Stranica 67 od 72 PrviPrvi ... 17576566676869 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,301 do 3,350 od 3594

Tema: Potpomognuta na KBC RIJEKA

  1. #3301
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Time se i ja vodim

  2. #3302
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    RODA je od HZZO-a dobila podatke o broju postupaka koje su KBC Rijeka i druga dva KBC-a fakturirali prema HZZO-u.
    Podaci potvrđuju kako KBC Rijeka izrazito učestalo zamrzava jajne stanice i HZZO-u ispostavlja fakture za obavljanje sekundarnih IVF/ICSI postupaka.

    Od 2015. do 2017. KBC Rijeka fakturirala je 953 stimulirana postupka i 407 sekundarnih IVF/ICSI postupaka (2015. bilo je 120 sekundarnih postupaka, 2016. 122, a 2017. čak 165)!

    Za usporedbu, u tom razdoblju KBC Zagreb (Petrova) fakturirao je ukupno 1358 stimuliranih postupaka i 231 sekundarni postupak, a KBC Sestre milosrdnice (Vinogradska) 1133 stimulirana i 8 sekundarnih postupaka.

    https://www.facebook.com/60541169619...3410581732923/

  3. #3303

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Da li je neka od vas imala "freeze all" proceduru nakon punkcije? Imala sam puno stanica i prijetila mi je hiperstimulacija pa je doktor rekao da se jajnici moraju odmoriti.

  4. #3304

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Korina, da i kod mene je bilo tako. Na jesen smo ubacivali a u svibnju je bila hiperstimulacija.

  5. #3305

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Korina, da i kod mene je bilo tako. Na jesen smo ubacivali a u svibnju je bila hiperstimulacija.
    Onda taj FET na jesen nije bio uspješan ili?
    Malo sam čitala tvoje postove da povežem priču, ali nisam sigurna jesam li sve skužila
    Ti si imala i smrznute embrije (ili blastice?) i smrznute stanice? A dijagnoza je samo loš spermiogram?

  6. #3306

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Da, dobro si popratila. Fet na jesen nije bio uspjesan. Ali to nista ne znaci da tebi nece biti! Imala sam na kraju samo dvije zaleđene blastice. Koliko ste vi toga zaledili?

  7. #3307

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Korina, jeste li pokusali barem malo popraviti nalaz spermiograma? MM je neko vrijeme pio Profertil pa mu se ipak nesto nalaz popravio!

  8. #3308

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, dobro si popratila. Fet na jesen nije bio uspjesan. Ali to nista ne znaci da tebi nece biti! Imala sam na kraju samo dvije zaleđene blastice. Koliko ste vi toga zaledili?
    Ne znam jer sam tek jučer bila na punkciji. Samo su rekli da imam 16 stanica...Rekli su mi da dođem 28.6. na pregled i konzultacije. Tek tada ću saznati jesu li se oplodile, koliko ih se oplodilo i koliko su embrija ili blastica uopće smrznuli. Meni je KBC RIJEKA stvarno ok, ali ne razumijem to da ne smijemo ništa znati prije nekog termina kojega oni odrede. Pazi, to je 7 dana nakon punkcije...tek tada ću znati na čemu sam...

  9. #3309

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Korina, jeste li pokusali barem malo popraviti nalaz spermiograma? MM je neko vrijeme pio Profertil pa mu se ipak nesto nalaz popravio!
    Probao je on svašta...to mu je oduvijek bilo tako. Nepopravljivo je. Samo oscilira od jako lošeg do lošeg. Mjesečno se trošilo i po 2000 kn na suplemente pa ništa. Kod nekog je jednostavno tako.

  10. #3310

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam jer sam tek jučer bila na punkciji. Samo su rekli da imam 16 stanica...Rekli su mi da dođem 28.6. na pregled i konzultacije. Tek tada ću saznati jesu li se oplodile, koliko ih se oplodilo i koliko su embrija ili blastica uopće smrznuli. Meni je KBC RIJEKA stvarno ok, ali ne razumijem to da ne smijemo ništa znati prije nekog termina kojega oni odrede. Pazi, to je 7 dana nakon punkcije...tek tada ću znati na čemu sam...
    Da, oni ce sad pet dana pratiti i pustit ce ih sve da idu do blastice pretpostavljam i zaledit ce blastice koliko ih ostane. Ajde super ce ti to bit! Nista se ne brini! Neke klinike unatoc opasnosti od hipera ubace embrije u istom ciklusu jer kao tada zna bit dobra maternica za implantaciju. Vidim da su tebi predlozili isto kao i meni zaledjivanje svega sto ostane. Velike su sanse za uspjeh kad budes imala fet blastica!

  11. #3311

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, oni ce sad pet dana pratiti i pustit ce ih sve da idu do blastice pretpostavljam i zaledit ce blastice koliko ih ostane. Ajde super ce ti to bit! Nista se ne brini! Neke klinike unatoc opasnosti od hipera ubace embrije u istom ciklusu jer kao tada zna bit dobra maternica za implantaciju. Vidim da su tebi predlozili isto kao i meni zaledjivanje svega sto ostane. Velike su sanse za uspjeh kad budes imala fet blastica!
    ...nadam se da će uspjeti...

    Bez obzira što su išli na "freeze all", zanima me zašto me nisu zvali da dođem u utorak (tada će biti 5. dan od punkcije) nego u četvrtak (7. dan od punkcije). Znatiželjna sam...

    Zašto tebi ipak nije uspjelo?

  12. #3312

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Da, drugi put svakako pitaj sve sto te zanima.
    Pa pitanje zasto se implantacija ne dogodi mislim da ni lijecnici nemaju odgovor. Moze bit da je embrij prestao s razvojem, mozda sluznica nije bila dobra, mozda nesto trece...
    Meni se pojavio polip nakon hipera tako da pretpostavljam da je to bio razlog zasto nije uspjelo!
    Drzim fige da zamrznete sto vise embrija!!!

  13. #3313
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Korina, ako možeš otiđi na odjel sutra i pitaj kakvo je stanje. Jesi u papirima potpisala da želiš oplodnju 12 js?

  14. #3314

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Korina, ako možeš otiđi na odjel sutra i pitaj kakvo je stanje. Jesi u papirima potpisala da želiš oplodnju 12 js?
    Potpisala sam papire, ali nigdje nisam upisivala broj jer mi je sestra rekla da nije važno, da ću se dogovoriti sa svojim doktorom kasnije (papire sam predala na prvoj folikulometriji). Na kraju nitko više nije spominjao te papire, a doktor je ionako sam rekao da idemo na "freeze all". Ja vjerujem da oni idu u našu korist i vjerujem da su one loše priče koje slušamo o KBC RI ipak izuzetci, a ne pravilo... I hope so...

  15. #3315
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Potpisala si papire i nisi ispunila, upisala ono što si trebala u njih?! Ostavila si prszno, potpisala bianco papir?

  16. #3316
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Korina ja ti drzim fige da oplode max broj dozvoljen zakonom, iako se nekako bojim s obzirom da se svasta desava. Na vrh svega toga sto se u RI na humanoj nista ne sazna do samog transfera tj evo ti ces tek 7 dan saznati koliko su ih uopce stavili u oplodnju, koliko su js zamrznuli, koliko je blastica...
    Cure, nikako, ali nikako ne potpisujte prazne obrasce, tako nesto nigdje ne bi ucinile zar ne? Pa zasto onda to raditi na papiru koji je mozda presudan za rodjenje vaseg djeteta danas sutra.. Uspjesnost trudnoce iz zamrznutih js je neusporedivo manja nego iz zamrznutih embrija.. cak ni ovaj dozvoljeni max od 12js vam ne garantira da cete uspjeti.. Meni je za prvo dijete trebalo 18 oplodjenih js..

  17. #3317

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Cure veliki pozzzz iz Rijeke

  18. #3318

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Drage curke,

    još dan i pol' pa ću saznati što je bilo s mojim stanicama
    Vjerujem da će sve biti OK. Da nikakva papirologija neće utjecati na ishod ovog ciklusa tj. postupka.

    Da vas pitam... Znam da u Rijeci na humanoj ne rade u 8. mjesecu, ali me zanima jel' to baš CIJELI 8. mjesec kao striktno od 1.8 do 31.8.? Ili ipak ima nekoga od osoblja i doktora pred kraj mjeseca?

    Btw, danas mi je 6. dan od punkcije i već sam dobila menstruaciju. To je OK? Jedna cura s kojom se dopisujem mi je rekla da je to normalno pa samo da čujem više mišljenja.

  19. #3319

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Da, obicno ti se skrati ciklus i M ti ranije dodje nakon stimulacije.
    Sto se tice godisnjih, ne znam tocno kada se vracaju, ali uvijek navodno imaju kolektivni g.o. kroz cijeli 8.mjesec.
    Saljem ti pozitivne vibre da ti kazu da imas dosta eskimića!!!

  20. #3320

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Da, obicno ti se skrati ciklus i M ti ranije dodje nakon stimulacije.
    Sto se tice godisnjih, ne znam tocno kada se vracaju, ali uvijek navodno imaju kolektivni g.o. kroz cijeli 8.mjesec.
    Saljem ti pozitivne vibre da ti kazu da imas dosta eskimića!!!
    Hvala na odgovoru i na dobrim željama! A iduća menga bi trebala doći uobičajeno? Npr. nakon 26 dana ako su mi ranije bili takvi ciklusi?

  21. #3321

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Meni je sljedeci ciklus trajao duze nego uobicajeno i onda je nastavilo uobicajeno!

  22. #3322

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je sljedeci ciklus trajao duze nego uobicajeno i onda je nastavilo uobicajeno!
    Aha...ok...tnx!

    E, gledam danas onu blesavu emisiju "Keeping up with the Kardashians" i ona njena sestra...ne znam kako se zove...je išla kod MPO doktora na konzultacije da bi izvadila jajne stanice i zamrznula ih ako će u kasnijim godinama htjeti imati još djece (sad valjda ima 38 godina). I uglavnom, mislim si ja "pa šta ne zna ona statistiku uspješnosti odmrzavanja jajnih stanica?!" I onda je još rekla da ne bi ona trovala tijelo s hormonima, ona bi prirodno. Govori joj doktor "Oš da te bodem jednom mjesečno 15 puta pa će bit prirodno il' ćeš da to riješimo odjednom uz tjedan dana hormona?" Hahaha! Baš sam se nasmijala. Princezica ne bi hormone. BTW doktor nije spominjao rizik da joj te stanice možda i neće preživjeti odmrzavanje. Možda jer se prezivaju Kardashian.

  23. #3323

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage curke,

    još dan i pol' pa ću saznati što je bilo s mojim stanicama
    Vjerujem da će sve biti OK. Da nikakva papirologija neće utjecati na ishod ovog ciklusa tj. postupka.

    Da vas pitam... Znam da u Rijeci na humanoj ne rade u 8. mjesecu, ali me zanima jel' to baš CIJELI 8. mjesec kao striktno od 1.8 do 31.8.? Ili ipak ima nekoga od osoblja i doktora pred kraj mjeseca?

    Btw, danas mi je 6. dan od punkcije i već sam dobila menstruaciju. To je OK? Jedna cura s kojom se dopisujem mi je rekla da je to normalno pa samo da čujem više mišljenja.
    Korina i ja ti zelim da bude sto vise smrzlica [emoji4]
    Sto se tice godisnjih, danas sam bas pitala doktora i rekao mi je da od 1.9. startaju raditi normalno. U cekaoni sam ‘nacula’ da u 8.mjesecu rade eventualno neke hitnoce, ali uzmi to s rezervom.

    Inace ja sam u subotu imala trecu inseminaciju u prirodnom ciklusu i sad cekamo.. Ako ne bude uspjesna, onda je plan da u 9.mjesecu idemo s IVF u prirodnom ciklusu. I dalje je misterij zasto do trudnoce ne dolazi jer su nam svi nalazi uredni, ovulacije redovite, itd.

    Kako vrijeme i postupci prolaze, to mi se vise cini da igram lutriju, pa se trudim vjerovati da ce jednom i nasi brojevi biti izvuceni..





    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #3324

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj AriAnna prvotno napisa Vidi poruku
    Korina i ja ti zelim da bude sto vise smrzlica [emoji4]
    Sto se tice godisnjih, danas sam bas pitala doktora i rekao mi je da od 1.9. startaju raditi normalno. U cekaoni sam ‘nacula’ da u 8.mjesecu rade eventualno neke hitnoce, ali uzmi to s rezervom.

    Inace ja sam u subotu imala trecu inseminaciju u prirodnom ciklusu i sad cekamo.. Ako ne bude uspjesna, onda je plan da u 9.mjesecu idemo s IVF u prirodnom ciklusu. I dalje je misterij zasto do trudnoce ne dolazi jer su nam svi nalazi uredni, ovulacije redovite, itd.

    Kako vrijeme i postupci prolaze, to mi se vise cini da igram lutriju, pa se trudim vjerovati da ce jednom i nasi brojevi biti izvuceni..





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Draga AriAnna,

    imam prijateljicu kod koje je bila jako slična situacija tvojoj i iz trećeg pokušaja inseminacije je ostala trudna. Sad u 8. mjesecu joj je termin za porod. Tako da...eto...možda je baš ovaj tvoj sada dobitni!

  25. #3325

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    15

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Draga AriAnna,

    imam prijateljicu kod koje je bila jako slična situacija tvojoj i iz trećeg pokušaja inseminacije je ostala trudna. Sad u 8. mjesecu joj je termin za porod. Tako da...eto...možda je baš ovaj tvoj sada dobitni!
    Hvala ti na ohrabrenju

    Naravno da je sve moguce, samo sto izgleda da s vremenom postaje sve teze pozitivno razmisljati. Kod mene je nakon prvog AIH-a doslo do trudnoce, ali bila je biokemijska. Protumacila sam si to kao dobar znak da ipak ima nade, samo treba docekati.

    Javi nam novosti kad saznas, vjerujem da ce biti lijepe


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #3326
    Sarah777 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    320

    Početno

    Pratim vas curke
    Korina & AriAnna drzim vam fige da budu pozitivni rezultati

    Ja se trudim ne razmisljat o tome kako moram dobit stvari ovaj vikend da mi se ne desi da mi opet kasne jer cu poooluuudit. I kad ih dobijem krecem sa hormonima...
    Korina mi je objasnila sve kako ide to bockanje tako da me sad malo manje strah ali uzbudjenje je prisutnk

  27. #3327

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj AriAnna prvotno napisa Vidi poruku
    Korina i ja ti zelim da bude sto vise smrzlica [emoji4]
    Sto se tice godisnjih, danas sam bas pitala doktora i rekao mi je da od 1.9. startaju raditi normalno. U cekaoni sam ‘nacula’ da u 8.mjesecu rade eventualno neke hitnoce, ali uzmi to s rezervom.

    Inace ja sam u subotu imala trecu inseminaciju u prirodnom ciklusu i sad cekamo.. Ako ne bude uspjesna, onda je plan da u 9.mjesecu idemo s IVF u prirodnom ciklusu. I dalje je misterij zasto do trudnoce ne dolazi jer su nam svi nalazi uredni, ovulacije redovite, itd.

    Kako vrijeme i postupci prolaze, to mi se vise cini da igram lutriju, pa se trudim vjerovati da ce jednom i nasi brojevi biti izvuceni..





    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Draga AriAnna,

    imam prijateljicu kod koje je bila jako slična situacija tvojoj i iz trećeg pokušaja inseminacije je ostala trudna. Sad u 8. mjesecu joj je termin za porod. Tako da...eto...možda je baš ovaj tvoj sada dobitni!

  28. #3328

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Ne znam kako, ali poduplao mi se post kad sam se logirala. Čiribu čiriba. Uglavnom, sutra je novi dan! Ako je repka pobijedila u sve tri utakmice, onda ćemo i mi njihovim stopama!

  29. #3329

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Korina, jesi provjerila koliko smrzlića imate?

  30. #3330

    Datum pristupanja
    Jun 2018
    Postovi
    11

    Početno

    Upravo sad citam postove i stvarno je forum super...
    Korina i ja sam znatizeljna...

  31. #3331

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Korina, jesi provjerila koliko smrzlića imate?
    Jesam, provjerila sam konačno nakon 7 dugih dana čekanja

    Dakle ovako (malo poduži post ću napisati).... Imala sam 17 stanica (iako su mi nakon punkcije rekli 16, ali valjda su ipak našli još jednu). Od tih 17 stanica bilo je 11 komada zrelih za oplodnju. Od tih 11 stanica, do petog dana preživjelo je 6 komada. Zaključak, imam 6 smrznutih blastocista (1+1+1+2+1).
    S rezultatom smo zadovoljni smo i ja i doktor pogotovo što je spermiogram bio dosta loš (zapravo najgori do sada, a imamo 4 nalaza spermiograma u zadnjih 5 mjeseci, tj. ovo je bio četvrti sada na oplodnji). Također "teška ologiasthenozoospermia", ali manje od 1 milijuna ih je bilo, dok je ranije ipak bilo puno više od toga...

    I još da nešto kažem... Nitko nije spominjao one papire koje sam potpisivala vezano za broj embrija ili broj stanica (ja na tim papirima nisam ništa ispunila osim naših osobnih podataka: ime, prezime, OIB...,a ostavila sam prazna polja gdje god se spominjela količina). Dakle, kako sam ja shvatila doktora...ti formulari za broj embrija/stanica služe za one žene koje žele MANJE od maximuma oploditi. Oni uvijek idu na najveći mogući broj, ali ako neka žena želi (iz možda vjerskih ili bilo kojih drugih svojih razloga) oploditi manje od maximalno dozvoljenih 12 stanica onda će to i napisati i vjerojatno još i naglasiti svom doktoru jer joj je to bitno. Nisam jedini slučaj, imam poznanicu koja je trenutno u čekanju bete, ona je imala isto puno stanica...isto je ostavila prazna ta polja za količinu i također su joj oplodili maximalno koliko je to bilo moguće.

    Čini mi se (možda sam pogrešno zapamtila , ne znam) da sam se jednom dopisivala s jednom curom iz Osijeka i da mi je rekla da oni tamo u KBC Osijek baš nikakve formulare ne moraju ispunjavati, čak ni ono jeste li u bračnoj/izvanbračnoj zajednici, priznavanje očinstva i te stvari...

    Poučena svojim iskustvom i iskustvom svoje poznanice mogu sa sigurnošću reći da u KBC-u poštuju zakon. Barem moj doktor, a vjerujem da i ostali tako funkcioniraju. Znam za onaj slučaj o kojemu se piše na Forumu, ali osim tog slučaja ne znam za još ni jedan takav...zato vejrujem da je to bila neka vrlo tužna i pomalo neobična i nepravilna iznimka i da se tako nešto neće ponavljati.

    P.S. U 9. mjesecu ću ići na transfer. I nadam se da će biti pozitivan ishod...

  32. #3332

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Korina, super 6 blastica je fantastican rezultat! Budite presretni i uzivajte u ljetu, a na jesen onda dalje puni pozitivne energije!!!

  33. #3333

    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Postovi
    42

    Početno

    Citiraj Hay123 prvotno napisa Vidi poruku
    Korina, super 6 blastica je fantastican rezultat! Budite presretni i uzivajte u ljetu, a na jesen onda dalje puni pozitivne energije!!!
    Hvala Hay123! Ljeto će biti extra radno, ali pokušat ću se malo i odmoriti u nekim kartkim pauzicama

    Sretno i tebi i svim ostalim forumašicama!

  34. #3334
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj Korina2010 prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam, provjerila sam konačno nakon 7 dugih dana čekanja

    Dakle ovako (malo poduži post ću napisati).... Imala sam 17 stanica (iako su mi nakon punkcije rekli 16, ali valjda su ipak našli još jednu). Od tih 17 stanica bilo je 11 komada zrelih za oplodnju. Od tih 11 stanica, do petog dana preživjelo je 6 komada. Zaključak, imam 6 smrznutih blastocista (1+1+1+2+1).
    S rezultatom smo zadovoljni smo i ja i doktor pogotovo što je spermiogram bio dosta loš (zapravo najgori do sada, a imamo 4 nalaza spermiograma u zadnjih 5 mjeseci, tj. ovo je bio četvrti sada na oplodnji). Također "teška ologiasthenozoospermia", ali manje od 1 milijuna ih je bilo, dok je ranije ipak bilo puno više od toga...

    I još da nešto kažem... Nitko nije spominjao one papire koje sam potpisivala vezano za broj embrija ili broj stanica (ja na tim papirima nisam ništa ispunila osim naših osobnih podataka: ime, prezime, OIB...,a ostavila sam prazna polja gdje god se spominjela količina). Dakle, kako sam ja shvatila doktora...ti formulari za broj embrija/stanica služe za one žene koje žele MANJE od maximuma oploditi. Oni uvijek idu na najveći mogući broj, ali ako neka žena želi (iz možda vjerskih ili bilo kojih drugih svojih razloga) oploditi manje od maximalno dozvoljenih 12 stanica onda će to i napisati i vjerojatno još i naglasiti svom doktoru jer joj je to bitno. Nisam jedini slučaj, imam poznanicu koja je trenutno u čekanju bete, ona je imala isto puno stanica...isto je ostavila prazna ta polja za količinu i također su joj oplodili maximalno koliko je to bilo moguće.

    Čini mi se (možda sam pogrešno zapamtila , ne znam) da sam se jednom dopisivala s jednom curom iz Osijeka i da mi je rekla da oni tamo u KBC Osijek baš nikakve formulare ne moraju ispunjavati, čak ni ono jeste li u bračnoj/izvanbračnoj zajednici, priznavanje očinstva i te stvari...

    Poučena svojim iskustvom i iskustvom svoje poznanice mogu sa sigurnošću reći da u KBC-u poštuju zakon. Barem moj doktor, a vjerujem da i ostali tako funkcioniraju. Znam za onaj slučaj o kojemu se piše na Forumu, ali osim tog slučaja ne znam za još ni jedan takav...zato vejrujem da je to bila neka vrlo tužna i pomalo neobična i nepravilna iznimka i da se tako nešto neće ponavljati.

    P.S. U 9. mjesecu ću ići na transfer. I nadam se da će biti pozitivan ishod...

    Korina2010,ovo je super rezultat, 6 blastica uistinu daje nade da se među njima krije vaša bebica ili čak i dvije.... sretno dalje na jesen za FET.I super mi je što zamrzavaju pojedinačno ako ja to tako mogu isčitati (skoro su sve zamrznuli pojedinačno osim ove dvojke )

    Ovo što pišeš draga Korina da oni uvijek idu na najveći broj j.s. unutar zakonskih okvira je nažalost naprosto neistina, tebe NIJE zapala profesorica koja Bog zna iz kojih razloga gura ovu politiku... i nije to uvijek bilo tako, zašto se ona promijenila u svom stavu, to valjda ona zna... ali dobro je da kod vas nije išla raditi takve bezvezarije ustvari i nije je bilo u vašem postupku, right?

    Inesz je nedavno postala ovdje zvanične brojke od HZZO-a kroz par godina, Rijeka ima neusporedivo veliki udio sekundarnih ICSI postupaka, to je dodatni dokaz da oni mnogo postupaka fakturiraju prema HZZO-u s odmrznutim ili pokušajem odmrznutih j.s. Neka takav scenariji nije teben niti tvoju poznanicu pogodio, ali isto tako -neka se piše o tome... šutnjom se još nikada ništa nije postiglo.....

  35. #3335
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Odlican rezultat, 6 blastica je super.
    Moram K potpisati s velikim X, to sto se na forumu provlacio 1 slucaj ne znaci da se usmenom predajom nije culo za jos njih, a i brojke govore tome u prilog.. M je bio moj lijecnik, prezadovoljna s njim tada, ja nisam imala takvih problema, islo se u oplodnju svih, ali to je bilo 2013god kad se puno stvari drugacije radilo.. onda se nesto izmjenilo na gore, sad se mozda mijenja ponovno na bolje a to zbilja nije zbog sutnje i jer je inace sve po ps-u nego bas zato jer se spominje i proziva.. jer znamo svi, prate nas tu nasi dragi doktori.. pa pozdrav im ovim putem od mene i moja 2 smrzlica

  36. #3336
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    RODA je od HZZO-a dobila podatke o broju postupaka koje su KBC Rijeka i druga dva KBC-a fakturirali prema HZZO-u.
    Podaci potvrđuju kako KBC Rijeka izrazito učestalo zamrzava jajne stanice i HZZO-u ispostavlja fakture za obavljanje sekundarnih IVF/ICSI postupaka.

    Od 2015. do 2017. KBC Rijeka fakturirala je 953 stimulirana postupka i 407 sekundarnih IVF/ICSI postupaka (2015. bilo je 120 sekundarnih postupaka, 2016. 122, a 2017. čak 165)!

    Za usporedbu, u tom razdoblju KBC Zagreb (Petrova) fakturirao je ukupno 1358 stimuliranih postupaka i 231 sekundarni postupak, a KBC Sestre milosrdnice (Vinogradska) 1133 stimulirana i 8 sekundarnih postupaka.

    https://www.facebook.com/60541169619...3410581732923/

    HZZO za postupak zamrzavanja jajnih stanica bolnici plati 800 kn, plus za sekundarni postupak - IVF/ICSI sa odmrznutim jajnim stanicama još 2900 kn.

    ako se oplode sve dobivene jajne stanice (do 12 najviše) tada bolnica od HZZO-a ne može naplatiti zamzavanje jajnih stanica i sekundarni IVF/ICSI (800 kn + 2900 kn)

    ovako, jedan dio jajnih stanica se zamrzne, to se naplati HZZO-u, onda se opet naplati sekundarni IVF/ICSI sa odmrznutim jajnim stanicama i eto dodatne zarade za bolnički odjel.

    a izgledi za uspjeh sa zamrzavanjem jajnih stanica? a poštivanje prava pacijenata? a pravo na najbolje moguće liječenje? izgleda da to nije važno kada se neplodnim paovima zamrzavanju jajne stanice koje ne prelaze "zakonski višak".

    inače, HZZO nema iskazanu stavku prema kojima bolnicama plaća naknadne transfere odleđenih embrija (FET). bolnica za FET od HZZO-a ne može dobiti niti kunu.

    bolnica od HZZO-a može naplatiti samo 800 kn za zamrzavanje embrija.

    FET ne može naplatiti.

    FET, zapravo svi FET-ova koji proizlaze iz stimuliranog postupka uračunati su u cijenu stimuliranog postupka od 10 000 kn.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 28.06.2018. at 17:19

  37. #3337
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Inesz, a koliko je, ako znas, realno trosak sekundarnog?

  38. #3338
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ne poznam troškovnike embriološkog laba i normative rada embriologa... ali 2900 kn za sekundarni IVF/ICSI plus 800 kn za zamrzavanje jajnih stanica čini mi se pristojan iznos u odnosu na npr. 10 000 kn za stimulirani postupak koji se moraju pokriti troškovi svih postupaka, svih lijekova i na koncu FET-ova

  39. #3339
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    odbrojavanje

    prava tema za slanje podrške, razumijevanja i razmjene informacija o tijeku postupka

  40. #3340
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ja sam bila nedavno na postupcima i zaboravila sam upisati broj koliko želim da mi oplode j.s. i dr. me podsjetio poslije punkcije da napišem Sve ili 12 kako želim, ali uglavnom treba ispuniti sve podatke ovo što vas nisu pitali bila je slučajnost.

  41. #3341

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    158

    Početno

    curke, da nije kakav go na humanoj? zovem već par dana ali mi se niko ne javlja ...ili da se nije promjenio broj zadnje 2 godine ?

  42. #3342
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Mislim da su uvijek na go u 8mj i kraj 12mj.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  43. #3343
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Prekinimo šutnju!

    Punkcije jajnika "na živo", bez upotrebe odgovarajućeg načina otklanjanja boli,
    protivne su suvremenim medicinskim praksama i predstavljaju ozbiljno kršenje dostojanstva žena i prava na zaštitu od nepotrebne boli i patnje.

    Lajkajte i pratite Rodinu Fb stranicu:
    https://www.facebook.com/PrekinimoSutnjuRoda/

  44. #3344
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Iako na Odjelu za humanu reprodukciju KBC Rijeka postoje uvjeti za odgovarajući anasteziološki tretaman boli pri aspiraciji folikula, događa se da liječnici o tome ne informiraju pacijentice i da im se punkcija odrađuje "na živo"!

    Drage žene, ovo nije normalno, ovako ne treba biti. Nije u redu da vas se izlaže nepotrebnoj patnji i boli prilikom punkcija. Nepotrebno trpljenje, često i vrlo jakih bolova, nije uvjet ni garancija da ćemo nakon IVF-a dobiti dijete.

    Vrijeme je da ovo prestane, da bude bolje, da dobijete medicinsku skrb koja je u skladu sa dosezima suvremene medicine 21. stoljeća.

    Roda vas poziva da u nekoliko rečenica opišete svoja iskustva punkcije (aspiracije) jajnih stanica "na živo" i pošaljete na adresu: prekinimo.sutnju@roda.hr

    ili u inbox Rodine FB stranice Prekinimo šutnju

    Anonimnost vaših svjedočanstava je zagarantirana.

    Rodina FB stranica Prekinimo šutnju!

  45. #3345
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Moram reći da sam kad god sam tražila dobila anesteziju u Rijeci, za veći broj folikula dr. sami predlože a za manji ne, no to ne znači da pacijent ne može dobiti. Nije da ih hvalim ali barem su se tu pokazali susretljivi...

  46. #3346

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    47

    Početno

    I kod mene je bilo tako, imala sam mogućnost izbora.Nisam uzela anesteziju , bilo je samo pet folikula.

  47. #3347

    Datum pristupanja
    Nov 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima..evo ja sam nova na forumu..pa trebam malo vašu pomoć..2012 sam bila na humanoj u Rijeci..kod dr. Vlašića..obavila više postupaka, ali ništa uspješno..pa sam par godina pauzirala, pa sada evo krećem ponovno, pa me samo zanima kod koga biste preporučile da se prijavim s obzirom da Vlašića nema...tko je sada najpopularniji (najbolji)...

  48. #3348

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj little.me prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima..evo ja sam nova na forumu..pa trebam malo vašu pomoć..2012 sam bila na humanoj u Rijeci..kod dr. Vlašića..obavila više postupaka, ali ništa uspješno..pa sam par godina pauzirala, pa sada evo krećem ponovno, pa me samo zanima kod koga biste preporučile da se prijavim s obzirom da Vlašića nema...tko je sada najpopularniji (najbolji)...
    Mislim da uspjeh ne ovisi puno bas o odabiru lijecnika ovdje u Rijeci! Recimo ako si kod jednog lijecnika vrlo cesto te za folikulometriju primi netko drugi a nekad i punkciju i transfer ti ne napravi tvoj lijecnik tako da taj odabir na pocetku ne igra neku presudnu ulogu za uspjeh! Prof Smiljan ti je direktna i bez dlake na jeziku sto je i nije lose ako nisi preosjetljiva! Ne znam tko je najpopularniji sad, ali ja bih ti preporucila ili dr Manestra ili dr Susanj.

  49. #3349

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    47

    Početno

    Mene isto zanima jel ima netko iskustva sa dr Susanj? Bila mi je ovo ljeto na folikulometriji i nekako mi se baš svidio pristup Sad baš razmišljam preći kod nje.Znam da je važno da su iskreni i direktni, ali ni ne volim baš kad otpišu slučaj unaprijed.

  50. #3350

    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj Unadva prvotno napisa Vidi poruku
    Mene isto zanima jel ima netko iskustva sa dr Susanj? Bila mi je ovo ljeto na folikulometriji i nekako mi se baš svidio pristup Sad baš razmišljam preći kod nje.Znam da je važno da su iskreni i direktni, ali ni ne volim baš kad otpišu slučaj unaprijed.
    Na tvom mjestu ja bih bez razmišljanja izabrala doktoricu Sušanj.
    Meni je zadnji put radila transfer i bila je super ugodna, i rezultat transfera je bio uspjesan!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •