Stranica 71 od 72 PrviPrvi ... 216169707172 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,501 do 3,550 od 3594

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #3501

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    I mimmi, još nešto. U prirodnom ciklusu si dobila iz folikula jajnu stanicu? Ja uvijek, i bio bi bolji "spoj" u prirodnom nego li stimuliranom ciklusu, samo eto nije se primilo

  2. #3502

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    Kadauna
    Još vidim da sam ti zaboravila odgovorit da su počeli s icsiem odmah nakon prvog prirodnog ivfa, kada stanica nije bila oplođena.
    Fsh 7.8, lh 10.0, amh 13.5

  3. #3503

    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    43

    Početno

    Ladida, u prvom prirodnom smo dobili stanicu i 5-stanični embrij 3. dan oplođen ICSi metodom zbog spermiograma. To je bilo još prošle godine i nakon toga ništa. U prirodnom ove godine nismo dobili stanicu isto kao ni u stimulaciji
    Ja sam ti od dodatnih nalaza radila kariogram u Petrovoj u Zagrebu jer se najkraće čeka na termin i nalaz (sve skupa oko mjesec i po), Torch- krv sam vadila u zavodu za javno zdravstvo. Faktori za trombofiliju se vade na Sušaku s time da sam ja uz njih dobila za vaditi i neka antitijela koja se vade u riječkom laboratoriju (preko puta humane), ali su mi krv vadili samo na Sušaku i onda su uz uputnicu poslali uzorak u laboratorij da ne moram dva puta vaditi krv. Nalaz sam čekala nekih mjesec dana.
    Btw. poslala sam ti pp.

    Dali netko od vas cura možda zna do kada su točno na godišnjem sad za praznike?

  4. #3504
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj ALPE prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz nisam imala transfer na kraju zbog pojave blage hiperstimulacije jajnika. znaci 17 js. od toga od onih 12 zakonom dozvoljenih imala san ukupno 5 jajnih za oplodnju od toga nazalost samo 2 su se uspješno oplodile ali su se prestale dijeliti 5 dan . Od onih 5 viska koje su ostale ciscenjem su dobili 2 vrlo dobre jajne stanice koje smo smrznuli i s kojima krecemo u novi pokušaj čim mi se jajnici oporave i budem imala ovulaciju-po rijecima dr.mozda vec i nakon sljedceg m.ciklusa. Nemorem ni napominjati koliko mi je bilo tesko prihvatiti da nemam niti jednog smrzlica A bas sam bila pozitivna sto se tice njih (kao ono bar imamo 2 smrzlica za dalje kad ono jucer na konzultacijama dobijem info da su se oba prestala razvijat)..
    da mi je znati kako su izabrali kojih 12 se može oploditi, a kojih 5 se mora smrznuti? Šta eci peci pec ili prvih 12 koje punktiraju...pa valjda uzmu najboljih 12 i oplode ih...kakav bezobrazluk..

  5. #3505
    red pepper avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    965

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    kakve su to stimulacije bile, samo 150 IU/dnevno? Mogu li te pitati koliko godina imaš?
    pa u Rijeci od pamtivjeka daju 150IU dnevno..još u mom vremenu su dijelili tih 150 imao 28 ili 38 godina..svima jednako..onako pravo socijalistički da se nitko ne uvrijedi..
    Posljednje uređivanje od red pepper : 13.12.2019. at 10:18

  6. #3506
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    pa u Rijeci od pamtivjeka daju 150IU dnevno..još u mom vremenu su dijelili tih 150 imao 28 ili 38 godina..svima jednako..onako pravo socijalistički da se nitko ne uvrijedi..
    kad si ti išla u stimulaciju Red Pepper?

    Pa ako pogledaš našu statistiku Red Pepper pod:
    http://forum.roda.hr/threads/80273-K...smrzlica/page6

    vidjet ćeš da to nije baš istina da su žene po defaultu dobivale samo150IU..... ali ovo što mi se sad čini jeste da sve idu po nekom "mild protocol" sa samo 150IU... i to je loše i takvi su i rezultati...

    Pa koja od vas u Rijeci uopće ima zamrznutih zametaka?? Ovo što vam rade je suboptimalno liječenje, ionako u HR nažalost ne rade Bog zna dobro, ali ovo u Rijeci, brzo ćete ispucati 4 stimulirana i 2 prirodna na ovaj način, mnogi od vas će ostati bez djeteta i bez mogućnosti da si sami priuštite privatne postupke, sramota....

  7. #3507
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    to što ti je dala cetrotide nije stimulacija jajnika nego supresija i očekivano, ovo što ti je dala gonal-F je stimulacija jajnika ali ne znam u kojoj dzi... kako god bilo... s tvojim nalazima i godinama je rezultat nakon 2 stimulacije samo 9 jajnih stanica, to je Ladida jednostavno premalo i loše. To što ona tebe želi uvjeriti da si low responder je iskreno rezultat neadekvatne i slabe stimulacije jajnika, neka prestane štedjeti i nek krene s ozbiljnim stimulacijama.. ovo što rade ide izravno na vašu štetu. Tebi je još ostalo samo 2 stimulirana postupka, iskreno se nadam da ih nećeš potratiti u Rijeci koja očito radi suboptimalno.......

    Citiraj Ladida prvotno napisa Vidi poruku
    U prvom sam protokolu isto dobivala G150. Onda me nakon nekoliko dana pregledavala profesorica i naravno, rekla je da je čudno koliko je malo folikula za moje godine, pa mi je uz to dala još cetrotide 2 dana uz gonal pen. Ali svejedno nisam reagirala. Ako me sjećanje služi dobili smo 4 oocite, 2 su preživjele do 3. dana. 1 vraćena, 2. nije dočekala 5. dan
    Dr. Šepić mislila je da sam low responder, a na dan aspiracije ustanovilo se da ima još folikula koji se prije nisu vidjeli ili razvili? Zapravo, kod mene je takvo stanje bilo da su se neki folikuli prebrzo razvili, pa mi je prije početka 2. ciklusa od 17. dana dala estrofem po 2 tabletice sve do 2dc, i onda smo krenuli s bemfolom. Stanje malo bolje, ali opet za mene nezadovoljavajuće.
    Ne znam što reći. Inače je hormonski nalaz uredan, a i svi ostali. Imam mm endometriom na jednom jajniku i isto tako mali polip na maternici ali po njihovom na mjestu gdje "ne smeta" (to je dr. Manestar uočio), ostali nisu nikad to komentirali.
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 13.12.2019. at 12:41

  8. #3508

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    106

    Početno

    A Kadauna, gdje misliš da bi bilo dobro iskoristiti ih? Negdje u privatnoj poliklinici koja ima ugovor s hzzo?

  9. #3509

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Evo da se malo i ja javim ovdje jer vidim da ste se dotaknule teme kakve smo stimulacije dobivale u Rijeci. Ja sam u 2017. godini imala stimulaciju menopurima (3x75) u trajanju od 10 dana plus orgalutran dva dana i rezultat je bio 35 oocita (na samom kraju je isao decapeptil da se sve zaustavi).
    Od 12 oplodjenih stanica napravljena su dva feta blastica ali bez uspješne trudnoće nažalost! Od sekundarnih icsija isto nikakvog uspjeha nije bilo!

  10. #3510
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj red pepper prvotno napisa Vidi poruku
    pa u Rijeci od pamtivjeka daju 150IU dnevno..još u mom vremenu su dijelili tih 150 imao 28 ili 38 godina..svima jednako..onako pravo socijalistički da se nitko ne uvrijedi..
    Hm, da... Godinama ovdje pacijentice iznose autentična svjedočanstva neodgovarajućeg načina liječenja.

    Odjel za humnu reprodukciju KBC Rijeka - ne zna/ne želi primjenjivati smjernice suvremene medicine individualiziranog pristupa i terapije za svaki neplodni par.

    Ali zato znaju naplaćivati od HZZO-a nepotrebne DTP postupke - zamrzavanje jajnih stanica koje ne prelaze zakonski limiti od 12 dozvoljenih jajnih stanica za oplodnju i posljedični sekundarni ICSI.

    Znaju pribaviti lovu od HZZO-a, "poslovati" u plusu, a pacijente i pacijentice - tko šiša...
    Posljednje uređivanje od Inesz : 15.12.2019. at 11:03

  11. #3511

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    7

    Početno

    Navodno je prije radila u Pakracu.
    Nju su mi dodijelili,danas sam bila na prvom pregledu. Ne znam da li ima subspecijalizaciju

  12. #3512

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    3

    Početno

    Zna li se koji datum započinju sa redovim radom na humanoj?

  13. #3513

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    572

    Početno

    Pozdrav svima,
    osim markera i rh faktora, je li potrebna partneru i uputnica za inseminaciju odnosno za obradu sjemena tj. ipak se sjemene isfiltrira? Ne piše na onom papiru, a ne bih voljela da dođemo bez nje ukoliko je potrebna. Logika mi kaže da je potrebna. Spermiogram imamo. Hvala

  14. #3514
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Treba

  15. #3515
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    KBC Rijeka za u 2016. i 2017. godini obavila 287 sekundarnih ICSI postupa (postupaka sa zeleđenim/odleđenim jajnim stanicama) što je zbilja velik broj.

    Cure koje ste imale sekundarni ICSI, je li koja rodila iz tih postupaka iz 2016., 2017. i 2018.?
    TNX

  16. #3516

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Ja nisam... mozda se netko javi s pozitivnim ishodom!

  17. #3517

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav cure, nakon godine dana neuspješnog pokušavanja da dođe do trudnoće dragi i ja samo se odlučili uputiti u svijet MPO-a, i taman kad smo prikupili nalaze (hormoni, brisevi, spermiogram) i mislila nas naručiti na konzultacije desila se corona i sve je stalo. Zanima me, od vas cura koje ste bliže i kontaktu sa humanom, da li znate kad će oni i na koji način početi raditi?

  18. #3518

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Je li netko upućen radi li zavod za humanu reprodukciju?

  19. #3519
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ne...nijedan u državi, do daljnjega...

  20. #3520

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Što se tiče Rijeke,je li netko upućen može li se spermiogram napraviti negdje privatno ili samo na zavodu za humanu?

  21. #3521

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav, prvi put koristim forum pa se unaprijed ispričavam ako nesto krivo radim...nadam se da cete mi pomoc.
    Citala sam postova kojih ima mali milion ali nikako da nadjem ono sto mene zanima (donekle je kriv manjak vremena i koncentracije zbog malenog zvrka kojeg imam)

    Dakle moje pitanje je: kakav je proces kada se pacijentica vraca ponovno na humanu u mom slucaju nakon 3 godine?
    Tocnije 2017. Sam umjetnom oplodnjom ostala trudna i dobila svoje prvo djete, u kbc-u su mi ostali zaledjenih koliko se sjecam jos 5 oocita ili embrija (vise se ne sjecam koliko su se bili razvili dobro).


    Dakle, da li postoji neka od mama na forumu da imaju iskustva ili saznanje sto mi je ciniti i kako proces ide.
    Da li ce trebati neki nalazi ili?

    Nadalje vodio mi je cijeli postupak i trudnocu dr Manestar, kako sad njega nema koga mi preporucate?

    Puno hvala!

  22. #3522

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Kruze informacije da bi ovaj tjedan laboratorij trebao poceti raditi...ja ih zovem stalno ali nitko mi se ne javlja. Trebaju mi inforamcije kako doci po jos jednog bebaca

  23. #3523

    Datum pristupanja
    Apr 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Jelenao78 prvotno napisa Vidi poruku
    Kruze informacije da bi ovaj tjedan laboratorij trebao poceti raditi...ja ih zovem stalno ali nitko mi se ne javlja. Trebaju mi inforamcije kako doci po jos jednog bebaca
    Danas sam ja bila na konzultacijama, kazu da im telefoni trenutno ne rade pa najbolje da posaljes upit na mail.

  24. #3524

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Aria81 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam ja bila na konzultacijama, kazu da im telefoni trenutno ne rade pa najbolje da posaljes upit na mail.
    Hvala Aria81!
    Danas sam se potrudila pa nazvala jedno 10tak brojeva i na kraju dobila laboratorij. Zenskica mi je dala sve informcije, ali doslovno je setala u drugu prostoriju pitat sestre. Ja moram napraviti sve nalaze pa doci kod njih. Navodno cu ici odmah na FET.
    Kako sam dobila laboratorij odmah mi je rekla da imam zaledjene 3 blastociste i ne znam dal sam dobro cula jos 6 jajnih stanica..to mi je cudno jer kad sam napravila prvi transfer mi je receno da imam jos 5 potencijalnih bebaca u pripremi...nisam mislila da su mi jajne stanice zamrzli :/

  25. #3525

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav cure, ima li kakvih novosti vezano za pocetak rada humane? Ja sam pocetkom 5.mjeseca poslala mail sa upitom i dobila odgovor da se javim u 6.mjesecu radi dogovora.
    Imam pitanje za cure koje nisu imale FET zbog hiperstimulacije-zanima me kakav je postupak? Idu li samo folikulometrije, pa transfer nakon ovulacije ili opet nekakvi lijekovi?

  26. #3526

    Datum pristupanja
    Jun 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam dobila gonal 225IU i to mi je odredio dr. M. Sva iskustva s doktorom su mi bila stvarno divna, ali neposredno prije moje aspiracije je prestao raditi u KBC-u A onda je ispalo da sam kod profesorice... Imala sam 22 jajne stanice, odslušala dosta priča i izlazila od nje sa suzama. Napisala sam 12 za oplodnju, do trećeg dana ih je bilo 8, a petog dana 6, ostale jajne stanice su mi zamrznuli. Mogu reći da mi je profesorica sve stručno i lijepo vodila, procjene koje je davala su se na kraju pokazale točnima... Ali jednostavno mi njezin pristup ne odgovara, a nepovjerenje i osjećaj straha s kojim sam išla u KBC je ogromno. Sve mlade doktorice, a osobito dr. Sušanj mi puno više odgovaraju i iznimno su susretljive i ugodne, kao i sestre na klinici.

  27. #3527
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Drage sve. Ako ste bile u postupcima u periodu od 19.03 do danas ( ovaj period epidemije) molim vas da nam pomognete i ispunite anketu.
    Cilj ove ankete je prikupiti informacije o iskustvima žena u hrvatskom zdravstvenom sustavu za vrijeme pandemije COVID-19 tijekom postupaka medicinski pomognute oplodnje. Rezultati ankete koristit će se u svrhu objave zajedničkog tematskog izvješća udruge Roda i Pravobraniteljice za ravnopravnost spolova te zagovaranja za zdravstvenu skrb žena temeljenu na dokazima u doba javnozdravstvene krize poput pandemije COVID-19. Hvala
    https://docs.google.com/forms/d/e/1F...mSWjw/viewform

  28. #3528

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Pozdrav svima!
    Pratim vas već neko vrijeme ali sada sam se odlučila i aktivirati.
    Taman prije corone sam krenula prikupljati nalaze za HSSG, koji mi je prvi korak na MPO. Dijagnoza- nedefinirana nepolodnost, hipotireoza (na terapiji sam), kod muža je sve OK.
    Zanima me da li je netko ovih dana u postupku i da li uopće klinika radi ili su na godišnjem (nešto mi je u sjećanju da su 8.mjesec na godišnjem)?

    Hvala vam

  29. #3529

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    572

    Početno

    Citiraj Deya prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Pratim vas već neko vrijeme ali sada sam se odlučila i aktivirati.
    Taman prije corone sam krenula prikupljati nalaze za HSSG, koji mi je prvi korak na MPO. Dijagnoza- nedefinirana nepolodnost, hipotireoza (na terapiji sam), kod muža je sve OK.
    Zanima me da li je netko ovih dana u postupku i da li uopće klinika radi ili su na godišnjem (nešto mi je u sjećanju da su 8.mjesec na godišnjem)?

    Hvala vam
    Na GO su u kolovozu, ali pošaljite im mail ovaj tjedan kako bi vas ubacili u rujan.

  30. #3530

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Deya prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!
    Pratim vas već neko vrijeme ali sada sam se odlučila i aktivirati.
    Taman prije corone sam krenula prikupljati nalaze za HSSG, koji mi je prvi korak na MPO. Dijagnoza- nedefinirana nepolodnost, hipotireoza (na terapiji sam), kod muža je sve OK.
    Zanima me da li je netko ovih dana u postupku i da li uopće klinika radi ili su na godišnjem (nešto mi je u sjećanju da su 8.mjesec na godišnjem)?

    Hvala vam
    Pozdrav, i ja sam tek na početku, 4.9. sam naručena na HSSG tako da su počeli s radom.

  31. #3531

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Ajde super, ja sam zakasnila ovaj ciklus ali slijedeći idem (nadam se da ću ga preskočiti ali ajde). Nadam se da će sve proći u najboljem redu javi kod koga si i kako je bilo, obavezno

  32. #3532

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Bila sam kod dr. Sušanj, bila je izrazio draga i pristupačna, sve mi je lijepo objasnila i vodila me kroz cijeli postupak. Stvarno sve pohvale za doktoricu i sestru. Samo umetanje me nije boljelo, ali kontrast jest jer nažalost jajovodi nisu prohodni.
    Sljedeći mjesec idem na laprostkopiju pa ako netko ima svježe iskustvo (pogotovo u doba korone) cijenila bih da podijeli.


    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  33. #3533

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav curke ,

    Nisam jos do sada nista pisala, ali vas pratim vec neko vrijeme.
    ja sam bila na HSSG krajem 7mj (dr. Visnjic), proslo je dosta dobro, bolovi su bili kao jaki menstrualni grcevi, i bilo je sve prohodno.
    Sljedeci tjedan opet idem na ultrazvuk pa cemo vidjeti sta i kako dalje.

  34. #3534

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Ajoj, baš mi je žao možeš mi još malo objasniti koliko je trajao cijeli postupak? jesi dobila nešto protiv bolova? kada su te pustili doma?
    Laparoskopiju su ti oni preporučili ovako brzo ili si to sama tražila?
    Meni je u planu nakon hsg malo odmoriti, 2-3 ciklusa, u nadi da će se nešto pokrenuti samo od sebe

  35. #3535

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    3

    Početno

    Postupak je trajao ako 5 minuta. Prvo mi je pokazala sve instrumente koje će koristiti i čemu služe, onda je umetnula tu cijevcicu i napuhala balončić, to traje 30 sec i mene nije boljelo uopće. Nakon toga pušta tekućinu i na ekranu ti pokazujem kuda ide. Kada je došlo do začepljenja me počelo boljeti i to traje možda 30 sec, bol je meni zaista bila izdržljiva. Nije mi dala ništa za bolove, ali sam ja prije popila brufen od 600 mg. Odmah nakon sam otišla doma, ne treba ostati ležati.
    Mene je iskreno jako bilo stah ovog pregleda jer zbilja imam nizak prag boli, a pročitala sam toliko iskustva gdje je žene jako boljelo pa sam bila sva prestrašena i u grču cijelo vrijeme. Tako da je ona rekla da bi voljela to pogledat i laproskopski da potvrdi da su zbilja neprohodni.
    I nama je to bio plan, par ciklusa nakon probaviti sami, ali eto malo nam se plan promijenio. Nema veze, bitno da postoje alternativni planovi . Već početkom idućeg mjeseca idem na laproskopiju pa ćemo vidjeti što dalje.

    Držim fige da tebi prođe kao meni (skoro pa) bezbolno samo s boljim rezultatima.

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  36. #3536

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Hvala ti na super objašnjenju, baš si me umirila jer sam i ja pročitala svakakva iskustva i baš sam govorila M kako bi ja to izbjegla ako je ikako moguće. Ali eto, nažalost, to su koraci koje moramo odraditi
    Kako sad stvari stoje kod mene, mislim da sam slijedeći tjedan u Ri. Menstruaciju sam prvi put nakon nekoliko mjeseci dobila školski, točno 14 dana nakon ovulacije (potvrđena trakicama već nekoliko ciklusa), 28. dan pa me to kao utješilo jer sam mislila da će se opet razvući na 33-35 dana.

    A i sinoć sam sanjala baš umirujući san da sam/smo dobili bebu. Doduše nismo je dobili, nego posvojili i ne znam, baš je bio neki zen osjećaj. Sjećam se samo tog nekog osjećaja mirnoće i misli da je to to, to je moja beba.

    Et, malo sam skrenula s teme, sorry...uglavnom, javim kako je bilo ako će kome trebati

  37. #3537

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Cure, može jedno pitanje?

    Naručili su me idući tjedan na hssg. Dobila sam davno njihov spisak nalaza koje trebam skupiti i sve sam obavila. Međutim, prije par sati me zovu iz Rijeke da pripremaju moj karton za srijedu i imam li sve nalaze. ja kažem imam, krenemo nabrajati i kaže mi da je nalaz sedimentacije eritrocita s početka kolovoza nevažeći i da odem ponovo vaditi jer nalaz ne smije biti stariji od 10 dana.
    I naravno, sad sam luda jer se moja gin ne javlja na telefon i uopće ne znam hoću li stići do srijede to napraviti.
    Jeste li imali sličnu situaciju ili je to sad opet nešto novo?

  38. #3538
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Možda da ih pitaš da li priznaju nalaze vanjskih laboratorija pa ako da, izvadiš krv u pon u nekom Medicu, Suncu..? Normalno i kod njih isto provjeriš kad će to biti gotovo? Ili da pitaš općeg dr uputnicu za to, objasniš situaciju, vidiš tko u kojoj smjeni radi...Odmah sutra zorom skoči na telefon.

  39. #3539

    Datum pristupanja
    Sep 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Ja sam vadila u Medicu krv za to, 40kn ja mislim da je bilo, nalaz je bio isti dan, cca mozda nakon sat i pol mi je stigao na mail. Priznaju nalaze i vanjskih laboratorija, tako da ako ne uspijes dobiti svog ginekologa, odi tamo.

  40. #3540

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Evo, sve riješeno bez zivkanja (moja gin se ne javlja na telefon, a niti mi je odgovarala na mail).
    Priznali su mi nalaz privatnog laboatorija.

    Što se HSSg tiče, bolilo je ali doktorica, sestra i studentice su sve bile divne tako da je bilo lakše za podnijeti.

  41. #3541
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Dobar dan, nakon nekog zatišja u pisanju, baš me zanima kakva je situacija u Rijeci?


    Ima li liste čekanja?

    Morate li još uvijek ići u prirodnjake prije nego što možete ići u stimulirani IVF?

    Čujem i da rade endometrial scratching u Rijeci? Za koje pacijente i i zašto?

    Sretno svima i da uskoro dočekate svoje smotuljke

  42. #3542

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima. Nova sam na forumu. Recite mi koju doktoricu preporucate s odjela humane reprodukcije KBC Rijeka? Da li se doktor moze sam birati ili pripadas kome te oni dodijele? Za sada sam obavila prvi konzultacijski pregled kod dr. Visnic. Ako netko ima iskustva sa njom molila bih Vas da ih podjelite samnom. Vidim da se dosta spominju dr. Susanj i profesorica. Moze li prezime profesorice? I recite mi da li mogu kod sljedeceg narucivanja traziti da me naruce kod doktorice koku sama odaberem? (Trenutno i suprug i ja skupljamo pocetne nalaze svega pptrrbnog). Inace imam 37 godina i ovo je prva trudnoca koju planiram. Kako 8.mj nije doslo do zaceca ginekologica me poslala na humanu u Ri.

  43. #3543

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Kadauna prvotno napisa Vidi poruku
    Dobar dan, nakon nekog zatišja u pisanju, baš me zanima kakva je situacija u Rijeci?


    Ima li liste čekanja?

    Morate li još uvijek ići u prirodnjake prije nego što možete ići u stimulirani IVF?

    Čujem i da rade endometrial scratching u Rijeci? Za koje pacijente i i zašto?

    Sretno svima i da uskoro dočekate svoje smotuljke
    Pozdrav!
    evo da ti odgovorim
    što se čekanja tiče, ne znam postoje li liste (ne razumijem u kojem smislu pitaš, liste za što?) ali ja sam relativno brzo dolazila do termina za sve što mi je trebalo dosad.

    Postupak ovisi o dijagnozi i godinama i naravno, o željama. meni je slijedeća inseminacija pa onda IVF. (radila sam HSSG u 9. mjesecu, sada 1-2 ciklusa prirodno, pa inseminacija.

  44. #3544

    Datum pristupanja
    Aug 2020
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj Seny prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima. Nova sam na forumu. Recite mi koju doktoricu preporucate s odjela humane reprodukcije KBC Rijeka? Da li se doktor moze sam birati ili pripadas kome te oni dodijele? Za sada sam obavila prvi konzultacijski pregled kod dr. Visnic. Ako netko ima iskustva sa njom molila bih Vas da ih podjelite samnom. Vidim da se dosta spominju dr. Susanj i profesorica. Moze li prezime profesorice? I recite mi da li mogu kod sljedeceg narucivanja traziti da me naruce kod doktorice koku sama odaberem? (Trenutno i suprug i ja skupljamo pocetne nalaze svega pptrrbnog). Inace imam 37 godina i ovo je prva trudnoca koju planiram. Kako 8.mj nije doslo do zaceca ginekologica me poslala na humanu u Ri.
    Ja sam kod Dr. Smajla. Tako me potrefilo i zadovoljna sam. Nisam imala namjeru mijenjati niti tražiti nekog (niti kad sam počinjala, niti ću u skorijoj budućnosti). Razmišljala sam jedino o promjeni svoje ginekologice (primarne) ali to je drugi par cipela

  45. #3545

    Datum pristupanja
    Jan 2020
    Postovi
    532

    Početno

    Da i ja podijelim svoje iskustvo s HSSGom koji sam obavila u rujnu. Odmah ću reći svoj doživljaj-ništa strašno. Doktorica prvo sve objasnila, što i kako će raditi. Prvo kratki ultrazvuk da utvrdi da je sve u redu, unutarnje i vanjsko ispiranje naših organa, namještanje katetera, napuhivanje balončića na kateteru kako ne bi ispao van i uštrcavanje kontrastne tekućine. Kad je liječnica napuhnula taj balončić me malo "štrecnulo" i isti osjećaj je bio prisutan do kraja (pregled traje niti 5 minuta). U mojem slučaju sve prohodno. Rekla je nek se malo taj dan "pripazim" te da se ne čudim ako bude malo sukrvice ili pak proljeva. Osim laganih grčeva tog dana ništa me drugo nije mučilo, osim što sam taj mjesec imala duži ciklus nego inače, no ne mogu reći da je to dvoje povezano.

  46. #3546

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav!

    Nova sam ovdje..

    Sekundarna neplodnost (oligoasthenozoospermia, ja imala karcinom štitnjače u prošloj trudnoći, TT 2016god)

    Ja 34 god, mm 47god

    Prvo dijete ima 4.5 god

    Prvo dijete došlo prirodnim putem nakon 3.5god pokušavanja. Imala hashimoto, hipotireozu, u trudnoći otkriven karcinom. Nismo nikad bili na obradi u Mpo klinici.

    Pokušaj za drugo dijete, 3god 4 mj.

    Prošle god u prosincu moja gin je dala da mm napravi spermiogram, u Rijeci jer je najbliži grad di se to može napraviti, nalaz oligoasthenozoospermia. Dobio tablete tj vitamine za popravak nalaza koje je pio 3mj. Ponovljeni nalaz nismo mogli napraviti zbog corone. Kontaktirala sam neki dan Humanu u Rijeci, rekli da se javim kad sve svoje nalaze prikupim. Jučer sam se naručila kod svoje gin za 11.11. Inače moja gin me nije nikad poslala vaditi nikakve hormone, UZV i papa mi je dobar, ovulacije imam i osjetim ih, menstruacija dolazi 30-33dana, endometriozu nemam, kaže da nije do mene, ali dok ne vidimo sve nalaze to se tako ne može gledati. Štitnjaču nemam od 2016., hormone držim pod kontrolom, tj drže mi TSH ispod 1.

    Obzirom da sam nova puno ću čitati vaše postove da razumijem postupak koji nas čeka.

    Ako se netko prepozna u mojoj priči molim da mi se javi. Znači sekundarna neplodnost, potvrđena oligoasthenozoospermia.

    I mislim da ću u dva mj riješiti sve nalaze za sebe, pa od sljedeće godine Pula-Rijeka

  47. #3547

    Datum pristupanja
    Oct 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pitanje, koji nalazi mi trebaju za krenuti u Mpo? Sekundarna neplodnost, uzrok muški faktor tj oligoasthenozoospermija

    Od muža imam god dana star spermiogram. Danas bila kod svoje gin i ona mi dala samo da vadim krv na hiv i hepatitis i kaže da mi uz to samo treba papa test i brisevi i krvna grupa (to imam) i to je to, nije mi dala nikakve hormone da vadim niti ništa drugo jer kaže da je isključivo zbog mog muža da nemamo drugo dijete i da sam ja mlada (34god) i da je samnom sve u redu??
    Ne ide mi u glavu kako može tako nešto reći samo preko UZV i temeljem dosadašnjih pregleda, šta nije da može svašta biti a što se može otkriti samo preko nalaza krvi, npr da su mi hormoni visoki ili niski pa da je i to faktor što nisam trudna?

  48. #3548
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Njenom iskustvu i mudrosti unatoč će te na Humanoj tražiti još i spolne hormone i hormone štitnjače.

  49. #3549
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    FSH, LH, E2, testosteron, prolaktin, progesteron, AMH;
    TSH, ft3, ft4;
    a i njemu će ponoviti spermiogram.

  50. #3550

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    1

    Početno Potpomognuta KBC Rijeka

    Drage moje..Nova sam ovdje na forumu.I svaka informacija mi je dobrodosla..Naime,majka sam divne djevojcice,druga trudnoca bezuspjesna nakon skoro 2 godine pokusaja..Jucer prvi put na KBC Rijeka na konsultacijama..Uplasena,zbunjena i sa svim mogucim strahovima..Iako je suprugu spermiogram uredan,i moji nalazi takodjer doktorica predlaze IVF...Ne inseminaciju jer ne zeli gubiti vrijeme...P.S.Imam 35 godina..Sve vi koje ste prosle inseminaciju i IVF javite se molim Vas sa Vasim iskustvima..Hvala unaprijed..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •