Stranica 1 od 72 1231151 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 3594

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #1
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno Potpomognuta na KBC RIJEKA

    U skladu s najavljenom reorganizacijom i uređenjem foruma otvaram novu temu Potpomognuta na KBC RIJEKA

    Molim vas da budete sažeti, informativni i da dijelite korisne informacije.


    Molim vas, ponovno, kao i na početku prošlog topica, nemojte vibrati i ostalo (za to imate odbrojavanje – vibranje ćemo prebacivati na odbrojavanje bez upozorenja) i chatati (chat ćemo brisati, također, bez upozorenja). Nastojat ćemo u tome biti dosljedni koliko nam mogućnosti dopuštaju jer želimo da na ovoj temi, kao i na svim drugima, prije svega budu dostupne informacije.

    SRETNO SVIMA

    STARA TEMA
    Posljednje uređivanje od BHany : 24.11.2013. at 21:41

  2. #2
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Ako imate kakva konkretne informacije i/ili linkove koje biste željele/i da stavim u ove prve postove, javite mi se ili ih sami zalijepite ovdje.

  3. #3
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    evo informacija

    KLINIČKI BOLNIČKI CENTAR RIJEKA

    Zavod za humanu reprodukciju
    Cambierieva 17/5, 51000 Rijeka
    tel: 051/658-254
    fax: 051/ 658-221
    Prof.dr.sc. Neda Smiljan Severinski
    Mr.sc. Miljenko Manestar, dr.med.
    Hrvoje Vlašić, dr.med.
    Narucivanje ide osobno uz predocenje uputnice ponedjeljak do petak od 12-14h
    Putem faxa uputnicu poslati na 051/658-221 a informaciju o narudzbi se dobije na 051/658-254 takodjer 12-14h , a na taj broj se i ostale info.mogu dobiti. Na isti br se narucuje za spermiograme..
    Posljednje uređivanje od Argente : 26.11.2013. at 19:05

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Drage Riječanke gdje ste odlagali iskorištene injekcije hormona? Ne želim ih bacat u smeće

  5. #5
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Dobro zatvorene u onaj poklopac i kantu za smeće. Kad sam htjela odnijeti u bolnicu (PU) dobila sam odgovor da ne može već da ih tako bacim. Ja to lijepo tako spakiram, zamotam u pap.ručnik, stavim u vrećicu i bacim u smeće. Šta da radim?! Možda negdje i žele primiti taj med. otpad.

  6. #6
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    u ljekarnama bi se morao moći predati medicinski otpad

  7. #7
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Gonal u penu sam vratila sestri S. jer su proucavale koliko ostane neiskoristenog unutra a decap.i ostale za mixanje skupa s iglama sam pakirala nazad u ambalazu i u kantu..nisam se ni sjetila pitati u apoteci mogu li im donjeti to sve..

  8. #8
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Ja odnijela u ljekarnu.

  9. #9
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Pitanje.. androlog u RI, ima li, koliko se ceka na pregled?... Frendica i njen muz su u zg i tamo se ceka 3 mj za prvi pregled pa bi ako je manja guzva dosli tu... Hvala na info..

  10. #10
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Ni meni nije ljekarna pala na pamet

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj jejja prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje.. androlog u RI, ima li, koliko se ceka na pregled?... Frendica i njen muz su u zg i tamo se ceka 3 mj za prvi pregled pa bi ako je manja guzva dosli tu... Hvala na info..
    Koliko je meni poznato, u Rijeci niti nema androloga, a u ZG samo na Vuku?

  12. #12
    kameleon avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    576

    Početno

    ima i na Rebru androlog, ženska dr.Benart, za nju sam čula da ju dosta hvale..ali sigurno se čeka..,u rijeci nisam čula da ima..

  13. #13
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Ok, hvala na info.cure.

  14. #14
    lasta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    718

    Početno

    Ja sam medinciski otpad odnjela kod dr opce prakse.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    pitala sam primaju u ljekarni. sokirana sam koliko ih baca u smece. hvala na odgovorima !

  16. #16
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    I ja sam bila, ali kako tad trenutno nisam imala drugog izbora (nisam znala za ljekarne) to mi je bilo jedino mjesto za odlaganje. S time da sam to fino zapakirala u one njihove kapice, pa u pap. ubruse i konačno u kutiju od injekcija.

  17. #17
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    U skladu s najavljenom reorganizacijom i uređenjem foruma postovi o mućkanju praha i tekućina premješteni su na Samodavanje injekcija.
    Posljednje uređivanje od Argente : 25.11.2013. at 20:02

  18. #18
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Šta nam je sa Rijekom? Od kad je naša Argente "čistačica" sve ste utihnule?! Nije vrag da nemamo nikoga u postupku i da nikome niš ne treba?!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    ja sam u postupku... samopikalica 4 dan,bilo me je JAKO strah pikanja,ali stvarno nije tesko...zasada sve znam pa nemam pitanja...i ne tipkam ovdje jer ne smijem zachatavat temu...

  20. #20
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Sneki, chatterice stara, ugledaj se na gđu mravak! Sad ću ti obrisat ovaj post-smajlić da nam barem prva strana bude primjerna.
    Javljajte se ali mudro u svaki post dodajte što se trenutno dešava u našem podrumu; kakvi lijekovi i protokoli su in, ima li kakvih promjena u pravilima, interijeru, osoblju...

    Primjer:

    ja sam u postupku... samopikalica 4 dan,bilo me je JAKO strah pikanja,ali stvarno nije tesko.
    Danas su bile 3 punkcije, cure su dobile 2, 1 i 4 stanice. Sve smo na puregonu i orgalutranu. NSS je nabacila nove pramenove.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    ja evo prvi put na ivf ,3 inseminacije neusješno prošle ,sad bockanje sa puregonom itd ..zanima me koliko se dugo čuvaju smrzlići i kako se ide u postupak kad samo bude transfer ? mislim na to primjer da bude više oplođenih stanica ,neke zamrznu i što onda dalje ? pitam čisto da budem informirana ,puno pitanja visi mi u zraku

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Roan smrznuti embriji se cuvaju 5 godina, a sta se tice FET-a, mislim da se ide nakon ovulacije. Neka me isprave cure koje su ga prosle..
    Sretno!

    Sta sad su svi na Puregonu?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    ja sam na Gonalu !

  24. #24
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Citiraj vatra86 prvotno napisa Vidi poruku
    Roan smrznuti embriji se cuvaju 5 godina, a sta se tice FET-a, mislim da se ide nakon ovulacije
    Istina, nakon 5god idu na donaciju ako se ne varam...
    I da fet ide nakon O onoliko dana nakon koliko je smrznut embrij znaci petodnevni ide pet dana nakon O, a ako O nema moze se ili izazvati klomifenom ili se samo estrofemom priprema endometrij do zeljene/potrebne debljine

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj jejja prvotno napisa Vidi poruku
    Istina, nakon 5god idu na donaciju ako se ne varam...
    I da fet ide nakon O onoliko dana nakon koliko je smrznut embrij znaci petodnevni ide pet dana nakon O, a ako O nema moze se ili izazvati klomifenom ili se samo estrofemom priprema endometrij do zeljene/potrebne debljine
    nakon 5 godina moze se doplatiti jos 5 godina cuvanja (prvih 5 je na teret hzzo-a), a sto se dalje dogadja s embrijima - nigdje u zakonu ne pise.

    (6) Preostali zameci koji nisu uneseni u spolne organe žene čuvaju se na teret Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje do pet godina. Nakon proteka roka od pet godina zameci se uz pristanak darivatelja daruju radi postizanja trudnoće i rađanja korisniku prava na medicinski pomognutu oplodnju koji pristane na takav postupak. U slučaju da bračni, odnosno izvanbračni drugovi žele produljiti čuvanje zametaka daljnjih pet godina, obvezni su snositi trošak čuvanja.

    znaci da bi se darovali - treba pristanak - a sto ako ti na to ne zelis pristati? e to jos nisu rijesili.

    i molim - novosti o tijeku postupka javljajte na odbrojavanje!
    Posljednje uređivanje od bubekica : 29.11.2013. at 00:01

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    ma čekajte cure ,ako sam dobro shvatila ..5 god ih čuvaju ,nakon toga daruju nekom drugom??? nije mi jasno ..zametak( od moje jajne stanice i od mm spermića )može druga žena imat u sebi tj zatrudnit s budućim mojim djetetom ako tako gledamo ? pa što to je dozvoljeno ?

  27. #27
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Uz vaš pristanak. Ako ne želite, čuvate ih dalje.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Ja ću ovih dana po uputnicu za KBC jer bi krenuli po drugu bebu. Zanima me koliko se čeka na prvi pregled i da li da od svoje ginićke tražim uputnice za sve pretrage pa onda da se kompletna naručim u KBC ( tj paralelno se naručim u KBC i dok čekam termin odrađujem pretrage) ili da prvo idem kod MPO doktora pa da on kaže šta mu treba pa tek onda napravim pretrage i tada opet kod njega da nas naruči u postupak? Što mi je kraći put? I, hoće li opet tražiti sve pretrage ili samo neke? Mislim na HSG?

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    Prvo moraš uzet uputnicu od svoje ginekologice za konzultacije na Humanoj. Na konzultacijama će ti dr. reći koje ćeš pretrage morat obavit. Ako idete na IVF , HSG nema potrebe radit,a ako je inseminacija u pitanju HSG je potreban.... Koliko sam ja skužila sada rade ultrazvučni HSG koji je bezbolan , u odnosu na rendgenski koji sam radila 2010.god. i krepala od boli.
    Mi smo morali napraviti markere i ja briseve. Kod nas je IVF.Za konzultacije se ne sjećam koliko se čeka.

  30. #30
    phiphy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1,216

    Početno

    Citiraj mravak prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko sam ja skužila sada rade ultrazvučni HSG koji je bezbolan
    Rade ultrazvučni, ali da je bezbolan, nije, iako ima cura koje kažu da ih nije boljelo. Meni je HSSG bio gori od punkcija, a ima tu i cura kojima zbog boli nije niti odrađen HSSG do kraja. Ne želim nikoga strašiti, ali da ne bi bilo zabluda oko te pretrage - očekujte svašta .

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Moj HSSG je srecom prosao ok, ne mogu reci bezbolno al..ok. Vise me je bolilo kasnije i drugi dan al treci dan sam bila kao nova
    Iskreno imala sam crijevnu virozu i ti bolovi su mi bili gori od HSSGa al samo zato jer dugo traju, a HSSG bol traje cca 1-2 min

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Hvala curke, mi smo prvi put imali puno sreće i uspijeli s inseminacijom iz par pokušaja. Vjerujem da ćemo i ovaj put krenuti tako pa gdje završimo, završimo.

    Jel ima netko tko se u zadnje vrijeme naručivao za konzultacije, koliko se čeka?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Moja prijateljica je cekala 3 dana, a ja 15 dana. Mislim da se ceka do15 dana..

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Evo kraj mjeseca je, zovi odmah u ponedjeljak. Ja sam lani dosla tamo 30.12 i narucila se vec za 3.12.

    Od 24.12 su na godisnjem.. Sretnoooo

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    E da margaretica znam 2 cure koje su nakon sto su rodile isle na bebu br.2 i jedna je morala na hssg, druga nije tako da to sve ovisi o doktoru.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Super, ne čeka se dugo!!! 14 dana mi je sasvim ok.
    Joj, HSSG! Valjda ću ja bit kao ta druga, prvi put sam bila kod Vlašića, valjda će me i drugi put poslati njemu, ja ću tražiti iako je dobitnu napravila Smiljan.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno Potpomognuta na KBC RIJEKA

    Hahaha i mojoj prijateljici je dobitni ciklus i pukciju i transfer napravila Smiljanica
    Ja sam isto kod dr. Vlašića i ne bi ga mjenjala ipak je najvažniji odnos doktor-pacijent.
    Zadnji put (moj prvi IUI) je morao na operaciju al je rekao da ce mi ipak bit on na inseminaciji pa ce onda na operaciju i tako je napravio zlatan je to doktor

    Edit: ti si stvarno imala srece sto si uspjela na inseminaciji, znam jos nekoliko cura i nadam se da cu i ja uspjeti
    Jesi bila na klomifenima ili sve skroz prirodno?
    Posljednje uređivanje od Aerin : 01.12.2013. at 21:21

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    111

    Početno

    Dobitni sve prirodno, nekoliko puta smo pokušali prije MPO s klomifenima i ciljano, ali ništa.
    Samo jednom sam dobila neku injekciju u guzu nekoliko sati prije inseminacije, iskreno, uopće nisam pitala što je to, bila sam isprepadana jer je to bilo prvi puta, ionako nije pomoglo.
    Dakle, inseminacija uspjela bez ikakve pomoći.
    Istom se scenariju nadam i drugi put.

    A vezano za dr Vlašića, slažem se s tobom u potpunosti; on je i predložio da nekoliko puta napravimo bez stimulacije pa ako ne ide, onda stimulacija. Ja pristala i iz trećeg pokušaja smo uspjeli. I tebi želim tako (ne da uspiješ iz treće, nego da uspiješ )!

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Hvala ti draga

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Ma ne idu svi na godisnji 24.12... ja sam lani bila na konzultacijama 28.12 ali kod dr.M, ali sam cula da dr.V ide na godisnji u 12 mjesecu

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Dr.V ide na GO ali je rekao da ide i iz laba netko pa da ima lab nece radit.. Ne znam vidjet cemo ako ne stigne O do 24.12

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    20

    Početno

    evo i mene nakon nekog vremena.Bila sam na konz.,uopće nije bilo gužve.Preskaćemo laparo i krecemo na inseminaciju.Jupppi

  43. #43
    paty avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    183

    Početno

    Sutra imam konz. a danas se naručila.jeeee

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    molim jedan odgovor cura koje su to prošle .idem na punkciju u oa ,zanima me da li to jutro prije sve te torture mogu popiti persen -biljni lijek za smirenje ,dok čekam u čekaoni ,znam da će me ionako uspavat ali ono..frka me svega toga pa koliko- toliko da budem smirena .čisto pitam da li može prije anestezije sredstvo za smirenje na biljnoj bazi ?

  45. #45
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    roan, ništa nemoj piti. niti vode, a najmanje neko sredstvo za smirenje. ako nešto popiješ, lako moguće da ti neće htjeti dati anesteziju.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    2,452

    Početno

    Roan ne moras se bojati, vidjet koje je to lijepo iskustvo, biti u anesteziji...

  47. #47
    paty avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    183

    Početno

    ja sam prošla 3 anastezije i mogu reći da su bile super tako sam imala lijepe snove da mi je bilo žao kad su me sestre probudile.a poslije je druga priča jer sam ipak imala operacije

  48. #48

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Paty super za sutra :clap: cekamo novosti sa konzultacija
    Ja cekam M koja bi trebala stici sutra/prekosutra pa opet na inseminaciju

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    91

    Početno

    hvala cure,mene najviše strah da se ne probudim,nisam nikad imala nikakvu operaciju ni ništa tome slično ,ne znam što očekivat ,pretpostavljam da se spava i ne sjeća ničeg ?

  50. #50
    garfield avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    21

    Početno

    Pozdrav svima... imam jedno pitanje... moramo na kariogram na Rebro, da li imam pravo na naknadnu putnih troškova?

Stranica 1 od 72 1231151 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •