Stranica 20 od 22 PrviPrvi ... 101819202122 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 1052

Tema: Potpomognuta u VINOGRADSKOJ

  1. #951
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Iskreno vec ako placate mislim da ima puno boljih privatnih poliklinika od vinogradske.

  2. #952
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj maraa prvotno napisa Vidi poruku
    Hej curke, nešto je tiha ova tema..vidim da ni dazler još nitko nije odgovorio na pitanje iz 12-og mj, a i mene bi zanimalo isto: da li postoji i koliko košta postupak uz plaćanje,,ako itko ovdje zna,,naime ovo mi je četvrti stimulirani pa me zanima ukoliko ne uspije koja je razlika (ako je uopće razlika) u cijeni između privatno i plaćanje u državnoj ?
    Najbolje da nazoves odjel i pitas pa usporedis s privatnicima.

  3. #953

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Pozdrav svima, evo i mi smo novi u MPO svijetu. Dobili smo uputnicu za prvi pregled i sad se dvoumimo između Petrove i Vinogradske, pa molim preporuke i vaše mišljenje.

  4. #954

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Zulta, ne znam koliko vam se *žuri* te koje su vam dijagnoze, ukoliko ste obavljali ikakve pretrage...Meni osobno u vinogr.je bilo ok jedino je strašna gužva za lijekove, pa stoga ne znam kako je u petrovoj no ovdje se čeka skoro pola godine na stimulaciju...

  5. #955
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Zulta, sve ovisi o tome sto te muci i koliko si voljna cekati. Za mene je VG bila relativno slucajan odabir (preporuka mog gin i cinjenica da sam tamo operirana prije 8 god), ali nakon istrazivanja, ne bih ju mijenjala. Da, na lijekove se ceka cca 6mj (u prirodnjak mozes odmah), ali meni je tim super, nema "nastimavanja" punkcija na radne dane, nego se radi i nedjeljom ako treba, dobijes anesteziju, i informacije koje trazis. Imala sam lose iskustvo s dr.Tomicem i njegovim pokusajima transfera i stvarno mi nije drag (prezivljavanje mojih embrija je stvarno bilo skoro cudo, ali govori i o sposobnosti biologa i stanju opreme), ali znam da neki idu ciljano njemu, tako da je to samo moje osobno iskustvo. Vodio me dr.Bolanca i s njim sam izuzetno zadovoljna, a sestra je odlicna. Meni je plus sto mogu u istoj bolnici obaviti sve - i endokrinologa i druge pretrage, ja sam u principu tamo stacionirana

    U Petrovoj nisam bila i zarekla sam se da u nju u bilo kojoj situaciji nogom necu krociti - tako da je moje vidjenje Petrove stvarno subjektivno. Ono sto vidim na forumu ovdje je da ima dosta nekih propustenih punkcija, sfusanih postupaka od strane doktora - ali napominjem, nisam bila i stvarno ne znam, taj djelic svog misljenja o njima baziram na par procitanih upisa ovdje i na ranijem stavu o samoj bolnici.
    Ako imas kakvih dalje pitanja, vici i na kraju - najbitnije ti je kako se negdje osjecas. Ako ti nije ugodno - odi dalje, nemoj zapeti na jednom mjestu.

  6. #956

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Kod nas je priča bila takva da smo već neko vrijeme pokušavali raditi na bebi, bez force, što bude bude. Ali onda je prošla godina pa dvije i ništa od bebe. Da bi nas prošle godine u proljeće iznenadio plusić i baš smo se veselili, ali je naše veselje ubrzo prošlo. Već na prvom pregledu ustanovljena je vanmaterična trudnoća. Sve smo očekivali, samo to ne. Hitno su me poslali na operaciju i laperoskopski je uklonjen lijevi jajovod, na desnom su micali priraslice.
    Svi nalazi su uredni, brisevi i papa. Radila sam HSG nakon oporavka i desni jajovod je prohodan. Nešto povišeni TSH (4,5) i sniženi AMH (9). Čekamo nalaz spermiograma, ali vjerujemo da će sve biti u redu.
    Svi daljni pokušaji su neuspješni, svaki mjesec iznova velika iščekivanja i nakon toga još veće razočaranje.
    Naručeni smo na pregled i konzultacije u Beta+, ali dobila sam uputnice i preporuku ginekologa za dr.Bolanca u Vinogradskoj, još se nismo naručili. Ne znam ni sama što čekamo. Općenito nam je MPO teška odluka.
    Da li prilikom naručivanja mogu tražiti pregled kod određenog doktora? I da li onda taj doktor vodi cijeli postupak?
    Svakako bi za početak voljeli skupiti više mišljenja.

  7. #957

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Zulta, naša priča je da smo radili na bebi dvije godine i ništa, otišla sam HSG koji je pokazao da je lijevi začepljen i mora van zbod hidrosalpinixa a desni *kao* uredno prohodan..S tom mišlju izgubili smo još dodatnu godinu ,,, tada sam došla u vinogradsku i prof.Kuna mi je prije ivf-a predložio laparaskopiju jer toksičnost iz lijevog jajovoda nije dobra za embrij.... Nakon laparaskopije ostajem bez lijevog jajovoda a za desni su ustanovili da je također skroz začepljen...Kako ne znam, dakle HSG je pokazao da je prihodan a laparaskopija da nije...Svi ostali nalazi suprugovi i moji su uredni, amh dosta veći od tvog, uvijek dobijem lijep broj jajnih stanica (preko deset) a eto upravo se spremam za PETI postupak...kako i zašto ne znam ni sama, mislila sam da će ići puno lakše jer su svi ostali nalazi uredni no očito se puno tog mora poklopiti...Možeš ti traziti za prvi pregled npr dr.Bolanču, meni je on super, no kada jednom kreneš u postupak teško je da te samo jedan doktor vodi jer oni nisu uvijek baš te dane kada ti moraš ići na ultrazvuk ili punkciju ili transfer gore...No tako je u svim državnim bolnicama ne samo u vinogradskoj...Ja sam eto otišla od njih jer je lista za lijekove preduga,,nakon postupka mi se ne da
    6-7 mj.čekati na listu za lijekove...Inače sve ostalo je ok gore i nemam nekih zamjerki...Možda da odete na više mjesta na konzultacije pa tada odlučite... Sretno i naoružajte se novom vrstom strpljenja...

  8. #958
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Zulta na zalost ne postoji opcija u drzavnim bolnicama da te vodi samo jedan doktor. Meni je to iskreno katastrofa jer u proslom postupku je svaki imao svoje misljenje, svatko je vidio drugi broj folikula, sve u svemu ja u vinogradskoj nisam bila zadovoljna. Od tog postupka gdje su se oni nadmudrivali ja sam dobila jedno veliko nista. Transfer nisam ni imala a pistupak sam potrosila. I drugo je zaista ogromna lista cekanja od nekih 6-7 mjeseci.

  9. #959

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    I svima nama je MPO teška odluka, ja sam bila baš u komi kad sam nakon laparaskopije saznala da prirodno ne mogu ostati trudna, no tada se jednostavno isplačeš, prihvatiš problem i kreneš ga rješavati, nema druge,,,Iskreno sad mi je samo zao sto i prije nismo krenuli na MPO a ne čekali tolike godine na prirodnu trudnoću koja se uz moje jajovode ne bi dogodila...

  10. #960
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Zulta - ti mozes traziti jednog odredjenog doktora za prvi pregled,ali folikulometrije, a mozda i punkciju i transfer ne mora raditi on. No, nakon mog neuspjesnog transfera, meni je dr.B obecao biti na probnom transferu i na onda pravom i tako je i bilo - iako taj dan nije bio rasporedjen gore i drugi dr.je bio u ordinaciji - pozvali su ga i on je obavio ET.
    TSH ce ti snizavati, mora biti ispod 2.5. Recimo, meni se bas potrefilo - u 11/15 su me stavili na listu za lijekove za 6/16 uz napomenu da rijesim TSH koji je bio oko 6, i jos neke pretrage. 6/16 nisam jos imala termin za endokrin, prebacila se za 7/16, kada je TSH jos uvijek bio povisen - 4.5. Opet se odgodila za 9/16, kada je TSH napokon pao i tada smo isli u stimulaciju. Izmedju sam mogla prirodnjake, ali nije imalo smisla jer mi je tsh bio visok, a zbog endometrioze nije bilo preporucljivo pustati moje cikluse bez kontrole. Na svu srecu, uspjeli smo iz prvog postupka tako da nisam morala opet cekati 6 mjeseci.
    Ako se sad narucis i stave te na listu, taman ces doci na red kad tsh padne i ustabili se, bar ce ti se to podudarati.
    Osim toga, ako je sperm.ok, najvjerojatnije ces izmedju stimulacija raditi prirodnjake, mozda cak i inseminacije ako se pokaze da postoji sansa za to.

    Tesko je krenuti u MPO vode, da, ali ne bih ti savjetovala bilo kakvo cekanje ili odgadjanje...godine i vrijeme leti, meni je ovo cekanje od godinu doslovno proletjelo. Odi gdje mozes na konzultacije i odluci sama gdje ti vise odgovara, mislim da sam vec spomenula - najbitnije je da se ti dobro tamo osjecas.

  11. #961

    Početno

    Pozdrav! Ne znam gdje bih postavila ovo pitanje, pa pitam ovdje. Gdje parkirate kada idete u bolnicu. Naime, onaj bolnički parking se napuni za čas već rano ujutro. Ja sam uglavnom naručena od 9 pa kad dodem do Vinogradske, više nema slobodnih mjesta u to doba. Nisam i Zagreba, putujem autom. Hvala unaprijed.

  12. #962

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    127

    Početno

    Mi uvijek parkiramo u podzemnoj u inportane centru kod zelj.kolodvora mjesta kolko hoces, 5kn sat.i tramvajom br.6 do bolnice. Za tren si gore

  13. #963
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj this too shall pass prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Ne znam gdje bih postavila ovo pitanje, pa pitam ovdje. Gdje parkirate kada idete u bolnicu. Naime, onaj bolnički parking se napuni za čas već rano ujutro. Ja sam uglavnom naručena od 9 pa kad dodem do Vinogradske, više nema slobodnih mjesta u to doba. Nisam i Zagreba, putujem autom. Hvala unaprijed.
    Postoji veliki parking kod Trga Franje Tuđmana. Oko 8 ujutro bude mjesta a cijena je 3kn za 3 sata.

  14. #964

    Početno

    Hvala puno

  15. #965
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj KitKat82 prvotno napisa Vidi poruku
    Postoji veliki parking kod Trga Franje Tuđmana. Oko 8 ujutro bude mjesta a cijena je 3kn za 3 sata.
    Tu uvijek i ja parkiram kad idem u Vinogradsku. Znala sam naci i kasnije, nikad nisam dosla da nije bilo niti jedno mjesto
    I onda malo setnjice do gore

  16. #966

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Sybila, zanima me tvoje iskustvo s dr. Tomićem (može i na pm), ja sam također nezadovoljna zadnjim transferom.


    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Zulta, sve ovisi o tome sto te muci i koliko si voljna cekati. Za mene je VG bila relativno slucajan odabir (preporuka mog gin i cinjenica da sam tamo operirana prije 8 god), ali nakon istrazivanja, ne bih ju mijenjala. Da, na lijekove se ceka cca 6mj (u prirodnjak mozes odmah), ali meni je tim super, nema "nastimavanja" punkcija na radne dane, nego se radi i nedjeljom ako treba, dobijes anesteziju, i informacije koje trazis. Imala sam lose iskustvo s dr.Tomicem i njegovim pokusajima transfera i stvarno mi nije drag (prezivljavanje mojih embrija je stvarno bilo skoro cudo, ali govori i o sposobnosti biologa i stanju opreme), ali znam da neki idu ciljano njemu, tako da je to samo moje osobno iskustvo. Vodio me dr.Bolanca i s njim sam izuzetno zadovoljna, a sestra je odlicna. Meni je plus sto mogu u istoj bolnici obaviti sve - i endokrinologa i druge pretrage, ja sam u principu tamo stacionirana

    U Petrovoj nisam bila i zarekla sam se da u nju u bilo kojoj situaciji nogom necu krociti - tako da je moje vidjenje Petrove stvarno subjektivno. Ono sto vidim na forumu ovdje je da ima dosta nekih propustenih punkcija, sfusanih postupaka od strane doktora - ali napominjem, nisam bila i stvarno ne znam, taj djelic svog misljenja o njima baziram na par procitanih upisa ovdje i na ranijem stavu o samoj bolnici.
    Ako imas kakvih dalje pitanja, vici i na kraju - najbitnije ti je kako se negdje osjecas. Ako ti nije ugodno - odi dalje, nemoj zapeti na jednom mjestu.

  17. #967
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Lunčica, fali ti postova da bi ti mogla poslati pm. Mislim da ti fale 3.
    Evo ovdje sam opisala kako je to išlo taj dan: http://forum.roda.hr/threads/89556-O...ghlight=sybila

    U sljedećem ciklusu je obavljen probni tranfer, a zatim i transfer uz UZV i puni mjehur, nisam ga niti osjetila.
    Kaj se tebi dogodilo?

  18. #968
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Dragi naš dr.Tomić . Sva sreća pa sam se maknula od tamo.

  19. #969

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    10

    Početno

    Pročitala...uf

    Ma možda ja samo pušem na hladno, ali nisam naviknuta da se transfer radi bez uzv (ok, čitala poslije da uzv nije garancija uspjeha i da se može bez), no ono što mi se dogodilo i što mi se nikako ne sviđa...opet ponavljam, nisam baš iskusna po pitanju IVF i možda je sve to normalno, ali nakon transfera, dok sam još bila na stolu je nešto iscurilo, dr. je sam obrisao - da li je normalno da stvari cure van neposredno nakon? Ovo mi je bio treći transfer i to mi se nikada nije dogodilo.


    Citiraj Sybila prvotno napisa Vidi poruku
    Lunčica, fali ti postova da bi ti mogla poslati pm. Mislim da ti fale 3.
    Evo ovdje sam opisala kako je to išlo taj dan: http://forum.roda.hr/threads/89556-O...ghlight=sybila

    U sljedećem ciklusu je obavljen probni tranfer, a zatim i transfer uz UZV i puni mjehur, nisam ga niti osjetila.
    Kaj se tebi dogodilo?

  20. #970
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Uzv stvarno nije nuzan, neki ga ni privatnici ne koriste. A sto se curenja tice... Ne znam sto bih ti rekla. Tko te vodi, on ili netko drugi? Da pitas. Meni na prvu zvuci kao da je fizioloska curnula, ako je ispirao. Stvarno ne znam,kuzim ceg se bojis, ne znam kaj bi ti rekla.

  21. #971
    Jolica30 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    455

    Početno

    Neznam što da ti kažem Lunčica, ja sam zbog njega pobjegla iz Vinogradske glavom bez obzira. On je katastrofa totalna od doktora. Ima tu negdje na stranicama i moje iskustvo sa njim. Dovoljno je reći kakvu mi je traumu napravio da ja od onda i na transfer idem pod anestezijom.

  22. #972

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Pozdrav, eto mi smo na listi čekanja za ivf u 12.mj, do tada ćemo pokušati blago stimulirani ivf na klomifenu.

    Da li netko ima iskustva s blago stimuliranim ivf-om? Da li je ograničen broj pokušaja? I koja je procedura? Za sad su rekli da se javim prvi dan ciklusa pa ćemo dogovoriti UVZ 7. DC, što nakon toga?

  23. #973
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj Zulta prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, eto mi smo na listi čekanja za ivf u 12.mj, do tada ćemo pokušati blago stimulirani ivf na klomifenu.

    Da li netko ima iskustva s blago stimuliranim ivf-om? Da li je ograničen broj pokušaja? I koja je procedura? Za sad su rekli da se javim prvi dan ciklusa pa ćemo dogovoriti UVZ 7. DC, što nakon toga?
    Ja sam do sad imala tri blago stimulirana postupka. Dva kombinacija klomifen/bemfola ili menopur i jedan femara/bemfola. Navodno to se ne racuna pod ova cetiri stimulirana ali nisam 100% sigurna.

  24. #974

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Eto meni je doktor Tomić rekao da mi postupak u kojem sam koristila klomifen i pred kraj 9 injekcija menopura spada pod stimulirani, iako mi na otpusnom piše polustimulirani rekao mi je da pojam polustimulirani u hzzo-u ne postoji i da je to iskorišten stimulirani.

  25. #975

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Pod šta onda misliš da ti postupci spadaju kada preko hzzo-a imamo pravo na dva prirodna,,,,?

  26. #976

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Da sad znam nikako ne bih pristala na te blago stimulirane, isto mi je bilo dugo za čekati pa mi prof.Kuna predložio pokušati s klomifenom, ja sam rekla da može ukoliko se neće pisati pod stimulirani, kaže prof.Kuna neće se voditi pod stimulirani. I tako krenem ja sa klomifenima, oko desetog dana ciklusa mi kažu kako sam lijepo reagirala i da bi bilo šteta da propadnu folikuli da ih još malo nahranimo, e tom je bila caka, ja pristanem, uveli mi znači menopur, sveukupno 9 komada i 4 orgalutrana, a na kraju samo dvije stanice.. Pitam doktora Tomića nakon neuspješnog postupka kako mi se sad taj postupak vodi a on meni da u hzzo-u blago stimulirani ne postoje, da ostoje 2 prirodna i 4 stimulirana, dakle eventualno da sam pila samo klomifen i dobila štopericu bio bi prirodni a ovako zbog tih par injekcija je stimulirani...
    Dobro se raspitajte u tim blago stimuliranim kad dobijete koju injekciju(osim štoperice) kako ga vode.

  27. #977
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zakon o MPO-u osiguranicama HZZO-a daje pravo na 2 IVF/ICSI postupka u prirodnom ciklusu i 4 IVF/ICSI postupka u stimuliranom ciklusu.
    Zakon ne ističe razliku - postupak u blago stimuliranom ciklusu i postupak u standardnom stimuliranom ciklusu (tzv. puna stimulacija).

    Sa aspekta prava osiguranica na IVF-postupke na teret HZZO-a, nema razlike je li postupak bio blago ili standarno stimuliran.
    Kada vam bolnica prema HZZO-u obračuna neki oblik stimuliranog postupka, svejedno da li ste koristile 5 ampula gonadotropina ili 35 ampula, vi ste iskoristile pravo na jedan stimulirani postupak.

    Ali za bolnice ima razlike da li prema prema HZZO-u obračunava blago stimulirani postupak ili postupak standardne (pune) stimulacije.

    Prema šifrarniku Dijagnostičko-terapijskih postupaka u sekundarnoj zdravstvenoj zaštiti, bolnice od HZZO-a za IVF/ICSI postupak u blago stimuliranom ciklusu dobivaju oko 6 100 kn, a za IVF/ICSi stimlirani postupak uz standardnu stimulaciju bolnica dobiva oko 10 000 kn.


    Osobno, ne bih pristala da mi se stimulacija tipa: klomifen+par ampula gonadotropina + mrvicu supresije računa kao potrošeni stimulirani postupak, a fakturiranje ovakvih tipova stimulacije prema HZZO-u kao blago ili čak standarno stimulirani postupak (za pacijenticu svejedno, za bolnicu ipak značajna razlike u količini novaca koje dobiva) smatram prilično nepoštenom praksom.

  28. #978

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Slazem se ja i shvacam sve..no sto ja sad tu mogu..rekao mi je da je potrosen stimulirani i eto..da sam znala ne bih ni ja nikako pristala na blago stimulirani postupak no sad je gotovo..u pola postupka su mi rekli to sto su mi rekli ( da ih treba malo dohraniti s par injekcija) i naravno da sam ih poslusala...

  29. #979
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Maraa,
    shvacam tebe i tvoju poziciju. Bolnica je tu, po mom sudu, postupila nepošteno prema tebi.
    Nisam upratila, kad se je ovo dogodilio i kakav je bio rezultat ovog postupka s klomifenom i par ampula gonadotropina?

  30. #980

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    To je bilo u 03.2016-e, a rezultat- dobivene dvije jajne stanice, jedna se oplodila ....beta nula, ma koma, a inače u punom stimuliranom nakon toga sam dobila 13 stanica...

  31. #981

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav! Pratim sve moguće forume no nikako da se uključim, pa eto me sad. Naša dijagnoza - ja mikrocistični jajnici, on oligozoospermija. Relativno smo novi u svemu, počeli sa prvim prirodnim ivf-om u 3 mjesecu(neuspjeli, nije se ni oplodilo). Drugi Ivf u prirodnom ciklusu- oplođeno jer se supugu izrazito popravio spermiogram po tabletama koje pije. Trenutno krenuli sa prvim stimuliranim postupkom - dobila ovlaleap. Bila na folikulometriji neki dan(dr. Tomić bio) i naglasio da dobro reagiram i da imamo puno folikula. Idem u četvrtak opet pa ćemo vidjeti dalje.

  32. #982

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Svakako ćemo paziti da nam ne potroše stimulirani pod blagi postupak, hvala svima na upozorenju. Za vikend krećem s klomifenom, zvala gore, ali ovaj vikend ih nema pa kažu da zovem u ponedjeljak za termin. Da li netko zna kakva je situacija sad, tko je gore od doktora i da li dogovaraju termine vikendom prema potrebi? Malo me strah kome ćemo sad doći u ruke :/
    Posljednje uređivanje od Zulta : 07.07.2017. at 15:57

  33. #983
    Pirga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    14

    Početno

    Imam pitanjce: mi smo bili aktivni u Vg prije 2 godine, prošli 5 postupaka (sve piše u potpisu) pa odustali od MPO priče (osjećala sam se kao da forsitramo nešto u krivo vrijeme pa smo se počeli baviti nekim drugim stvarima i nastavlili pokušavati doma). U 2. mj. ove godine sam imala biokemijsku (spontana trudnoća) i sada me nekako opet vuče da iskoristimo što je ostalo. Znači, imamo još 1 prirodni i 2 stimulirana postupka. Znate li možda kako bi sada išla procedura? Javim se gore i oni mi kažu što dalje, to znam, ali me zanima što sve moram ponavljati od pretraga.
    I do kada su na GO, kada ih se može kontaktirati? Tnx!

  34. #984
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Pirga, dobrodošla! Ja sam u Vg u postupcima. Trenutno gore rade do 15.8. sigurno jer ja počinjem kroz dva tjedna sa pikanjima tak da mislim da me ne bi stavljali u postupak da ne rade. Jedino ne znam kako sada s vikendima po ljeti. Tokom godine rade i vikendima uredno. Od nalaza mislim da ćeš svakako morati ponavljati briseve, papu i markere. Za hormone nisam sigurna. Sretno!

  35. #985
    Pirga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj KitKat82 prvotno napisa Vidi poruku
    Pirga, dobrodošla! Ja sam u Vg u postupcima. Trenutno gore rade do 15.8. sigurno jer ja počinjem kroz dva tjedna sa pikanjima tak da mislim da me ne bi stavljali u postupak da ne rade. Jedino ne znam kako sada s vikendima po ljeti. Tokom godine rade i vikendima uredno. Od nalaza mislim da ćeš svakako morati ponavljati briseve, papu i markere. Za hormone nisam sigurna. Sretno!
    Hvala na dobrodoslici! Iako sam jos li-la jesam li povratnik

  36. #986
    Pirga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    14

    Početno

    Nestalo mi je pola posta, a ne da više uređivati Treba li i mm ponavljati markere? Pretpostavljam da spermiogram ne treba.
    Posljednje uređivanje od Pirga : 09.07.2017. at 16:47

  37. #987
    KitKat82 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2016
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    79

    Početno

    Citiraj Pirga prvotno napisa Vidi poruku
    Nestalo mi je pola posta, a ne da više uređivati Treba li i mm ponavljati markere? Pretpostavljam da spermiogram ne treba.
    Mislim da bi trebao i on markere.

  38. #988
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Vinogradska je u 2015. godini obavila 638 MPO postupka nakon kojih je rođeno 87 djece (broj poroda ne navodi se).
    Bilo je oko 200 intrauterinih inseminacija (IUI), ukupno oko 400 IVF i ICSI postupaka izvantjelesne oplodnje i oko 50 transfera odleđenih zametaka (FET).

    https://zdravstvo.gov.hr/UserDocsIma...MPO%202015.pdf

  39. #989

    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Postovi
    24

    Početno

    Evo curke i ja se prijavljujem..prošli tjedan sam odradila transfer jednog smrzlića...kak su bili godišnji sve folikulometrije i transfer mi odradio dr. B koji je zaista jedan predivan doktor, i pristupačan i stručan, baš sam bez ikakvog tereta išla gore. I inače mi je cijeli odjel super, od sestara (sad ih je više, nije samo sestra Anita gore, koje tkr. jedna strplljiva i predivna osoba..)
    Tek sljedeći tjedan mi je beta pa sad čekamo...

  40. #990

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Cure, gdje se u Vinogradskoj vadi beta? I koliko se čeka?

  41. #991
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    U crvenoj zgradi, 2.kat,nasuprot ginekologije, endokrinoloski lab.. Dodjes prije 8,ostavis uputnicu u kosarici na salteru i cekas. Gotovi rezultati isti dan oko 2, posalju mailom ili dodjes po njih.

  42. #992

    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Postovi
    32

    Početno

    Hvala.

    Na žalost beta negativna.

  43. #993
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Zao mi je

  44. #994
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Cure, one koje su trenutno u postupcima, treba mi informacija ima li i kolika je lista cekanja za stimulirane postupke/lijekove? Hvala vam [emoji173]

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  45. #995
    Pirga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    14

    Početno

    Ja sam bila danas na konzultacijama i zapisana sam za 12.mj.

  46. #996
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Pirga zbog liste ili moras napraviti kakve pretrage?

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  47. #997
    Pirga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj jejja prvotno napisa Vidi poruku
    Pirga zbog liste ili moras napraviti kakve pretrage?

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Moram ponoviti sve pretrage jer smo pauzirali 2,5 god, ali ovo je zbog liste. Sada se zapisuje za 12.mj.

  48. #998

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    O pa to je super, dakle konačno su se i oni pomaknuli Bogu hvala, inače su im liste bile 6mj i više, meni lani 7mj pa sam odustala,,
    niti u jednoj drugoj bolnici ne postoji nikakva lista za lijekove osim u vinogradskoj, šteta jer su inače meni oni svi super, no ova lista od samo 3mj je super kak je prije bilo. Sretno svima

  49. #999
    tlukaci5 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    245

    Početno

    nisam se duuugo javljala na ove stranice, pa samo da zahvalim ekipi iz Vinogradske, jer smo mi kod njih uspjeli dobiti svoje princeze, želim svima uspjeh , i ne odustajte, pozdrav

  50. #1000

    Početno

    Pozdrav. Zna li netko kada Humana ide na godisnji? Pokusavam ih dobiti danas, no nesto nije u redu s linijom.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •