Stranica 62 od 72 PrviPrvi ... 12526061626364 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,051 do 3,100 od 3594

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #3051
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Minna7 prvotno napisa Vidi poruku
    Fusa, spermiogram odličan. Trombofiliju sam radila na moje inzistiranje i česte biokemijske. Imam pai1 heterozigot i mthfr 1298 heterozigot. Pijem andol. To je kao blazi oblik trombofilije. Danas krvi skoro ni nema. Blagi rozi trag na ulosku, blagi grčevi menstrualni i negativan test.
    još ti je rano za test, probaj za 2 dana ako vještica ne dođe

  2. #3052
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    Transfer je bio u 7.mjesecu. Bezuspješan. Sad se spremamo za drugi postupak opet kod istog doktora jer smo prezadovoljni s njime i cijelim timom.

    Javila sam vam se na ovu temu makar sam iz Zg županije, ali s istim problemom...

  3. #3053
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj bornastra prvotno napisa Vidi poruku
    Transfer je bio u 7.mjesecu. Bezuspješan. Sad se spremamo za drugi postupak opet kod istog doktora jer smo prezadovoljni s njime i cijelim timom.

    Javila sam vam se na ovu temu makar sam iz Zg županije, ali s istim problemom...
    držim fige da ćete uspijeti ovaj put! Barem znate da ste došli do blastice, što je veliki korak naprijed, a ako će vam raditi icsi trebalo bi se više js oploditi, e tu mene onda zanima kakvi će vam biti embriji, pa ako se sjetiš molim te javi

  4. #3054
    bornastra avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    197

    Početno

    fusa, hvala ti

    ICSI je rađen i prvi puta.

  5. #3055

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    ?nitko?

  6. #3056

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    ICSI takodjer i nama rade svaki put zbog loseg spermiograma! Drugi postupak je upravo prosao bez uspjeha, M je stigla na velika vrata, a nakon transfera bude mi jako obilna.

  7. #3057
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    ICSI takodjer i nama rade svaki put zbog loseg spermiograma! Drugi postupak je upravo prosao bez uspjeha, M je stigla na velika vrata, a nakon transfera bude mi jako obilna.
    Bas mi je zao zbog M...ja se nadam da ce nam treca sreca svima biti...tebi je ovo bio 2 stimulirani ili opcenito ivf?

  8. #3058

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Lota555 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure!
    Evo MM se vec skoro 3 godine borimo sa idiopatskom neplodnoscu.


    Svi nalazi su dobri, jajovodi prohodni, hormoni uredni, sprmiogram uredan svaki put!
    Do sada smo prosli 2 inseminacije i jedan prirodni Ivf ( samo stoperica), doslo je do oplodnje, transfera ali.betu nismo docekali!
    Trenutno cekamo folikulometrije pa ponovno IVF.
    Mi smo kod doktora Manestra koji je dosta strucan ali na svako moje pitanje vezano za bilo kakve dodatne pretrage sam dobila odgovor da ne treba u ovoj fazi!
    Ono sto me cudi je da niti jednom nisu trazili da vadim TSH nego sam i sada isla na svoju ruku i nalaz je 2.76, a ono sto sam cula od cura koje idu na VV je da TSH mora biti max 1.5 da bi do zaceca doslo!
    Nisam ni sama sigurna dal da forsiram da se pozabave s tim jer sad se hvatam za svaku slamku spasa pa mozda je bas to uzrok mojih problema!
    Isprike na dugom postu!
    Lota, ja ne znam za taj podatak o niskoj vrijednosti tsh, znam da se tsh mora kontrolirati zajedno s ostalim hormonima. Meni je bio ovaj put 1.2 a prosle godine tako nekako kao i tebi. E sad zasto se ne kontrolira i onaj t4 i t3 nemam pojma, a cure na forumima koje imaju problem sa stitnjacom pisu da se samo iz tsh ne moze vidjeti da li sve stima sa stitnjacom! Pretpostavljam da oni racunaju kako ionako sa stimulacijom rad svega toga se mijenja pa tako i hormoni u smjeru zeljenog cilja a to je proizvodnja jajnih stanica

  9. #3059

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj fusa prvotno napisa Vidi poruku
    Bas mi je zao zbog M...ja se nadam da ce nam treca sreca svima biti...tebi je ovo bio 2 stimulirani ili opcenito ivf?
    Do sad smo napravili jedan prirodni i jedan stimulirani ivf s tim da imam jos jednu blasticu zaleđenu i par jajnih stanica. Citam da ne ocekujemo puno od tih zaledjenih js jer se tesko odleđuju pa cemo vidjeti sto bude! Nadam se trecoj sreci!
    Sretno cure!!!

  10. #3060
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Lota, iz mog iskustva, čini mi se da oni ne obraćaju previše pažnje na štitnjaču. Već sam dugi niz godina tamo, a nitko me nikada nije poslao kontrolirati hormone.

    Nego sam isto kao i ti, to napravila na svoju ruku. TSH mi je bio u granicama normale - na gornjoj granici, ali mi je ft4 bio snižen i imala sam baš izražene simptome hipotireoze pa sam dobila terapiju Euthyroxom.

    Ne znam da li je taj blago povišeni TSH kod mene utjecao na mogućnost začeća, ali pošto sam znala da je najbolje za trudnoću da je niži, ja sam odlučila i to riješiti. Na svu sreću, imam dobrog endokrinologa i sad pod terapijom držim TSH između 1 - 2.qq

  11. #3061
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Hay123, ako smijem pitati, kako to da imaš zaleđene jajne stanice?

  12. #3062

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Sto bi znacilo da najbolje i ja sama probam do endokrinologa po terapiju?
    U srijedu imam folikulometriju pa cu pitati doktora M., ako nist od toga pozabavit cu se sama!
    Preporuke za dobroga endok. U Ri?

  13. #3063

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj dino84 prvotno napisa Vidi poruku
    Hay123, ako smijem pitati, kako to da imaš zaleđene jajne stanice?
    U stimulaciji u 5.mj. mi je izvađeno 36 js a za oplodnju ih je uzeto 12. Prejako sam reagirala na inekcije.

  14. #3064
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    U stimulaciji u 5.mj. mi je izvađeno 36 js a za oplodnju ih je uzeto 12. Prejako sam reagirala na inekcije.
    A da li si imala transfer taj ciklus ili su ti ga odgodili?

  15. #3065

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj dino84 prvotno napisa Vidi poruku
    A da li si imala transfer taj ciklus ili su ti ga odgodili?
    Morala sam odgodit transfer da se jajnici oporave pa dok sam opet briseve ponovila pa je stiglo ljeto i transfer prve blastice sam radila u 9.mjesecu koji nije bio uspjesan.

  16. #3066
    dino84 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    593

    Početno

    Hay, hvala ti odgovoru. Pitam jer će vjerojatno i kod mene biti ista situacija. Malo sam prejako reagirala na Puregon. Sutra bi trebala sve znati. Punkcija će vjerojatno biti u nedjelju.

  17. #3067

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj dino84 prvotno napisa Vidi poruku
    Hay, hvala ti odgovoru. Pitam jer će vjerojatno i kod mene biti ista situacija. Malo sam prejako reagirala na Puregon. Sutra bi trebala sve znati. Punkcija će vjerojatno biti u nedjelju.
    Meni kad su vidjeli da na svakom jajniku ima po deset js, a jos tri dana do punkcije, dali su mi blokator neki da sve zaustave da ne dodje do hipera! Tako da je na kraju bilo puno js koje su bile nezrele!

  18. #3068

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Lota, meni je tsh bio 2.68 u uspjesnom ivf-u.

  19. #3069

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Prirodni Ivf?ma mislim da se sada hvatam za svaku sitnicu jer imam dojam da mi sami moramo biti veci doktori od doktora!
    Dolje na humanoj u Ri su prekrcani a doktora fali pa mislim da sve skupa malo steka!

  20. #3070

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Da da , to je bio prirodni ivf

  21. #3071

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Sta nakon neuspjelog stimuliranog? Cekamo 3 ciklusa i idemo 4.? Ili kako to ide?

  22. #3072

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Evo bila danas na folikulometriji pa postavila pitanje vezano za TSH i dobila odgovor da je suuuuper moja stitnjaca (2,67)i da se ne zabrinjavam, ne slusam previse prijateljice :/
    E sad jos jedno pitanje! U Rijeci uvijek transfer (ako je sve kako treba) rade 3 dan od punkcije ili je nekada i 4-5?
    Meni su u 4.mj transfer radili 3.dan i rekli da je sve ok, da se lijepo oplodilo!
    Kako mi je to bio prvi IVF nisam pitala nista vise, tipa sto smo dobili 3.dan i slicno!

  23. #3073
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Minna7 prvotno napisa Vidi poruku
    Sta nakon neuspjelog stimuliranog? Cekamo 3 ciklusa i idemo 4.? Ili kako to ide?
    E bas mi je zao, i nama je bio neuspijeli ovaj 2.stimulirani, dobila na 9dnt
    Sad cekas 3mj i onda idete dalje...jeste dobili kakve upute sto cekirati u slucaju neuspijeha?

  24. #3074
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Lota555 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo bila danas na folikulometriji pa postavila pitanje vezano za TSH i dobila odgovor da je suuuuper moja stitnjaca (2,67)i da se ne zabrinjavam, ne slusam previse prijateljice :/
    E sad jos jedno pitanje! U Rijeci uvijek transfer (ako je sve kako treba) rade 3 dan od punkcije ili je nekada i 4-5?
    Meni su u 4.mj transfer radili 3.dan i rekli da je sve ok, da se lijepo oplodilo!
    Kako mi je to bio prvi IVF nisam pitala nista vise, tipa sto smo dobili 3.dan i slicno!
    Ako imate vise embrija koji se lijepo razvijaju onda se ceka 5dan, na 3. vracaju kad je u pitanju manje embrija ili su losi

  25. #3075

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Nikakve upute. Mislis da bi trebala ici na razgovor ako treba kakve analize? Jedino sto sam radila je za trombofiliju i imam blagi oblik

  26. #3076
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Minna7 prvotno napisa Vidi poruku
    Nikakve upute. Mislis da bi trebala ici na razgovor ako treba kakve analize? Jedino sto sam radila je za trombofiliju i imam blagi oblik
    Jesi pila andol tj jel ga pijes? Ili nesto za taj blazi oblik trombofilije? Mene su sad tek poslali da to cekiram i jos neke stvari. Ali ja sad 3stimulirani ivf idem u Zg...u privatnu polikliniku sto radi sa hzzo-om. Moram probati jos ta dva puta drugdje da vidim i cujem drugo misljenje jer nismo ocito tako jednostavni slucaj kako se na pocetku mislilo a ovdje su nas tek sad poceli ozbiljnije shvacati.

  27. #3077
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Citiraj Lota555 prvotno napisa Vidi poruku
    Evo bila danas na folikulometriji pa postavila pitanje vezano za TSH i dobila odgovor da je suuuuper moja stitnjaca (2,67)i da se ne zabrinjavam, ne slusam previse prijateljice :/
    Nije mi namjera proturječiti tvojem doktoru, ali meni je razina TSH bila 2.1 i dr je rekla da je to već gornja granica, a prijateljici su snižavali TSH kada je razina bila 3.
    Razina je super za zdravo čeljade, ali nije baš idealna za MPO. Ako imaš mogućnosti, savjetuj se s još nekim doktorom.
    Sretno

  28. #3078
    Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    1,737

    Početno

    Ako inace nemate problema sa stitnjacom, tada se gleda drzati tsh 1,5-2,5, no ukoliko bolujete od neke kombinacije tada gledaju drzati do 2 jer stitnjaca uglavnom odreagira kad se krene u postupak (pod ujvetom da je bolesna) brze kod nas sa dijagnozom nego kod zdravih.

  29. #3079

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Nemam problema sa stitnjacom, po svim nalazima koje smo muz i ja radili nemamo problem ni s cim :/ a trudnoce nema vec 3 godine! A kada pitam doktore jesu li ti nalazi dovoljni uvijek dobijem isti odgovor, mlada ste, sve je u glavi, stres i sl.

  30. #3080

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    4

    Početno

    Bok cure! Evo mog iskustva u vezi stitnjace i mpo..mozda nekoga umiri..
    Inace nemam problema sa stitnjacom i kada sam usla u postupak TSH je iznosio 3,98 i iz prve sam ostala trudna. U trudnoci sam nalaz ponovila i bio je 3,36 i sada sa na terapiji sa Eutyroxom i TSH mi se snizio na 2,29.

  31. #3081
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Lota555 prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam problema sa stitnjacom, po svim nalazima koje smo muz i ja radili nemamo problem ni s cim :/ a trudnoce nema vec 3 godine! A kada pitam doktore jesu li ti nalazi dovoljni uvijek dobijem isti odgovor, mlada ste, sve je u glavi, stres i sl.
    Ma daj gluposti pricaju! To i mene izbaci iz takta! U prvoj godini nemas stres i ne mislis na to, i da je sve u redu bi doslo do trudnoce...stres dode s godinama! I mi smo 4god pa nista, onda kao problem je u neprohodnim jajovodima da bi na kraju problem bio u necem skroz desetom sto jos nismo otkrili ali je tu i koci da dode do trudnoce. Prelezerno se doktori postave kad im dodu tako partneri sa kojima je kao sve u redu a do trudnoce ne dolazi 3,4 godine. Pa nije to godina dana!
    Trazi da ti sve cekiraju, nemoj da potrosis skoro sve postupke pa da te tek onda salju da cekiras neznam ni sama, trombofiliju, fT3,4, TORCH i druge stvari...

  32. #3082

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Fusa, pijem andol 100 od 7.mj. Gdje ces ici u Zg preko hzzo?

  33. #3083
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Minna7 prvotno napisa Vidi poruku
    Fusa, pijem andol 100 od 7.mj. Gdje ces ici u Zg preko hzzo?
    Ja cu u polikliniku Škvorc

  34. #3084

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    I ja sam se narucila za 11.mj u polikliniku Skvorc!

  35. #3085
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Lota555 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam se narucila za 11.mj u polikliniku Skvorc!
    Onda se mozda i vidimo
    Jel ti mozda prijateljica koja ima malu bebu rekla za njih?
    Posljednje uređivanje od fusa : 23.10.2017. at 08:47

  36. #3086

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Mozda se vidimo nekako su mi ulili nadu!
    Za njih mi je rekla prijateljica koja je isto u postupcima u Ri pa sad zeli dalje, ali nema jos bebu.
    U svakom slucaju dosta cura hvale polikliniku i njihove uspjele postupke!

  37. #3087
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj Lota555 prvotno napisa Vidi poruku
    Mozda se vidimo nekako su mi ulili nadu!
    Za njih mi je rekla prijateljica koja je isto u postupcima u Ri pa sad zeli dalje, ali nema jos bebu.
    U svakom slucaju dosta cura hvale polikliniku i njihove uspjele postupke!
    Slazem se! Ako ne ide tu i ja mislim
    da treba promijeniti i dati si sansu drugdje. Kad si narucena? Ja 20.11.

  38. #3088

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Ja sam 21.11., u biti da nazovem kad dobijem stvari pa da UZV bude izmedu 8-12dc.
    Do tada da skupim nalaze koje nemam!
    Posljednje uređivanje od Lota555 : 23.10.2017. at 10:46

  39. #3089
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Fusa ti si sad bila u stimuliranom? Kad najranije mozes u novi postupak?

  40. #3090
    fusa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Lokacija
    kvarnerski otok
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj CHIARA... prvotno napisa Vidi poruku
    Fusa ti si sad bila u stimuliranom? Kad najranije mozes u novi postupak?
    da, jesam. Za 3 mjeseca, tj u 1mj mogu dalje. Kako tvoj postupak?

  41. #3091
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Fusa imas pp.

  42. #3092

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Bila danas na folikilumetriji, sutra opet pa stoperica navecer i u petak vjerojatno punkcija!
    Voltaren cepici? Negdje sam citala da mogu malo odgoditi pucanje folikula, jer me strah do petka da ne pukne!
    Ima li netko iskustva?

  43. #3093
    CHIARA... avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    1,585

    Početno

    Lota procitaj malo unazad. Dosta puta se spominjao voltaren. Meni nije trebao, a dobili smo jajnu stanicu.

  44. #3094

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    138

    Početno

    Meni su stalno pucali. I ciklus kada sam bila uvjerena da ce puknut jer je folikul bio velik pila sam 1 voltaren forte na dan do punkcije i dobili smo stanicu! Sigurno ima nešto u tome

  45. #3095

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    39

    Početno

    Citiraj Minna7 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni su stalno pucali. I ciklus kada sam bila uvjerena da ce puknut jer je folikul bio velik pila sam 1 voltaren forte na dan do punkcije i dobili smo stanicu! Sigurno ima nešto u tome
    Danas a dobila stipericu za 22sata. Folikul 19/14. Nekako mi se cini da ga do petka nece biti pa cu probati s voltarenom! Zadnji put je stoperica bila na velicinu 17mm i dosli do transfera ali nije se uhvatilo

  46. #3096

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Lota555 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas a dobila stipericu za 22sata. Folikul 19/14. Nekako mi se cini da ga do petka nece biti pa cu probati s voltarenom! Zadnji put je stoperica bila na velicinu 17mm i dosli do transfera ali nije se uhvatilo
    Lota drzim fige da izdrži do petka!

  47. #3097
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni kad su vidjeli da na svakom jajniku ima po deset js, a jos tri dana do punkcije, dali su mi blokator neki da sve zaustave da ne dodje do hipera! Tako da je na kraju bilo puno js koje su bile nezrele!
    Hay123, imala si 36 jajnih stanica na punkciji? Koliko su ti oplodili? Koliko embrija ste dobii?
    Koliko je bilo zrelih za zaleđivanje? Koliko ih je preživjelo odmrzavanje? Sorry, što pitam, ali nisam upratila situaciju.
    ~~~~~~~~~~~sretno
    Posljednje uređivanje od Inesz : 30.10.2017. at 16:47

  48. #3098
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drage članice foruma,
    kako bi važne i specifične informacije o potpomognutoj u KBC Rijeka bile lakše dostupne i kako se ova tema nebi zagušivala, premjestila sam 7-8 postova na temu "Nakon transfera II":

    http://forum.roda.hr/threads/83286-N...era-II/page194

  49. #3099

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Hay123, imala si 36 jajnih stanica na punkciji? Koliko su ti oplodili? Koliko embrija ste dobii?
    Koliko je bilo zrelih za zaleđivanje? Koliko ih je preživjelo odmrzavanje? Sorry, što pitam, ali nisam upratila situaciju.
    ~~~~~~~~~~~sretno
    Da, bilo ih je toliko! Oplodili su 12 od kojih su nam ostale 2 blastice koje su zaledili, a zaledili su i 16js. Odledili smo za sad samo jednu blasticu, neuspjesan transfer je bio!
    Dalje moram polip vaditi prije sljedeceg transfera. Jel netko radio histeroskopiju i kakva je procedura tu u Ri na KBCu?

  50. #3100
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Hay,
    znaš da ćeš nakon smrznute blastice, ako kojim slucajem to ne uspije dovesti so rođenja djeteta, morati iskoristiti i zamrznute jajne stanice prije nego krenes u novi postupak?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •