Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: Kako ih motivirati da uče

  1. #51
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    marta, bome ti si stvarno stroga. stvarno se ne zezas?

    cvijeta, pa tako si nekako i ja mislim, ali ipak ponekda pomislim da li je to ok ili nije.
    petrlin, razumijem tvoju situaciju, ali ti se svejedno i dalje divim.

  2. #52
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    gospodin će konvertitat s katoličanstva na adventizam ili kako se to već zove i to odma poslije blagdana.
    ovo mi je vrh

    moj je super u školi, al mu se isto znam zaprijetiti sa gimnazijom u pazinu. s pripadajućim internatom.
    al ja sam cvijeta, pa mu je reakcija otprilke ovakva -
    a marta je marta.

  3. #53
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo i seni se prepala

  4. #54
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ina niz.

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    cvijeta, pa tako si nekako i ja mislim, ali ipak ponekda pomislim da li je to ok ili nije.
    ja ga recimo volim ispitati. ne sve, al ono što me zanima, povijest, zemljopis, hrvatski i tako. da malo i ja ponovim. recimo, tehnički ga nikad ne ispitam. a i on to uglavnom voli. koji put tako i uči, ja čitam iz knjige, postavljam pitanja, a on odgovara.

    sve je to ništa, naravno, 20 minuta prije testa. al on ima stvarno sreće da strašno brzo pamti i uči. i, lako se koncentrira. plus, nije mu svejedno kakvu će ocjenu dobiti, a to samo iz jednog razloga - jer mu je takav razred. on, kakav je, povodljiv, da nije upao u tako štreberski razred, sigurno bi bila drugačija priča.
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 21.11.2014. at 14:27

  5. #55
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    cvijeta
    dobro da ja ne moram prijetiti, jer mislim da bi moja kce reagirala kao tvoj sin
    ona bi mi samo rekla: pa ti bi odmah uvenula da ja odleprsam u kakav internat.
    Posljednje uređivanje od seni : 21.11.2014. at 14:29

  6. #56
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja to sve kroz šalu.
    Al ne zezam se uopće. Dosta mi je više tih laži i muljanja, idi bratemili, laži negdje drugdje.

  7. #57
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    eh marta, kuzim, to je vjerojatno zaguljeno...
    da li si razmisljala o jednom polugodistu razmijene?
    ne znam koliko ti je star sin, te da li bi ga to zanimalo.

    a zasto mislis da bi ta skola kod varazdina rijesila probleme?

  8. #58
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    eh marta, kuzim, to je vjerojatno zaguljeno...
    da li si razmisljala o jednom polugodistu razmijene?
    ne znam koliko ti je star sin, te da li bi ga to zanimalo.

    a zasto mislis da bi ta skola kod varazdina rijesila probleme?
    rijesila bi njezine probleme.
    ne bi ih gledala svaki dan.

    cvijeta, gmnazija u Pazinu je katolicka , zar ne?
    puntica je tamo isla , pa ti moze dati info iz prve ruke.

    e, marta moja, lijepo sam ti rekla da ga odmah u Bakar posaljes. :D
    ( iako, poznavajuci tebe i njega , sigurno nije tako alarmantno. )
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.11.2014. at 14:44

  9. #59
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja to sve kroz šalu.
    Al ne zezam se uopće. Dosta mi je više tih laži i muljanja, idi bratemili, laži negdje drugdje.
    Pa baš tako treba. Ako ne shvate na vrijeme, život će ih naučiti na teži način.

    Imala sam i ja svoj trenutak drame... prije koju godinu, negdje u 4.razredu. Moj mlađi nije baš lagao, ne meni, ali je često zavaravao sam sebe da zna bolje nego su pokazivale ocjene.

    Pa sam u jednom trenutku pukla i rekla mu (kako bih učinila nekom odraslom) točno što mislim i kako će mu izgledati život ne bude li učio (imamo par lokalaca koji se vucaraju kvartom). Nije to bila nikakva prijetnja, nego iznošenje činjeničnog stanja. Pitanje nakon toga je glasilo: gdje ti sebe vidiš kao odraslog? A onda: kako to misliš postići? I kraj priče. Zamislio se... Nije se promijenilo puno u step funkciji, ali je bolje. Tu i tamo se zaboravi pa donese svakakve ocjene, ali sad točno zna što treba učiniti u tom slučaju.

  10. #60
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno



    ali moj zna da bi to bile prazne prijetnje...

  11. #61
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja ne znam kakav j emoj specijalac, ali moš mislit da bi se moj zamislio i promijenio nakon jednog spominjanja kvartovskih lokalaca...

    prijetim ja i bauštelom i konobarenjem, pa prestanem prijetiti jer "je to tvoj život, ja sam svoju školu završila" pa opet sve u krug...

    A, moj se kao odrasli vidi kao odvjetnik, samo kad izmisli kako se to postaje bez završenog fakulteta

  12. #62
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Marta, ako ti zagorski adventisti imaju i neki ženski odjel na kakvom brdu preko puta, javi da znam . Nama nije daleko...samo ne znam kako bi s tim silnim povrćem.

  13. #63
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    To ti je muska i zenska skola.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Iz cipela mame jedne dame od 17 i pol mogu vam samo svima reći onu staru narodnu: "Strpljen-spašen". Saberu se nakon nekog vremena, postane im stalo i jednostavno od jednom u kući imate lucidno biće koje razmišlja o svojoj budućnosti, sjedne nad knjigu i uči čak i onda kad nije jaaaako neophodno. A sa strane gledano to je predivan prizor nakon godina i godina borbe .

    Nego, što ćemo nakon 18? I nakon toga su djeca, a mi njihovi roditelji. Hoće li se otvoriti neki dio za nas roditelje punoljetne "dječice" pa da tamo dočekujemo i unučad ??

  15. #65
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Nisam našla neku zasebu temu pa se nadovezujem na ovu da ne otvaram novu.
    Zanima me ima li tko iskustva s radionicama tipa trening učenja ili kako kvalitetnije učiti..konkretnije https://www.hotkod.hr/Home/CouponDet...g_3F1446014547


    Htjela bih time pomoći svojoj friškoj srednjoškolki, a vidim da je i ona zainteresirana jer su imali od strane školske psihologinje kratko predavanje pa si je bilježila te upute i primjenjuje ih. Vjerujem da bi joj dobro došlo još znanja na tu temu no nitko iz moje bliže okoline nema iskustva sa takvim radionicama pa da vidim da nije bacanje vremena i novaca.
    Posljednje uređivanje od dodagoda : 09.11.2015. at 13:22

  16. #66
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Sigurno je koriano, ali nema tu puno filozofije - treba vidjeti kakav joj je tip ucenja najefikasniji (audit., vizual., kinest.) i kakve joj bilješke pomažu (ment.mapa tipa razgranate hobotnice ili čiste natuknice po crticama).

  17. #67
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nekima paše ispisivati i pitanja dok uče.

  18. #68
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Iz cipela mame jedne dame od 17 i pol mogu vam samo svima reći onu staru narodnu: "Strpljen-spašen". Saberu se nakon nekog vremena, postane im stalo i jednostavno od jednom u kući imate lucidno biće koje razmišlja o svojoj budućnosti, sjedne nad knjigu i uči čak i onda kad nije jaaaako neophodno. A sa strane gledano to je predivan prizor nakon godina i godina borbe .
    iz cipela mame jednog mladca od 17 i pol, mogu samo potpisati mim
    dodje iz guzice u glavu svima, pa makar u 3. srednje

  19. #69
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ja moram pohvaliti svog osmaša (mlađe dijete - uvijek je bio ležeran što se tiče učenja). Ove školske godine ide mu sasvim dobro i bez pretjeranih roditeljskih intervencija.

    Stariji se privikava na srednju školu, pa ima svega (on nije bio naviknut na trojke) ali dok ga vidim da doma savjesno uči i piše zadaće svaki dan, ne pada mi na pamet brinuti oko uspjeha. Ocjene će se popraviti kad otkrije što točno svaki pojedini profesor traži. Sve u svemu - nismo mi nezadovoljni, ali on nije pretjerano sretan ako dobije 3 iz štajaznam povijesti.

  20. #70
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    ako upišu srednju, iz cipela mame jedne neviđene lijenčine koji bi već sad bio odličan odvjetnik. beduinu bi pijesak prodao. a mentalno se još sprema za jače učenje u petom razredu. sada je šesti.

  21. #71
    dodagoda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    356

    Početno

    Ma, meni je bubicu u uho stavila njihova školska pedagoginja kad im je držala radionicu kako učiti i vidim da kćer primjenjuje većinu od tih savjeta i da joj se svidio taj pristup.S druge strane još od osnovne vuče blokade kod pismenih ispita a pročitala sam da im između ostalog na tim radionicama pomažu riješiti i takve stvari. Ovako napamet, čini mi se kao jako dobra stvar i ako to zaista je ono što pišu, mogla bi imati velike koristi od toga. Nek vidi kako si makimalno može povećati učinkovitost a smanjiti vrijeme učenja-ako od toga bude vidjela rezultate odlično. No kako sam ja štreber :D volim se raspitati malo da vidim iskustva drugih.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    I mi smo u fazi kampanjskog učenja, i poprilično neefektivnog... i naravno, sad kad bi trebale ocjene biti odlične kao do sada, imamo problem... a upis u srednju nam slijedi...

    S obzirom da sam ja cijeli život kampanjac (no uspješno sam završila svoje visoke škole...), svjesna sam da koliko god to u nekim trenucima i nije tako loše, nosi sa sobom više problema i odnosi živaca ... Kako da joj pomognem? Ili - kako da sebi pomognem?
    (Ima li nade da neće postati kao ja?! )

  23. #73
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    I mi smo u fazi kampanjskog učenja, i poprilično neefektivnog... i naravno, sad kad bi trebale ocjene biti odlične kao do sada, imamo problem... a upis u srednju nam slijedi...

    S obzirom da sam ja cijeli život kampanjac (no uspješno sam završila svoje visoke škole...), svjesna sam da koliko god to u nekim trenucima i nije tako loše, nosi sa sobom više problema i odnosi živaca ... Kako da joj pomognem? Ili - kako da sebi pomognem?
    (Ima li nade da neće postati kao ja?! )
    Nema ti druge nego iskoristiti savjet koji si stavila na onaj drugi topic (o odgodi škole za dijete s poteškoćama) - jedini ti je spas apelirati na djetetova očekivanja. Ništa drugo. Dobro si nanjušila što najbolje pali i to zaista jest tako.

    Tvoj je posao djetetu osvijestiti posljedice koje će dugoročno imati ako nastavi s (ne)radom. Nije dijete krivo što se našlo u takvoj situaciji, jer sustav je takav da bistrima omogućava upravo ovaj kampanjski način učenja.

    Ja sam godinama kontrolirala kod svoje djece ne toliko ocjene koliko razinu znanja, ali nažalost, za upis u srednju školu gledaju se upravo ocjene i ništa drugo.

    Djetetu pokaži već sada kako izgledaju upisi. Treba znati da srednja škola nije samo produžetak osnovne (jer zaista nije) i da je rupe u znanju teško teeeeško pokrpati. Nažalost, nećeš imati puno pomoći od osoblja OŠ koje (uz časne iznimke) upravo podržava taj kampanjski način rada, barem je takvo moje iskustvo.

    Nama je glavu spasila glazbena škola, ne zato jer su djeca tamo naučila svirati, nego zato jer su osvijestili da je za rezultate nužan kontinuirani rad. Eh, sad, kako da to primijeniš na svoje dijete - nemam ti pojma...

    Moj mlađi nije bio za upis u elitne gimnazije (ima teškoće čitanja koje su prilično dobro sanirane, ali i dalje vidljive i to će ga pratiti i dalje). Odabrao si je tehničku školu i ja sad s veseljem gledam kako je procvjetao u atmosferi koja ga motivira. Sad više nije problem napisati elaborat od 1500 riječi (doduše, povremeno zove u pomoć, ali nije to pomoć u smislu "napravi mi ti" nego je pomoć savjetom - kako nešto učiniti). Dobro je. Kod odabira srednje škole savjetovali smo se sa stručnjacima (HZZ - profesionalna orijentacija + Suvag, gdje je i inače hodočastio). Ja u startu nisam baš bila oduševljena odabirom strukovne škole, više sam bila za opću gimnaziju nakon koje se može birati širi spekatar zanimanja, ali me savjetnica u HZZ prizemljila kad je rekla da u slučaju da dijete ne nastavi školu s ovim ima kruh u rukama, a s gimnazijom nema... ). Ne znam kako će ići dalje, ali više ne moram drečati "napiši zadaću" i slično. Motivacija je najbitnija stvar.

    Slažem se s tobom da je sad pravi trenutak za upregnuti sve sile, ali to ćeš djetetu morati osvijestiti sama. Probaj početi priču o odabiru srednjih škola, pogledajte zajedno koliki je bodovni prag i koji su predmeti važni za upis... Imate vremena, sve je to još na vrijeme, ali dijete mora SAMOSTALNO to shvatiti, inače ne može razumjeti tvoju paniku i pritisak, pa ćeš imati kontraefekte...

  24. #74
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    I kod nas isti problem.
    Kampanjac koji je totalno nemotiviran. Uci u zadnji tren i samo koliko mora. Trojka mu je "kraljevska ocjena". Ne pale ni kazne ni nagrade. Njemu je svejedno da li ce dobiti 2 ili 5. Glavno da nije 1.
    Ako mu ne visim nad glavom totalno se raspusti,a ako ga pritiscem on kaze moja skola-moja briga.
    Sedmi je razred i nema pojma sta ce dalje upisati. Nekako mislim da bi bilo lakse kad bi imao neki cilj,odnosno kad bi znao koju ce srednju.
    Ja moram biti babaroga da bi se on pokrenuo jer ako ga pustim da sam uci koliko misli da je potrebno... to ne bude dobro. Isprobano.
    Uglavnom,savjet nemam,samo se zalim

  25. #75
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kampanjci ostaju kampanjci.

    Ovaj moj spominjani, na kraju nije morao konvertirati, al ništa se nije promijenilo. Sad je 3. razred. Svake godine u prva dva mjeseca nakupi jedinice, koje onda ispravlja pa dobiva nove, pa ispravlja i tako do kraja godine. Čim uleti prva, više ne može raditi ono što ga najviše veseli, al ni u tri godine nije otkrio koliko mora naučiti za 2. Pa vjerujem da niti neće. Šta će taj nakon matematičke gimnazije (koju je upisao na vlastito inzistiranje) to samo nebesa znaju....

  26. #76
    Mia_Lena avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2016
    Postovi
    125

    Početno

    Ja razumijem kampanjce jer sam i sama bila takva
    Ali bojim se da nece moci upisati zeljenu srednju pa ce mu biti zao.
    To se meni dogodilo,pa sam upisala nesto sasvim deseto,samo da upisem.
    Posao mi je ok,dobro placen. Ali me ne ispunjava,niti malo.
    Vec sama sebi idem na zivce s tom njegovom skolom!
    Sta da ga pustim da pliva i nadam se da se nece utopiti?

  27. #77
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako ga pustiš, možda će plivat, a možda se utopi. Ne ovisi o tebi.

  28. #78
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku

    Moj mlađi nije bio za upis u elitne gimnazije (ima teškoće čitanja koje su prilično dobro sanirane, ali i dalje vidljive i to će ga pratiti i dalje). Odabrao si je tehničku školu i ja sad s veseljem gledam kako je procvjetao u atmosferi koja ga motivira. Sad više nije problem napisati elaborat od 1500 riječi (doduše, povremeno zove u pomoć, ali nije to pomoć u smislu "napravi mi ti" nego je pomoć savjetom - kako nešto učiniti). Dobro je. Kod odabira srednje škole savjetovali smo se sa stručnjacima (HZZ - profesionalna orijentacija + Suvag, gdje je i inače hodočastio). Ja u startu nisam baš bila oduševljena odabirom strukovne škole, više sam bila za opću gimnaziju nakon koje se može birati širi spekatar zanimanja, ali me savjetnica u HZZ prizemljila kad je rekla da u slučaju da dijete ne nastavi školu s ovim ima kruh u rukama, a s gimnazijom nema... ). Ne znam kako će ići dalje, ali više ne moram drečati "napiši zadaću" i slično. Motivacija je najbitnija stvar.
    Nemaš pojma kako mi je drago da je ispalo upravo onako kako treba biti .

    Jel se sjećaš s koliko skepse i otpora si primila tu njegovu ideju da upiše tu školu, a mi smo te uvjeravale (sjećam se barem sebe ) da ga trebaš pustiti da je možda upravo to njegov put? Bravo za E.

  29. #79
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nemaš pojma kako mi je drago da je ispalo upravo onako kako treba biti .

    Jel se sjećaš s koliko skepse i otpora si primila tu njegovu ideju da upiše tu školu, a mi smo te uvjeravale (sjećam se barem sebe ) da ga trebaš pustiti da je možda upravo to njegov put? Bravo za E.
    Eh, čuj, bilo je tu kojekakvih međufaza i natezanja... Moj sin je imao svoje uvjete (nije htio u gimnaziju), a mm i ja naše uvjete (iako ima papire o posebnom obliku školovanja, mi smo tražili da ima dovoljan broj bodova da se upiše u što kvalitetniji smjer samo na temelju bodova, bez tih papira o IP i preporuke HZZa, s kojima je moguć upis "poprečki" preko Gradskog ureda). Imali smo za to debele razloge, jer ništa ne znači upisati se s papirima, ako nisi u stanju kasnije pratiti nastavu jer ti fali predznanje iz štajaznam matematike, fizike, engleskog...ili ti je to preteško.

    Na kraju je imao pristojno visok prosjek iz OŠ. U razredu ima učenika koji su se redovno upisali s više bodova, ali i onih s manje - negdje je u sredini. Kako sad stvari stoje, adaptacija na školu ide dobro. Ima svakakvih ocjena, ali sve u rok službe - prvo polugodište je vrijeme "testiranja" profesora i učenje njihovih regula. Dobro se moj sin snašao i vidim da mu je tamo ugodno. A da je poslušao mene i upisao opću gimnaziju, ne kažem da bi mu bilo loše, ali to neću doznati. Sad mi više nije ni bitno.

  30. #80
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Ima na Courseri jedan besplatan on line tečaj o tome kako učiti, traje par tjedana, svaki tjedan mu se treba posvetiti sat i pol do dva (jedan dan). Jako korisno za sebe, ali posebno za roditelje djece školaraca.
    Evo tu, https://www.coursera.org/learn/learn...-learn#ratings
    Velike preporuke!

    Pazite da se ne navučete na Courseru

  31. #81
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    issss
    pa tu ima SVE.

  32. #82
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Hahaha, znala sam

  33. #83
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ufff, bolje da ne diram... pojest će mi sve vrijeme!

    Ont. Fala Zuska! Odlično je!

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,393

    Početno

    Ti online tečajevi su odlični, samo treba biti dosljedan.
    Ja ljeti nešto prijavim, krenem, pa onda mi bude sporo, a ne mogu se lekcije unaprijed gledati...

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •