Stranica 12 od 51 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 2501

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #551
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Koliko se ceka nalaz za AMH? I to moram vadit u V.V. iako u Splitu vadila prije 4mj

  2. #552

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj KLARA31 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se ceka nalaz za AMH? I to moram vadit u V.V. iako u Splitu vadila prije 4mj
    Nalaz ti bude u kartonu doktora, mislim da treba 10 dana da ga naprave ako vadis kao vanjski pacijent.

  3. #553

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    45

    Početno

    Pozdrav svim curama i puno sreče želim svima,evo ja se spremam sljedeči mjesec za novi postupak na VV moj četvrti potupak nadam se posljedni nekako imam neki neevjerovatan osječaj da če sve ovog puta biti dobro,smješno al predosječam...Malo bi se nadopunila na temu Splita i VV oprostite cure al ja sam u cita imala jako jako loše iskustvo, ne sta se tiče stručnostit nego odnosa prema pacijentu,možda je to samo moje misljenje al za te novce trebali bi biti jako jako ljubazniji,samo provjte zamisliti kako je dr.Alebiču i svim sestrema..kad god sam došla ambulanta je bila prepuna...a oni tako ljubazni i zato se ja uvjek vračam jer znam da je uz osmjeh sve lakšeee...

  4. #554
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Cure koje ste si davale Decapeptyl nakon transfera,u kolko sati je to bilo?

  5. #555
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    bubekica hvala na odgov.to je i brzo
    cvjet sretno! optimizam je jako bitan

  6. #556
    Ajvi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    270

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Cure koje ste si davale Decapeptyl nakon transfera,u kolko sati je to bilo?
    Ja sam piknula ujutro oko 8, isto kad sam si pikala i stimulaciju.

  7. #557
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Fala ti Ajvi

  8. #558

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Opet ja sa pitanjem posto sutra idem prvi put na vv,jel doktor radi pregled(10.dc) ili
    idem samo na razgovor?

  9. #559
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Ako me sjecanje ne vara, samo je razgovor... Sretno!

  10. #560

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Meni je na prvom pregledu radio i uzv.

  11. #561
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    I meni . Logično je da te pogleda kad dođeš prvi puta da vidi kakva je situacija s jajnicima i maternicom.

  12. #562
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    i da dobiješ cijelu hrpu pretraga za napraviti .

    I kad ih napraviš i dođeš s nalazima onda dobiješ još koju pretragu i kad i to bude gotovo onda dogovaraš/ideš u postupak
    Posljednje uređivanje od Šiškica : 20.02.2014. at 10:28

  13. #563
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    pripremi se na kojih 4 do 6 mj. pretraga i skupljanja nalaza.. Sretno

  14. #564

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa Vidi poruku
    pripremi se na kojih 4 do 6 mj. pretraga i skupljanja nalaza.. Sretno
    to nije uvijek bas tako, nekad traje i puno krace (otkako ne salje svu mukse dr. perosu na obradu).

  15. #565

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Uh,hvala cure, na pregled cu biti spremna, a i na cekanje kada to tako mora biti i jedva cekam da krenem sa tim svim javim se sutra sa svojom pricom.

  16. #566
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    meni je u uto bio 11dc i radio je i pregled,i mužu odmah sperm.i bio nalaz za uru vremena

  17. #567
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Meni danas gonali smanjeni na dva komada. Još danas sam dobila 3, od sutra po 2 i u subotu sam opet gore. Desni jajnik slabo reagira, na lijevom ima dosta...i svi jednako rastu. (danas je bio 6dc)

  18. #568
    Mala28 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa Vidi poruku
    pripremi se na kojih 4 do 6 mj. pretraga i skupljanja nalaza.. Sretno
    ne mora biti..ovisi sto od nalaza se ima prije dolaska na VV
    ja sam prvi pregled na VV obavila u 12.mj.
    a sljedeci mjesec idem na prvi aih.
    u sklopu obrade VV sam radila pregled,dodatne hormone, hssg, markere na spolne bolesti i rh,redovni pregled endokrinologa, a mm 2 spermiograma.
    prije dolaska na VV sam obavila papu,briseve i vadjenje hormona.

  19. #569

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Osječk-baranjska županija
    Postovi
    383

    Početno

    ja sam danas bila na ultrazvuku, terapija ostala ista 125iu puregona i orgalutran. u subotu sam ponovo gore. danas me nije slao vadit krv neznam zašto al dobro, koliko sam ja vidjela folikula ima a i izgleda da rastu.

  20. #570
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Za 10-ak dana idem vaditi hormone na VV kao njihov pacijent i moram na pregled tada. Ima li sanse da vec taj dan budu gotovi nalazi hormona pa da ih na pregledu odmah prokomentiram s doktorom?

    Malo sam nestrpljiva, htjela bih sto prije u postupak pa da znam sto me ceka...
    Posljednje uređivanje od bugaboo : 20.02.2014. at 16:01

  21. #571

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    bugaboo nevjerujem, nalazi budu u kartonu iduci put kad dodjes.

  22. #572
    Anci272 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    187

    Početno

    Citiraj Šiškica prvotno napisa Vidi poruku
    pripremi se na kojih 4 do 6 mj. pretraga i skupljanja nalaza.. Sretno
    Meni je trajalo ravnih 10 mj. Nisam mogla vjerovati koji peh me pratio. Prvo je na brisu nađena ureaplazma, pa smo to liječili, taman sam trebala izvaditi novi bris i firma me pošalje na mjesec dana u inozemstvo na rad. Vratim se, napravim nove briseve, odem ponovno na pregled na VV, dobijem da izvadim krvne pretrage, i zadesi me štrajk liječnika, propade još 2 ciklusa. Konačno obavim i to zovem početkom 12 mj. VV i kažu ne primaju do 13.01. u postupke. Pogađate, opet 2 ciklusa propala. Već sam izgubila svu nadu, ali u 2 mjesecu smo konačno upali u postupak.
    Posljednje uređivanje od Anci272 : 20.02.2014. at 19:35

  23. #573
    bugaboo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,067

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    bugaboo nevjerujem, nalazi budu u kartonu iduci put kad dodjes.
    Hvala za info!

  24. #574
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Ova 4 -6 mj. sam napisala za totalne početnike kad se pojaviš bez ičega pa kreneš raditi briseve, papu , horme i HSG itd.. pa onda markere i ove papirnate stvari pa onda u postupak.. a ne kad doktora preduhitriš s hrpom nalaza .
    Mi smo krenuli na VV 9 mj. 2008. a na prvi AIH išli krajem 2 mj. 2009..

    Sad kad krećemo po drugu bebu sve je kraće ( čini mi se samo) krenuli smo prošle god u 9 mj. i trebala sam u postupak 2.2 al opet ništ jer imam cistu.
    Naravno jedan ciklus smo izgubili zbog štajka a drugi navodno zbog pacijenata s hepatitisom i praznika i sad treći zbog ciste..
    Pretrage i papire smo zapravo skupili za dva mjeseca a za ostalo se može reči da nismo imali sreće ..

  25. #575

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    šiškica bas mi je zao, bas vam se zaredalo...

  26. #576
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    U četvrtak sam dobila gonale 4 dana po 3 pa uzv...Sad čitam po forumima kako je kod žena preko 40(a ja sam 42) bolje krenuti sa Menopurom jer je kombinacija..Ima li tko kakva iskustva ili saznanja o tome? Nisam ga uspjela pitati ništa za hormone jer je bila ludnica taj dan...

  27. #577

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    45

    Početno

    Philipa, meni su dali na proslom postupku gonale, a sada u ovom menopure. Imam isto godina,skoro ko ti. Imala sam oba puta isti broj js,i isti broj oplodjenih. Tako da ne brini o terapiji,vise je to kako ti grah padne..Mislim da odredjuju terapiju po statusu hormona i po proslim iskustvima, ako ih je bilo. Sretno i javi kak je proslo...

  28. #578
    philipa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    156

    Početno

    Citiraj Geja prvotno napisa Vidi poruku
    Philipa, meni su dali na proslom postupku gonale, a sada u ovom menopure. Imam isto godina,skoro ko ti. Imala sam oba puta isti broj js,i isti broj oplodjenih. Tako da ne brini o terapiji,vise je to kako ti grah padne..Mislim da odredjuju terapiju po statusu hormona i po proslim iskustvima, ako ih je bilo. Sretno i javi kak je proslo...
    Ok,hvala ti! U utorak idem na uzv pa ću znati više...

  29. #579
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Podsjetnik za zaboravne, poticaj za neodlučne:
    http://forum.roda.hr/threads/84111-v...ODA-neplodnost

  30. #580

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Evo da vam napisem svoje dojmove o prvoj posjeti vv...
    Što se parkinga tiče, zaista je grozno, ali nakon vozikanja oko bolnice, na kraju smo otisli u podzemnu na Kvatriću i tako ćemo i ubuduće jer lako tih par min prošetamo.
    Sestre su predrage, muž obavio sg...za sat vremena došla i ja na red kod dr.Alebića...čovijek je za 10+++.... i iako sam i na Sv.Duhu bila zadovoljna, iako bez rezultata, tu su me svi na prvu totalno očarali jer imaju skroz neki drugačiji pristup problemu. Radio mi je uzv, ali s obzirm da sam u siječnju bila na klomifenima, nije mogao vidjeti pravo stanje jajnika i sve toga, ali kao sve ok. A što se muža tiče, komentar na nalaz je bio da smo mi svakako kandidat za vantjelesnu, ivf, po njemu čak možda i za icsi...na to sam ja rekla kako su nam na sd stalno govorili da je nalaz ok iako po svim vrijednostima nama se nije činio baš predobar, ali kao oni bolje znaju...ali kao,kaže dr.da ne mora biti da je bio tako loš, a isto tako, možda će idući biti bolji. Tako da, idući ciklus moram napraviti papu,briseve i kada dobijem nalaze zvati ih 1dc i doći vaditi hormone i na pregled, a mm ponovno na sg...pa ćemo vidjeti šta dalje.
    Posljednje uređivanje od sladja01 : 24.02.2014. at 10:04

  31. #581

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Drage cure, sve vas lijepo pozdravljam i pridružujem se ekipi jer se i ja spremam u pohod na VV kod dr. Alebić prvi put, naravno trebam se prije naručuti za što ovaj mjesec nisam imala sreće, zvala sam 17. 02., bio mi je 3 dc ali nije bilo mjesta, pa me zabrinulo hoću li uspjeti slijedeći mjesec, očito je gore velika gužva.

  32. #582

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    lora21 dobrodosla!
    to si zvala za prvi pregled ili? on se radi 8dc, zar su te odbili?

  33. #583

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Lora21, ja sam zvala sredinom prošlog ciklusa i rekli su mi da zovem 1dc i zvala sam ovaj mjesec 12.2. i narucili su me na 10dc 21.2. tako da samo zovi odmah taj prvi dan kada dobiješ i sretno.

  34. #584

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    bubekica hvala na dobrodošlici!
    i da zvala sam za prvi pregled, bio je ponedjeljak 17. 02. a meni 3 dc, i eto odbili me, sestra kaže zovi slijedeći mjesec prvi dan ciklusa, a on će opet biti sredinom 3. mjeseca, zato se i bojim hoću li uspjeti da se naručim.

  35. #585

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    sladja01, hvala na tvojoj informaciji, a ja ću zvati da se naručim, već sam nestrpljiva jer predugo sam i čekala na ovo, skupile se godinice, a trebalo mi je i hrabrosti ...

  36. #586

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    80

    Početno

    Drage cure, evo ja vas već duže čitam pa sam od silnih muka, strahova i pitanja ipak odlučila pridružiti vam se.
    Zapravo, mislim da sam već doktorirala postupke i pomalo sam i umorna i sve više zbunjena. Mene zapravo muči pravi odabir mpo stručnjaka. Naime, krenuli smo na VV na moju inicijativu zato što sam čula kako je najbolja klinika i stručnjaci koji rade na socijalno, onda sam čula da to nikako više nije tako od kako je dr. L otišao i da je VV zadnja opcija. O sadašnjem doktoru također sam čula sve najbolje, drag, obziran, pažljiv.... ja na želost nisam dobila takav dojam, ostavljam mogučnost da je to zbog količine mog straha i stresa. Međutim, ja uopče ne znam svoje nalaze, on ne komentira, to samo stiže njemu, predamnom ne gleda, pa se nadam da čita prije nego me pozove. Jednom smo čak imali i okršaj, ali dobro ja opet pripisujem svojoj napetosti...Međutim, obzirom da je problem kod mm nije mi jasno zasto njega nije poslao na apsolutno nikakve pretrage, dakle koncentracija je na meni i naglasak da se spermiogram ne moze popraviti?! Samoinicijativno je mm napravio neke pretrage i otkrili smo ureaplazmu u ejakulatu, dakle sami. Ja ne tvrdim da to ima veze sa spermiogramom, ali sam dosta čitala da ima i da je opasno u trudnoći.
    Muči me i to što nemaju anesteziologa i malo mi je to nehumani način, ali da naglasim nije bitno, zapravo je, ali nije presudno kakav je prema meni dr, bitnije mi je da je stručnjak, nije mi bitna ni boli toliko (uzasno me strah), ali prezivjeti cu...ali me brinu ovi detalji. Nekako mi se sad ne da mjenjati kliniku, a i iz nekog neobjašnjivog razloga, iako sa par, ne baš ugodnih iskustava imam potrebu ostati na VV...Slijedeči mjesec trebam u postupak, nitko mi ništa ne govori, nema nikakvih objašnjenja, da li to tako ide, možda ja puno informacija tražim?! Zanimaju me vaša iskustva, barem ukratko, obzirom sam još danas pročitala kako VV više nije opcija, što me užasno zbunilo

  37. #587

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    194

    Početno

    evo mene opet na ovoj temi
    9/2011 sam imala prvi stimulirani ivf i dobila 18 js od kojih je 9 bilo zrelo. dvije su oplodili i jedna od njih upravo trckara oko mene i ce za 4 dana ce imati 20 mjeseci. druge su odmrznuli u petak i samo jedna je prezivjela i oplodila se i danas sam ju dobila nazad znam da tesko da cu imati toliko srece da mi opet prvi postupak bude dobitni, ali optimisticna sam

    saljem vibrice svima koji su u postupku, a posebno Strasnoj jer smo u isto vrijeme isle u prvi postupak... nadam se da ce ti se sreca uskoro osmjehnuti

    mjestopodsuncem, ja sam od 4/2011 na vv i tada se pricalo jako lose o njima, da su neiskusni, losi... pogotovo o doktorici. ali ja sam unatoc tome njih odabrala i eto nisam nikad pozalila. istina, doktor nije bas rjecit, ali sve ga mozes pitati i dobit ces odgovor. i zaista smatram da je dobar i da dobro radi svoj posao. ali takodjer smatram da je u svemu ovome jako bitan optimizam i ako ti sa toliko sumnje u kliniku i u doktore kreces u to, mozda je bolje da promjenis kliniku.

    sto se ureaplazme tice... jesu tvoji brisevi cisti? i mi smo imali los sp, ali je mm sve napravilo prije dolaska na vv (sp, briseve, pregled androloga) pa je dr A nije trazio da ponovi samo spermiogram kod njih... sretno sto god da odlucis!

  38. #588

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    80

    Početno

    Malena hvala ti,
    istina nije dobro imati takav osjecaj i sumnju, jos razmisljam da li je to samo moja paranoja oko svega, pa sve razmisljam
    sad ostati ovdje prvi put obzirom imam dogovoreno pa vidjeti kako ce to proci, no to znam da moram sama odluciti.

    kad smo prvi puta dosli, samo sam ja imala nalaze nekih hormona, ne sve, papu i briseve i sve je bilo uredno,a mm nije imao ništa samo je tamo napravio spermiogram i odmah je ispalio "da to je za vantjelesnu", meni je to bio prvi glas i strasan sok.
    Nista mu nije dao da napravi, nikakve pretrage, vec smo sami odlucili pogledati za varikokelu, obzirom je to imao i to smo rekli, i tako je otkrio i ureaplazmu...sto da smo isli u postupak s ureaplazmom?!
    Ne tvrdim da nije strucan, mozda ima razlog zasto to nije trazio, samo mi nije jasno da nije trazio uzrok tako losem spermiogramu?!

  39. #589

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Mjestopodsuncem dobrodošla!
    i ja sam nova na ovom forumu kao i ti i svega se već načitala, puna strahova koji su mi samo odmogli i produljili ovu agoniju, jer ja nisam bila te sreće da čujem nečije iskustvo izravno razgovorom, već samo čitajući po forumu. No nedavno sam čula iskustvo jedne cure koja je bila na VV i ostvarila trudnoću i ima samo riječi hvale za dr. Alebića i sestre i to me dodatno ohrabrilo i dalo poticaj da krenem upravo kod njih. I sama se užasno bojim punkcije ( a to je zbog rengenskog HSG-a koji je bio užasno bolan, da sam mogla znati šta ću doživjeti nebi ni išla ) pa sam mislila ako i punkcija toliko boli, onda radije neću ići, no ona kaže da nije strašno, dobiješ injekciju za opuštanje i izdrži se, ali nemamo sve isti prag boli pa je i to individualno. Ali odlučila sam da idem kod njih i evo sad čekam slijedeći ciklus pa da se i naručim. Kako vidim ti si već pred postupkom pa ti želim sreću i hrabrosti da izdržiš. Pozdrav!

  40. #590

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    80

    Početno

    lora...ja sam isto se nacitala samo po forumima i raznim stranicama i napunila se strahova. Isto sam cula da su tamo
    super i doktor i sestre i sve naj naj, jedina mana sto nemaju anesteziologa pa sam vidjela da zato cure odlaze....
    obzirom da trebam slijedeci mjesec u postupak mislim da cu ostati tu da vidim kako ce to izgledati pa da imam neko bolje misljenje...tebi isto svu srecu zelim i sto manje strahova i stresa
    ja sam isto trebala na HSG ali na kraju je tako los spermiogram da nista od inseminacije vec ivf, pa tu nije potrebno HSG, a nisam bila ni svjesna da to boli.
    nego da li zna netko da li se stimulacija klomifenima racuna u stimulirane postupke ili samo puna stimulacija?

  41. #591

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mjestopodsuncem dobrodosla! koliko imas godina? varikokela se u danasnje vrijeme ne operira, kako bi se izbjegao rizik trajnog ostecenja i azoospermije. koje su vase dijagnoze?

  42. #592

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    80

    Početno

    varikokelu je operirao jos prije 3 godine, samo smo isli provjeriti da li je uspjelo, jer kao nakon operacije bi se trebalo popraviti, a evo u nasem slucaju nije... nisam znala da se vise ne operira
    ja sam 33 godine, mm 30
    dijagnoza je bila oligoasthenozoospermia, sad ne znam jel na vv to ne pise, uglavnom u 12 mj je ukupno bilo 17 mil, od toga 4,3 mil pokretnih, u 1 mj samo 0,8 mil pokretnih (ja to laicki), koji je razlog tom znatnom pogorsanju zaista ne zna, obzirom da je drasticno smanjio pusenje, ne pije i jos smo agresivno krenuli s vitaminima...e sad ja sebi tumacim da je mozda ta promjena sok za organizam ili da su mu cak ti svi vitamini sjeli na jetru pa....stvarno nemam pojma niti cu saznati, a dr. kaze da to nije znatno drugaciji nalaz???!!! samo se nadam ako se tako moze pogorsati da se moze i poboljsati
    ja jos imam PCOS ali nemam izostanke ovulacije i imam uredne cikluse, pa kaze dr. da u mom slucaju to ne smeta, sto mi opet nije jasno...i tak

  43. #593
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    Mjestopodsuncem ja sam oduševljena dok.A. i sestrama na VV. Prije par god je muž imao oligoasthenozoospemiu (5% brzo usmj.pokr. i 64% nepokretnih, između ostalih),kao varikocela je,preporuka operacija,i ja sam puno čitala i odustala od operacije jer je šansa 50% da se poboljša speriog. a može se i pogoršati. Muž je pio čaj od trava,od Mije iz Solina i speriogram je došao do normozoospermia. I da muž je radio briseve i pregled kod urologa isto na moj nagovor jer loš je sperm.pa ajmo vidit zašto,a ovi mpo doktori u St su samo rekli-to je tako.
    A šta se tiče boli od punkcije pa sve se to da izdržat,najgora je bol negativne bete,vadila sam je do sada ukupno 10x, doduše sad je lakše kad imam djevojčicu svoju.

  44. #594

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    80

    Početno

    obzirom sam nova pa moji postovi dosta kasne i sporo stizu
    Klara ocito mpo doktori imaju zadatak oploditi ne jos i istrazivati, moguce da se to treba istraziti dok dodjes do njih...tvoja prica mi djeluje kao moje iskustvo.
    Nije da mene strah samo punkcije, strah mene i tih gubitaka, strah mene svega, meni nastane panika u glavi i muci me sto i jedna stvar i onda od pritiska hocu da puknem...cas mislim bit ce to ok, cas se bojim da nikada nece, znas i sama bolje od mene mema sto da ti pricam.
    Cula sam za taj caj, razmisljamo cak o njemu, bas mi je jucer mm spomenuo ne znam jel on ima kakav kontak za nabaviti, ako ti imas posalji molim te.
    Vidjet cemo kako ce sve to ici....tebi zelim drugu srecicu brzo

  45. #595
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Ja neznam o čemu vi pričate,loš spermiogram se ne može izliječiti i točka,da netko nađe lijek dobio bi Nobelovu nagradu.Prije 11 god.posjet VV ,loš nalaz,upućen muž urologu,rečeno ništa,samo ivf-icsi,nakon par god.samoinicijativno opet urologu u Splitu,nema se tu šta,loš nalaz.Znači ne postoji nitko ko je izliječio loš sg,ne govorim o poboljšanju od 2-3% jer to nije izliječenje i ne govorim o čudu da netko prirodno zatrudni sa 5 % pokretnih.Ako netko zna lijek nek se javi jer ja nakon 11 god.što sam sve i svašta čula,pročitala,prošla tvrdim da su dr. u pravu što šalju na ivf sa lošim sg. jer lijek ne postoji.

  46. #596
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Mjestopodsuncem,
    jeste li vi vidjeli nalaz spremiograma? Koja je dijagnoza kod tvog muža?

    Jesi li ti vidjela svoje nalaze?

    Pravo je pacijenta da ima uvid u svoju medicinsku dokumentaiju. Traži od dr da ti da sve inforacije o nalazima i da ti ih da na uvid, da ti isprinta kopiju nalaza.

    A što se tiče anestezije, o tome često raspravljao na forumu. Vuk Vrhovec je jedina državna klinika koja ne nudi mogućnost odgovarajuće anestezije prilikom aspiracije folikula.

  47. #597

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    80

    Početno

    Ne ja svoje nalaze ne znam, to me i muci. Zapravo znam samo one koje sam ja donjela, ostalo sto sam radila na vv
    nije mi pokazano receno niti ista...Prvi put je suprug radio spermiogram na vv i tada smo znali nalaz i pitali da nam daju
    na sto su rekli da ne mozemo dobiti nalaz da je to njihov...njihov??? tada je suprug poludio i otisao kod, ja mislim predstavnika
    koji je rekao da je razgovarao s doktorom i da je to primarni nalaz a da original stize na adresu kroz 10 dana?!
    Nikakav nalaz nije stigao na adresu, niti postoji ikakav nalaz, vec kad je suprug ponovo dosao pitati nalaz onda mu je rekao da potpise potvrdu da ga je preuzeo, od tada su krenule i nesuglasice s dr... a ja sva splasena, ne znam koji mi je samo sam molila supruga da se ne svadja jel mi je bilo stresno...ali mi nije jasno zasto mi nitko nije pokazao nalaze, zasto ne mogu dobiti svoj, odnosno suprugov spermiogram?! taj odnos doktora pacijenta mi se bas ne svidja
    Nemam li ja pravo na izbor lijecenja, pravo na informacije i konzultacije?! Ja sam pravnica i navikla sam se boriti za svoja prava i jako dobro ih znam, ali ovdje sam toliko splasena i blokirana da ne mogu mrdnuti, jer uz stres od postupka ovaka odnos mi jos vise radi stres...

  48. #598
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    sretna 1506 ja ne lažem,mogu ti mejlati nalaze spermiograma,doduše čudo se nije dogodilo preko noći nego kroz par mjeseci

  49. #599
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Klara,
    nije Sretna rekla da lažeš, već da lošem spermiogramu uglavnom nema lijeka ni pomoći.

    Ljudi se u bolesti uzdaju u svaku vrstu pomoći, hvataju za slamku. Tako je i kod neplodnosti. Mnogi neplodni parovi okreću pokušavali su sa čajevima, travama i slično. Mnogi su čekajući čudo i pomoć od trava, čajeva i sličnih pripravaka izgubili dragocjeno vrijeme i ispraznili džepove. Kad se radi o poboljšanju spermiograma većini neplodnih čajevi nisu, niti će pomoći, kao ni drugi "čudotvorni" pripravci koji se svako malo nude kao "rješenje" za mušku neplodnost.


    Čaj gospodina kojeg si spomenula, možda je privremeno kod vas doveo do poboljšanja, a možda je do tog poboljšanja došlo spontano i nevezano uz čaj tog travara.

    Da li je normozoospermia koja je nastupilla kod TM nakon čaja travara iz Solina sada trajno stanje?

  50. #600
    sretna 1506 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Klara,
    nije Sretna rekla da lažeš, već da lošem spermiogramu uglavnom nema lijeka ni pomoći.

    Ljudi se u bolesti uzdaju u svaku vrstu pomoći, hvataju za slamku. Tako je i kod neplodnosti. Mnogi neplodni parovi okreću pokušavali su sa čajevima, travama i slično. Mnogi su čekajući čudo i pomoć od trava, čajeva i sličnih pripravaka izgubili dragocjeno vrijeme i ispraznili džepove. Kad se radi o poboljšanju spermiograma većini neplodnih čajevi nisu, niti će pomoći, kao ni drugi "čudotvorni" pripravci koji se svako malo nude kao "rješenje" za mušku neplodnost.


    Čaj gospodina kojeg si spomenula, možda je privremeno kod vas doveo do poboljšanja, a možda je do tog poboljšanja došlo spontano i nevezano uz čaj tog travara.

    Da li je normozoospermia koja je nastupilla kod TM nakon čaja travara iz Solina sada trajno stanje?
    Da,i mene zanima jel poboljšanje trajno ili je bilo trenutno,i ne mislim ja ništa da laže netko glede nalaza nego činjenica je da se opet mora na ivf,znači nema prirodne trudnoće.....tako da poboljšanje nema smisla.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •