Stranica 49 od 49 PrviPrvi ... 39474849
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,410 od 2410

Tema: Potpomognuta u ČEŠKOJ

Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017

Početno

Bok cure, jel ima neka od vas da je 39+, naime dobila sam odgovor iz jedne klinike u Pragu da naš HZZO ne refundira ništa ako imate više od 39 godina ili ja tu nešto nisam dobro shvatila?

Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017

Početno

Anica72 kako bi od tebe mogla dobiti više informacija zanima me ama baš od A do Ž, koja klinika? s koliko godina si napravila ET s doniranom js i rodila? Jel ti hzzo priznao išta?

Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017

Početno

sejla tvoja je Ema rođena na isti datum kao ja <3

Datum pristupanja
    Jun 2014

Početno

Naravno da ću ti pomoći kako god mogu. Dakle..
    ET je bio mjesec dana prije 44-og rođendana. Klinika se zove PFC Prague Fertility Centre. Imaju dobar web sa dosta informacija. Koordinatorica za naše područje je Ksenija Medved. Imaš broj na webu a mogu ti ga i poslati ako želiš.
    Meni su također rekli da nemam pravo na refundaciju od HZZO a pa dalje nisam ni provjeravala. Bilo mi je i logično jer ni ovdje nisam imala pravo na nove postupke.
    Poslala sam im mail, već drugi dan su mi se javili sa detaljnim uputama koje nalaze i dokumentaciju da pošaljem. Trebalo mi je dosta vremena dok sam obavila sve preglede. Meni su tražili stvarno puno papira..ultrazvuk dojki, nalaz urologa, neurologa jer imam epilepsiju, krvnu sliku, urin, briseve, izjavu mog doktora da mogu iznijeti trudnoću... Pretpostavljam ako si zdrava da tebi neće sve to tražiti vjerovatno je to individualno. Trebalo mi je jedno mjesec dana da za sve to prikupim uputnice, naručim se, molim da me prije prime jer za UZ dojki su imali termin za 6 mjeseci, podignem nalaze...
    To sam sve skenirala pa su mi konačno poslali protokol. Oko toga ne brini jer su njihove upute jako detaljne i uvijek ti se jave ako ti bilo što nije jasno oko terapije.
    Da ne dužim dalje javi što te još zanima...i sretno.

Datum pristupanja
    May 2014

Početno

Drage zene imam pitanje. Pocela sam se skidati s terapije i imam osjecaj ko da cu m dobiti. Imam osjecaj ko da me rodnica boli. Jel to normalno? Pomagajte.

Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017

Početno

Anica72 hvala toliko toga bi te pitala ne znam od kud bi krenula prvo...jel imaš neki mail ili jel može na ovom forum privatne poruke ne kužim ga još jer sam nova

Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017

Početno

Update za cure od 39++- Doniranje jajnih stanica a pretpostavljam i ostalo...Upravo sam zvala HZZO da pitam da li imam pravo na bilo kakav povrat za postupak doniranja j.s. u Češkoj citirajući mail PFC-a:
    "Na zalost u Ceskoj republici je dozvoljen postupak preko osiguranja do 39godina, a Vi kada idete preko HZZO u Cesku republiku, tada cesko zdravstveno osiguranje uplacuje nama dio troska samo pacijentima do 39godina i sumu 1000€.
    Tako da na zalost Vi morate platiti cijeli postupak sami. Cijena postupka sa doniranom jajnom stanicom je 4600 eura." Eto to sam bar saznala pa me ta stavka oko čekanja Rješenja HZZO-a neće usporit....Majko mila idem skupljat lovu

Datum pristupanja
    Mar 2011

Početno

Evo da se i ja ukljucim, iza nas je 6 ivf-a i niti jedan transfer zbog lose kvalitete jajnih stanica, i mene ceka donacija ako zelim bebu. E sad mene zanima 4600e je cijena donacije js plus lijekovi za stimulaciju donatorke i moja terapija? Ili je sve u toj cijeni? Da znam i ja skupljat lovu...

Ženica75 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017

Početno

@inada mislim mi/ti nismo uključene u tu priču s lijekovima...tebe će tvoja ginekologica paralelno voditi u tvom gradu na preporuku dr. iz Češke, mjerenje endometirja uzv, sigurno utrogestani i estrofem.. a možda može i HZZO prepisat bar utrogestan sigurno...

Rominka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006

Početno

Inada, ti mozes potraziti refundaciju od HZZO, 1000€ plus troskove prijevoza. Najbolje je poslati mailove na klinike, obje, i vidjeti sto ce vam koja odgovoriti. Zenica75, ti tkd, javi se objema klinikama, ima ih po cijeloj Ceskoj (Prag, Ceske Budejovice su nekako najblizi i uglavnom tamo zavrsimo skoro svi). Pogledajte na netu PFC i Pronatal. Dati ce vam oni konkretne podatke sto se tice cijena.

Stranica 49 od 49 PrviPrvi ... 39474849

Pravila pisanja postova

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •