Stranica 3 od 22 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1052

Tema: Potpomognuta u VINOGRADSKOJ

  1. #101
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Citiraj Iva28 prvotno napisa Vidi poruku
    A on očito te ne želi filati hormonima, ako baš nije potrebno. Možda sam naivna ali nekalo si mislim da ne bi gurao postupke za koje su male šanse da uspiju...
    Koliko imas inseminacija besplatnih?
    ma nakon 3 godine i dvije inseminacije već me sve nervira. Imam besplatne 4 jer sam dvije išla privatno.
    Situacija sada nije dobra. Loše sam reagirala na klomifen. Imam ogromnu cistu, jedan folikul od jučerašnje fmetrije od 16-17mm, tri malena koji više ne rastu, jednaki su dva dana. Ovaj od 16-17mm je uz cistu i ona mu smeta jer nema mjesta za rast. Doktor u Os koji me prati misli da aih nema smisla s ovakom situacijom. Dr. Tomić, on smatra da treba čekati 22-23mm da narastu za štopericu, a moj doktor ovdje misli da je to kasno.
    Ići ipak u Zg il ne ne znam. Ako odem onda sam korak bliže do ivf. Dr T mi je predložio još dvije inseminacije i ako ne ide onda ivf. Sad se situacija mjenja jer mi klomifen nije napravio što se očekivalo. kakvu terapiju može dati sljedeći put pojma nemam. Do sada sam na njega super reagirala (dvije tablete dnevno)

  2. #102
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Bez uvrede, i oprosti Krtice...zbog tog dotičnog doktora u Osijeku i njegovog stručnog mišljenja, sam ja završila na operaciji u Austriji i jedva spasila maternicu...gospodin voli lovu a lako mu je vodit trudnoće i preglede zdravih žena...kad dođe u pitanje problem..ma znaš šta..jako sam ljuta...slušaj svog MPO dr. a ovaj...ima sreću što ga nisam tužila jer nisam imala više snage boriti se s vjetrenjačama...
    dr T slovi kao dugogodišnji iskusan doktor..pa valjda on radi MPO a ne onaj!! Čula sam iz pouzdanih izvora da su se žalili na njega da nekada fula i folikulometriju..super.. pusti njga neka uzima briseve i piše recepte..a slušaj liječnika specijalistu koji radi svoj posao i ima rezultate iza sebe..
    Posljednje uređivanje od amazonka : 13.12.2013. at 18:50

  3. #103
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    isprike moderatorici, ako sam pretjerala

  4. #104
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Saraya naravno da nema uvrede. Dobro je što si podjelila svoj stav i iskustvo. Nažalost nemam drugog izbora.

  5. #105
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Krtice, ne bih htjela blatiti "obične" giniće, ali onaj koji ne radi mpo, nema pojma što priča. Nažalost, nekoliko sam se puta u to uvjerila. I ja bih definitivno slušala dr. T. Što se klomifena tiče, ja sam imala čudne reakcije na njih, pa mi je kasnije dr.T objasnio da je stimulaciju pod klomićima jako teško pratiti, da oni često postignu ludnu reakciju u organizmu (npr. moji se folikuli nisu razvijali, dok najednom nisu u dva dana podivljali).

  6. #106
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    mirovanje nakon transfera-dokazano ne pomaže implantaciji embrija.
    Ines, nakon zadnjeg transfera sam otišla u šoping na nekoliko sati i vratila se odmah na posao slijedeći dan (a putujem na posao svaki dan po sat vremena). I taj se postupak pokazao dobitnim!

  7. #107
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj ivka13 prvotno napisa Vidi poruku
    Krtice, ne bih htjela blatiti "obične" giniće, ali onaj koji ne radi mpo, nema pojma što priča. Nažalost, nekoliko sam se puta u to uvjerila. I ja bih definitivno slušala dr. T. Što se klomifena tiče, ja sam imala čudne reakcije na njih, pa mi je kasnije dr.T objasnio da je stimulaciju pod klomićima jako teško pratiti, da oni često postignu ludnu reakciju u organizmu (npr. moji se folikuli nisu razvijali, dok najednom nisu u dva dana podivljali).
    slažem se, kad sam ja bila na klomifenima štopericu sam dobila kad mi je folikul bio 22mm, ostala dva su bila isto ogromna, a ja sam bila uvjerena da je to prekasno i da će mi do punkcije sve otići, ali i taj put dr. T je bio u pravu, svi su ostali, tako da svakako se pouzdaj u dr. T

  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    I ja sam dobila štopericu na folikul od 23 mm i isto bila skeptična hoće li ostati, no na kraju je ostao.
    i isto ne kažem da obični gin ne znaju, ali ipak mpo dr su iskusniji u takvim stvarima. A dr T iako ponekad šutljiv,stvarno je iskusan u takvim situacijama.

  9. #109
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Saraya naravno da nema uvrede. Dobro je što si podjelila svoj stav i iskustvo. Nažalost nemam drugog izbora.
    Krtice nemaš drugog izbora vezano za folikulometriju? Ako si navikla ići kod njega, nastavi ići u smislu samo mjerenja ( jer nisi u mogućnosti putovati i tako ste se usaglasili u bolnici)...a što se tiče stručnog mišljenja..nije kompetentan...neka mjeri i to je to..ostalo prepusti stručnjacima..

  10. #110
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Cure, imate pravo. Dr.T je puno, puno iskusniji, al eto nemam izbora jer sam u Os. Kad dođe trenutak za ivf odoh ja u Zg doktoru T pod nadzor.
    Jučer dr.T dao zeleno svijetlo. jučer u 22h bila štoperica (nisam opet imala petlje sama se bocnuti), a aih je sutra u 9h. Jučer me jako bolio lijevi jajnik na kojem je jučer folikul bio prosječno 21.4mm. Duboko se nadam da nije puknuo. On mi je jedina nada.

    Na face smo otvorili grupu Put do majčinstva i puno ima ljudi sa Rode. Ako je netko zainteresiran i tamo sudjelovati nek mi se javi u inbox.

  11. #111
    dazler avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    286

    Početno

    Krtica za sutra

  12. #112
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Krtice sretnooo!!!

  13. #113
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Krtice, javi kako je prošlo!!

  14. #114
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Aih odrađen. Načekala sam se danas. Svi doktrori imali intervenciju na gini pa se sve ispremještalo u terminima. Uzv nije bio prije aiha pa sam ostala u neznanju. Jel folikul puknuo il je to cista na kraju. Moramo se još večeras pokriti i sutra ujutro i krečem s utrogestanima. E sad budala nisam pitala do kada utriče stavljati. Do bete? Testa?

  15. #115
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Ako ne bude sreće doktor predlaže još jedan aih s klomifenima u siječnju il u veljači. Dao mi je na biranje, želim li pauzu ili ne. Samo nek javim. Nakon njega ivf. Zanima me koliko se dugo čeka ivf postupak? Zaboravila pitati sestru.

  16. #116
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Do bete, ako je pozitivna nastavljas i dalje

  17. #117
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Jooj držim fige da je uspjelo!!!
    Inace, u prirodni ivf mislim da se moze odmah, a za stimulirani se ide na listu za ljekove, pa za nekih 4 mj ide postupak.

  18. #118
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Hvala cure na informacijama! Bilo bi dobro dok čekam stimulirani da mi odrade prirodni ivf.

  19. #119
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure na informacijama! Bilo bi dobro dok čekam stimulirani da mi odrade prirodni ivf.
    ne znam kako ti reagiraš, ja sam ciklus nakon klomifena imala u prirodnom dvije js, tako da je to idealno za IVF priordnjak, obično preferiraju IVF u prirodnom nakon stimuliranog jer zna u tijelu ostati reakcija od stimulacije pa u idućem ciklusu zna biti i više od jedne js, barem su meni tako objasnili što mi se i pokazalo kod klomifena...držim fige

  20. #120
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure može pomoć.na koji broj telefona se može u Vinogradskoj naručit za spermiogram?
    Da li netko zna da li se u Petrovoj naručuje za vađenje krvne grupe i onih testova za hiv,hepatitis i ostalo kaj me mpo-ginekolog posolao napravit?
    Ako se naručuje ima koja broj telefona?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

  22. #122
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Hvala puno
    Za vinogradsku-spermiogram?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    citam te na drugim temama, gotovo sam sigurna da svoje stimulirane mozes zamijeniti za prirodnjake. imas pravo na 2 prirodna i 4 stimulirana, ne vidim razloga zasto ne bi imala pravo na 6 prirodnjaka ako je prirodnjak jedina opcija zbog dijagnoze.

  24. #124
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ma ne znam,ja se iskreno ne razumijem u taj zakon.Doktor mi je tak rekao...

  25. #125

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    morat ces se sama izboriti za svoja prava, a mislim da na to imas pravo.

  26. #126
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Kako da se izborim,kaj da napravim ako dr kaže to je to ispucali ste svoja 2 postupka slijedeći plačate.Kaj se tu onda može napraviti?Kome se obratiti?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Za vinogradsku-spermiogram?
    Nama su rekli da u Vg ne rade spermiograme. Tako da smo to obavljali u Petrovoj. Morat ćete se tamo naručiti. Ako se dobro sjećam čekali smo na red mjesec dana.

  28. #128
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok cure,
    nova sam u mpo,danas sam išla na konzultacije u Vinogradsku.Samnom je sve ok osim hipertireoze i epi,mm loš spermiogram asthenoteratozospermija.
    S obzirom na njegov nalaz i s obzirom na moje dijagnoze i terapiju koju uzimam preporučen nam icsi u prirodnom ciklusu.
    Ostala sam šokirana kad mi je dr rekao da imamo pravo samo 2 puta preko hzzo-a,a da ostalo plačamo.
    Rekao je cijenu za prirodni icsi oko 7000-8000 kn.To me je šokiralo.

    Čekaj, rekao ti je dr u Vinogradskoj da možete koristiti samo 2 prirodnjaka na teret HZZO-a? A što je sa ona 4 stimulirana na koja imaš pravo? Ako ne možeš koristiti lijekove za stimulaciju radi epilepsije, neka jednostavno zamijene stimulirane za postupke u prirodnom ciklusu.

  29. #129
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Mi smo za prvi spermio čekali nekih 2 mj.u Petrovoj.

  30. #130
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj, rekao ti je dr u Vinogradskoj da možete koristiti samo 2 prirodnjaka na teret HZZO-a? A što je sa ona 4 stimulirana na koja imaš pravo? Ako ne možeš koristiti lijekove za stimulaciju radi epilepsije, neka jednostavno zamijene stimulirane za postupke u prirodnom ciklusu.
    Pa to bi bilo logično
    Snelly kod kojeg doktora si bila?

    btw za spermiogram u Petrovoj se čeka cca mjesec dana
    ali nalaz je gotov isti dan

  31. #131
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Bila sam kod dr.Bolanca on mi je rekao da imam pravo samo 2 puta,a da ostalo placama cca 7000kn.to me sokiralo.O ovih 4postupka stimuliranih nije reko da imam pravo zamijeniti za prirodne.Samo je rekao da stimulacija ne dolazi u obzir.Ne znam kaj da vam velim tak sam jadna nisam jos ni krenula a vec me koci sve zivo.Sad sam tak tuzna.I jos mi je poceo spominjat da bi za pocetak poceli inseminacijom.Halooo sa ovakvim spermiogramom???Kad sam rekla da sam dobila misljenje da je to za icsi onda je promijenio plocu.Cure,mozda se varam ali mislim da taj dr je imao namjeru me zavlacit sa postupcima koji nemaju smisla.Oprostite na dugom postu

  32. #132
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    traži da ti stimulirane zamijene prirodnjacima. Oni su državi ionako jeftiniji. Imaš pravo na to.
    Posljednje uređivanje od anddu : 19.12.2013. at 19:24

  33. #133
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    snelly, nema smisla da ne mozes zamijeniti stimulirane za prirodnjake. a za cijenu nemam riječi - neka si dr.B. pogleda cjenik HZZO-a. pa privatno bi skoro duplo jeftinije prošla!

  34. #134
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Snelly svakako zatraži da ti stimulirani zamijeni prirodnjacima....
    Na to imaš pravo.

    Ovo čak ne bih nazvala navlačenjem, nego čistim lovom u mutnom

  35. #135
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Snelly

    obrati se svojim upitom na Ministarstvo zdravlja, HZZO i Nacionalno povjerenstvo. Obrati se i ravnateljici KBC Sestre milosrdnice.


    Ne može biti da imaš pravo na samo dva postupka u prirodnom ciklusu. Imaš pravo na 2 postupka u prirodnom ciklusu i 4 postupka u stimuliranom ciklusu. Ako iz bilo kojih razloga ne smiješ koristiti lijekove za stimulaciju folikulogeneze, jasno je da imaš pravo umjesto stimuliranog postupka koristiti postupak u prirodnom ciklusu.

    Ne može biti da bi plaćala postupak u prirodnom ciklusu 7000 kn, po kojem cjeniku bi oni u bolnici tebi to naplatili? Tko im je odobrio takav cjenik?

    Upoznaj se sa svojim pravima, pitaj na forumu, čitaj...

    Idi opet na konzultacije i traži da ti sve pojasne. Budi ustrajna i odlučna. Ako i dalje budu tvrdili da imaš pravo samo na 2 postupka u prrodnom ciklusu, a ostale prirodnjake da možeš platiti u bolnici, možeš se za zaštitu svojih prava obratiti inspekciji Ministarstva zdravlja.

  36. #136
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Inesz,hvala na pomoći.Pitat ću na slijedećim konzultacijama na koje idem tek nakon što sakupim potrebne nalaze.
    Doktor mi je spominjao da kad sakupim nalaze da se javim sestrama da se naručim na uzv,rekao mi je da bi bilo najbolje da na uzv dođem od 7-9 dc.
    Sad ja ne znam da li da kad sakupim nalaze čekam da dobim mengu pa nazovem prvi dan ciklusa da se dogovorim za uzv ili kako?

  37. #137
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mislim da je svakome pismenom ovo dovoljno (copy/paste iz zakona):

    III. KORIŠTENJE PRAVA NA MEDICINSKI POMOGNUTU OPLODNJU
    Korisnici prava na medicinski pomognutu oplodnju
    Članak 10.

    (5) Liječenje neplodnosti postupkom medicinski pomognute oplodnje na teret Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje obuhvaća:
    – četiri pokušaja intrauterine inseminacije (IUI),
    – šest pokušaja izvantjelesne oplodnje (IVF), uz obvezu da dva pokušaja budu u prirodnome ciklusu.

    Dakle, tvoje pravo je 6 postupaka, a obveza da od toga 2 budu prirodnjaci. Gdje piše da ostala 4 moraju biti stimulirani? Zar nije dovoljno već to što gubiš inseminacije? Ne vidim zašto bi se doktor protivio zamjeni skupljeg za jeftinije, to mi ne ide u glavu. Mislim da je samo neupućen jer dosad nije imao takav slučaj. ON bi se trebao konzultirati sa sebi nadređenima!
    snelly, ne daj se zbuniti i ustraj u svojim zahtjevima, sto posto si u pravu!
    Posljednje uređivanje od Argente : 20.12.2013. at 13:25

  38. #138
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Ne znam koji je razlog da mi je dao potpuno krivu informaciju.Poslala sam upit u hzzo kako ste mi sugerirale tako da sadaočekujem odgovor.Barem se nadam da ću ga dobiti

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    93

    Početno

    Citiraj snelly85 prvotno napisa Vidi poruku
    Inesz,hvala na pomoći.Pitat ću na slijedećim konzultacijama na koje idem tek nakon što sakupim potrebne nalaze.
    Doktor mi je spominjao da kad sakupim nalaze da se javim sestrama da se naručim na uzv,rekao mi je da bi bilo najbolje da na uzv dođem od 7-9 dc.
    Sad ja ne znam da li da kad sakupim nalaze čekam da dobim mengu pa nazovem prvi dan ciklusa da se dogovorim za uzv ili kako?

    Imala sam 6 postupaka u Vinogr. tako da znam "ponešto" o Vinogr...

    Da, prvo skupiš sve nalaze i onda kad dobiješ mengu se naručuješ.

    Što se tiče upita da li IVF ili ICSI, moje iskustvo je da tražiš razgovor sa biologom, i onda će ti on dati najbolji savjet! Jer na kraju je on taj koji će ti raditi IVF ili ICSI.
    I kad dođe dan punkcije još jednom napomeni i dr. i biologu kakav je dogovor.

    Inače ja sam isto imala hipertireozu i nisam smijela u postupak dok nisam sredila hormone.

    Što se tiće dr. u Vonogr. svi su mi se izredali na postupcima i sa svima sam zadovoljna, Dr. T je šutljiv, ali kod njega je punkcija u prirodnjaku bila bila gotovo bezbolna...došlo mi je da ga poljubim kad sam sišla sa stola. Ali neka te ne zbuni šutljivost možeš ga pitati što želiš i uvijek ima strpljenja.
    Na zadnjem postupku koji je ispao pozitivan je bila kombinacija dr. B i dr. K. ...ja prezadovoljna sa svime od početka postupka pa sve do kad nismo vidjeli kucajeve srčeka!!

  40. #140
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    buble ako sam koji post previdjela oprosti, ali ovdje se ne rdi o dilemi kojom će se metodom oploditi jajne stanice nakon punkcije već o njenom pravu na 6 postupaka koje pokriva HZZO bez obzira radi li se o prirodnim ili stimulinarnim ciklusima. I da odluka hoće li se raditi ICSI ili ne je na biologu ovisno o nalazima, a prvenstveo ovisno o tome kakav je uzorak sjemena...

  41. #141
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    ok, vidim da se na prethodnoj stranici nešto govorilo o IVF ICSI-ju

  42. #142
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Meni je sasvim logično da se stimulirani zamjene sa prirodnim ivf- om. Posebno jer državu više košta stimulacija, lijekovi.... Budi ustrajna, nikakve novce ti ne trebaš davati, 7000kn??? U privat. klinikama je prirodni ivf oko 4500kn.

  43. #143
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Krtica kad je beta?????

  44. #144
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Sutra. Neću vaditi betu, kupila sam dva testa.

  45. #145
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Pardon, prekosutra je dan D.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    362

    Početno

    Krtica sretno

  47. #147
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Krtica držim fige

  48. #148
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Hvala cure na figama!

  49. #149
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Cure ni treća inseminacija nije uspjela. Evo test jutros negativan. Betu neću ni vaditi.
    Sljedeći ciklus opet iz početka, napokon zadnja inseminacija a onda dogovor za ivf.
    Sretno svima!!

  50. #150
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Kad je najbolje zvat i da li su si spojili blagdane, godisnje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •