Stranica 4 od 51 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 2501

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #151
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Nedostatak prostora kao argument za aspiraciju "na živo", trpljenje velike boli, strah, grčenje i vrisku pacijentica? I tako već 30 godina?

    Ma, u današnje vrijeme nema opravdanja za nepostojanje mogućnosti anestezije prilikom aspiracije.

    Jesu li se kad neplodni parovi sa VV obratili Ministarstvu u svezi ovog problema?

  2. #152

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Ja sam pitala zasto nema anestezije isto su mi rekli da nemaju uvjete odnosno nemaju salu u kojoj bi se to radilo. Samnom na punkciji je bila jedna gospodja koja je med. Sestra i koja radi sa anestezijologom i pitala je jel moze dovest njega da joj da anesteziju ... Skoro su je pojeli... Mislim pogledom

  3. #153
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    pa kakvu salu trebaju za kratkotrajnu opću anesteziju?
    u Vg se u sali koja je dimenzija 3X3 normalno daje kratkotrajna. dođe anasteziolog sa opremom u kovčežiću i evo ga-anestezija!

  4. #154

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    meni su betaplusu na istom stolu u istoj prostiji dali anesteziju!
    tak da ne kužim argument

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    stvar je mirovanja nakon.

  6. #156
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ma nije problem anesteziranje, nego oporavak Nakon opće se leži jedno sat i pol-dva, odnosno dok ne dođeš sebi. A oni nemaju sobe za to.

  7. #157
    ljube avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    1,498

    Početno

    Problem je i samo anesteziranje, odnosno popratne pojave i komplikacije koje mogu nastati zbog anesteziološkog postupka. Najčešći anestetik za kratkotrajnu opću anesteziju pri aspiraciji oocota je propofol, a njegova primjena se vrši u odgovarajuće opremljenim odjelima koji imaju na raspolaganju pomagala za održavanje prohodnosti dišnih putova, uređaje za umjetnu ventilaciju i uređaje za oživljavanje koji su odmah i stalno dostupni. Mislim da Vuk nema takvu infrastrukturu na raspolaganju.

  8. #158
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    KB Merkur i VV sada čine jednu ustanovu. a doslovce su i fizički spojeni, u čemu je odna problem? u dva kreveta na kojima bi žene došle ka sebi nakn kratkotrajne?

  9. #159

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    nije rijec o 2 kreveta nego o njih 7-8-10 koliko dnevno zna biti punkcija i nepostojanju prostorije za smjestaj tih kreveta. "rjesenje" problema je premjestaj humane reprodukcije na merkur, ali to je tek problem, a ne rjesenje...

  10. #160
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    ako treba 7-10 kreveta za opravak nakon opće, koliko bi onda bilo aspiracija u općoj denvno? 30? 40? 50?

  11. #161

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    izjednacila sam broj aspiracija i opcih, to se vidi iz recenicne konstrukcije. za vise od koliko folikula se daje/treba davat opca? a ne treba iskljucit i da zene koje ne prime anesteziju trebaju neko vrijeme odlezati, makar 15min.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    348

    Početno

    hm, da.
    taj dio sam zaboravila, da treba ležat
    zašto bi premjestaj humane reprodukcije na merkur bio tek problem, a ne rješenje?

  13. #163
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    bubekica, sorrry, nisam pažljivo čitala.

    budući da su KB Merkur I VV jedna ustanova, zato žene kojima je aspiracija rađena u općoj nakon apiracije ne prebace u Merkur?

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    iskreno, nemam pojma kako funckionira taj hodnik koji ih povezuje, ali mislim da nije tako jednostavno kako zvuci.
    a sto se tice premjestaja na merkur - jer ni oni nemaju mjesta za ono sto im treba.

  15. #165
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Iskreno, meni je nebulozno čuti da u jednoj bolnici ne možeš dobiti anesteziju za punkciju. Još kod privatnika ajd...može navučeno proći. Ali u bolnici? Meni je to nedopustivo

    Ove sve izlike kako anestezija loše utječe na js neću ni komentirati. OK ne treba opća za 2 folikula, ali za tipa 5 i više - ja ne bih više nikad išla bez neke anestezije.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    sve izlike osim nedostatka prostora ne priznajem ni ja. a nedostatak prostora je nazalost vrlo velik problem s kojim se, gotovo sam sigurna, bore i svi zaposlenici klinike. VV nije bolnica, VV je klinika, a zasto je humana reprodukcija tamo, meni to nije jasno, pogotovo mi nije jasno zasto se to nije promijenilo, tj. pokusalo promijeniti nakon spajanja s merkurom.

  17. #167

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    na moja 3 folikulića ni nema potrebe za anestezijom,je bilo bolno ali brzo obavljeno...
    mene bi više bilo strah da se ne probudim poslije...
    ali mislim da bi bilo dobro da nude anesteziju u slučaju kad žena ima više folikula i punkcija dugo traje...

  18. #168
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Pa moze biti i neka lokalna anestezija u ponudi. Nije samo opcija opca ili nista.

  19. #169

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    lokalna anestezija eliminira samo bol prilikom probijanja vaginalnog zida, nazalost. ali slazem se da bi nju definitivno trebalo ponuditi.

  20. #170

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    lokalna anestezija eliminira samo bol prilikom probijanja vaginalnog zida, nazalost. ali slazem se da bi nju definitivno trebalo ponuditi.
    Bila sam na 3 punkcije na VV i uvijek mislila (i hrabrila samu sebe) da nije jako strasno, ali bilo je bolno, pogotovo nakon punkcije. Prije par mjeseci sam bila u Beta + i uz lokalnu ansteziju na punkciji to je bila sasvim druga prica, zaista nisam nista osjetila i super sam se osjecala poslije. Jedan od glavnih razloga sto se vise ne mogu zamisliti na VV su te punkcije!

  21. #171

    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    351

    Početno

    Ja sam imala 5 folikula, dobili 2 js.
    Nije me boljela punkcija niti malo. Vise me je bilo strah i nelagoda ali nije me nista boljelo ni poslije!

  22. #172
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    vazda ista priča - anestezija mora postojati - to je i zakonsko pravo - ali se eto Lučinger i VV ne drže istog.

    Ako postoji na VV-u dobra volja - vjerujem da je ovo moglo biti već davno rješeno, ali očito je nepostojanje anestezije na Vuku nešto što liječnici pa i biolozi toleriraju kako bi i dalje nesmetano obavljali MPO postupke, ne talasaju puno, ali i dalje smatram da je to nepošteno prema pacijentima.

    A Lučinger? Što uopće reći na takvo objašnjenje, ustvari ga sram može biti da ovakve stvari čitamo o njemu na forumu, koji blam!

  23. #173
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Citiraj ljube prvotno napisa Vidi poruku
    Problem je i samo anesteziranje, odnosno popratne pojave i komplikacije koje mogu nastati zbog anesteziološkog postupka. Najčešći anestetik za kratkotrajnu opću anesteziju pri aspiraciji oocota je propofol, a njegova primjena se vrši u odgovarajuće opremljenim odjelima koji imaju na raspolaganju pomagala za održavanje prohodnosti dišnih putova, uređaje za umjetnu ventilaciju i uređaje za oživljavanje koji su odmah i stalno dostupni. Mislim da Vuk nema takvu infrastrukturu na raspolaganju.
    Vidiš ovo mi nije palo na pamet, nekako sam podrazumijevala da svaka sala to ima Onda je to puno veći problem nego gdje će se punktirane pacijentice poleći.

  24. #174
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Cure,trebala bi izvaditi amh.Dr u vinogradskoj mi je rekao da se to vadi na VV.
    Da li je potrebno se naruciti?

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Da.

  26. #176
    snelly85 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    622

    Početno

    Hvala

  27. #177
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Da li je nekome dr.A.priznao nalaze hormona iz drugih bolnica?malo mi je gužva zbog njihovog g.o. i moga ciklusa ,a nemam baš puno vremena..

  28. #178
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Meni su priznali sve (osim spermiograma)!

  29. #179
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Spermiogram smo napravili isti dan kada i pregled,tako da to imamo sa VV.Super,hvala ti puno!ovako ću uštedjeti mjesec dana!

  30. #180
    Zodijak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    44

    Početno

    Da, meni je isto dr. Alebic priznao sve nalaze, cak je i nalaze spermiograma pregledao, ali je suprug istodobno napravio i u VV spermiogram, isti dan kada sam i ja imala pregled isto i nalazi su odmah bili gotovi..

  31. #181
    Zodijak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    44

    Početno

    Dakle, ja sam 14. 1. narucena na dogovor o postupku? pa vas molim da mi objasnite proceduru, kako to izgleda, koliko se ceka, koji dan ciklusa treba biti jer mi je sestra rekla da donesem uputnicu za pregled.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ako si narucena na tocan datum, onda ocito nije tocno vezano uz tvoj ciklus, iako se konzultacije i pregledi rade pocetkom ciklusa. obzirom da je to pocetak rada nakon godisnjih odmora, ne znam koliko ces cekati. kad su ti rekli da trebas doci?
    ako mislis na to koliko ces cekati postupak, ako su nalazi ok, krecete iduci ciklus.

  33. #183
    Zodijak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    ako si narucena na tocan datum, onda ocito nije tocno vezano uz tvoj ciklus, iako se konzultacije i pregledi rade pocetkom ciklusa. obzirom da je to pocetak rada nakon godisnjih odmora, ne znam koliko ces cekati. kad su ti rekli da trebas doci?
    ako mislis na to koliko ces cekati postupak, ako su nalazi ok, krecete iduci ciklus.
    Hvala, ne pise cak ni u koliko sati, zato mi je sve cudno malo, a zbog posla bi volila znati koliko i kada cu tocno izbivati.

  34. #184

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ako se ne varam, oni pocinju raditi 13-og, nazovi tad i reci sestrama da unas dogovoreno 14-og i nek ti kazu kad da dodjes.

  35. #185
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Hej cure,dali koja zna dal u ljekarni u prizemlju uvijek ima za kupiti one vaginalete na tetraborat?
    Dali se mogu pouzdati u to da ih bude kad dođemo na prvi pregled,ili ipak bolje da odem prije po njih,zlu ne trebalo...moram se pojaviti s njima,pa ako doktor A odredi da možemo u postupak,valjda odma stavljam i te vag.

  36. #186
    hrki avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    493

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Hej cure,dali koja zna dal u ljekarni u prizemlju uvijek ima za kupiti one vaginalete na tetraborat?
    Dali se mogu pouzdati u to da ih bude kad dođemo na prvi pregled,ili ipak bolje da odem prije po njih,zlu ne trebalo...moram se pojaviti s njima,pa ako doktor A odredi da možemo u postupak,valjda odma stavljam i te vag.
    Uvijek ih ima kod njih,nemoj brinuti

  37. #187
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Tnx hrki,ma briga mi je iči u Zg samo po njih.

  38. #188

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Tnx hrki,ma briga mi je iči u Zg samo po njih.
    ne pricaj gluposti, ima nas u zg koji bi ti tak nekaj rijesili da treba

  39. #189
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Cijenim to kolegice bubekice!

  40. #190

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    78

    Početno

    cure imam problem trebala sam dobiti men 29tog.12. tad mi je bio 25ti dan inace tako dobivam imedu 25tog i 27mog dana,menii je danas 30ti dan i jos nista,a ovaj mjesec smo muz i ja trebali biti u postupku,dali ima koja od vas takvo iskustvo?

  41. #191
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    luna2,a da se testiraš?Možda za postupak neće biti potrebe
    Znaš da počnu raditi 13.1.

  42. #192

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    78

    Početno

    znam znam hvala ti,razmisljala sam vec i o tome al ipak nekak me malo strah,al morat cu ako se nita ne dogodi do u jutro onda radim test,hvala

  43. #193
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Koliko se čekaju nalazi hormona svi spolni,štitnjača,amh?

  44. #194

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    cca 2 tjedna, ako vadis kao vanjski. stitnjaca ako sam dobro cula jutros kako teta govori na salteru - mjesec dana. ako si pacijent na VV, nalazi te cekaju na iducim konzultacijama.

  45. #195
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Pozdrav curke!
    Evo i ja sam napokon prikupila sve potrebne nalaze(hsg, krvna grupa,markeri na hepatitis) i čekam 1 dan ciklusa. Na nalazu mi piše da trebam doći 3 dan sa uputnicom za pregled. Znaći li to da sad krećemo u postupak? Nalazi su svi uredni, jedino ne znam za hormone, njih su mi vadili kad sam bila na zadnjem pregledu i čekaju me tamo. I još nešto, brisevi su mi stariji od 6 mjeseci, trebam li raditi nove? da mi nebi zbog njih odgodili postupak..

  46. #196

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    zdravka vv pocinje s radom 13.1. na 1dc. zoves kako bi se narucila. ako je sve u redu s nalazima i na uzv (pregledat ce te 3dc), krenut cete u postupak (naknadno ces im donijeti uputnicu). briseve i papa vrijede godinu dana, ako su bili uredni.

  47. #197
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Super! Hvala ti bubekica!

  48. #198

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    np sretno! kada trebas dobiti m?

  49. #199
    zdravka82 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    257

    Početno

    Krajem mjeseca, 24.. Ako dobijem vikendom moram li zvati ili samo dodjem 3dc?

  50. #200

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ako dobis u subotu samo dodjes u ponedjeljak, ako dobis u nedjelju, zoves u ponedjeljak. Ako dobis u petak nakon njihovog radnog vremena, dolazis u subotu.

Stranica 4 od 51 PrviPrvi ... 2345614 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •