Stranica 11 od 22 PrviPrvi ... 91011121321 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 1052

Tema: Potpomognuta u VINOGRADSKOJ

  1. #501

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    I jos pitanje..trebam raditi briseve..ne zelim to raditi kod svoje socijalne ginekologice jer su ti nalazi sumnjivi (cak mi je i med.sestra od te ginekologice rekla da odem drugdje)..kod privatnika bi mi bilo dosta skupo..moze li se to negdje drugdje obaviti? U bolnici?

  2. #502
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Ne. U bolnici ti neće raditi brinete. Ako ne želiš briseve raditi kod svoje odabrane ginekologije, preostaje ti jedino da to napraviš o svom trošku. Na što misliš kad tvrdiš da su nalazi briseve "sumnjivi"? Dr samo uzima uzorke koji se dalje šalju u laboratoriju na analizu. Koji dio bi tu bio "sumnjiv"?

  3. #503

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Fuksija,
    na vv su ti duzni vratiti nalaze markera. Nazovi ih da ti pripreme karton i dogovori se kad da dodjes po to.
    Sto se briseva tice, postoji i 3. opcija. Neka ti tvoja soc ginicka da uputnicu, s tom uputnicom u zavodu za javno zdravstvo dizes cetkice i kod privatnika mozes napravii bris, koji onda nosis na zavod.
    Obicno su cijene toga kod privatnika 50-100kn.

  4. #504
    sushi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    zg
    Postovi
    918

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Sto se briseva tice, postoji i 3. opcija. Neka ti tvoja soc ginicka da uputnicu, s tom uputnicom u zavodu za javno zdravstvo dizes cetkice i kod privatnika mozes napravii bris, koji onda nosis na zavod.
    Obicno su cijene toga kod privatnika 50-100kn.
    ovako sam ja radila briseve, nalazi budu gotovi za 10 dana. dio ginića ima te četkice spremne kod sebe, pa ne moraš ići po njih, samo nosiš uzorke s uputnicom i predaješ na šalteru u Rockfellerovoj

  5. #505

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Eh da,zvala sam danas privatnika i isto to su mi rekli..da donesem uputnicu od soc.ginekologa i platit cu samo 100kn umjesto 900!!Ali sumnjam da bi mi moja ginicka to dala kad to mogu i kod nje..sto da joj kazem?
    A pod onim sumnjivo,mislim to kako pola ambulante ima los nalaz..odnosno svi su zarazeni mikoplazmom ili sl..velika je vjerojatnost da taj lab ne radi dobro..pa mislim med.sestra mi je i sama rekla odem drugamo..
    A VV cu onda zvati..

  6. #506

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    pa kazi joj da ti se ne ceka kod nje termin/nalaze, stogod, da ce ti ovak biti jednostavnije i brze. njoj manje posla, sumnjam da ce se buniti.

  7. #507
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Nemoj biti previše razočarana ako ti i drugi ginić nađe nešto, urea, mikoplazma i ekipa su jako, jako česte...mislim reći, možda zaista nije do njih...

  8. #508

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ma naravno...to ne znaci da ljudi zbilja nemaju nesto od tih bestija..ali cudno je da bas tolika vecina ima i svi isto..i onda nu ginicka sva luda kad veli 'hocu li lijek ili necu'. Pa ono ne kuzim, ak mi treba naravno da hocu..al ona je zapravo htjela reci da ni sama ne misli da nes imam i da joj je glupo davati mi lijekove..bas je bila ljuta kad je vidjela moj nalaz i rekla jr da to nije normalno da joj cijela ambulanta ima..

  9. #509
    marinab1304 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    137

    Početno

    Drage moje da vam javim
    1 ivf klomifen+ menopuri dobitan
    10 dnt beta 104,60

  10. #510
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    možda već znate, možda ste gore u VG čule, a možda već i ovdje piše:
    Dr. Grbavac odlazi iz Vinogradske u privatne vode, u IVF Centar kod dr. Lučingera!

    Šteta za Vinogradsku, meni je bio odličan doktor koji je htio poslušati i pacijenta, pogledati dosadašnje stimulacije, ići čak i nekim drugim putevima (skupa smo odradili moj prvi estrogen priming protokol, na moj prijedlog ali nije odbio iako me je zamolio da si sama kupim lijek na privatni recept, valjda zbog mira u Vg kući)!

    Super za IVF centar, a stvarno šteta za Vg..........

    Kakva je situacija gore sad cure? Koliko se dugo čeka na postupak? Kakve se stimulacije daju, malo se piše ovdje a još puno puno manje trudnoća objavljuje!!!

  11. #511

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Za stimulacije ne znam, ali mogu samo reći da su mene u 9. mj. zapisali za postupak u 4. mjesecu 2015.

  12. #512

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ja sam bila prije nekih mjesec dana kod dr.Tomića..rekao mi je da prije svega trebam obaviti hsg (drugo sam imala)..ali nakon toga sam jos isla na konzultacije kod dr.Alebića koji je smatrao da to nije potrebno i krenuli smo u ciljane odnose a kadnije cemo i u inseminaciju (ako ce trebati )
    Ugl zanima me da li ću se moći vratiti u Vg kad obavim nekoliko inseminacija kod Alebića? Jer ako ce biti potrebno bas ivf to ce mi biti preskupo kod Podobnika..i ne znam da li ce onda u Vg htjeti nastaviti s ivf ili bi htjeli opet ispocetka na par inseminacija i u tom slucaju cu svejedno morati na hsg? Nadam se da kuzite pitanje..

  13. #513

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Vjerujem da ce u vg inzistirati na hsg, jedino ako dotad ne bi vec prosla par inseminacija pa bi odmah isli na ivf...
    Moram iskomentirati ciljane i inseminacije bez hsg. To je meni totalno suludo, nadam se da ce te dr. A poslati na hsg prije inseminacije - koju placas.
    Ali - iskreno se nadam da ti nece trebati nit hsg nit inseminacije

  14. #514
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Fuksija, ja bih bila uradila kako je dr. T. predlagao.
    (nije nevažno, dr T je jedan od naiskusnijih mpo lijecnika u HR, u mpo je od samih početaka mpo-a u Hr)


    Vjerujem da si nestrpljiva i željna što prije ostvariti trudnoću, ali raditi ciljane i inseminaciju bez prethodne provjere prohodnosti jajovoda jest lutrija i zbilja predstavlja igru sa vašim živcima, vremenom i na kraju novcem (koliko sam upratila na ciljane bez hsg-a ste išli u privatnu kliniku-obavili ste nekoliko folikulometrija, primila si štopericu, a ako ne uspije planiraju kasnije i inesminaciju bez hsg-a).

    Ako ovako "na slijepo" obaviš nekoliko inseminacija u privatnoj klinici bez provjere prohodnosti, a onda dođeš na liječenje u Vinogradsku, inseminacije ti više ne bi radili bez hsg-a, a ako si već oko 35-godine moguće je da bi te u Vinogradskoj odmah zapisali za ivf. Ali od trenutka kad dođeš na ponovne konzultacije do ivf-a trebaš čekati oko 6 mjeseci da dođeš na red za stimulirani postupak. (par postova gore, forumašica je navela svoj primjer, čekanje od 9. mjeseca 2014. do 4. mjeseca 2015., što je 7 mjeseci čekanja )

    Lista čekanja za lijekove za stimulirani postupak u Vinogradskoj je predugačka.

    6, 7 mjeseci čekanja do stimuliranog postupka, a fertilna dob žene tako brzo prolazi.... Nedopustivo duga lista čekanja. Baš me zanima što na to ima reći šef odjela u Vinogradskoj?! Što čini da se na odjelu smanji lista čekanja?

  15. #515

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Meni je dr.A rekao da misli da mi hsg ne treba budući da sam već jednom rodila..a kako se bojim te pretrage, bila sam sva sretna da ne moram ići..a ne znam..vidjet ću kako će se sve to razvijati pa možda i odem..mislim da se kod Podobnika može dobiti anestezija kod te pretrage..

  16. #516
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    fuksija,
    jednom prohodni jajovodi, na žalost ne znače da će uvijek takvi ostati.

    koliko sam upratila, vi već dugo pokušavate začeti drugu bebu (mislim tri godine, ispravi me ako griješim).

    u takvom slučaju, hsg prije ciljanih i inseminacija, svakako bi bio razuman postupak.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 16.11.2014. at 19:42

  17. #517

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Pokusavamo dvije godine..s time da to nije bilo kontinuirano..cesti su bili ciklusi kad se nista nije dogadalo..posvuda slusam da je i drugima trebalo godinu-dvije da zatrudne prirodno..frendica mi je isla prije nekoliko godina na par inseminacija..i proje toga je isla na hsg..pratio ju je isti doktor..ugl sjecam se njezinog tadasnjeg opisa pretrage i bilo je za umrijeti..a na kraju se ispistavilo da je prohodno i sve drugo im je bilo ok iako godinama nisu zatrudnjivali..i nakon dvije-tri inseminacije je ostala trudna..
    A ne znam,velim otici cu na to ubrzo ak ne bu nis..

  18. #518
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    Citiraj fuksija prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je dr.A rekao da misli da mi hsg ne treba budući da sam već jednom rodila..a kako se bojim te pretrage, bila sam sva sretna da ne moram ići..a ne znam..vidjet ću kako će se sve to razvijati pa možda i odem..mislim da se kod Podobnika može dobiti anestezija kod te pretrage..
    Mislim da ti za hsg zaista nije potrebna anestezija.
    Ona je bolna, ali moze se izdrzati.
    Meni je lijevi jajovod bio zacepljen i boljelo me kad sam radila tu pretragu.
    Ali boli na 5 sekundi. I onda prestane.
    I poslije nista. Nikakve nuspojave ili bolovi.
    Nemas se razloga bojati.

  19. #519
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    Fuksija, slažem se sa svime što su ti cure napisale. Mene moj gin nije slao na prohodnost, uvjeren da je sve u redu., te mi je preporučio klomifenske ciljanje odnose. Tek nakon par neuspješnih mjeseci poslao me na hsg i rezultat je oba neprohodna. Meni je žao što sam izgubila vrijeme i živce na nešto što nije uopće imalo smisla, nemoj da se to i tebi dogodi. Ako je dobar spermiogram ciljani ti dođu kao inseminacija u kućnoj radinosti

  20. #520
    stela10 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    89

    Početno

    I da, boli jako ali nije nešto što se ne može izdržati. I bol kratko traje

  21. #521
    brundica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Pozzz curke! Ima li netko info hoce li biti postupaka kroz praznike ili ne?

  22. #522
    theorema avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    88

    Početno

    ne znam ništa... jel koja od vas cura trenutno u postupku gore?

  23. #523
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj theorema prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam ništa... jel koja od vas cura trenutno u postupku gore?
    cure koliko sam ja čula,kroz praznike najvjerojatnije neće biti postupaka

  24. #524

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav
    mi smo gore u postupku

  25. #525

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Citiraj nasdvoje prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav
    mi smo gore u postupku
    Pozdrav nas dvoje

    Što si dobila za stimulaciju?

  26. #526
    Medeja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    757

    Početno

    I ja sam odradila 3 postupka u Vg. U potpisu sve pise.

  27. #527

    Datum pristupanja
    Apr 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Hej Medeja,

    izgleda da ću ići u VG na IVF u prirodnom ciklusu. Kod kojeg dr. si ti išla gore? Mene su prebacili sa SV.Duha tamo, a uopće ne znam tko su gore dr.? Kako si ti zadovoljna?

  28. #528
    mala bu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    170

    Početno

    Citiraj megizg prvotno napisa Vidi poruku
    Hej Medeja,

    izgleda da ću ići u VG na IVF u prirodnom ciklusu. Kod kojeg dr. si ti išla gore? Mene su prebacili sa SV.Duha tamo, a uopće ne znam tko su gore dr.? Kako si ti zadovoljna?
    Hej, Megi!
    Evo, ja upravo odradila postupak u VG- oj i moram reći da sam oduševljena - odnosom prema pacijenticama, počevši od sestre na prijemnom do doktora samih , a biologice da ni ne spominjem - tako dvije drage osobe, stvarno za poželjeti.
    Odradila sam punkciju i transfer tamo, nakon što sam na sam dan punkcije "prebačena" tamo zbog bolesti biologice.
    Transfer mi radio dr Ivan Grbavac i imam smao riječi hvale tako da- sretno!!!!
    Ja sam danas 3 dnt 5d- 2 blastice..

  29. #529
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Pozdrav curke!
    Mozete li mi reci priznaju li u VG nalaze iz drugih bolnica? Bili smo u postupku na VV, al razmisljamo o promjeni klinike. Koliko se ceka na konzultacije i kada se narucuje, prvi dan ciklusa ili?

  30. #530
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Priznaju. Nije mi jasna ta praksa pijanih bogataša koji ne priznaju nalaze iz drugih bolnica.

  31. #531
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Hvala Ines na odgovoru.. Znas li kada se treba zvati za konzultacije, jel prvi dan ciklusa? Nadam se na ce mi na VV dati nalaze iz kartona, da nece biti problema oko toga..

  32. #532

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Ja sam bila na VV i isla na konzultacije u Vg..naravno da priznaju nalaze,ali jos traze neke dodatne..a mozes uzeti sve svoje nalaze iz kartona pa tvoji su..ja sam isla naknadno po one papire za markere i dali su mi..

  33. #533

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Fuksija, koje dodatne pretrage su te trazili u vinogradskoj?

  34. #534

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Pitanje za cure koje su u postupku u Vg. Što daju za stimulaciju?
    Pitam, jer slijedeći postupak nam je i zadnji (našom odlukom), pa čisto da se znam pripremiti (ako daju nešto što mi ne paše, da odemo privatno). Znam da uvelike stimulacija ovisi što dobe taj mjesec, ali kako se uvijek vrte oko istog, čisto da znam što očekivati.

    Hvala na odgovorima.

  35. #535
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Lotta ja sam dobila menopure,a davali su još i gonale ,od supresije orgalutran (trebala sam cetrotid,ali nije ga bilo)

  36. #536

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Postovi
    414

    Početno

    Bubekica...mene je dr jos trazio nalaz progesterona,hsg i jos neke..ne mogu se sjetiti..

  37. #537
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Lotta81 prvotno napisa Vidi poruku
    Pitanje za cure koje su u postupku u Vg. Što daju za stimulaciju?
    Pitam, jer slijedeći postupak nam je i zadnji (našom odlukom), pa čisto da se znam pripremiti (ako daju nešto što mi ne paše, da odemo privatno). Znam da uvelike stimulacija ovisi što dobe taj mjesec, ali kako se uvijek vrte oko istog, čisto da znam što očekivati.

    Hvala na odgovorima.
    Draga, želim ti da ovaj postupak bude uspješan. U Vinogradskoj je ranije dr Grbavac bio otvoren za sugestije pacijentica kod kreiranja protokola. Sad je dr Grbavac otišao u privatnu kliniku, nadam se da će biti koji drugi dr spreman na individualini pristup u liječenju svakog neplodnog para.

    Nevjerojatno je da se svakoj pacijentici ordinira ista terapija. To se može dogoditi samo neplodnim parovima. Kao da neplodnost nije bolest već hir i osbni izbor, pa dajmo im ono što imamo ovaj mjsec na lageru. Istu terapiju svima.

    Evo, recimo pokušajmo zamisliti kad bi takav pristup imali za sve oboljele od visokog tlaka ili od povišenih masnoća u krvi. Svima istu terapiju, pa kom pomogne pomogne?! Kome ne pomogne... a, ništa zato, imali smo samo jednu vrstu lijekova na lageru!

    Užas! Nije mi jasno kako predstojnik klinike za ginekologiju i ujedno šef mpo odjela u Vinogradskoj to može dopustiti?

  38. #538

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Davanje iste terapije svima i mene ljuti. Pa nismo svi u mpo isti s istom dijagnozom. Ok, vremena su takva kakva jesu, ali nije ni to uvijek opravdanje.

  39. #539
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Drage moje suborke,
    nema me dugo u pisanju ali sam često s vama u čitanju
    Žao mi je da se više ne piše kao prije, jako je malo informacija i sve se manje pacijentica javlja ovdje...ja sam bila u 4 mj 2013 na prirodnjaku, nakon toga sam stala ih svakakvih razloga...no pokrećem se u 1 mj i trebam infoa...opet
    Nalazi briseva, papa i hormoni ne stariji od 6 mj...zvati 1 dc...to mi je poznato....tko sad na kraju radi gore od DR? Trebam li još što, ako se što mjenjalo...uputnica za konzultacije ili kakva za početak...ovaj put ću tražiti stimulaciju jer drugačije ne vrijedi...kolike su liste....
    Eto ako netko ima volje napisati, zahvaljujem unaprijed....
    Posljednje uređivanje od zelimo_bebu : 06.12.2014. at 10:13

  40. #540
    brundica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    8

    Početno

    Pozzz curke... i mene zanima kakvo je stanje sada gore, tko je od doktora (s obzirom da dr Grbavca vise nema), dal je tko novi dosao ili ostali samo Tomic i Bolanca?!
    Draga zelimo bebu, sto se stimulacije tice, zadnje sto znam da se cekalo 7mj... ako cure imaju novije info, neka me isprave...

  41. #541
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Ja sam bila sad u 11mj,od stimulacije sam imala menopure + supresija orgalutran.Od doktora su bili Tomić i Kuna,Bolanču nisam vidjela.Postupak nije uspio i zapisala sam se za novi u 5-2015

  42. #542
    Pirga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    14

    Početno

    Cure, da se i ja konačno pridružim, dugo vas čitam pa sam se odlučila pridružiti.
    Sve o meni se vidi iz potpisa,a htjela sam samo reći curama da su sada gore Kuna, Tomić i Bolanča i da se čeka na stimulaciju 6-7 mjeseci.
    Uputnica treba za svake konzultacije i to za pregled, a za folikulometriju isto treba (vrijedi za jedan ciklus koliko god bilo FM) i za postupak treba za ambulantno liječenje.
    Nadam se da sam pomogla.

  43. #543
    Pirga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    14

    Početno

    Ne vidi se potpis, neka je greška bila.
    Nadam se da će se sada vidjeti .

  44. #544
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Hvala za infoe...*

  45. #545
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Cure,
    ima li mogućnost VG spermiograma kao npr Petrova? Da daš uzorak sa uputnicom pa je nalaz nekad?? Inače smo to uvijek radili u Petrovoj, ali smo sada naručeni tek 16.1. a trebati će mi ranije možda....

  46. #546
    Pirga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    14

    Početno

    Vidim da ti nitko nije odgovorio za sgram.mislim da vg nema,ali nisam sigurna.
    Cure,znate li do kada su gore godisnji
    ?ja trebam dobiti sredinom 1.mj. pa bi probali jos jedan prirodnjak prije stimulacije u 4.mj.

  47. #547
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Nitko ništa...kao da nam je Forum na ove teme "zamro" :/ Ili je postalo nezanimljivo pisati ili ili ....ne kužim di su svi? Nemoguće da nema pacijentica...ili su se možda zasitile pisati jer se sve nešto na gore mijenja u našim Klinikama MPO!!!
    MM i ja planiramo krenuti ponovno - ali kuda? Svuda su liste čekanja užasno duge,a radi posla (ja recimo) nemam mogućnost u postupke preko ljeta tj od 5 mj pa do 9 - to je skoro pola godine...što onda? Čekati da mi neki BINGO ne "uleti" pa odem negdje gdje ću biti pacijent a ne broj!! Uh...ljuta sam danas nekako kad pogledam situaciju i protokole i da ništa ne ide naprijed.....

  48. #548

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Zelimo bebu koliko ja znam na VV nema liste cekanja za ostale neznam! Sretnoooo

  49. #549

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Želimo bebu, saan ti je dobro rekla na VV nema čekanja. Ili ako ništa drugo ne ide, dogovori da te za postupak zapišu kad ti odgovara, a u međuvremenu probaj na VV. Ja ti mogu reći što se tiče pretraga prije postupka, recimo na VV možeš obaviti hormone, ne čekaš, nego nazoveš prvi dan ciklusa da se naručiš,a treći dan ciklusa dođeš izvaditi krv. Markere za hepatitis možeš u Petrovoj 3, Zavod za transfuziju, ne moraš se naručivati nego samo dođeš s uputnicom ( sad neki dan sam bila kod njih i to su mi rekli), spermiogram može u Perovoj , mora se naručiti i čeka se mjesec dana. Eto, to su ti najfriškije informacije što se pretraga tiče.
    U svakom slučaju sretno i naoružaj se sa strpljenjem ( s obzirom na to kakva je situacija sa zdravstvom)

  50. #550
    Pirga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    14

    Početno

    Da, kod nas u zdravstvu je, nažalost, tako. Jedino privatno dobiješ ime, a ne broj. Imam ja još pitanja, cure, pa ako netko ima iskustva. Zanima me kako se u Vg računaju polustimulirani postupci. Dakle imala sam 2 AIH-a, 1. klomifen i menopur+ štoperica, 2. klomifem + štoperica i 1 IVF klomifem + štoperica. Na što još imam pravo preko hzzo-a? Tnx!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •