Stranica 2 od 22 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1052

Tema: Potpomognuta u VINOGRADSKOJ

  1. #51
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je najboljepiti klomifen? Obje tablete odjednom u koje doba dana?
    Obje tablete odjednom ujutro.

  2. #52
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj tina_julija prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam na odgovorima, razmisljam o promjeni klinike.. kad se već uđe u postupak koliko dugo se čeka na fm? da li ima anestezija za punkciju?
    na stimulirani postupak se čeka oko 3 mjeseca, prirodnjaci kao i AIH se ne čekaju, punkcija više folikula je pod anestezijom.

  3. #53
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Iva28 prvotno napisa Vidi poruku
    Je li ide koja od vas gore u srijedu ujutro?
    ako si mislila iduću srijedu, onda vjerojatno ja, zapravo zavisi da li je dr. T taj dan na odjelu, zašto?

  4. #54
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    to mi je bilo drugo pitanje.... mislila sam koliko dugo se čeka na fm? na vv su od 7.30 do najkasnije 9, kasnije su punkcije transferi, a onda konzultacije itd. da li je isti princip?

  5. #55
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Meni je sestra dala termin u srijedu, 11.12. no ne može garantirati da će dr.G biti gore. No čujem da su i ostali doktori super tak da bi mi trebalo biti svejedno... Jedino kaj svakome opet sve ispočetka, al ok. Nije to tak strašno

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Citiraj tina_julija prvotno napisa Vidi poruku
    to mi je bilo drugo pitanje.... mislila sam koliko dugo se čeka na fm?
    Folikulometrije ti obično počinju u 9. Ako dr nije zauzet sa punkcijom na redu si brzo. Iako u zadnje vrijeme kada sam bila fm bi počinjale oko 10. Zavisi kako koji dan je gužva.

  7. #57
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Donna imaš pravo, brevactid ne ide na recept. Kupujem Ovitrelle. Pitala sam doktora kako piti klomifen i rekao je isto dvije t odmah po mogućnosti svaka 24 sata.

  8. #58
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Donna imaš pravo, brevactid ne ide na recept. Kupujem Ovitrelle. Pitala sam doktora kako piti klomifen i rekao je isto dvije t odmah po mogućnosti svaka 24 sata.
    kad startaš?

  9. #59
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Evo i mi od pon. Idemo u vinogradsku na konzultacije kod dr. T.! MM sve u redu ja pcos bez ovulacija

  10. #60
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Sretno Viki

  11. #61
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Viki88 dobrodošla i još prije otišla s trbuščićem

  12. #62
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Doanna iz tvojih usta u Bozje usi

  13. #63
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Cure da vas pitam, mi smo sad prikupili nalaze i treamo se sad sa tim nalazima javiti u Vinogradsku, zaboravila sam pitat treba li mi uputnica i koja je šifra?

  14. #64
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Anitsirk 84 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure da vas pitam, mi smo sad prikupili nalaze i treamo se sad sa tim nalazima javiti u Vinogradsku, zaboravila sam pitat treba li mi uputnica i koja je šifra?
    da, trebaš uputnicu za pregled (to ti se podrazumijeva pod konzultacije), šifra je šifra neplodnosti, mislim N97

  15. #65
    Viki88 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    980

    Početno

    Jel znate dali u VG rade hsg ako ne gdje se moze obaviti u Zg na uputnicu?

  16. #66
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Viki na uputnicu se radi ultrazvučni hsg, a ja koliko su mi rekli doktori oni samo za pravilan nalaz priznaju rtg hsg,ja sam ga radila privatno(nema po bolnicama),dođe 1.500,00 kn

  17. #67
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Kola šifra je vama pisala na uputnici kad ste išle na AIH? Ja jučer svoju uzela i šifra ista N97, sterilitet?

  18. #68
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Evo samo da javim - u 4.mj idemo na stimulirani ivf/icsi.
    Dr T je rekao da ipak nema smisla do tad pokušati s prirodnim. Svi nalazi hormona su ok.
    Sad čekamo...

  19. #69
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Iva nek vam je sa srećom. Jeste imali koji aih kod dr. T?
    Ja bi bila najsretnija da mi kaže ajmo na ivf. Ove inseminacije su samo gubljenje vremena. Samo zato što nemam neku dijagnozu, osim smanjenog amh dr smatra da je sve to u redu.
    Klomifen popila, imam cistu i tri folikula koji se jako razlikuju u veličini. Kad štopericu izgleda da ni on ne zna što bi. Najveći folikul 18.7mm i on je spreman za Ovitrelle, a malci ostali nisu.

  20. #70
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Iva nek vam je sa srećom. Jeste imali koji aih kod dr. T?
    Ja bi bila najsretnija da mi kaže ajmo na ivf. Ove inseminacije su samo gubljenje vremena. Samo zato što nemam neku dijagnozu, osim smanjenog amh dr smatra da je sve to u redu.
    Klomifen popila, imam cistu i tri folikula koji se jako razlikuju u veličini. Kad štopericu izgleda da ni on ne zna što bi. Najveći folikul 18.7mm i on je spreman za Ovitrelle, a malci ostali nisu.
    Hvala ti krtice!
    Nismo imali niti jedan postupak do sada, s obzir na dijagnozu odmah su rekli da inseminacija nije opcija.
    Dr T sam danas prvi puta vidjela, čula sam samo naj o njemu.
    Ne znam što su ti drugi dr rekli, npr. nama je na konzultacijama receno da, kad skupimo nalaze, odmah idemo u prirodni ivf ( kao da ne gubimo vrijeme do stimuliranog) a danas Dr T je rekao da to nema smisla - šanse su minimalne i velika je vjerojatnost da ćemo baciti postupak u vjetar. No ipak,ako mi inzistiramo na tome, možemo u 2 mj. I to mi je super, dao je svoje misljenje ali ipak nama prepušta odluku.
    Jesi ga pitala za ivf? Ili bar do kad misli pokušavati s inseminacijom?

  21. #71
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure stigao je nalaz spermiograma mm.Dijagnoza asthenoteratozoospermija.Nalaz sam poslala dr.Radoncicu koji mi je odgovorio citiram: "ufff,to jest za nekakvu pomoc naravno izvantjelesnu." Pa kakav je to odgovor?!U vinogradsku idem tek 19.12 a do tad cu poludit.Sva sam jadna i koma mi je jer sam se nadala da ako vec mene prate problemi da ce barem s njegove strane biti sve ok.I sad ne znam kako dalje...kaj nas ceka?Koja metoda mpo?Molim da mi se javi netko sa iskustvom sa tom dijagnozom,a i ostali savjeti su dobro dosli.Oprostite na dugom postu.

  22. #72
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    snelly,

    dijagnoza tvog muža vjerojatno znači da ćete neplodnost liječiti metodom intracitoplazmatske injekcije spermija (ICSI)-što znači da će embriolog iz uzorka tvog muža birati jedan spermij i inicirati ga u jajnu stanicu. ICSI metoda vrlo je rasprostranjen način oplodnje u mpo-u.

    inače, kod oko 20% neplodnih parova nalaze se zajedno i muška i ženska dijagnoza neplodnosti.

    kakva je dijagnoza kod tebe?

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Snelly, prepisi brojke iz nalaza na temu o spermiogramima, sama dijagnoza ne znaci puno bez konkretnih brojki, iako obzirom na terato dio pretpostavljam da cete biti kandidati za IVF-ICSI.
    Posljednje uređivanje od bubekica : 12.12.2013. at 09:00

  24. #74
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Citiraj dazler prvotno napisa Vidi poruku
    Viki na uputnicu se radi ultrazvučni hsg, a ja koliko su mi rekli doktori oni samo za pravilan nalaz priznaju rtg hsg,ja sam ga radila privatno(nema po bolnicama),dođe 1.500,00 kn
    dazler ne razumijem ovo što si napisala - rtg HSG ne rade po bolnicama?! Ja sam svoj odradila i to u općoj bolnici tako da ta tvrdnja baš i ne stoji. Cure ne bacajte novce na privatne pretrage koje se rade u bolnicama na uputnicu
    Posljednje uređivanje od anddu : 12.12.2013. at 09:21

  25. #75
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Citiraj anddu prvotno napisa Vidi poruku
    dazler ne razumijem ovo što si napisala - rtg HSG ne rade po bolnicama?! Ja sam svoj odradila i to u općoj bolnici tako da ta tvrdnja baš i ne stoji. Cure ne bacajte novce na privatne pretrage koje se rade u bolnicama na uputnicu

    Anddu stvarno?? nisam znala,meni je tako rečeno.cure sorry na dezinformacijama
    Gdje si ga radila???

  26. #76
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    dazler, tko ti je preporučio privatnika za hsg?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.12.2013. at 09:58

  27. #77
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    U dubrovačkoj bolnici, doduše prošlo je vremena od tada ali svaka bolnica koja ima rtg mora to raditi, na uputnicu. I da, i mene zanima odgovor na Ineszino pitanje

  28. #78
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    nema više toga u bolnicama,ja sam radila prošle godine,
    u Zagrebu to više bolnice ne rade,radi bolnica u Stubičkim toplicama,ali ako uračunam put,kavu,možda ručkić,trošak skoro isti
    Preporučili su mi u VG,ja sam se raspitala okolo i rekli su samo privatno ili u stubake

  29. #79
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    rade po bolnicama na uputnicu samo ultrazvučni hsg,meni je trebao rengenski

  30. #80
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    i ja sam išla privatno na hsg rengenski jer je tako mpo dr. inzistirao odnosno rekao je ako dođem s nalazom ultrazvučnog hsg da ga neće uzeti u obzir odnosno da nije sigurna pretraga, a u to vrijeme, dakle prije godinu dana kad sam ja to radila mislim da se moglo u Stubakama i u Sisačkoj bolnici na uputnicu

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Pozdrav djevojke,
    Evo i mene opet nakon dugo vremena...
    Danas 2d od transfera dva desetostanicna embrija. Terapiju sam dobila samo duphaston,folacin,andol . Prosli postupak sam imala jos i crinone gel i decortin. Zanima me da li je jos neko ima slicno iskustvo vezano za terapiju?

  32. #82
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj Iva28 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti krtice!
    Nismo imali niti jedan postupak do sada, s obzir na dijagnozu odmah su rekli da inseminacija nije opcija.
    Dr T sam danas prvi puta vidjela, čula sam samo naj o njemu.
    Ne znam što su ti drugi dr rekli, npr. nama je na konzultacijama receno da, kad skupimo nalaze, odmah idemo u prirodni ivf ( kao da ne gubimo vrijeme do stimuliranog) a danas Dr T je rekao da to nema smisla - šanse su minimalne i velika je vjerojatnost da ćemo baciti postupak u vjetar. No ipak,ako mi inzistiramo na tome, možemo u 2 mj. I to mi je super, dao je svoje misljenje ali ipak nama prepušta odluku.
    Jesi ga pitala za ivf? Ili bar do kad misli pokušavati s inseminacijom?
    Dr. T predlaže još dvije inseminacije. O ivf nisam pitala. Samo je rekao kod vas je po nalazima sve u redu, pokušajmo još dvije inseminacije, a nakon toga stimulirani ivf. Imam smanjenu plodnost, amh 12.5. To kaže nije razlog.

  33. #83
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Snelly nemoj luditi. Dr. će vam sve lijepo objasniti.

  34. #84
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. T predlaže još dvije inseminacije. O ivf nisam pitala. Samo je rekao kod vas je po nalazima sve u redu, pokušajmo još dvije inseminacije, a nakon toga stimulirani ivf. Imam smanjenu plodnost, amh 12.5. To kaže nije razlog.
    A on očito te ne želi filati hormonima, ako baš nije potrebno. Možda sam naivna ali nekalo si mislim da ne bi gurao postupke za koje su male šanse da uspiju...
    Koliko imas inseminacija besplatnih?

  35. #85
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Krtica,pokušavam se pribrat ali muči me to i straši.Evo sad sam nakupovala čajeva za mm i mene,bioastin...i nadam se da će barem nešto pomoć...Da se baem mrvicu taj spermiogram popravi..ima li netko iskustva sa tim preparatima?

  36. #86
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    snelly, provali smo sve i svašta i nama za spermio ništa nije pomoglo, nekome pomogne, nekome ne, na koncu dovoljan je taj jedan jedini spermij a naša dijagnoza je bilo od azoospermije (dva, tri nala bola čista nula) do teške oligoastenoteratozoospermije i s ovom zadnjom dijagnozom smo i dobili našu djevojčicu. Dejan je svaki put čupao kosu s nama ali eto...
    Posljednje uređivanje od anddu : 12.12.2013. at 19:21

  37. #87
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Krtica,pokušavam se pribrat ali muči me to i straši.Evo sad sam nakupovala čajeva za mm i mene,bioastin...i nadam se da će barem nešto pomoć...Da se baem mrvicu taj spermiogram popravi..ima li netko iskustva sa tim preparatima?
    Mm je nakon 1 spermiograma pio bioastin, 2 dnevno i ništa nije pomoglo, čak je drugi bio lošiji. Ali navodno u puno slučajeva se spermio znatno popravio poslije bioastina.
    Nemoj se strasiti, moraš se nekako pribrati i samo pozitivno. Svima nam je u početku sve to strano i u strahu smo, ali nema predaje

  38. #88

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Snelly probajte, nikad se ne zna. Evo naš slučaj: mm je imao dijagnozu oligoasthenoteratospermia i to ponekad je bila jako teška. Prijatelj koji je imao istu dijagnozu predložio mu je bioastin, cink, selen, vitamin e, vitamin c, l-karnitin. Prijatelju je pomoglo (ima 2 dječice prirodnim putem), međutim nama nije, zapravo bilo je još gore. Ali probajte, nikad se ne zna što može pomoći.
    Posljednje uređivanje od Lotta81 : 12.12.2013. at 20:01

  39. #89
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ma ja se ne predajem nikako dok ne dobim svog malog
    Ja se nadam da će taj bioastin mm pomoć
    Koliko se otprilike u Vinogradskoj čeka na postupak nakon konzultacija?
    Ja sam naručena kod dr.Bolanča ali ima li gore neki dr da mu je uža specijalnost mpo?
    Koga bi preporučile?

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Na stimulirani postupak se čeka 4-5 mjeseci. U prirodni se može odmah slijedeći mjesec nakon konzultacija. Ja sam najviše susretala dr Tomića i dr Kunu. Nekad bi bio dr Bolanča. Svi troje su stručni. Jedino dr Tomić je malo šutljiv , ali sve ga se može pitati. Ponakad bi srela i dr Grbavca. Mislim da su svi dovoljno stručni što se tiče mpo. Evo meni su se u dobitnom postupku izmjenjivali dr Tomić i dr Kuna. (kad kreneš u postupak neće uvijek biti dr koji ti je bio na konzultacijama već kako je koji dežuran taj dan.)

  41. #91
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Lotta81,hvala na info Kako izgleda taj prirodni postupak (znam da zvučim glupavo i da li se treba mirovat nakon njega tj. trebam li otvarat bolovanje ili mogu normalno nastavit s poslom?
    Da li se može u isto vrijeme pokušavati u prirodnom postupku i biti na listi za ivf/icsi?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    U prirodnom postupku prati se rast tvojeg folikula i kad je dovoljno velik (obično 18-20mm) dobiješ štopericu (ona ti služi za dozrijevanje folikula). Nakon 34-36 sati od štoperice ideš na punkciju. E, sad, prirodnjaci su često riskantni jer puno puta stanica pobjegne prije punkcije, nekim ženama zna i folikul biti prazan. Ali vrijedi pokušati jer nikad se ne zna. Što se tiče bolovanja to je tvoja osobna odluka, netko uzme bolovanje, netko ne. Ja mislim da je dobro mirovati na dan punkcije i dan tranfera (to je moje mišljenje). Mislim da je važnije otići na bolovanje nakon stimuliranog jer ipak imaš i više stanica koje su punktirane pa da se jajnici nakon toga malo smire.
    Možeš istovremeno biti na listi i za prirodni i za ivf.

  43. #93
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    lotta81,joj puno ti hvala na informacijama stvarno si zlatna

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Snelly nema na čemu. Tu smo da si pomognemo. I meni je na početku našeg mpo puta forum puno pomogao što se tiče informacija.

    Sretno

  45. #95
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj dora<3 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav djevojke,
    Evo i mene opet nakon dugo vremena...
    Danas 2d od transfera dva desetostanicna embrija. Terapiju sam dobila samo duphaston,folacin,andol . Prosli postupak sam imala jos i crinone gel i decortin. Zanima me da li je jos neko ima slicno iskustvo vezano za terapiju?
    uglavnom sam imala tu terapiju kao ti sada, jednom sam dobila i decortin ali sam nakon toga odlučila više ne piti decortin bez obzira ako mi ga i prepišu. Sad u dobitnom postupku uz duphaston, folacin, andol koristila sam i crinone gel. Nema pravila, mišljenja sam ako je suđeno da se mrva uhvati onda je to to bez obzira što koristili od terapije. Ono što sam ovaj put drugačije napravila je da sam nakon transfera stvarno mirovala tjedan dana, nije bilo lako ali eto imam rezultat pa i jednim dijelom to pripisujem mirovanju.

  46. #96
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Krtice nemoj pristati da nakon ove odradiš još dvije inseminacije i to iz čisto tehničkih razloga i u odnosu na broj postupaka koji imamo na raspolaganju. Pokušat ću ti objasniti na svom primjeru o čemu govorim: odlučili smo napraviti IVF u pirodnom ciklusu, dan kad je trebala biti punkcija meni je folikul puknuo i js pobjegla, da mi ne bi propao prirodnjak u dogovoru s doktorima napravili su mi AIH reda radi jer bolje da propadne jedan postupak AIH nego IVF u bilo kojoj opciji. Eto zato probaj biti mudra i što bolje iskoristiti postupke koje imamo na raspolaganju.

  47. #97
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Viki88 prvotno napisa Vidi poruku
    Jel znate dali u VG rade hsg ako ne gdje se moze obaviti u Zg na uputnicu?
    Viki, ako ti nije predaleko (a ako si iz Zg-a onda ti nije daleko) provjeri da li karlovačka bolnica još uvijek radi rentgentski hsg. Prije mjesec i pol je sa mnom u bolnici bila ženska koja ga je radila, došla ujutro, oko 13h joj napravili hsg i navečer išla kući.

  48. #98
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    snelly, i mi smo krenuli s dijagnozom oat, čak s jako lošim nekim drugim testovima, da bi se nalaz u 4 godine odjednom popravio na aligoasteno. MM nije pio ništa i koji je razlog poboljšanju nalaza, mi ni danas ne znamo. S takvim nalazima se radi icsi, mi smo čak jednom radili i picsi/macs. Inseminacije smo odmah preskočili, a nakon 2 prirodnjaka su mi rekli da ih dalje nema smisla forsirati s takvim nalazom. To su nas valjda poslali na prirodnjake na samom početku da mi imamo osjećaj da se nešto radi dok se čeka stimulirani. Kasnije su mi rekli da nema smisla s ovakvim nalazom. Želim ti puno sreće!

  49. #99
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    ivka13,hvala na ohrabrenju ali već sad na početku mislim da ništa od naših mpo postupaka.Ja ti pijem terapiju za hipertireozu i epilepsiju.Poslala sam upit dr.Radončiću da li to mođže utjecat na stimulacije u nekim mpo metodama(on je predložio ivf/icsi).Rekao mi je da treba prvo sredit štitnjaču ali da ta terapija ne smeta.Za epi je rekao da bi prije postupka još mogli ostat ti lijekovi ali da u slučaju trudnoće treba prijeći na stariju generaciju lijekova.To meni nikako nije logično jer je poznato da je novija generacija antiepileptika manje teratogena (štetna za plod) nego starija.Između ostalog riskantno je sad kada je napokon ustanovljena terapija pod kojom se epi drži pod kontrolom nešto mijenjat.Tako da ako se mene pita u obzir dolaze samo postupci u prirodnom ciklusu.Ne bih htjela tu začetavat temu jer imam otvorenu "nova u mpo-pomoć".Jel ima koja od vas cura sa epilepsijom da izmijenimo iskustva?Pa ako netko ima kakav savjet da mi tam pišete da ne bi naljutile moderatorice.

  50. #100
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    mirovanje nakon transfera-dokazano ne pomaže implantaciji embrija.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •