Stranica 66 od 72 PrviPrvi ... 16566465666768 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,251 do 3,300 od 3594

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #3251
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mislim da je vrkuta prirodni progesteron, pa to nemoj. Nakon transfera ga ionako dobiješ kao utrogestan ili crinone gel. Za ovo ostalo, nemam pojma.


    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  2. #3252

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav, da li netko zna koji je doktor/ica dezuran za vikend?

  3. #3253
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    KBC Rijeka jedina je bolnica koja zamrzava jajne stanice koje nisu "zakonski višak". Druge bolnice zamrzavaju jajne stanice ako se dobije više od 12 zrelih jajnih stanica i ako se dogodi da zamzavanje jajnih stanica traže pacijentice kojima je iz svjetonazorskih razloga neprihvatljivo zamrzavanje zametaka.

    Samo KBC Rijeka od svih bolnica ovako postupa na štetu svojih pacijentica i pacijenata. E, sad, razlozi ovakvom postupanju nisu stručno-medicinski, nisu ni svjetonazorski jer liječnica ima pravo pozvati se na priziv savjesti i ne sudjelovati u MPO postupcima ako se to protivi njezinim svjetonazorskim i religijskim uvjerenjima.

    Međutim, ako se poznaje DTP sustav za Sekundarnu zdravstvenu zaštitu, može se raspravljati i o tome da se u KBC Rijeka zamrzavaju jajne stanice koje se sukladno zakonu i dobroj kliničkoj praksi ne bi trebale zamrzavati sve kako bi se fakturiranjem postupaka zamzavanja tih jajnih stanica i kasnije fakturiranjem postupaka sekundarnog ICSI postupka (oplodnja odmrznutih jajnih stanica) ostvarila neka financijska dobiti za bolnički odjel.

  4. #3254
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Šifrarnici koje koristi HZZZO, DTP postupci u SKZZ-u (.xlsx)

    HZZO za standardni stimulirani postupak plaća oko 10 046 kn, ta cijena uključuje sve-od lijekova do troškova svih dijagnostičko-terapijskih postupaka (uključujući UZV praćenje i dnevnu bolnicu).

    Radi se o prilično niskom iznosu za koji se, ruku na srce, kod većine pacijentica niti ne može odraditi kvalitetni stimulirani postupak. Bolnički odjeli se dovijaju kako mogu i znaju, krpaju se, najčešće daju malo slabije stimulacije, preskaču pretrage... U skladu s tim su nam i rezultati IVF-a u bolnicama, mada niska cijena postupaka nije jedini i glavni razlog katastrofalno loših rezultata u bolnicama. Ali stanje s cijenom dijagnostičko-terepijskih postupaka je takvo kakvo jest.

    Ako pacijentica ima embrije za kriopohranu, bolnica od HZZO-a može naplatiti još samo oko 811 kn za kriopohranu tih embrija.

    Za naknadne transfere odmrznutih embrija bolnica ne može ništa naplatiti od HZZO-a jer za takav postupak nema DTP šifre u tablici HZZO-a.

    Za postupak uz standardni stimulirani protokol ("puna stimulacija") bolnica od HZZO-a može dobiti maksimalno 10 046 kn+811 kn= 10 857 kn.


    Ali vrag je, kao i obično u detaljima.

    Ako se od dobivenih jajnih stanica samo dio oplodi, a dio jajnih stanica zamrzne, ostavlja se prostor da se HZZO-u fakturira, uz standardnu stimulaciju i kriopohranu embrija (ukupno 10 857 kn), još i dva dodatna DTP postupka:

    a) kriopohrana prostalih jajnih stanica (811 kn)
    i
    b) sekundarni IVF/ICSI postupak (oplodnja odleđenih jajnih stanica) 2 916 kn

    Znači, ako se u standardnom stimuliranom postupku oplode sve jajne stanice i dobije kakav-takav embrij za zamrzavanje, bolnica za to može dobiti10 857 kn,
    ali ako se u takvom postupku zamrzne dio jajnih stanica koje se ne bi ipak trebalo zamzavati u skladu sa stučnim smjernicama, bolnica može dodatno od HZZO-a dobiti još 3 729 kn (kriophrana jajnih stanica+sekundarni IVF/ICSI).
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.02.2018. at 15:50

  5. #3255
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Pozdrav cure.
    Daju li u kbc rijeka nesto protiv bolova kada rade punkciju?
    Ceka me to za mj dana i paranoja me pocinje hvatat. 1.postupak ce nam to biti.

  6. #3256
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav cure.
    Daju li u kbc rijeka nesto protiv bolova kada rade punkciju?
    Ceka me to za mj dana i paranoja me pocinje hvatat. 1.postupak ce nam to biti.
    Ako je prirodnjak i samo jedan folikul, u pravilu ne nude ništa. Vidi s njima što preporučaju da si uzmeš.
    Kod stimuliranih, gdje ima više folikula za punkciju, najčešće daju opću anesteziju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  7. #3257
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Prirodnjak je u pitanju
    Znaci da se nakljukam sa nekim tab protiv bolova... ok, hvala na info
    Posljednje uređivanje od Sarah777 : 01.05.2018. at 23:50

  8. #3258
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Sarah mozes pitati inekciju voltarena ako nista drugo.. iako za taj 1 folikul ne znam da ce ti ista dati jer je to zbilja brzo gotovo.. mozes sama neki brufen/nesto popiti.. ili drmnes jednu zestoku [emoji38] sretno

  9. #3259
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Hvala jejja

  10. #3260

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Cure molim vas za informaciju. Pošto nisam iz Rijeke dobila sam od svoje doktorice višekratni putni nalog, pa me zanima na koji način to funkcionira? Dali ga odmah popune ili ostavljam nalog sestrama do idućeg dolaska, tko predaje u HZZO- ja ili oni? Tek sam dobila nalog pa neznam još kako to ide
    Hvala

  11. #3261
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Svaki put kad dodes u Ri das doktoru da ti potpise. Nosis ga sa sobom. Kad sve ispunis ti nosis u HZZO.

  12. #3262
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    KBC Rijeka zamrzava sve više jajnih stanica !

    RODA je u više navrata primila informacije da KBC Rijeka zamrzava jajne stanica i u onim slučajevima kada broj ne prelazi zakonski maksimum koji se smije oploditi u jednom ciklusu (12 jajnih stanica).

    Zamrzavanje jajnih stanica umjesto embrija predstavlja uskraćivanje najboljeg oblika liječenja jer su izgledi za postizanje trudnoće i rađanje djeteta sa zamrznutim jajnim stanicama višestruko manji nego sa zamrznutim zametcima.
    RODA je zatražila i od HZZO-a dobila podatke o broju sekundarnih IVF/ICSI postupaka (postupci sa zamrznutim jajnim stanicama) koje su u 2016. i 2017. godini fakturirali KBC Rijeka, KBC Zagreb i KBC Sestre Milosrdnice:

    -KBC Rijeka fakturirala je u 2016. godini 122, a u 2017. godini 165 sekundarnih IVF/ICSI postupaka.

    -KBC Zagreb (Petrova) fakturirala je u 2016. godini 81, a u 2017. godini 80 sekundarnih IVF/ICSI postupaka.

    -KBC Sestre Milosrdnice (Vinogradska) tijekom 2016. i 2017. godine nisu prema HZZO-u fakturirale niti jedan sekundarni IVF/ICSI postupak

  13. #3263

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Pozdrav drage djevojke! Radi li se u KBC Rijeka punkcija ili transfer vikendom ako me slučajno tako zadesi? Nadam se da neće, ali nikad ne znaš... I još jedno pitanje... Tko je od vas radio ICSI u prirodnom ciklusu? Jel bilo uspješno? Hvala na odgovorima!

  14. #3264

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav drage djevojke! Radi li se u KBC Rijeka punkcija ili transfer vikendom ako me slučajno tako zadesi? Nadam se da neće, ali nikad ne znaš... I još jedno pitanje... Tko je od vas radio ICSI u prirodnom ciklusu? Jel bilo uspješno? Hvala na odgovorima!
    Draga Korina, da, i punkcije i transferi se rade i subotom i nedjeljom. Ja sam jedanput radila ICSI u prirodnom ali nije bilo uspješno! Međutim, to ne znači da tebi neće biti uspješan postupak!

  15. #3265

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Može li mi netko potvditi koliko puta imamo pravo ići na različite postupke?
    Znam da imamo pravo na 4 inseminacije i (tako sam pročitala) 6 postupaka izvantjelesne oplodnje od kojih 2 MORAJU biti u prirodnom ciklusu i BEZ lijekova. Može li se taj prirodni ipak zamijeniti za stimulirani ili nikako ne smije? A isto tako sam pročitala da se priprema izmjena zakona. Koja će to izmjena biti?
    Opet pitanje za KBC RI (ili za cijelu Hrvatsku): Postoji li negdje neka statistika o započetim postupcima i kako su završili ako je u pitanju muška neplodnost? Stvarno puno googlam, ali sve informacije su tako raštrkane... Znam da mi statistika neće pomoći, ali ja volim brojke

    Ima li RODA neku statistiku koju je sama provela?

  16. #3266

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Korina, da, i punkcije i transferi se rade i subotom i nedjeljom. Ja sam jedanput radila ICSI u prirodnom ali nije bilo uspješno! Međutim, to ne znači da tebi neće biti uspješan postupak!
    Draga Hay, iz kojeg pokušaja ti je ipak uspjelo?

  17. #3267

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Hay, iz kojeg pokušaja ti je ipak uspjelo?
    Nije nam jos uspjelo... Idem na jos jedan FET u 7.mjesecu prije nego sto oni odu na kolektivni godisnji!

  18. #3268
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Može li mi netko potvditi koliko puta imamo pravo ići na različite postupke?
    Znam da imamo pravo na 4 inseminacije i (tako sam pročitala) 6 postupaka izvantjelesne oplodnje od kojih 2 MORAJU biti u prirodnom ciklusu i BEZ lijekova. Može li se taj prirodni ipak zamijeniti za stimulirani ili nikako ne smije? A isto tako sam pročitala da se priprema izmjena zakona. Koja će to izmjena biti?
    Opet pitanje za KBC RI (ili za cijelu Hrvatsku): Postoji li negdje neka statistika o započetim postupcima i kako su završili ako je u pitanju muška neplodnost? Stvarno puno googlam, ali sve informacije su tako raštrkane... Znam da mi statistika neće pomoći, ali ja volim brojke

    Ima li RODA neku statistiku koju je sama provela?
    Info iz 2015. je da se prirodni postupak ne može nikako zamijeniti za stimulirani jer je cijena stimuliranog 4x veća od prirodnjaka. Bila je moguća zamjena stimuliranog za prirodni u omjeru 1:1.
    Za ostala pitanja ti ne znam odgovore. Negdje jesam našla da je najveća vjerojatnost trudnoće unutar prva četiri pokušaja, neovisno da li se radi o muškom/ženskom faktoru.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  19. #3269

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije nam jos uspjelo... Idem na jos jedan FET u 7.mjesecu prije nego sto oni odu na kolektivni godisnji!
    Hay, puno sreće ti želim! Javi kako je prošlo... Koliko godina imate ti i partner?

  20. #3270
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Korina,

    jesi ti bila već u postupku? kakav protokol si imala, kakve rezultate?
    koje su vam dijagnoze, koliko imate godina?

    ovdje je tema o dostupnim statističkim podacima koje je za 2014. i 2015. odbjavilo ministarstvo:
    http://forum.roda.hr/threads/91394-M...94#post2997994

  21. #3271

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Hay, puno sreće ti želim! Javi kako je prošlo... Koliko godina imate ti i partner?
    Hvala ti Korina, sreca ce mi najvise trebati!!! Oboje imamo 34
    Posljednje uređivanje od Hay123 : 14.05.2018. at 15:21 Razlog: Nije dodana zadnja recenica

  22. #3272

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Korina,

    jesi ti bila već u postupku? kakav protokol si imala, kakve rezultate?
    koje su vam dijagnoze, koliko imate godina?

    ovdje je tema o dostupnim statističkim podacima koje je za 2014. i 2015. odbjavilo ministarstvo:
    http://forum.roda.hr/threads/91394-M...94#post2997994
    Nisam još bila u postupku, idem ovaj mjesec na prvi prirodni ICSI... Dijagnoza je "teška oligoastenozoospermia". Tek krajem mjeseca idem na punkciju (ovisno o tome kad dobijem menstruaciju...trebala bih ju dobiti ovih dana).

    Ja imam 34, on 42.

    Pitala sam za statistiku iz razloga što mi se neke stvari čine nerealnima. Zar zaista toliko malo žena uspijeva ostati trudno iz prvog MPO pokušaja?

  23. #3273

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Bilo bi zanimljivo vidjeti kakva je statistika uspjesnosti postupaka za kbc Rijeka! Sigurno se negdje moze doci do tih podataka i usporediti... Recimo jedna privatna poliklinika u Zagrebu, moram provjerit koja zaboravila sam, rastura po uspjesnost naspram drugih.

  24. #3274

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Prirodnjak je u pitanju
    Znaci da se nakljukam sa nekim tab protiv bolova... ok, hvala na info
    Sarah, kako je prošlo na prirodnjaku?

  25. #3275
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Hej Korina..
    Ma nismo jos bili ali evo blizi se i taj dan.
    Napravila sam sve pretrage osim hormona jer za to treba biti 3-5 dan ciklusa evo stvari sam trebala dobiti sad 18.5.ali danas sve nesto smeckasto kod mene ne znam ni kako bi to protumacila a bole jajnici za poludit kao kad stvari imam. Ne znam ni sama sta je to, vidjet cu sta ce jos bit do sutra pa ako mi stvarno stvari probiju sutra onda cu ic vadit hormone. I to je to onda...cekamo ovulaciju i krecemo.

  26. #3276

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Hej Korina..
    Ma nismo jos bili ali evo blizi se i taj dan.
    Napravila sam sve pretrage osim hormona jer za to treba biti 3-5 dan ciklusa evo stvari sam trebala dobiti sad 18.5.ali danas sve nesto smeckasto kod mene ne znam ni kako bi to protumacila a bole jajnici za poludit kao kad stvari imam. Ne znam ni sama sta je to, vidjet cu sta ce jos bit do sutra pa ako mi stvarno stvari probiju sutra onda cu ic vadit hormone. I to je to onda...cekamo ovulaciju i krecemo.
    Sarah, poslala sam ti privatnu poruku... Javi se kad stigneš

  27. #3277
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Sarah, poslala sam ti privatnu poruku... Javi se kad stigneš ������
    Vidjela, odgovorila pratimo se

  28. #3278

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Pozdrav svima!

    Vidim da je ova tema "Potpomognuta na KBC RIJEKA" najmanje aktivna od drugih klinika Samo sam znatiželjna... Koliko nas ima koje smo sada u postupku ili barem ovog ljeta planiramo ući u postupak? Vjerojatno ste više aktivne po Facebooku, ali svejedno, da se raspitam malo

  29. #3279

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!

    Vidim da je ova tema "Potpomognuta na KBC RIJEKA" najmanje aktivna od drugih klinika Samo sam znatiželjna... Koliko nas ima koje smo sada u postupku ili barem ovog ljeta planiramo ući u postupak? Vjerojatno ste više aktivne po Facebooku, ali svejedno, da se raspitam malo
    Evo da se ja javim da cu biti u postupku u sljedećem ciklusu, od cca 20.6. do 10.7. Ne znam koliko ce biti žena tada u postupku, nadam se da neće previše i da ce biti manja guzva u 7.mjesecu s obzirom da se bliži g.o.

  30. #3280

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!

    Vidim da je ova tema "Potpomognuta na KBC RIJEKA" najmanje aktivna od drugih klinika Samo sam znatiželjna... Koliko nas ima koje smo sada u postupku ili barem ovog ljeta planiramo ući u postupak? Vjerojatno ste više aktivne po Facebooku, ali svejedno, da se raspitam malo
    Ima nas! Ja sam ovih dana ucestali ‘gost’ na odjelu, folikulometrije svaki drugi dan.

    Sad sam znatizeljna, gdje se to druzite na Facebooku? Jer ova tema je bas jako neaktivna, a cekaona je uvijek dupkom puna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #3281
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    AriAnna imas i Rodinu fb zatvorenu grupu Roda neplodnost gdje nam se mozes pridruziti
    https://www.facebook.com/groups/RodaNeplodnost/

  32. #3282
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Korina, pitala si neki dan za statistike i uspješnost.

    U Hrvatskoj je do toga nemoguće doći, zašto? Pa iskreno nikome nije u interesu izlaziti s brojkama jer su brojke iskreno loše - posebno u državnim centrima.

    Generalno je uspješnost po započetom postupku u NEstimuliranom odnosno prirodnom ciklusu uz ICSI nekih možda 8-9%, nažalost u Hrvatskoj i uz vašu dijagnozu bojim se i manje. Što ne znači da trudnoća nema,ima ih ali mi nije jasno zašto tebi u tim godinama idu na prirodnjak prije stimulacije, čija je to odluka i zašto?

  33. #3283

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Korina, pitala si neki dan za statistike i uspješnost.

    U Hrvatskoj je do toga nemoguće doći, zašto? Pa iskreno nikome nije u interesu izlaziti s brojkama jer su brojke iskreno loše - posebno u državnim centrima.

    Generalno je uspješnost po započetom postupku u NEstimuliranom odnosno prirodnom ciklusu uz ICSI nekih možda 8-9%, nažalost u Hrvatskoj i uz vašu dijagnozu bojim se i manje. Što ne znači da trudnoća nema,ima ih ali mi nije jasno zašto tebi u tim godinama idu na prirodnjak prije stimulacije, čija je to odluka i zašto?
    Nije bilo lijekova za 5. mjesec pa su me zato stavili u prirodni. Pretpostavljam da imaju neki mjesečni plan po kojemu se moraju ravnati (nisu liječnici na Humanoj krivi za to nego cjelokupni sustav nabave). A ako ne uspije u prirodnom, stavit će me u stimulirani u idućem ciklusu. Tko zna, možda budem u ovih 8-9% uspješnih... Ne nadam se previše, ali vjerojatnost je ipak malo veća nego da dobijem na lotu ili da me strefi grom

  34. #3284

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj AriAnna prvotno napisa Vidi poruku
    Ima nas! Ja sam ovih dana ucestali ‘gost’ na odjelu, folikulometrije svaki drugi dan.

    Sad sam znatizeljna, gdje se to druzite na Facebooku? Jer ova tema je bas jako neaktivna, a cekaona je uvijek dupkom puna.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    I ja sam tamo zadnjih par dana, možda smo se i vidjele Kad ti je punkcija? Jesi u stimuliranom?

  35. #3285

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Ja se slažem s činjenicom da su stimulirani bolji i uspješniji od prirodnih ali sigurno ostavljaju na naša tijela i negativne posljedice. Tako da nije loše počet s prirodnim postupkom, možda i bude uspješan!!!
    Koje su gužve ovih dana, puna je cekaonica!!!!

  36. #3286

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se slažem s činjenicom da su stimulirani bolji i uspješniji od prirodnih ali sigurno ostavljaju na naša tijela i negativne posljedice. Tako da nije loše počet s prirodnim postupkom, možda i bude uspješan!!!
    Koje su gužve ovih dana, puna je cekaonica!!!!
    Vidjela sam da je ful puno žena u čekaoni, ali budući da tek 2 dana dolazim, mislila sam da je to uobičajeno. Dolazi li netko sutra tamo?

    A zbog čega su stimulirani uspješniji od prirodnih? Vjerojatno samo zato što dobiješ više stanica i automatski ih možeš više oploditi. Ali ako npr. odlučiš vraćati po jedan zametak onda ne znam zašto bi stimulirani i dalje bio uspješniji? Da li tijelo bolje prihvaća zametke nakon upotrebe hormona ili? Nisam taj dio proučavala pa bih voljela čuti od nekoga.

  37. #3287

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Ja cu doci u ponedjeljak na folikulometriju.
    Da, hormoni bi osim djelovanja na jajnike trebali svakako bolje pripremiti i sluznicu za prihvat embrija.

  38. #3288

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    I ja sam tamo zadnjih par dana, možda smo se i vidjele Kad ti je punkcija? Jesi u stimuliranom?
    Vjerojatno i jesmo [emoji4]
    Jucer sam imala inseminaciju u prirodnom ciklusu. U ponedjeljak idem na kontrolni utz da potvrde da li je u medjuvremenu bila ovulacija.

    Sretno Korina! I nemoj se obeshrabriti zbog prirodnjaka, pa netko mora popuniti i ove postotke uspjesnosti [emoji6]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  39. #3289
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Korina i ja cemo popunit te postotke

  40. #3290

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Javite kako prođe da vidimo da li se štogod poboljšava statistika uspješnosti na našem kbc-u!!!

  41. #3291
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije bilo lijekova za 5. mjesec pa su me zato stavili u prirodni. Pretpostavljam da imaju neki mjesečni plan po kojemu se moraju ravnati (nisu liječnici na Humanoj krivi za to nego cjelokupni sustav nabave). A ako ne uspije u prirodnom, stavit će me u stimulirani u idućem ciklusu. Tko zna, možda budem u ovih 8-9% uspješnih... Ne nadam se previše, ali vjerojatnost je ipak malo veća nego da dobijem na lotu iii da me strefi grom

    jako mi se sviđa tvoj nick ali i attitude istina je da je veća vjerojatnost da ti uspije prirodnjak nego da dobiješ na lotu i to puno veća!

    Pitala si i za uspješnost prirodni vs stimulirani ciklus:

    u prirodnom ciklusu može se dogoditi da se uopće ne razvija folikul, btw. je li u Rijeci daju bar klomifen u prirodnom ciklusu ili je baš prirodnjak bez ikakvih lijekova za stimulaciju jajnika?, ako se i razvije folikul, u njemu često ne nađu jajnu stanicu, ako i nađu jajnu stanicu, ona se često i ne oplodi, ako se i oplodi, zna stati u razvoju, ako se i razvije u lijep zametak, često i s takvim zametkom ne dođe do implantacije....

    Činjenica je da u prosjeku treba 12 j.s. za jedno živorođeno dijete. "Matematika" je tu vrlo jasna i nemilosrdna...

    Od npr. 9 dobivenih j.s. oko 30% se jednostavno ne oplodi, 6,3 zametaka dobiješ i samo pola ih dođe do faze blastociste, dakle peti dan od oplodnje te dočeka u prosjeku tek 3,15 zametaka. Od tih zametaka će se tek 30% uspjeti implantirati, dakle manje od 1 zametka u prosjeku, i od onih implantiranih zametaka koji daju kliničku trudnću nažalost 20% ne završi živorođenim djetetom.


    Eto zašto prirodni ciklus u kojem se dobije možda 1 a često niti jedna j.s. nisu toliko uspješni, ali djece iz prirodnjaka ima i hvala Bogu i Svemiru na tome... i sretno Korina, možda tebi prirodnjak baš upali. Kužim Rijeku da je morala zbog mjesečne kvote ići na prirodnjak, ali ako ti ovaj prirodnjak ne upali - ravno na stimulaciju... i onda se izborite za vaša prava... ne dajte se omesti


    E sad,ako imaš ok rezervu jajnika i ok reagiraš na stimulaciju trebala bi dobiti između 7-15 jajnih stanica. Ako se u Rijeci izboriš za oplodnju svih dobivenih jajnih stanica (odnosno bar do zakonskog minimuma) i ovdje OPREZ jer profesorica u Rijeci voli kad se već dobije 10 ili 12 j.s. ići samo s dijelom dobivenih jajnih stanica u proces oplodnje, ostatak uvjeri pacijentice da idu kako neoplođene jajne stanice na zamrzavanje, što izravno ima negativnog utjecaja na uspješnost, ne znam zašto to radi.. bilo je već govora ovdje o tome), onda se izbori za to da ti oplode sve dobivene j.s. a ne samo dio.... Profesorica se čini da koristi razne trikove kako bi uvjerila pacijentice na oplodnju samo dijela dobivenih j.s. inzistirajte na oplodnji svih j.s. - to je vaše pravo.

    Sretno i obradujte nas lijepim vijestima ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  42. #3292
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Ima li kakvih desavanja ovdje?
    Evo ja sutra ujutro pravac cekaona na drugu po redu folikulometriju.
    1.mi je bila u subotu ujutro pa da me ne maltretira svaki dan da dolazim mi je rekla nek dodjem u utorak tj sutra. Nadam se da ce ovaj tjedan biti punkcija jer nemamo puno vremena...

    Pitanje...kako ispada ta punkcija? Cca koji dan naspram predvidjene ovulacije? Bude punkcija koji dan ranije pretpostavljam ili...?
    Posljednje uređivanje od Sarah777 : 11.06.2018. at 23:33

  43. #3293

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Sarah777 prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li kakvih desavanja ovdje?
    Evo ja sutra ujutro pravac cekaona na drugu po redu folikulometriju.
    1.mi je bila u subotu ujutro pa da me ne maltretira svaki dan da dolazim mi je rekla nek dodjem u utorak tj sutra. Nadam se da ce ovaj tjedan biti punkcija jer nemamo puno vremena...

    Pitanje...kako ispada ta punkcija? Cca koji dan naspram predvidjene ovulacije? Bude punkcija koji dan ranije pretpostavljam ili...?
    Draga Sarah,
    meni obicno kad mi folikul dodje na velicinu 18,19mm to bude svakako dva dana prije ovulacije kazu da krece stoperica i nakon 2 dana od tad bude punkcija ako u medjuvremenu nije puknuo folikul tj ako ga uspiju uhvatiti.

  44. #3294
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Vidjet cemo sta ce dr.sutra rec... ali blizi se i taj dan )

  45. #3295

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Sarah jesi bila na punkciji?

  46. #3296
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Ne jos... u utorak opet moram doc na folikulometriju. Nije jos naraslo kako treba.
    A to je zadnji dan da mozemo nesto napravit jer u srijedu mi dragi odlazi...
    Vidjet cemo sta ce rec dr sutra ujutro.
    Jer ako to ne napravimo tako onda moramo cekat 10.mj.... jer mog nema u 7.mj, onda kad bude tu onda kbc ne radi u 8.mj jer su na godisnjima..onda mog nema u 9mj opet i tek kad se vrati tj u 10.mj mozemo opet u proces...

  47. #3297
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    ...vjerojatno cemo zaledit sjeme ako mi ne budu radili punkciju sutra. Pa da mozemo odraditi makar ovaj proces kad smo vec dosli do ovdje....

  48. #3298

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Jasno, najbolje tako da vam zalede i onda ti mozes neovisno o njemu! Bas sam ti to htjela napisati!
    Ja bi znala danima dolazit na te folikulometrije i sporo mi to islo do pred samu ovulaciju kad naglo pocne rasti!

  49. #3299
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Da istina... al pitanje je obzirom na njegovu dijagnozu pa plus ledjenje...hoce li biti koji dobar kandidat u uzorku... nadam se da hoce..

  50. #3300

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Dovoljno je da nađu jednoga ali vrijednoga ps ce ga ubrizgati ICSI metodom kako su i nama.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •