Stranica 59 od 72 PrviPrvi ... 949575859606169 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,950 od 3594

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #2901

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    145

    Početno

    Da jedino što zaista moram primjetiti jest to da bude po nekoliko stanica,a nakraju oplođenih jedna ili nijedna....to se već neko vrijeme događa...
    Razumijem i ja da su godine problem,ali sam u čekaoni upoznala dvije žene koje ove godine pune 42g. Jedna je ostvarila trudnoću iz 3.stimuliranog u studenom,a ova druga mjesec dana nakon mene tj.u veljači iz drugog stimuliranog...
    Prva je bila kod dr.V,druga kod dr.M.

    Maritas,samo hrabro i ne odustaj!!!!
    Pa bio to KBC Rijeka ili neka druga klinika!!!

  2. #2902

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Mene najvise boli to sto nije uzeto u obzir da sam prokrvarila prvi put 5 dana nakon transfera i kad sam bila po drugo misljenje, rekla mi je ta doktorica da cu dobiti terapiju da do toga opet ne dodje. A ja dobijem u rijeci opet istu terapiju. I desi se u dan ista stvar.
    Ta doktorica mi je i dala duphrastone za ciklus u kojem sam pauzirala. I u tom ciklusu sam dobila menzis dok sam pila ih. I pokusala sam to reci profesorici, ali nije mi dala do rijeci. Uz to nakon transfera mi je rekla da meni jedino medicina moze pomoci i da ne trebam trositi prirodni ciklus jer za to je vjerojatnost kao da slona ubijem prackom. Kako da nekog tko se tako izrazava preporucim ikome?

  3. #2903
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Ovako ne želim da ispadne da pametujem ali nekoliko žena koje su sa svojim stanicama lako uspjele u 42. god života pokazatelj su samo da postoje iznimke. I to su prave sretnice blago njima. Ja jesam uspjela za sada i nadam se da ćemo ovu trudnoću sretno privesti kraju ali uspjelo je iz ciklusa sa doniranom j.s. i to je nešto što nažalost u Hr nije ostvarivo.
    maritas samo naprijed, ako možeš odi privatno. Nema garancije da će uspjeti iz prve ni iz druge ali ako ne pokusas nećeš ni znati. Godine jesu jako bitne i ako je netko dovoljno mlad da si može priuštiti par godina pokušavanja laganini onda su državne klinike OK ali kada polako predjemo u kritične godine treba ubrzati tempo ako se ikako može.
    Nije problem u Rijeci već u svim državnim bolnicama. Može se reći još da je u Ri i bolje od nekih drugih državnih klinika. Jednostavno nema dovoljno lijekova za sve pacijente pa su svi pod skoro istom terapijom a nismo svi isti.
    Što se tiče doc.S odavno je poznato njeno divno ponašanje. Uspjela je i mene nanervirati iako sam odavno cijepljena na takve, kako se moraju osjećati oni koji tek kreću mogu samo pretpostaviti. Srećom ostatak ekipe gore je stvarno OK.
    Sretno svima!

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  4. #2904

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Biti ce sve u redu pak
    Steta da je problem stednja. Ja bi platila sto god da su rekli

  5. #2905

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Postovi
    145

    Početno

    Pak nemoj se nadati nego vjeruj da će sve biti u redu!
    Nitko ne misli da pametuješ,ali ne razumijem zašto bi to bile iznimke...to su samo dvije koje sam ja upoznala...koliko ih je jos koje ne pozna nitko od nas tu!?
    Drugo,odlasci u privatne klinike i van RH ništa ne garantiraju.
    Rođak od moje prijateljice je probavao 14g. po Hrvatskoj,Sloveniji,Austriji,u Pragu...
    I ništa....na kraju su se vratili u Hrvatsku i otišli u Zg i uspjeli...

    A za profesoricu mislim da više nitko nema komentara...
    Njena izjava da nema ničeg prirodnog u tome da se dijete napravi u posudi samo je učvrstila moje mišljenje da tu ženu treba ignorirati. I znam da ja niti sekunde nebi bila njen pacijent.

  6. #2906
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Mala bebica ima li kakvih novosti?

  7. #2907

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Mala bebica ima li kakvih novosti?
    Cekam m pa krecem sa stimulacijom, a ti?

    Ostale cure, sta ima?

  8. #2908
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Nista mi nije jasno. Sta nisi bila u prirodnom ivf-u?

  9. #2909
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Da se nadovezem jer ti nisam odgovorila. Ja cekam jesen isto kao i Fusa. Moram pauzirati nakon stimuliranog. U međuvremenu se ispostavilo da nalazi trombofilije nisu dobri i pikat cu se heparinom.

  10. #2910

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Nista mi nije jasno. Sta nisi bila u prirodnom ivf-u
    Da, ali nismo uhvatili stanicu pa cu sljedeći tjedan u stimulirani.
    Koje mutacije su ti nasli, jesi vec nosila nalaze na humanu?

  11. #2911

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    40

    Početno

    Bok cure,nisam vam se dugo javljala.Ja sam 5 mj pauzirala,trebalo mi je odmora tako da sam jucer opet krenula.Probati cemo prirodni jos jednom,nadam se ovaj put da cemo uspjeti uloviti folikul posto mi je zadnja 2 puta puknuo.I onda do jeseni opet odmor jer sad po ljeti necemo moci dolaziti.Svima zelim puno srece tko je u postupku

  12. #2912
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Citiraj mala-bebica prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali nismo uhvatili stanicu pa cu sljedeći tjedan u stimulirani.
    Koje mutacije su ti nasli, jesi vec nosila nalaze na humanu?
    MTHFR i PAI. Nosila sam nalaze i rekli su da je to za terapiju heparinom. Zelim ti srecu u stimuliranom.
    Dixidi stvarno te dugo nije bilo. Sta si ti htjela ponovno u prirodni ili su ti oni tako savjetovali? Mislim da je bolje ici u stimulirani bas radi toga sto je lakse nastimati punkciju i biti siguran da ce do punkcije i doci.

  13. #2913

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    40

    Početno

    I ja i doktor smo rekli da cemo jos jednom probati prirodni pa valjda cemo uspjeti ovaj put.Dok ne pokušam prirodni ne zelim u stimulirani.Premda kako je krenulo ne znam bas kako ce to ici

  14. #2914
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Meni je prirodni bio super. Steta sto smo ograniceni na samo 2 postupka.

  15. #2915
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Da se nadovezem jer ti nisam odgovorila. Ja cekam jesen isto kao i Fusa. Moram pauzirati nakon stimuliranog. U međuvremenu se ispostavilo da nalazi trombofilije nisu dobri i pikat cu se heparinom.
    jel imaš kakve simptome toga? jer mi smo imale skoro sličnu situaciju i u prirodnima i stmuliranima...ja sad moram napraviti hormone štitnjače pa da vidim da nije možda tu neki problem...neznam ni sama više do čega je...

  16. #2916
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Imala sam simptome, ali ih nisam pripisivala tome. Prosle godine sam vadila zub i kad sam dosla doma, nikako nisam mogla zaustaviti krv. Tek na hitnoj, nakon sto su mi nagurali gazicu i vatu par puta, krv je stala. Znaci imala sam problem sa zgrusavanjem krvi i mojoj zubarici je to odmah bilo cudno. I anemicna sam dosta cesto. Svakako provjeri stitnjacu jer je ona dosta bitna za zacece.

  17. #2917

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Imala sam simptome, ali ih nisam pripisivala tome. Prosle godine sam vadila zub i kad sam dosla doma, nikako nisam mogla zaustaviti krv. Tek na hitnoj, nakon sto su mi nagurali gazicu i vatu par puta, krv je stala. Znaci imala sam problem sa zgrusavanjem krvi i mojoj zubarici je to odmah bilo cudno. I anemicna sam dosta cesto. Svakako provjeri stitnjacu jer je ona dosta bitna za zacece.
    to bi mogao i meni biti razlog.

    meni je zubarica jednom rekla da tako nesto nije nikad vidjela. možda mi je napravila i uslugu.
    što da izvadim?
    jedna prijateljica mi je rekla da izvadim d-dimere za nesto slicno, mozda i je to? probala sma jutros to izvaditi ali nemaju u poliklinici gdje sam bila
    Posljednje uređivanje od maritas : 08.06.2017. at 17:22

  18. #2918
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ja nisam vadila d-dimere nego faktore trombofilije i antiB2 GPI IgG na transfuziji na Susaku. Rekli su mi da to salju za Zagreb i da se te pretrage rade jednom u mjesecu. A nalaz mi je dosao kroz 10 dana na humanu.

  19. #2919

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Ja, ajmo reći, imam nekakvo iskustvo sa faktorima trombofilije. Isto cu biti na heparinu od plusa, nadam se da cu ga ponovno ugledati. Uglavnom, htjela sam reći da svi ti faktori imaju više veze sa održavanjem trudnoće nego sa zacecem, ali svakako ih je bolje provjeriti pa da znate situaciju.

  20. #2920

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Uvjerena sam da neka antitijela u meni odbacuju bebicu kao strano tijelo. Prevelika je slucajnost da mi se desila identicna stvar 2x.
    Antitijela od stitnjace su mi ok. Tako da mora biti nesto drugo.
    Moze biti da su i jajne stanice loše, ali biologica je rekla da su lijepe

  21. #2921
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    A da izvadis ova antitijela sto sam iznad napisala-antifosfolipidna antitijela?

  22. #2922

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj maritas prvotno napisa Vidi poruku
    Uvjerena sam da neka antitijela u meni odbacuju bebicu kao strano tijelo. Prevelika je slucajnost da mi se desila identicna stvar 2x.
    Antitijela od stitnjace su mi ok. Tako da mora biti nesto drugo.
    Moze biti da su i jajne stanice loše, ali biologica je rekla da su lijepe
    Može biti i ne mora. Ja imam jednu blagu mutaciju koja i nije za heparin ali sam se, s obzirom na sve ostalo, uspjela izboriti da ga dobivam ako docekam plus. Pa opet mi je tijelo odbacilo zametke, imam jedan spontani koji najvjerojatnije nema nikakve veze s antitijelima ali i jedno savršeno dijete, tako da opet, na žalost, pravilo je da pravila nema. A na humanoj ima i cura kojima se isto dogodilo u svim postupcima, uvijek je tijelo odbacilo zemetak, koje su sve postupke ispucale i ni jednom nisu imale ništa za FET.
    Posljednje uređivanje od mala-bebica : 08.06.2017. at 22:11

  23. #2923
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    maritas meni se identična stvar desila nakon svakog et a. Ni utrici nisu zaustavili m koja dolazi. 9 dnt 3st embrija ja bi prokrvarila.
    Nažalost koš mene će biti da je bila u pitanju kvaliteta

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  24. #2924
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Pak da te pitam, mozda ces znati. Ima li koji prenatal kod nas, ali da je sa folatom-ne folnom kiselinom?

  25. #2925

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je prirodni bio super. Steta sto smo ograniceni na samo 2 postupka.
    Ja sam cak razmisljala da stimulirani zamjenim za prirodni, bez obzira što mi se isto par puta desilo da f. pukne
    Nekada su bili samo prirodni koliko hoćeš...

  26. #2926

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Pak da te pitam, mozda ces znati. Ima li koji prenatal kod nas, ali da je sa folatom-ne folnom kiselinom?
    Prenatal mislim da nema, ali ima cisti folat sam za sebe. Problem je da ga nemaju sve ljekarne, štoviše, neke nisu ni cule za to. I dosta kosta.

  27. #2927

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    maritas i ja sam svaki put prokrvarila pod utrogestanima. Od sitne dvije biokemijske koje sam imala s jednom nisam prokrvarila do prestanka terapije, s drugom sam prokrvarila kao da je nije ni bilo - 10-12 dan od oplodnje. U fetovima je bila ista situacija.
    Zato sam sada uzela proluton (progesteron depo, svaka 3 dana injekcija u guzu) i ostala trudna. Jel on bio presudan, necemo znati nikad, jer je bilo jos i puno drugij faktora koje smo mijenjali u odnosu na prosle postupke, ali zasto ne pokusati?
    Jedna ampula je 50kn, mislim da se isplati.

  28. #2928
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Pak da te pitam, mozda ces znati. Ima li koji prenatal kod nas, ali da je sa folatom-ne folnom kiselinom?
    Nema bar koliko ja znam. Ja sam sada naručila sa i herba

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  29. #2929
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Nema bar koliko ja znam. Ja sam sada naručila sa i herba

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Sta si bas prenatal narucila? Ne znam koliko mi je lose uzimati prenatal ovaj kod nas s obzirom na mutacije.

  30. #2930
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Da baš prenatal. Vitamin code raw prenatal plus još folate uzimam dok ih ne potrošim.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  31. #2931

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Za ove tvoje mutacije, a posebice MTHFR, folna kiselina se nikako ne preporučuje već čisti folat.

  32. #2932
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Znam da da. Mislila sam barem to piti dok ne nabavim neke sa iherba.
    Pak pogledala sam i sastav mi se cini odlican. Kako narucis, a da ti ne zadrze na carini jer prelazi 160 kn? Ima neka caka?
    Posljednje uređivanje od CHIARA... : 08.06.2017. at 23:25

  33. #2933
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    CHIARA meni su došli baš brzo prenatali. Imam ih već skoro tjedan dana a naručila sam nakon druge bete 25.5 tako da probaj naručiti pa vidjeti možda i tebi brzo stignu. Jedino pripazite da se ne zeznes kao ja. Trebala sam naručiti preko dhl opcije i onda nebi platila carinu. Ovako sam platila 130 kn pa su ispali popriličnom skupi vitamini

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  34. #2934
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Puno, puno ti hvala. Vidjet cu da mi sogorica naruci jer nemam paypal racun.

  35. #2935
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Puno, puno ti hvala. Vidjet cu da mi sogorica naruci jer nemam paypal racun.
    Ne treba ti pay pal možeš i bilo kojom drugom karticom. Ja sam plaćala i sa svojom.od tekućeg računa erste b.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  36. #2936
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    E to nisam znala. Znaci moze i Diners i Maestro od tek. racuna. Uzela bih Q10 i taj prenatal na dhl. Znaci ne bi trebalo biti nikakvih iznenađenja u smislu dodatnih troskova?

  37. #2937
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Piše da ne. Kada ideš na plaćanje pokaže ti krajnji iznos koji će ti tereti tako da si tu provjeriš još jednom.
    Za diners neznam dali može

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  38. #2938
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Zabavit cu se onda malo sa tim sutra. Cure su znale reci da naruce paket po jednoj cijeni pa se onda desi da moraju vise od toga platiti carinu. Hvala ti.

  39. #2939

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Ma platila bi ii 500kn svaki dan samo da se ovo ne ponovi.
    Uzasno me strah ponovnog neusjeha i bez neke promjene u terapiju ne idem dalje.
    Tko ti je prepisao taj lijek?

  40. #2940
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Maritas na koji lijek mislis?

  41. #2941

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Maritas na koji lijek mislis?
    odgovarala sam na post od bubekice.

    dobila danas nalaz od antimullerovog hormona. je li 24 ok? (0-52.48)
    prije mi je u drugom labosu 25, ali je granica bila (5-37)

  42. #2942

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj maritas prvotno napisa Vidi poruku
    odgovarala sam na post od bubekice.

    dobila danas nalaz od antimullerovog hormona. je li 24 ok? (0-52.48)
    prije mi je u drugom labosu 25, ali je granica bila (5-37)
    Sredina, nije loše, vjerojatno oni uzimaju i dob u obzir. Ja npr.imam 51 sto je na gornjoj granici i dr.je zadovoljan jer to znači da imam još puno "materijala".
    A kakvo ti bude stanje antralaca ako znas?
    Ja ne znam broj, samo redovito kažu da ih je puno na oba jajnika.

  43. #2943
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Cure blago vama s toliko "materijala". Ja nisam vadila amh, ali s obzirom na stanje antralnih folikula i broj dobivenih js, stanje je lose. A nemam bas puno godina.

  44. #2944

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Chiara ne moram napomenuti da me na humanoj nisu poslali vaditi amh, to sam sama na svoju ruku vadila. Nisam očekivala tako dobar rezultat jer sa stimulacijom nisamo dobila puno stanica, samo 7, ali to očito ovisi i dozama koje sam dobivala, a to je u bolnicama jako skromno, na žalost.

  45. #2945

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Koliko si ti po stim. postupcima imala folikula?

  46. #2946
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    7 folikula i 4 js od toga. Samo mi se cini malo stimulacije. 14 menopura i 2 orgalutrana sam potrosila. Na kraju je 1 js bila losa, a 3 bolje. A dr je racunao punkciju po tom najvecem za kojeg mislim da je onda bio prezrel, a ove 3 mozda nisu bile zrele.

  47. #2947

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Ja sam imala 6 zrelih od tih 7, sve su se oplodile, ali vratili samo jednu i ostale su na kraju propale jer nisu bile dovoljno lijepe za zamrzavanje. Sada vraćamo dvije, nadam se da će ih biti, riskiramo, ali što mogu...

  48. #2948
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Ma najveci je problem sto mi ne mozemo razgovarati sa biologom. A doktor mi ne zna reci u cemu je bio problem. Kad ga pitam jesu stanice bile lose pa se zato nisu oplodile, ne zna mi reci. Kaze da ne pise da su bile lose.

  49. #2949

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Ma najveci je problem sto mi ne mozemo razgovarati sa biologom. A doktor mi ne zna reci u cemu je bio problem. Kad ga pitam jesu stanice bile lose pa se zato nisu oplodile, ne zna mi reci. Kaze da ne pise da su bile lose.
    Može se razgovarati sa biologinjom, ja sam razgovarala, samo moraš tražiti, nije nikakav problem.

  50. #2950
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Razgovarala sam i ja na transferu i na punkciji, ali nisam razgovarala kad nije doslo do oplodnje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •