjet ćemo,ali uopće se ne nadam.Gledam na to kao na probu.

  26. #126

  27. #127
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Odličan članak, samo da još onaj naziv umjetna oplodnja ne bode u oči!

  28. #128
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mene više bode u oči to što nije naveden ukupni godišnji broj ciklusa
    Nisam sarkastična kad kažem "bravo naši", zaista to mislim - ali 600 više u odnosu na koji početni broj? Ovako i dalje ne možemo vidjeti koji je baby take home rate...

  29. #129
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    nema svih podataka pa se ništa ne može zaključiti o uspješnosti, jednako važi i za se mpo klinike u hrvatskoj.

    ali evo kontam:

    ako je prije 3 godine bilo 200 postupaka, prošle ih je bilo onda 800

    iz 800 postupaka da se rodi 120 djece, ma dodajmo još 20 djece koje će se roditi iz postupaka za 2013. godinu to je

    140/800

    živorođenih oko 17% po započetom postupku

    a sad novo nagađanje:

    ako je prije tri godine bilo 400 postupaka, prošle ih je bilo 1000

    ako je rođeno 120+20 djece iz 1000 postupaka

    to je uspješnost od 14% živorođene djece po započetom postupku


    eto, tako svi možemo nagađati i računati. dokle nema svih relevantnih, objektivnih i vjerodostojnih informacija koje uostalom propisuje i zakon, meni svaki ovakav istup izgleda kao samohvala.

  30. #130
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    pa u 3g. su povećali broj postupaka za 600, ne u 1g. znači 200 po godini, što bi bilo 30% ako je prije 3g. bilo 200 postupaka.
    Posljednje uređivanje od frka : 08.02.2014. at 18:10

  31. #131
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    frka,
    "Na našem Zavodu u posljednje smo tri godine povećali broj postupaka za 600 ciklusa."

  32. #132
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    pa i jedna i druga govorite isto ili se meni spava pa ne kužim?
    A bila samohvala ili ne meni dosta da je i moj miš u ovih 120 živoređenih dalje mi ništa nije bitno, sorry ali nisam objektivna

  33. #133
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    frka,
    "Na našem Zavodu u posljednje smo tri godine povećali broj postupaka za 600 ciklusa."
    pa da - unutar 3g. je povećanje od 600. ako se ravnomjerno raspodijeli, 200 po godini. znači, ako je prije te 3g. bilo 200 postupaka godišnje, prošle ih je godine bilo cca 400. i to je onda 30% živorođene djece. ali džaba nam nagađati o postocima kad ne znamo koliko je postupaka u pitanju bilo prije ovog programa.

  34. #134
    butterfly101 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,040

    Početno

    Drage moje suborke,malo sam se izgubila sa foruma jer jednostavno ja ne stignem vise nista. Jos se bebac i ja nismo dobro organizirali ali nadam se da hocemo. Priznajem da mi je drago vidjeti vas na okupu,ali bilo bi draze da vas nadjem na topicu sa temom o trudnoci. Bitno da se vi borite za vase bebice,a ja vam od svega srca zelim sto prije uspjeh. Znam da je jako tesko,ali vjerujte mi kad vam kazem da vec u trudnoci polako zaboravite na sve te dogadjaje sa humane,a kad beba dodje i ispuni zivot cini vam se kao da humanu niste nikad vidjeli i kao da se sve ono sto ste prosli dogadjalo nekom drugom,te jednostavno kad o tome ja mislim ne mogu vjerovat od kud sam crpila svu onu snagu za borbom sa neplodnoscu i ivf-ovima. Ali sve se to isplati,vidjet cete !!!

    Saljmo vam brdo pusa za uspjeh

  35. #135
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Leptirice, drago mi je vidjeti da nas i dalje pratiš, da nas nisi zaboravila! tebi i malom mišu!

  36. #136
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    kasnim kasnim sa pregledavanjem foruma, bit će opet nekad ta kava??
    Citiraj cranky prvotno napisa Vidi poruku
    vekyn dođi ti lijepo na kavu u subotu pa ćeš na licu mjesta, u ugodnom društvu, riješit puno nedoumica

    http://forum.roda.hr/threads/83709-Rije%C4%8Danke-kava!!!

  37. #137
    vekyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Čavle
    Postovi
    29

    Početno

    i da ubacim update, bila na HSSG-u sve je prohodno i ok, svi drugi nalazi isto ok hvala Bogu, sad čekamo iduću m. pa insemenacija. btw hssg nije bio tako bolan, meni slično grčevima za vrijeme menzisa, a kraće traje

  38. #138
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Kava je opet 22.02.2014. u 17 sati u Premieru

    http://forum.roda.hr/threads/83709-R...=1#post2566683

  39. #139
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    bok,

    evo ja baš tražila neke info pa naletila na ovaj forum,inače sam bila više na forum.hr pa se prijavljujem i ovdje..Obzirom da svoje probleme nismo podijelili sa nikim iz okoline, već smo suprug i ja odlučili sami gurati, puno mi olakšava čitati/razmjenjivati iskustva drugih cura ..Inače ja sam tek mpo početnik, iza mene je tek odrađen hssg i sada sam u prirodnom ivf-u i skupljam hrabrost za sve što nosi stimulirani ivf..Zadovoljna sam sa riječkom bolnicom i drago mi je da iako smo imali spreman novac za privatnika nismo preskočili kbc.

  40. #140
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Oo nova, dobro nam i još brže otišla na neke veselije podforume! Prvih par postova treba odobrenje, zato ide sporije - pitaj što trebaš, a sigurno ćeš i ovdje pronaći neke od svojih znanica s forum.hr-a

  41. #141
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    red pepper welcome i da čim prije kreneš na trudnički pdf!

  42. #142
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    hvala na dobrodošlici i na lijepim željama
    ali ja sam po prirodi teški pesimist i to mi užasno otežava stvari, pogotovo sada kod mpo..ne mogu si pomoći ja uopće nemam nikakvu nadu da bi mi postupak mogao uspjeti.U srijedu trebam ići dole da mi kažu da li se stanica oplodila,a ja uopće to ne uzimam kao opciju nego već planiram što dalje..užas! ..ali opet s druge strane bar se ne razočaram...
    Pošto sam nekako namjeravala idući mjesec pokušati inseminaciju s klomifenima,a dr mi je rekao da je problem nabaviti ih u Rijeci,da li netko zna gdje bih ih mogla kupiti..ovaj mjesec mi je dr dao 5 komada jer je slučajno imao kod sebe.
    Imam još jedno pitanje- o čemu ovisi kvaliteta jajne stanice?Da li to ovisi o godinama ili o nekim drugim faktorima?Da li ako je jedan mjesec loša kvaliteta, da li je to pokazatelj i za inače ili je svaki mjesec druga priča?

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Red znam da su cure kupovale klomifene u onoj apoteci u Opicinama

  44. #144
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Aerin prvotno napisa Vidi poruku
    Red znam da su cure kupovale klomifene u onoj apoteci u Opicinama
    ej aerin, i ti si tu kako napredujete? kada imaš pregled idući?
    uf,znači do trsta moram potegnuti..a kako se to tamo zove? Da li mi isto treba nekakav privatni recept ili samo dođem i kupim?

  45. #145
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    pred dva mjesec dobila san kolmifen na recept od svog gin i nisam ga uopce platila, ide na crveni recept i u ljekarni ako ga nemaju onda naruce...

  46. #146
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    red, reci ti nama imaš li ti ovulatorne cikluse, tj. da li ti klomići služe da bi izazvali ovulaciju ili da podebljaju šanse?
    Pitam jer je prošle i pretprošle sezone u našem podrumu bila u modi inseminacija u prirodnom ciklusu.

    Što se tiče kvalitete jajne stanice, nije nužno da je jednom loša-uvijek loša, ali svakako s godinama kvaliteta opada. No to je već malo kompleksnije pitanje pa pretraži malo forum, svako toliko iskoči slična tema, trenutno npr. imamo aktivnu http://forum.roda.hr/threads/83688-K...-trudni-DVAPUT

  47. #147
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    da li imam ovulacije je i meni samoj teško pitanje..jer mi ciklusi traju po 35 dana, s time da lh trakica negdje 20-ti dan bude pozitivna..a nakon 14 dana dobijem stvari koje su opet jako kratke i slabe..a i nemam nikakve simptome ovulacije, a plodnu sluz uočim jako rijetko..rekla bih da imam nekakvu ovulaciju,ali loše kvalitete..tako sam objasnila doktoru i bez problema mi je dao klomifen za ovaj prirodni ivf..i imala sam sa klomifenom samo jedan jedini folikul..tako da mislim da će mi i za inseminaciju dati klomifen jer bi inače morala doći na 10 folikulometrija i pitanje kada bi i da li bi folikul pukao..nešto mi nije ok sa folikularnom fazom, jer lutealna je 14 dana svaki put..

    Nera: a u kojoj ljekarni si naručivala?koliko dugo treba da dobiju kada naruče?da znam na vrijeme otići, da me ne uhvati 3. dan ciklusa,a da još nije stigao.
    Inače znam da klomifen kod nas ide na recept,ali sam pitala za Opićinu, da li mi i za tamo treba recept od mpo doktora ili ne treba.

  48. #148
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Red pepper u ljekarni u Matuljima sam narucila, onoj u novom zdravst. centru i drugi dan su me vec zvali da dodjem uzeti, neznam zašto bi išla u Opicinu platiti ga ako ga tu mozes dobiti na recept ali ako ides ikud vani a mozes i u ljekarnu u Ilirsku bistricu moras imati recept privatni sa sobom i moze ti ga napisati i tvoj gin. , ne mora biti od mpo doktora...

  49. #149
    Nera29 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    205

    Početno

    Nego jesam li dobro skuzila, bila si na ivf-u i sad ponovo inseminacija? Zasto to tako? sve to u ri?

  50. #150
    cranky avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,117

    Početno

    Citiraj Nera29 prvotno napisa Vidi poruku
    Nego jesam li dobro skuzila, bila si na ivf-u i sad ponovo inseminacija? Zasto to tako? sve to u ri?
    Ovo sam upravo i ja htjela pitat.

    Red dobro nam došla i što prije o'šla na druge pdf-ove. A ko naručeno, kavica je 22.02. pa nam se pridruži. Puno ćeš lakše i brže do info na kavici

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •