Stranica 4 od 22 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 1052

Tema: Potpomognuta u VINOGRADSKOJ

  1. #151
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Mislim da spojili nisu. Kad sam zadnji put bila u bolnici prije dva tjedna nije sestra spominjala da neće raditi. Postupke ne rade, ali mislim da nisu na godišnjem baš svi. Ev ja zovem sad, al se sestra ne javlja.

  2. #152
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Tina_julija spojili su blagdane, sad sam dobila tajništvo ginekologije pa su mi rekli da ne rade do 02.01.

  3. #153
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Hvala, htjela bi se na konzultacije narucit, samo mi potvrdi da li dobar broj zovem 3787689?

  4. #154
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Hvala ti!!! Znaci cetvrtak zovem ko manijak! zao mi je sto je negativna beta, 2014 ce biti bolja!

  5. #155
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Da to je taj broj!! Sretno i tebi i svima ovdje u 2014.

  6. #156
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Da to je taj broj!! Sretno i tebi i svima ovdje u 2014.
    Baš mi je žao krtice...
    Ali glavu gore, stiže naša godina!!!

  7. #157
    saraya avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    273

    Početno

    Hej cure sretna 2014...bravo Krtice!!! Neka nam je plodna!!!!

  8. #158
    sanjam avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Ja kad sam bila gore zadnji put u 12. mjesecu shvatila sam sestru da ih nema do 7.1. Možda griješim

  9. #159
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Bila sam danas u Vg, doktori rade. Srela sam Grbavca, Bolanču i Tomića.

  10. #160
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Ja danas zvala i nitko mi se nije javio.Pokušavat ću i sutra.

  11. #161

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    11

    Početno

    I ja sam sestru shvatila da ih na 5. katu nema do 7.1.

  12. #162
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    I ja zadnji put kad sam bila gore na pregledu čula sam sestru kako govori na telefon da ne rade do 07.01.

  13. #163
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Cure jedno pitanje, možda i malo neobično,tako palo napamet, jel postoji mogućnost da dok se čeka na stimulirane postupke i ide na prirodne da se pita dokrora ako se ipak može ići sa stimulacijom na vlastiti trošak?

  14. #164
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    ako već namjeravaš plaćati, plati privatno - bolji i i individualni pristup za iste pare.

  15. #165
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Mislim da ti ne bi dali dok ne iskoristiš postupke na koje imaš pravo, a ne vjerujem ni da bi s plaćanjem imala pravo prvenstva.

  16. #166
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da ti ne bi dali dok ne iskoristiš postupke na koje imaš pravo, a ne vjerujem ni da bi s plaćanjem imala pravo prvenstva.
    Argente malo si me krivo shvatila, nisam ja ni mislila da imam pravo prvenstva nego samo dal se može do stimuliranog koristit svoje lijekove

  17. #167
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Aa, misliš prirodnjake oplemeniti s malo stimulacije? Eh, teško, jer u zakonu stoji da si u obavezi odraditi 2 u prirodnom ciklusu, a ne vjerujem da je to samo zbog HZZO...pitaj pa nam javi što kažu. Mislim da bi mnoge od nas to onda pokušale, pogotovo cure koje nemaju ovulacije ni s klomifenima.

  18. #168
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Budem pitala, jer mislim da ni ja nemam ovulacije

  19. #169
    Samanta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    26

    Početno

    Pozdrav svima! Evo,dugo nisam bila na forumu,ali vas čitam...Samo da vam svima poželim sreću u 2014.te uspjeh u postupcima!!!

  20. #170
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Hvala Samanta!!! Sretno i tebi!!!

  21. #171
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    cure želim vam + u 2014. godini, neka bude plodna

  22. #172
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    i meni se bio smanjio ciklus pod klomifenom,pila sam ga 4mj zaredom i menga mi dolazila nakon 20-22 dana a inače je 28 i trajala 3 dana,a inače 5,al to nije spriječilo gin. da mi kaže opet i opet da pijem,sve se poremetilo i tako još par mj poslije, a nakon god dana kad sam ga kombinirala sa inekcijama nije bilo toga...sveskupa sam pila klomifen 11 ciklusa...

    ovih dana ću nazvat dr.Tomića,i dogovorit da dođem u Zg na ivf,nadam se u 3mj da bi mogla. koliko se čeka red? imam sve nalaze...
    Klara 31 ja sam bila u 12 mj na konzultacijama, i krečem sad drugi tjedan u prirodni IVf a u stimulirani sam tek u 5 mjesecu došla na red, sve im je popunjeno

  23. #173
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Anitsirk 84 prvotno napisa Vidi poruku
    Klara 31 ja sam bila u 12 mj na konzultacijama, i krečem sad drugi tjedan u prirodni IVf a u stimulirani sam tek u 5 mjesecu došla na red, sve im je popunjeno
    bome je ovo već dobrani red, nisam znala da se sada toliko čega u Vg na stimulirani postupak

  24. #174
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Neznam kolko se dugo čeka u drugim klinikama

  25. #175
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Koliko sam bčitala i u drugim se klinikama čeka minimalno 4-5 mjeseci. Ufff ja dok dočekam ivf moglo bi lišće otpadati.

  26. #176
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Jel itko ikada od vas ili ste čuli da je netko uspio telefonski popričati sa doktorom? Bilo kojim. Ja bi rado dala dr. Tomiću na znanje kako mi je ovaj klomifen zeznuo ovaj ciklus i da kažem kako ga ne bi htjela piti jer me strah da će mi opet naškoditi. On za ovaj problem neće ni saznati jer ne mogu samo tako sjesti u auto i čekati da ga tamo uhvatim.

  27. #177
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Jel itko ikada od vas ili ste čuli da je netko uspio telefonski popričati sa doktorom? Bilo kojim. Ja bi rado dala dr. Tomiću na znanje kako mi je ovaj klomifen zeznuo ovaj ciklus i da kažem kako ga ne bi htjela piti jer me strah da će mi opet naškoditi. On za ovaj problem neće ni saznati jer ne mogu samo tako sjesti u auto i čekati da ga tamo uhvatim.
    Nazovi sestru pa joj reci da bi pričala s doktorom i uvezi čega, ja sam jednom tako zvala da pitam nešto sestru i ona mi odmah uvalila dr. Tomića na telefon, e sada da li je to bila puka slučajnost da se on našao tamo ili što, ali ja sam eto uspjela pičati s njim na telefon.

  28. #178
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    molim vas objasnite mi to sa nestimuliranim ivf i kako to ide sad sa 6 x preko hzzo.prije 4god kad sam bila preko hzzo nitko nije spominjao nestimulirani ivf. sad mi ovi u cito nebi to radili kazu gubljenje vremena,mala sansa a ja sam i htjela to jer nemam opet para za injekcije...

  29. #179
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    dal da ja dodjem na konzultacije ili na tel.da se dogovorimo kad da dodjem.glupo mi na slijepo potegnit put iz St,za dr.Tomica

  30. #180
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    Imaš na prethodnoj stranici ove teme izvadak iz zakona koji ti to govori. Znači imaš pravo na 6 postupaka medicinski potpomognute odplodnje preko HZZO-a s tim da od tih 6 dva moraju biti u prirodnom ciklusu

  31. #181
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    hvala!

  32. #182
    anddu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    1,089

    Početno

    oplodnje

  33. #183
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Klara dogovori termin za konzultacije i traži da budu kod Tomića. Nemoj na slijepo ići. Ja sam iz Os i dobila sam brzo termin, za 10 dana

  34. #184
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    :Evo bila ja na uzv. Endometriji 8.7 i fino se zadebljao u odnosu od prije 4 dana kad je bio na 3dc 5.4. Kaže dr da prema njemu ovo je jedan normalan ali brzi ciklus. Problem su ogromne dvije folikule, jedna je 22 mm i nije puno narasla u zadnja 4 dana, manje od 1mm, a ova druga je 20mm. Moj dr ne predlaže aih i sumnja da će Tomić pristati na njega jer te folikule su prevelike i pitanje je imaju li u sebi dobre stanice i imaju li ih uopće.
    Sutra još jednom idem na uzv i zovem Tomića da javimo stanje. Moj najveći probkem je ako kaže da dođem na aih u pon a ja nema ni uputnicu i ne mogu nikako do nje jer mi gina danas ne radi a u pon je poslijepodnevna smjena.
    Posljednje uređivanje od Krtica : 10.01.2014. at 12:35

  35. #185
    ivka13 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Karlovac
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    :Evo bila ja na uzv. Endometriji 8.7 i fino se zadebljao u odnosu od prije 4 dana kad je bio na 3dc 5.4. Kaže dr da prema njemu ovo je jedan normalan ali brzi ciklus. Problem su ogromne dvije folikule, jedna je 22 mm i nije puno narasla u zadnja 4 dana, manje od 1mm, a ova druga je 20mm. Moj dr ne predlaže aih i sumnja da će Tomić pristati na njega jer te folikule su prevelike i pitanje je imaju li u sebi dobre stanice i imaju li ih uopće.
    Sutra još jednom idem na uzv i zovem Tomića da javimo stanje. Moj najveći probkem je ako kaže da dođem na aih u pon a ja nema ni uputnicu i ne mogu nikako do nje jer mi gina danas ne radi a u pon je poslijepodnevna smjena.
    Krtice, ja sam već jednom ovdje pisala kako sam loše reagirala na klomifen, tj. folikuli jedno vrijeme nisu rasli i onda su odjednom u dva dana buknuli (taj put smo i zakasnili s punkcijom). Uglavnom, dr.T mi je objasnio da je klomifen ponekad vrlo teško kontrolirati i da se često s njim događaju upravo takve reakcije, da to nije ništa iznenađujuće.
    Što se uputnice tiče, jednom sam i sama bila u takvoj situaciji pa sam dogovorila sa sestrama da im naknadno donesem uputnicu. E sad, moja se odnosila na kontrolni pregled. Ne znam jel bi im mogla naknadno donijeti uputnicu za aih budući da se s njom moraš upisat u dnevnu bolnicu pa ne znam kako bi se to naknadno izvelo. A tko ti mijenja gina da odeš kod zamjene po uputnicu?

  36. #186
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Ne mjenja je nitko. Radi ona inaće prije podne, ali je oko pola 11 otišla na neki sastanak i ne vraća se više u ordinaciju. Ja to nisam znala jer nisam očekivala ovakav obrat i mogućnost da ipak odem u Zg na aih. Ne znam ni kako bi naknadno donijela uputnicu sestrama jer sam iz Osijeka.

  37. #187
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Krtice upravo se meni odigrala isto ovakva situacija, samo što je moj gin. od početka bio optimističan i rekao da se ovakvi ciklusi itekako trebaju iskoristiti. Meni je dr. bio rekao da bi bilo dobro da sam išla u prirodni postupak IVF ali to tada ja nisam znala i bilo je prekasno tako da smo ostali na kućnoj radinosti ali uzalud. Zašto ne zoveš dr. Tomića odmah da se konzultiraš, ponedjeljak će biti puno kasno. Za uputnice ne brigaj, ja jednom kroz cijeli postupak nisam donijela uputnice jer je moja gin bila na godišnjem pa sam ih sve donijela odjednom kasnije nakon postupka.

  38. #188
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Raspravu o klomifenu premjestila sam na pripadajuću mu temu http://forum.roda.hr/threads/3443-KL...vaša-iskustva!
    hvala

  39. #189

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Evo drage moje da se i ja javim...
    Nakon jednog blighteda očekivala sam isto i ovaj put ...aliii ovaj put nam srčeko kuca i sad smo 6+3... (bete: 12dnt 279, 16dnt 1325, 24dnt 23530)
    Vraćena dva embrija jedan odličan drugi vrlo dobar i eto jedan se primio !
    Sretni do neba!!!

    Cure samo hrabro naprijed bit će uspjeha vidjet ćete !!! Ja baš i nisam oličenje hrabrosti i jačine ali muž je jača karika koja cijelu situaciju ipak okreće na optimizam i eto imao je pravo ovaj put je njegov optimizam pobijedio.
    E da i još nešto da napomenem ... SVE POHVALE TIMU U VG!

    Držim fige svima za uspjeh jer znam kako je teško svo to iščekivanje, strepnja od postupka do postupka, od bete do bete , osluškivanje tijela , simptoma i svega drugog što dolazi u kompletu ... svima

  40. #190
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Čestitam dora!! Uživaj u trudnoći i hvala na ohrabrenju i podršci.

    Ja danas dobila decapeptyl u rame, imam debeli endić, lijepi folikul i jedan ružni ogromni pa nek to sve fino pukne, malo utrića koristiti.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Krtica prvotno napisa Vidi poruku
    Čestitam dora!! Uživaj u trudnoći i hvala na ohrabrenju i podršci.

    Ja danas dobila decapeptyl u rame, imam debeli endić, lijepi folikul i jedan ružni ogromni pa nek to sve fino pukne, malo utrića koristiti.


    Ja sam u prvom postupku uzimala puregon i decapeptyl i sve sam si to pikala u trbuh , i nisam bila neka dobra "koka" sa puno "jaja" ali eto i taj jedan koji sam dobila bio je transferiran ali na žalost bio je blighted. Doktori kažu da je i blighted dobar znak te da će u budućnosti doći do prave trudnoće.
    Držim fige da tvoj lijepi folikul bude dobitna kombinacija.
    Pusa
    Posljednje uređivanje od dora<3 : 11.01.2014. at 10:11

  42. #192
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    čestitam dora

    a šta je to blighted?

  43. #193
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    blihted owum ili 'vještičje jaje'-trudnoća kod koje dolazi do stvaranja gestacijske vrećice ali ne i ploda
    i mora se na kiretažu

    i sad pitanje...ima li gužve u Vinogradskoj, jesu li se pojačale?
    koliko se sada čeka na stimulirane postupke?
    Posljednje uređivanje od amazonka : 12.01.2014. at 10:01

  44. #194
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    mislim da se vrijeme čekanje znatno produžilo, čeka se oko 6 mjeseci na stimulirani postupak. nema se novaca
    Posljednje uređivanje od Inesz : 12.01.2014. at 10:12

  45. #195
    Krtica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    501

    Početno

    Tako je! 5 do 6 mjeseci.

  46. #196
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Cure, vi koje ste već bile na postupku - možete li mi reći kada se dobiva ( i da li se dobiva) neki protokol postupka?
    Naručeni smo za ivf/icsi u 4 mj. i samo nam je rečeno da oko 01.04. dođemo po ljekove. Pretpostavljam da ćemo tada saznati sve, no ja bi voljela to znati i prije. Najviše zbog posla, ne znam ni sama koliko će biti potrebno izbivanje s posla, svašta nešto moram posložiti. Čini se da ima još puno vremena, no to će proći začas.
    A ja živim u neznanju...
    Može li mi netko napisati kako to funkcionira, koliko je potrebno ležati, da li sve dobivamo iste ljekove?

  47. #197
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Iva28, ne dobivaju svi istu terapiju, dosta to ovisi o nalazima ali i o činjenici s kojim lijekovima raspolažu u to vrijeme. Nakon 6-7 dana ciklusa doći ćeš na prve folikulometrije (uzv) i dolazit ćeš svaki drugi dan na uzv kada će ti pojačavati ili smanjivati doze lijekova za iduća pikanja. Ja sam obično u postupku znala imati otprilike tri folikulometrije prije punkcije. 24h prije punkcije dobit ćeš štopericu, injekcija koja se daje za završno sazrijevanje u večernjim satima, ja sam je dobivala u 23h i išla sam na hitnu da mi daju jer se mm nije usudio ali i to možeš sama. Na dan punkcije dolaziš na odjel u jutranjim satima, mislim da moraš biti na odjelu do 8h i otprilike do 9:30h sve punkcije koje su zakazane za taj dan budu gotove. Ako si dobila anesteziju morat ćeš odležati još sat i pol nakon punkcije, a ako nisi dobila anesteziju možeš ići odmah doma. Transferi su 3 ili 5 dan nakon punkcije i oni se odrađuju odmah nakon punkcija. Nakon transfera mora se ležati min. 1 sat nakon čega ideš doma.

  48. #198
    Iva28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Hvala ti puno, doanna.
    Da li si ostala doma nakon punkcije i transfera? Najviše me muči kako cu s poslom, imam neke projekte koje bi trebala prebaciti nekome ako cu morati duže izbivati s posla. No ako se radi o par dana, to neće biti problem, srećom mogu i od doma raditi koji dan.
    I još jedno pitanje; kako najbolje se pripremiti za to, fizicki? Jeste pile kakve vitamine, folacin možda?

  49. #199
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Obično nakon transfera liječnik na otpusnom preporuči mirovanje
    na temelju kojeg se može otvoriti bolovanje..

    ako ćeš prilikom punkcije ići pod opću anesteziju(a preporučila bih ti je svakako ako ćeš imati više od tri folikula!)
    tada moraš doći na tašte

    što se vitamina tiče...ako ćeš ih uzimati počni odmah
    folnu ćeš vjerojatno dobiti kao terapiju nakon transfera

  50. #200
    doanna avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Postovi
    213

    Početno

    Doktori vise ne pišu mirovanje, jer ne smiju ali osobno sam uzela dan godišnjeg kad je bila punkcija i transfer. Mirovanje nije zapravo potrebno, zapravo zavisi kako će ti biti nakon punkcije. Ja osobno sam na zadnjem postupku ostala još 5 dana doma nakon transfera. Folnu kiselinu možeš slobodno već sada početi piti makar će ti to pisati i u terapiji.

Stranica 4 od 22 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •