Stranica 60 od 72 PrviPrvi ... 1050585960616270 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,951 do 3,000 od 3594

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #2951

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Ja sam nakon sto je sve proslo, kada nisam imala smrzlica, trazila sam objasnjenje.

  2. #2952
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Sve mi je to tako cudno. Rijetko koja od nas je imala smrzlica. Nekako jako lose se oplođuju stanice i malo ih je u zadnje vrijeme. Da li je to zbog malo stimulacije, zbog losih js ili biologa, ne znam...

  3. #2953

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Sve mi je to tako cudno. Rijetko koja od nas je imala smrzlica. Nekako jako lose se oplođuju stanice i malo ih je u zadnje vrijeme. Da li je to zbog malo stimulacije, zbog losih js ili biologa, ne znam...
    Da, i meni je to čudno iskreno. Smrzlici su rijetkost pa je i to jedan od razloga zasto preferiram prirodni, jer i tijelo ne trujemo stimulacijama, a na kraju je ishod gotovo isti. Kada ti krećeš u postupak ponovo?

  4. #2954
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    14 menopura je ful malo. Koliko si imala 2 na dan?
    Što se tiče razgovora sa biolozima to se nebi trebalo posebno zahtijevati nego bi trebalo biti pod normalno. Mene je užasno nerviralo to a ne jednom sam ostala bez et a. Mislim mogla sam ja tražiti razgovor ali mi više nije bilo do toga, bila sam sigurna da ionako neću biti zadovoljna objašnjenjem jer poznato je da termin nema j.s. ne postoji. Ili je nezrela, ili je prezrela ili je nisu znali izvaditi.

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  5. #2955
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Da, 2 menopura na dan (2-8 DC), orgalutran 6 i 7 DC, stoperica 8 DC. Stoperica je isla kad je vodeci folikul bio 18 mm, a drugi nisu bili veci od 15 mm. Zato mislim da ovi drugi mozda nisu bili zreli, a 1 je bila losa. 2 su se oplodile i drugi dan prestale sa razvojem.
    Mala bebica mislila sam u 9 mj jer mi brisevi i markeri traju do 10 mj pa da ne moram ponavljati.

  6. #2956

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Cure, znate li što o uzimanju voltarena nakon štoperice da folikul ne pobjegne. Točnije, zanima me koji točno voltaren i u kojoj dozi?!

  7. #2957
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    To su ti obicne tablete voltarena. Popijes po tabletu na dan poslje stoperice do punkcije. I mozes prije punkcije ako ides na zivo u prirodnom. Sretno!

  8. #2958

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Ma da ali ono imas rapid forte....ne znam ima li razlike. Cula sam da je nekima pomoglo. A posto meni rastu ko ludi trazim slamku za koju se ulovit

  9. #2959
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Minna7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da ali ono imas rapid forte....ne znam ima li razlike. Cula sam da je nekima pomoglo. A posto meni rastu ko ludi trazim slamku za koju se ulovit
    probaj, ništa te ne košta a možda ti pomogne. I ja sam čula da je nekima pomoglo. Mi nemamo sa time probleme nego sporo razvijanje embrija, pa sma pročitala neke studije i neki mgistarski rad, baš što ga pisala dr u RI, gdje su cure do 2016-te sudjelovale u istraživanju, baš o kvalitei jajnih stanica, sad mi je puna glava...nije toliko podataka za moj mozak

  10. #2960

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Uuu...zanimljivo! I sto nas pametno možeš naučiti!? O cemu ovisi kvaliteta js

  11. #2961
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Citiraj Minna7 prvotno napisa Vidi poruku
    Uuu...zanimljivo! I sto nas pametno možeš naučiti!? O cemu ovisi kvaliteta js
    O puno faktora...

  12. #2962
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    e baš to što CHIARA piše, o puno tome...ali istraživanje je bilo više vezano za mpo i js nakon punkcije...sve što sam zapamtila je da se embrij nesmije prebrzo ili presporo razvijati i da je idealan da 3dnp ima 8stanica, jednakih bez fragmentacije ili ispod 20%...ma ne siječam se više...ribica

  13. #2963
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Gdje si našla taj rad?

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk

  14. #2964

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Meni je Voltaren jednom pomogao, drugi put ne, jos jedan dokaz da je pravilo da pravila nema...

    Dixidi, jesi konacno uspjela odraditi prirodni?

  15. #2965
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Pak, ne sjecam se vise sto sam upisala u google, ali evo naslova pa ako ga upises sigurno ce ti izbaciti: doktorski rad " ekspresijski profil amh, amhr2, fshr i ar gena humanih stanica kumulusa u predvidanju fertilizacijskog potencijala jajne stanice"

  16. #2966

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    40

    Početno

    Nista drage moje,3 put folikul puknuo bez obzira sto sam stopericu dobila dva dana prije nego inace E sad do 9 mj nista,imamo vremena razmisliti sta dalje.Sad cu po ljeti odmoriti od putovanja i probati se opustiti ako bude moguce i to je to

  17. #2967

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj Dixidi prvotno napisa Vidi poruku
    Nista drage moje,3 put folikul puknuo bez obzira sto sam stopericu dobila dva dana prije nego inace E sad do 9 mj nista,imamo vremena razmisliti sta dalje.Sad cu po ljeti odmoriti od putovanja i probati se opustiti ako bude moguce i to je to
    Mogu mislit kako ti je, meni se dvaput desilo... jesi probala sa Voltarenom, sta kaže dr.? Ima kakvo objasnjenje?

  18. #2968
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Ajme Dixidi bas mi je zao...znaci nisu ti prirodni sudeni. Ostavi si ih za poslje stimuliranog ako ce ti trebati jer vjeruj mi jajnici tad dobro rade pa da ih iskoristis
    Sad nas vecina imamo pauzu preko ljeta...ima da na jesen sve prijavimo velike bete!
    Ja bi da mogu vec sutra opet u postupak, neda mi se cekati a da neznam sto nam je i kako dalje.

  19. #2969
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Dixidi
    Cure kad ste mislile ici na konzultacije ako je postupak u 9 mj?

  20. #2970
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Ja planiram krajem 8mj zvati za konzultacije, tako su mi rekli. I to cu ici pod kraj ciklusa tako da odma uzmem ljekove za sljedeci ciklus da se ne vracam do 6dc.
    Jos moram hormone 3dc izvaditi i onda sam sve skupila.

  21. #2971
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Fusa ja sam samo jednom vadila hormone 3 DC. Sta su tebe trazili nove nalaze? Moji su skoro 2 godine stari i nitko me ne trazi nove.

  22. #2972

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    349

    Početno

    Stvarno ne traze? Mozda da napomenes. Meni su mislim gledali datum svaki put.
    Dixidi jako mi je zao.
    Meni bude zao za svaku od nas.
    Drzim svima fige. Steta da nitko od starosjedioca teme, ne iskoristava ovo razdoblje kada je ocito manja guzva.
    Savjetujem i onima koji mogu da ulete u postupak cim prije dok su svi odmorni od godisnjeg

  23. #2973

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Oni to ništa ne traže, ja sam im dala nedavno sve novo što sam sama napravila na svoju ruku (hormone sve i svašta, papu...)... Jedino gledaju krv (markere) i briseve, ostalo ne... Ima i sada gužve, na žalost, kratko sam u ovom postupku pa ne mogu procjeniti da li su iste ili ipak nešto manje...

  24. #2974
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Meni su napisali da vadim hormone opet, sad malo vise njih nego prvi put...vjerojatno jer im nije jasno zasto su nam embriji i u prirodnom i u stimuliranom tako slabi, a prvi su mi hormoni bili svi uredni...ma neznam.
    Mislim da ce se guzve smanjiti tek u 7mj jer onda eliminiraju sve koji ulaze sa ciklusima u 8mj
    Zato sto ce biti odmorni cu ih ja odma zaskociti, nece uspijeti ni sjesti :D

  25. #2975

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Dixidi....probaj s voltarenom. Meni nakon 5x sto nam je pobjegla stanica uz voltaren smo dobili stanicu. E sad, jel to pomoglo ili slučajnost, ne znam. Uglavnom, u takvim slucajevima vrijedi probat.

  26. #2976

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Cure, znate li do kad u 7.mj primaju u postupak posto ih nema u 8.mj?

  27. #2977
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Neznam točno, ali računaj da ih oko cca 1.8. do 20.8. nema...znači ja bi rekla da ako ti ovlacija pada do negdje 25.7....ond avaljda do 10.7....
    mene ubija ova pauza do 09mj...jedva čekam da krenem opet.

  28. #2978

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj Minna7 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, znate li do kad u 7.mj primaju u postupak posto ih nema u 8.mj?
    Koliko sam upoznata ako dobiješ zaključno sa 15.7. možeš u postupak, ako ne tek ako dobiješ krajem 8.mj

  29. #2979
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    gdje ste cure? jeste krenule u postupak već? ja imam naručene konzultacije 13.9., pa vjerojatno sa sljedećim ciklusom startamo ivf br 4. Ako opet ništa od tog kao i prošlih postupaka, odlazim u zg. Nadam se da neću trebati

  30. #2980

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    137

    Početno

    Cao cure,citam vas a sad je vrijeme da se i javim..sutra idem na kozultacije kod dr M pa cemo vidjet sta dalje.imamo jedno dijete,ali sad drugo nikako,dijagnoza pcos.

  31. #2981

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    137

    Početno

    Cao cure,posto sam procitala sve iz pocetka,vrijeme je da se i javim..evo ja sutra idem na kozultacije kod dr M,imamo jedno dijete ali drugi nikako,dijagnoza policisticni jajnici..

  32. #2982
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Cure, one koje su trenutno u postupcima, treba mi informacija ima li i kolika je lista cekanja za stimulirane postupke/lijekove? Hvala vam [emoji173]

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  33. #2983
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Jejja, ja u petak idem na konzultacije pa ću pitati ako nitko drugi ne zna.

  34. #2984

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Mislim da nema neke velike liste čekanja. Sigurno ćeš već slijedeći ciklus u postupak.
    I ja idem sada u 9. Zanima me koji dan vam je obicno punkcija u stimuliranom? Brže nego u prirodnom ili?

  35. #2985
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Hvala dino inace nikad nije bilo cekanja za lijekove..

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  36. #2986
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Jejja, nema ni sada čekanja na stimulirani postupak. Može se krenuti već slijedeći ciklus nakon obavljenih konzultacija. Naravno, ako su svi nalazi uredni.

  37. #2987

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Ranije nego u prirodnom

  38. #2988

    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Postovi
    40

    Početno

    Bok cure, mi ipak ovu godinu necemo nastaviti imamo u planu krenuti pocetkom godine. E sad trebala sam se inace javiti pocetkom 9 mj i naruciti se za dogovor s doktorom.Dali bi se ja njima svejedno trebala javiti i reci im da nismo u mogucnosti nastaviti sada?

  39. #2989
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    cure,
    je li se još događa da kad dobijete manje od 12 js, oplode samo dio jajnih stanica, a dio zamrznu pod izlikom da ćete imati višak embrija?

  40. #2990

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj Dixidi prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure, mi ipak ovu godinu necemo nastaviti imamo u planu krenuti pocetkom godine. E sad trebala sam se inace javiti pocetkom 9 mj i naruciti se za dogovor s doktorom.Dali bi se ja njima svejedno trebala javiti i reci im da nismo u mogucnosti nastaviti sada?
    Ništa im ne trebaš javljati, ali ćeš morati imati svježe nalaze kada ponovo krenete i eventualno odraditi konzultacije prije postupka, ali čak i ne ako imate već sve dogovoreno, onda samo nalazi novi. U kakav postupak ćete ići sljedeće, opet prirodni ili stimulirani?

  41. #2991

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Meni su uvijek sve oplodili, tako sam i tražila.

  42. #2992
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    malo kasnim sa čitanjem. Cure sretno u postupcima! i ja mislim danema liste čekanja za ljekove u kbc ri. Čim se odrade konzultacije kreće se u postupak ako su nalazi uredni. Inesz sve js si daj oploditi jer nemora značiti da će se sve oploditi ili razvijati. Više nas je bilo na proljeće što smo od puno oplođenih js na kraju završile bez smrzlića a neke i bez transfera...lutrija je to.

  43. #2993
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Fusa draga, hvala ti!

    Sve je to točno!

    Citiraj mala-bebica prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su uvijek sve oplodili, tako sam i tražila.
    Mala-bebica, a jesu ti predlagali da samo dio js daš u oplodnju, a dio js daš smrznuti kako, eto, ne bi imala "viška" embrija?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 10.09.2017. at 17:27

  44. #2994
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Fusa draga, hvala ti!

    Sve je to točno!
    Inesz kad ja skužim da si ti postavila pitanje "događa li se još?" malo sam spora ovih dana . Sad ću baš vidjeti kakva im je politika što se tiče onih "predavanja o višku embrija" pa javim. Jer mi se nekako čini da će kod mene opet sve isto tako da ću vjerojatno slušati predavanje po drugi put mada sad znam više stvari pa ću se i drugačije postaviti.

  45. #2995

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Cure, kako to ide s racunanjem 1.dana ciklusa? Ako danas dobijem do 17h je danas 1.dan?? I sta ako dobijem danas npr u 15h kako cu ih dobiti tamo na telefon da se narucim za sutra??

  46. #2996
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Minna7 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, kako to ide s racunanjem 1.dana ciklusa? Ako danas dobijem do 17h je danas 1.dan?? I sta ako dobijem danas npr u 15h kako cu ih dobiti tamo na telefon da se narucim za sutra??
    meni su neki dan rekli da do 14h ako dobijem da se o računa kao prvi dan a poslje 14h da drugi dan računam kao prvi dan i onda 2dc d počnem sa stimulacijom...
    sutra ih zovi ili ako bude da dobiješ prije 14h a nemožeš ih dobiti samo se pojavi tamo...nema ti druge
    .

  47. #2997

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Fusa draga, hvala ti!

    Sve je to točno!



    Mala-bebica, a jesu ti predlagali da samo dio js daš u oplodnju, a dio js daš smrznuti kako, eto, ne bi imala "viška" embrija?
    Jesu, ali ne moj dr., ja naravno nisam pristala pa su sve išle u oplodnju.

  48. #2998

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Cure, da li razumijete ono sto dr škrabaju na kartonu? U stimuliranom ako piše 18/15, znači li to da su velicine od 15 do 18 ili je najveci 18x15?

  49. #2999
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Cure koje ste u postupku ima koja da je trenutno na terapiji sa menopurima?

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Posljednje uređivanje od pak : 25.09.2017. at 19:28

  50. #3000

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    287

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste u postupku ima koja da je trenutno na terapiji sa menopurima?

    Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
    Je, naša Fusa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •